Szolnok Megyei Néplap, 1976. december (27. évfolyam, 284-309. szám)

1976-12-14 / 295. szám

1976. december 14. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Vívás ' Csak fővárosiak a döntőben Orosz (balról) és Czakkel köszöntik egymást a döntőben vívott ősszájúk után A megyei vívó szakszövet­ség vasárnap a MÁV sport- csarnokában megrendezte az idény utolsó I. osztályú minősítő tőrversenyét. Ti­zenegy egyesület 48 vívója lépett pástra, és legtöbbjük már birtokosa volt az első osztályú minősítésnek. A szolnokiak korán elbúcsúz­tak. és a nyolcas döntőbe csak budapesti egyesületek vívói jutottak. Itt az első helyre többen is azonos eséllyel pályáztak, végül hármas holtverseny után Szlovenszky bizonyult a legjobb idegzetűnek és nyert A döntő első hat részt­vevője szerezte — illetve védte meg első osztályú mi­nősítését. A verseny végeredménye: 1. Szlovenszky (Vasas) 5 győzelem, 2. Czakkel (Bp. Honvéd) 5 gy.,, 3. Orczi (MTK VM) 5 gy., 4. Hor­váth (Vasas) 4 gy., 5. Kreiss (Vasas) 3 gy., 28 kt. 6. Bállá (MTK VM) 3 gy., 29 kt. 7. Demény (Bp. Honvéd) 2 gy., 8. Orosz (Bp. Honvéd 1 gy. • * * Egerben országos III. osz­tályú minősítő kardversenyt rendeztek, amelyen három fővárosi és három vidéki szakosztály huszonnyolc ver­senyzője vett részt. A Szol­noki MÁV kardozói közül négyen jutottak a közép­döntőbe, de csak Nagy Pé­ter került a döntőbe, ame­lyet meg is nyert. Eredmé­nyével aranyjelvényes ifjú­sági minősítést szerzett, i A verseny végeredménye: 1. Nagy (Sz. MÁV), 2. Batizi (Vasas), 3. Fiedler (DVTK). 4. Bódis (Vasas) 5. Szeren­csi (Eger), 6. Urai (DVTK), 7. Tóth (Vasas), 8. Cserhal­mi (DVTK), 9. Sirkó (BVSC). Labdarúgó NB III A Lehel SC nyerte a megyei rangadót Lehel SC—Mezőtúri Hon­véd 2:1 (1:0). Mezőtúr 600 n. v.: Tóth L. Lehel: László —*■ Karkusz, Sárközi, Kátai, Kirchner, Hajdú, Szántó, Lu­kácsi, Gergely, Vágó, Bacher. Edző: Buchár László. Mező­túr: Hegedűs — Dávid, Hop- pál, Csicsely, Papp, Nagy, Kléninger (Aranyosi), Gu­lyás, Czirnák, Bácskái, Lász­ló. Edző: Bencsik Gyula. Vendégtámadásokkal kez­dődött a mérkőzés, a Honvéd csak húsz perc után vezetett veszélyes rohamokat. A 32. percben Bácskái szalasztott el nagy lehetőséget. A 39. percben egy ellentámadás során a jászberényi csatárok szabálytalankodtak a 16-os oldalvonalánál, a játékvezető szabadrúgást ítélt a Honvéd ellen. A beívelt labdát Luká­csi élesen fejelte a hálóba, 1:0. A hátralévő idő váltako­zó mezőnyjátékkal telt el a szünetig. A második félidő­ben ismét a vendégek kez­deményeztek többet, s az 58. percben szögletrúgás után Gergely fejelt a hálóba, 2:0. A 60. percben László vere- kedte be magát a büntetőte­rületre, s a védők felvágták. A megítélt 11-est Kléninger a kapu fölé rúgta. Ezután ha­zai támadások következtek, időnként nagy nyomás nehe­zedett a Lehel kapujára, de a védelem biztosan hárított. A 87. percben Bácskáit a 16- os előtt fellökték, ugyanő rúgta a szabadrúgást is. Erős lövését