Új Néplap, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-14 / 61. szám

1994. március 14., hétfő Sportextra 13 // , / Labdarúgás, megyei I. osztály Nesze neked papírforma! Újszász ismét az élen! Molnárra(6) gyakran ketten is figyeltek az újszászi védők Jánoshida-Újszász 1-2 (0-0) Jánoshida, 700 n., v.: Fekete Jánoshida: Herédi-Tóth P., Varga, Pikó, Eszes, Molnár L, Fejes (Molnár T.), Bagi, Tóth G. (Berczeli), Tóth Cs., Tóth J. Edző: Szabó Imre Újszász: Rézsó-Makai, Varga, Viola, Szabó (Vígh), Szilvási, Erdei, Szónyi, F.Tóth, Konka, Mérész. Edzó: Mérész József 30. perc: Korszerű hazai tá­madás végén Tóth G. zúgó ka­pufát lőtt. 55. perc: Eszes kiugrott a vendégvédők közül, Rézsó óri­ási bravúrral belevetődött lövé­sébe, a visszapattanó labda az üres kapu mellé gurult. 64. perc: Húszméteres bal oldali szabadrúgást Szilvási a jobb felső sarokba csavart, 0-1. 76. perc: A vendégek kisza­badultak a hazaiak szorításából, Mérész a félpályáról meglódult, a kifutó kapus mellett a jobb sa­rokba gurított, 0-2. 82. perc: Tóth Cs. 12 méter­ről a felső lécet találta telibe. 85. perc: Molnár húzott el a bal oldalon, majd mintaszerűen kilőtte a hosszú sarkot, 1-2. Kitűnő. játékvezetés mellett óriási taktikai csata folyt. A sze­rencsésebb csapat győzött, ám a hazaiak legalább döntetlent ér­demeltek volna. Jók: Molnár, ill. Rézsó, Vi­ola, Mérész, Szilvási Szabó Imre: - A Fortunától támogatott vendégek szerezték meg ugyan a két pontot, de nem érdemeltünk vereséget. Mérész József: - A győzel­met jobban akaró csapat nyert. Ifi: Jánoshida-Újszász 0-2 Szőllösi Kisújszállás - Kunszentmárton 0-1 (0-0) Kisújszállás, 400 n., v.: Bar- tos. Kisújszállás: Varga - Kása, Ari, Dán, Kolics, Farkas (Kál­lai), Muresán, Hídvégi, Sass (Süveges), S. Nagy K., Mircea. Edzó: Porhanda János. Kunszentmárton: Dudás - Hóbei, Szarvák, Sípos, Kiss Zs., Aszalai (Garáz), Határ (Varga), Tóth Z., Závoda (De­meter), Imre, Pálinkás. Edzó: Paulik János. 80. perc: Egy jól beívelt szögletet először Varga még há­rítani tudta, de a kipattanót Tóth Z. három méterről a há­lóba bombázta, 0-1. Ez a talaj általában nem ked­vez a hazaiak technikásabb já­tékának. ráadásul ezúttal gyenge teljesítménnyel is páro­sult. A vendégek jó csapatmun­kája elegendőnek bizonyult a győzelemhez. Porhanda János: - Nem tud­tuk kihasználni helyzeteinket, ezért megérdemelt a vendégsi­ker. Paulik János: - Nagyon rossztalajú pályán megérdemel­ten nyertünk. Jók: senki, ill. Dudással az élen az egész csapat Ifi: Kisújsz,állás-Kunszent- márton 3-1 Hajdú J. Rákóczifalva - Szajol 2-0 (0-0) Rákóczifalva, 200 n., v.: Ma­jor Rákóczifalva: Kupeczki-Er- dei, Csabai, Mihályi, Szabó, Szeberényi, Silye, Zsidai (Ni­kula), Kis, Bárány, Ruskó. Edzó: Papp István. Szajol: Kemenczei-Tóth, Bódi, Nagy J., Zelei (Sándor), Nagy Z. (Megyes), Dobos, Horgosi (Bernáth), Sós, Szabó, Csörgő. Edző: Szabó Zoltán. 57. perc: A kitörő Bárányt elbuktatták, a tizenegyest a sér­tett értékesítette, 1 -0. 