Szolnok Megyei Néplap, 1986. november (37. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-03 / 259. szám

1986. NOVEMBER 3. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 labdarúgó NB // Eredményesen cseréltek a szolnokiak ■V Diósgyőr—Szolnoki MÁV MTE 1:1 (0:0). Diósgyőr,, 800 n. V.: Fekete N. DVTK: Ntaigy—Huszár, Szűcs, Lets- kőt Mddia—Molnár, Fülkő (OQóJh), Szemere—Balloglh, Csomámy, KöMln (Deines). Ed­ző: Kiáll Béüá. Szolnok: Bo­ro®—Parhandia, Ágh, Szilá­gyi (Riepka), Rózsavölgyi— Sugár, Katona, Kántor—Csá­bi. Hegedűs (Kiss), László. Edző: Szatmári János. A 3. perdben Baflóglh lövé­se zúgott eil a jolbb felső sa­rok mellllett. Ezután Molnár bombáját védte Boros, majd) Fükő lőtt kapásból fölé. Fél­óra elteltével följöttek a szolnoki ák, die csak Rózsa­völgyi lövése révén veszé­lyeztettek. A vendégek né­hány szögätetet is kiharcol­tak, ezek azonban nem je­lenítettek veszélyt a diósgyő­ri kapura. A 38. percben László iramodott meg, de hiába várták belüli hárman is a beadásit, a labda kapu mögé került. A szünet után a hazaiak nagyobb sebességre kapcsol­tak és jelentős fölényt har­coltak ki. Az 50. percbein Kölln fejjel rosszul találta el a labdáit, dte Boros helyett a felső léc mentett. Két perc­cel később újra Kölln előtt adódott gólszerzési lehetőség, dte a csatár pontosan közép­re fejelt, így Boros hárított. Az 56. percben Kántor ball- lábas lövését tolta ügyes ve­tődéssel szögletre Nagy. A diósgyőri támadások az 59. percben jártak eredménnyel. Repka, akinek a fejese egy pontot jelentett Molnár az alapvonal ellőtt elért egy hosszam előre vá­gott labdát, pontosan emelt középre és az érkező Számá­ré 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt, 1:0. A 68. percben ügyes hazai adoga­tás végén Csomámy került abszolút gólhelyzetbe, de 10 méterről mellé lőtt. A kima­radt Lehetőség után a szol­nokiak kitámadtak és erőfe- sizíitéslefik a 76. percben, egyen­lítést eredményeztek. Ügyes bal oldali ákioió névén a 'kö­zépre szálló be,adást a csere­ként beállt Repka 5 méterről fejelte a hálóba, 1:1. Közepes színvonalú és ira­mú, mindvégig Iküzdelllmes mérkőzést vívtak a csapatok. A DVTK a találkozó jelentős részében mezónyfölényben játszott, de „tudománya” csak a szolnoki 16-ősig tar­tott. Hiába jutott a szünet után gyorsan előlnyhöz, érez­ni lehetett, hogy ez az egy gól nem elegendő a győze­lemhez. így is történt, a szol­nokiak ritmusváltását már nem tudták követni, s ele­gendő volt egyetlen védelmi megingás, hogy hálójúikba kerüljön a labda. Jó: Molnár és Nagy, ül. Ágh, Rózsavöl­gyi, Lásafló. — Doros — További eredmények: Vác —Budafok 1:0 (1:0)„ Csepel —Ganz Mávag 2:1 (0:1), Nyíregyhá za—SZ EO L - Délép 2:0 (2:0), 'Komló—Salgótar­ján 2:0 (1:0), Keszthely— Szarvas 3:1 (2:1), Szó kizárd —Budapesti Volán 4:1 (2:1), Metripond—Baja 2:0 (1:0), Kaposvár—Nagykanizsa 2:1 (2:1), Veszprém—özd 2:1 (0:1). az NB ii Állasa : 1. Vác 15 9 3 3 22­■14 21 2. Bp. Volán 15 9 2 4 33­■22 20 3. Kaposvár 15 8 4 3 15­•10 20 4. Veszprém 15 9 2 4 19**15 20 5. Csepel 15 7 5 3 22­■11 19 6. S.-tarján 15 7 4 4 18­■15 18 7. Nyíregyh. 