Szolnok Megyei Néplap, 1976. november (27. évfolyam, 259-283. szám)

1976-11-30 / 283. szám

1976. november 30. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Labdarúgás NB III „Megbotlott" a Mezőtúri Honvéd Ismét veretlenül az NB ll-ben Parázs jelenet a székesfehérvári kapu előtt Foto: Novák TÖRÖKSZENTMIKLÓSI VASAS—KECSKEMÉTI TE 4:1 (1:0) Töröksztotmiklós, 600 n. v.: Korofenai. T. Va­sas : György — Sipos, Frikker (Sebestyén), Orbán, Boda, Kocsis, Kormos, Ökrös (Buk­ta), Sebők, Stummer, Vitéz. Edző: Juhász József. KTE: Nagy I. — Görbe, Gyorsa (Laid), Virágh, Szabó, Csor­dás, Nagy II., Dobó (Miklós), Zubornyák, Porhanda. Nagy- hegyesá. Edző: Bánáti Rezső. A vendégek kezdtek job­ban, a 10. percben mégis a hazaiak szerezték meg a ve­zetést: egy előre vágott lab­dára Ökrös rajtolt, átemelte a kifutó kapuson és máris, 1:0. A kecskemétiek tovább­ra is mezőnyföliényben ját­szottak, azonban a hazai vé­delem jól állt a lábán. A 70. percben Bukta remekül ug­ratta ki Sebőköt, akinek lö­vése a jobb alsó sarokban, kötött ki, 2:0. öt perccel ké­sőbb Kocsis a fél pályáról indult, öt embert is kicsele­zett, majd Sebőkhöz passzolt, csatár a kapust elfektetve talált a hálóba^ 3:0. A 79. percben Vitéz húzott ei a bal oldalon, beadását Stum­mer továbbította a kapuba, 4:0. A 85. percben kapu előt­ti kavarodásból Zubornyák szépített, 4:1. Jó: Sipos, Ko­csis, Sebők, Vitéz, ill. Csor­dás, Nagy I., Porhanda. — lesán — JÁNOSHALMI SPARTA­CUS—MEZŐTÚRI HON­VÉD 1:0 (0:0) Mezőtúr, 700 n. v.: Mile. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Fenyvesi IV., Maráczi, An- geli, Urbán, Farkas, Genger dr., Ádám, Horváth. Edző: Csongor János. Mezőtúr: He­gedűs — Dávid, Hoppál, Csi- csely, Papp, Klénimger, Czimák, Aranyosi, László, Bácskái. Kupcsok (Nagy), Edző: Benosik Gyula. Változatos játékkal telt el az első negyedóra, majd a mezőtúriak percei következ­tek, de a hazai csatárok két nagy helyzetet is elügyetlen­kedtek. A mérkőzés hullám­zó mezőnyjátékkal folytató­dott. Szünet után a hazaiak kezdtek jobban, de az 50. percben egy eltentámadás során a mezőtúri védők sza­bálytalankodtak a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Faddii értékesítette, 1:0. A Honvéd elkeseredetten tá­madott, szinte percenként adódtak parázs jelenetek Csernák kapuja előtt, ám a mezőtúriak óriási fölénye meddőnek bizonyult, s igya vendégek meglepetésre győz­tesen hagyták el a játékte­ret. Jó: Csernák, Angeli, Hor­MOZI Szolnok Vörös Csillag: Foglal­kozása: riporter (14). Tisza: Vértestvérek (Általános iskolai mozibérlet műsora!), Tallinn: Váltságdíj egy halottért, Vegyi: Még néhány perc béke MÁV: Két pont között a legrövidebb görbe. Szandaszőlős Terv: Tölgy azonnal jelentkezzen! Jászbe­rény Lehel: Cirkusz. Jászapáti Táncsics: A járvány (14, kö­zépiskolai diák mozibérlet mű­sora!) Kisújszállás Ady: Az áruló balegyenes. Kunhegyes Szabadság: A kétéltű