Szolnok Megyei Néplap, 1987. november (38. évfolyam, 258-282. szám)

1987-11-24 / 277. szám

1987. NOVEMBER 24. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 A Szolnoki MÁV MTE úttörő A és B korosztályú birkózói (képünkön) elnyerték a Felszabadulási Kupát a Balkányban megrendezett szabadfogású viadalon. Hét egyesület 110 ver­senyzője közül a szolnoki Zsigri, Fülöp, Hermann és Lőcsei (A), illetve Füredi, Sulyok, Halápi, Somodi, Rékási, Bozsó és Kovács (B) súlycsoportjában a legjobbnak bizonyult. A 75 pontos MÁV MTE mögött a Püspökladányi MÁV 44, a Nyír­egyházi VSSC 18 pontot gyűjtött (Fotó; Szívós) Asztalitenisz Gyén és Major II. osztályú megyei bajnok A Szolnok Megyei Aszta­litenisz Sízakszövetség a nagy októberi szocialista forradalom 70. évfordulója tiszteletére a tiszaligeti sportcsarnokban rendezte meg. az 1987. évi megyei II—III. osztályú egyéni baj­nokságot. A négy verseny­számban nyolc sportegyesü­letből 80 férfi és 16 nő vé­gig nyílt és izgalmas mér­kőzéseken döntötte el a baj­noki címekért és a helyezé­sekért folyó küzdelmet. A II. osztályban férfiaknál a H. Kilián FSE, a III. osz­tályban a Szolnoki Sparta­cus versenyzői játszották a főszerepet, míg a nőknél a H. Killián FSE „házi ver­senyének” voltunk szemta­núi. Eredmények. II. o. fér­fi egyes: 1. Gvén László, 2. '■niczki, 3. Pintér és Ger­gely (mind HKFSE). Női egyes: 1. Major Klára (HKFSE), 2. Kiss (Nyíregy­házi Vízügyi SE), 3. Árkosi és Fancsali (mind HKFSE). III. o. férfi egyes: 1. Sergö- ző Tamás, 2. Rátfai (mind Sz. Spartacus SK), 3. Guba (Jászárokszállási Vasas SE) és Kovács (Jászapáti. Áfész). Női egyes: 1. Papp Alexand­ra, 2. Harangozó, 3. Szabó és Fazekas (mind HKFSE). Hírek, eredmények nap 13 órai kezdettel a kö­vetkező párosításban játsza­nak a csapatok: Jászboldog- háza—Szászberek, Jászjákó- halma—Jászalsószent- györgy, Nagyrév—Kunszent- márton, Mezőhék—Tisza­földvár, Fegyvernek—Kar­cag, Tiszaörs—Kunhegyes, Öcsöd—Túrkeve, Cserkesző- lő—Besenyszög, Kunmada­ras—Tiszafüred, Tiszaszőlős Abádszalók, Cibakháza—Vo- lán-Rákóczi, Kengyel—Ti­sza Cipő SE, Kuncsorba— Szolnoki Vegyiművek, Tisza- tenyő—Középtiszai Medosz. Mezőtúri FSE—Törökszent- miklós, Kőtelek—Mezőtúri Honvéd, Alattyán—Új szász, Jászfény szaru—Jászapá ti, Jászladány—Jászberényi Lehel, Rákócziújfalu—AÉV Szajol, Kisújszállás—Szolno­ki Cukorgyár, Jászárokszál- lás—Jászkisér. — ASZTALITENISZ. Me­gyei férfi csapatbajnokság: Törökszentmiklós—Kun­madaras 13:4. Gy.: Veres, Boros 4—4, Göblyös 3, Papp, a Göblyös, Veres páros, ill. Ladányi 2, Erdei, Dobó. Kunmadarason játszották. TSE—Tiszaörs 13:4. Gy.: Veres, Boros 4—4, Papp Zs., Balogh A. 2—2, a Veres, Bo­ros páros, ill. Lengyel M., Gazsovics 2—2. TSE—Tisza- roff 13:4. Gy.: Veres, Boros 4—4, Kiss Gy., Balogh A. 2—2, a Boros, Kiss páros, ill. Csornai, Kiss 2—2. — KÉZILABDA. A Lehel SE női ifjúsági csapata Győrben játszott osztályozót. A Darabont, Ladányi, Ko­csis, Tóth E.,' Fejes, Kókai B., Végvári, Kótán, Vas, Kó­kai Zs., Andrási, Mucsi Sza­bados összetételű csapat An­tal György edző vezetésével sikerrel szerepelt. A hármas tornán jó játékkal első lett, így jövőre ismét az OB I-ben szerepelhet. Eredmények: Lehel—Sizombathelyi Latex 22:18 (11:8), Latex—Győri Kinizsi 20:18, Lehel SE— Győri Kinizsi 31:15 (15:8). Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Darabont, Vas, La­dányi és Tóth E. — SAKK. Kunszentmár­tonban a városi szövetség negyvenkét résztvevővel ün­nepi versenyt rendezett. Női egyéni: 1. Szvoboda Julian­na 5, Szira Henriette 4, 3. Jakab Ágnes (mind Csépa) 3 ponttal. Férfi: 1. Laskai István 3,5, 2. Madari Pál (mind Tiszasas) 3,5, 3. Lan­tos László (Csépa) 3 p. Ifjú­sági leány: 1. Bujdosó Gab­riella 4, 2. Cseh Szilvia 3, 3. Szelei Henrietta (mind Csépa) 3. p. Fiúk: 1. Lantos László 4,5, 2. Lantos Tibor 4. 3. Zarnócz Sándor (mind Csépa) 3 pont. — LABDARÚGÁS. Orszá­gos Serdülő Kupa: Miskolci VSC—Törökszentmiklós 4:1 (1:1). Továbbjutott az MVSC. Országos Ifjúsági Kupa: He- jőcsaba—Törökszentmiklós 2:1 (2:0). Továbbjutott Hejö- csaba. Elkészült a Magyar Népköztársasági Kupa me­gyei selejtezőjének párosítá­sa. November 29-én vasár­Új első osztályú minősítések A felnőtt I. osztályú orszá­gos egyéni bajnokságon, 60 kg-ban (húsz versenyző) Fo­rintos István (H. Killián F9E) első lett, ezzel felnőtt 1. osztályú minősítést szer­zett. A 71 kg-os súlycsoport­ban (30) „kibérelték” a do­bogót a szolnokiak. A vég­eredmény: 1. Császi Mihály, 2. Kosztyu Tamás, 3. Papp László. Császi ugyancsak I. 0. minősítéshez jutott a ver­seny megnyerésével. Az ifi II. korcsoport országos rang­sorversenyén n5 kp-ban Ba­kos Jenő, 83 kg-ban Leél- Össy István egyaránt ötödik lett. A Baján rendezett felnőtt 1. osztályú országos rangsor­verseny az idei utolsó pont­szerzési lehetőség volt a ver­senyzők számára. Kosztyu Tamás — aki tagja a junior válogatott keretnek — ki is használta ezt, és 71 kg-ban ezüstérmet nyert. Ezzel ő az ötödik a Honvéd Killián FSE cselgáncs szakosztályá­ban, aki felnőtt első osztá­lyú minősítést szerzett. Csá­szi Mihály 71 kg-ban az ötö­dik helyen végzett. Az úttö­rők egyéni országos bajnok­ságán Budapesten, a III. korcsoportban ketten szerez­ték meg a jogot a döntőben való szereplésre. Az igen né­pes mezőnyben (súlycsopor­tonként 40—50 versenyző!)," 41 kg-ban Kovács Krisztián (Kassai Üti Ált. Isk.), 53 kg- ban pedig Lajkó Gábor (Sza- joli Ált. Isk.) az 5. lett. Pont­szerző szereplésük biztató a jövőt tekintve. Az úttörő II. korcsoport­ban végre szolnoki érem is született. Nehézsúlyban (18 induló) Búzái László (Csaná­di Körúti Ált. Isk.) remek, technikás versenyzéssel sor­ban árpáttá ipponos győzel­meit. A döntőbe jutásért, már leszorítással vezetett, amikor szegedi ellenfele ki­fordult szorításából, és fel­állva megfordította a mér­kőzés menetét. Később a döntőben is a szegedi fiú diadalmaskodott. A bronz­érem sorsát eldöntő mérkő­zésen Búzái egy villámgyors bal hátsógánccsal verte deb­receni ellenfelét, ezzel meg­szerezte élete első országos bajnoki bronzérmét. Megyei L o. labdarúgó-bajnokság Jászkisér az őszi első Szolnoki Vegyiművek— ÁEV-Szajol 0.