Új Néplap, 1993. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-06 / 207. szám

12 Sportexra 1993. szeptember 6., hétfő Kispályás foci Labdarúgó NB I. Már csak a Ferencváros és a Debrecen százszázalékos Nem minden csapatnak ho­zott szerencsét a jászberényi vá­rosi kispályás labdarúgó-baj­nokság 13. fordulója. Eddig szinte egyetlen játéknap sem múlt el meglepetés nélkül, ezút­tal viszont az esélyesek érvé­nyesíteni tudták a papírformát. Az 1. osztályban három ranga­dóra is sor került. Kettőn pon­tosztozkodás lett a küzdelem vége, míg a bajnoki cím védője, a TAKEFT Gösser legyőzte a Sánta Falatozó gárdáját. Ez a győzelem egyben azt is jelen­tette, hogy a vetélytársak pont­vesztését követően a bajnok immár pontelőnnyel áll a táblá­zat élén. Az I. osztály 13. fordulójá­nak eredményei: Jászteleki SC-Kurencia 2-2, TAKEFT Gösser-Sánta Falatozó 1 -0, DMSC-Tűzoltók -lOOxSzép 1- 1, Aprítógépgyár-Jb. Vasas 2- 0, Áfész Elektronik-Célgép- terv 0-0, H. Egyetértés-Fair Play 5-1. A bajnokság élcsoportja: 1. TAKEFT Gösser 20, 2. DMSC Tűzoltók 19, 3. Áfész-Elektr. 18, 4. Sánta Falatozó 17, 5. lOOxSzép 15, 6. Célgépterv 15 pont. A II. osztályban egy mérkő­zést későbbre halasztottak, így csak nyolc találkozóra került sor. A forduló érdekessége, hogy mindössze két vesztes csapat tudott gólt elérni. Egyre élesedik a küzdelem a legjobb hat közé kerülésért, melyre ma­tematikailag még mindig 11 együttesnek van esélye. A for­duló rangadóján a Hotel Lehel Gyöngye a vártnál lényegesen nagyobb küzdelemben csak az utolsó percekben szerzett góllal győzte le az Apropó Origó le­génységét. Továbbra is tartja jó formáját az éllovas, a Plasztik Kulacs legénysége. Ezúttal nyolcszor vették be a Peres SC kapuját. A II. osztály 13. fordulójá­nak eredményei: -tTorlás-Jász Casino 3-0, Plasztik Kulacs-Pe­res SC 8-0, Lehelux Amstel-El- tex Kft. 1-0, Apropó Origó-H. Lehel Gyöngye 2-3, Norma-Amatőr FC 12-0, Trans-Ideál-Világhírű SC 4-1, Fészek Büfé-Dréher 2-0, PHV-Építőmester Kft. 1-0. A bajnokság élmezőnye: 1. Plasztik Kulacs 22, 2. -t-Torlás 20, 3. PHV 19, 4.H. Lehel Gyöngye 18, 5. Apropó Origó 17, 6. Lehelux-Amstel 16 pont. Vízilabda Az alapozás befejezése után felkészülési tornákon vesz részt az Elektrosoft SE OB I-es vízi­labda-csapata. Az első állomás Egerben az Agria-Mozaik Kupa háromnapos torna volt. A szolnoki csapat játékát vé­gig a jó erőnlét, a lelkesedés, az ügyes védekezés és több szép megoldás jellemezte. Az első mérkőzésen a BVSC ellen vé­gig vezetve, Vargyas jó center­játékával 11-8-as győzelem szü­letett. Szombaton az FTC ellen is kidomborodott a jó erőnlét. A zöld-fehérek már 7-3-ra vezet­tek, ám Lukács és Nagy T. góle­rősségével, Bodrogi jó védésé­vel a szolnoki gárda 14-13-ra a maga javára fordította az ered­ményt. Szeged ellen az első ne­gyedet elkönnyelműsködték, aztán rákapcsoltak és ellenfelük csak az utolsó másodpercben tudott 10-10-re egyenlíteni. Ez­zel a csoportelső lett az Elektro­soft SE és vasárnap az UTE el­len mérkőzött az első helyért. Az Újpest elhúzott, de remek hajrával sikerült egyenlíteni. A döntőben: Elektrosoft SE-Új- pesti TE 11-11 (3-3, 1-3, 4-4, 3-1). Döntetlennél 3-3 négymé­terest lőttek. 