Új Néplap, 1991. június (2. évfolyam, 126-150. szám)

1991-06-03 / 127. szám

10 Sporiextra 1991. JÚNIUS 3. A Rolland Garroson, a franciák nyílt teniszbajnokságán szombaton elsőként jutott a női egyesben a legjobb 16 közé a 15 esztendős Jennifer Capriati. A 10. helyen rangsorolt amerikai, aki előzőleg Temesvári Andreát búcsúztatta, össze­sen három játékot engedélyezett japán ellenfelének. Az újvidékiek világelsője, a párizsi címvédő Szeles Mónika is to­vább szárnyal: két játszmában gond nél­kül intézte el francia riválisát. A harma­dikként kiemelt argentin Gabriela Saba- tini ugyancsak könnyedén vette az újabb akadályt. - Eredmények: női egyes, 3. forduló: Szeles (jugoszláv, 1.) - Quent- rec (francia) 6-1,6-2. Capriati (amerikai, 10.) - Kidowaki (japán) 6-3,6-0. Meszhi (szovjet, 14.) - Harvey-Wild (amerikai) 6-3, 6-1. Sabatini (argentin, 3.) - Pierce (francia) 6-2,6-1. Elmaradt a várt küzdelem a női aszta- liteniszc-sapatbajnokság rájátszásá­ban a döntő első találkozóján. Szom­baton délelőtt a Statisztika Marczibá- nyi téri csarnokában fogadta a BSE csapatát, s a házigazdák fölényes, 13-6 arányú győzelmet arattak. A két együttesben csak ketten maradtak ve­retlenek, Nagy Krisztina, illetve Bá- torfi Csilla, miután az egymás elleni találkozójukra már nem került sor. A „rangadón” Bátorfi 2-0-ra győzött Wirth Gabriella ellen. A BSE kudar­cában döntő volt, hogy hárman egyet­len mérkőzést sem tudtak megnyerni. A Statisztikában Nagy 4, Wirth G. 3, Wirth V., Tóth és Éllő 2-2 partit nyert, a BSE-ben Bátorfi 4, Braun 2 alka­lommal hagyta el győztesen az asztalt, míg Káhn, Szigeti és Marosi nyeretlen maradt. Eugene. Nagy magyar sikerrel kezdő­dött az Oregon állambeli Eugene-ben az amerikai atlétikai egyetemi bajnokság. Ba- gyula István, aki a George Mason Egyetem hallgatója, 580 centiméteres új szabadtéri magyar csúccsal nyerte a rúdugrást. (A régi rekordot is Bagyula tartotta 565 cm-rel 1988 óta.) (MTI/Reuter) Dreux. Magyar szereplői is voltak a francia városban zajló nemzetközi at­létikai viadalnak. A franciaországi vá­rosban ezüstérmet ért Kovács Judit és Gécsek Tibor péntek esti teljesítmé­nye. Kovács a női magasugrást 1.90 méterrel nyerő csehszlovák Jana Brenkursova mögött végzett 1.87-tel. Gécsek kalapácsa legjobb dobásánál 78.28 méternél landolt, ennél több mint két méterrel hajított nagyobbat Jurij Szedih. A szovjet olimpiai baj­nok 81.58-cal nemcsak biztosan nyert, hanem egyszersmind az év eddigi leg­jobb kalapácsvetö eredményével ruk­kolt elő. Hosszú idő után ismét rangos esemény­nek adott otthont szombaton délután az Újpesti Torna Egylet IV. kerületi, Szilágyi utcai stadionja. Magyar pályán első alka­lommal rendezték meg a Bajnokcsapatok Európa Kupájának döntőjét, s a dicsőségen az sem sokat csökkentett, hogy ezúttal még csak a B-finálé jutott a legjobb magyar szakosztálynak. Tizennégy európai nem­zet, Románia, Norvégia, Svédország, Dá­nia, Svájc, Hollandia, Luxemburg, Auszt­ria, Lengyelország, Görögország, Török­ország, Ciprus, Finnország, nem utolsósor­ban pedig az első helyre, s ezzel a feljutásra pályázó