Szolnok Megyei Néplap, 1978. április (29. évfolyam, 77-101. szám)

1978-04-11 / 84. szám

1970 április 11. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 5 Feltépték és eltávoztak H árom év alatt Szolno­kon, a tiszaligeti sport­csarnokban számos ha­zai és nemzetközi rendezvény talált otthonra. A gyönyörű környezetben ékeskedő sport- csarnok fölött azonban ha­marosan sötét felhők gyüle­keztek ; az átadást követően kiderült, hogy a szép külső bosszantó hibákat is takar. Több helyen beszivárgott az esővíz, a játéktér graboplast borítása felszakadozott, az átázott teraszról lehullott a vakolat, s még hosszasan- sorolhatnánk a hiányosságo­kat, a hibák száma ugyanis meghaladta a kétszázat. Magától értetődő, hogy a garanciális hibákat a mulasz­tás elkövetőinek mielőbb ki kell javítaniuk. Igenám, csakhogy a csarnok hibáinak nem akadt gazdája, a fele­lősséggel — sportnyelven szólva — ide-oda labdáztak a tervezők és a kivitelezők. Végül is bíróság elé került az ügy, ahol a pereskedés hóna­pokig húzódott. Közben to­vábbra is lavórok és vödrök sokasága állt őrt a rések alatt, a műanyagborítás sem kötött örök hűséget a ragasz­tóval —, a ragasztó pedig a nedves betonlappal. Bár a kisebb hibákat — a sajátjait — a generálkivitele­ző, a Szolnok megyei Állami Építőipara Vállalat kijavítot­ta, de az alvállalkozók a leg­súlyosabb hiányosságok kor­rigálása elől elzárkóztak. Az áldatlan állapotnak sajnos a bírósági végzés sem vetett véget. Pedig az ítélet a fővá­rosi Országos Szakipari Vál­lalatot kötelezte arra, 'hogy a graboplast borítást kicserélje. Az idén március 23-án 9 óra felé meg is jelentek a sport- csarnokban a vállalat dolgo­zói. Melegítőt, tornacipőt ugyan hoztak magukkal — szerszámokat viszont nem. Feltépkedték a borítást, meg­állapították, hogy nincs szi­getelés, s mint akik jól vé­gezték dolgukat, 13 óra körül elegánsan távoztak. Azóta sem térték vissza be­fejezni a‘munkát. A burkolat garanciális cseréje így a bí­rósági végzésben határidő­ként megjelölt május 3-ig alig készül el. A nagyobb baj mégis az, hogy az addig még használható játékteret telje­sen használhatatlanná tették. A mintegy ezer négyzetméte­res műanyagborításból csak­nem száz négyzetméternyit téptek fel különböző helye­ken a szakipari vállalat mun­kásai, s úgy is hagyták. A sportcsarnokra májustól újabb rendezvények várnak, s hogy ezeknek eleget tehes­sen, saját dolgozói láttak ne­ki a küzdőtér helyreállításá­nak. A Vegyiművek NB I-es férfi röplabdázóinak segít­ségével a napokban fejezik be a feltépétt borítás lera- gasztását. Persze, bármennyi­re is igyekeznek, a szükség adta munkával — mentsük ami menthető jelszóval — csak ideiglenes eredményt érhetnek él. A legsúlyosabb hiba ga­ranciális javítását tehát im­már évek óta halogatja az al­vállalkozó. A megnyugtató megoldáshoz, úgy látszik, a bíróság határozata is kevés­nek bizonyult. Vajon mi kell még ahhoz, hogy a megye­székhely egyik büszkesége végre kifogástalan állapotban szolgálhassa a sportot, az emberek szórakozását? A generálkivitelező, a Szolnok megyei ÁÉV arra igyekszik rávenni az alvállalkozó Országos Szakipari Vállalatot, hogy újabb pereskedés nélkül mi­előbb cserélje ki a borítást. Bírósági huzavona helyett a megye érdekét szemelőtt tartva végre tegyen pontot „vendégszereplésének” végé­re. C. L. Táblázatok Labdarúgó NB n: 1. STC 2. V. Izzó 3. K.