Szolnok Megyei Néplap, 1977. április (28. évfolyam, 77-100. szám)

1977-04-19 / 90. szám

1977. április 19. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Magyarország nyerte a Tisza Kupát Sikerült visszavágni a görögöknek A tiszaligeti sportcsarnok közönsége három napon át buzdította a Tisza Kupán résztvevő csapatokat. Ha nem játszottak a magyarok, a szurkolók akkor is talál­tak magúknak kedvencet: a finneknek, vagy éppen a torna legtechnikásabb játé­kosának,. a 10-es számú gö­rög Koroneosznak szólt a megkülönböztetett ünnep­lés. A biztatásnak azonban vannak fokozatai: az első két napon — sőt a vasárna­pi első összecsapáson is — még csak „hamu alatt ízzott a parázs”. Nyilvánvaló volt ugyanis, hogy az Európá­ba jnoki selejtezőre szelek­táló szakvezetők előtt csa­patunk mindent megtesz, hogy feledtesse a görögökkel szembeni 18 pontos győri vereségét. És így lett. A kö­zönség harsogott, Losonczy Árpáddal tele volt a pálya, és hogy életp/ egyik legna­gyobb alakítását nyújtotta ebben szerinte is nagy ré­sze volt a közönségnek. A magyar csapat győzött, meg­szerezte a Tisza Kupát, s ezzel együtt lett nagy siker a háromnapos mérkőzésso­rozat. Az utolsó versenynap eredményei: Finnország—­Bulgária 112:95 (59:38). v.: Szabó II., Nádai (mindket­tő magyar) ld.: Lignel (21), ill. Monov (17). Magyarország—Görögor­szág 90:80 (44:40). 1500 n. v.: ,Maleev (bolgár). Chris­tensen (finn), Magyarország: Ágfalvy (—), Pálffy (10), Halmos (4), Recska (9), Lo­Losonczy a magyar-görög összecsapás hőse volt. Balra a 10-es számú játékos, Koroneosz sonczy (41), cs.: Orbán (8), Megyeri (—). Szlávik ^(—). Edző: Balogh József.*^Gö­rögország: Gianozakosz (10), Sokellárfusz (3), Koroneosz (7) , Papageorgiu (27), Kat- soulisz (—). cs.: Kokofekisz (8) . Petpouiosz (14) Alex- andrisz (4), Giannakisz (2), Edző: R. I. Duchshire. A hatalmas iramú mérkő­zésen szinte végig a ma­gyar csapat vezetett, és szenzációs párharcot hozott a torna két nagy egyénisé­gének — a legtöbb pontot élérő Losonczynak és a leg­technikásabb játékos címet kiérdemlő görög Koroneosz­nak az összecsapása. A Tisza Kupa végerdmé­nye: 1. Magyarország 2. Görögország 3. Finnország 4. Bulgária 3 3 — 294:258 6 3 2 1 303:251 5 312 277:276 4 3—3 269:358 3 Táblázatok Labdarúgó NB III Javított a Lehel SC LEHEL SC—ERZSÉBETI SMTK 2:1 (1:1) Pesterzsébet, 3500 n. v-: Farkas L. Lehel SC: László —Hajdú, Sárközi, I£átai, Kirchner, Lakatos, Sánta (Marczis), Lukácsi. Vágó, Szabó, Kelemen. Edző: Bu- chár László. ESMTK: Lukács —Erdődi, Steinbeiszer, Szilá­gyi, Forintos, Molnár. Dru- zsin, Kecskés, Fritz, Szalai (Kontha), Kiss. Edző: Sinko- vics Ferenc. A 14. percben Sántha lőtt kapura, a labda a kápufáról pattant ki és a jó ütemben érkező Kelemen a kapuba fe­jelte. 