-0. Szolnok, 400 n. V.: Bokor. Vegyiművek: Öllé—Szabó L., Táncos, Bá­lint, Tátrai, Kun (Ecseki), Busi, Vadkerti, Zsidei (Sza­bó I.), Hajdú, Tóvizi. Edző: Bálint Endre. ÁÉV-Szajol: Űjfalusi—Molnár, Hernek, Balogh, Dobos, Jegesi, Ak­nai, Szokolai, Szabó G., Pur- ger, Zsákai. Edző: Kovács Gyula. Nagy érdeklődés előzte meg a rangadóvá előlépett mérkőzést. Az őszi bajnoki címhez mindkét csapatnak csak a győzelem volt a jó eredmény. Ennek megfelelő­en lendületesen, a támadójá­tékot szem előtt tartva ját­szottak. Nagy küzdelem, jó iram jellemezte a mérkő- , zést, a kapuk felváltva fo­rogtak veszélyben. Az egyik oldalon Zsákai megugrásai, a másikon Vadkerti és Hajdú akciói hozták izgalomba a közönséget. A második fél­időben folytatódott az átla­gon felüli, színvonalas játék. Az 58. percben Zsákai belőtt labdáját Öllé bravúrral men­tette. A vendégek többet bir­tokolták a labdát, míg a ha­zaiak inkább a kontrára as­piráltak. Egy ilyen ellentá­madásnál a 67. percben Haj­dú egyedül törhetett kapura, de körülményeskedett és a védők beérték. A 73. percben egy balról beívelt labdát Szabó Gy. egyből a kapufára vágott. A 80. percben a csereként be­állt Ecseki 25 m-es lövését Űjfalusi csak kiütni tudta, Tóvizi azonban 8 m-ről el- ügyetlenkedte a helyzetet. Egyik csapat sem adta fel a gólszerzés lehetőségét, még az utolsó percekben is nagy volt a küzdelem, de a gól el­maradt. Igen jó iramú, szín­vonalas és rendkívül sport­szerű játék volt. Sok ilyen mérkőzés kellene ahhoz, hogy a megyei bajnokság visszanyerje hírét és rang­ját. Mindent egybevetve egyik csapat sem lehet elé­gedett az eredménnyel, de a gólnélküli döntetlen igazsá­gos. Kitűnő játékvezetés. Jó: Szabó L., Táncos, Busi, ill. Aknai, Molnár, Balogh. Ifi: Vegyiművek—ÁÉV­Szajol 5:1. Bíró András Túrkeve—Jászalsószent- györgy 2:1 (1:0). Túrkeve, 200 n. V.: Richter. Túrkeve: Ferencz—Homoki, Tímár, Erdősi, Kormos I., Egei, Kor­mos J., Kormos L., F. Kiss (Nemes), Laskai, Barna. Jó iramban kezdődött a mérkő­zés, amely változatos játékot hozott. A két kimaradt ha­zai helyzet után a 20. perc­ben egy lepattanó labdát F. Kiss 15 méterről vágott a hálóba. A vendégek kontra­támadásai ekkor nem jelen­Táblázatok ROplabda NB 1. Férfi Az állá* 1. Csepel 15 2. Tungsram SC 14 1 2 3 3 3 2 3 9 7 9 7 8 8 3. U. Dózsa 4. Malév SC 5. Kecskemét 8. Vasas 7. Szeged 8. Szolnok 9. ZTE 8 8 10. Dunaújváros 6 10 11. Nyíregyháza 5 11 12. Ep. Honvéd 5 11 13. BKV Előre 5 10 14. Veszprém 3 13 15. Kaposvár 2 14 18. Komép SC - 18 Elmaradt mérkőzés: Előre—Kecskemét, bér 2. A 17. fordulóban, november 88.. szombat; Szolnoki Ve­gyiművek—Vasas, tűzoltólak­tanya, 16.30. 45:11 31 44:16 30 44:14 29 44:17 29 42:16 27 32:28 25 34:33 25 29:29 24 27:34 24 24:32 22 21:37 21 20:39 21 23:33 20 10:41 19 19:44 18 8:48 16 BKV decem­12. PMAV 15 4 4 7 15-21 12 13. Berettyód. 15 2 7 6 16-27 11 14. Volán-R. 15 4 2 9 18-23 10 15. Szeghalom 15 4 2 9 29-35 10 16. Karcag 13 1 4 10 8-37 6 Röplabda NB 1. Női 1. Tungsram 12 - 35: 2 24 2.0. Dózsa 12 - 38 : 9 24 3. BVSC 10' 2 32:11 22 4. Vasas 10 2 30:11 22 5. Eger SE 10 2 32:15 22 6. Almásfüzitő 8 4 26:14 20 7. DMVSC 8 4 24:17 20 8. Álba Volán 6 6 25:22 18 9. Bp. Soart. 