UTE férfi atlétái mérték össze ere­jüket, 19 versenyszámban. Milánó. Az egykori olasz labdarúgó- válogatott Fabio Capello lett az AC Milan edzője. A 45 éves szakember július 20-án veszi át a munkát a négy­éves tevékenykedés után leköszönt Arrigo Sacchitól. Capello - aki az 1970-es években a Juventus játékosa volt, s 32 alkalommal szerepelt az itá­liai nemzeti együttesben - az 1986/87- es idényben már irányította a milánói csapatot. London Sokak véleménye szerint a ju­goszláv Crvena Zvezda csapatának példája a szerdai BEK-döntőben ismét bebizonyí­totta, hogy 11-es rúgásokkal nem igazsá­gos eldönteni a jelentős viadalok végered­ményét. A Nemzetközi Labdarúgó Szövet­ség (FIFA) egy meg nem nevezett képvise­lője úgy nyilatkozott, tárgyalnak majd ar­ról, hogy a világbajnokságok fináléjában ne a büntetők döntsenek, ha a 120 perc is kevés. Helyesebb volna megismételni a ta­lálkozót. A nyolcad-, negyed-, és elődön- . tőkben megmaradnak a 11-esek. (APA) Labdarúgás NB I. Mesterhármas Tatabányán, bajnokverés Pécsen, megmenekült az UTE és a Vasas? UTE - Volán FC 3-1 (0-1) Megyeri út, 2500 néző, v: Molnár L. gólszerzők: Eszenyi (52., 81. p.), Zsi- vótzky (67.), illetve Coco-Aires (2.) sárga lap: Szőllősi (62. p.) jók: Huszárik, Eszenyi, Zsivótzky, illetve Kajdy, Coco-Aires, Balogh UTE: Brockhau'ser - Huszárik (Tóth J. 56. p.), Szőnyi, Szabó - Wág- ner, Varga J„ Rubold (Batári 83.), Miovecz - Kosa, Eszenyi, Zsivótzky Volán FC: Gróf - Jenei, Kalmár, Szöllösi, Kajdy - Farkas (Fábry 72. p.), Bérczy, Varga I. (Bücs 72.) - Ba­logh, Coco-Aires, Kecskés A második félidőre alaposan feljavult UTli megérdemelten győzött, viszont a szünet előtti krjtikán aluli színvonalra nem lehet magyarázatot adni. Kovács Ferenc benntartotta a tavalyi bajnokot Pécsi MSC - Bp. Honvéd 2-1 (1-0) Pécs, 7000 néző, v: Hartmann gólszerző: Lovász (43., 68.), illetve Vancea (82.) sárga lap: Palaczki (18.), Tomka (89.), illetve Cseh (14.), Kovács (31.) jók: Palaczki, Megyeri, Belansky, il­letve Csepregi, Pisont, Vancea Pécsi MSC: Bodnár - Kónya, Bra­un, Medgyes, Palaczki - Bódog, Me­gyeri, Balogh, Czéh - Lovász, Be­lansky (Tomka 89.) Bp. Honvéd: Petry - Cseh, Csepre­gi, Csábi (Bánfi 62.) - Csehi, Kovács, Pisont, Marozsán (Urbányai 46.) - Vincze, Vancea, Gregor A Honvéd nem mutatott bajnokhoz méltó játékot. Könnyedén szerelték csa­tárait a hazai védők és valamire való támadást csak ritkán tudtak vezetni. A mérkőzés összképe alapján az eredmény igazságosnak mondható, a Pécs esélye megnőtt a dobogós helyezésre. Siófok - MTK-VM 0-0 Siófok, 4000 néző, v: Drigán sárga lap: Kámán (57.) jók: Biró, Zare, Olajos, Fodor, illetve Zsiborás, Preszeller, Pölöskei, Ivanics Siófok: Biró • Kolovics, Zare, Ola­jos, Szabó - Keszeg, Varsányi, Fodor, Meksz (Ozsváth 65.) - Somogyi (Ma­gyar 46.), Kámán MTK-VM: Zsiborás - Farkas, Hí­res, Talapa, Preszeller - Hannich (Ba­log 60.), Horváth, Szabó, Pölöskei - Ivanics, Hámori (Lakatos 75.) Szünet után még döntőbb lett a hazai fölény, szinte egy egész szezonra való helyzet maradt kihasználatlanul, de a csatárok nem b\rtak a vendégvédőkkel