Új Néplap, 1993. május (4. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-03 / 101. szám

12 Sportextra 1993. május 3., hétfő Kispályás foci A szolnoki kispályás bajnok­ság I. osztályában úgy látszik, hogy nemcsak egy szem, hanem egy egész maréknyi homok ke­rült az első helyezett NEFAG csapatának gépezetébe. Igen sima, 4-0-as vereséget szenved­tek az ex-cukorgyáros Kereszt­­falvival megerősített Centrum Étteremtől. A Bercsényi SE újabb rangadót nyert, ha mini­mális különbséggel is, a Kórház III. ellen. A II. osztályban az eddig még pontot sem vesztett Pizza­kertet nagy meglepetésre le­győzte a tavaszi idényben re­mekül szereplő Tódi SE. A cso­port másik rangadóját meg­győző fölénnyel a Geodézia nyerte a Tisza Taxi gárdájával szemben. A harmadik vonalban már négy pontra növekedett a Halak előnye, mivel az alattuk lévők mind kikaptak. Az eddigi 5. he­lyezett, a Vízmű II. ugrott a do­bogó második fokára. Meglepe­tés az alsóház jó szereplése. A senioroknál a Bontóker KFT továbbra sem talál legyőzőre. Az első kettőt követőek hátrá­nya egyre nő. Eredmények: 1.0. 15. forduló: FC Aréna - Nyomda 6-4, Centrum Étterem - NEFAG SE 4-0, Kórház III. - Bercsényi SE 0-1, Pannon Pet­rol - Thermotechnik 6-3, Ép­­villszer - Kilián I. 0-2, Járműja­vító - J*C/DC 2-2. Az élcsoport állása: 1. NE­FAG SE 21, 2. Bercsényi SE 20, 3. Pannon Petrol 20 ponttal. 11.0. 14. forduló: Kilián II. - Szilikát 1-5, 2.sz.Posta - MÁV Állomás 2-3, Geodézia - Tisza Taxi 3-0, Lakóterület - Vízmű Központ 5-0, Tódi SE - Pizzá­kért 5-4, Sz.n. Kórház I. Az élcsoport állása: 1. Piz­zákért 26, 2. Tisza Taxi 18, 3. Tódi SE 18 ponttal. 111.0. . 15. forduló: Vídia RT - Bútorgyár 5-1, MRFK - Di­namó Legyek 1-2, Vízmű II. - Szó.Sólymok 6-1, Skála - Halak 0-4, Elegant - FC Rió 4-1, Rot-Blau 90 - Kórház II. 5-2. Az élcsoport állása: 1. Halak 24, 2. Vízmű II. 20, 3. Szó.Sólymok 20 ponttal. Seniorok, 13. forduló: Jármű­javító - Lakóterület 3-1, Ve­gyiművek - Elegant 2-2, Bontó­ker KFT - Mezőgép 3-2, Megat­­ron - Rákóczi 2-3, Épületfel­újító - Belvárosi SC 2-0. Az élcsoport állása: 1. Bon­tóker KFT 23, 2. Rákóczi 19, 3. Lakóterület 14 ponttal. Labdarúgó NB I. Siófokon befürdött a Kispest Honvéd, langyos volt a Dreher BVSC-Dreher- Békéscsaba 1-3 (1-2) Szőnyi út, 500 néző, V: Szilágyi gólszerzők: Bognár (17.), illetve Ár­­gyelán (21., 36.), Csató (55.) sárga lap: Cseh (44.), illetve Fabulya (23.), Mracskó (44.) jók: Mundi, illetve Árgyelán, Szarvas, Csató BVSC-Dreher: Lippai - Kroner, Kosa, Csepregi, Iscsak - Mundi, Ur­­bányi, Bognár, Cseh (Kapacina 65.) - Szekula, Borgulya Békéscsaba: Horváth - Mracskó, Usmajev, Szenti (Ionut 26.), Fabulya - Szarvas (Grica juk 76.), Csató, Vancea, Kasik - Fodor, Árgyelán Nem jól sikerült tehát Garaba Imre bemutatkozása a vasutasok kispadján. A hazai csapat két bajnoki és két kupamér­kőzésen is vereséget szenvedett a Békés­csabától. amelynek sorozatban ez volt negyedik győzelme. Vasas-Smirnoff- Nyíregyháza 0:0 Fáy u., 2000 néző, V: Tóth V. sárga lap: Rósa (62.). Nahóczky (73.), illetve Drobni (33.) Kovács (46.), Barna (68.) jók: Pecha, Nahóczky, illetve Biró Vasas-Smirnoff: Babócsy - Na­hóczky, Sirinbekov, Juhár, Pecha - Nagy T. (Rósa a szünetben), Galas­­chek, Geress, Gubucz (Molnár 63.) - Zvara, Claude , Nyíregyháza: Bíró - Kertész, Cse­­loszkv, Drobni, Molnár - Barna, Papp, Csehi, Kovács - Burchel (Nagy 74.), Kaskinszky (Erdei a szünetben) A Vasas mezőnyfölénye ellenére sem tudta gólra váltani lehetőségeit, így fel­emásra sikeredett az angyalföldi majális, a nyíregyháziak pedig taktikus játékuk­nak köszönhetik a pontszerzést. Rába ETO FC­­PMSC-Fordan 3-1 (2-1) Győr, 7000 néző, V: Stamler gólszerzők: Klausz (4. p.), Pena (26. -11-esből), Miriuta (85.), illetve Kocsis (35.) sárga lap: Miriuta (4L p.), illetve Ma­gyar (63.) jók: Pintér, Bordás, Csikós, illetve Csabán, Braun Rába ETO FC: Végh - Csikós, Pin­tér, B. Szabó, Radics (Szántó 35. p.) - Csertői, Miriuta, Bordás, Mikóczi (Herczeg 86.) - Pena, Klausz PMSC-Fodan: Csaban - Ulveczki, Braun, Bódog, Palaczky - Rózsa (Ma­gyar 46. p.), Túri, Medgyes, Dienes, Kocsis - Azoitei A Rába sok kihagyott helyzete miatt tette a maga számára nehézzé a mérkőzést, csak az utolsó percekre vált biztossá a győzelme. MTK-Csepel- Kordax 4-0 (2-0) Hungária krt., 1500 néző, V: Kurmai gólszerzők: Keresztúri (15.11-esből), Talapa (42.), Zsivótzky (51.), Szabó T. (71.) sárga lap: Keresztúri (39.), Vancsa (53.), illetve Bognár (64.), Gyimesi (78.) piros lap: dr. Szieben (15.) jók: Zsib­­orás, Talapa, Balog, Zsivótzky, illetve a csepeliektől senkit sem lehet kiemelni MTK: Zsiborás - Híres - Turbék, Keresztúri - Talapa (Komódi 70.), Horváth (Szabó T. 46.), Vancsa, Sztanó, Zsivótzky - Hámori, Balog Csepel7Kordax: dr. Szieben - Váczi - Nagy, Ács - Tyukodi, Bognár (Gyi­mesi 75.), Somogyi, Szabó A., Mikler (Bakó 15.) - Stefanov, Süveges Az MTK folytatta tavaszi hazai győ­zelmi sorozatát, immár negyedszer tar­totta otthon a két bajnoki pontot. A győ­zelem akár nagyobb arányú is lehetett volna, hiszen a második félidőben a csonka Csepel valósággal „padlóra” ke­rült. Veszprém LC­­Új pesti TE 0-1(0-0) Veszprém, 5000 néző, V: Varga S. gólszerző: Csik (52. p., öngól) sárga lap: Perger (51.), illetve Mio­­vecz (65.) jók: Gersics, Reichard, Csik, Perger, illetve Tomka, Szőnyi, Véber, Kecskés Veszprém: Rótt - Gersics, Rei­chard. Csik, Perger - Csornai, Bognár, Kelemen - Rugovics, Gazsó (Lantai 62.), Lehota (Sülé 66.) Újpesti TE: Bodnár - Tomka, Sző­nyi, Molnár, Szlezák - Cantona, Vé­ber, Bérczy (Miovecz 53.), Kecskés - Lovász, Hetesi (Belvon 87.) § Helyezéséhez megfelelő, nagyon gyenge első félidőt játszott a két együt­tes. Fordulás után az újpestiek előbb ja­vultak föl, s ha szerencsés góllal is, de a minimális győzelmet megérdemelték a későn hajrázó és abszolút gólképtelen helyiekkel szemben. Az UTE ezzel a győzelmével nagyot lépett előre a kiesés rémétől távolodva, hiszen éppen egyik riválisától (micsoda idők járnak mostan­ság a Megyeri úton) hozta el a két pontot, amelyek akár duplázódhatnak a végén. Siófok-Kispest-Honvéd