Szolnok Megyei Néplap, 1977. szeptember (28. évfolyam, 205-230. szám)

1977-09-13 / 215. szám

1977. szeptember 13. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T VÍZILABDA Pontrablás a bajnokjelölt Vasastól Javuló játékkal nyert az MTE ti «I itiSsissishilisi lIlWBBnriilBlMlIIiillS^I Az MTE első gólja Fotó: Novak Szolnoki Vízügy SE—Va­sas 4:4 (0:0, 1:0, 1:1, 2:3) Damjanich úszoda, 1000 n. v.: Bíró R., Török. Szolnok: Pintér F.—dr. Boros, Varga, Cseh, Tóth I., Földi, Tóth Cs. Csere: Bogdán. Edző: Bar- talis István. Vasas: Darida— Gajdosy, Bányai, dr. Csapó, Kenéz, Faragó, Budavári. Csere: Tory. Edző: Rusorán Péter. Gd.: dr. Boros, Varga, Földi, Tóth Cs., ill. Bányai (2), Budavári, dr. Csapó. A mérkőzés előtti taktikai megbeszélésen a szolnoki csapat edzője személyre szó­lóan kiosztotta a „szerepe­ket”. Fegyelmezett játékot, sok leúszásos támadást kért játékosaitól. A szép számú közönség rég nem látott kor­szerű játéknak lehetett szemtanúja. Már az első ne­gyedben jelentős előnyhöz juthatott volna a Vízügy, de háromszor a kapufát talál­ták el, s a legbiztosabb hely­zetek is kimaradtak. A má­sodik játékrészben is állandó gólveszélyt jelentettek a szolnokiak a Vasas kapujá­ra. Korszerű támadásból szü­letett az első gól: Tóth I. a jobbszélen leúszott, pontosan adott középre dr. Borosnak, aki hatalmas lövést küldött a hálóba. A harmadik ne­Mezőtúri Honvéd—HÖDGÉP Metripond SE 3:1 (1:1) Me­zőtúr, 1100 n. v.: Tóth. Me­zőtúr: Győrfi — Spacsek, Hoppál, Dávid, Dinya, Ara­nyosi, Kléninger, Papp, Bácskái, Bánfi, László (Gu­lyás). Edző: Bencsik Gyula. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés. A 22. percben szögletre mentettek a vendé­gek, beívelés után Dávid fe­jesét Oláh csak kiütni tudta, és Bánfi a kapuba helyezte a labdát, 1:0. A gól után tel­jes erőbedobással játszott mindkét csapat, s a 43. perc­ben megszületett az egyenlí­tő gól. Egy lepattanó labda Antal elé került a 16-osnál, s a csatár ritkán látható bombája a felső kapufa élé­ről a gólvonalra, onnan pe­dig a hálóba pattant, 1:1. Szünet után ismét sok dolga akadt a csapatok védőinek. A 65. percben Bácskáit fel­lökték a 16-oson belül, a já­tékvezető sípja azonban né­ma maradt. A 75. percben Aranyosi kitűnő labdával in­dította Bácskáit, aki a kifu­tó kapus fölött a hálóba ta­lált, 2:1. Négy perccel később Kléninger a jobboldalról lőt­te be kapu elé a labdát, ame­lyet Bánfi fejjel továbbított a jobb sarokba, 3:1. A szép számú közönség végig nagy- iramú, változatos mérkőzést láthatott megérdemelt hazai győzelemmel. Sindel Lehel SC—Borsodi Bányász 3:0 (1:0) Jászberény, 1000 n. v.: Mohácsi. Lehel: Vasas — Lakatos, Hajdú, Fejes, Kátai, Szívós, Postás, Lukácsi, Bacher, Kelemen, Szabó (Marczis). Edző: Buchár László. Jól kezdett a Lehel, és már a 8. percben megszerezte a vezetést. Szabó ügyesen pör­getett Lukácsi elé, aki a vé- dőH kíséretében besétált a labdával a kapuba, 1:0. Az első húsz percben igen sok kecsegtető helyzetet terem­tett a jászberényiek csatár­sora. A vendégek védelme alig-alig fejtett ki ellenállást. A félidő közepétől viszont ki­egyenlítődött a játék, a ka­puk nemigen kerültek ve­szélybe. A hajrában a ven­dégek szorongattak. Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt mindkét együttes. Az 57. percben egyenlíthet­tek volna a vendégek, de az üres kapuba sem találtak be­le. Egy perccel később vi­szont Bacher jobb oldali be­adását Postás Kelemen elé fejelte, aki laposan gurította a labdát a kapuba, 2:0. Ettől kezdve visszaestek a vendé­gek, a Lehel viszont szárnya­gyedben sem csökkent az iram, mindkét kapu előtt nagy küzdelem folyt. Ke­mény belemenéseket, sok szabálytalanságot és kiállí­tást láthattunk. Varga kiál­lítása után Budavári egyen­lített, majd Bányai hagyta el a medencét, ekkor Varga lövése vágódott a hálóba. Az utolsó negyedben a vesztés­re álló Vasas játékosai ide­gességükben mind többet szabálytalankodtak, A szol­nokiak dicséretére válik, hogy nem vették át ezt a já­tékmodort. A Vasasból öt, a Vízügyből két kiállítás tör­tént, ilyen körülmények kö­zött sikerült a bajnokjelölt­nek három gólt lőnie, amire a Vízügy kettővel válaszolt. Az utolsó másodperc hallat­lan izgalmakat hozott. Az óra négy perc 59 másodper­cet mutatott. Faragó hatal­mas, fél pályáról küldött lö­vése a mérkőzés végét jelző dudaszó után vágódott a há­lóba. A játékvezetők a gólt nem adták meg, emiatt a Vasas vezetői és játékosai botrányos jeleneteket ren­deztek. Fegyelmezett, nagy­szerű játékáért dicséret illeti az egész szolnoki csapatot. I kát kapott. A 75. percben Postás néhány nagyvonalú csellel elfektette a védelmet, lövését kiütötte a kapus, de a jól érkező Lukácsi nem hi­bázott, 3:0. A bányász csak egy kapufával tudott vála­szolni, szabadrúgásból. A Le­hel nagyot javult az elmúlt forduló óta. Nemcsak lendü­letesebben, hanem helyen­ként jól is játszottak, és na­gyobb arányban is nyerhet­tek volna. A hajdan szebb napokat megért vendégek igen gyenge teljesítményt nyújtottak. Erdős Miskolci VSC—Szolnoki MÄV 8:2 (4:1) Miskolc, 2000 n., v.: Kozsla. Sz. MÁV: Spul- nik — Varga, Tóth Gy., Nász, N. Szabó (Szabó Z,), Debreceni, Erdei, Papp, Sza­bó I., Rózsavölgyi, Laki (Kol­lár). Edző: Sztancsek János. A 10. percben született a hazaiak első gólja, Fodor labdáját Galló lőtte a jobb alsó sarokba, 1:0. Egy perc múlva egyenlítettek a szol­nokiak, a védelem megingá­sát kihasználva Szabó I. kö­zelről vágta a kapuba a lab­dát, 1:1. A 16. percben Kiss szögletét Leiszt a tétovázó védők között továbbította a bal alsó sarokba, 2:1. A 23. percben ismét Kiss küldött be szögletet, s a labdát Czer- va fejelte a jobb sarokba, 3:1. A 36. percben Kiss 18 méteres szabadrúgása a nagyot hibázó Spulnik mel­lett hullott a hálóba, 4:1. Egy perccel később Korbut szög­letét Fodor küldte kapura, de a szolnoki kapuvédő ezúttal bravúrral hárított. Szünet után a miskolciad széleken vezetett támadásai továbbra is nagy veszélyt je­lentettek. A 63. percben is­mét Kiss