László a gólvonal mö­gé ejtette, s a berobbanó Hoppál már csak beljebb tudta segíteni, 2:1. A megyei rangadón a jász­berényiek jobban játszottak, de a hazai csapatnak is több helyzete adódott. Jó: Luká­csi, Sárközi, László, ill. Czir­nák, Csicsely, Aranyosi. — sindel — Békéscsabai TASK—Török­szentmiklósi Vasas 2:0 (1:0). Törökszentmiklós, 800 n. v.: Eőry. BTASK: Gulyás — Hajdú, Dobó, Kiss, Rúzsa (Kiss II.), Nemes, Soós, Ha­jas, Schneider, Kuti S., Kuti L. Edző: Mitykó András. T. Vasas: György — Fricker, Pásztor, Sipos, Boda, Vitéz, Stummer, Sebők, Ökrös, Ko­csis (Bukta) Kormos. Edző: Juhász József. A jó talajú pályán török­szentmiklósi támadásokkal kezdődött a mérkőzés, azon­ban a rutinos csabaiak min­den esetben tisztázni tudtak, sőt keresztlabdáikkal több­ször zavart keltettek a hazai kapu előtt. A vezetést is gyors támadás után szerezték meg, amelyet a hazaiak szögletre szereltek: Schneider szögletét Rózsa értékesítette, 1:0. Ez­után mintegy félórán keresz­tül nagyrészt a vendégek tér­felén pattogott a labda, ám a törökszentmiklósi csatárok nagy hibaszázalékkal játszot­tak. A 65. percben Stummer 16 méterről a kapufát találta el. Tíz perccel később szög- • let utáni kavarodásból Kuti L. volt eredményes, 2:0. A hátralevő időben hiába rohamoztak már a hazaiak, nem sikerült a vendégek ka­puját bevenni. Jó: Dobó, Schneider, Kuti L., ill. Kor­mos, Fricker. — lesán — Asztalitenisz ranglista Magyarok az élen Érdekes, bár nem hivaita- los ranglistáit közöl a DPA nyugatnémet hírügynökség az asztaliten i szezőik eddigi őszi eredményei állapján. A sorrend összeállítója három Szuper-Liga és ugyanennyi nemzetközi bajnokság egyéni teljesítményeit pontozta, s ennek alapján nagy magyar fölényt mutatott ki. A fér­fiaknál* Jónyer István, a nőknél Maigos Judit áll az első helyen. A sorrendek: férfiak: 1. Jónyer 61, 2. Klampár 52, 3. Siurbek (jugoszláv) 49. 4. Secretin (francia) 37. 5. Thorsell (svéd) 43. Nők: ü. Magos 47 p., 2. Heilman (svéd) 35, 3. Ham- mersley (angol) 33, 4. Kis­házi 28, 5. Bergeret (francia) 23. Nehezen kicsikart győzelem Táblázatok L-NB II. 1. PMSC 19 10 7 2 38-16 27 2. Szí. MÁV 19 10 7 2 35-22 27 3. V. Izzó 19 9 5 5 37-27 23 4. SZMTE 19 11 1 7 38-29 23 5. Eger 19 9 4 6 38-34 22 6. Budafok 19 9 3 7 52-39 21 7. BVSC 19 6 9 4 34-27 21 8. Szekszárd 19 8 5 6 24-26 21 9. Debrecen 19 8 4 7 26-22 20 10. MÁV D. 19 9 2 8 32-32 20 11. Komló 19 7 5 7 20-21 19 12. Fűzfő 19 7 5 7 25-28 19 13. Ganz-M. 19 7 5 7 29-33 19 14. Volán 19 6 6 7 29-26 18 15. Kanizsa 19 6 6 7 25-30 18 16. KKFSE 19 7 3 9 31-32 17 17. Várpalota 19 4 5 10 20-28 13 18. Ózd 19 4 5 10 22-33 13 19. Szó. MÁV 19 3 5 11 15-30 11 20. Oroszlány 19 1 6 12 14-49 8 MÄV-DAC—Volán SC 3:1 Budafoki MTE—Vasas Izzó 2:2 Nagykanizsa—BVSC 2:1 Fűzfői AK—Kossuth KFSE 3:1 Székesf. MÁV—Várpalota 2:1 Pécsi MSC—Egri Dózsa 5:1 Komlói B.