-barci'ka 4. Eger 5. DVSC 6. Budafok 7. Volán 8. Dorog 9. SZMTE 10. Vác 11. BTASK 12. BVSC 13. Kanizsa 14. Komló 15. Fűzfő IS. KKFSE 17. BKV Előre 18. Szekszárd 19. MÁV DAC 02. Várpalota 28 16 7 5 49-23 39 28 16 6 6 43-19 38 28 15 7 6 50-28 37 28 14 8 6 45-29 36 28 16 4 8 36-30 36 28 12 7 9 45-32 31 28 10 11 7 38-34 31 28 12 7 9 28-25 31 28 11 8 9 37-27 30 28 11 7 10 31-30 29 28 9 9 10 28-32 27 28 7 12 9 34-36 26 28 9 7 12 35-37 25 '28 9 7 12 29-33 25 28 9 7 12 40-53 25 28 5 14 9 38-47 24 28-6 8 14 27-41 20 28 6 7 15 29-54 19 28 6 4 18 30-55 16 28 5 5 18 31-58 15 Eredmények: Vasas -Izzó—Bé­késcsabai TASK l:Ó. Eger—Fűz­fő 0:0. BVSC—Dorog 0:0, Ka­zincbarcika—Nagykanizsa 4:0, DVSC—MÁV DAC 2:0. Komló— Vác 1:0, Várpalota—BKV Előre 3:1. Volán—Kossuth KFSE 2:1, Szekszárd—Budafok 2:2. NB III. Keleti csoport: 1. Szarvas 2. Ózd 3. Sz. Dózsa 4. MVSC 5. Papp SE 6. DMTE 7. Nyfrcgyh. 8. HMSE 9. Leninv. 10. Szabó SE 11. Gyula 12. Lehel SC 13. Szó. MÁV 28 18 4 6 66-31 40 28 15 9 4 56-22 39 28 14 9 5 51-34 37 28 15 5 8 64-34 35 28 11 12 5 49-28 3'4 28 13 7 8 44-33 33 28 10 13 5 28-18 33 28 11 10 7 43-36 32 28 12 6 10 48-38 30 28 12 6 10 42-32 30 28 11 8 9 38-38 30 28 10 7 11 36-47 27 28 7 10 11 47-58 24 14. Bors. B. 15. Recsk 16. Kisvárda 17. H.-szob. 18. S.-újhely 19. SZVSE 20. Salg. Slkü. 28 9 6 13 42-59 24 28 8 7 13 31-45 23 28 6 9 13 33-50 2! 28 4 11 13 28-45 19 28 5 8 15 29-59 18 28 3 10 15 20-48 16 28 4 7 17 22-62 15 Szegedi VSE—Kisvárda 2:1, Szegedi Dózsa—Sátoraljaújhely 3:2, Papp J. SE—HÓDGEp 1:1. Borsodi B.—Nyíregyháza 2:1, Miskolc—Salg. Síküveggyár 2:0, Szarvas—Hajdúszoboszló 2:1, Gyula—Leninváros 3:1. A totó 14. heti eredménye 1. BVSC—Dorog 0-0 X 2. Szekszárd—Budafok 2-2 X 3. KKFSE—Volán 1-2 2 4. Szolnoki MTE—Salgót. 0-2 2 5. Síküveggyár—Miskolc 0-2 2 6. SátoraljaúJ.—Sz. Dózsa 2-3 2 7. Hajdúszob.—Szarvas 1-2 2 8. Sz. L. SE—DMTE 1-1 X 9. Szegedi VSE—Kisvárda 2-1 i 10. Milan—Torino í-i X 11. Genoa—Roma 1-0 1 12. Foggia—Napoli 1-1 X 13. Bologna—Lanerossi +1 3-2 1 14. Bp. Spart.—Pénzügyőr 0-2 2 „Változatos" eredmények az NB lll-ban Ózdi Kohász—Szolnoki MaY 2:1 (2:0) Ózd, 2000 n., v.: Sütő. Ózd: Szabó — Pribék, Szi­lágyi, Túrái, Szőke, Fűkő II, Bácskái 1 (Fűkő I), Bácskái II, Csuhány, Konyha (Bíró), Tóth. Edző: Frenkó László. Sz. MÁV: Donka — Szántai, Árvái, Tóth, Debreczeni, Ju­hász, Szabó Z., Nagy (Há- bensusz), Papp, Menyhárt, Nász (Szabó I). Megbízott edző: Földesi János. Hazai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. A 2. perc­ben Donka a 16-osig kifut­va önfeláldozó előrevetődés- sel hárított a jó ütemben ér­kező Konyha elől A 10. percben Tóth tiszta helyzet­ből alitr lőtt a kapu fölé. Nyolc perccel később Bács­kái II 12 méteres