Szolnok Megyei Néplap, 1977. szeptember (28. évfolyam, 205-230. szám)

1977-09-06 / 209. szám

1977. szeptember 6. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Öt pont hátránnyal —16. az MTE Szolnok 3500 n. v.: Mohá­csi. Vác: Hegedűs—Szú- nyogh, Bánfalvi dr., Varga, Misnyovszky, Pálinkás, Ré- pási, (Bera a 74. percben), Bednarik, Balogh, Tóth, Friedmann. Edző: Jeszensz­ky István. Sz. MTE: Szend- rei — Kántor, Sebők, Por- handa, Zielbauer, Szatmári, Lódi, Szakács, Tassi (Zakar a szünetben), Dákay, (Baran a 67. percben), Melis. Edző: Friedmanszky Zoltán. Az első félidőben jobbára az MTE támadott. A 28. percben szép cselekkel ját­szotta magát tisztára Dákay de nehéz szögből leadott nagy lövését Hegedűs a jobb kapufa mellől szögletre tisz­tázta. A beívelt labdát is­mét Dákay fejelte kapura, és Hegedűs ezúttal is nagy bravúrral védett. A 35. perc­y^c ___ S zolnoki MTE 1:0 (0:0) ben Zielbauer labdáját Szat­mári 10 méterről lőtte kapu­ra, és Hegedűs vetődve ütöt­te ki azt, a bal sarokból. A 39. percben Melis a jobb szélről a hosszú sarokra ívelt Hegedűs azonban ismét a helyén volt. Szünet után a vendégcsapat kezdeménye­zett többet, és a 60. percben megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját. Balogh éles beadását Friedmann az ötös sarkéról a léc alá bombáz­ta, 1:0. A 64. percben Ba­logh középen húzott kapura, de a jó ütemben kifutó Szendreibe lőtt. A 74. percben Lódi nyesett szabadrúgását Szatmári perdítette kapura és Hegedűs ezúttal lábbal hárított szögletre. A befeje­zés előtt nem sokkal ismét a váci kapus volt a fősze­replő: Baran nagy lövését a levegőbe úszva tornászta az alapvonalon túlra. A hajrá­ban a vendégcsapat erősí­tett, a 85. percben Tóth tisz­ta helyzetből Szendreit ta­lálta telibe, majd Bera lövé­se a kapufa tövéről vágódott a mezőnybe. A szolnURi csapat teljesít­ménye ismét alatti maradt a várakozásnak, így a váci­ak teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Jó: He­gedűs, Bánfalvi dr., Bedna­rik, Balogh, ill. Sebők, Ziel­bauer. Verbók Attila Megyei íabdarúgó-bajnokság Gólzápor Törökszentmiklóson Táblázatok Labdarúgó NB II. 1. Komló 5 4 — 1 11- 5 8 2. N.-kanizsa 5 3 2 — 9- 3 8 3. KKFSE 5 3 2 — 7- 4 8 4. Volán 5 3 1 1 10- 5 7 Budafok 5 3 1 1 10- 5 7 6. Vác 5 3 1 1 6- 4 7 7. Vasas Izzó 5 3 — 2 10- 4 6 8. Dorog 5 3 — 2 6- 4 6 S.-tarján 5 3 — 2 6- 4 6 10. K.-barcika 5 2 2 1 5- 4 6 11. BKV E. 5 2 1 2 7- 6 5 12. DVSC 5 2 1 2 6- 5 5 13. Fűzfő 5 2 — 3 7- 9 4 14. B. TASK 5 1 2 2 4- 7 4 15. Eger 5 1 2 2 6-11 4 16. SZMTE 5 1 1 3 5- 7 3 17. BVSC S — 2 3 5- 9 2 18. MÁV DAC 5 1 — 4 7-13 2 19. Várpalota 5 — 1 4 3-12 1 20. Szekszárd 5 — 1 4 2-11 1 Eeredmények: Salgótarján— Vasas Izzó 1-0. Ngyakanizsa— Szekszárd 5-1. MÁV DAC—Fűz­fő 5-1. Volán—Eger 1-1. Kdfnló —DVSC 1-0. Kossuth KFSE— BKV Előre 1­-0. Budafok—Do­rog 1-0. Kazincbarcika­-Várpa­lota 1-0. Békéscsabai BVSC 0-0. Keleti csoport TASK­1. Kisvárda 5 3 2 ■ 11- 7 8 2. Papp SE 5 3 1 1 12- 5 7 3. Nyíregyh. 