—Oroszlányi B. 2:0 Ózdi Kohász—Debreceni VSC 0:0 NB III. Délkelet 1. Szarvas 19 13 4 2 55-20 30 2. BTASK 19 11 5 3 33-17 27 3. Lehel SC 19 9 8 2 25-12 26 4. Szabó SE 19 10 4 5 27-14 24 5. Szeg. D. 19 10 4 5 37-27 24 6. Gyula 19 8 6 5 31-22 22 7. ESMTK 19 8 6 5 42-37 22 8 .Jánosh. 19 9 3 7 28-29 21 9. ÉGSZÖV 19 6 8 5 36-25 20 10. Kiskunh. 19 6 7 6 32-37 19 11. KTE 19 6 6 7 27-26 18 12. Bem SE 19 8 2 9 27-28 18 13. KSC 19 7 3 9 28-33 17 14. ÉPGÉP 19 5 6 8 31-26 16 15. Láng 19 5 6 8 25-35 16 16. T.-sztm. 19 6 3 10 19-27 15 17 .Cegléd 19 6 2 11 24-37 14 18. N.-szénás 19 4 5 10 23-43 13 19. Szentes 19 3 3 13 22-46 9 20. SZVSE 19 3 3 13 19-50 9 Jánoshalma—Szegedi VSE 2:1 ÉPGÉP—Gyulai SE 0:0 Kecském. TE—Kecském. SC 1:0 Láng Vasas—ÉGSZÖV MED. 1:1 Ceglédi VSE—Szarvas 2:2 H. Bem J. SE—Kiskunhalas 2:2 Szegedi Dózsa—Nagyszénás 1:0 Szentes—Erzsébeti SMTK 2:1 A totó 50. heti eredménye 1. MÄV DAC—Volán 3—1 1 2. Ózd—Debrecen 0—0 X 3. V. Izzó—Budafok 2—2 X 4. Oroszlány—Komló 0—2 2 5. Nagykanizsa—BVSC 2—1 1 6. Várpalota—Szf. MÁV 1—2 2 7. Bábolna—Vác 2—3 2 8. Zszt,-grót—Dunakeszi 0—1 2 9. Schönherz SE—Pét 6—0 1 10. Napoli—Róma 1—0 1 ll. Juventus—Fiorentina 0—0 X 12. Cesena—Verona 9—1 2 13. Sampdor.—Inter. +1 0—1 2 14. Brescia—Cagliari 1—2 2 „Jeges" hírek A 13 éves Jelena Vodorezova moszkvai diáklány nyerte a nemzetközi női műkorcsolyázó versenyt két honfitársa és Erake (NDK) előtt. * * * A jégkorong Európa Kupában az AC Klagenfurt az első mér­kőzést 5:l-re megnyerte az Olimpija Ljubljana ellen, s igy annak ellenére, hogy a második találkozón a jugoszlávok győz­tek 5:4 (1:3, 4:0, 0:1) arányban az osztrákok jutottak a negyed­döntőbe. * * * Csehszlovákia jégkorong válo­gatottja visszavágó mérkőzésen 7:3 (1:1, 41, 2:1) arányban győ­zött Svédország ellen. Szolnoki MTE— Szekszárdi Dózsa 3;2 (2:2) Szolnok, 2500 n., v.: Macz- kó. Szolnoki MTE: Szend- rei — Kántor, Simon, Kol- láth. Kábák — Porhanda. Sebők, Lódi — Garics, Sza­kács, Budavári. Edző: Géléi József. Szekszárd: Pólyák — Glavatity, Korner, Vágó, Lu- bastyik — Tóth (Freppándr. a 62. percben). Somodi, Var­ga — Meszlényi, Orosz, Sző­ke. Edző: Jerabek Jenő. A 6. percben váratlanul vezetést szerzett a vendég­csapat: Lubastyik mintegy 30 méterről végzett el sza­badrúgást. Szendrei a sorfa­lat rendezgette így a nem túl erős lövés a kezéről a felső lécre, majd onnan is­mét Szendrei kezére pattant —, végül az oldalháló bel­sejében kötött ki. Nagy ka­pushiba volt. 0:1. Feljött az MTE, Pólyák Sebők távoli lövését védte, majd Budavá­ri labdája kerülte el a ka­put. A 20. percben egy ívelt labdát a kapujából kifutó Pólyák Lódi elé ütötte, aki azonnal az üres kapura emelte, de a befutó Glava­tity fejjel menteni tudott a gólvonalról. A 24. percben Lódi bal oldali szögletrúgá­sát elvétették a védők, s a berobbanó Garics a kapuba sodorta a labdát. 