szabad­rúgása csak centiméterekkel kerülte el a bal kapufát. A 25. percben Bácskái II kény­szerítő átadását a kimozdu­ló Donka mellett Fűkő II lőtte a jobb alsó sarokba, 1:0. Két perccel később Sza­bó Z. remek indításával Menyhárt ugrott meg. s csak szabálytalanul tudták meg­akadályozni a lövésben a 16- os előterében. A 32. percben Bácskái I fejese a felső léc­ről vágódott a kapuba, 2:0. Szünet után fokozódott a küzdelem. Az 51. percben Csuhány 3 méterről sem tu­dott a hálóba találni A kék­fehérek öt perccel később gólt szereztek: Menyhárt ug­ratta ki Szabó Imrét, aki lefutotta a védőket, s hig­gadtan gurított a jobb sa­rokba, 2:1. A 75. percben Papp szabadrúgását Juhász alig fejelte fölé. Hat perc múlva Tóth lövése csattant a felső lécen, majd gyors ellentámadás végén Szabó I. egyenlíthetett volna, ám lö­vésébe az utolsó pillanatban belelépett az egyik védő. Az alacsony színvonalú, de végig küzdelmes talál­kozón a MÁV feltétlenül rá­szolgált volna az egyik baj­noki pontra. Jó: Bácskái II, Fűkő II, Szőke, ill. Árvái, Debreczeni, Szabó I. — tamási — Lehel SC—Recski Bányász 2:0 (0:0) Jászberény, 800 n., v.: Mé­zes. Lehel SC: László — Karkusz (Gergely), Hajdú, Kirchner. Kátai, Szívós, Pos­tás, Lakatos, Bacher, Luká­csi, Orsós (Vágó). Edző: Bukhár László. R. Bányász: Magyar, Bálák, Megyesi, Bo­ái I (Horváth), Gáspár, Ja­kab 1, Bencsók, Jakab II, Percze, Bódi II, Szabó. Edző: Péczely Szabolcs. A vendégek kezdtek job­ban, s a 6. percben Bencsók, majd Percze nagy lövését kellett bravúrral hárítania Lászlónak. A következő 30 percben viszont nem igen forogtak veszélyben a ka­puk. Az iram a második fél­időben élénkült. Az 50. percben Percze tört egyedül kapura, Hajdú az utolsó pillanatban mentett, három perccel később pedig Bencsók 20 méteres kapáslö­vését hárította óriási bravúr­ral a hazai kapuvédő. Ez­után visszaestek a vendégek, s Lakatos két nagy erejű lö­vése jelezte a Lehel rohamo­kat. Sorozatos támadások után Lukácsi húzott el a jobb oldalon, beadását Szí­vós mintegy 12 méterről ka­pásból lőtte a kapura, és a labda a kapus hasa alatt a hálóban kötött ki. 1:0. A 75. percben a csereként beállt Vágó közeli lövése csattant a kapufán, *három perccel később pedig Kirchner feje­sét mentette szögletre Ma­gyar. A szögletet Kirchner élesen a kapu bal sarkába fejelte, 2:0. Bár a vendégek kezdtek jobban, a nagy lelkesedéssel küzdő jászberényiek a má­sodik félidőben felülkereked­tek, s megérdemelten jutot­tak a két pont birtokába. Jó: László, Hajdú, Kirchner, Postás, ill. Bódi I., Bencsók, Percze. — erdős — Mezőtúri Honvéd— Debreceni MTE 1:1 (1:0) Mezőtúr, 1500 n., v.: Tóth L. M. Honvéd: Hegedűs — Takács P., Tihanyi, Dávid, Takács B., Sólyom (Molnár), Batári (Gulyás), Kupcsok, Simái, Bánfi, László. Edző: Bencsik Gyula. DMTE: Ma­gyar G. — Szabolcsi. Csíki, Magyar Á., Makszin, Buglyó, Pistár (Vékony), Tőzsér (Kiss dr.), Badi, Szabó, Durucskó. Edző: Puskás Lajos dr. A vendégcsapat ragadta magához a kezdeményezést, többet és veszélyesebben tá­madott A 20. percben Sza­bó nagy lövése