1:0. A hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, s a heves küzdelmet sok sza­bálytalanság tarkította. A já­tékvezető a 38. percben Haj­dút kiállította. A 42. percben egy kapu előtti kavarodás után 11-est ítélt a játékveze­tő a hazaiak javára, amelyet Steinbeiszer értékesített- A megfogyatkozott jászberényi­ek a második féidőben ját­szottak igazán jól a mindin­kább szorongató hazaiak el­len. A 72. percben Szabó ka­pura húzott és beadásából Kelemen szerezte meg a győztes gólt, 2:1. Ezután a Lehel rendre visszaverte az ellenfél próbálkozásait. Az elmúlt hetek gyenge játéka után úgy látszik a hűtőgép- gyári együttes kilábolt a hul­lámvölgyből. Ezen a találko- zón—egészen más felfogásban játszott, s megérdemelten ju­tott a két bajnoki pont birto­kába. Jó: az egész jászberé­nyi csapat, ill. Steinbeiszer, Molnár, Druzsin, Kecskés. — e — KECSKEMÉTI SC—MEZŐ­TÚRI HONVÉD 2:0 (1:0) Kecskemét, 800 n. v.: Si­mon J. KSC: Bozóki—Lo- sonczi, Kurucsai, Szabó, Kecskés. Heim, Sztvorecz, Tóth, Hájer, Puskás, Vági. Megbízott edző: Molnár Fe­renc- Mezőtúr: Hegedűs— Spacsek, Hoppál, Dávid, Di- nya, Papp (Molnár), Aranyo­si, Czirnák, László, Gulyás, Szegő. Edző: Bencsik Gyula. Az első helyzet a kecske­métiek kapuja előtt adódott: Gulyás szép cselekkel ke­rült a kapu elé. de nagy lö­vését Bozóki bravúrosan szögletre öklözte. A szöglet­ből Hoppál élesen fejelte a kapura a labdát, amely elke­rülte a felső sarkot. A 33. percben Szabó jól eltalált lö­véssel megszerezte a veze­tést, 1:0. Szünet után a Hon­véd támadott többet, és két­szer is egyenlíthettek volna. Ezután a mezőtúriak vissza­estek, s a 70. percben durva védelmi hibából Puskás szer­zett gólt, 2:0. Tíz perccel ké­sőbb Dinyát kiállította a-já­tékvezető, mert megrúgta el­lenfelét. A gyenge napot ki­fogó Mezőtúr megérdemelt vereséget szenvedett. Jó: Bo­zóki, Szabó, Kurucsai, a Hon­védből senkit sem lehet ki­emelni. — s — SZEGEDI VSE—TÖRÖK­SZENTMIKLÓSI VASAS 2:0 (0:0) Tmiklós, Í000 n- v.: Ko­roknak Sz. VSE: Simái— Hajdú, Tihanyi, Nagy, Ter­hes, Róth,, Tímár, Czibere, Sándor (Szabó), Kovács. Ed­ző: Möszmer Jenő. T. Vasas: György—Veres, Kormos, Or­bán, Nagy, Pásztor, Stum­mer, Sebők, Ökrös, Kocsis Herbály (Csonka). Edző: Ju­hász József. A vendégek szórványos tá­madásai mindig veszélyt je­lentettek a hazai kapura, de a védők időben közbeavat­koztak. A 49. percben aztán Róth beadása átszállt a vé­dőkön és Sándor zavartalanul fejelt a hálóba, 1:0. Az 55. percben Sebők szögletéből Kormos Pásztor elé játszott, aki a labdát a hálóba rúgta. A gólt nem adta meg a já­tékvezető- A 66. percben a csereként beállt Szabó talált a kapuba, 2:0. A vendégek szerencsés győzelmet arattak, a törökszentmiklósiak jóval többet támadtak, és több gólhelyzetet hagytak ki. Jó: Tihanyi, Róth, Kovács, ill. Kormos, Nagy, Stummer. — i — NB II. 1. PMSC 29 17 9 3 69-24 43 2. Izzó 29 15 8 6 56-33 38 3. Szf. MÁV 29 14 8 7 48-41 36 4. Kanizsa 29 13 8 8 45-37 34 5. SZMTE 29 14 5 10 56-46 33 6. Budafok 29 12 8 9 63-51 32 7. DVSC 29 12 8 9 38-32 32 8. Eger 29 13 6 10 53-51 32 9. Volán 29 11 9 9 41-31 31 10. BVSC . 