2-2 után a követ­kezőt Nagy T. belőtte, Rázgáét Bodrogi kivédte, így a szolnoki együttes nyerte a kupát. A torna legjobb játékosának Vargyas Gyulát választották. A csapat­ból Tóth Cs. sérült, Pintér Z. ta­nulmányai miatt hiányzott, Varga T. pedig csak egy mérkő­zésen játszhatott. Újpesti TE - Kispest-Honvéd 2-4 (0-3) Megyeri út, 2000 néző, V: Nagy L. gólszerzők:».Kozma (69.), Kovács L. (87.), illetve Csehi T. (23.), Sallói (31.), Stefanov (43.), Hamar (64.) sárga lap: Lovász (36.), Molnár (86.), illetve Vincze (5.), Sallói 47.) jók: Bérczy, Véber, illetve Brockhau- ser, Csábi. Halmai, Bánfi, Csehi T., Sal­lói Újpesti TE: Borsos (Praj a szünet­ben) - Aczél - Bérczy, Molnár - Tomka, Véber, Kozma, Kecskés Z., Szlezák - Lovász (Horváth P. 69.), Kovács L. Kispest-Honvéd FC: Brockhauser - Bánfi - Plókai, Csehi T. - Csábi, Illés (Duró 79.), Sallói (Tóth M. 79.), Hal­mai, Vincze - Stefanov, Hamar Az első húsz percben rendkívül ígére­tesen játszott az UTE, de mivel elsza­lasztottá a jónál is jobb esélyeit, az egyéni játékosképzettség dolgában job­ban álló bajnokcsapat fokozatosan át­vette az irányítást, és ügyes, apró gólok­kal simán szerezte meg a két pontot, csak a szépítés lehetőségét hagyván a hazai gárdának. Hozzá kell tenni azonban azt is, hogy az UTE kapusai ezen a napon nem álltak feladatuk magaslatán, a fiatal portások mintha megrettentek volna a bajnok támadóitól, akik közül igazán egyik sem játszott félelmetesen. Az újpestiek egyébként példásan sportszerűek: a találkozó bevételéből 100 000 forintot ajánlottak fel Zsi- bo­rás Gábor, az MTK és a válogatott kapusa családja megsegítésére. PMSC-Fordan­Vác FC-Samsung 2-2 (2-0) Pécs, 4000 néző, V: Vad gólszerzők: Azoitei (12., 27.), illetve Vígh (67.), Romanek (75.) sárga lap: Vókó (06.), illetve Hahn (64.), Koszta (77.) jók: Regős, Ulveczki, Rózsa, Azoitei, illetve Hahn, Nagy, Kriska, Víhg PMSC-Fordan: Regős - Dienes, Bódog, Braun - Ulveczki, Csizi, Rózsa, Kocsis, Vókó - Lengyel (Benkovics 75.), Azoitei Vác FC-Samsung: Koszta - Hahn (Simon 74.), Nagy, Aranyos - Puglits, Nyilas, Kriska, Vígh, Szalai (Romanek 36.) - Szedlacsek, Répási Két ellentétes félidő alapján a döntet­len igazságosnak mondható a közepes színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen. A Vác majdnem későn kezdett hajrázni, ám a pécsi védők segítsége jól jött. Ferencváros- Vasas SC 5-1 (3-1) Lipcsei a háromgólos Gregort köszönti Üllői út, 20 000 néző, V: Tóth V. gólszerzők: Détári (21. p.), Gregor (25., 48., 56.), Wukovics (27.), illetve Claude (15.) sárga lap: Détári (70. p.), illetve Cla­ude (39. p.) jók: Gregor, Détári, illetve Sáfár Ferencváros: Szeiler - Simon, Te­lek, Szekeres, Keller - Gregor, Albert, Détári, Lipcsei - Kovács (Zavadszky 73. p.), Wukovics Vasas SC: Sáfár - Mónos, Na- hóczky (Tímár 28. p.), Herczeg, Juhár - Geress, Sirinbekov, Galaschek, Sze­nes - Vasziljevics (Lendvai 60.), Cla­ude Összességében a Vasas az első negye­dóra utolsó percében Claude révén még ráijesztett a Ferencvárosra, de Détári csodálatos első gólja megnyugtatta a ha­zai kedélyeket. A gólszüretben nagy sze­repe volt a Vasas könnyen átjárható és sokat hibázó védelmének, amelynek egyetlen oszlopos tagja, Sirinbekov sem tudott maradandót nyújtani. A Ferencvá­ros megérdemelten szerzett nagyarányú győzelemmel gazdagodott a két bajnoki ponttal. Videoton Walth.