ember. Kunszentmárton Körös: Orda­sok között. Mezőtúr Dózsa: Nő­sülni tudni kell, Szabadság: Piedóne a zsaru. Béke: Nem adom a lányom. Tiszafüred Ti­sza: Rendet csinálok Ameriká­ban és visszatérek. Törökszent- miklós Dózsa: Fehér csuklya (Általános iskolai mozibérlet műsora!) Hunyadi: Sötét To­rino (14). Túrkeve Vörös Csil­lag : A három testőr (Általános iskolai mozibérlet műsora!) RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIO: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — 17.05: Pár perc dzsessz. — 17.10: Munkásszállítás — Kardos Ernő riportja. — Szemle üzemi lapokból. — Könnyűzene orgo­nára. — Üttörőhíradó — szerk : Vágási Kálmán. — 17.45: Az egri szimfonikus zenekar játszik. Farkas Ferenc: Furfangos diá­kok — szvit. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Udo Jürgens és Siw Malmkvist énekel. — L8.28: Hírösszefoglaló, műsorelő­zetes. váth, ill. Czirnák, Aranyosi, Bácskád. — sindel — LEHEL SC-SZENTESI VÍZMŰ 4:1 (2:0), Szentes, 1000 m. v.: Miézes, Lehei SC: Bartos — Marczis, Sárközi, Kátai, Kirchner, Hajdú, Kar- kusz, Lukácsi, Gergely, Vá­gó, Bacher. Edző: Buchár László. Szentes: Jelenfi — Magyar, Koincz, Karasz. Tö­rök, Cs'apó (Benkő). Dóra, Fodor, Ivanov, Szabó. Bán- fi (Máté). Edző: Bige János. Gergely jóvoltávól már a 10. percben 2:0 volt az ered­mény. A nyurga csatár egy lövése, majd egy fejese ta­lált utat a hálóba. Ezután Gergelyt gólhelyzetben buk­tatták, a játékvezető nem ad­ta meg a nyilvánvaló bün­tetőt. A biztos vezetés tuda­tában a hűtőgépgyáriak már zsebükben érezték a két baj­noki pontot, leálltak, s a hazaiak kezdeményeztek többet. A félidő hátralevő részében valósággal kapu­jához szegezték a Lehelt. Bizony sokszor csak a sze­rencse mentette meg a gól­tól a vendégeket. Az 52. percben szépített a Szentes: Bánfi fejese a há­lóba vágódott, 2:1. Továbbra is a hazaiak voltak fölény­ben, — a hajrában viszont a jászberényiek váltottak se­bességet. A 75. percben egy kapu előtti kavarodás során Karkusz talált a hálóba, majd a 82. percben Gergely állította be a végeredményt. Gergely játéka meghatá­rozó volt ezen a mérkőzé­sen; nemcsak góljaival, de fáradhatatlan mezőnyjáté­kával is nagy hasznára volt a csapatnak. (Egy fejes-gól­ját nem ítélte meg a játék­vezető). A hazaiak ugyan többet támadtak, de ezt az időszakot a Lehel Sárközi vezetésével sikeresen meg­úszta. A csatárok a helyze­teiket szinte 100 százaléko­san kihasználták, s ilyen arányban is megérdemelten győztek. Jó: Gergely, Sár­közi, Vágó, Kirchner, ill. Szabó, Török. — erdős — Délkelet 1. Szarvas 17 12 3 2 46-18 27 2. BTASK 17 19 4 3 30-16 24 3. Szabó SE 17 10 3 4 25-11 23 4. Lehel Se 17 7 8 2 21-11 22 5. Gyula 17 8 4 5 30-21 20 6. Szegedi D. 17 8 4 5 32-26 20 7. ESMTK 17 7 6 4 36-31 20 8. Kiskunh. 17 6 6 5 30-28 18 9. ÉGSZÖV 17 5 7 5 31-24 17 10. KSC 17 7 3 7 28-30 17 11. Jánosh. 