vágódott a védőkről a mezőnybe. Ké­sőbb magára talált a hazai együttes, és a 28. percben megszerezte a vezetést is. László kapta a labdát a fe­lezővonalnál, amelyet ponto­san küldött a kiugró Bánfi és Simái elé. Az előbbi meg­zavarta a védőket, Simái pe­dig megszerezte a labdát, és a hálóba vágta, 1:0. A 78. percben Csíki bombá­ját védte bravúrosan Hege­dűs. Két perccel később Gu­lyás lőtt fölé. A 87. percben kisebb kavarodás keletkezett a hazaiak tizenhatosa előtt: Szabó letalpalta Dávidot, a játékvezető nem sípolt, a lab­da Durucskó elé került, aki egyből a bal sarokba lőtt. 1:1. — sindel — Meddő hazai fölény Salgótarjáni TC—Szolnoki MTE 2:0 (0:0) Szűcs már megadóan becsukta a szemét, Dákay fejese azonban elakadt a lábában. Fotó: Kőhidi Szolnok 5000 n. v.: Győri. STC: Szűcs - B. Kovács, Kanász, Varga, Adóm - Kardos (Mohácsi a 19. percben) Répás, Földi (Horváth III. a szünetben) - Szoó, Bíró, Kajdi (Edző: Dr. La. kát Károly. SZMTE: Szendrei - Kántor, Sebők, Simon, Zielbau­er - Porhanda (Baran a 64. percben), Lódi Kolláth - Szat­mári Dákay, Melis. Edző: Friedmanszky Zoltán. Jól kezdett az MTE: a 15. percben Dákay lefejelte a labdát a balösszekötő helyén kiugró Szatmári elé, a jobb­szélső azonban senkitől sem zavartatva mintegy tíz mé­terről a kapu fölé lőtt. Há­rom perccel később ellentá­madást vezettek a vendégek: Kajdi elhúzott Kántor mel­lett, jól ívelt középre, de Szendrei lehúzta a labdát. A 20. percben Dákay került helyzetbe, ám a védőktől szorongatva nem tudott kellő erőt adni a lövésbe, s a lab­dát Szűcs kiütötte. A 25. percben Kolláth remek ke­resztlabdával indította Szat­márit, a salgótarjáni kapus azonban messze kifutva ki­rúgta a labdát. Négy perccel később Lódi játszott középre, Dákay lövése a közbevetődő Szűcsről kipattant, a labda azonban az egyik vendég védőről ismét a kapu felé perdült, s a befutó Ádám a gólvonalról vágta ki. Ezután Szatmári húzott el a jobb szélen, beadását a nagy lendülettel érkező Dá­kay mintegy tíz méterről fe­jelte a jobb sarok felé, de Szűcs jó érzékkel és némi szerencsével hárított. Szünet után is a hazai csa­pat kezdett jobban. Az 50. percben Melis szép cselek után mintegy 20 méterről bombázott kapura, a kapus kiejtette a labdát, a közel­ben azonban nem volt szol­noki csatár. Hat perccel ké­sőbb Szoó keresztbe ívelését Bíró a bálösszekötő helyéről visszafelé fejelte, Répás mintegy 22 méterről ívelte a labdát kapura, és Szendrei csak nézte, amint az a bal felső sarokba hullott, 1:0. A piros-feketék megpróbáltak egyenlíteni, de támadásaik már nem voltak olyan meg­győzőek, mint az első játék­részben. Előbb Szatmári 'be­adásából Simon fejelt mellé, majd ugyancsak a jobbszélső átadásából Baran lőtt maga­san a kapu fölé. A 85. perc­ben Simon a bal sarokba fe­jelte a labdát, de a játékveze­tő már korábban lest jelzett. A hazai rohamok közepette váratlanul esett a vendégek második gólja. A 89. percben Szoó futott el a szélen, lapos beadását Mohácsi átlépte és Bíró egy csel után a kimoz­duló Szendrei mellett bizto­san lőtt