5 3 1 1 4- 3 7 4. Ózd 5 2 2 1 8- 4 6 5. Szarvas 5 2 2 1 10- 7 6 6. Szó. MÁV 5 2 2 1 13-11 6 7. Recsk 5 2 2 1 6- 4 6 8. Sze. D. 5 2 2 1 10- 9 6 9. Leninváros 5 2 1 2 11- 7 5 10. Hód. MSE 5 1 3 1 9- 7 5 11. Sze. VSE 5 1 3 1 7- 7 5 12. Lehel SC 5 2 1 2 6- 7 5 13. Szabó SE 5 2 1 2 9-11 5 14. Bors. B. 5 2 1 2 12-16 5 15. MVSC 5 2 — 3 8- 8 4 16. DMTE 5 2 — 3 6- 8 4 17. Gyula 5 1 1 3 6- 9 3 18. H.-szob. 5 1 1 3 6-10 3 19. S.-újhely 5 — 2 3 6-10 2 20. Salg. Sík. 5 — 2 3 7-16 2 Eredmények: Szegedi Dózsa­Miskolci VSC 3-2. Recsk—Haj­dúszoboszló 1-0. Szarvas—Nyír­egyháza 2-0. Lenlnváros—Salg. Síküveggyár 5-0. Kisvárda—Sá­toraljaújhely 2-1. HÖDGÉP— Gyula 2-0. özd—Debreceni MTE 4-0. Megyei bajnokság 1. Jb. Vasas 4 3 1 — 13- 4 7 2. Rákóczii. 4 3 1 — 7- 1 7 3. T.-miklós 4 3 — 1 11- 3 6 4. K.-márton 4 2 2 — 10- 4 6 5. Kunhegyes 4 2 2 — 7- 3 6 Sz. Vegyim. 4 2 2 — 7- 3 6 7.T.-földvár 4 3 — 1 8- 8 6 8. Karcag 4 2 1 1 6- 5 5 9. J.-ároksz. 4 2 — 2 5- 7 4 10. Kilián FSE 4 1 1 2 8- 6 3 11. Ojszász 4 1 1 2 7- 6 3 12. Túrkeve 4 — 3 1 1- 6 3 13. Jászkisér 4 1 — 3 10-10 2 14. Jászapáti 4 — 2 2 5- 9 2 15. Tisza C. SE 4 1 — 3 4- 8 2 16. Sz. C.-gyár 4 — 2 2 2- 9 2 17. Tiszafüred 4 1 — 3 4-14 2 18. Fegyvernek 4 — — 4 1-11 — A totó 36. heti eredménye 1. Komló—Debrecen 1-0 1 2. Dorog—Budafok 0-1 2 3. MÁV DAC—Fűzfő 5-1 1 4. B.-Csabai TASK—BVSC 0-0 x 5. Nagykanizsa—Szekszárd 5-1 1 6. BKV Előre—KKFSE 0-1 2 7. Siófok—Péti MTE 1-2 2 8. Keszthely—Bábolna 1-0 1 9. Köss J. SE—KOMEP 0-3 2 10. Bauxitb.—Répcelak 1-4 2 11. Láng V.—Gyöngyös 0-1 2 12. ÉGSZÖV—Ganz-M. 1-3 2 13. Pénzügyőr—Perbál 1-1 x +1 14. Recsk—Hajdúszoboszló 1-0 1 Kardvívásban: I.Nébald György 102 — közte harminc kül­földi — kardvívó verseny­zett a Balaton Kupáért. Az első helyet a múlt évj ju­nior világbajnok Nébald György szerezte meg, a len­gyel Platzkowski ' és Kör- möczi előtt. Törökszentmiklósi SE—Tláza- földvár 7—0 (3—0) Törökszent­miklós, 800 n., v.: Szeles. (Bé­kés m.) TSE: Májer — Molnár, Arany, Vasas, Boda, Csontos, Kállai, Stummer, Sebők. Bukta (Kormos), Vitéz. Az első húsz percben a tiszaföldváriak egyen­rangú ellenfélnek bizonyultak, a hazaiaknak azonban sikerült szétzilálni a védelmet, s utána megkezdődött a „gólgyártás”. A minden részében jobb TE ilyen arányban Is megérdemelten nyert. Jászapáti—Rákóczifalva 1—1 (0—0) Jászapáti, 400 n., v.: Pak­si (Heves m.) Jászapáti: Nagy — Kovács, Rácz, Illés. Laczkó, Mezei, Szántai, Tóth L., Tóth M., Juhász, Zana. Küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaiak ját­szottak fölényben, de több gól­helyzetet, nem tudtak kihasz­nálni. Kovács (Jászapáti) a má­sodik félidőben kiállítva. Cjszász—Fegyvernek 5-0 (2-0) Fegyvernek, 550 n.. v.: Vámos (Hajdú m.) Fegyvernek: Kiss — Boda, Hermann, Englert (Kar- kusz), Urbán, Sípos F., Kovács,' Faragó J., Faragó L., Borsós; Csőke. A jobban játszó Üjszász megérdemelten nyert a rossz felfogásban játszó Fegyvernek ellen. A fegyverneki csapatból Faragó J„ Faragó L. és Her­mann kiállitva. Szolnoki