Szolnok Megyei Néplap, 1976. június (27. évfolyam, 128-153. szám)

1976-06-08 / 134. szám

1970. JflTllUS 8. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T Táblázatok Á szovjet csapat nyerte az UEFÁ-tornát Vasárnap a Népstadionban a döntő mérkőzésekkel véget ért az UEFA-labdarúgótorna mérkőzéssorozata. A győ­zelmet a magyarok elleni l:0-ás eredményével a szovjet csapat úgy szerezte meg, hogy még gólt sem kapott egyetlen mérkőzésen sem. A második helyezett magyar együttes szin­te végig döcögve vette az akadályokat; bár a második he­lye szép fegyverténynek számít a játékkal mégsem lehettek elégedettek a szakemberek. A harmadik helyet Spanyolor­szág a franciák elleni 3:0-ás győzelmével vívta ki és az első négy helyezett csapat jogot szerzett a jövő évben első ízben megrendezendő ifjúsági labdarúgó világbajnokságon való részvételre. Az első ifi VB színhelye Tunézia lesz. Képün­kön a győztes szovjet csapat kapitánya átveszi a serleget Labdarúgó megyei I. osztály Á Torökszentmiklós és a Kilián versenyfutása Törökszentmiklósi Vasas—Túr- keve 5:2 (2:2). Törökszentmik­lós, 800 n-. v.: Koroknai. Török­szentmiklósi György — Bcnto- vics. Nagy I., Frikker, Orbán, Kocsis, Bukta, Sebők, Stummer, Pásztor, Nagy II. Végig élveze­tes. jóiramú mérkőzést hozott a rangadó, a vendégek már a 3. percben megszerezték a vezetést F. Kiss révén, a 17. percben vábbította a hálóba. A 23. perc­ben Nagy n. kapott jó labdát, lefutotta a védelmet, és jól el­talált. lövése a kapufáról került a háióba. 2:1. A 35. percben egy korszerű akció révén Kontra volt eredniényes, 2:2. A 68. perc­ben Sebők szerezte meg a veze­tést a hazaiaknak, majd a 75. percben ismét Nagy II. talált a hálóba, 4:2. A 88. percben Stum­mer állította be a végeredményt. Jó: Bukta. Kocsis, Nagy I., ill. Sugár, Deák. Piroska. ifi: Torökszentmiklós—Túrkeve 1:0. Kilián FSE—Szolnoki Cukor­gyár 3:0 (0:0). Szolnok, tisza­ligeti stadion, 150 n., v.: dr. Botka. Kilián: Kupái — Jegyi- nák, Kántor, Kiss, Papp I., Már­ta. Tóth, Tamás (Fejes), Mold­ván, Baran. Kaposvári (Terjéki). Az első félidőt a hazaiak len­dületes játéka és több kihagyott helyzete jellemezte. A második félidőben fokozta az iramot a Kilián és előbb Baran, majd Moldván szerzett gólt. Továbbra is a hazaiak kezdeményeztek többet és a 87. percben Fejes állította be a végeredményt. Ifi: MTE n—Cukorgyár 7:1. Fegyvernek—Mezőtúr 2:2 (1:0). Fegyvernek: Kiss — Papp (Jan- csó), Csontos, Vasas, Hermann, Öllé, Molnár, Barta (Gyárfás), Faragó L., Ipacs, Faragó J. Vé­gig jóiramú, izgalmas, változa­tos1 mérkőzésen, igazságos ered­mény született. G.: Faragó L. (2), ill. Balázs, Szűcs. Jó: Cson­tos, Hermann, Molnár, ill. Szűcs. Ifi: Mezőtúr—Fegyvernek 2:1. Rákóczifalva—Olajbányász 0:0. Rákóczifalva, 400 n., v.: Csák I. Rákóczifalva: Nagy P. — Nyol- czas I., Bagi, Kuti, Hanák, Mol­nár. Horváth, Bencsik II., zakar II.. Nyolczas II.. Bozsik. A kö­zepes színvonalú mérkőzésen igazságos eredmény született. Jó: Bagi, Kuti. SZÍ N H A Z ' A~ SzigHgetTszinház Szolnokon délután 3 órakor; Varazskermgő (Jászai bérlet). MOZI Szolnok Vörös Csillag: Fehér agyar, visszatér (16, 50 száza­lékos felemelt hely áron). Kert: Liliomfi, Tallinn: Koncert szóló- piszolyra (14, 20 százalékos fel­emelt helyáron), Tisza: Verijsz- kii negyed melódiái. Szanda- szöllős Terv: Kutvahűség, Jász­berény Lehel: Felejthetetlen dal, Kert: Tecumseh. Kisújszállás Ady: Pim, Pam és Pumelka, Kunhegyes Szabadság: Holtbiz­tos tipp (50 százalékos felemelt helyáron), Kunszentmárton Kö­rös : Emlékezz a nevedre! (14), Mezőtúr Dózsa: Aki, 'esőben ment el (14), Béke: özönvíz I. (másfélszeres helyáron), Szabad­ság: Gerolsteini kaland, Tisza­füred Tisza: A színész és a va­dak. I—II. (másfélszeres hely­áron. Torökszentmiklós Dózsa: Hlze.na. Hunyadi: Az idők kez­detén, Túrkeve Vörös Csillag: - rcord (16, filmbarátok mű­sora). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÓ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. James Last zenekarának új fel- ■■-''icibrti. Aktuális jegyzet. A Szolnoki Kassai úti iskola kóru- : .1 énekel. — 17.30: Ahol azelőtt nem termeu semmi. Keresztes Ifi: Olajbányász—Rákóczifalva 3:2. Üjszász—Jb. Vasas 3:1 (0:0). Üjszász, 200 n., v.: Kovács. Üj­szász : Dancsó — Sziőnyi, Ko­vács, Kalló, Térjék, Bóta. Ju­hász. Kasza (Nagy Gy.), Mérész, Rátóti, Földi (Földes). Igen jó­iramú és változatos mérkőzést játszott a két csapat. Az első félidőben a hazai támadósor több gólhelyzetet, elhibázott, a második félidőben azonban Mé­rész mesterhármasával biztosan szerezte meg a győzelmet. G.: Mérész (3), ill. Dorók. Jó: Ko­vács. Kalló, Juhász, Mérész, ill. Varga, Csík. Ifi: Jb. Vasas—Üjszász 2:1. Középtiszai MEDOSZ—Karcag 0:0. Kenderes, 200 n., v.: Csipe. Középtiszai MEDOSZ: Bugyik — Pádár L., Pádár M., Rozsonyi, Korpás, Bartusek (Pádár Gy.), Süveges I. (Ferenczi), Szerencsi, Süveges A., Agócs, Losánszky. A látottak alapján mindkét fél elégedett lehet az eredmény­nyel. Jó: Bugyik, Pádár L., Pá­dár M., Agócs, ill. Bagó, Szil- vási, Décsei, Kalocsai. Ifi: K. MEDOSZ—Karcag 2:2. Tószeg—Jászfényszaru 2:1 (1:0). Tószeg, 150 n., v.: Kiss. Tószeg: Gyigor — Kiss J., Urbán. Kor­mos, Túrái, Szabó I. (Kádár), Vágó, Szabó II., Földi, Zsidai, Dallos. Ügy tűnik a szezon vé­gére magára talált a tószegi csapat: már az első 5 percben két kapufát rúgtak. A 10. perc­ben Zsidai, az 50. percben Dal­los szerzett gólt. A vendégek Gál révén az 55. percben szé­pítettek. Jó: Dallos, Zsidai, ill. Gál. Ifi: Jászfényszaru—Tószeg 5:1. Jászjákóhalma—Jászapáti 3:1 (0:1). Jászjákóhalma, 200 n., v.: Mester. Jákóhalma: Banya II. — Nagy ín., Kovács. Nagy II., Szabó, Urbán, László, Iszmai- lovszki, Nagy IV. (Kukléta), Palcsó, Banya III. Az első fél­időben az erősen tartalékos ven­dégcsapat enyhe mezőnyfölényt harcolt ki a sok hibával játszó hazaiakkal szemben. A második félidőben nagyot javult a hazai gárda teljesítménve és megér­demelten nyert. G.: Palcsó (2), (egyet 11-esből), Urbán. ül. Nagy Hl. (öngól). Agnes és Balogh György riport- műsora. — 17.50: Kunsági nép­dalok. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Ritmuskoktél. — 18.28: Hírösszefoglaló, müsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Világhy Erzsébet és Csőr József nótákat énekel, Németh János cimbalmozik. — 9.06: Én és a társadalom (ism.). — 9.36: Üj lemezeinkből. — 10.05: Zene­vár (ism.). — 10.20: Az opera- közvetítés folytatása. — 10.50: Zenekari muzsika. — 11.40: Más muzsika kell. Hidas Antal re­génye folytatásokban. V. rész. — 12.35: Melódiakoktél. — Köz­ben: 13.10: Törvénykönyv. — 14.10: Ezereey délután (ism.). — 15.10: Kórusművek. — 15.44: Ma­gyarán szólva . . . (ism.). — 16.05: Kársán a kürtszó! — 16.35: Kocsár Miklós műveiből. — 17.05: Egy hazában. — 17.30: A közönség kérdez, a muzsikus válaszol. — 18.00: A Szabó csa­lád. — 19.15: A Belügyminisz­térium Duna Művészegyüttesé­nek népi zenekara játszik. — 19.55: Fiatalok stúdiója. — 20.23: Lemezmúzeum. — 21.05: Húszas stúdió. — 22.20: George Sand és a muzsika, — 23.00: Tánczene Varsóból, Prágából, Moszkvából és Berlinből. — 23.40; Nóták. LABDARÚGÁS: 1. Dunaújv. NB II: 35 21 11 3 72-27 53 2. Dorog 35 20 9 6 67-37 49 3. Budafok 35 20 •6 9 81-51 46 4. BVSC 35 17 11 7 64-38 45 5. DVSC 35 17 9 9 57-41 43 6. KKFSE 35 17 7 11 65-42 41 7. VOLÁN 35 15 11 9 48-39 41 8. PMSC 35 15 8 12 55-38 38 9. Szolnok 35 14 9 12 50-42 37 10. V. Izzó 35 12 10 13 44-50 34 11. Komló 35 12 10 13 39-49 34 12. N.-kanizsa 35 11 10 14 37-51 32 13. M. DAC 35 11 8 16 40-52 30 14. Oroszlány 35 11 8 15 43-56 30 15. Szekszárd 35 10 10 15 42-55 30 16. Várpalota 35 9 10 16 39-60 28 3 7. FÖSPED 35 9 8 18 47-59 25 13. Bp. Spar. 35 7 9 19 41-77 23 19. Nagy’oát. 35 8 5 22 30-68 21 20. Bábolna 35 7 5 23 43-74 19 Két csapat helyzete megpecsé­telődött, Nagybátony és Bábolna kiesett. NB m, DÉLKELET: 1. Sz. MÁV 35 24 7 4 88-39 55 2. Szarvas 35 20 13 2 86-37 53 3. Szeg. D. 35 20 6 9 76-40 46 4. BTASK 35 18 9 8 63-42 45 5. ESMTK 35 17 5 13 81-56 39 6. KTE 35 15 9 11 47-48 39 7. Lehel SC ■ 35 13 12 10 52-35 38 8. SZVSE 35 13 10 12 47-41 36 9. Gyula 35 13 10 12 46-41 38 10. Jánosh. 35 15 6 14 43-42 36 11. Láng 35 14 7 14 43-47 35 12. EGSZÖV 35 11 12 12 42-38 34 13. KSC 35 12 7 16 53-55 31 14. ÉPGÉP 35 11 8 16 46-70 30 15. Szabó L. 35 7 14 14 35-42 28 16. Kalocsa 35 10 8 17 53-79 28 17. Orosháza 35 10 6 19 36-60 26 18. HMSE 35 8 9 18 34-57 23 19. Sütőipar 35 8 6 21 24-68 22 20. Martfű 35 8 2 25 30-85 18 A MEGYEI BAJNOKSÁG Állasa 1. Töröksztm. 28 20 4 4 77-25 44 2. Kilián FSE i 28 20 3 5 77-29 43 3. Túrkeve 28 17 5 6 22-31 39 4. Fegyvern. 28 15 8 5 47-38 38 5. Rákóczii. 28 16 5 7 59-38 37 6. Üjszász 28 12 9 7 39-30 33 7. Jb. Vasas 28 13 3 12 39-44 29 8. Karcag 28 5 15 8 39-42 25 9. Sz. Cukor. 23 10 5 13 37-43 25 10. Sz. Olajb. 28 8 8 12 40-43 24 11. Kenderes 28 9 6 13 33-41 24 12. Mezőtúr 28 6 10 12 36-49 22 13. Jászfény. 28 7 8 13 26-48 22 i 14. Jászapáti 28 7 3 18 43-57 17? 15. Tószeg 28 3 10 15 21-60 16i 16. J.-jákóh. 28 2 6 20 22-69 101 Á totó 23. heti eredménye 1. N.-kanizsa—Debrecen 2 1:3 2. Bp. Spartacus—Dorog 2 1:3 3. FOSPED—Izzó 2 1:2 4. Nagybátony—Budafok 2 1:5 5. BVSC—Szolnok 1 4:1 6. Szekszárd—Oroszlány 2 0:1 7. Győri Text.—Bakony x 1:1 8. Z. Dózsa—Bauxitb. 2 0 :2 9. Soproni Text.—Vác x 0:0 10. Körmend—Ajkai B. l 4:2 11. DMTE—Nyíregyháza l 4:2 12. Borsodi V.