Szolnok Megyei Néplap, 1976. szeptember (27. évfolyam, 206-231. szám)

1976-09-21 / 223. szám

1976. szeptember 21. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Huszáros hazai győzelmek LEHEL SC—GYULAI MEDOSZ 2:0 (1:0) Jászberény, 1200 n. v.: Szendrő. Lehel SC: László — Kairkusz, Sárközi, Kirch­ner (Lakatos), Ambrus, Vágó, Hajdú, Lukácsi, Kelemen, Gergely, Sántha. Edző: Bu- Chálr László. Gyula: Szilágyi — Novak (Szábó), Molnár, Lőrinez, Otott, Dávid, Zám- bari, Csőké, Tóth I., Tóth II., (Härtea), Steigerwalld. Ed­ző: Szilágyi János. A bajnokság éllovasa, a gyu­lai csapat kezdett jobban és az első percekben akár há­rom gólt is szerezhetett vol­na, ám László kapussal az élen a Lehel védelem jól állt a lábán. Nagy fölényben ját­szattak a vendégek, s ahogy ez már lenini szokott, mégis ők kapták az első gólt. A 14. percben a váratlanul előretö­rő Sárközi kapura lőtt és a befutó hátvéd lábáról a léc alá hullott a labda, 1:0. A gól után is a gyulaiak tá­madtak, ám a Lehel egyre jobban magára talált. A má­sodik félidőben Kelemen szögletét, Kirchner 14 méter­ről fejelte a jobbsarokba, 2:0. A gyulaiak utolsó rohamra indultak, szöglet, szögletet ért, s ha László nem véd olyan nagy formában, akár több góllal is megterhelhet­ték volna, a Lehel hálóját. A két jól játszó csapat végig érdekes, változatos, jóiramú mérkőzést vívott. Jó: László (a mezőny legjobbja). Vágó, Lukácsi, Kirchner, Hl. Tóth, Dávid. — erdős — TÖRÖKSZENTMIKLÓSI VASAS—KECSKEMÉTI SC 2:1 (1:0) Törökszentrniklós, 1600 n. v.: Király. Törökszentmik- lós: György — Sipos, Pricker, Boda, Orbán, Sebők, Pásztor, Bukta (Nagy II.), Stammer, Ökrös, Vitéz. Edző: Juhász József. KSC: Maigó — Losin­czi, Kocsis, Kecskés, Kuru- osad, Hájer, Kutasi, Farkasi, Szabó, Kissjuhász, Vági (Pe­tényi). Edző: Kiss János. A 3. percben Bukta átadá­sát Stammer értékesítette, 1:0. A hazaiak rohamoztak, ám a legjobb helyzeteket is kihagyták. A 25. percben egy szöglet nyomán Farkas a ka­pufát találta él. A 35. perc­ben Vitéz emelte a lécre a labdát. Az 51. percben Kecs­kés beadása a szél segítségé­vel jutott a kiapus fölött a hálóba, 1:1. A hazaiak tá­madtak többet, s a 84. perc­ben a győzelmet is megsze­rezték, Stummer Vitéz átadá­sával átkígyózott a védők közt, a kapust is elfektette és a hálóba gurított, 2:1. Jó: Frikker, Stummer, Pásztor, ill. Farkas, Kisjuhász, Kuru- csaá. — lesán — NAGYSZÉNÁS—MEZŐTÚRI HONVÉD 1:1 (1:0) Nagyszénás, 1500 n, v.: Tóth. Nagyszénás: Prák — Szalai. Kókad, Tisza, Cseh, Záibrák, Nagy III., Linka 11., Linka I. (Nagy I.), Nagy 11., Verbőczi (Bogdán). Edző: Burázs György. M. Honvéd: Hegedűs — Dávid, Hoppál, Papp, Csicsely, Czirnák, Nagy, László, Galyas, Farkas, Kupcsok (Hajdú). Edző: Ben­céik György. Az első percekben Hege­dűs két szép védéssel igazol­ta hogy jó formában van, a 29. percben azonban tehetet­len volt: egy jobboldali be­adást Linka I. kapásból bom­bázott a hálóba, 1:0. A Hon­véd a 77. percben egyenlített, Papp labdájával Farkas ira­modott el, kisodródva kapu­ra lőtt, s az időközben kifutó Frák mellett a kapufát érint­ve suhant a labda a hálóba. A két eslapat találkozója igazságos döntetlennel vég­ződött. Jó: Linka II., Tisza, Frák, ill. Hegedűs, Csicsely, Nagy. — sindel — Labdarúgás, megyei bajnokság Jászkisér újabb bravúrja Jászkisér—Túrkeve 3:0 (2:0) Túrkeve, 200 n. v.: Kiss (Hajdú m). Túrkeve: Tímár — Csizi, Kormos n. Nagy L., Vajda I., Sebestyén, Kontra, Kormos I., Retter, Bartha (Kun), Vajda n., (Debreczeni). Kitűnő játékveze­tés mellett a vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelten győ­zött, az igen gyenge napot ki­fogó hazaiakkal szemben. Jó: a jászkiséri együttes csatársora. Ifi: Túrkeve—Jászkisér 2:1. Fegyvernek—Mezőtúri AFC 1:0 (0:0) Mezőtúr, 100 n. v.: Medve. MAFC: Győri — Balázs, Kun, Czikkely, Láposi. Lutz, Iglódi, Sólyom, Rómel. Bhőm, (Berek- szászi), Mihályi. A nagy oda­adással küzdő hazai csapat nem bírt a lelkesen és keményen játszó vendégekkel. G.: Faragó. Jó: Öllé, Csontos, Ipacs, ill. Kun, Iglódi, Lutz, Mihály. Cukorgyár—Kunszentmárton 3:1 (2:0) Szolnok, Cukorgyári pá­lya, 100 n. v.: Szűcs. Cukorgyár: Magyar — Leelőssi, Márkus, Moravsztki. Kelemen, Sági, Bakk, Buzi, (Balázs). Major, (Ballók), Vereb, Horváth. Jóiramű, válto­zatos játékkal kezdődött a mér­kőzés, a hazaiak 2:0-ás vezetése után azonban egyre keményeb­bé váltak az összecsapások. G.: Kelemen, Horváth, Vereb, ill. Veres. Jó: Márkus, Vereb, Lee­lőssi, Kelemen. Ifi: Cukorgyár—Kunszentmár­ton 2:1. Kilián FSE—Kunhegyes 6:0 (2:0) Szolnok, tiszaligeti stadion, 100 n. v.: Hossó: Kilián: Kupái — Jegyinák, Fejes, Kiss, Miho- vits, Márta, Moldván, Kupeczky, Terjéki (Tamács), Baran, Gló- zik. A látottak alapján az ered­mény a vendégekre nézve hízel­gő. A nagy helyzetek egész so­rát hagyta kihasználatlanul a Kilián. G.: Moldván (3). Ku­peczky, Kiss, Glózik. Jó: Mold­ván, Kiss, Márta, Jegyinák. Ifi: MTE II.—Kunhegyes 5:0. Szolnoki Olajbányász—Jászla­dány 1:0 (0:0) Szolnok, 200 n. v.: Varga. Olajbányász: Csécsei — Szép, Szabó F. Baranyi, Bohács, Mari P., Ragó (Pénzes). Sólyom, Mari J,, Mihályi, Szabó J. A küzdelmes mérkőzésen Mihályi­nak a 60. percben szerzett gól­jával nyert az Olajbányász. G.: Mihályi. Jó: Szabó F.. Mari P., Sólyom, Mihályi, ill. a vendég- védelem. Ifi: Olajbányász—Jászladány 2:0 Üjszász—Kenderes 4:0 (2:0) Új- szász, 300 n. v,: Kovács Z. Új- szász: Takács — Földes, Kovács, Kalló, Nagy n., Juhász, Nagyi., Kasza. Merész, Rátóti. Paróczai. Kitűnő játékveztés mellett a hazai csapat még nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Rátóti (2). Mérész, Kasza. Jó: A hazai csapat valamennyi játékosa, ill. a vendégek közvet- len_védelme. Ifi: Üjszász—Kenderes 2:0. Jászapáti—Tisza Cipő 3:1 (2:1 Martfű, 300 n. v.: BalLa Gy. Martfű: Németh — Mészáros, Borza, Vass III., Nagy R., Szől- lősi, Kesjár, Kardos, Molnár, Bodnár, Kovács. A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsa­pat megérdemelten nyert. G.: Szabó, Tóth M., Ottót, ill. Kes­jár. Jó: a vendégcsapat, ill. Kesjár. Ifi: Tisza Cipő—Jászapáti 2:1. Jászberényi Vasas—Rákóczi­falva 2:2 (1:0) Jászberény, 400 n. v.: Farcsi (Heves m). Jász­berényi Vasas: Pesti — Fazekas, Csik, Tóth (Koczkás). Sándor (Varga), Buda, Bugyi, Török, Benke, Szívós, Dorók. A 24. percben Benke szerzett veze­tést, a 62. percben Bugyi növel­te az előnyt. Az utolsó negyed­órában a vendégek jól használ­ták ki a hazai védelem megin­gását és egy szabadrúgásból, majd egy szögletből szerzett gól­lal, kiegyenlítettek. G.: Benke, Bugyi, ill. Kovács, Zakar. Ifi: Jb. Vasas—Rákóczifalva 4:2 Karcag—Jászfényszaru 4:1 (0:1) Karcag, 100 n. v.: Asztalos. Kar­cag: Szabó — Szilvási, Bene, örlős, Décsei, Orosz. Nagy, Ko­vács, (Donkó), Vass (Csala), Tü­dős, Sági. A lelkes vendégcsa­pat váratlan góljával alaposan ráijesztett a hazaiakra. A máso­dik félidőben a karcagiak foko­zatosan feljöttek és végül bizto­san nyertek. G.: Csala. Orosz (11-esből), Sági, Nagy. ill. Hor­váth. Jó: Bene, Orosz, Nagy, ill. 70 percen át a vendégcsapat. Ifi: Karcag—Jászfényszaru 4:1. Első győzelem TÁBLÁZATOK Labdarúgás Az NB II. r a Mása 1. PMSC 7 5 1 1 14- 1 11 2. Debrecen 7 5 1 1 14- 7 11 3. Szekszárd 7 4 1 1 10- 7 11 4. Ganz-M. 7 4 2 1 13- 8 10 5. BVSC 7 4 2 1 15-11 10 6. Szfv. MÁV 7 4 2 1 11- 8 10 7. Eger 7 4 — 3 19-15 8 8. MÁV DAC 7 4 — 3 14-13 8 9. Várpalota 7 2 3 2 12-10 7 10. V. Izzó 7 3 1 3 11-13 7 11. Volán 7 2 2 3 16-11 6 12. Budafok 7 2 2 3 15-18 6 13. Kanizsa 7 2 2 3 7-10 6 14. Özd 7 2 1 4 11-14 5 15. KKFSE 7 2 1 4 7-10 5 16. SZMTE 7 2 1 4 11-18 5 17. Fűzfő 7 1 2 4 8-12 4 18. Oroszlány . 7 — 4 3 7-11 4 19. Szó. MÁV 7 1 1 5 4-12 3 20. Komló 7 1 1 5 4-13 3 Eger—Budafok 5:2 KKFSE—Nagykanizsa 2:0 Ganz-MÁVAG—Vasas Izzó, 5:2 Szekszárd—Komló 1:0 MÁV DAC—Oroszlány 1:0 VOLÁN—BVSC 2:2 Várpalota—Pécs 0:0 DVSC—Fűzfő 1:0 NB III: 1. Szarvas 7 6 — 1 28-11 12 2. Gyula 7 5 1 1 18- 5 11 3. BTASK 7 5 1 1 15- 6 11 4. ESMTK 7 4 2 1 18- 8 10 5. Szegedi D. 7 4 2 1 14- 9 10 6. K.-méti TE 7 3 3 1 11- 5 9 7. K.-halas 7 3 3 1 14-11 9 8. Lehel SC 7 2 5 — 7- 4 9 9. Szabó L. 7 3 2 2 9- 6 8 10. ÉGSZÖV 7 2 3 2 10- 8 7 11. Nagyszénás 7 2 2 3 14-15 6 12. K.