17 7 3 7 23-28 17 12. ÉPGÉP 17 5 5 7 31-23 15 13. Bem SE 17 7 1 9 24-26 15 14. T.-sztm. 17 6 3 8 15-20 15 15. Láng 17 5 5 7 24-33 15 16. KTE 17 4 6 7 23-25 14 17. Cegléd 17 6 1 10 21-31 13 18. N.-szénás 17 4 4 9 22-41 12 19. SZVSE 17 3 3 11 18-44 9 20. Szentes 17 2 3 12 19-42 7 KOSSUTH: 8.27: Titkon innen — titkon túl. II, rész. — 8.57: Zenekari muzsika. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Petrovics Emil: c’est la guerre. Egyfelvonásos zene­dráma. — 11.40: Magányos uta­zás. Goda Gábor regénye foly­tatásokban. XI. rész. — 12.35: Melódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Me­lódiakoktél folytatása. — 14.03: Ezeregy délután. — 14.43: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Kórusok Verdi operáiból. — 15.34: Az élő nép­dal. — 15.44: Magyarán szólva . . . — 16.05: Harsan a kürtszó! — — 16.35: Bach: D-dúr szvit. — Dalok Pálóczi Horváth Ádám „ötödfélszáz énekek” gyűjtemé­nyéből. — 17.45: Filmzene. — 18.00: A Szabó család. — 19.15: A zongoraművészet első arany­kora. — 20.05: Sugárzások kö­zött élünk. — 20.33: Üj nótafel- vételeinkből. — 21.13: Az éjszaka képei. Juhász Ferenc oratóriuma rádióra alkalmazva. — 22.20: Ma­gyar zeneművek. — 23.07: Liszt­művek. — 0.10: Szörényi Levente táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: Juanita csókja. Részletek Miljutyin operettjéből. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Nótacsokor. — 9.20: Tanács­rendeletek. — 9.33: Derűre is derű. — 10.00: A zene hullám­hosszán. — 11.55: Látószög. — Táblázatok NB II. 1. PMSC 17 8 7 2 31-14 23 2. Szív, M. 17 8 7 2 29-20 23 3. V. Izzó 17 9 3 5 34-24 21 4. SZMTE 17 10 1 6 35-26 21 5. Budafok 17 9 2 6 49-35 20 6. BVSC 17 6 8 3 32?24 20 7. Eger 17 8 4 5 36-29 20 8. Szekszárd 17 8 4 5 20-21 20 9. Debrecen 17 8 2 7 25-21 18 10. KKFSE 17 7 3 7 30-28 17 11. Ganz-M. 17 6 5 6 24-27 17 12. Volán 17 5 6 6 27-23 16 13. MÁV D. 17 7 2 8 28-31 16 14. Kanizsa 17 5 6 6 21-26 16 15. Komló 17 5 5 7 15-19 15 16. Fűzfő 17 5 5 7 19-26 15 17. Várpalota 17 4 4 9 18-25 12 18. Ózd 17 4 3 10 20-31 11 19. Sz. MÁV 17 3 5 9 13-25 11 20. Oroszlány 17 1 6 10 13-44 8 Eger—Oroszlányi B. 2:0 Ganz-MÁVAG-BVSC 1:1 Kossuth KFSE—Budafok 5:4 V. Izzó—Szekszárd 1:1 Pécsi MSC—Debr. VSC 2:1 Várpalota—Komló 0:0 Ózdi Kohász—Volán 2:1 Nagykanizsa—Fűzfő 1:1 Megyei bajnokság 1. Jb. Vasas 16 10 5 1 34: 9 25 2. Jászkisér 16 9 5 2 35:17 23 3. Rákóczii. 16 8 6 2 30:20 22 4. Fegyvernek 16 7 5 4 23:22 19 5. Sz. Olajb. 16 7 4 5 30:20 18 6. K.-márton 16 7 4 5 27:27 18 7. Karcag 16 7 3 6 25:25 17 8. Sz. C.-gyár 16 7 3 6 23:25 17 9. H. K. FSE 16 7 2 7 28:18 16 10. Üjszász 16 6 4 6 28:25 10 11. Jászapáti 16 7 1 8 29:27 15 12. K.-hegyes 16 6 2 8 31:36 14 13. T. Cipő SE 16 3 8 5 14:20 14 14. Jf.-szaru 16 3 8 5 17:31 14 15. J.-ladány 16 4 4 8 16:Zl 12 16. MAFC 16 3 4 9 18:24 10 17. K.MEDOSZ 16 3 4 9 16:37 10 18. Túrkeve 16 2 4 10 14:35 8 Á totó 48. heti eredménye 1. MÁV DAC—SZMTE 0—1 2 2. Ózd—Volán 2—1 1 3. KKFSE—Budafok 5—4 1 4. Várpalota—Komló 0—0 X 5. Ganz-MÁVAG-BVSC 1—1 X 6. Szó. MAV—Szív. MÁV 1—1 X 7. Kisvárda—B.