15 7 3 5 23­■20 17 8. Ganz-M. 15 7 2 6 23­■19 16 9. Komló 15 7 2 6 20­■22 16 10. Metripond 15 6 3 6 23­■17 15 11. Szolnok 15 6 3 6 21­■20 15 12. Szeol-D. 15 6 2 7 24­■18 14 13. Baja 15 5 3 7 14­■20 13 14. Szarvas 15 5 2 8 19­-21 12 15. Ózd 15 5 2 8 17­■23 12 16. Szekszárd 15 5 1 9 27­■33 11 17. N.-kanizsa 15 4 3 8 20­•28 11 18. Diósgyőr 15 2 7 6 14­■25 11 19. Keszthely 15 3 4 8 15­■21 10 20. Budafok 15 3 3 9 13­■28 9 Területi labdarúgó-bajnokság Volán-Rákóczi öröm, mezőtúri fiaskó Jászberényi Lehel—Hajdú­böszörményi Bocskai 1-1 (1:1). Hajdúböszörmény, 300 n. V.: Szakács. Jászberény: Ha­vasi — Gál, Szántai T., Pa­lásti (Győré), Fejes, Szántai A., Bukhár, Sulyok, Szabó, Vonyigás (Pecha), Mosonyi. Edző: Néder István. Az első tíz perc kiegyenlített játéka után a 11. percben Szabó lö­vése szállt mellé. A 30. perc­ben vezetést szerzett a Le­hel. Szántai A. a kapu elé ívelt, Mosonyi a labda út­jába tette lábát és az a ka­pus fölött a hálóba hullt. 1:0. A 36. percben egyenlí­tettek a hazaiak; egy kapu elé ívelt labdát Havasi a befutó Gajdánra tenyereit, akiről a hálóba került a pettyes. 1:1. A 44. percben Sulyok szabadrúgásból a kapufát találta el. Szünet után az 54. percben Sulyok az üres kapura ívelte a lab­dát, de az egyik befutó vé­dő menteni tudott. A hátra­levő időben kemény küzde­lem folyt, de az eredmény már nem változott. Végig küzdelmes mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. Ifi: Hajdúböszörmény—Le­hel 2:2. — Bankovics — Volán-Rákóczi—Püspökla­dány 1:0 (0:0). Rákóczifalva, 500 n. V.: Pecze. Volán-Rákó­czi: Májer — Bugyi (Széná- si), Silye, Bencsik, Ladányi, Rácz, Molnár, Menyhárt, Tu­bák, Vadicska (Erdei), Tö­rök. Edző i Kovács Gyula. A kezdés után Püspökladány azonnal védekezésbe vonult, (gy a hazai csatárok nem tudták feltörni a vendégcsa­pat védelmét. Az első félidő keménységét mi sem igazol­ja jobban, mint a játékve­zető által kiosztott négy sár­ga lap. A második félidő is nagy küzdelmet hozott, a 67. percben Molnár a kiállítás sorsára jutott egy összecsa­pás után. A 73. percben jobb oldali bedobást követően Menyhárt Rácz elé csúsz­tatta a labdát, aki közelről gurított a hálóba, 1:0. A kö­zepes színvonalú, de rend­kívül izgalmas mérkőzésen megérdemelt hazai siker szü­letett. Jó: Silye, Rácz , ill. Szilágyi, Szabolcsi, Béres. Ifi: Volán-Rákóczi—Püs­pökladány 0:1. — Balogh — Karcag—Tisza Cipő 1:0 (0:0). Karcag, 600 n. V.: Ve­ress. Karcag: Kiss — Tóth, Sándor, Tüdős, Molnár, Mé­száros, Hajdú T., Hajdú J., Laurencsik, Antal (Varga), Balog (Kiss L.). Edző: Bakó Tibor. Tisza Cipő: Németh — Fürtös, Kardos, Diószegi, Hábensusz, Hegedűs, Szán­tai, Kesjár, Palcsó, Földi, Szőke. Edző: Árvái István. A vendégek kezdtek lendüle­tesebben, pár perc alatt négy szögletet rúghattak — ered­mény nélkül. A KSE nehezen lendült játékba, az érezhető idegesség sok hibát szült. A második félidő 10. perce ho­zott fordulatot. Antal ugrott ki jó ütemben a védők kö­zül, egyedül törhetett kapu­ra, majd a kiinduló Németh fölött átívelve megszerezte a vezetést. A vendégek nem adták fel, óriási erőfeszítés­sel törtek az egyenlítésre, de