Új Néplap, 1994. február (5. évfolyam, 26-49. szám)

1994-02-07 / 31. szám

Női röplabda NB I. / Korosztályos különbség a megyei rangadón Jászberényi RK-Szolnoki Vegyiművek 1:3 (-13, 13, -7, -5) A Vegyiművek remek mezőnymunkájának is köszönheti magabiztos sikerét Férfi kézilabda NB I. Kende tarolta az ellenfelet, Szemenov a hetesölő Sz. Olajbányász - Hort SE 22-19 (11 -7) Jászberény, 100 n., v.: Hó­bor, Huszti JRK: Petliak, Agócs, HALLGAT, Szórád, Tóth, PESTI. Csere: Kolozsvári, Legény. Edző: Litkei Gábor. Vegyiművek: Arisena, WOLF, CSERTÁN, Ger- gelyfi, Pádár, Kovácsné. Csere: VASICSEK. Edző: Vasicsek János. Litkei Gábor személyében új mester ült ezúttal a hazaiak kis- padjén; a régi,--Szőke Péter munkahelyi elfoglaltság miatt csak a távolból szoríthatott együttesének. A másik oldalon Vasicsek János jól megszokott kék pulóverét öltönyre, nyak­kendőre cserélte a megyei rang­adóra, hátha ezzel sikerül megszakítani a már évek óta tartó herényi győzelmi soroza­tot. Az első nyitásokat követően úgy tűnt, a hazai tiniknek jót tett az időleges edzőváltás, lendüle­tesen kezdtek, nem engedték kibontakozni a nagyobb ütőerő­vel rendelkező vendégeket. Gyorsan kapcsoltak azonban a szolnoki lányok, és kihasználva Csertán erejét, valamint Wolf remek centerjátékát, pillanatok alatt fordítottak. Petliak adoga­tásai azonban - mint mindig - most is alaposan meglendítették a JRK szekerét, 10-5. Már-már mindenki elkönyvelte a hazai diadalt, mikor Csertán vissza­adva a kölcsönt, kiszerválta Pestiéket, 10-10. Kimondottan látványos, izgalmas mérkőzés kerekedett a hajrára. A két edző felváltva kért időt, hátha sikerül kizökkenteni az ellenfelet rit­musából. Már csak két pont hi­ányzott a jászberényi győze­lemhez (13-10), mikor előbb kétszer egymás után Pádár volt eredményes tyúklabdából, majd Csertán három bombája ütött „lyukat” a parkettába. Térfélcsere után minden ott folytatódott, ahol pár perccel korábban befejeződött. A ven­dégek sorozatban készítették elő a figurákat Wolf és Pádár számára, akik könyörtelenül ki­használták a késlekedő herényi sánc hibáit, 0-3. Némiképp vá­ratlanul, de felpörögtek a ven­déglátók. Igaz, nem látványos, nagy ütésekkel, hanem le- csorgó, megcsavart „pötyik- kel”, ám átvették az irányítást, 10-4. Kísértetiesen hasonlított azonban a játszma alakulása az előzőhöz, de 12-12 után a jász­ságiak harcoltak ki szettlabdát, melyet egy vitatható bírói ítélet­tel érvényesítettek is. Az egyenlítés okozta öröm elaltatta Agócsékat, egy perc alatt 0-5-re elhúzott a Vegyi­művek. Litkei edző időkérése jótékony hatással volt lányaira, akik a fejmosás hatására össze­kapták magukat, és Pesti jól he­lyezett keresztütéseivel 7-8-ra felzárkóztak. Ezzel azonban el is lőtte minden puskaporát a JRK, a hátralévő percekben a rutinosabb vegyisek a hálónál lényegesen erőteljesebb játékot produkáltak, biztosan tettek szert az újabb előnyre. Az utolsó „menet” csak 4-3-ig volt szoros, Vasicsek Ági pályára lépése azonban döntően befolyásolta a találkozó