-gyarmat 0—3 2 8. H.-szob.—Nyíregyh. 1—0 1 9. Síküveggyár—MVSC 2—1 1 10. Cesena—Juventus 0—1 2 11. Lazio—Róma 1—0 1 12. Milan—Internazionale 1—1 X 13. Genoa—Fiorcntina 1—1 X +1 14. Ternana—Lancrossi 2—3 2 Szovjet siker Las Vegasban A legjobb szovjet és amerikai ökölvívók immár hagyományos küzdelmében újabb szovjet siker szüle­tett. A Las Vegasbam le­zajlott első összecsapáson a szovjetek 6, a hazaiak 4 mérkőzést nyertek, így a Szovjetunió 12:8-ra győ­zött. Több meglepetés szüle­tett Zajev legyőzte a VB- döntős Stinsont. A junior Európa-bajnok Idzsjan vi­szont vereséget szenvedett. Viszockij, aki kétszer le­győzte korábban a kubai Stevensont, az amerikaiak nagy reménysége, Tubbs ellen győzött a 3. menet­ben. 12.00: Korda György énekel, a Stúdió ll játszik. — 12.20: Isme­retterjesztő előadás. — 12.33: Arcképek a lengyel irodalom­ból. — 12.50: Kórusok, hang­szerszólók. — 13.33: Beszélni ne­héz. — 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek, Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktól. — 15.20: Könyvről könyvért, iro­dalmi rejtvényműsor tíz perc­ben Szobról. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: Találkozás a stúdióban. —16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforga­lom. — 17.57: Reklám. — 18.00: Mező László gordon- kázik. — 18.16: Egy éj az Arany­bogárban. Részletek Dávid Gyu­la—Benedek András daljátéká­ból. — 18.33: A Kaláka együttes sanzonestje az Egyetemi Szín­padon. — 19.15: Új könyvek a Nagy Honvédő Háborúról. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Jókai meg a pénz. — 20.50: Dupla vagy semmi. — 21.50: Népi muzsika. — 22.33: Tíz perc kül­politika. — 22.43: Kellemes pi­henést! TELEVÍZIÓ 1. MŰSOR: 7.59: Idősebbek is elkezdhetik (színes!). Tévétorna (ism.). — 8.05: Iskolatévé Történelem (ált. isk. 5. oszt.). Az athéni demok­rácia. — 9.05: Környezetismeret (ált. isk. 4. oszt.). A vas. Ho­Szolnoki MÁV— Sz. MÁV 1:1 (1:0) Szolnok, Véső úti pálya, 3000 n. v.: Győri. Szolnoki MÁV: Farkas I. — Rácz, Csontos, Repka, Holler, Far­kas P. (N. Szabó a szünet­ben), Szabó Gy., Nagy II., Molnár, Sugár, Papp. Edző: Ziegler János. Székesfehér­vári MÁV: Paulusz — Mes­ter, Szabó, Lechner, Tóth, Hartyáni, Bus, Burka, Litvik (Rábaközi, a szünetben), Fü- löp, Űr. Edző: Kerekes Imre. Az újabb vasutas rangadó inkább küzdelmes, mint szín­vonalas játékot hozott. A já­tékvezető erélytelensége mi­att kemény összecsapások tarkították a mérkőzést — fe­leslegesen. Mindkét együttes nagy gondot fordított a kulcs- játékosok semlegesítésére, de a, hazaiaknak mégis sikerült rhezőnyfölénybe kerülniük. A 9. percben már a vezetést is megszerezték — igaz „aján­déklabdából”: a vendégvédők hibájából a szemfüles Sugár elé pattant a labda, aki óriá­si gólt