73. perc: Bárány nyolc méte­res lövése a kapusról kipattant, Nikula közelről nem hibázott, 2-0. A lelkesen védekező Szajol majdnem meglepetést okozott a sok gólhelyzetet kihagyó Rá­kóczifalva ellen. Papp István: - Remekül küzdő ellenfelet győztünk le, gólhelyzeteink alapján simáb­ban kellett volna nyerni. Szabó Zoltán: - Becsülettel helytállt csapatunk, a megadott tizenegyest túl szigorúnak ítél­tem. Jók: Silye (a mezőny leg­jobbja), Szeberényi, Erdei, Bá­rány, ill. a közvetlen védelem Ifi: Rákóczifalva - Szajol 1-0 Bagi Sz. Vegyiművek - Jászapáti 0-2 (0-1) Szolnok, 200 n., v.: Nagy S. Vegyiművek: Gerhát - Szabó (Záborszki), Busi, Kun, Ecseki, Zsigmond (Sós), Pintér, Vad­kerti, Bálint (Barsi), Felföldi, Fehér. Edző: Hajdú Gábor. Jászapáti: Tajti J. - Zsem- beri, Zsidei, Borics, Nagy, Tóth L., Tóth I. (Szabari), Kálé, Németh, Deme, Palásti. Edző. Birkás Nándor. 5. perc: Felföldi-Pintér kény­szerítőzés után utóbbi nyolc mé­terről a kapusba lőtt, a kipattanó labdát előbb Felföldi, majd Vadkerti puskázta el. 43. perc: Bal oldali, nagy partdobás után a megcsúsztatott labdát Tóth L. fejelte közelről a kapuba, 0-1. 46. perc: Fehér Vadkerti harminc méteres átadását a ka­pus kezébe lőtte. 78. perc: Sóst a játékvezető kiállította. 79. perc: Vadkerti szintén pi­ros lapot kapott. 89. perc: A vendég kontra­támadása végén Németh bom­bázott a kapuba, 0-2. Mindkét csapat nagy akarás­sal küzdött, ám a hazaiak ke­vésbé bírták idegileg a találkozó végét, s ez döntőnek bizonyult. Jók: senki, ill. Borics, Pa­lásti, Németh, Tajti J. Hajdú Gábor: - Ma nem tud­tunk gólt lőni, ezért pontokkal fizettünk. Birkás Nándor: - A sok ki­hagyott gólhelyzet majdnem megbosszulta magát. Ifi: Szolnoki Vegyiművek - Jászapáti 1-2 Hajdú G. Jászkisér - Tiszaföldvár 1-2 (0-0) Jászkisér, 150 n., v.: Sebes­tyén Jászkisér: Tajti G. - Farkas ,/., Urbán P., Drávucz, Utasi, Nemes, Farkas L., Bója, Tajti K. (Urbán T.), Kövesdi, Tarkó. Edző: Bója György. Tiszaföldvár: Hérnék - Bíró, Herkó L, Pataki, Grácsin, Já­rni, Bokor, Kollár, Dutkon, Szikora, Herkó Z. Edző: Szi­kom Károly. 56. perc: Szikora 23 méteres szabadrúgását Tajti G. benézte, 0-1. 61. perc: Nagy védelmi hiba után Herkó Z. emelt a léc alá, 0-2. 67. perc: Nemest buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt a sértett értékesítette, 1-2. Érthetetlen, hogy miért csak 0-2 után küzdött olyan elszán­tan a nehéz helyzetben lévő ha­zai csapat. Jók: senki, ill. Hemek, Pa­taki, Szikora, Herkó Z. Bója György: - Ezt a mérkő­zést mi nyertük meg ellenfe­lünknek. Szikora Károly: - Gratulálok csapatomnak. Ifi: Jászkisér-Tiszaföldvár 5-0 Gócza Mezőtúr - Tószeg 0-0 Mezőtúr, 200 n„ v.: Búzási Mezőtúr: Kegyes - Dávid (Török), Szabó /., Erdösi, Ju­hász S., Juhász J., Sórés, Ko­csis, Tanács, Forgács (Szabó L.), Német. Edző: Dávid Tibor Tószeg: Bottyán - Erkán, Szilágyi, Alexander, Buknicz, Kiss, Rózsavölgyi (Fehér), Gajdos, Tóth, Drágán, Vincze. Edző: Rózsavölgyi László 83. perc: Német nagyszerű egyéni játék után az ötös sarká­ról tiszta helyzetből az oldalhá­lóba bombázott. Idény eleji játékot láthattak a nézők, mindkét oldalon csak a védelmek jeleskedtek, egyik csapat támadó jorában