- EMDSZ-Sopron LC 4-1 (1-1) Székesfehérvár, 3000 néző, V: dr. Bo- zóky gólszerzők: Németh (37.), Horváth F. (49., 55.), Czéh (60., 11-esből), illetve Majoros (14.) sárga lap: Kucselata (13.), Németh (28.), Czéh (65.), illetve Varsányi (16.) jók: Horváth F., Németh, Czéh, illetve Borsos, Majoros Videoton-Waltham: Mitring ­Varga E., Németh, Salacz - Kucselata (Czimmermann 75.), Pálfi (Dubecz a szünetben), László, Czéh, Horváth L.- Takács, Horváth F. EMDSZ-Sopron LC: Milchram ­Udvardi (Varga L. 58.), Katona, Ar- pási - Borsos, Varsányi, Kovács, Chi- ratcu (Nagy 58.), Deák, Majoros - Ör­dög Az első fél óra megijesztette a hazai szurkolókat, a Videoton ugyanazt ját­szotta, mint Szombathelyen a második félidőben. Jó félóra eltelte után a kicsit fáradó Sopron ellen a lendületesen tá­madó Videoton talált egy gólt és így a második félidőt kedvező pozícióból kezdhette, s ekkor már minden tekintet­ben jobb volt a fehérvári együttes a meg- illetődött Sopron ellen. Rába ETO FC - Siófok 3-1 (1-1) Győr, 5500 néző, V: Hartmann gólszerzők: Klausz (37. p.), Földes (67., 84.), illetve Bimbó (30.) sárga lap: Lázár (15. p.), Virág (53.), illetve Kirchmayer (8.) jók: Végh, Bordás, Klausz, illetve Bimbó, Fischer Rába ETO FC: Végh - Kuttor, Lá­zár, Virág - Csertői, Ignácz, Faragó (Radics 33. p.), Bordás - Rugovics, Klausz, Mikóczi (Földes 61.) Siófok: Bíró - Keszeg, Bimbó, Barna (Szabadi 76. p.), Meksz - Tóth (Hausner 75.), Jenei, Varsányi, Kriály- Fischer, Kirchmayer A Rába a második félidőben nyújtott lendületesebb játékával tudta felőrölni a szívósan és szervezetten játszó vendége­ket, akik végig egyenrangú ellenfelek voltak. Csepel-Kordax - MTK 1-1 (O-O) Csepel, 3000 néző, V: Vavika gólszerzők: Kámán (75.), illetve Ko­módi (65.) sárga lap: Somogyi (29. p.), Váczi (31.), Medgyes (56.), Szekeres (60.), Ács (82.), illetve Komódi (40.), Híres (58.) piros lap: Komódi (75.) jók: Váczi, Szekeres, illetve Piel, Hí­res Csepel-Kordax: dr. Szieben - Ács, Váczi, Mikler - Tompos, Jakab, So­mogyi, Szekeres, Medgyes - Balogh (Süveges a szünetben), Kámán MTK: Piel - Turbék, Híres, Vincze- Talapa, Tamási, Komódi, Horváth (Nagy 70.), Zsivótzky - Pölöskei, Há­mori (Kovács 86.) Az egyenlítést követően, bár mindkét oldalon adódtak még helyzetek, az eredmény már nem változott. A döntet­len a játék képe alapján teljesen reális. Debreceni VSC - Haladás VSE 1-0 (O-O) Debrecen, 6000 néző, V: Juhos gólszerző: Kondás (53. p. - 11-esből) sárga lap: Balogh (23. p.), Tóth Gy. (28.), Goján (66.), illetve Farkas (18.), Szekér (29.) piros lap: Goján (72. p.) jók: Pető, Kondás, Sándor T., illetve Jagodics, Kenesei, Farkas Debreceni VSC: Horváth - Balogh, Goján, Sándor Cs., Pető - Kondás, Dombi, Sándor T., Medvid (Nagy Cs. 74. p.), Madar, Tóth Gy. (Gracsov 80.) Haladás VSE: Derdák - Neudl, Ja­godics, Szekér, Sánta - Kenesei, Bog­nár Z., Elekes (Tóth 65. p.), Farkas - Csoboth, Sülé (Hídvégi a szünetben) A tíz főre olvadt Debrecen nagy el­szántsággal harcolt, a gyenge lövéseket