1:1. A 36. percben az előretörő Kábák lövését a vendégkapus kiej­tette, és Simon közelről a léc alá lőtt. 2:1. Egy perc múlva Szendrei újabb hibá­jából egyenlítettek a vendé­gek. Lubastyik mintegy 30 méteres lövése az elmélázó kapus fölött vágódott a há­lóba, 2:2. A második félidőben szin­te végig a piros-feketék tá­madtak. Kétszer is Budavári veszélyezetett, de a győztes gólra egészen a 78. percig várni kellett. Ekkor Buda­vári kitűnő labdát kapott, és a bal oldalról laposan a hosszú sarokba bombázott 3:2. Pár perccel később Sza­kács Garics elé tálalt, de a szélső lövése elkerülte a ka­put. A mérkőzés végig jó ira­mú, színvonalas küzdelmet hozott. A potyagólok nem zavarták meg a piros-feke­téket. akik szinte egy em­berként, határtalan lelkese­déssel küzdöttek, és ha ne­hezen is. de megérdemelten szerezték meg a nagyon ér­tékes két bajnoki pontot. Jó: Kolláth, Kábák, Sebők. Lódi, Garics. Budavári, ill. Korner, Vágó, Lubastyik, Orosz. — verbók — Ganz-MÁVAG— Szolnoki MÁV 4:2 (4:1) Kőbányai út, 1000 n.. v.: Bodrogi. Ganz-MÁVAG: Ko­vács —Stamler, Vida Vas. kor. Nagy Z. — Geiger, Se- lenka, Simon I. — Nagy M., Simon 11- Edző: Vadász Ká­roly. Szolnoki MÁV: Farkas 7. — Tóth. Csontos, Árvái, Rácz — Pagonyi, Repka — Szabó, Molnár, Sugár (N. Szabó a 65. percben), Papp (Farkas P. a 34. percben). Edző: Ziegler János. A hazaiak lendületes, gyors támadásai már a 6. percben sikerrel jártak. Egy ártalmatlannak tűnő táma­dás végén Selenka a 16-os bal sarkáról váratlanul lö­vésre szánta el magát, s a labda a későn vetődő kapus hasa alatt vágódott a bal alsó sarokba, 1:0. Egy perc­cel később Szabó Gy. éles szögből leadott lövését bra­vúrral tornászta szögletre Kovács. A 12. percben Rep­ka saját térfeléről indulva nagyszerű cselsorozat végén — óriási helyzetben — lőtt. de a labda elkerülte a ka­put. Két perc múlva Nagy Z. tört előre a jobb oldalon, élesen a kapu elé játszott, s a jókor érkező Nagy M. a hálóba továbbította a lab­dát, 2:0. A gyorsan kapott két gól nem szegte kedvéta kék-fehéreknek, formás tá­madások révén percenként okoztak zavart a hazaiak kapujának előterében. A 20. percben Pagonyi 17 méteres szabadrúgásból mesterien csavarta a labdát a jobb fel­ső sarokba. 2:1. A 28. perc­ben, míg a szolnokiak lest reklamáltak. Geiger futott el a jóbb oldalon, Végh elé gurított, aki három lépésről sem tudott a hálóba találni. A 40. percben Tóth Gy. hosszú bedobással Simon I-et hozta játékba, aki a kétmé­teres lesen álló Simon Il-őt indította. A szélső a kimoz­duló Farkas mellett bizto­san lőtt a hálóba, 3:1. Két perccel később Nagy M. tá­lalt Simon II. elé, aki négy méterről nem hibázott. 4:1. A második félidőben a hazaiak átengedték a kez­deményezést, a szolnoki csa­tárok azonban jobbnál jobb helyzeteket hagytak ki. A 85. percben N. Szabó ívelt Repka elé, aki 15 méterről szépített, 4:2. Az irreális talajhoz job­ban alkalmazkodó hazaiak gyors gólokkal lepték meg a szolnokiakat, akik ezúttal sem játszottak alárendelt szerepet. az elszalasztott egyenlítési lehetőségeik meg­bosszulták magukat. A já­ték — és a helyzetek — alapján a kék-fehér együt­tes rászolgált