Szolnok Megyei Néplap, 1984. szeptember (35. évfolyam, 205-230. szám)

1984-09-04 / 207. szám

6 SZOLNOK MEGYE! NÉPLAP 1984. SZEPTEMBER 4. Asztalitenisz Káposztás nagy formában Megyei labdarúgó-bajnokság •• Ot gól a szolnoki rangadón NB I Férfi: Bp. Spartacus— Honvéd Killián IFSE 16:9. A tartalékosán felálló honvéd csapat a szezonnyitó mérkő­zésen jól tartotta magát a fővárosban a többszörös baj­nok szövetkezetiek ellen. A szolnokiak közül kiemelke­A Szolnoki MÁV MTE NB Il-es női kosárlabdázói július 30-án kezdték meg a felké­szülést a szeptember 29-i baj­noki rajtra. Tapodi László vezetőedző irányításával két­hetes napközis rendszerben az egyesület Véső utcai sport­telepén és sportcsarnokában 36 játékos látott munkához. Ezt követően kétszer két he­tes edzőtáborozás következett Túrkevén és Békésen. Az elmúlt bajnoki idény­hez képest a játékosállo­mányban több változás tör­tént. Fricz Andrea középisko­lai tanulmányait befejezve, továbbtanulás miatt eltávo­zott Szolnokról. Néhányan — Krasznocsubenkó Ágota, Ge­bei Ilona, Dudás Zsuzsanna, Három (Folytatás az 5. oldalról) Pipó. Gajdán. Ifi: 'Hajdúböszörmény— Karcag 7:1. Szcjllösi Tisza Cipő SE—Orosházi MTK 2:1 (0:1). Martfű, 300 n. V.: Czenczik. Tisza Cipő: Németh—Sipos, Fürtös, Há- bensusz, Kardos I. Földi Kesjár II. Hegedűs, Szántai, Fazekas (Kardos II), Palcsó. Edző: Honti Gyula. OMTK: Bugyik—Fabisz, Hegedűs F., Deák (Kiss), Tapasztó, He­gedűs J.. Forgács, Kucsera, Krasznovszky, Pison, Szalka. Edző: Kérdő Sándor. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzést vívott a két csapat. A vendégek az előző heti bra­vúros szereplésük után jog­gal bizakodtak a pontszer­zésben. Az első 20 perc ta- pogatódzó játéka után a Martfű kapott lábra, de saj­nos a helyzetkihasználással ezúttal is baj volt. A 44. percben egy 30 méteres sza­badrúgásból Szalka nagy lö­véssel vezetéshez juttatta a vendégeket. Szünet után rá­kapcsoltak a hazaiak, és Palcsó fejesgóljával vala­mint Kesjár II nagy bombá­jával sikerült az eredményt megfordítani. A nagy aka­rással küzdő tiszások a já­ték képe, valamint a hely­zetek .alapján megérdemel­ten nyerték a találkozót. Ki­állítva: Bugyik (OMTK) a 70, illetve Sipos (Martfű) a 80. percben. Jók: Kardos I, Hábensusz, Hegedűs, Kar­dos II, ill. Krasznovszky, Szalka. — Lepsényi *— Debreceni USE—Jászbe­rényi Lehel 2:1 (1:0). Deb­recen 300 n. V.: Szakács. DUSE: Lukács—Zsupos, Pistár, Kiss Jeremiás. (Ster- cel). Ludánszki, Szabolcsi, Lipcsei, Varga, Honti, (Ko- lozsi) Vékony. Edző: Ba­kó Tibon. Lehel: Balázsi— Szívós. Fényes, Lakatos, Su­lyok, Szántai II, Kaszab (Gombos), Lukácsi, Petró, Váczi, Fejes (Deme). Edző: Péczely Szabolcs. Kiegyen­lített öt perc után a 8. perc­ben Varga nagy lesről in­dult. Balázs a labdára vető­dött. közben Varga a len­dülettől elesett, és nagy (meglepetésre a játékvezető 11-est ítélt, amit Szabolcsi értékesített. 