a kapu közepébe, 2:0. Két ellentétes félidőt látha­tott a szép számú szurkoló­sereg. Az elsőben az MTE játszott sokkal jobban, tárna; dásaik gördülékenyek voltak, bőven teremtettek helyzete­ket is, amelyeket azonban rendre kihagytak. A szünet utáni vezetés birtokában a salgótarjániak nyugodtabban játszottak, és kiegyenlítettebb lett a küzdelem. A vendég­csapat kevés helyzetből is gólokat tudott lőni, s ezzel nyert. Jó: Szűcs, Kanász, Ré­pás, Bíró, Kajdi, ill. Sebők, Simon, Zielbauer, Kolláth. — Verbók — Asztalitenisz Fölényes Kilián-győzelem NB I.: Honvéd Kilián FSE —Miskolci ÉMTE 24:1. Szol­nok, HKFSE tornacsarnoka. A bajnoki szezon első házai mérkőzésén jól mutatkozott be a Honvéd-együttes, a két csapat közötti tudásbeli kü­lönbséget hűen tükrözi az eredmény. A maximális győ­zelem elérése mellett a Hon­véd-versenyzők különböző taktikai elgondolásokat is gyakoroltak. Kreisz, Horváth, Molnár és Pótári 5—5, Ko­vács 4, a vendégek közül pe­dig Nevelits 1 győzelmet szerzett. A HKFSE csapata 13-án, 17 órai kezdettel az egyesület tornacsarnokában rangadó jellegű mérkőzést játszik a Bp. Postás együtte­sével. Ezen a találkozón el­dől, hogy a vasárnap nyúj­tott teljesítmény elegendő-e a nagy rivális ellen. NB II.: Lehel SC—Nagy- kálló 15:10. Nagykálló. A jászberényi együttes nem várt győzelmet aratott az esélyesebb hazai csapat ellen. Győz: Reisz 5, Szarvas, II, 4, Gyurkó, Hájos, Szarvas I. 2— 2., ill. Kovács, Lipcsei 4—4, Vajda 2. Újabb siker a teke NB 1-beir Szolnoki MÁV—Soproni Spartacus 6:2 (5141:5002) Szolnok, MÁV-tekecsarnok, v.: Kalics, Kefei. SZMÁV: Dobos 909, Bíró 868, Dedrák 847, Hamar 847, Kántor 837, Mátyás 833 fa. A soproniak legjobbjai: Kovács 903, Göltl 857, Fekete 836 fa. A jó erők­ből álló vendégcsapat végig kemény ellenállást tanúsított, a vasutasok több órás küzde­lemben harcolták ki a győzel­met ielkes szurkolóik bizta­tása mellett. NB II. Férfi: Honvéd Gyu­lai SE—Vasas Ikarus 5:3 (2466:2322). Szolnok, V.: Kán­tor, Bíró. Legjobb dobók: Kalics 446, Schneider 439, Fehér 427, ill. Éppel 428, Makrai 392, Bató 390 fa. A szolnoki csapat nagyobb arányban is győzhetett volna. NB II. Női: Bp. Építők— Szolnoki MÁV 6:2 (2173:2077) Szolnok. Legjobb dobók: Bor- bélyné 389, Marancsics 379, ill. Szakmáriné 400, Lakatos 363 fa. A MÁV-játékosok mélyen tudásuk alatt ját­szották a tavaly még NB I-es ellenfelükkel szemben. NB III. Férfi: SZMÁV II.— Hajdúnánás 7:1 (2355:2223). Szolnok. Legjobb dobók: Laurincsik 422, Kovács 411, Kalóz 389, ill. Fejes 380, Nya­kó 380, Ambrús 377 fa, Felmentés — megbízatás A Szolnoki MÁV NB 111-as labdarúgó-csapatának ösz- szeállításánál meglepetéssel olvastuk, hogy Sztancsek János edző helyett megbízott edzőként Földesi János neve szere­pel. A változásról Pákái György ügyvezető elnök a követ­kező tájékoztatást adta: — Az egyesület elnökségének április 7-én hozott döntése alapján Sztancsek János edzőt felmentette az első csapat edzői tisztsége alól. és ideiglenesen Földesi János technikai vezetőt bízta meg az edzői teendők ellátásával.