közben a hazaiak hagytak ki két nagy helyzetet. Előbb Kiss L. vezette a kapusra a labdát, de Németh bele tu­dott érni a lövésbe, majd Antal próbálkozását hárítot­ta. A két megyei csapat ki­esési rangadóján végül is a helyzetek alapján a KSE megérdemelten győzött. Jó: Antal, Molnár, ill. Fürtös, Kardos, Hábensusz. Ifi: Tisza Cipő—Karcag 2:0. — Szöllősi — Balmazújváros—Mezőtúri Honvéd 3:1 (2:0). Balmazúj­város, 800 n. V.: Losonczi. Mezőtúri Honvéd: Gyémánt — Hegedűs, Csató. Dávid, Oláh O., Oláh B., Simon, Újvári. Hűber (Habos G.), Takó, Búzás. Edző: Földesi János. A 14. percben 2:0-ra vezettek a hazaiak a színvo­nalas, de szikrázó játékot hozó mérkőzésen. A 30. perc­ben Magyar B. — aki a DMVSC NB I-es csapatában szerepelt — megrúgta Dávi­dot, amiért kiállították. Ez­után a mezőtúriak úgy vél­ték, hogy a tíz főre csökkent Balmazújváros ellen fordí­tani tudnak. Azonban az új­városiak tízen is bátran tá­madtak, míg a Honvéd ez­úttal eléggé bátortalanul és gyámoltalanul játszott. A keménységre jellemző, hogy mindkét csapatból 2—2 játé­kost sárga lappal figyelmez­tettek. A gólok sorrendje: Vaszilkó a 8., Lente a 14. és az 53., illetve Takó a 75. percben. Jó: Hegyes, Pajkos, Tőzsér, Fodor, Lente, ill. Dá­vid, Takó. További eredmények■ DU­SE—Mátészalka 3:0, Nyír­egyházi Volán-Dózsa—Deb­receni Kinizsi 0:2, H. Aszta­los SE—Kaba 1:0. Hajdúszo­boszló—Rakamaz 1:1. NB-s ifjúsági és serdülő bajnokság. Ifjúsági: DVTK— Szolnoki MÁV MTE 0:0. Di­ósgyőri stadion. V.: Vitányi J. MÁV MTE: Hatvani — Szabó. Szántó. Balázs, Hor- gosi — Kővári, Csató. Pető. Horváth Cs. — Bontovics (Zsidai). Bíró. A nagy iramú, változatos mérkőzésen a szol­noki csapat a gólszerzési le­hetőségeit nem tudta ki­használni. A mérkőzés 18. percében a fejelni felugró Bontovics a földre érkezése­kor bokaszalag szakadást szenvedett. Jók: Hatvani, Szabó, Horváth Cs., Horgosi. Serdülő• DVTK—MÁV MTE 4:2 (1:1). V.: Kovács J. A nagyobb becsvággyal játszó hazai gárda a második fél­időben mutatott fegyelme­zettebb csapatjátékával meg­érdemelten győzött. G.: Kecsmárik, Birinyi. Jók: Szabó A., Dankó, Kiss. Röplabda NB I. Férfi: Bp. Honvéd— Szolnoki Vegyiművek 3:1 (—12, 5, 6, 2). Budapest, 50 n. V: Simái, Legendás. Hon­véd: Urbán, Wunderlich, Hobot, Botyánszky, Szabó, Lombos, cs.: Borhy, Farkas. Edző: Kovács Károly. Ve­gyiműveik: Juhász, Czanek, Makói, Tompa, Szűcs, cs.: Fráter, Pető, Ludvig, Nagy. Edző: Liszi Ferenc. A vendégcsapat két állan­dó kezdő embere, Nagy és Pető nélkül is remekül in­dult a szolnoki gárda. Előbb 3:2-re, majd 6:5-re vezettek az első játszmában, innen kitűnő mezőnymunkával el­húztak 9:5-re, majd 12:9-nél időt kért a Honvéd és ha­marosan egyenlített. De ma­radt még erő a vegyisekben, és Hajdú remek leütései ré­vén győztesként cserélhettek térfelet. Ezután a hazaiak szereztek 5:0-ás vezetést; ek­kor még sikerült egy pontra megközelíteni őket, de utá­na mintha megbénult volna a vendégcsapat — összesen egy pontot tudott még sze­rezni. .. A harmadik játsz­mában 4:2-re még a szolno­kiak vezettek, aztán rákap­csolt az ellenfél és 10:4-re fordított. Még