végki­menetelét. Remekül helyezett szervái pontokat eredményez­tek csapatának, és jó mezőny­munkájával sikerült egy kicsit tehermentesíteni fáradó társait, 4-11. Hiába volt hazai időkérés, csere, a Vegyit már nem lehett megállítani. A két megyei csapat össze­csapása méltó volt a rangadók színvonalához. Ha az adogatás- fogadásbeli hibáktól eltekin­tünk, kimondottan látványos mérkőzésnek lehettek tanúi a nézők. A vendégek egysége­sebb csapatmunkájuknak, na­gyobb ütőerejüknek, rutinjuk­nak köszönhetik megérdemelt győzelmüket. A jászberényiek­nél ezúttal csalódást okozott a két igen tehetséges fiatal, Szó­rád Lívia és Tóth Andrea telje­sítménye, bár náluk figyelembe kell venni, hogy 16 évesen nem várható még el a kiegyensúlyo­zott, egyenletes forma. (G. J.) Új seprű Új mester mutatkozott be a hazaiak kispadján, aki rá­adásul remek nevelő edző hírében is áll. Litkei Gábor: - Azt hi­szem. szorosabb is lehetett volna az eredmény, hiszen az első játszmát 10-5-ről vesztettük el. Sajnos erővel nem bírjuk, de tudomásul kell venni, hetek óta ifi- és serdülőcsapatunk legjobbjai lépnek pályára a felnőtt me­zőnyben. Szolnok, 700 n. V.: Cserepes, Kiss Olajbányász: KÖTE­LES-Bendó 2 (1), SZÉP KISS 5 (2), WOTH 2, GOLOVIN 3, Bagdi, KENDE 7. Csere: SZEMENOV (kapus), Harta 3, Dávid. Edző: Nagy Károly. Hort SE: Nagy-KUZMA 7, Szinkó 1, CSANYI 3 (1), Rosta 2, Kökény 3 (1), Fekete 1. Csere: Sárkány (kapus), Harsányi 2, Boldog, Body, Gróf. Edző: Csík János. Kiállítások: 12, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/2. Két bravúros teljesítmény ha­tározta meg a találkozó további menetét-az első percekben. Kö­teles három ziccerlövést hárí­tott, Kende pedig (a beteg Kle- mán helyén játszott) ugyaneny- nyiszer rohanta le az ellenfelet, parádés góljai előtt. Sajnos Bendó nem tudta folytatni, szél­ről, majd középről színezte túl a játékot, pechjére. Először a Go­lovin eltiprásáért megítélt hetest vágta be (5-2), aztán Harta ügyetlenkedéseiért fizetett az Olajbányász, 6-5 a 14. percben. Kende megint rántott egy jóko­rát a szekéren, s miután Bendó harmadszor sem a legegysze­rűbb megoldást választotta, Szép Kiss volt kénytelen a fel­hők közül átlőni az eléje me­redő falat. Védekezésben jól mozgott a hazai gárda, ellenben a szélső játéka nem volt meg­győző, szerencsére Golovin és Woth középső próbálkozásait siker koronázta. A játékvezetők nem mindig támogatták a pályaválasztó ke­mény játékát, de nem tudhatták, hogy a büntetők útját ezúttal a hetesölő Szemenov állja. Szünet előtt kevéssel már ki­kapart egyet a bal alsó sarokból, a második játékrészben további hármat tett ártatlanná. A félidő kezdetén a hetesek játszották a főszerepet. Ha Bendó nem fe­lejti el bedobni, akkor 13-7 le­hett volna az állás, helyette azonban Kuzma pillanatok alatt 12-10-re alakította. Kezdődhe­tett minden elölről, jöhetett megint a szenvedés. Először Harta hozott a 47. percben va­lamelyest nyugató előnyt (16-13), de Csányi és Kuzma nem engedett a negyvennyolc­ból. A hajrában megint a