ragasztott Paulusz ka­pujába, 1:0. A vezetés birto­kában is tovább rohamozott a szolnoki csapat, ám a tá­madások többnyire fennakad­tak a székesfehérvári védő­kön. A vendégek a félidő vé­ge felé szorongattak, de a szolnokiak is jól védekeztek, s keménységért sem mentek a szomszédba. Rögtön a második félidő elején szabadrúgáshoz jutott a hazai gárda, Szabó Gy. óri­ási lövést küldött kapura, amelyet Paulusz nagy bra­vúrral hárított. Lassan fel­jöttek a vendégek, s a 65. percben szöglet utáni fejes­góllal Fülöp egyenlített, 1:1. Váltakozó mezőnyjátékkal, majd megújuló hazai fölény­nyel teltek a hátralevő per­cek. Több Ígéretes támadás halt el a székesfehérvári vé­dők szabálytalankodása mi­att, sőt a kiugró Hollert csak úgy tudták feltartóztatni, hogy nyakánál fogva földre rántották. A joggal várt ki­állítás elmaradt... A jó formában lévő lista­vezető székesfehérváriak nyerni jöttek Szolnokra, s majdnem vesztesen hagyták el a pályát. A szolnoki kék­fehérek ismét kitettek ma­gukért, és ezúttal is csak haj­Jászbercnyi Vasas—Üjszász 2:1 (2:0) Jászberény 250 n. v.: Tren- csényi. Jb. Vasas: Pesti — Bu­da. Csík, Varga, Fazekas, Sán­dor (Kaptás), Kiss, Török, Ben- ke, Szívós, Dorók (Bugyi). A hazaiak nagy iramot diktáltak, és a 20. percben már két góllal vezettek. Szünet után csapko- dóvá vált a játék, és a felja­gyan készül a kerékpár? —11.05: Matematika (ált. isk. 7. oszt.). Az eltolás. — 12.05: Földrajz (ált. isk. 5. oszt.). A Balaton és kör­nyéke. — 13.05: Iskolatévé. Tör­ténelem (Ism.). — 14.05: Kör- nyezetismeret-(ism.). — 15.55: Matematika (Ism.). — 16.50: Földrajz (ism.). — 17.28: Hírek. — 17.40: Sakk-matt. — 18.00: Reklámműsor. — 18.10: Minden­ki iskolája (ism.). 4. Fizika. Munka, teljesítmény, energia. — 18.40: Reklámműsor. — 18.45: 5. Matematika. „Testek és formák” — Geometria — I. rész — 19.15: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezdhetik (színes!). Xévé- torna. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Kisfilmek a nagyvilágból. Ember és föld (színes!). Spanyol ismeretterjesztő rövidfilm. A ko­rall világa. — 20 30: Lesz-e béke az olajfák alatt? (színes!). Ri­portfilm a libanoni háború utolsó napjairól. — 21.05: Dara­zsak (színes!). Japán ismeret- terjesztő rövidfilm. — 21.35: Mű­vészeti magazin (színes!). — 22.35: Tv-híradó 3. i 2. MŰSOR: 20.00: Szakonyi Károly: Adás­hiba. Komédia két részben, A Pesti Színház előadása, felvétel­ről (ism.). (14 éven felülieknek!) — Közben: 20.55: Tv-hlradó 2. BUKAREST: 15.00: Iskolatévé. — 15.30: An­gol nyelvoktatás. — 16.05: Ste- aua—Dinamo Bucuresti férfi ko­sárlabda-mérkőzés. — 18.35: A mezőgazdaság dolgozóinak. — 18.00: Pionírok krónikája. V­18.20: A legkisebbeknek. —18.30: Tv-híradó. — 19.25: Színházi közvetítés. — 21.15: zenés mű­sor. — 21.50: Tv-híradó. szálon múlt a meglepetés. Ez a mérkőzés is azt bizonyítja, hogy a szolnoki vasutasok mind jobban