volna az egyik pontra. — tamási — Sebők remek fejessel veszélyezteti a szekszárdiak kapuját Fotó: Novák SZÍNHÁZ A Szigligeti Színház Szolnokon este 7 órakor Királyi vadászat (A Vígszínház vendégjátéka.) MOZI • Szolnok Vörös Csillag: Edit Piai (16), Tisza: Kísértet Lub- lón, Tallinn: Árvácska, Vegyi: A párbaj (14), MÁV: Utolsó ta­lálkozás, Szandaszőlős Terv: Em­lékezz a nevedre! (14). Jászbe­rény Lehel: A fej nélküli lovas, Jászapáti Táncsics: A béke első napja. Kisújszállás Ady: A há­rom testőr, Kunhegyes Szabad­ság : Cirkusz, Kunszentmárton Körös : Az ötödik pecsét (14), Mezőtúr Dózsa: Cható földje (16), Szabadság: Kilenc hónap (18), Béke: Fehér farkasok, -Ti­szafüred Tisza: A négy muské­tás újabb kalandjai, Törökszent­miklós Dózsa: Az idők kezde­tén, Hunyadi: Halál az életért, Túrkeve Vörös Csillag: Vigyázat vadnyugat (50%-os felemelt hely- áron !) RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — 17.05: A debreceni Pantha Rhei együttes játszik. — 17.10: Ápolónők — Kardos Ernő ri­portja. Dévai Nagy Kamilla nép­dalfelvételeiből. — 17.25: Szemle üzemi lapokból. — 17.30: Üttörő- híradó — szerk.: Vágási Kál­mán. — 17.40: Zenekari muzsi­ka. A Szolnoki Szimfonikus ze­nekar játszik. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Billy Preston és a Suprimes együttes énekel. — 18.28: Hírösszefoglaló, műsor­előzetes. KOSSUTH: 8.27: Schumann: Kreisleriana. (Fischer Annie — zongora.) — 9.00: Utazás az agy körül. •— 9.30: Auber és Adam operáiból. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Zenekari muzsika. — 11.34: A Pickwick Klub. Charles Dickens regénye folytatásokban. — II. rész (ism.). — 12.20: Szegedi ze­nei hét. — 12.35: Melódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Melódiakoktél foly­tatása. — 14.20: Ezeregy dél­után. — 14.52: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Lakatos Mihály népi zenekara játszik, Zentai Anna nótákat énekel, Arpássy Sán­dor cimbalmozik. — 15.39: Ma­gyarán szólva... — 16.00: Sze­gedi zenei hét. Kapcsoljuk a Nemzeti Színházat. A Magyar Rádió és Televízió gyermekkó­rusának hangversenye. — 17.07: Áremelés előtt az OPEC. — 17.30: Verdi-tenoráriák. — 18.00: A Szabó család. — 18.30: Esti Magazin. Hangképek, tudósitá- sok a termelőszövetkezetek or­szágos kongresszusáról. — 19.15: Népzenei Magazin. — 19.55: Kül­politikai dokumentumműsor. — 20.10: Költőavató. — 20.23: Liszt­művek. — 21.05: Kilátó. — 22.20— 22.30: Japán a koromsöprés ha­vában. Róbert László és P. Sza­bó József besz. II. rész. — 22.20: Maya. Részletek Fényes Sza­bolcs—Harmat.h Imre operettjé­ből. — 22.50: Meditáció. — 23.00: Dohnánvi kamarazenéjéből. — O. 10: Kőszegi Pál táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: Ismael saját dalaiból éne­kel. — 8.20: Japán a koromsöp­rés havában. Róbert László és P. Szabó József beszélgetése. I. rész (ism.). — 8.33: Az élő nép­dal. — 8.43: Másodvetés. — 8.53: Jolantha. Részletek Sullivan— Gilbert daljátékából. — 9.33: De­rűre is derű... — 10.00: A ze­ne hullámhosszán. — 11.55: Látó­szög. — 12.00: Fúvószene tánc­ritmusban. — 12133: Idillikus részletek egy ügyvédjelölt nap­lójából. Jan Neruda elbeszélé­sének rádióváltozata. — 12.50: Szimfonikus táncok. — 13.25: Barkácsolók ötperce. — 13.33: Beszélni nehéz. — 14.00: Kettőtől hatig. 