sem volt átütő erő, így nem véletlenül született gól nélküli döntetlen. Jók: Szabó I., Német, Ko­csis, Erdősi, ill. Bottyán, Szilá­gyi, Buknicz Dávid Tibor: - A második félidőben már voltak bíztató megmozdulások, nagyobb hatá­rozottsággal a győzelmet is megszerezhettük volna. Rózsavölgyi László: - Igaz­ságos eredmény született. Ifi: Mezőtúr-Tószeg 8-1 Bűzi Szászberek - Jászboldogháza 0-1 (0-1) ' v' Szászberek, 150 n., v.: Kor­mos Szászberek: Farkas - Vasas Zs., Kovács, Tóth (Göblyös), Burda, Vasas L., Újfalusi (Al­földi), Pomázi, Bezzeg, Nagy, Móra (Gara). Edzó: Laki Imre. Jászboldogháza: Gál Menyhárt (Farkas), Kárpáti, Tóth, Földi, Mihályi, Győr (Petróczki), Fodor, Pető, Med- nyik (Bereczki), Kerekes. Edző: Gömöri Béla. 30. perc: Bezzeg kilépett a védők közül, Pető utolsó em­berként felvágta, ezért a játék­vezető kiállította. 40. perc: Bal oldali beadást Mednyik két méterről a kapuba talpalt, 0-1. Kapkodó, ideges hangulatú mérkőzést láthattak a nézők. A második félidőt a hazaiak el­képzelés nélkül támadták végig. Jók: senki, ill. Tóth, Fodor Laki Imre: - Míg a vendégek teljes csapattal játszottak, ne­künk volt több lehetőségünk. A kiállítás után a boldogháziak jól szállták meg kapujuk előterét, győzelmükhöz gratulálok. Gömöri Béla: - Nagy küzde­lemben tíz emberrel sikerült a győzelmet kiharcolnunk. Ifi: Szászberek-Jászboldog- háza 1-0 Laki Martfű - Jászalsó- szentgyörgy 2-0 (1-0) Martfű, 250 n., v.: Nagy I. Martfű: Sagát • Hellénpach F. (Lengyel), Hellenpach L, Nagy A., Bartus (Farkas), Méri (Erdélyi), Mitykó, Kesjár, Honti, Benedek, Hábensusz. Edzó: Kardos Mihály Jászalsószentgyörgy: Ladá­nyi - Kókai, Filipcsei (Kátai), Bankó, Turcsányi, Urbán, Bathó, Majzik, Gólya, Kiss T. L, Csirke. Edző: Ladányi Tibor 10. perc: Benedek átadását Méri mesterien emelte a kifutó Ladányi fölött a hálóba, 1 -0. 17. perc: Kiss T. közeli lövé­sét Sagát bravúrral tenyerelte szögletre. 19. perc: Méri kevergetett a tizenhatoson belül, labdáját Be­nedek óriási helyzetben Ladá­nyiba lőtte. 81. perc: Méri mintaszerű beadását Honti okosan átlépte és a jókor érkező Bartus védhe- tetlenül bombázott a háló jobb oldalába, 2-0. A minden csapatrészben jobb Martfű győzelme teljesen meg­érdemelt a sportszerűen játszó vendégekkel szemben. Jók: Kesjár, Hellenpach I., Méri. Sagát, ill. senki Kardos Mihály: - Megér­demelten tartottuk itthon a két fontos bajnoki pontot, de sok még a javítanivalónk. Ladányi Tibor: - Nyilatkoz­zon erről a szövetség. Ifi: Martfű-Jászalsószent­györgy 3-0 Juhász Alattyán - Kunhegyes 2-0 (2-0) Alattyán, 400 n„ v.: Pál Alattyán: Pesti - Vas, Nyeste, Juhász, Szabó Z., Szabó S., Mosonyi A., Fekete, Bujáki, Mosonyi Cs., Kalmár (Kiss). Edző: Major Antal. Kunhegyes: Gál - Kemecsi, Szabó Gy., Varga (Barát), Szo- boszlai, Bohács (Oláh F.), Oláh S., Sipos, Tóth J., Csillag, Bese (Kovrig). Edzó: Varga László. 1. perc: Nyeste felszabadító rúgására a lesre játszó védők közül Mosonyi Cs. kiugrott és a hosszú sarokba lőtt, 1-0. 17. perc: Szoboszlai beadását Bohács tisztahelyzetben kapu fölé fejelte. 