ívelte be szögletre a labdát, és Egri a kimozdu­ló kapus mellett fejelt a há­lóba, 5:1. Egy pem, múlva Nász lefutotta a védőket, és beadását Szabó I. a kapuba továbbította, 5:2. Három perccel később Papp lövését Serfőző a felső lécre tolta, majd a gólvonalra lepattanó labdát a berohanó Rózsavöl­gyi elől merész vetődéssel kaparintotta meg. A 75. perc­ben Kiss szögletét Korbut fe­jelte kapura, a labda egy vé­dőn irányt változtatott és a kapuba hullott, 6:2. Egy perc múlva Egri lépett ki a védők közül, és a vetődő Spulnik mellett a hosszú sarokba dőtt, 7:2. A 84. percben Nász szán­dékos buktatásért a kiállítás sorsára jutott. A 89. percben Egri becsapva őrzőjét, hig­gadtan lőtt a jobb sarokba, 8 ;2, Tamási Táblázatok LABDARÚGÓ NB II: 1. Volán 6 4 1 1 13­7 9 2. N.-kanizsa 6 3 3 —. 9­3 9 3. Vác 6 4 1 1 8­4 9 4. Vasas I. 6 4 — 2 13­4 8 5. S.-tarján 6 4 — 2 11­4 8 6. KKFSE 6 3 2 1 7­9 8 7. K.-barcika 6 3 2 1 6­4 8 8. Komló 6 4 2 11­8 8 9. Budafok 6 3 1 2 12­8 7 10. DVSC 6 2 2 2 6­5 6 11. Dorog 6 3 — 3 6­6 6 12. Fűzfő 6 3 3 10-11 6 13. BKV Előre 6 2 1 3 7­7 5 SZMTE 6 2 1 2 7­7 5 15. B. TASK 6 1 3 2 4­7 5 16. Eger 6 1 3 2 6-11 5 17. BVSC 6 — 3 3 5­9 3 18. MÁV DAC 6 1 1 4 7­13 3 19. Szekszárd 6 1 5 4-14 1 20. Várpalota 6 — 1 5 3­14 1 Eredmények: Kazincbarcika— BKV Előre 1—0, Eger—Békéscsa­ba 0—0. BVSC—MÁV DAC 0—0, Vasas Izzó—Komló 3—0, Vác— Várpalota 2—0, Debrecen—Nagy­kanizsa 0—0, Volán—Szekszárd 3—2, Fűzfő—Budafok 3—2, Sal­gótarján—Kossuth KFSE 5—0. NB UI, KELETI CSOPORT 1. Kisvárda 6 3 3 — 12- 8 9 2. Papp SE 6 3 2 1 13- 6 8 3. Ózd 6 3 2 1 9- 4 8 4. Nyíregyh. 6 3 2 1 4- 3 8 5. Lehel 6 3 1 2 9- 7 7 6. Recsk 6 2 3 1 6- 4 7 7. Szegedi D. 6 2 3 1 10- 9 7 8. Szabó SE 6 3 1 2 12-12 7 9. MVSC 6 3 — 3 16-10 6 10. Szarvas 6 2 2 2 13-11 6 11. Szeg. VSE 6 1 4 1 8- 8 6 12. Szó. MÁV 6 2 2 2 15-19 6 13. Leninv. 6 2 1 3 11- 8 5 14. Hód. MSE 6 1 3 2 10-11 5 15. Bors. B. 6 2 1 3 12-19 5 16. S.-újhely 6 1 2 3 8-10 4 17. Gyula 6 1 2 3 6- 9 4 18. H.-szob. 6 1 2 3 7-11 4 19. DMTE 6 2 — 4 6-10 4 20. Salg. Sík. 6 1 2 3 11-19 4 Eredmények: Ózd—Leninváros 1—0, Szegedi VSE—H. Papp J. SE l—l. Nyíregyháza—Szegedi Dózsa 0—0, Hajdúszoboszló—Kis- várda 1—1, Gyala—Recsk 0—0, Sátoraljaújhely—DMTE 2—0, Sal- gótarj Síküveggyár—Szarvas 4—3. MEGYEI BAJNOKSÁG: 1. Jb. Vasas 5 4 1 — 15- 5 9 2. Sz. Vegyim. 5 3 2 — 10- 3 8 3. Kunhegyes 5 3 2 —• 10- 5 8 4. Rákóczii. 5 3 1 1 8- 3 7 5. Karcag 5 3 1 1 9- 6 7 6. Kunszentm. 5 2 2 1 11- 6 6 Tszntmiklós 5 3 — 2 11- 6 6 8. T.-földvár 5 3 — 2 8-11 6 9. H. Kilián 5 2 1 2 11- 6 5 10. Üjszász 5 2 1 2 9- 7 5 11. J.-ároksz. 5 2 1 2 6- 8 5 12. Túrkeve 5 1 3 1 3- 7 5 13. Tiszafüred 5 2 — 3 5-14 4 14. Jászapáti 5 — 3 2 6-10 3 15. Jászkisér 5 1 — 4 11-12 2 16. Tisza C. 5 1 — 4 4- 9 2 17. Sz. Cukorgy. 5 — 2 3 4-12 2 18. Fegyvernek 5 —‘ 5 2-14 VÍZILABDA OB I 1. Vasas 13 11 1 1 77-39 23 2. FTC 13 9 1 3 68-50 19 3. BVSC 13 9 1 3 76-62 19 4. OSC 12 8 — 4 61-41 16 5. Bp. Spart. 