Vegyiművek—Jászki- sér 2-1 (1-0) Jászkisér: 400 n., v.: Varga. Jászkisér: Vágó — Gondos (Tóth), Szabó I., Vaj- kó. Szabó II., Korsós, Barna, Köntös. Silye, Menyhárt. Gó- cza (Balogh). A gyenge napot kifogó hazaiak ellen a lelkesen és helyenként jól játszó Ve­gyiművek megérdemelte a győ­zelmet. Honvéd Kilián FSE—Tiszafü­red 6-1 (2-0) Szolnok, MAV- sporttelep, 150 n„ v.: Sándor I., Kilián FSE: Mészáros — Borók, Papp, Mihovics, Gál, Fazekas, Jegyinák, Fejes, Berkó, Ku- peczky, Glózik. Nyomasztó ha­zai fölény jellemezte a játékot, a Kilián számtalan százszázalé­kos helyzetet kihagyott. Szolnoki Cukorgyár—Kun­szentmárton 1-1 (1-0) Szolnok cukorgyári pálya 150 n., v.; Csipe. Sz. Cukorgyár: Kovács — Szalai (Farkas), Márkus, Leelőssi, Mihályi, Bakk, Dudás, Csollák, Sólyom, Kelemen, Rá­kóczi (Gönczöl). Közepes iramú mérkőzésen a Cukorgyár a helyzetek sorát hagyta ki. Túrkeve—Kunhegyes 0-0 Túr- keve, 500 n., v.: Horváth. Túr­keve: Fórizs — Csízi, Deák, Vad (Patkós), Iglódi, Egei, Kontra. Retter, Bognár (Kun), Kormos, Vajda n. Közepes színvonalú mérkőzésen a gyá­moltalanul játszó túrkevei csa­tárok több, nagy helyzetben hi­báztak. Tisza Cipő SE—Jászárokszál- lás 2-0 (1-0) Martfű, 300 n., v.: Aczél. Tisza cipő: Pál — Sipos, Borza, Kovács H., Hajnal, No- vák, Nagy I., Szűcq Sz. (Dósa), Szántai, Kesjár, Szőke, Nagy R.). A mindkét félidőben töb­bet támadó és ezúttal jól ját­szó martfűiek megérdemelten győztek. Jászberényi Vasas—Karcag 3-1 (1-1) Karcag, 600 n., v.: Aszta­los. Karcag: Kise (Jón!) — Orosz, Bene. Tóth, Szilvám, Bí­ró Z.. ökrös. Módos (Dobrai), Donkó, Mándi, Bíró L. Karcag a mérkőzés első felében még egyenlíteni tudott, s fordulás után is hosszú ideig hárította a meg-megújuló Vasas rohamokat. Végül is a vendégek nagyobb tudása megérdemelt győzelmet eredményezett. Lehetett volna jobb Szombaton a Népstadion a sportbarátok valóságos zarán­dokhelye volt. A program emlékezetesnek ígérkező sport­csemegéket kínált: azok számára, akik már fél háromkor elfoglalták helyüket a lelátón a magyar—francia válogatott atlétikai viadal kínált jó szórakozást. A labdarúgás hívei­nek a Dózsa—Vasas, majd a Ferencváros—Honvéd rangadó számított ínyencségnek. A közönség tehát — akit pedig az utóbbi időben nemegyszer elmarasztaltak érdektelensége miatt — özönlött hosszú tömött sorokban, a sportvíkendre. Már az atléták is jó fél ház előtt fejezték be a versenyt!, a focielőadás pedig telt ház — a stadion felújítási munkálatai miatt „csak” 60 ezer ember — várta. A nézőkre tehát ezút­tal nem lehetett panasz, hiszen nemcsak jelen voltak a szur­kolók, de olykor heves hangorkánnal adták tanújelét tet­szésüknek, — és mind gyakrabban nem tetszésüknek. Atlétáink szerénységre szoktattak bennünket, így már né­hány hangulatteremtő versenyzőt is szép tapssal honorál­tak a lelátóról. Kiérdemelte a tetszésnyilvánítást Milassin, aki 14.14 másodperccel nyerte a 110 méter gátfutást, ugyan­így zúgott az elismerés a gerelyhajító