5 7 30:26 17 10. Ganz-D. 4 6 16:20 14 U.Dutép SC 2 10 14:30 14 12. Dunavnrsány 2 10 14:31 14 13. Szolnok 2 10 8:31 14 14. Kaposvár 3 7 12:23 13 15. BSE - 12 8 :36 12 16. Szeged - 12 3:36 12 Elmaradt mérkőzések: Ganz Danubius—Kaposvári V. Izzó december 4.. ill. december 6. A 13. fordulóban, november 28.. szombat: Szolnoki Ve­gyiművek—BVSC, tiszaligeti sportcsarnok, 17.30. 13. Szentes 15 3 1 8 12-22 10 14. soltvadk. 15 3 2 10 20-32 8 15 Békés 15 1 3 11 5-30 5 16. Martfű 15 — 4 11 9-40 4 Kosárlabda. NB I.. Férfi B-csoport Az állás 1. SAÉV 5 1 2. Dunai Kőolaj 4 2 3. Pécs 4. Dombóvár 5. Sopron 8. H. Táncsics 7. Ganz-Mávag 8 Atomerőmű 9. Keeskemét 10. Szolnok 42 4 1 33 2 4 24 23 1 4 1 4 599-546 11 555-529 10 620-578 IC 495-466 9 525-548 9 620-651 8 510-523 f 422-438 7 433-458 6 419-450 6 A 6 fordulóban, november 28.. szombat: Szolnoki Olaj­bányász—Pécsi VSK. tisza­ligeti sportcsarnok, 16.30. Labdarúgó NB III Körös őszi végeredmény i-csoport Tisza-csoport 1. Szarvas 15 13 2 ­37-10 28 1. DUSE 15 10 4 1 35-18 24 2. Baja 15 10 4 1 40-15 24 2. D. Kinizsi 15 8 5 2 32-16 21 3. Miske 15 9 3 3 36-14 21 3. J.-berény 15 8 5 2 17- 8 21 4. Sz. Dózsa 15 8 4 3 27-17 20 4. Rakamaz 15 8 3 4 30-18 19 5. OMTK 15 10 — 5 31-26 20 5. Haldúb. 15 8 1 6 24-17 17 6. KTE 15 8 1 6 36-15 17 6. Kaba 15 7 3 5 22-15 17 7. Csongrád 15 6 4 5 18-17 16 7. T.-miklós 15 7 2 6 22-21 16 8. Gyula 15 6 3 6 27-32 15 8. Olefin SC 15 5 5 5 27-27 15 9. Mezőtúr 15 5 5 5 22-27 15 9. H. Asztalos 15 5 4 6 20-25 14 10. H. Kun B. 15 4 6 5 18-25 14 10. Balmazújv. 15 2 10 3 12-18 14 11. Kalocsa 15 5 2 8 15-20 12 11. Kisvárda 13 4 5 6 16-17 13 12. Mezökov. 15 3 5 7 21-26 11 Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság 1. J.-kisér 15 11 3 1 28-11 25 2, Szajol 15 11 2 2 34-17 24 3. Sz. Vegyi. 15 10 4 1 24-10 24 4. Kunhegyes 15 7 5 3 25-19 5. J.-alsószt. 15 7 3 5 32-21 n 6. T.-füred 15 5 6 4 25-16 16 7 KuTE 15 6 3 6 18-14 15 8. Túrkeve 15 6 3 6 13-17 J5 9. Jászapáti 15 4 6 5 17-24 14 10. T.-földváj: 15 5 3 7 35-29 13 11. Sz. Cukor. 15 5 3 7 22-19 13 12. Űjszász 15 5 2 8 16-28 12 13. Szászberek 15 3 4 8 14-20 10 14. A.-szalók 15 2 5 8 14-29 9 15. K. Medosz 15 4 — 11 22-31 8 16. Besenysz. 15 2 2 11 15-49 6 Az őszi végeredmény még nem végleges. mert ifjúsági csapat ki nem állása miatt bün­tetőpontok levonása várható. tettek veszélyt a hazai kapu­ra. A második félidő 3. per­cében egy távoli kapura íve­lésből a vendégek kiegyenlí­tettek Tóth Gy. révén. Ez a hazaiakat kissé megzavarta. Ekkor a vendégek voltak ve­szélyesebbek. A győztes gól a 77. percben esett, amelyet Laskai fejelt 5 méterről a hálóba. Jó játékvezetés. Jó: az egész hazai csapat, külö­nösen Homoki, Tímár és Er­dősi, ill. Tóth Gy., Kiss B., Berecz. Jászapáti—Tiszafüred 3:2 (1:0). Jászapáti, 300 n. V.: Dévai. Jászapáti: Tajti— Tóth, Kimák, Borics, Zsem- beri, Rideg, Németh A. (Csőke), Utasi, Kordisz, Nagy, Németh