1:0. Támadásba lendült a Lehel. A 10. perc­ben Petró beadását Lukácsi dik Káposztás Zoltán telje­sítménye, aki Klampárt is legyőzve száz százalékos tel­jesítményt nyújtott. A győ­zelmeket szerezték: Klampár, Simon (4—4), Molnár, Pig- niczki (3—3), Szalaba (2), il­letve: Káposztás (5), Lőrinczi (3), Jancsa (1). Palotai Judit, Urbán Izabella — bejelentették, hogy abba­hagyják a kosarazást. A szakosztály több volt játéko­sa befejezte főiskolai tanul­mányait és visszatért. így Bencsik Veronika a Nyíregy­házi-, Tóth Henriette és Ma­roska Mariann pedig az Egri Tanárképzőből. Több új spor­toló is került a szakosztály­hoz. A MÁV MTE-hez igazolt Kovács Katalin Hódmezővá­sárhelyről, Krékits Enikő a SZEOL AK-ból, Belvarac Éva a Szekszárdi Dózsából, Tóth Erika a Békési Áfész- ból és Mizsei Réka a Tisza­füredi DSK-ból. Az együttes szeptember 29-én Kiskunfél­egyházán az ottani Vasas el­len kezdi az új bajnoki idényt. győzelem vereség fölé lőtte, a 17. percben Szán­tai II kilépett a védők kö­zül, de lövését Lukács védte, majd a 30. percben Kaszab ment el a jobb oldalon, be­adott. Váczi azonban az egyik védőbe lőtt. Szünet után a 49. percben Fényes hosszan kifejelt egy labdát, Ludánszki a 16-os közelé­ben szabadon hagyott Sza­bolcsi elé tette, aki pár lé­pést téve a bal oldali hosszú sarokba lőtt. 2:0. A Lehel nagyobb i sebességre kap­csolt, a hátralévő időt ki­hagyott helyzetek és meg nem adott gólok jellemez­ték. A 60. percben Lukácsi indítását Szántai II. az ötö­sön nem érte el, majd a 61. percben ismét Lukácsi jól indította Petrót, aki kilépett a védők közül, lövését Lír- kács védte. A fellazult vé­delem mellett a 65. percben Vékony nagy lövése a kapu­fáról vágódott ki. A 75. percben Deme abszolút helyzetben a kapusba lőtt. A 76. percben szépített a Le­hel. Deme ment el a jobb oldalon, beadott, és Fényes a hálóba fejelt. Közben Pet­ró, majd Deme lőtt gólt, a játékvezető azonban egyi­ket sem adta meg. A 86. percben Lakatost a játékve­zető kiállította. Végig küz­delmes mérkőzésen a Lehel többet birtokolta (a labdát és csatárai ha az adott hely­zetek felét kihasználják, gó­lokkal nyerhettek volna. Jók: Ludánszki, Szabolcsi, Varga. ill. Lukácsi, Sulyok, R ól ó Ifi: Jb. Lehel—DMVSC II. 4:2. Bankovics Balmazújváros—Jászkisér 4:0 (2:0). Jászkisér, 400 n. V.: Nagy J. Balmazújváros: Gulyás—Radócz, Király, Ko­vács, Szabó A., Pajkos. Ke­gyes, Tar, (Szegedi), Tímár, Balogh, Szabó F. Edző: Komlós Imre. Jászkisér: Földvári—Korsós, : Bérezési, (Budai). Csillik, Rozálek, Gebhart, Silye. Kovács, Dö- mök, Tóth J. (Gócza), Ba­logh. Edző: Bukhár László. Kezdeti tapogatózás után fölénybe került a vendég együttes. Egyre többször ve­szélyeztettek a gyors és jól játszó vendég csatárok, míg a hazaiak igen rossz napot fogtak ki, gyengén és szét- esően játszottak. A 20 perc­ben Balogh megszerezte a vezetést, a 35. percben Ko­Első osztályban a teniszezők (Folytatás az 5. oldalról) melyből 68 mérkőzésen győ­zött és mindössze huszon­kettőt vesztett