két pontot ^engedélyezett” ezután, ám ez csak fellángolásnak bizo­nyult — rengeteget hibáztak a vegyisek. Fordulás után már 9:0-ra vezetett a Hon­véd, amikor először pontot vesztett, aztán még egyet, de a mérkőzés végkimenete fe - lől nem hagytak kétséget a piros-fehérek. Jó: Urbán, Szabó, ül. Szűcs. Juniorok: Sz. Vegyimű­vek—Bp. Honvéd 3:0 (6, 6,7). NB I: Bp. Honvéd—Szol­noki Vegyiművek 3:2 (—12,2, —12, 10, 12). Szolnok, 150 n. V.: Újhelyi, Máthé. Honvéd: Urbán, Wunderlich, Borhy, Drámai csata a visszavágón Tompa leütése utat talál a Honvéd sáncban, balra Czanek (6) lombos, Szabó, Farkas, cs.: Hoboth, Róka, Botyánszky. Vegyiművek: Pető, Nagy, Hajdú, Makói, Tompa, Szűcs, cs.: Fekete, Fráter, Széles, Czanek, Ludvig, Juhász, óriási lendülettel kezdtek a hazaiak és 5:0-ra elhúztak, időnként bravúros megoldá­sokkal. Csak 10:10-nél egyen­lített a Honvéd, majd ^Hí­re vezetett is, de a Szolnok ismét fordított és vástaps köszöntötte játszmagyőzel­mét. A második „menetben” a vendégeknek szinte min­den sikerült, a Vegyiművek kissé „leült”... Térfélcsere után előbb 3:2-re, később B:6-ra vezettek a hazaiak, aztán a fővárosiak 11:8-ra fordítottak, ám ezután már csak egy pontot tudtak sze­rezni — megint kitörő öröm fogadta a szolnoki sikert. A negyedik játszma elején job­ban összpontosítottak a vendégek, 6:0-ra, majd 9:1- re elhúztak. Innen jött fel a Vegyiművek 10:8-ra, ferge­teges biztatás közepette, és a Honvédnak minden tudá­sát össze kellett szednie, hogy bebiztosítsa az egyenlítést jelentő játszmagyőzel­met. A döntő szettben 9:8-ig fej fej mellett haladt a két csapat, a pályán levők és a cserejátékosok egymást buz­dították. Bravúros alakítá­sokat láthatott a közönség az izzó légkörű találkozó hajrájában. Mindkét fél be­dobta utolsó erőtartalékait is, és a végét jobban bíró vendégek harmadik mérkő­zéslabdájukkal nyertek. Ilyen izgalmas, színvonalas röplabdacsatát még nem igen látott a szolnoki tűzoltók tornacsarnokának közönsé­ge. A remekül helytálló, az esélyesebb ellenfelet „meg­szorongató” vegyisek meg­érdemelték a vastapsot! Jó: Urbán, Hoboth, ill. Hajdú, Pető. Juniorok: Sz. Vegyimű­vek—Bp. Honvéd 3:1 (14, 13, —13, 10). v. f. Kosárlabda Idegenben még nem megy NB I. Férfi: Ganz-Mávag —Alföldi Olajbányász 93:82 (54:49). Budapest, Kismar­toni út, 200 n. V-: Szabados*, Haümos. Gainz-Mavag: Nagy (22), Gál (3)„ Juhász (6), Ko­vát (8), Fdl/házii (13), Deme­ter (11), Lágrádi (10). Jam- kovits (20). Edző: Galamb István. Olajbányász: Szaíiay (4), Kmézics (16), Farikas, Kiss (6), Misék (6), Tóth (8), Malkszin (18), Duvarucs'cs, Viidia (24), Edző: Földi Sán­dor. Az Olajbányászt külön au­tóbusszal elkísérő szurkolóik harsány buzdításéval kezdő­dött a mérkőzés. A gépgyá­ri csapat érezte miéig hama­rabb a játékot és 10 pontos efőmyre tett szert. A remtelküll irányító Naigy Zoltán és a jól centerező Janlkovics járt étien a pantgyűjtósben. A szolnokiak a félidő közepére ltehlggiadtak. és két pontra megközelítettük a Mávagot. Vidd távolról, Mákszi n és Kmézics palánk alól volt eredményes. Az eteö játék­rész kiegyenlített küzdelmet