me­zőny legjobbja, Kende (Klemán eddigi érdemeit nem kisebbítve) tarolt a maga lendületével, Szép Kiss és Golovin biztosan trük- közték futtából a hálóba a lab­dát, csattanóként pedig Szeme­nov a negyedik hetest is kitor­názta, Csík mester ősz hajszá­lait gyarapítva vele. Woth a helyzet magaslatán. A szolnoki játékost Szinkó és Csá­nyi próbálja blokkolni, kissé elkésve. (Fotó: B. S.) Vízilabda Komjádi Kupa, felnőtt felkészülési torna Tavaszi vízcseppek a Damjanich uszoda kupolája alatt Férfi teke Szuper Liga Kétfrontos golyógála Sz. MÁV Clips-Pack-Szeged 6-2 (5213-5114) Klak immár sokadszor gördí­tette győzelemre csapatát Szolnok: Mészáros 813, Mátyás 877, Tihanyi 862, Klak 924, Kántor 890, Rigó 847. Szeged: Berényi 795, Deák 907, Karsai 852, Németh 845, Kendrella 848, Korcsmarek 867. A kezdő párok küzdelme a vendégek sikerét hozta, de az itt született eredmények már a ha­zai csapat győzelmét jósolták, igaz, szerényebben, mint ahogy a Clips-Pack-játékosok szeret­ték volna. A közepén versenyző hazai páros - Klak és Tihanyi - ledolgozták a hátrányt, és onnan kezdve már szinte biztos volt. hogy a rangadón hazai diadal születik. Tetemes előnyt sze­rezve - 77 fa - adták át a „váltó­botot” a befejező párosoknak. A végén gurító szolnoki verseny­zők feladata csak a mérkőzés kézben tartása volt, ha lehet nö­velni az egyéni pontok számát. Ez sikerült, és végredményben biztos hazai győzelemnek örül­hettek a szurkolók és a sok hi­bával játszó hazaiak. A csapat vezéregyénisége - mint már többször - Klak János volt, aki 924 fás eredményével jelentős érdemeket szerzett. Ifi: Sz. MÁV Clips-Pack- Szeged i Postás 1-3(1663-1694) Szolnok: Bíró Zoltán 854 - Nádas István 809. NB I. Nők Csorna SE-Szolnoki MÁV Clips-Pack 7-1 (2385-2174) Csorna SE: Völcseyné 425, Gulyás E. 405, Czimler B. 375, Koralics É. 395, Hor- váthné 392, Sántha L.-né 393. Szolnok: Nagy Mária 353, Marsi Margit 374, Szigetiné 336, Szakmáryné 336, Hege­dűs K. 391, Szatniszláv T. 384. Az első páros után jelentős előnyre tett szert a Csorna csa­pata, amit a második pár sem tudott csökkenteni, sőt tovább növelte a hátrányt. Megpezsdült az élet Szolnok vízilabdasportjában. Az Elekt- rosoft SE pólósai a hét végén két fronton is érdekeltek voltak a Dajmanich uszoda sátorteteje alatt. A juniorok tétmérkőzést játszottak az országos Komjádi Kupa döntőbe jutásáért, a fenőt- tek pedig az OB I-es bajnokság rajtjára való készülés jegyében mérkőztek meg a Tungsram SC és az FTC-Törley csapataival, egy felkészülési torna keretein belül. Szombaton juniorjaink a Szeged ellen mérkőztek, vasár­nap pedig a felnőtteken volt a sor, akik az őszi szezon után, a negyedik helyen álló FTC-Tör- leyvel, valamint a mindössze tő­lük két ponttal leszakadó Tungsram SC-vel mérték össze erejüket a bajnoki rajtra való felkészülés érdekében. A fiata­lok magabiztos játékkal, Varga Tamás vezérletével, végig ve­zetve győzték le a Szeged SC-t. A felnőttek már korántsem sze­repeltek ilyen fényesen a két fővárosi csapat ellenében, mivel