29 10 11 8 46-44 31 11. Szekszárd 29 11 9 9 32-33 31 12. M. DAC 29 12 5 12 44-47 29 13. KKFSE 29 11 5 13 46-45 27 14. Komló 29 9 6 14 30-40 24 15. Ganz-M. 29 7 10 12 39-51 24 16. Özd 29 9 5 15 37-46 23 17. Várpalota 29 7 9 13 32-42 23 18. Fűzfő 29 7 8 14 30-47 22 19. Szó. MÁV 29 6 7 16 24-44 19 20. Oroszlány 29 4 8 17 31-75 16 nb inr 1. BTASK 29 19 6 4 50-22 44 2. Szarvas 29 18 5 6 77-34 41 3. Lehel 29 14 11 4 36-18 39 4. Szeg. D. 29 15 7 7 55-35 37 5. ÉGSZÖV 29 12 11 6 52-30 35 6. ESMTK 29 12 9 8 63-53 33 7. Szabó SE 29 14 5 10 34-28 33 8. Gyula 29 12 8 9 44-35 32 9. Jánosh. 29 13 5 11 39-43 31 10. KTE 29 11 7 11 41-39 29 11. Bem SE 29 12 5 12 42-41 29 12. K.-halas 29 9 11 9 44-50 29 13. KSC 29 11 5 13 40-49 27 14. Nagyszén. 29 8 8 13 33-55 24 15. T.-sztm. 29 9 4 16 31-43 22 16. Láng 29 7 8 14 33-49 22 17. ÉPGÉP 29 6 8 15 39-45 20 18. Cegléd 29 8 4 17 33-55 20 19. SZVSE 29 7 5 17 35-63 19 20. Szentes 29 4 6 19 28-ftT 14 • Megyei bajnokság 1. Jb. Vasas 23 14 8 1 62-18 36 2. Rákóczii. 24 11 8 5 38-31 30 3. Sz. Cukor. 24 12 5 7 38-31 29 4. H. Kil. FSE 24 13 2 9 52-29 28 5. Jászapáti 23 12 2 9 44-30 26 6. Üjszász 24 10 5 9 40-32 25 7. Jászkisér 23 10 5 8 38-35 25 8. Kunszent. 22 9 6 7 33-35 24 9. Fegyvernek 24 8 7 9 26-35 23 10. Karcag 23 9 4 10 33-40 22 11. Mezőtúr 24 8 5 11 35-30 21 12. T. cipő SE 23 6 9 8 18-27 21 13. Kunhegyes 23 8 4 11 37-46 20 14. Jászfénysz. 23 5 10 8 27-42 20 15. Túrkeve 24 7 5 12 27-41 19 16. K. MEDOSZ 24 5 6 13 22-48 16 17. Jászladány 23 4 5 14 18-38 13 A totó 16. heti eredménye 1. Komló—Eger 3—1 1 2. BVSC—Budafok 3—0 1 3. Ganz-MÄVAG—Volán 0—1 2 4. Várpalota—Szó. MTE 2—1 1 5. Oroszlány—Vasas Izzó 1—4 2 6. Kossuth KFSE—Pécs 1—1 X 7. Z.-szentgrót—Körmend 1—5 2 8. Alumínium—Rákóczi 3—1 1 9. Kőszeg—Bauxitb. 2—1 1 10. Catanzaro—Verona 2—1 1 11. Cesena—Torino 0—3 2 12. Perugia—Roma 3—0 1 13. Sampdoria—Fiorent. 2—2 X +1 14. Leninv.—Nyíregyh. 0—0 X Egy perc alatt dőlt el a mérkőzés sorsa Szolnoki MÁV— Szekszárd 2:0 (2:0) Szolnok, 2500 n. v.: Mile. Sz. MÁV: Farkas 1- — Tóth Gy., Csontos. Varga. Hol­ler. Repka. Erdei, N. Szabó, Molnár (Sugár a 65. perc­ben), Papp, Nász. Edző: Ziegler János. Szekszárd: Li- povszky — Glavatity. Kor­ner, Vágó (Laki a 15. perc- Varga (Freppán dr. a 36. ben), Lubastyik, Somodi, percben), Házi. Szlovák, Szőcs. Wietner. Edző: Jera- bek Jenő. Gyors hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés, s az élénk iram egy perc alatt kétgólos előnyhöz juttatta a kék-fehéreket. A 8. percben Repka megelőző szerelés után mesteri labdával indí­totta Nászt, aki elől a ven­dégek csak szögletre tudtak tisztázni, majd Papp beívelt labdáját Repka fejjel csúsz­tatta a jobb sarokba, 1:0. A középkezdés után