és a jól helyezkedő Zsiborással. Tatabánya - Győri Rába ETO 4-0 (3-0) Tatabánya, 3000 néző, v: Kurmai gólszerzők: Süveges (4. p.), Simon (17. -11-esből, 28., 70. -11-esből) sárga lap: Vaidean (38. p.), Tóth (48.), Barta (80.) jók: Simon, Süveges, Hegedűs, Ud- vardi, Markó, illetve Virág, Tóth, Vai­dean Tatabánya: Markó - Hegedűs, Lá­zár, Udvardi, Szalma (Vincze 46. p.) - Kiszi, Simon, Klausz - Süveges (Hor­váth T. 23.), Kanyok, Horváth I. Győri Rába ETO: Huszár - Csi­kós, Berta, Sánta, Virág - Tóth L., Vaidean, Farkas - Csertői, Mörtel (Ördög 46. p.), Petres (Korsós 72.) A közepes színvonalú játék eredmé­nye nem tükrözi a különbséget, hiszen nem volt sokkal több helyzete a Tatabá- nyánakmint az ETO-nak, csak a hazaiak helyzetkihasználása jobb volt. Békéscsaba - Vasas 0-1 (0-1) Békéscsaba, 8000 néző, v: Puhl gólszerző: Turbék (27.) sárga lap: Nagy I. (48.), Szenti (78.), illetve Dozmorov (17.), Ge- ress (40.), Galaschek (55.) jók: C s a t ó , Csanálosi, ill. Tur­bék, Ju­hár, Sirin- b e k o v , Duró Békés- csaba: Baji Mracskó (Major S. 46.), Ott- lakán, Szenti, Babis - dr. Kovács, C s a t ó , Csanálosi, Horváth - Miklya (Tóth 70.), Nagyi. Vasas: Babócsy - Turbék, Juhár, Klink - Kecskés, Sirinbekov, Geress, Galaschek, Duró - Dozmorov (Zvara 79.), Claude (Szilveszter 61.) Az alsóházi rangadón sok hibával játszottak a csapatok, a csabaiak többet, a Vasas veszélyesebben támadott, több gólhelyzetet dolgozott ki, sikere megér­demelt. Szeged SC - Váci Izzó 1-0 (0-0) Szeged, 3000 néző, v: Varga S. gólszerző: Cigan (70.) jók: Leboniczky, Bogdán, Michala- che, Kun, Takács J., Cigan, ill. Zombori, Nagy Szeged SC: Leboniczky - Hurguly, Bogdán, Michalache - Hegyeshalmi (Puskás 1.89.), Sallai, Kun, Takács J. - Takács Z., Cigan, Apró (Kemenes 67.) Váci Izzó: Koszta - Szalay, Talapa, Fekete, Csima - Zombori, Gyimesi, Vadász már nem tudja megmenteni kapuját a góltól MAGYAR OLIMPIAI CSAPAT HIVATALOS BIZTOSÍTÓJA Nagy, Romanek (Vig 62.) - Füle, Zir- kó (Balogh 65.) Összességében a siker érdekében töb­bet tevő, több helyzetet kidolgozó sze­gediek rászolgáltak a győzelemre. Debreceni VSC - Videoton-Waltham 3-0 (0-0) Debrecen, 2500 néző, v: Nagy L. gólszerzők: Marginean (60.), Kuttor (öngól, 66.), Vancsa (79.) sárga lap: Molnár (40.), Kuttor (75.) jók: Nagy, Plókai, Sándor, Margine­an, ill. Németh, Horváth, Sallói, Vadász Debreceni VSC: Horváth - Földvá­ri, Nagy, Plókai, Balogh - Sándor Cs„ Sándor T., Vancsa - Marginean (Ul- veczki 76.), Gracsov, Mogyorós Videoton-Waltham: Polgár - Mol­nár, Németh, Kuttor, Horváth G. • Sallói, Bekő, Máriási, Vadász - Ta­kács, Földes (Halmai 55.) A Debrecen a második félidei táma­dójátékával megérdemelte a győzelmet a ritkán és veszély nélkül támadgató székesfehérváriak ellen. A Ferencváros-Veszprém (2-2) mérkőzést már korábban lejátszották a dunántúliak KK-kötelezettsége mi­att. Klink a 69. percben megkegyelme­zett Bajinak NB II. Keleti-csoport Pontosan úsztak el a szigetről Csepel SC - Szolnoki MÁV MTE (0-0) Csepel, 1500 n.,v.: Vavika (Horváth, Balajti) Csepel: Szieben - Puglits, Tyukodi, Ács, Gyimesi-Gombás, Horváth, Mikler, Stefanov - Huszák, Hamar. Edző: Tajti József. Sz. MÁV MTE: Ladányi-Ágh- Lajkovics, Csató, Földi-Moldván, Rostás, Horváth, Rózsavölgyi - Va- dicska, Bontovics. Edző: Szatmári Já­nos. Csere: Mikler h. Vígh a 69., Rózsa­völgyi h. Kántor a 74., Bontovics h. Varga a 77. percben. Sárga lap: Lajkovics a 67., Stefanov a 74. percben. Enyhe csepeli fölénnyel kezdődött a mérkőzés, Ladányi több távoli lövést könnyedén hárított, de a 7. percben már bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy megmentse kapuját a góltól. A MÁV MTE csak szórványosan jutott el ellen­fele térfelére. A 10. percben Horváth ügyesen cse­lezgetett ugyan, de a 16-os vonalánál az utolsó pillanatban szerelték. Változatla­nul a hazaiak kezdeményeztek többet, de komoly gólhelyzet nélkül. A játékuk senkit sem győzött meg arról, hogy ma­gasabb osztályba törekednek. A MÁV MTE viszont egyre bátrabban vállalko­zott, különösen a Rostás-Moldván ket­tős okozott kellemetlen perceket a ven­déglátóknak, akiknek a gyámoltalansá­gát látva egyre jobban.zúgolódott a kö­zönség. Mezőnyjátékkal zárult az első félidő. A második elején Gombás erős lövé­sét Ladányi szögletre öklözte. Változa­tos játék alakult ki, a két csapat szinte gyömöszölte egymást, de a gólszerzési törekvések a védelmek szilárdságán rendre meghiúsultak. Néhány távoli lö­vés zúgott el a kapuk mellett, más fel­jegyzésre méltó esemény nem akadt. A 62. percben Vadicskát egy összecsapás­kor megrúgták, öt percig a partvonal mellett ápolták, a szabadrúgást Rostás a sorfalba lőtte, a visszapattanó labdát mellédurrantotta. Válaszként Gombás bombáját védte Ladányi. A 67. percben Lajkovics a sárga kár­tyát pislogta, mert sípszó után elrúgta a labdát. A 70. percben a Ladányiról visszapattant labdát Puglits lőtte az üres kapura, de lövése a gólvonalon álló Hor- váthról kipattant. Két perccel később Ladányi újabb bravúrja mentette meg csapatát a góltól, aztán Rostás szabadrú­gása Szieben kezét érintve vágódott szögletre. Négy percei a lefújás előtt szögletet rúghatott a Csepel. A beívelés után a kapuba tartó labda Ágh fejéről pattant vissza a mezőnybe. A sípszó előtt a MÁV V MTE akárt gólt is lőhetett volna, de megelégedett a labdatartással és az egyik ponttal. A mérkőzés előtt csak a tisztes szol­noki vereségben lehetett bizakodni, de ahogy teltek a percek, egyre inkább ki­tűnt, hogy a két csapatjátékán nem tük­röződik a táblázaton elfogalt helyezés. A Csepel fölényben játszott ugyan, de a mezőnyben sok átadási és technikai hi­bát vétettek a játékosai, sok rossz át­adást láttunk, a kapura lövésekkel pedig hadilábon álltak. Ezzzel szemben a MÁV MTE valamennyi játékosa önma­gát felülmúlva, rendkívül harcosan, lel­kesen és önfeláldozóan küzdött. Több bátorsággal és határozottsággal na­gyobb meglepetést is okozhatott volna. Jó: Puglits, Gombás, ill. Ladányi, Ágh, Csató, Rostás. Tajti József: - Az az érzésem, hogy ma végzetes hibát követtünk el. Szatmári János: - Bravúros pontot szereztünk, reméljük, hogy lesz neki ér­téke. (pataki) Rostás lövését Szieben újheggyel tol­ta szögletre