Parragi egyes dobása után, nagy sikere volt Hornyacsek Nándornak, aki 400-on kerek 47 másodpercre kerekítette az országos rekordot. Ilyenkor a lelátók népe elfeledkezett arról, hogy a nem­zetközi porondon egyedül a gerelyhajítók teljesítménye szá­mottevő, no és a francia Gonzalesé, aki 1500 méteren 3:37.5- ös stadioncsúcsot repesztett. A focivásrás közérzetében alig­ha számolt utána bárki is, hogy magyar férfi vágtázó mi­kor futott utoljára 100 m-en szánalmasan gyenge, ll másod­perces időt. . . Aztán utóljára indult a pettyes, és a jóleső várakozást felváltotta lassan a permanens bosszankodás. A Vasas baj­nokcsapata csak vergődött, és bár a Dózsa sem remekelt, mégis győzelmet érdemelt, mivel Törőcsikhez hasonló becs­vágyó csatárt hiába kerestünk a piros-kékek csapatában. És ha Mészáros nem véd olyan nagyszerűen, a lilák közepes teljesítménnyel is több gólt szereznek. No, majd a Fradi—Honvéd, bizakodtak az örök optimis­ták! Az első 15 perc, mintha őket akarta volna igazolni, a Ferencváros friss szerzeményei mindenáron bizonyítani akartak, s alaposan felpörgették a zöld-fehérek csapatjáté­kát Takács szép gólt lőtt —, aztán csendben elszürkült a mérkőzés, amibe egyedül Szokolai, a Fradi középcsatára nem tudott beletörődni. Győzött az FTC. de Kozma egyma­ga megfordíthatta volna az eredményt, ha értékesíti a hely­zeteit. A szép számú közönség Palotai hármas sípszava után „felekezetre való tekintet nélkül” fütyült tovább, jelezve, hogy ennél jóval többet várt. Az atléták a gyenge eredmé­nyekre mentségként a szezon végét emlegették. A-labdarú­gók az idény elejére hivatkoztak. A nézők viszont szezon eleje ide, idényvége oda, sportcsemegére vágytak. Amit ez­úttal nem kaptak meg. — Pb — * * * Kettős magyar vereséggel végződött a Magyarország— Franciaország atlétikai viadal. Férfiaknál helyet kapott a magyar csapatban Paróczai András (Szolnoki MÁV) is, aki a 4x400 méteres váltóban győzelemhez segítette az együttest, míg 800 méteren hatodik lett. Ideje: 1:51.1. A férfiak viada­lának végeredménye: Franciaország—Magyarország 211:198, a női: Franciaország—Magyarország 84:73. V Kajak-kenu VB Három magyar aranyérem Bulgáriában vasárnap délután befejeződött a kajak-kenu Vi­lágbajnokság. A magyarok to­vább növelték érmeik számát. A C I 10 000 méteres számban Wichmann Tamás, a C II 500 méteren a Foltán László—Vas­kúti István kettős aranyérmet nyert. A K I 10 000 méteren Fá­bián István, a K. IV. 10 000 mé­teren a Giczi Csaba, Herczeg Iván. Rátkai János, Joós Ist­ván négye«- ezüstérmet, míg a K I 500 méteren Sztanity Zol­tán, a K II 500 méteren Svidró József és Csapó Géza bronzér­met nyert. A VB ÉREMTABLAZATA 1. Szovjetunió 2. Románia 3. Magyarország 4. NDK 5. Lengyelország 6. -7. Bulgária (Olaszország 8.