Horváth biztosan fogta. BVSC-Dreher - Békéscsabai EFC 0-4 (O-l) Szőnyi út, 500 néző, V: Puhl gólszerzők: Kulcsár (24., 89. p.), Váczi Z. (58.), Árgyelán (67.) sárga lap: Cseh (58. p.) jók: A BVSC-Dreherből senkit sem lehet kiemelni, illetve Udvarácz, Usma- jev, Váczi Z., Kulcsár BVSC-Dreher: Vezér - Zentai - B. Szabó, Cseh - Pecha (Farkasházy 58. p.), Urbányi, Bognár Gy., Árki, Bába- Filipovics (Boda 58.), Negrau Békéscsabai EFC: Udvarácz - Us­majev - Szenti, Fabulya (Gricajuk 73. p.) - Mracskó, Csató, Dávid (Zahorán 58.), Vancea, Árgyelán - Váczi Z., Kulcsár Egyértelműen a Békéscsaba játszotta a modem futballt. A Viharsarokból érke­zett gárda azzal bizonyult jobbnak, hogy két remek támadóval (Kulcsár, Váczi) operált, akik ha meglódultak - márpedig mindig a legjobbkor tették ezt - nevetsé­gesen könnyedén tréfálták meg a vasutas védelmet. Á szemafor egyébként ezen az őszön folyamatosan tilosat jelez a BVSC-Dreher számára. A Szőnyi úton már „csiripelik is a verebek”, hogy Ga- raba Imre edzői széke egyre ingatagabb az egykori válogatott játékos alatt. NB III. Matra-csoport Borovi-Cukorgyár -Jászberényi SE 1-3 (0-2) Szolnok, 500 n. V.:Schoblocher Borovi-Cukorgyár: Ollé-Tákos, Si- lye (Kiss Cs.), Szikszai (Jegesi), Ko­vács - Szeberényi, Peszeki, Tóvizi Kis A. - Vadicska, Tubák. Edző: Sebők György. Jászberény: Rácz - Németh F., Ba­logh J., Nagy, Karkusz - Tasi, Szántai, Ludasi, Vasas - Balogh G. (Bató), Ládi. Edző: Sárközi Gyula. 4. perc: Balogh j. előrevágott labdájá­val Ládi kicselezte a rátámadó Silyét és a balösszekötő helyéről tíz méterről a kapu közepébe gurított, 0-1. 8. perc: Balogh G. viharzott el a jobb szélen, a túlsó oldalra lőtt beadása Szán­tait találta tiszta helyzetbem, ám gyenge helyezését Olé hárította. 22. perc: Tubák huszonkét méteres szabadrúgása Ráczról kipattant, a befutó Németh F. szögletre mentett. 31. perc: Kis A. a tizenhatoson belül fejjel Tubák elé csúsztatta a labdát, a szolnoki csatár tizenkét méterről „ki­lőtte” Ráczot, egyenlítési alkalmat elsza­lasztva. 40. perc: Szántai-Balogh kényszerítőt követően a jászberényi csapatkapitány az alapvonalról a befutó Ládi lábára „ra­gasztotta” a labdát, aki közelről a léc alá helyezett, 0-2. 47. perc: Vadicska kézgyanús mozdu­lattal megszelídítette a labdát a herényi védők segítségével, azonban tizennégy méteres erős, de nem helyezett lövése Rácznak nem okozott gondot. 58. perc: Vasas és Karkusz kettő az egy ellen kijátszotta Tákost a bal olda­lon, Karkusz centerezését Tasi csukafe­jessel küldte a hazaiak hálójába, 0-3. 71. perc: Vadicska jobbról bekanyarí- tott labdáját Tubák hat méterről vágta a kapu fölé. 83. perc: Tubák elvette a labdát az egymásra váró Batótól és Ludasitól, az­tán Vadicska elé tálalt, aki nyolc méter­ről könnyedén szépített, 1-3. A csúszós talajon kidomborodott a vendégek technikai és erőnléti fölénye. A cukorgyáriak pontatlan és ötlettelen középpályásai nem tudták kiszolgálni a két gólerős éket, míg a másik oldalon Szántai, Vasas és Ludasi fazont adott a játéknak. Támadásokban is veszélyesebb volt a JSE, a monotonon daráló hazaia­kat számos esetben megkontrázta ellen­fele. Kritikus volt a szünet előtti