el. A csapat minden tagja önfeláldozóan küzdött az eredményekért. Különösen kiemelkedett az első játékos Tóth Ferenc, aki az egyesületnél lett első osztályú versenyző, és 27. a magyar ranglistán. A H. Sza­bó Lajos SE többi tagja a következő: Bálint Oszkár, Horváth Csaba, Varga János, Klucs László, Bakos László, Kovács Sándor, Noel Gábor, Busi Ferenc, Fazekas József és Galáth Ferenc. Az ősszel megkezdődnek a technikai előkészületek Me­zőtúron az OB I-ben való szerepléshez, melynek leglé­nyegesebb része két teniszpá­lya létesítése, valamint a jó téli felkészülés. OB III. Férfi: Szentes- Szolnoki MÁV MTE 8:1. Szentes. Az idei utolsó baj­noki fordulóban az első he­lyezett otthonában lépett pá­lyára a MÁV MTE. A négy ifjúsági játékossal kiálló szolnokiak ellen mint az vár­ható is volt, biztos hazai győ­zelem született. A MÁV MTE győzelmét az ifjúsági Kováts Zsolt szerezte. Ezzel véget ért az idei bajnokság. Esemény Teke. Nemzetközi mérkő­zés: Szolnoki MÁV MTE— Rijeka (jugoszláv), Szolnok, Munkásőr u. 14. vács szabadrúgásból tovább növelte az előnyt. Szünet után visszaesett a játék színvonala. A vendégek irá­nyították a mérkőzést és újabb 2 góllal megérdemel­ten szerezték meg a 4:0-ás győzelmet a gyengélkedő hazaiakkal szemben. Gól: Kovács (2), Balogh, Kegyes. Sárga lap: Gebhárt, Rozá­lek. Jó: Korsós, Balogh, il­letve Radócz. Pajkos, Ko­vács. Ifi: Jászkisér—Balmazúj­város 2:2. *— ,Ficzek — Olefin SC—Rákóczifalva 3:1 (2:1). Rákóczifalva. 400 n. V.: Hunyadi. Olefin SC: Dohány—Kovács, Lukács, Bodolai, Paulovich, Szerva, Fodor, Kapus, Korhűt (Polon- kai), Szép, Répás Koczka). Ed­ző: Gubicz József. Rákóczi­falva : Majer—Ladányi, Se­bők, Bencsik, Barna, Rácz (Nyolczas I), Molnár. Kán­tor, Gergely (Rigó), Tubák, Nyolczas II. Edző: Somogy- vári József. A térfélválasztás a vendé­geknek kedvezett, ők játsz­hattak a szél támogatásával. Ennek ellenére Tubák jó lö­vése vezette be a mérkőzést, melyet Dohány csak kiütni tudott. A másik oldalon Szép fejese szállt centiméte­rekkel a kapu fölé. A 15. percben Badolai hibájából Tubák vezethette a vendég­kapusra a labdát, lövése azonban a kapufáról kife­lé pattant. A nagy helyzet után változatos játék ala­kult ki, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A 36. percben sikerült megszerez­ni a vezetést. Kántor bal oldali beadását Gergely a kapusba lőtte, Rácz azonban nem hibázott. 0:1. Nem sű- káig örülhettek a hazaiak, mert a 38. percben — a les­re játszó védők között — Czerva egyenlített, egy perc múlva pedig Korhűt vissza­adását Kapus lőtte a hálóba. 2:1. A második félidőben folytatódott a változatos já­ték. Nyolczas II, szabadrú­gása szállt kapu mellé, a másik oldalon Szép lövése fölé. Ügy tűnt. hogy nem változik az eredmény, ami­kor a 90. percben egy jobb oldali beadást Czerva fejelt Majer kapujába. 