13 6 2 5 64-60 14 6. Ü. Dózsa 11 3 4 4 46-48 10 7. Szolnok 13 2 6 5 60-70 10 8. Szentes* 13 4 2 7 45-56 9 9. Eger 12 3 2 7 49-65 8 10. V. Izzó 13 2 4 7 47-63 8 11. Bp. Honvéd 11 2 2 7 46-59 6 12. SZEOL AK* 13 2 3 8 48-74 6 (Megjegyzés: A SZEOL AK-tóI és a Szentesi Vízműtől 1—1 bün­tetőpont levonva.) Átotó 37. heti eredménye 1. Szóin. MTE—Dorog 2-0 1 2. Kazincbarcika—BKV E. 1-0 1 3. KKFSE—Salgótarján 0-5 2 4. Szekszárd—Volán 2-3 2 5. Fűzfő—Budafok 3-2 1 6. Kőszeg—Pécsi VSK 2-1 1 7. Bábolna—Oroszlány 1-2 2 8. Rákóczi SE—Siófok 1-1 x 9. D.-újv. Ép.—Bp. Spart 6-1 1 10. ESMTK—Pénzügyőr 2-2 x 11. Perbál—Kecskeméti SC 2-0 1 12. Kecsk. TE—ÉGSZÖV 3-3 x 13. Enying—Gyöngyös 2-0 1 + 1 14. Síküveggyár—Szarvas 4-3 1 Asztalitenisz NB I. Bp. Spartacus—Honvéd Kilián FSE 22:3. A bajnokcsapat a vá­rakozásnak megfelelően, biztos győzelmet aratott. A Kiliánból Malek A. 2:0-ra nyert Jónyer ellen. A szolnoki versenyzők hét döntőjátszmás mérkőzést vesz­tettek el. Gy.: Klampár, Mol­nár, Kocsis I. (5—5), Jónyer (4), Tímár (3), iU. Malek (2) Hor­váth (1). Havannában a baráti had­seregek sportolóinak szpar- takiádján rosszul rajtoltak a magyar ökölvívók. Az első fordulóban csak Harmat Jó­zsef (63,5 kg) győzött a cseh­szlovák Jantula ellen, míg Szolnoki MTE— Dorogi ÁC 2:0 (2:0) Szolnok, 3000 n., v.: Tát­rai. SZMTE: Szendrei — Kantor, Sebők, Kolláth, Ziel­bauer, Porhanda, Lódi, Sza­kács, Szatmári, Dákai, Me­lis. Edző: Friedmanszky Zol­tán. Dorog: Schnitzer — Engelbrecht, Farszky, Sán­dor, Kapitány, Peszeki I., Goschler, Csaja, Kékesi, Bru­der (Kiss L. a 65. percben), Péntek. Edző: Ivanits Tibor. Azonnal támadásba len­dült az MTE, a második percben Kolláth jól 'ugrott ki a védők közül, de mintegy tíz méterről élesen a jobb kapufa mellé lőtt. Egy perc­cel később azonban már a dorogi kapuban táncolt a labda. Szakács 25 méterről végezhetett el szabadrúgást, s nagy erővel meglőtt lab­dája a jobb kapufa töve mel­lett vágódott a hálóba. 1:0. A 10. percben Dákai ügye­sen Szatmári elé emelt, de a szélső nagy helyzetben Schnitzer kezébe gurított. A 25. percben ellentámadást vezetett a vendégcsapat. Az előre törő Kapitány Brúdert hozta helyzetbe, a középcsa­tár elől azonban a jó ütem­ben kifutó Szendrei menteni tudott. Négy perccel később Szatmári labdájával Szakács iramodott meg a felezővonal­ról. A nagy kedvvel játszó középpályás egészen a 16- oson belülre tört, és onnan a kifutó kapus mellett Biz­tosan lőtt a a kapu közepé­Szolnoki Vegyiművek— Törökszentmiklósi SE 3—0 (1—0). Szolnok, Vegyimű- vek-pálya 300 n., v.: Tere- nyei. Sz. Vegyiművek: Csé- csey—Fedor, Pusztai, Bara- nyi, Récsányi, Adorján (Mé­száros), Halász, Makai, Kon- csik, Hajdú, Tóvizi. A lelke­sen, taktikusan és jól játszó Vegyiművek ilyen arányban is megérdemelten győzte le a TSE csapatát. G.: Tóvizi, Hajdú, Makai. Dicséretet ér­demel a Vegyiművek egész csapata, közülük is kiemel­kedik a mezőny legjobbjának bizonyult Makai, ill. Boda. Ifi: TSE—Sz. Vegyiművek 2—0. Túrkeve—Rákóczifalva 2—1 (1—1). Rákóczifalva, 400 n., Pálinkás. Rákóczifalva: Sza­bó—Nyolcas í. Kovács, Hor­váth II., Huszár, Zakar (Bo- zsik), Fekete, Gergely (No- votni), Bencsik I., Mihályi, Nyolcas II. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a hazaiak erőtlen, gyenge csatárjátéka és fegyelmezetlen védekezé­se megbosszúlta magát. Rá­kóczifalva nagyobb tudását a túrkeveiek lelkesedéssel egyensúlyozták és a szeren­csével sem álltak hadilábon. G.: Mihályi, ill. Bognár, Vaj­da II. Rákóczifalvából senkit sem lehet kiemelni, Túrkevé- ből Fóris, Deák, Iglódi és Kontra játszott jól. Ifi: Rákóczifalva—Túrkeve 3—2. Jászberényi Vasas—Kun- szentmárton 2—1 (2—1), Kunszentmárton 500 n. v.: Kovács (Hódmezővásárhely). KUTE: Garáz II—Gala (Ve­res II), Kupeczky, Sípos, Farkas, Tóth II, Hábensusz, Veres I., Kiss (Demjén), Papp Garáz I. A sorfalról le­három további versenyző ve­reséget szenvedett. Az 54 kilóban a kubai Garcia Németh ellen, az 57 kilóban a szovjet Ribakov Badari ellen és a 71 kilóban a kubai Martinez Rapcsák ellen nyert. be, 2:0. A 36. percben Ké­kesi húzott el a jobb szélen, a 16-os sarkáról óriási lövést küldött a hosszú sarokra, Szendrei azonban ha nehe­zen is, de léc fölé tolta a labdát. Szünet után majd­nem újabb gólt ért el az MTE. Dákai középen tört ka­pura, lövésébe a kifutó Snitzer a 11-es ponton bár beleütött, a labda mégis a kapuba tartott, de a dorogi kapus utána szaladt, és a gólvonalról még ki tudta ütni. A 72. percben játszó­dott le a mérkőzés egyik leg­szebb jelenete. Szakács kö­zépen hozta fel a labdát, majd jobbra továbbította, és Dákai mintegy 20 méterről rögtön óriási lövést zúdított a kapura, de a jobb sarokra tartó labdát a dorogi kapu­védő nagy bravúrral szög­letre tolta. Három perccel később a csereként beállt pattanó labdát Veres I. már a 3. percben a kapuba vágta, a vezetést Vígh a 19. perc­ben könnyed átemeléssel ki­egyenlítette. Nyolc perc múl­va Hegyesi egyéni játékkal megszerezte a győztes gólt. Fordulás után Kunszentmár­ton fölénybe került, de lagy­matag csatárjátéka nem ho­zott eredményt. Jó: Veres I., Háben'susz, Farkas, ill. Szi- lasi, Buda, Czakó. Ifi: KUTE—Jb. Vasas 3—1. Karcag—Fegyvernek 3—1 (2—0). Fegyvernek 300 n., v: Kapolcsi. Fegyvernek: Sá- vai—Boda, Csontos, Sípos I., Urbán, Öllé, Kun, Kovács, Borsós (Szabó I), Sípos F., Csőke. Kitűnő játékvezetés mellett az átszervezett Fegy­vernek balszerencsés veresé­get szenvedett a helyenként jól játszó Karcagtól, amely­nek mindhárom gólja óriási kapushibából esett. G.: Boda, ill. Sípos F. (öngól), Mándi, Szilvási. Üjszász—Jászkisér 2—1 (0—0). Üjszász, 300 n. v.: Bágy (Békés megye). Űj- szász: Thoma—Tóth, Kovács I„- Káló, Tarcsa (Kovács II), Bóta, Terék, Rátóti, Mérész, Juhász, Földi (Nagy). Kitű­nő játékvezetés mellett Jász­kisér a második félidő elején vezetést szerzett, amit Üj­szász hamarosan kiegyenlí­tett. Utána sok helyzet kima­radt, nehezen sikerült meg­szerezni a győztes gólt. G.: Rátóti, Kovács I., ill. Silye. Jó: Tóth, Kovács I., Bóta, Thoma, ill. Silye, Korsós. Ifi: Üjszász—Jászkisér 1—0. Honvéd Kilián FSE—Tisza- földvár 3—0 (0—0). Tisza­földvár 300 n., v.: Boros (Bé­kés megye). Tiszaföldvár: Burján—Ádám, Szűcs, Far­kas I.