magukra talál­nak, s játékuk felfelé ível. Jók: Sugár, Holler, N. Szabó ill. Paulusz, Szabó, Burka, Fülöp. Constantin Lajos Szolnoki MTE— Győri MÁV DAC 1:0 (1:0) Győr, 2000 n. v.: Borsos. Szolnoki MTE: Szendrei — Kántor, Simon, Kolláth, Ká­bák, Porhanda, Sebők, Lódi, Szakács, Budavári, Garics. Edző: Géléi József. MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Ko­vács E. (Lénárt a 70. perc­ben), Kalmár, Kovács R., Hannich, Gyömörei (Kozen- kov a 70. percben), Csizma­dia, Csollány, Pálos, Varga. Edző: Kovács Imre. A 16-osokon belül és az ol­dalvonalak mentén a hótól megtisztított, mély talajú pá­lyán nem alakulhatott ki fo­lyamatos játék. A rövid át­adások elakadtak a tócsák­ban, a hosszú indítások pe­dig rendre az ellenfélhez ju­tottak. A vendégek nem áll­tak le védekezni, és néhány gyors húzásból álló támadás­sal, többször is zavart okoz­tak a hazaiak kapuja előtt. Az első kapralövés a 25. perc­ben esett: Varga átadását Gyömörei továbbította kapu­ra, de Szendrei résen volt. vult vendégek csaknem megle­petést okoztak. G.: Kiss (2), ill, Rátóti. Ifi: Jb. Vasas—Üjszász 3:1. Rákóczifalva—Jászkisér 3:1 (3:0) Jászapáti, 400 n. v.: Magyar. Jászkisér: Gerhát — Szabó, Kor­sós A., Vajkó, Balogh, Hajdú (Keresztesi’, Korsós I... Siíye, Menyhárt, Kovács, Gócza (Szir- ze). A jóiramú, kemény mérkő­zés első félidejében a vendégek, a másodikban a hazaiak ját­szottak fölényben. G.: Mihályi. Horváth. Zakar, ill. Menyhárt. Jó: az egész vendégegyüttes. Ifi: Jászkisér—Rákócizfalva 2:1 Kunhegyes—Jászapáti 3:i (1:1) Kunhegyes, 250 n. v.: Asztalos. Kunhegyes: Végért — Szabó, Juhász, Nagy, Nánási. Borbély, Gorzás, Herczeg, Herbály. Kiss, Dobos. A vendégek késése miatt a kezdési időpont 25 perccel el­tolódott. A mérkőzés változa­tos játékot hozott, az első fél­időben a vendégeknek volt több helyzetük, a másodikban a ha­zaiak még több gólt is rúghat­tak volna. G.: Herbály (2). Kiss. ill Szabó. Jó: Nagy, Herbály, Gorzás. ill. Tóth. Szabó. Középtiszai MEDOSZ—Jászla- dány 1:0 (1:0) Jászladány, 250 n. v.: Szántó. Jászladány: Don- kó I. — Lázár, Nagy, Donkó II., Drávucz, Kállai (Verebélyi), Szórád, Pomázi, Simon, Tóth, Lenge. A hazaiak sok gólhely­zetet hagytak kihasználatlanul, a lelkesen játszó vendégek ' a figyelmetlen védők hibájából fe­jesgóllal szerezték meg a győ­zelmet. G.: Süveges. Jó: Süve­ges. Pádár, ill. Simon. Lázár. Ifi: Kenderes—Jászladány 2:2. Kunszentmártoni TE—Fegy­vernek 1:0 (0:0) Kunszentmár­ton, 200 n. v.: zombo)’. KuTE: Garáz II. — Gala, Kupeczky, Farkas, Tóth I., (Kollár), Kács- falvi, (Veres I.). Dézsi, Tóth II., Veres II.. Hábensussz, Garáz L Mindkét csapat kitűnően véde­kezett míg aztán a 76. percben Garáz I. egyéni játékkal meg­szerezte a győztes gólt. Jó: Ga­ráz II.. Kupeczky. Tóth II.. Far­kas, ill. Faragó, Csontos, Vasas. Ifi: Fegyvernek—Kunszentmár-­ton 1:0. Ezekben a percekben a győ­riek játszottak fölényben, előbb