3:1. A ha­zaiak elképzelés nélkülit fá­radtnak tűnő játékot mu­tattak. A vendégek szerve­zetten, jól védekeztek és ki­használták helyzeteiket. Jók: Dohány, Bodolai, Czerva, Szép, a hazaiak minden já­tékosa mélyen tudása alatt játszott, Sárga lan: Bencsik. Ifi: Olefin SC—Rákóczi­falva 1:0. — Bagi — Szolnoki Vegyiművek— Szolnoki Cukorgyár 3:2 (0:0). Vegyiművek, pálya, 200 n. V.: dr. Botka. Vegyiművek: Öllé—Császár, Táncos, Bá­lint, Felföldi, Szabó I. (Ba- ráth), Bán (Tátrai), Zsidei, Ecseki, Busi, Tóvizi. Edző: Bálint Endre. Cukorgyár: Csécsei—Bosnyák, Márkus, Szalai, Kovács Imre, Kovács S.. Fritz, Horváth, Kereszt- falvi, Pusztai (Kovács L.), Kovács István (Csollák). Ed­ző: Sólyom Vilmos. A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött. Öl­lé Györgynek, a Vegyimű­vek csapatkapitányának el­hunyt édesapja emlékére. A hazai csapat kezdett élén­kebben. később feljött a Cu­korgyár, kiegyenlített lett a küzdelem. A második fél­időben a Cukorgyár kezdett jobban, mégis az 55. perc­ben Busi a mérkőzés legna­gyobb helyzetét hagyta ki. Az 58. percben megszerezte a vezetést a Vegyiművek. Tóvizi végzett el szabadrú­gást a bal oldalon, a cukor­gyári védők Busira ügyeltek, Ecseki közbeugrott és ügye­sen a kapu közepébe pörge­tett. 1:0. Két perc múlva a lendületesen elfutó Tóvizit Szalai csúnyán leterítette, amiért sárga lappal figyel­meztették. A 70. percben Zsidei remek labdájával Bu­si jól lépett ki és Csécsei mellett biztosan gurított a hálóba. 2:0. A 80. percben Tóvizi adott be, a védők a labdát szögletre mentették. Szintén Tóvizi ívelte be a labdát, nagy kavarodás tá­madt a kapu torkában, vé­gül Táncos a hálóba bom­bázott. 3:0. Eldőltnek látszott a mérkőzés, de a rangadókra jellemzően feltámadt a Cu­korgyár. A 84. percben a kettős csere felfrissítette a csapatot. A Cukorgyár szög­letet harcolt ki, melyből Ko­vács S. közelről a hálóba fe­jelt. 3:1. A 86. percben Fritz az alapvonalig tört előre, be­adásnak szánt labdája a hosszú sarokban kötött ki. 3:2. A mérkőzés végig sport­szerű légköriben zajlott le. A helyzeteit jobban kihasználó Vegyiművek megérdemelten győzött a jó benyomást kel­tő, harcos Cukorgyár ellen. Jók: Öllé, Táncos, ill Már­kus, Bosnyák, Fritz. Bíró András Ifi: Vegyiművek—Cukor­gyár 4:0. Tiszafüred—Tószeg 3:0 (2:0). Tiszafüred, 600 n. V.: Czifra. Tiszafüred: Dobi— Kocsis, Veres, Németh, Spi- ró, Radics, Kiss J-, Szatmári, Nemes, Bállá, Angi (Fehér). Egy körömsziakadtáig vé­dekező vendégcsapat volt az akadálya annak, hogy na­gyobb gólkülönbségű hazai győzelem szülessen. A 12. percben az egyik védő lábá­ról lecsúszó beadást Angi használta ki jó érzékkfel. Ké­sőbb feljavult a Tószeg me­zőnymunkája és úgy tűnt, nem esik több gól az első félidőben. A 41. percben egy szögletet követően a magas­ra felugró Veres fejéről vá­gódott a labda a kapu bal A nemzetközi „A” kategó­riás erőpróbák sorában e hé­ten az öttusázók vetélkedése következik, amelynek Varsó a házigazdája. A holnap kez­dődő négynapos versenyen nyolc öttusázóval képviselteti magát a magyar szövetség, akik