a Tungsram SC egy-, a Ferenc­város pedig hétgólos vereséget mért az Elektrosoft gárdájára. A tornán részt vevő együttesek kapitányait arról kérdeztük, hogy csapatuk felkészülése mi­lyen stádiumban tart, valamint mekkora reményekkel vágnak neki az 1994-es idénynek. Wolf Péter (Elektrosoft SE): - Tulajdonképpen ezen a tornán kezdtünk el kétkapuzni. Felké­szülésünk nem sikerült a legfé­nyesebben, mivel csapatunkban rengeteg a hiányzó. Tartaléko­sán gyakorolunk, és ez az első olyan komolyabb megmérette­tés, amelyen a csapattal a baj­nokságban megvalósítandó já­tékelemeket tudom gyakorol­tatni. Kénytelen voltam az ifjú­sági együttesből erősíteni. Kel­lemes meglepetés ért, mert a fi­atal Körmendi rendkívül jó be­nyomást tett rám. Nagyon örü­lök, hogy neves ellenfeleink el­vállalták a mérkőzéssorozatot. Kenéz György (Tungsram SC): - A többi csapathoz hason­lóan, mi is az alapozás végén tartunk, olyannyira, hogy a jövő héten már a Spartacus ellen Magyar Kupa-mérkőzést kell játszanunk a legjobb négy közé jutásért. A szolnoki tornára az MK miatt jöttünk el, habár nap­jainkban már az egész évet vé­gig kell játszani, így az úgyne­vezett tiszta felkészülés meg­szűnt. Fővárosi riválisaink már­is csúcsformában vannak, mi­vel nagyon kemény nemzetközi mérkőzéseket kell vívniuk az egyes megmérettetéseken, a kü­lönböző kupákban. Keretünk­ben annyi változást történt, hogy a Vasas meghatározó játé­kosát, Matuseket sikerült leiga­zolni. Rajta kívül a szolnoki példához hasonlóan próbáljuk beépíteni saját nevelésű, tehet­séges fiataljainkat. Ezen a tor­nán a játék alapelemeit gyako­roltattuk a csapat újoncaival. A bajnokságban az 1-6. helyezés valamelyikének elérését tűztük ki célul. Sajnos ott csupán a he­tedik helyen állunk, ami annak köszönhető, hogy a szezon ele­jén még nem álltunk össze, és ezért fontos pontokat hullat­tunk. Hála istennek jónak mondható a sorsolásunk, mert minden nagy riválisunk hoz­zánk jön. Kásás Zoltán (FTC-Tör­ley): - Számunkra nagyon jól jött a tornára való meghívás, ugyanis eddig kétkapus mérkő­zést csak egymás ellen játszot­tunk. Sajnos a Magyar Kupában mi már nem vagyunk érdekel­tek, és így a helyiekhez hason­lóan pusztán a bajnoki rajtra kell koncentrálni. Nehezíti dol­gunkat, hogy meghatározó em­berünk, Tóth László lábujját törte, így nem áll rendelkezé­sünkre. Egyértelmű célunk, hogy bekerüljünk a hatos ráját­szásba, és ha a körülmények is úgy alakulnak, nem árulok el titkot, szeretnénk megnyerni a bajnokságot. Komjádi Kupa: Elektrosoft SE-Szeged 12-10 (2-4,3-2,4-1, 3-3). Szolnok. V.: Lipovits, Mada­ras. Szolnok: Botka-Balogh 1, Vargvas 2, Szendrei, LU­KÁCS 1, VARGA 4, Boros. Csere: Kövér, Nánai 1, Kör­mendi, Hidasi, NAGY T., CSEH 3. Edző. Wolf Péter. Gól emberelőnyből: 7/6, ill. 9/7. Felkészülési torna: Elektrosoft SE-Tungsram SC 8- 9 (3-2, 2-3,2-2,1-2). Tungsram SC-F'TC-Törley 9- 6 (3-2,1-1, 3-1, 2-2). FTC-Törley-Elektrosoft SE 16-9 (4-2, 4-2, 4-2, 4-3). Urbán Szendrei riogatja a szegedi kapust a Komjádi Kupa-mérkőzésen