4L perc: Mosonyi A. elhú­zott a bal oldalon, beadását Mo­sonyi Cs. a védőket megelőzve pofozta a kapu közepébe, 2-0. 55. perc: Bujáki lövését Gál bravúrral tolta szögletre. A hetven percen keresztül erőtlenül támadó vendégekkel szemben a hazaiak nagy akarás­sal és remek kontrákkal operál­tak. Végeredmény remek szín­vonalú mérkőzésen biztos, de megérdemelt hazai győzelem született. Major Antal: - A kunhe- gyesi mellényt kissé átszabtuk. Varga László: - Sajnálatos vereség, nem ilyen körülmé­nyek közt gondoltam, de túl kell tenni magunkat rajta. Jók: Pesti, Nyeste, Mosonyi Cs. (a mezőny legjobbja), ill. Kemecsi, Tóth J. Ifi: Alattyán - Kunhegyes 0-5 Papp Befejeződött a diákolimpia V. korcsoportjának 1993/1994 évi küzdelemsorozata, melyen tizenhat középiskola labdarúgói mérték össze tudásukat. A dön­tőbe a jászberényi Liska szak- középiskola. valamint a szol­noki Baross szakközép- és szakmunkásképző iskola tanu­lói kerültek be. A két, közel azonos képességű csapat első mérkőzésén a rendkívül rossz teljesítményt nyújtó szolnokiak ellen 3-0 arányban győztek a herényi labdarúgók. A szolnoki visszavágó kemény, férfias küzdelmet hozott. Ezen a talál­kozón az Udvarias által vezé­nyelt Liska-diákok fegyelme­zett csapatmunkával 1-0 arány­ban diadalmaskodtak a becsü­lettel küzdő, Baross labdarúgói felett, így a megyei diákolimpia történetében először - de telje­sen megérdemelten jutottak a bajnoki címhez. A harmadik he­lyezést a szolnoki Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközép- iskola csapata szerezte meg. A bajnokcsapat: Cseh, Tajti, Marinka, Godó, Juhász, Frank. Juhász Tóth, Badari, Sárvári, Udvarias, Pálfi, Fodor, Kiss, Borbényi, Besenyi, Zadravecz. Csapatvezető tanár: Göncző Károly Papin nem marad Az olasz labdarúgás világát hetek óta foglalkoztatja az AC Milan és Jean-Pierre Papin (30) ügye. A francia csatár igen ked­vetlen az olasz bajnokcsapatnál, hiszen régóta csak a kispadon kap helyet. A két fél hosszas tárgyalások után megegyezett abban, hogy szabadon távozhat, ha nem fogadja el azt a megol­dást, hogy csak ritkábban küld­jék őt pályára.- En nem vagyok jó arra, hogy állandóan a kispadon ül­jek. Ezt egyszerűen nem bírom ki. Nem szeretem nézni a többi­eket, ahogyan játszanak - mondta Papin. Persze meg kell érteni Fabio Capello helyzetét is. Az AC Mi­lan vezetőedzője nincs könnyű helyzetben, amikor ki kell je­lölnie a kezdő 11-et, hiszen 22 játékos közül kell kiválasztania azokat, akik a legjobb formában vannak.- Nincs konkrét tervem, de szeretnék visszatérni Francia- országba. Tudomásom van ar­ról, hogy már többen is jelent­keztek értem - nyilatkozta Jean- Pierre Papin. Romarió belépője Folytatódik a brazil futball pályán kívüli szóháborúja, amelynek alighanem újabb fe­jezetét nyitotta meg a dél-ame­rikaiak egyik csatárklasszisa, Romario. A konfliktus eredendően a brazil labdarúgás máig legjele­sebb képviselője, Pelé és a fut­ballvilágot irányító nemzetközi testület, a FIFA brazil elnöke, Joao Havelange között bonta­kozott ki, nem utolsósorban an­nak nyomán, hogy a „fekete