-méti SC 7 3 — 4 14-16 6 13. Jánoshalma 7 2 2 3 9-12 6 14. ÉPGÉP 7 1 3 3 11-11 5 15. Cegléd 7 2 1 4 7-12 5 16. T.-sztmikl. 7 2 — 5 5-12 4 17. Láng Vasas 7 1 2 4 5-14 4 18. Bem J. SE 7 1 1 5 4-14 3 19. Szentes 7 1 1 5 7-19 3 20. SZVSE 7 — 2 5 6-23 2 Ceglédi VSE—ÉPGÉP 2:0 Szegedi Dózsa—Vasas Láng 1:1 ESMTK—ÉGSZÖV MEDOSZ 3:1 B.-csabai TASK.—Bem SE 2:0 Kecskeméti TE—Jánoshalma 0:0 Kiskunhalas—Szentes 4:1 Szarvas—Szegedi VSE 5:1 Megyei bajnokság állása 1. Jb. Vasas 6 4 2 ___ 1 3: 3 10 2. Jászkisér 6 5 — 1 15: 7 10 3. Kilián FSE 6 4 1 1 18: 3 9 4. Sz. Olajb. 6 4 1 1 13: 4 9 5. Fegyvernek 6 4 1 1 16: 9 9 6. Rákóczifalva 6 3 2 1 13: 8 8 7. Üjszász 6 3 1 2 12: 9 7 8. Jászladány 6 3 1 2 9: 6 7 9. Kunhegyes 6 3 1 2 15:13 7 10. Jászapáti 6 3 — 3 12:11 6 11. Karcag 6 3 — 3 10: 9 6 12. T. C. SE 6 1 2 3 7:13 4 13. Sz. C.-gy. 6 1 1 4 8:15 3 14. Kunsz. TE 6 1 1 4 8:16 3 15. Jászfénysz. 6 — 3 3 6:16 3 16. Kenderes! M. 6 1 1 4 7:18 3 17. Túrkeve 6 1 1 4 5:18 3 18. Mezőtúr 6 — 1 5 4:12 1 A totó 38. heti eredménye 1. BVC—Volán X 2—2 2. Várpalota—Pécs X 0—0 3. Ganz-M.—Izzó 1 5—2 4. Szóin. MÁV—Ózd 1 3—0 5. Komló—Szekszárd 2 0—1 6. Fűzfő—Debrécen 2 0—1 7. Egri Dózsa—Budafok 1 5—2 8. Cegléd—ÉPGÉP 1 2—0 9. Nagyszénás—Szabó L. X 1—1 10. T.-sztmiklós—KSC 1 2—1 11. ESMTK—ÉGSZÖV 1 3—1 12. Lehel—Gyula 1 2—0 13. Bakony—Bauxitb. 2 1—3 +1 14. Z.-szentgrót—Sabaria X 0—0 Szolnoki MÁV—Ózd 3:0 (1:0) Szolnok, MÁV-pálya, 3000 n. v.: Mi le. Szolnok: Fehér — Csontos, Árvái, Repka, Rácz, Szegő, Szabó Gy., N. Szabó, Pagonyi, Sugár, Mol­nár. Edző: Ziegler János. Ózd: Szögedi — Márton, Bí­ró, Szilágyi, Sípos, Fükő I., Vidáts, Marton II. (Bakos a 62. percben) — Fükő II., Csuhány, Tóth. Edző: Frenkó László. Kezdés után a MÁV len­dült támadásba és a har­madik percben Szegő jól he­lyezett lövését védte Szöge­di. Két perccel később Fükő bombája kerülte el a kaput. Élénkült az iram, s olykor hosszú percekig pattogott az ózdi kapu előtt a labda. A 13. percben Pagonyi hibá­zott nagy helyzetben, két perccel később ismét a szél­ső elé került a labda, de a lövés pillanatában elcsúszott. A 18. percben Molnár a ki­futó kapusba lőtt majd Sza­bó Gy. éles szögből az ol­dalhálót találta el. A 24. percben szerezte első hazai NB Il-es gólját a MÁV: N. Szabó baloldali beadása Sze­gőről Pagonyi elé perdült, aki közelről laposan talált a hálóba, 1:0. Az egetverő ün­neplés után tovább roha­moztak a hazaiak, ám a fél­idő végéig nem tudták át­törni a szervezetten védeke­ző ózdi védelmi falat. Fordulás után nem vára­tott sokáig magára a máso­dik gól. A 47. percben Mol­nár futott el a balszélen, még kifejelte a labdát, és