FC 2-1 (1-1) Duró szerezte a Honvéd gólját Siófok, 5000 néző, V: Pillér gólszerzők: Kámán (34., 11-esből), Kovács J. (52.), illetve Duró (40.) sárga lap: Meksz (30.), Olajos (60.), il­letve Orosz (35.), Vincze (63.) jók: Bimbó, Olajos, Király, Jenei, Ko­vács L, illetve Csábi, Halmai, Kovács E., Duró, Pisont Siófok: Bíró - Keszeg, Bimbó, Ola­jos, Barna - Jenei, Király, Meksz (Szabadi 82.) - Kovács I., Kovács J., Kámán (Kirchmaver 46.) Kispest-Honvéd FC: Tarlósi - Csábi, Plókai, Kovács E., Duró - Hal­mai, Illés, Pisont - Vincze (Negrau 70.), Orosz, Hamar (Fischer 63.) Szünet után a hazaiak kaptak előbb lábra, s alig öt perc leforgása után Király remekül húzott el a bal oldalon, beadását Kovács J. közelről a jobb sarokba lőtte (2-1). A siófoki vezetés erősen felrázta a Honvédőt, szinte percenként veszélyez­tették a hazai kaput, de ezen a mérkőzé­sem gjól záró hazai védőkkel a technikás kispesti csatárok nem bírtak. A mutatott játék alapján szinte még ha hihetetlen is, a hazai csapat teljesen megérdemelten győzte le a bajnokságra törő kispestieket. Vác FC-Samsung-Videoton-Waltham 2-2 (0-1) Vác, 3000 néző, V: Molnár L. gólszerzők: Répási (80., 88. - tizen­egyesből), illetve Takács (37. és 72.) sárga lap: Szalai (38.), Szedlacsek (43.), illetve Varga (27.), Bekő (70.), Lő­­rincz (90.) jók: Hahn, Puglits, Simon, Répási, il­letve Mitring, Varga, Kuttor, Vadász, Takács Vác FC-Samsung: Koszta - Nagy - Bánfi, Szalai - Puglits (Nyilas 73.), Hahn, Simon, Horváth L. (Romanek 46.), Aranyos - Répási, Szedlacsek Videoton-Waltham: Mitring -Varga - Kuttor, Vadász - Dubecz (Pálfi 79.), Muzsnay, Lőrincz, Czéh, Bekő - Takács, Horváth F. (Földes 62.) Helyzetei alapján a Vác győzelmet ér­demelt volna. Diósgyőr-Ferencváros 0- 4 (0-2) Diósgyőr, 20 000 néző, V: Nagy L. gólszerzők: Páling (31.), Gregor (36.), Fodor (75.), Wukovics (86.) sárga lap: Páling (15.) jók: Máriási, Csizi, illetve Albert, Kel­ler, Lipcsei, Páling, Telek. Diósgyőr: Dohot - Bém (Kiser 82.), Leskó, Danes, Szabó Zs. (Tóth 46.) - Farkas, Szvisztun, Máriási, Csizi - Subin, Adzsojev Ferencváros:Balogh-Kuznyecov (Szűcs 71.), Telek, Szekeres - Páling, Lipcsei, Fodor, Albert, Keller - Gre­gor, Wukovics (Nagy Zs. 87.) A bajnok ritmusváltásaival valósággal felőrölte sokat hibázó ellenfelét. Nők Dunaújváros- Szolnoki TE 1- 3 (0-3) Dunaújváros 200 n., v.: Csörgi SZTE: Vincze-Szajkó (Nagy), Lajkó (Szentesi), Mustár, Csernai-Mező, Aknainé, Lévai-Pádár, Szabó (Tóth), Molnár. Edző: Munkácsi József 17. perc: A kaputól 18 méterre Mező legurított labdáját Lévai ballal a felső léc alá lőtte, 0-1. 26. perc: Lévai ugráttá ki Molnárt, aki egy csel után éles szögből rövidsarokba helyezett, 0-2. 31. perc: Pálszabó szerzett labdát, majd az alapvonalig vitte, beadását Ak­nainé kapásból a bal alsó sarokba továb­bította, 0-3. 