a következők: Buzgó József, Császári Atti­la, Divéky Gábor, Dobi La­jos, Fábián László, Mizsér Attila, Pajor Gábor és Szom­bathelyi Tamás. felső sarkába. A második félidőben Tószeget kapujá­hoz szögezte a füredi le­génység, újabb gólt azonban csak a 78. percben sikerült elérni a csereként beállt Fe­hér szép egyéni alakítását követően. Jók: Németh, Ve­res, Kiss, Bállá, Spiró, míg a vendégektől senki nem emelhető ki. Ifi: Tiszafüred—Tószeg 2:0. KUTE—Jászfényszaru 4:0 (1:0). Kunszentmárton, 400 n. V.: Tajthy. KUTE: Ko­vács—Hürkecz, Szarvák, Dé- zsi, Farkas, Németh, Veres, Barttucz, Kerekes, Gellért, Király (Tóth I). Közepes iramú, jól vezetett, sport­szerű mérkőzésen végig a tartalékos hazai csapat irá­nyított. Góllövők: Gellért (2), Veres, Tóth I. Jók: Szar­vák, Farkas, Gellért, Kere­kes, Kovács, illetve Horváth, Csécsei. Ifi: KUTE—Jászfényszaru 2:2. Jászárokszállási Vasas— Besenyszög 3:0 (1:0). Jász- árokszállás, 500 n. V.: Csipe. Vasas: Tóth—Tábori (Bobák T.), Sziráki, Varga, Nagy S., Papp, Banka, Csikós Zs.. Kiss B., Rédei L., Bobák M. Az erős széltől „támogatott” vendégek szoros védekezésre rendezkedtek be. A 23. perc­ben Varga 20 méteres sza­badrúgását Banka fejjel csúsztatta a hálóba. Szünet után a vendégcsapat tagjai Danyival az élen egyenlíté­si lehetőséget szalasztottak el. A hazaiak átvették a já­ték irányítását. A 62. perc­ben Varga cseles szabadrú­gását perdítette Banka a há­lóba. A 85. perében Kiss B. állította be a végeredményt. Sportszerű találkozón a ha­zaiak jó játékkal megérde­melten szerezték meg a két bajnoki pontot. Jók: Rédei L., Kiss B., Barika, Nagy S., illetve Szabó L., Danyi K. Ifi: Besenyszög—Vasas 3:1. Kunhegyesi ESE—Szajol 2:0 (0:0) Kunhegyes, 500 n. V.: Nagy S. Kunhegyes: Sza­bó J.—Szabó G., Lukács, A nos tol, Kovács, Borbély, Kiss L., Kiss J., Varga (Bé­kési), Juhász, Sándor. Jó iramú és színvonalas mérkő­zés. Az első félidőben a dön­tetlenre játszó vendégek el­len a hazaiak több gólhely­zetet teremtettek, de csak két kapufát lőttek. A máso­dik félidőben a vendégek is vezették formás támadáso­kat, de Szabó J. remekül vé­dett. Az 57. percben Juhász szöglet utáni beívelésből szerezte meg a vezetést. A 72. percben a kapura egye­dül törő Kiss L-t két vendég védő a büntető területen le­rántotta, a 11-esből Juhász állította be a végeredményt. A látottak alapján megérde­melt győzelmet ért el a jól játszó hazai csapat. Jók: Szabó J., Szabó G., Lukács, Apostol, Kiss I., illetve Ba­logh J., Balogh S., Molnár. Ifi: Szajol—KESE 3:0. Szászberek—Középtiszai Me- dosz 3:1 (2:0). Szászberek, 200 n. V.: Tombor. Szászbe­rek: Farkas—Tóth, Pető, A küldöttség vezetője Ábel László, a Magyar öttusa Szö­vetség elnöke, a szakmai irá­nyítás pedig Török Ferenc szövetségi kapitány dolga. A felsoroltakon kívül a magyar csapattal tart Nagy Imre, a Nemzetközi öttusa Szövetség vezetőségi tagja, továbbá há­rom edző és a válogatott or­vosa. A varsói versenyen a lovag­lást szerdán és csütörtökön bonyolítják le, pénteken a Gyáfrás, Nagy, Laki R., Bez­zeg, Göblyös, Gara (Laki Zs.), Donkó, Szabó. Jó iramú mérkőzésen bizitos hazai győzelem született. A 22. percben Szabó, a _40.