—9. Kanada NSZK 10. Spanyolország Nagyszerű rojt a VVK-ban Honvéd Kilián FSE—BV Borussia Dortmund 5:4. A Vásár Városok Kupa első mérkőzésén a Honvéd Kili­án FSE NB I-es asztalitenisz­csapata idegenben, számára szokatlan körülmények kö­zött, nagyszerű győzelmet aratott az NSZK első liga nyolcadik helyezettje ellen. A mérkőzésen a vendéglátók szerezték meg a vezetést, majd Horváth és Fischer győzelmével 2:l-re elhúzott a Kilián. A hazai pálya előnyét élvező ellenfél egyenlített, majd ismét a szolnoki csa­pat húzott el, ezúttal 4:2-re. A Brossia feljött 4:4-re, de a mindent eldöntő mérkőzé­sen Malek 2:l-re nyert Tur­ner ellen. Ezzel a három és fél órás csata után a Kilián 5:4 arányú győzelmével hagyta el a játékteret. Férfiaknál ai NDK, nőknél Európa a védő Düsseldorfban hatalmas érdeklődés mellett tartották meg az atlétikai sportág ,,csúcstalálkozóját”. A férfiak pontversenyében a következő végeredmény született: l. NDK 127, -2. Egyesült Álla­mok 120, 3. NSZK 112. 4. Európa 111. 5. Amerika 92. 6. Afrika 78, 7. Óceánia 48, 8. Ázsia 44 pont. .A női pontverseny végeredménye: 1. Európa 107, 2. NDK 102, 3. Szovjetunió 89, 4. Egyesült Államok 59, 5. Amerika 55, 6. Óceánia 45, 7. Afrika 31, 8. Ázsia 29 pont. Képünkön a lengyel Szewinska, aki két győzelmet szerzett Európá­nak: 200 méter után a 400 méteres síkfutást is megnyerte. r Idegenben féltucat gólt rúgott a MÁV Szolnoki MÁV—Borsodi Bányász 6—3 (1—1) Sajó­szentpéter, 1200 n. v.: Hart­mann. Sz. MÁV: Spulnik— Gönczöl (N. Szabó), Tóth Gy., Nász, Erdei, Debrecze- ni, Szabó Z., Papp, Szabó I., Tóth A., Laki (Rózsvölgyi). Edző: Sztancsek János. Bor­sodi B.: Soltész—Burger, Ba­logh, (Szilágyi), Pincsák, Krémer, Kovács I., Ruttkai dr., Fazekas (Kasza II.), Kvaszta, Kovács III., Somo- di. Edző: Szepesi Gusztáv. Már a második percben megszerezte a vezetést a MÁV: Nász éles lövése Sol­tészról kipattant, és Laki kö­zelről az üres kapuba helye­zett, 1—0. Növelhette volna előnyét a vasutas csapat, de Tóth A. gólhelyzetben centi­méterekkel fejelt a kapu mellé. A 32. percben óriási védelmi hiba után Kovács III. a tétovázó Spulnik mel­lett a hosszú sarokba lőtt, 1— I. A második 45 perc is gól­lal kezdődött: Papp szögle­tét a jó ütemben érkező Tóth A. fejelte a hálóba 2—1. A 67. percben ismét egyenlítet­tek a bányászok: labdatar­tásért közvetett szabadrúgást Ítélt a játékvezető, és Kasza II. lövése a szétnyíló sorfa­lon megpattanva a hálóba vágódott, 2—2. Rózsavölgyi lépett a pályára, s nem sok­kal később gólokkal hálálta meg az edző bizalmát. Előbb egy szabadrúgást vágott a hálóba, majd egy szöglet nyomán 4:2-re alakította az eredményt. A biztos vezetés tudatában ötletesen szőtték támadásaikat a kék-fehérek; a 75. percben Szabó Z., Sza­bó I. elé talált, aki védhe- tetlen gólt lőtt, 5—2. A 80. percben Szabó I. lépett ki a védők közül, és a kifutó Soltész fölött emelte a lab­dát a kapuba, 6—2. A 86. percben egy ártalmatlannak tűnő támadás végén 11-eshez jutottak a hazaiak, melyből Krémer állította be a vég­eredményt. Az első félidő kiegyenlített játéka után a második játékrészben való­sággal lelépte a bányász csa­patot a MÁV. Jó: Papp, Er­dei, Rózsavölgyi, Tóth Gy., ill. Somogyi. Lehel