—Bódi, Hegedűs, Far­kas II. (Kávási)—Vincze, Makó, Németh, Balázs (Papp). Az első félidő egyen­lő erők küzdelmét hozta, ki­hagyott helyzetekkel. Szünet után nagy védelmi és kapus­hibából született meg Tisza­földvár első hazai veresége. G.: Kupeczky (2), Berkó, Jó: Szűcs, ill. Kupeczky, Fe­jes, Fazekas, Kiss L. veszélyeztetett, közeli lövését azonban biztosan védte Szendrei. A 83. perc­ben Sebők pontosan küldte be a labdát jobbról, Szat­mári közelről fejelt a bal sarokba, d,e a kapus ismét bravúrosan hárított. A 87. percben Szakács átadásából Dákai laposan lőtt kapura, és a dorogi kapus Ezúttal lábbal hárított. A mérkőzés közepes ira­mú, helyenként színvonalas játékot hozott. A javuló for­mában játszó MTE összjá- téka olykor folyamatos voltr míg a Dorog csalódást oko­zott. A minden tekintetben jobb piros-feketék még na­gyobb arányban is győzhet­tek volna. Jó: Sebők, Kol­láth, Zielbauer, Szakács, Porhanda, ill. Schnitzer, Ka­pitány, Csaja, Kékesi. Ifi: Tiszaföldvár—SZMTE 1—1. Tiszafüred—Tisza Cipő SE 1—0 (I—0). Tiszafüred, 400 n., v.: Kiss (Hajdú megye). Tiszafüred: Kovács—Járdán, Veress, Tar, Deli—Szobosz- lai, ZSoldi (Lakatos), Havel- lant—Somogyi, Kovács, Uni- csovics. A hazai csapat vé­gig támadta a mérkőzést, de helyezeteit, a 15. percben lőtt gól kivételével, sorra ki­hagyta. A lelkesen küzdő vendégcsapat jó benyomást keltett, a játékvezetői hár­mas kielégítően bíráskodott. G.: Havellant. Jó: Veress, Deli, Tar, Járdán, ill. Borza, Kovács. Kunhegyes—Szolnoki Cu­korgyár 3—2 (2—0). Kunhe­gyes 200 n., v.: Török. Kun­hegyes: Végért—Szabó, Ju­hász, Nánási (Gorzás), Kont­ra, Borbély (Balogh), Her- bály, Kiss, Dobos. Végig nagyiramú és Színvonalas mérkőzést vívott a két csa­pat. A hazaiak a 47. percben már 3—0-ra vezettek, de a nagy lelkesedéssel küzdő Cu­korgyár a végén csaknem kiegyenlített. Kunhegyesből ezzel a játékkal búcsúzott a középhátvéd Juhász Lajos, aki a jövőben a Szolnoki MÁV színeiben szerepel. G.: Kiss (2), Herceg, ill. Csollák (11-esből), Mihályi. Mindkét csapat játékosai dicséretet érdemelnek. Ifi: Kunhegyes—Sz. Cukor­gyár 4—4. Jászárokszállás—Jászapáti 1—1. (0—1). Jászárokszállás, 300 n., v.: Szigetvári (Heves megye). Jászárokszállás: Muntyán L.—Tuza, Faragó L., Nagy S., Rédei T„ Nagy T., (Csikós J.), Muntyán T., Lukács, Kovács, Rédei L., Rédei Gy. Két, azonos játék­erőt képviselő csapat össze­csapásának lehettek tanúi a nézők. A vendégek a 42. percben szereztek vezetést. Szünet után a hazai gárda többet támadott, de csak egyenlítenie sikerült. G.: Ré­dei L., ill. Mezei. Jó: Nagy S., Faragó L., Rédei T., ill. Nagy P., Mezei. Ifi: Jászapáti—Jászárok­szállás 4—0. — Bors — Labdarúgó NB III Győzelem Mezőtúron és Jászberényben Rossz rajt Havannában Verbók HEGYEI LABDARÚGÓ-BAIHÖKSÁG Sok meglepetés az ötödik fordulában