Kiss távoli lövése zú­gott el a jobb felső sarok mellett, majd Csollány lövé­sét tette ártalmatlanná Szendrei. A 45. percben Lódi Budavárit indította, aki ki­cselezte a késlekedő Kovácsot és 13 méterről a kapuba ta­lált, 1:0. Szünet után a győriek szo­rongattak, a jól védekező MTE szórványos lerohaná- sokkal kísérletezett. A 60. percben Pálos veszélyeztetett, majd 7 perccel később Buda­vári szögletét Garics küldte kapura. A 75. percben Sebők átadásával Porhanda teljesen egyedül húzott kapura, lövé­sét Tóth Budavári elé öklöz­te, a csatár azonban elügyet- lenkedte a lehetőséget. Az utolsó percekben a győriek mindent egy lapra tettek fel. Előbb Pálos fejelt az üres kapu fölé, majd Kiss húsz méterről emelt ugyancsak üres kapura — ám labdája a kinn álló Szendrei kezébe esett. A 90 perces sárdagasztás- nak kevés köze volt a labda­rúgáshoz. A jó erőben lévő MTE okos, szervezett játék­kal és a talajhoz való jobb alkalmazkodásával érdemelte ki a sikert a mindent közé­pen erőltető hazaiakkal szemben. Jó: Szendrei, Kol­láth, Kábák; Lódi, Sebők, Bu­davári. A hazai csapatból senki sem mutatott végig egyenletesen jó formát. Jászfényszaru—Mezőtúri AFC 1:0 (1:0) Jászfényszaru, 300 n. v.: Kovácsi. Jászfényszaru; Bordás — Fózer, Gál, Rózsa, Borbély, Farkas II.. Radics, Ger­gely (Pető), Horváth, Dobák, Palócz. Az alacsony színvonalú mérkőzésen szerencsés győzel­met arattak a hazaiak. A ven­dégek büntetőt hibáztak. G.: Dobák. Jó: Rózsa, Radics, Far­kas II., ill. Győri. Mihály, Rö­mer. Ifi: Jászfényszaru—Mezőtúri AFC 8:2. Sz. Cukorgyár—Túrkevei AFIT 2:1 (0:1) Szolnok, cukorgyári pálya, 100 n. v.: Sári. Cukor­gyár: Kiss (Magyar) — Leelőssy Márkus, Gönczöl, Kelemen, Sá­gi. Bak. Buzi. Csollák. Szatmá­ri, (Moravszky). Major. A jó­iramú találkozón a sok helyze­tet kihagyó hazaiak csak nehe­zen csikarlak ki a győzelmet. G.: Csollák (2). ill. Kontra (ll-esből). Jó: mindkét csapat. Ifi: Túrkevei AFIT—Sz. Cu­korgyár 1:0. Karcag—Tisza Cipő SE 2:1 (1:0) Karcag, 100 n. v.: Csáki. Kar­cag: Szántó — Szilvási, Bene, Décsei, Orosz. Nagy, örlős. Ko­vács (Simon), Módos, Tüdős, Sági. Az olvadó hótól rendkívül síkos pálya ellenére nagy ira­mú mérkőzést vívott a két csa­pat. G.: Módos. Szilvási (ll-es­ből), ill. Nagy (ll-esből). Jó: Bene. Szilvási. Décsei, Nagy, ill. Kovács. Pál. Borza. Kiállít­va: Bungve. Kontéf (mindkettő Tisza Cipő SE). Ifi: Tisza Cipő SE—Karcag 4:0 Sz Olajbányász—Honvéd Ki­lián FSE 2:0 (1:0) Szolnok, Má­tyás k. úti pálya. 150 n. v.: Csipe. Olajbányász: Csécsei — Szép. Szabó. Baranyi, Bohács, Mészáros (Rákóczi). Pénzes, Mari P., Hangodi, Sólyom, Mi­hályi. Az idei legjobb játékát nyújtó Olajbányász biztosan győzött. Kiállítva: Baran (HKFSE). G.: Hangodi, Mihályi, Jó: a hazai csapat, ill. a vendé­gek védelme. Ifi: Szolnoki MTE II.—Sz, Olajbányász 6:1, Mohai Gábor Megyei labdarúgó-bajnokság Már biztos őszi első a Jászberényi Vasas