időszak, ekkor ugyanis Tubák két jó lehetőséget elpuskázott, ellenben a vendégek másod­szor is bevették Öllé kapuját. Fordulás után támadóval cserélt védőt Sebők mes­ter, amely csupán annyit ért, mint üres tarisznyán a lakat. Kombinációban és szélsőjátékban továbbra sem tudott lé­pést tartani a hazai gárda, hosszan előre­ívelt labdáikat Nagy és Balogh J. köny- nyedén elhalászta a középen egyedül vergődő Tubák elől. A JSE egységes csapatként gólratörőbb és látványosabb játékával rászolgált a két pontra. Jók: Balogh J. Karkusz, Szántai, Lu­dasi, Ládi, illetve, Tubák és Kis A. Sebők György: - Hamar lépéselőnybe került a Jászberény. Hiába próbáltunk nagy energiákat mozgósítva nyomába eredni, az ilyenkor adódó kontralehető­ségeket rutinos ellenfelünk könyörtele­nül kihasználta. Sárközi Gyula: - Javuló játékkal ér­tékes győzelemét arattunk. Ifi: Sz. Borovi-Cukorgyár-JSE 2-1. Néder Pásztó - Karcag 2-1 (l-O) Pásztó, 500 n., v.: Jenei Pásztó: László-Lenkei, Andó, Bárá­ny i, Holtner, Tamásy (Rizán), Balogh, Veres (Jeremiás), Laczkovich, Lipták (Erhardt), Gubán. Edző: Kiss Károly Karcag: Móga-L. Kiss, Antal, Sze- csei, Lajkovics, Kocsis, Albert, Tóth T., Tóth J., Ramos, Békési (Méhes). Edző: Sólyom Vilmos 4. perc: Bal oldali beadás után Gubán lőtt kapura, a pattogó labdát Móga kiü­tötte és az érkező Laczkovich a hosszú sarokba helyezett, 1-0. 42. perc: Szecseit a bíró kiállította. 46. perc: L. Kisst a bíró kiállította. 63. perc: A létszámhiányos vendég­védelemből kilépett Balogh és az üres kapuba helyezett, 2-0. 75. perc: A karcagi védelem közös erővel szabálytalanul szerelte Liptákot a tizenhatoson belül. A tizenegyest a sérett a kapufára lőtte. 88. perc: Tóth J. szöktette Albertet, akinek beadását Tóth T. a kapuba lőtte, 2-1. Jók: Balogh, Laczkovich, Gubán, Lip­ták, ill. Antal, Albert, Tóth J A körülmények egyenlőtlenné tették a küzdelmet a karcagiak kárára. Kilenc emberrel lényegesen jobb teljesítményt nyújtottak a vendégek, a szikrázóan ke­mény mérkőzésen. Kiss Károly: - Megérdemelten nyer­tünk, sok sikert kívánok a Karcagnak. Sólyom Vilmos: - Kapushibánk előnyhöz juttatta a hazaiakat, majd a ki­állítások megpecsételték a sorsunkat. Ifi: Pásztó-Karcag 3-1 Bihari Monor- MÁVMTE 2-1 (l-O) Monor, 300 n., v.: Gál Szolnok: Hatvani-Fehér (Fodor), Ágh, Tasev, Major, Draskóczi (Varga), Mednyánszkij, Horváth, Mé­száros, Burai, Novikov (Bontovics). Edző: Vígh Tibor. 32. perc: Rottenbiller lövését Hatvani kiütötte Varró elé, aki nem hibázott, 1-0. 70. perc: Major az őt szorongató Varró elől Hatvaninak akart gurítani, de a labda visszapattant, amire Mateisz le­csapott és a kapu jobb sarkába gurította, 2-0. 71. perc: Horváth kilépett a védők kö­zül és a hálóba emelt, 2-1. A MÁV MTE végig mezőnyfölény­ben játszott még tíz emberrel is, de a helyzeteket sajnos, helyzeteket nem tu­dott teremteni. A Monor kontrái sikere­sek voltak, ami eldöntötte a mérkőzést. Kiáll.: Mészáros (42.), Ágh (87.p.). Jók: Kovács, Rutka, Varró, Mateisz. ill. Major, Tasev, Fodor. Elekes József: - Küzdelmes mérkőzé­sen nagy taktikai csatában úgy érzem, egygólos győzelmünk megérdemelt. Vígh Tibor: - A két kiállítás döntött. Ifi: Monor-SZUSE 3-0. Kovács