Nász csa­pott le a labdára, elhúzott a baloldalon és az alapvo­nalról élesen belőtt labdá­ját N. Szabó kapásból vág­ta a jobb alsó sarokba, 2:0. öt perc múlva Molnár két szekszárdi védő között meg­szerezte a labdát, de abszo­lút gólhelyzetben a kifutó Lipovszkyba lőtt. A biztos vezetés birtokában lefékez­tek a hazaiak. A szünet után viszont ismét a MÁV kezdett jobban, s több biz­tos helyzetet hagyott ki. A hajrában a vendégek szo­rongattak, s egymás után három óriási helyzetet pus­káztak el. A két csapat ta­lálkozója a közepes színvo­nalat sem érte el. A két gyors gól után a MÁV fo­kozatosan visszaesett • és képtelen volt a folyamatos játékra. Átengedték a ven­dégeknek a kezdeményezést, de jellemző a szekszárdiak gyengeségére, hogy a kék­fehérek rossz játékát csak kapufák erejéig tudták ki­használni. Jó: Varga, Rep­ka, Csontos. Nász, ill. Gla­vatity, Freppán dr., Szlovák. Tamási László Várpalotai Bányász— Szolnoki MTE 2:1 (1;1) Várpalota. 3000 n. v.: Fu­tó, Várpalota: Palotai — Czompó, Bor, Csapó. Albu, Kozma, Kun, Szőllősi, Lász­ló, Ladányi, Farkas (Har­mat a 72. percben). Megbí­zott edző: Zsoltár Ferenc. Sz. MTE: Szendrei — Kántor, Simon, Kolláth, Kábák, Por- handa, Sebők, Lódi, Sza­kács, Budavári, Szolnoki. Edző: Géléi József. At. első negyedóra MTE- fölénnyél telt. ekkor Sza­kács nagy gölíszerzési alkal­mat szalasztott el: 8 méter­ről bombázott a léc fölé. Az ellentámadás végén Farkas elől bravúrral hárított Se­bők. Feljött a Várpalota, a kapkodó Szendrei három­szor is kiejtette a labdát, szerencsére nem vdlt a kö­zelben palotai csatár. A huszadik percben Szakács bombáját bámulatos vető­déssel tornászta ki Palotai. Három perc múlva Farkas kapott jó labdát, és a meg­torpanó MTE védők között a hálóba lőtt, 1:0. Az egyen­lítő gól a 31. percben esett, Budavári átadását Kolláth az ötös sarkáról fejelte a hálóba, 1:1. Fordulás után is folytatódott a jóiramú, változatos küzdelem. Job­bára az MTE rohamozott, s ebben a játékrészben a ha­zaiak azonban egymás után hagyták ki a nagyobbnál na­gyobb helyzeteket. A számos elszalasztott lehetőség meg­bosszulta magát, a 65. perc­ben ritka szép gólt szerzett a Bányász: Szőllősi átadását Ladányi 6 méterről perdí- tette az MTE kapujába. 2:1. Ezután a várpalotai véde­lem „lehúzta a rollót”, oly­kor ha szerencsével is , de megakadályozták a vendé­geket a gólszerzésben. Az MTE hatalmas küzdelemben góilképtelen csatársora miatt veszített. A hősiesen véde­kező Bányászok szerencsés győzelmet arattak. Jó: Palo­tai. Csapó, Bor, László, Szőllősi. ill1. Porhanda. Si­mon, Budavári, Kolláth. Flaskár István N. Szabó kapáslövése a második MAV-gólt jelentette - egy percen belül Fotó:Novák MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Gólokban gazdag forduló Üjszász—Rákóczifalva 4:1 (1:0) Újszász, 300 n. v.: Asz­talos. Üjszász: Dancsó—Föl­des, Kovács. Kalló, Terék, Bóta, Tarcsa, Kasza, Mérész, Juhász, Rátóti. Kitűnő játék- vezetés mellett, színvonalas mérkőzésen a h^yzeteit job­ban kihasználó csapat nyert- G.: Mérész (2), Rátóti, Terék, ill. Thoma. Jó: a teljes hazai csapat, ill. Zakar, Horváth I. . Nyolczas II. Ifi: Rákóczifalva—Üjszász 1:0. Túrkeve—Fegyvernek 4:0 (3:0) Túrkeve, 300 n. v.: Cif­ra. Túrkeve. Fórizs—Csizi, Deák, Barta. Kontra, Kor­mos, Nagy, Vajda. I- (Bog­nár), Retter, F. Kiss, Vajda II. Jóiramú mérkőzésen, biz­tos hazai győzelem. G.: Vaj­da II., Retter (2). Nagy. Ifi: Túrkeve—Fegyvernek 2:0. Honvéd Kilián FSE—Ken- deresi MEDOSZ 3:1 (2:0) Szolnok, tiszaligeti stadion, 100 n. V.: Békés m-ből, HRFSE: Mészáros—Kucsera. Mihovits, Papp, Borók, Je- Igyinák, Kupeczky, Berkó, Peti (Fazekas), Glózik. Gál (Kázmér). Alacsony színvo-. nalú mérkőzésen, megérde­melten nyert a hazai csapat. G-: Jegyinák, Glózik, Berkó, ill. Süveges. Ifi: Szolnoki MTE ifi II.— Kenderes 7:0. Jászberényi Vasas—Jász. ladány 7:0 (4:0) Jászberény, 550 n. v.: Paksi. Jb. Vasas: Halász—Csík,. Kaptás, Varga (Szívós), Buda. Ócskái. Pin­tér (Török), Benke, Süveg jár­tó, Kiss L., Dorók. A nagy fö­lényben játszó hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek- G.: Kiss L., Söveg- jártó (3), Gál (öngól), Benke, Török. Ifi: Jb. Vasas—Jászladány 5:1. Sz. Cukorgyár—Jászkisér 3:0 (2:0) Szolnok, cukorgyá­ri pálya, 200 n. v.: Csáki. Cu­korgyár : Fenyvesi—Kele­men, Pintér, Balogh. Géczi, Bakk, Sági, iBuzi, Cso-llák, Gönczöl, Major, Jóiramú, színvonalas találkozón meg­érdemelten nyertek a hazai­ak, a lelkesen és helyenként jól játszó vendégek ellen. G.: Gönczöl (3). Jó: a hazai csa­pat, ill. Vajkó, Korsós I-, Menyhárt. Ifi Jászkisér—Sz. Cukor­gyár 2:0. Tisza Cipő SE—Mezőtúr AFC 1:0 (0:0) Martfű. 300 n. v.: Medve. Tisza Cipő: Pál—Szabó (Dósa), Borza, Sipos, Nagy I., Novák, Szől­lősi, Mészáros II., Szűcs. (Kesjár), Kardos, Kovács. Az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaiak ját­szottak fölényben- Kiállítva: Hock (Mezőtúr), g.: Kardos. Jó: Nagy I., Novák, Kardos, ill. Mihály. Ifi: Tisza Cipő SE—Mező­túri AFC 7:0. Jászfényszaru—Kunszent­mártoni TE 2:1 (1:0) Jász­fényszaru, 400 n. v.: Kovács. Jászfényszaru: Bordás—Fó­zer, Gál, Rózsa, Török, Lan- gó. Radics, Gergely, Horváth (Dobák), Palócz, Fazekas II. Alacsony színvonalú mérkő­zésen, szerencsés győzelmet aratott a gyengén játszó ha­zai gárda. G-: Horváth, Ger­gely, ill. Kupeczky. Gál, Lan- gó, ill. Farkas, Gala. Ifi: Jászfényszaru—Kun­szentmártoni TE 1:0. Karcag—Kunhegyes 3:0 (1:0) Karcag, 200 n. v.: Pa- rádi. Karcag: Magyar—Orosz Bene, Vécsei, Kerekes, Szil- vási, Módos, Donkó. Tóth, Ökrös, Bíró. A lendületesebb hazaiak biztosan győztek a szétesően játszó vendégek el­len. G-: Szilvási (3. egyet 11- esből). Jó: Bene, Kerekes, Szilvási, Donkó, ill. Juhász, Szabó, Nagy. Ifi: Karcag—Kunhegyes 3:1.