hozott, egyik csapat stem tu­dott újítani. Néhány játék­vezetői ítélet már ezékben a perceikben is borzolta a szür­ke,Jók idegéit. A második félidőben jól kezdett a Bá- nyásizi és hátrányát ledolgoz­ta. Ekkor a végig indiszpo­náiltan bíráskodó Halmos László sorozatos fordított ilté- iietiaivél) a vendégeket sújtot­ta. Ideges llett a hangulat a pályáin és a nézőtéren egy­aránt. A fővárosi csapat nyu­godott meg élőbb és 17 pont­tal elhúzott. Az Olajbányász siettette a ikosárszarzést, sok volt az eladott labda, és a pontatlan távoli dobás. Az utolsó percre ismét letáma­dott a szolnoki csapat. de hátrányát csák növelni tud­ta. A mérkőzés egészét te­kintve, megérdemelten nyert a Ganz-Mávag, mert csapat­játékban felülmúlta a szol­nokiakat. — kékesi — A SMtatitenisz Dobogós helyezések Tilburg Karpov világossal veszített Tilburgban a nemzetközi sakknagymester-verseny 11. fordulójában az ex-világbaj­nok szovjet Karpov megle­petésre világossal vereséget szenvedett honfitársától, Beljavszkijtól. Portisch La­jos sötéttel a szicíliai védel­met választotta a svájci Korcsnoj ellen, s a parti függőben maradt. T otóeredmények 1. Frankfurt—Mannheim 2:1 1 2. B. München—Leyerk. 0:3 2 3. Bremen—Uerdingen 5:1 1 riöm.heng.—VfB Stutt. 4:0 1 5. Karslruhe—Darmstadt 4:0 1 6. Salmrohr—Bielefeld l:l X 7. Osnabrück—Aachen 0:2 2 8. Brescia—Sampdoria o:i 2 9. Como—Juventus 0:0 X 10. Empoli—Roma 1:3 2 11. Udlnese—Ascoli 3:0 1 12. Bologna—Arezzo 2:2 X 13. Messina—Cremonese Pótmérkőzések: 1:0 1 14. Samben.—Lanerossl 2:1 1 15. Modena—Cesena 1:0 1 16. Pisa—Parma 1:0 1 Az éimúlt hét Végén a Bu­dapesti Gamma SK jól sike­rült másodosztályú férfi asz­talitenisz versenyt rendezett. Megyénket a H. Kililiián FSE és a Szolnoki Spartacus ver­senyzői képviselték szép aredirnényéklkeli. Különösen a spani versenyzőit ülteti dicsé­ret,, mivel két dobogós he­lyezést- szereztek. Szappanos Gsialba jó formában ver­senyzett és Szabó- (Szondi) 2:0, Gárdonyi (H. KFSE) 2:1, Hajdú (Főv. Váz.) 2:0 és Fodor (HKFSE) 2:0 legyőzé­sével az elődöntőbe került, ahol nagy csatiéban maradt Elliul1 Rubi (Bátoriytenenye) élen. Párosban Fehérrél — aki az egyéniben a négy kö­zé jutásért topott iki szaros 2:l-es mérkőzésen Pusztai­tól (Főv. Víz.) — meggyőző jó vtarsienyzéasell vették az aikadályolbat és Fodior, Pintér (Tatabánya), Kovács, Peszó (Postás). Molnár. Fodor (HKFSE) legyőzésével az élődöntőbe jutották. A dön­tőbe jutás azonban nem si­került, mert a jó formában lévő Rubi, Baráth oldalán győzni tudott ellenük. Eredmények. H. o. férfi egyéni: 1. Tihanyi (KSI), 2. Rubi (N. bátony), 3. Szappa­nos (Spartacus) és Pusztai (Főv. Víz.). II. o. páros: 1. Ruibi, Baráth (N. bátony), 2. Pusztai, Hajdú (Főv. Víz.), 3. Szappanos, Fehér (Szó. Spartacus). Békés. Korosztályos után­pótlás seregszemlte. A VTSF és az Asztali tenisz Szabad­idős Klub jól sikerült ver­senyt rendezett 1971—76 (kö­zött született vterseinyzők szá­mára. A szolnokiak közül légj óbban Romhányi Ádám (1975), a Spartacus játéko­sa szerepelt, áld három győ­zelem után a négy közé ju­tásért kapott ki Földes itől' (Tótkomlós) 2:1 arányban.