Sugár ugyancsak fejjel a hálóba továbbított, 2:0. A 60, percben Fükő II. elől mentett merész kivetődéssel Fehér, majd gyors ellentá­madás futott a pályán, Su­gár fejére ívelődött a labda, ő azonban a kapufát találta telibe. A 73. percben Sugár labdáját Szegő éles szögből lőtte a léc alá, 3:0. Három perccel később szépítettek volna a vendégek, de Vidáts öt méterről a kapufát talál­ta el. Az utolsó percben Csuhány fejese csúszott ki a bal kapufa töve mellett. A hallatlan lelkesedéssel játszó, többet és veszélyeseb­ben támadó vasutasok meg­érdemelt, biztos győzelmet arattak. — tamási — Székesfehérvári MÁV Előre— Szolnoki MTE 3;0 (0:0) Székesfehérvár, 2000 n. v.: Soós. MÁV Előre: Paulusz — Mester, Szabó, Lechner, Tóth, Hartyáni, Meggyes, Burka, Litvik (Karsai az 54. percben), Fiilöp, Vr. Edző: Kerekes Imre. SZMTE: Szendrei — Kántor, Simon, Sebők, Kábák, Makkai, hódi Kolláth (Szabó a 60. perc­ben), Garics, Fürtös (Sza­kács, a 60. percben). Buda­vári. Edző: Géléi József. Kezdés után Lódi labdá­jával Garics iramodott meg, beadását Paulusz vakmerő kivetődéssel tette ártalmat­lanná. A 20. percben Szend- reinek kétszer is közbe kel­lett avatkoznia: előbb egy jobboldali beadást öklözött, majd Tóth távoli lövését védte. A 27. percben Lódi szöglete elcsúszott a berob­banó Molnár feje mellett, a 35. percben Burka beadását Fülöp alig fejelte mellé. A 43. percben szép akciót ve­zetett az MTE: Garics be­adásából Fürtös a kapu fö­lé bombázott. A vezetést a hazai csapat az 54. percben szerezte meg, Litvik nagy lövését Szendrei csak kiütni tudta és Meggyes kapásból a bal sarokba lőtt, 1:0. öt perc múlva Fülöp nem túl erős szabadrúgása a kapu közepébe tartott, ám kiperdült a labda Szendrei kezéből és ismét a berobba­nó Meggyes talált a hálóba. 2:0. Ezután az MTE percei következtek: Budavári bal alsó sarokba tartó szabadrú­gását Paulusz védte. A 65. percben ismét szabadrúgás­hoz jutott az MTE, Lódi nyesett ladája azonban el­surrant Szakács és Garics előtt. A 68. percben Fülöp pontos beadását Meggyes fe­jelte a jobb sarokba. 3:0. A 70. percben Szakácsot után- rúgásért a játékvezető kiál­lította. A mérkőzés eszményi lab­darúgóidőben, jó talajú pá­lyán került sorra, ám a já­ték színvonala és irama nem haladta meg a közepest. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott, a hazai csapat többet, az MTE valamivel veszélyesebben támadott. Szünet után a szolnoki vé­dők megingását gólraváltot- ta a székesfehérvári csapat. Az MTE megpróbált hajráz­ni, támadásaiban azonban nem volt elég átütőerő. Jó: Szabó, Meggyes, Fülöp, Ur, ill. Simon. — verbók — Sugár fejese ezúttal a kapufán csattant MOZI Szolnok Vörös Csillag: A nagy Caruso, Kert: Hölgy az autóban szemüveggel és puská­val (16), Tisza: Jelenlét (bolgár filmhét műsora, 17.30-kor), Mac­beth (16, csak 19.30-kor), Tal­lin : Illumináció (14, a Lengyel Filmnapok műsora), Szandasző- lős Terv: A kenguru (14) Jász­berény Lehel: Olcsó regény (16), A kétéltű ember (külön ifjúsági műsor). Kert: Játszd újra Sam (14), Kisújszállás Ady: Mr. Sü­ket trükkjei (14), Kunhegyes Szabadság: Az idők kezdetén, Kunszentmárton Körös: Olaszok hihetetlen kalandjai Leningrád- ban, Mezőtúr Béke: A gyanú, Dózsa: A fekete farkasok üvöl­tése (14), Szabadság: Gyémánt Lady (20 %-os felemelt hely- áron!), Tiszafüred Tisza: Én nem látok, Te nem beszélsz. Ö nem hall (14), Törökszentrniklós Dózsa: Bankrablás, Hunyadi: Stan és Fan meg a hölgyek, Túrkeve: Vörös Csillag: De hová tűnt a 7. század? RÁDIÓ SZOLNOKI STÚDIÓ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — 17.05: Pat Boone énekel. — 17.10: Eszmecsere a reklámról — Petri Ferenc műsora. A kunhe- gyesi és a szolnoki népdalkörök műsorából. — 17.25: Üttörőhír­adó — szerk.: Vágási Kálmán. — Operakórusok. — Szemle üzemi lapokból. — Könnyűzene vonó­sokra. — Ronald Binge zenekara játszik. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: A Pilot együttes és Cozy Powell felvételeiből. — 18.28: Hírösszefoglaló, műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.30: A francia forradalom da­laiból. — 8.41: Titkon innen — titkon túl — XVII. rész. — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Bódy József és Birkás Lilian énekel. — 11.10: Lantos István zongorázik. — 11.40: Colas Breugnon. Romain Rolland regénye folytatásokban (ism.). — 12.35: Melódiakoktél. — Közben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Melódiakoktél folyta­tása. — 14.04: Ezeregy délután (ism.). — 14.48: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Grófé: Grand Canyon — szvit. — 15.44: Magyarán szól­va .. . — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.05: Harsan a kürtszó! — 16.35: Bemutatjuk új felvé­telünket. — 17.05: Köztünk ma­radjon! — 17.30: Závodszky Zol­tán operafelvételeiből. — 17.57: Új könyvek (ism.). — 18.00: A Szabó család. — 19.15: A zon­goraművészet első aranykora. — 20.00: Háttérbeszélgetés. Külpoli­tikai műsor. — 20.30: A Magyar Rádió népi zenekara játszik La­katos Sándor vezetésével. Gaál Gabriella és Béres Ferenc nép­dalokat énekel. — 21.05: Kilátó. A Rádió világirodalmi folyóira­ta. — 22.20: Meditáció — az „okos” gépekről. — 22.30: Bee- thoven-művek. — 0.10: Fóthy János táncdalaiból. PETŐFI: 8.05: Katonadalok. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Könnyűzenei stúdiónk felvételei­ből. Könnyűzene, tánczene, dzsessz. — 9.20: Erdőtől a fát. Jegyzet. — 9.33: Derűre is derű. Alligátor a színpadon. Kurt Tucholsky jelenetei (ism.). — 10.00: A zene hullámhosszán. — 11.55: Látószög. Ifjúsági jegyzet. — 12.00: My fair Lady. Részle­tek Loewe zenés játékából. — 12.33: Arcképek a lengyel iro­dalomból. Henryk Sienkiewicz történelmi regényei. — 12.50: Kórusok, hangszerszólók. — 13.25: Eszperantisták ötperce. — 13.33: Beszélni nehéz. A mikro­fon előtt Péchy Blanka és Deme László. — 14.00: Kettőtől hatig .. . A Petőfi rádió zenés délutánja. — 14.00: Operaslágerek, — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél, — 15.20: Könyvről — könyvért. Irodalmi rejtvényműsor tíz perqben az Állami Könyvterjesztő Vállalat budapesti Veres Péter könyves­boltjából. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: Találkozás a stúdióban. —16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Zenei szerkesztő: Divéky István. Riporter: Petress István. Talál­kozóhely Bp. n. Pasaréti téri autóbuszvégállomás. A műsor telefonszáma: 343-732. — 18.00: Új so nzonf elvételeink­ből. — 18.33: Mario Lanza ope­ra- és könnyűzenei felvételeiből. — 19.15: Mit olvashatunk a Bé­ke és Szocializmus című folyó­iratban? — 19.30: Csak fiatalok­nak! — 20.33: Irodalmi kirándu­lások. Petőfi gyűjtemény Pápán (ism.). — 21.03: Csík Gusztáv szerzeményeiből. — 21.18: Ko­dály: Székely fonó. Egyfelvoná- sos daljáték. — 22.43: Kellemes pihenést! Szórakoztatózene éj­félig. TELEVÍZIÓ 1. MŰSOR: 7.58: Tévétorna (ism.) Színes! — 8.05: Iskolatévé. Élővilág (ált. isk. 8. oszt.) A növényvilág rendszerezése. — 10.05: Élővilág (ált. isk. 6. oszt.) A kukorica és a napraforgó. — 12.05: Kémia (ált. isk. 8. oszt.) Az anyag­megmaradás törvénye. — 13.05: Iskolatévé (ism.) Élővilág (ált. isko. 8. oszt.)' (ism.) — 14.55: Élővilág (ált. isk 6. oszt.) (ism.) — 16.50: Kémia (ism.) — 17,20: Hírek. — 17.30: A sebészek év­százada. NSZK tévéfilmsorozat Xin/12. rész. A legszentebb. — 18.00: Reklámműsor. — 18.10: Mindenki iskolája (2. ismétlés) 1. Biológia — Élő és élettelen. 2. Földrajz — A Föld és a Vi­lágegyetem. — 19.15: Esti mese. — 19.20: Idősebbek is elkezdhe­tik (színes). Tévétorna. —19.30: Tv-híradó. — 20.00: Kisfilmek a nagyvilágból. A krokodil. An­gol ismeretterjesztő film (szí­nes). — 20.50: Artisták a poron­don. Szovjet rövidfilm. — 21.00: Nicephole Niepce találmánya (színes). Farncia dokumentum­film. — 21.20: Eroica (színes). Magyar kisfilm. — 21.35: Gádor István portréfilm (színes). — 22.25: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Antonio Buero Valleje: Az alapítvány. Dráma 2 rész­ben. A Kaposvári Csiky Ger­gely Színház előadása, felvétel­ről. (16 éven felülieknek!) Köz­ben: — 20.55: Tv-híradó 2.