gyöngyszem” kritikával illette mind Havelange-t, mind hazá­jának a múlthoz képest kétség­telenül kevésbé csillogó, fényé­ből morálisan is vesztett labda­rúgását. Romario mostani „belépője” azt jelzi, hogy a jelenleg Barce­lonában idegenlégiós játékos Havelange mellé sorakozott föl, meglehetősen durva minősíté­sekkel látva el Pelét spanyolor­szági nyilatkozatában. A „Barca” csatára az El Mundo Deportivo című lapnak azt mondta, hogy Pelé „agyalá- gyult”, hozzátéve, hogy „aki a múltban él, a múzeumba való”. Romario szerint Pelének már fogalma sincs a modern futball- ról, s ő már a letűnt idők képvi­selője, akinek se alapja, se joga kritizálni a brazil labdarúgást. Meglepő volna, ha Romario szavaira nem érkezne válasz Pe­lét ől... Már annál is inkább, hiszen ha nem lett volna annak idején a Pelé a brazilok „istene” , akkor ma Romariót sem jegyeznék. Alattyánban kemény, férfias küzdelem folyt a pályán, a fehér- mezes hazai „emberfogók” nem kímélték a vendégcsatárokat NB III. Mátra-csoport Sz. B. Cukorgyár - Füzesabony 0-1 (0-1) Szolnok, 200 n., v.: Ágos­ton Cukorgyár: Kis Z. - Pá­linkás, Mészáros, Ladányi, Bártusz (Dobos), Tákos, Varga, Kovács, Tubák, Pe- szeki, Vadicska. Edző: Nász Mihály. Füzesabony: Varga L. - Csóka (Novák), Polgár, Pelyhe, Gál, Nagy, Sűrű (Ba- ranyi), Sima, Szabó, Fehér (Linkecs), Bocsi. Edző: Al­bert Csaba. 3. perc: Sűrű a büntetőterü­let sarkáról ívelt a kapu elé, Nagy fejese azonban a felső­lécről vágódott a mezőnybe. 17. perc: Sűrű jobb oldali szöglete után a kapu előtti ka­varodásban Bocsi elé pattant a labda, aki hét méterről a há­lóba lőtt, 0-1. 25. perc: Sűrű húszméteres bombáját óriási bravúrral védte Kis. 78. perc: Nagy emelését Dobos az utolsó pillanatban a gólvonalról mentette. A tavaszi szezonra alaposan átalakított hazai csapat nagy elánnal vetette magát a küzde­lembe, ám a kezdeti lelkesedés gyorsan alábbhagyott. A ven­dégek majd minden poszton felülmúlták a szolnokiakat, s szinte egykapura játszottak. Jók: Kis Z. ill. Nagy, Bocsi, Sima Nász Mihály: - Teljesen megérdemelt a vendéggyőze­lem. Albert Csaba: - Szezon eleji formában játszottunk, de még így is minden területen felülmúltuk a Cukorgyárat. tz Apc-Sz.MÁVMTE 0-0 Apc, 150 n., v.: Illyés MÁV MTE: Hatvani - Szecsei, Ágh, Major, Balogh, Fodor (Kohári), Med- nyánszkij, Horváth, Burai, Novikov, Birinyi (Orosz) Edző: Vígh Tibor. Egyenetlen talajú pályán kezdődött a mérkőzés, ahol az Apc rögtön védekezésre ren­dezkedett be. A mérkőzés fo­lyamán a MÁV MTE végig mezőnyfölényben játszott, de támadói egyszer sem tudtak a védők mögé kerülni. Ugyan távoli lövésekkel is kísérlete­zett a szolnoki csapat, ám a labda rendre elakadt a tömö­rülő védőkön. A mérkőzés vé­gén a hazai csapat sikerként könyvelte el az egy pontot, míg a Szolnok csalódottan tá­vozott. Varga József: - Elértük cé­lunkat. de a játékunkban még van javítanivaló. Vígh Tibor: - Védekezés­ben és játékban jók voltunk, csak nem találtuk meg az el­lenfél kapuját. Jók: Farkas, Kovács B., Bezsó, ill. Ágh, Major, Sze­csei, Horváth Ifi: Apc - Szolnoki MÁV MTE 0-7 Kovács