-ben Donkó szép akció végén ta­lált a hálóba. A 62. percben Szabó nagy gólt lőtt, a ven­dégek Szerencsi szabadrúgá­sával a 84. percben szépítet­tek. Jó: Szabó vezérletével a teljes hazai csapat, ill. De­meter, Baktai T. Ifi: K. Medosz—Szászbe­rek 1:0. Törökszentmiklós—Abád- szalók 4:0 (2:0) Törökszent­miklós, 200 n. V.: Ambláncz- ky. TSÍE: Elekes—Hoppál II, Hoppál I, Márton, Rajt, Sántha (Sebők), Szabó, Ka- zinci, öllé, Balogh, Ramos (Csőke). Hazai támadások­kal indult a mérkőzés, de sorra kimaradtak a helyze­tek, ebben főleg Balogh járt az élen. A 31: perében egy formás hazai támadás után Ramos talált a hálóba. A 40. percben Kazinci fejelt gólt. A második félidőben a hazai csapat fokozta az iramot és hamar eldöntötte a mérkő­zést Balogh és Csőke góljai­val. A helyzetek alapján két számjegyű is lehetett volna a mérkőzés eredménye. Sár­ga lap: Hoppál I (TSE), il­letve Forgács, Cseh (Abád- szalók), piros lap: Oláh (Abádszalók). Góllövő: Ra­mos, Kazinci, Balogh, Csőke. Jó: Balogh, Márton, Hoppál I, Kazinci, Szabó, illetve Pa­taki, Erdei, Káli. Ifi: TSE)—Abádszalók 8:1. Tiszaf öldvár—J ászjákó. halma 1:0 (0:0). Jászjákóhal- ma, 100 n. V.: Sándor. Jász- jákóhalma: Rostás—László, Treba, Gólya, Rácz, Sebes­tyén (Nagy N.), Palcsó, Sza­bó (Kalla), Kiss B., Rafael, Csőke. Alacsony színvonalú, csapkodó, ötlettelen játék jellemezte a mérkőzést, amely méltatlan volt a me­gyei bajnoksághoz és a két csapat hagyományaihoz. A második félidőben a vendé­gek némileg újítani tudtak, és Kollár révén a 73. perc­ben megszerezték a győztes gólt az enerváltan játszó ha­zaiak ellen, akik ezzel a ve­reséggel nehéz helyzetbe ke­rültek. A vendégek a gól mellett egy kapufát és egy érvénytelen gólt is lőttek. Jó: Nagy I., Jakab, Makó, illetve Rácz, Gólya. Ifi: Tiszaföldvár—Jászjá­kóhalma 5:0. Jászapáti—Szolnoki MÁV MTE junior 2:0 (0:0). Szol­nok, 100 n. V.: Széles. MÁV MTE: Gyémánt—Kovács, Ágh, Vincze, Szerencsés, Sós, Varga, Hosszú, Zsákai, Kerepesi, Bán. A bevonulá­sok és sérülések miatt az erősen tartalékos szolnoki csapat ellen lelkes játékkal nyert a Jászapáti. Góllövő: Illés (11-esből), Utasi. Sárga lap: Ágh (Szolnok), Mihályi (Jászapáti). Jók: Ágh, Vin­cze, Varga, ill. Végh, Borics, Tajti. Ifi: Szolnoki MÁV MTE— Jászapáti 3:2. vívás, szombaton az úszás, majd vasárnap a lövészet és a futás következik. Várható­an a két csapat indításának jogával a vendéglátó Len­gyelországon kívül Magyar- ország mellett még a Szov­jetunió él. A viadal az 1984- es szezon utolsó nagy esemé­nye, legalábbis a felnőttek­nél, hiszen néhány hét múl­va, szeptember 30-án Buka­restben megkezdődik a juni­orok világbajnoksága. Kosárlabda Változások a MÁV MTE nőknél Öttusa Nyolc magyar Varsóban