44. perc: A hazai csapat jutott közve­tett szabadrúgáshoz, Csapó 14 méterről nagy erővel a kapu jobb oldalába vágta a játékszert 1-3. Jók: Csapó, Paulik É., Tóth, illetve Mező, Csemai, Lévai, Aknainé. Sárai Gyula: A jobb erőkből álló vendégegyüttes megérdemelte a győ­zelmet. Munkácsi József: A lányok főként az első játékrészben játszották, amit kértem. Köszönet A múlt hét végén a Kunhe­gyes - Besenyszög megyei I. osztályú labadrúgómérkőzésen az első félidőben két játékos összefejelt, aminek következté­ben a besenyszögi Tóth István olyan sérülést szenvedett, hogy az élfete forgott veszélyben. A fiatalember hátra csúszott nyel­vét (mint annak idején Donadó­­ninak Belgrádban) gyors be­avatkozással sikerült helyre húzni, megelőzve vele a fulla­dást. A besenyszögiek számára ismeretlen segítőnek ezúton mond köszönetét Tóth István és csapattársai, valamint vezetői. A gyógyító kezek gazdájának lapunk munkatársai is elismeré­oíiL'ot raiOTil' L" i ÖUIVUl 1 VJ WJ1IV. I\ 1 . MLSZ-ülés Május negyedikén kedden, Miskolcon a Borsodi Volán FC népkerti sporttelepén tartja so­ros elnökségi ülését a Magyar Labdarúgó Szövetség. Berzi Sándor az elnökségi határoza­tok végrehajtásáról számol be, Czékus Lajos a júniusi közgyű­lés előkészületetiről ad tájékoz­tatást. Csíki Károly a '93-94-es bajnokság versenykiírásáról ter­jeszti elő az elkészített terveze­tet, míg Pillér Sándor az után­pótlásnevelést szolgáló pén­zeszközök elosztásáról szóló elképzeléseit viszi plénum elé megvitatásra. NB III. Mátra-csoport Szolnoki Cukorgyár-Karcag 1-2 (1-1) Szolnok, 500 n., v.: Inges Sz. “Cukorgyár: Smidéli­­usz-Tákos, SILYE, Szikszai, Csizmadia-Pálinkás, Kiss, Peszeki, KOVÁCS I.-Tubak, Vadicska. Edző: Sebők György Karcag: Móga-Tatár, AN­TAL, Ágh, KOCSIS-Albert, Lajkovics, BÉKÉSI, Tóth J.­­Tóth T„ Bárány (Ferenczi). Edző: Sólyom Vilmos 10. perc: Albert a jobb szélen cselezgetett az ötös magasságá­ban, beadása azonban lecsú­szott, így a labda a felső lécről pattant az alapvonalon túlra. 44. perc: Békési a fél pályá­ról indulva átkígyózott három védőn, lövését a hazaiak kapusa még bravúrral hárítani tudta, de a támadást kísérő Bárány elé pattant a labda, aki látványos csukafejessel a léc alá bólintott, 0-1. 46. perc: Sérülések miatti hosszabbítás első percében egy ártatlannak tűnő helyzetből egyenlített a Cukorgyár. A ti­zenhatos jobb oldali sarkánál bóklászó Vadicskának ívelték a labdát, ő egy testcsellel lefor­dult védőjéről, megnézte a kapu jobb oldalát és nem is hibázta el, 1-1. 60. perc: A vendégvédők kö­zött kibújó Kovács I.-t a tizen­hatoson belül lerántották, de a 'játékvezető sípja néma maradt... Silye (elől) Tóthot próbálja kizárni a játékból 66. perc: Tubák huszonöt méterről egy legurított sza­badrúgást a megdermedt Móga mellett a hálóba lőtt, de Inges bíró megismételtette a rúgást, mert a vendégek sor­fala előbbre lépegetett. Ez vi­szont már említést sem érde­mel. 73. perc: Húsz méterről a kapuval szemben szabadrúgás­hoz jutottak a karcagiak. Tóth T. nagyszerűen csavarta el a sorfal fölött a kapu jobb sarkába a pettyest, 1-2. 80. perc: Tubakot szövegelé­sért Inges játékvezető kiállí­totta. 