14.00: Operaslágerek. 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. — 15.30: Hí­rek. — 15.33: Műsorismertetés.— 15.36: Találkozás a stúdióban. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsfor­galom Szegeden. 18.00: Harminc perc rock. 18.33: Szervánszky End­re: Honvédkantáta. — 18.52: Gyöngyösi Rácz Géza népi ze­nekara játszik. Molnár Ferenc nótákat énekel. — 19.15: Egy kutató sikerei. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Irodalmi kirándulások. — 21.05: örökzöld dallamok. — 22.02: Ravel: Tük­röződések (Miroirs). — 22.33: Meditáció — a közművelődési törvényről. — 22.43: Népdalcso­kor. — 23.30: Stark Tibor szer­zeményeiből. TELEVÍZIÓ * 1. MŰSOR: 8.59: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna (ism.) (színes!). — 9.05: Iskolatévé: Környezetis­meret. (Alt. isk. 4. oszt.) A kő­olaj. — 10.05: Élővilág .(Alt. isk. 6. oszt.) Az erdő és az ember (színes!). — 11.05: Történelem. (Alt. isk. 6. oszt.) Az erdő és az ember (színes!). — 11.05: Történelem (Alt. isk. 6. oszt.) Aranyforint. — 12.05: Filmeszté­tika (Középisk. I—H—m—IV. oszt.) Összeállítás a Filmszem műsorából. — 14.05: Iskolatévé: Környezetismeret (ism.) — 14.55: Élővilág (ism.) (színes!) — 15.55: Történelem (ism.) 16.33: Hírek — 16.45: Bp. Spartacus—MTK- VM. Bajnoki női kosárlabda- mérkőzés. Közvetítés a buda­pesti Sportcsarnokból. — 18.10: Mindenki iskolája (A december 8-i adások 2. ismétlése!) 6 .Fi­zika. Hőtani alapismeretek. — 18.40: Reklámműsor. — 18.45: 6. Matematika. ..Ami mérhető, azt tedd mérhetővé”. Geometria H. rész. — 19.15: Esti mese. 19.20: Idősebbek is elkezdhetik. Tévé­torna (színes!). — 19.30: TV-hí- radó. — 20.00: Kisfilmek a nagy­világból : A hódok világa (szí­nes!), Angol ismeretterjesztő film. — 20.50: A budai vár. Ma­gyar rövidfilm (színes!). — 21.05: Egy messze földről jött vándor (színes!) Kanadai ismeretter­jesztő rövidfilm. — 21.30: Lóra termett. Riportfilm Magyar Zol­tán olimpiai bajnokról. — 21.55: Családi kör. Szülök. nevelők magazinja. — 22.45: TV-hiradó 3. 2. MŰSOR 20.00: Hat húron pendülünk. Gitáriskola kezdőknek. 7. rész. — 20.15: Don Quijote (színes!) Magyarul beszélő NSZK tévé- film I—H. rész. — 21.45: Köz­ben : TV-hiradó 2. BUKAREST: 15.00: Iskolatelevízió. —15.30: Angol nyelvoktatás. — 16.05: A román nyelvről. — 16.35: A mezőgazdaság dolgozóinak. — 17.05: Csehszlovákia—Svédország jégkorong-mérkőzés. , — 18.05: Pioníroknak. — 18.20: A legki­sebbeknek. — 18.30: TV-hiradó. — 19.00: Reflektor. — 19.20: Caragiale drámája „Az elveszett levél”. — 21.30: Nemzetközi csil­lagok. — 21.50: TV-hiradó,