SC—Szegedi VSE 2—2 (1—1) Jászberény 800 n. v.: Tolnai. Lehel: Vasas— Hajdú, Lukácsi, Fejes, Ká- tai, Szívós, Vágó, Marczis, Bacher, Kelemen, Szabó. Ed­ző: Buchár László. SZVSE: Gilicze—Hajdú, Szabó Husz- ka, Tihanyi, Timár dr., Nagy, Róth (Czibere), Tóth, dr, Vass (Tihanyi Z.) Gerecz. Edző: Möszmer Jenő. Álmos hangulatban kezdtek a csa­patok, feltűnő volt mindkét oldalon a rengeteg átadási hiba, így ritkán jutott el a labda a „címzetthez”. A 25. percben szerzett vezetést a Lehel: Bacher hosszú indí­tására Kelemen rajtolt a leg­jobban, és 15 m-ről a kifu­tó kapus fölött a léc alá lőtt, 2:1. A 28. percben Vasas két­szer is nagy bravúrral men­tett a szegedi csatárok elől. A 37. percben egyenlített a vasutas csapat; Nagy cselez­getett a 16-oson belül, s amikor elesett a játékvezető büntetőt ítélt, melyet Vass dr. értékesített 1—1. Az 55. percben Kelemen fejesét Gilicze látványos vetődéssel hárította. A 63. percben vá­ratlanul szerzett vezetést a vendégcsapat; Huszka jó 30 méterről lőtt, és Vasas csak beljebb tudta segíteni a lab­dát, 1—2. A 91. percben Lu­kácsi hozta vissza a sírból az egyik pontot, 2:2. Ritkán A SZEOL AK szombaton és vasárnap rendezte meg az Egye­temi Kupa vízilabda tornát. A vendéglátók csapatán kívül a sokszoros csehszlovák bajnok CH Kassa, a lengyel első ligás KSZO Ostrowiec, valamint a Szolnoki Vízügy SE vett részt. A szolnoki csapat eredményei: Szolnoki Vízügy-SZEOL AK 7-6 (1-2, 3-2, 2-1, 1-1). Szolnoki Vlz­látható gyenge színvonalú találkozón a játékvezető sem nőtt a mezőny fölé ... Erdős Honvéd Papp József SE— Mezőtúri Honvéd 4—0 (2—0). Miskolc, 1500 n. v.: Endes. Papp J. SE: Fekete—Szűcs II. Derzsényi, Szűcs I., Bacs- kó, Ligeti (Dulibán), Szilá­gyi, Bácskái, Pólyák, Stark, Madarász. Edző: Vágó György. M. Honvéd: Győrfi —Spacsek, Dávid, Dinya, Papp, Hoppál, Kovács, Klé- ninger, Bácskái (Báhfi), Ma­gyar, László. Edző: Bencsik Gyula. A 8. percben szerezte a vezetést a Papp József SE. Szilágyi nagy lövését Győrfi kiütötte, és Stark a hálóba fejelt, 1—0. A 14. percben a felfutó Szűcs két védőt is becsapott és nagy nyugalommal helyezte a labdát a hálóba, 2—0. A me­zőtúriak igen gyenge telje­sítményt nyújtottak. A 40. percben Papp a kapu torká­ban nem találta el a labdát. A 47. percben Szilágyi be­adását Stark élesen fejelte a hálóba, 3—0. A hajrában a mezőtúriak több helyzetet elügyetlenkedtek. Nem ké­sett a „büntetés”: a 86. perc­ben egy korszerű támadás végén Pólyák a hazaiak 4. gólját is megszerete. Jó: Stark, Pólyák, Fekete, Szűcs I., Bácskái, ill. a Mezőtúri Honvédből senkit nem lehet kiemelni. Sindel ügy—KSZO Ostrowiecz 9-3 (1-0, 2-1, 3-1, 3-1). Szolnoki Vízügy— CH Kassa 6-6 (1-1, 5-3, 0-2,0-0). A torna végeredménye: 1. Szolnoki Vízügy SE *5, 2. SZEOL AK 4, 3. CH Kassa 3, 4. KSZO Ostrowiec 0 ponttal. A legtöbb gólt, nyolcat a szolnoki Tóth István lőtte, a legjobb kapus dijat. Esztergomi (SZEOL) kapta. Vízilabda Szolnokra került az Egyetemi Kupa Atlétikai Világ Kupa