90. perc: Vadicska sem tudta szó nélkül hagyni a feketeruhá­sok ténykedését, ezért ő is, a mérkőzés lefújása előtt mehetett zuhanyozni. A kezdeti tapogatózások után a karcagiak meddő me­zőnyfölénybe kerültek. Gyor­san átjátszották a középpályát és a széleken próbáltak meg a hazai védők mögé kerülni. A Cukorgyári irányítók ezúttal nem tudták kellően összefogni csapatuk játékát. Sajnos a ta­lálkozó végére elszabadultak az indulatok, a játékvezető két hazai játékost is kiállított, illetve négy sárga lapot osztott ki számukra. Ezzel komoly gondot okozott Sebők Györgynek, mert a cukorgyá­riak mestere erre a találko­zóra is csak egy tartalékot tu­dott leültetni a kispadra. Sebők György: - A körül­ményekhez képest ragyogóan helyt állt a csapat, egy pontrú­gás döntött. Sólyom Vilmos: - Nem ját­szottunk jól, de végig lelkesen küzdöttünk, ez hozta meg a si­kert. Ifi.: Szolnoki Cukorgyár- Karcag 0-1. (Szentmiklósi) T örökszentmiklós - Füzesabony 0-2-nél félbeszakadt Törökszentmiklós, 800 n., v.: Gál Törökszentmiklós: Né­meth-Molnár, Csontos, Er­­dősi, Rajt, Pócsi, Mihályi, Rupa, Szecsei, Lóié, Ramos. Ezdő: Porhanda János. Füzesabony: Varga-Csóka, Polgár, Novák T., Both, No­­vák Z., Szabó, Sima, Nagy, Fehér, Bocsi. Edző: Albert Csaba. 5. perc: A vendégek első tá­madása lesgyanús helyzetben találta Fehért, aki a kapu köze­pébe lőtt, 0-1. 7. perc: Lóié lépett ki a vé­dők közül, csak a kapussal állt szemben, de 12 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt. 32. perc: A játékvezető ismét lesről engedte el a vendégeket, akik Fehér révén megszerezték a második góljukat, 0-2. 38. perc: Ramos 18 méterről leadott ballábas lövését a ven­dégek kapusa óriási bravúrral védte. A félidő lefújása után a levo­nuló játékvezetői hármast a né­zők nemtetszés nyilvánítása kí­sérete. A játékos-kijárónál Jó­nás partjelzőt egy néző (nő) tett­legesen bántalmazta, ezért Gál játékvezető a mérkőzés további folytatását nem látta biztosítva, lefújta a találkozót. Ugyan a já­tékvezetői hármas hibát hibára halmozott az első játékrészben, ez még sem menti fel a felelős­ség alól a rendezőket, nézőket. Ifi: Törökszentmiklós-Füze­­sabony 4-4 Nagy St. Kohász - Sz. MÁV MTE 0-0 Salgótarján 100 n., v.: Mezei Szolnok: Hatvani-Zsem­beri, Mészáros, Major, Mihá­­lyi-Draskóczi, Fodor, Tasev, Horváth-Burai, Novikov. Edző: Lódi László. 12. p.: Tasev jobb oldali bea­dását Fodor 8 méterről a kapufa mellé rúgta. 28.p.: Horváth szögletet ívelt a kapu elé, de Mihályi közeli fe­jese „hajszállal” célt tévesztett, centiméterekkel szállt el a léc fölött. A második félidőben a Ko­hász is próbálkozott, de különö­sebb veszélyt nem jelentett a vendégek kapujára. Az ala­csony színvonalú találkozón a szolnoki csapat hozta „tavaszi formáját”, a középpályán a lab­datartást erőltette és elképzelés nélküli támadásokkal kísérlete­zett. Ilyen játékkal a tabellán csak a mezőny közepén lehet végezni. Jók: Kerényi, Szeles, Zsély, Oláh, illetve Mészáros, Tasev Horváth Gyula: Igazságos döntetlen született. Lódi László: Ilyen teljesít­mény után egyik csapat sem ér­demelt győzelmet. Ifi: St. Kohász-SZUSE 1-2 Kovács