Z. (Szabari). Kellemetlen, csúszós pályán, szemerkélő esőben végig nagy iramú, férfias és időn­ként tetszetős játékot látha­tott a közönség. Az első fél­időt kiegyenlített játék jelle­mezte, a hazaiak Németh Attila góljával szereztek ve­zetést. A második játékrész első perceiben Gál fejesgól­jával kiegyenlítettek a ven­dégek. Jászapáti Utasi irá­nyításával fokozatos fölény­be került, melynek eredmé­nyeként Kordisz szemfüles találatát Borics 11-esből szerzett gólja követte. 3:1. A vendégek a befejezés előtt Bállá távoli lövésével szépí­tettek. A hazaiak valamennyi játékosa határtalan lelkese­déssel játszott és végre a csapat egysége, fegyelme­zettsége is javuló. A vendé­gek képzett játékosai jó be­nyomást keltettek. Jó: Né­meth A., Utasi, ill. Nemes, Deli. I f i: J ászapáti—Tiszafüred 4:1. Szolnoki Cukorgyár—Kö­zéptiszai Medosz 2:1 (1:0). Kenderes, 150 n. V.: Sulyok. K. Medosz: Galó—Pádár, Magyar, Baktai S., Demeter, Szántó, Szerencsi F., Horváth I., Baktai T., Herceg, Hor­váth S. (Baktai B.). Mindkét csapat számára fontos mér­kőzésen Kenderes támadott, de a vendégek rúgták a gó­lokat. Az akarással nem volt baj, de a szerencse is elpár­tolt a hazaiaktól. A lelkes cukorgyári védők mindent hárítottak, időnként még a kapufát is segítségül híva. Alacsony színvonalú, kemény belemenésekkel tarkított mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna. A játékvezetés „méltó” volt a találkozó színvonalához. Ki­állítva: Baktai S. (K. Me­dosz), Gulyás (Cukorgyár). G.: Horváth (2), ill. Szántó (11-esből). Jó: Horváth, Ko­vács S., ill. Demeter, Horváth I. Ifi: K. Medosz—Sz. Cukor­gyár 2:0. Szászberek—Besenyszög 2:1 (1:0). Besenyszög, 150 n. V.: Szántó, Besenyszög: Bo­ros B.—Szabó, Pillió, Za- jacz, Hajdú, Boros M., Bá­lint (Maródi), Danyi K., Da- nyi T.. Miklós (Varga T.), Varga J. A két szomszéd ta­lálkozói mindig hatalmas küzdelmet hoznak. Változa­tos játék után, Varga J. nagy lövését védte a vendégkapus, majd Szászberek szögletei okoztak gondot. A 24. perc­ben Vargát 11 m-re a kapu­tól felrúgták, a jogos bün­tető elmaradt. Szép támadás után a vendégek vezetést szereztek, 0:1. A második félidőben végig rohamoztak a hazaiak, a 68. percben Danyi K. fejesgóllal egyen­lített, 1:1. Ideges hangulat, sok durva belemenés és hat sárga lap mutatta a küzde­lem erősségét. A 72. percben a 16-os oldalvonalán sza­bálytalankodtak Szabó Il­léssel. A játékvezető azonnal 11-est ítélt Szászberek javá­ra, 2:1. Hullámzó játék köz­ben, egy bal oldali beadást az egyik kétségbeesett ven­dégvédő elvetődve, fejjel­kézzel az ötösön szögletre hárított. A futballhoz értő hazai közönség óriási felhá­borodással vette tudomásul újra, hogy az őszi nehéz kö­rülmények mellett más okok is gátolják a jobb szereplést. Jó: egyik csapat sem játszott jól, Szászberek harcosan él­ni tudott a lehetőségekkel. Ifi: Besenyszög—Szászbe­rek 6:2. Abádszalók—Kunszentmár- ton 1:1 (0:1). Abádszalók. 100 n. V.: Szabari. Abádszalók: Erdei—Oláh I., Mérten, For­gács, Bácskái, Káli, Oláh M., Dányi (Bartus), Pataki, Cseh (Kovács I.), Tóth. Már az el­ső támadás végén gólt sze­rezhetett volna' a hazai csa­pat, de kapu előtti kavaro­dás után a védők a gólvo­nalról mentettek. A mérkő­zés 15. percében egy ártal­matlan helyzetben a felsza­badító védő megmozdulását mindenki nagy meglepetésé­re szabálytalannak minősí­tette a játékvezető és 11-est ítélt a KUTE javára. A bün­tetőt Pálinkás értékesítette. Ettől kezdve ideges lett a hangulat a pályán és a néző­téren is. Kemény belemené- sek tarkították a mérkőzést, a hazai csapat óriási erővel támadott, de egyenlíteni csak a második félidő elején sike­rült. A csereként beállt Ko­vács I., ragyogó labdájával Pataki megugrott és belőtte az egyenlítő gólt. Tovább tá­madott a hazai csapat, de a ragyogóan védő kunszent­mártoni kapus és a lelkesen védekező vendégcsapat meg­akadályozta a további góllö­vést. Hideg, esős időben, csú­szós pályán a végig támadó hazai csapat győzelmet érde­melt volna. Kiállítva: Oláh 1., és Garáz. Ifi: KUTE—Abádszalók 2:1. Jászkisér—Űjszász 4:1 (3:0). Űjszász, 200 n. V.: Horváth. Űjszász: Takács— F. Tóth, Kovács Z., Kovács 5., Földi, Szőnyi, Antal, Er­dei, Nánási, Varga I., Szilvá- si. Csere: Berkó 55. p. Csú­szós talajon kezdődött a mérkőzés. Jászkisér azonnal támadólag lépett fel és a 7. percben egy kapusról kipat­tanó labdából megszerezte a vezetést. Ezután Szilvásinak akadt helyzete, de azt el- ügyetlenkedte. Utána is job­bára a vendégcsapat táma­dott, és a 30. percben már 3:0-ra vezetett. Fordulás után tovább növelte előnyét Jászkisér egy akciógóllal. A hazai szépítő gólt Nánási szerezte a 60. percben. A minden csapatrészben job­ban játszó Jászkisér megér­demelten nyert az enerváltan játszó hazaiakkal szemben. Megérdemelten foglalják el előkelő helyüket a tábláza­ton. G.: Ládi, Bólya, Nemes (2), ill. Nánási. Jók: Ládi, Bolya, Kisnémet. A hazaiak közül senkit nem lehet ki­emelni. Ifi: Jászkisér—Űjszász 4:2. Tiszaföldvár—Kunhegyes 3:3 (1:2). Tiszaföldvár, 200 n. TISE: Aponyi—Drávucz, Ma­kó, Herkó, Nagy, Vass, He­gedűs, Szikora, Gál, Szűcs J., Németh. A nagy esőzés miatt a pálya talaja nem volt a legideálisabb, de ez nem be­folyásolta a csapatok játék­kedvét. Jó iramú, közepes színvonalú, izgalmakban bő­velkedő mérkőzést vívott a két csapat. Nyílt sisakkal játszottak, de mindkét olda­lon több kezdő játékos hi­ányzott. A hazaiak igen sök támadást vezettek a széle­ken, de a befejezések nem sikerültek. A vendégek kontratámadásai mindig gól­veszélyesek voltak, melyből kettőt az első félórában gó­lokra is váltottak. A félidő befejezése előtt a hazaiak­nak sikerült a szépítés. A második félidőben óriási haj­rába kezdett a földvári csa­pat. Ennek eredménye, hogy a 75. percben már 3:2-re ve­zetett. A 80. percben azon­ban figyelmetlenség után ki­egyenlítettek a vendégek, mely a látottak alapján igaz­ságos, bár a sok helyzet mi­att a hazai győzelem sem lett volna elképzelhetetlen. G. : Vass (2), Németh, ill. Ju­hász (3, egyet 11-esből). Jó: Makó, Vass, Herkó, Gáli, ill. Futó, Somodi, Juhász, Szabó T. Ifi: TISE—KESE 8:0,