—Sátöraljaú. l 3:1 13. Hejőcsaba—Leninváros 2 1:2 +1 14. Saig. KSE—Borsodi B. 1 3:0 Hornyák Ferenc lepkesúiyú ifjúsági világ- és Európa-bajnok Gdanskban 29 ország részvé­telével megkezdődött az 1976. évi ifjúsági súlyemelő világ- és Európa-bajnokság. Már az első napon szép magyar siker szü­letett ; Hornyák Ferenc a lepke­súlyban esélyeshez méltó, biz­tos győzelmet aratott, ő nyerte a szakítást és a lökést is. Szakításban világbajnok: Hor­nyák Ferenc 100 kg, 2. Manebe (japán) 95 kg. 3. Cofalik (len­gyel) 95 kg. Európa-bajnok: Hor­nyák 100 kg, 2. Cofalik 95 kg. 3. Sewerin (lengyel) 92,5 kg. Lö­késben világbajnok: Hornyák Ferenc 120 kg, 2. Cofalik 117,5 kg, 3. Sewerin 117,5 kg. Ugyanez a sorrend a lökés Európa-bajnoki versenyében is. összetett világbajnok: Hornyák Ferenc (Magyarország) 220 kg (100, 120). PETŐFI: 8.05: Janacek kórusműveiből. — 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.). — 8.33: Csajkovszkij: Hattyúk tava — balett, — 9.33: Derűre is derű (ism.). — 10.00: Zenés műsor üdülőknek. — 11.55: Látószög. — 12.00: Zenés beszél­getés a mezőkeresztesi Arany­kalász Termelőszövetkezet kó­rusának tagjaival. — 12.33: Arc­képek a német irodalomból. — 12.50: zenekari múzsika. — 13.25: Szobanövény-kedvelők ötperce. — 13.33: Fúvószene. — 14.00: Kettőtől hatig. — 14.00: Opera­slágerek. — 14.30: Hírek. Kör­zeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél. Szerkesztő: Szeberényi Vera. — 15.20: Könyvről — könyvért. Irodalmi rejtvény mű­sor tíz percben a Szövetkezeti Könyvterjesztő Vállalat kör­mendi könyvesboltjából. Játék­vezető: Kulcsár Katalin. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.3S: Örökzöld dallamok. Szerkesztő: Benczés Magda. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforga­lom — Győrött. Zenei szerkesz­tő: Kiss Gyöngyi. Riporter: Pet- ress István. Találkozóhely: a városi tanács előtt (Szabadság tér 1.). A műsor telefonszáma: 343-732. 18.00: Mikrofonközeiben Connie Francis. — 18.33: Cigány­dalok. csárdások. — 18.52: Ba­rangolás régi hanglemezek kö­zött. — 19.15: A mohácsi hősök- ww -.•: i vü. MAI MŰSOR Ismét kimaradtak a helyzetek BVSC—Szolnoki MTE 4:1 (1:0) Szőnyi út, 2000 n. v.: Maczkól. BVSC: Pálinkás — Bod­nár, Varga, Hosszú (Kaszás a 82- percben), B. Nagy — Tur- tóczki, Nagy I., Aranyosi — Lacika (Krómer, a szünetben), Antal, Papp. Edző: Mezey Gyöngy. Szolnoki MTE: Fekete — Kábák, Simon, Sebők, Kovács — Lódi, Kolláth, Porhanda (Szolnoki a 65. percben) — Gáncs, Szakács, Fürtös (Márton, a 60. percben). Edző: Géléi József. Az első'veszélyes támadást az MTE vezette Szakács ré­vén, ' a 11. percben viszont Hosszú egy szöglet nyomán a kapufát találta el. Két perc múlva vezetéshez ju­tott a vasutas csapat: Nagy I. húsz méterről lőtt a bal felső sarokba, 1:0. A gól után mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, az MTE Fürtös és Szakács révén sza­lasztott el gólszerzési alkal­mat. míg a fővárosiak ..zic- jcerét” Nagy I. hagyta ki. A ’32. percben Lódi remek láb­adéval indította Kolláthot, 6 (Fürtös elé talált, és a fiatal f középcsatár 1 méterről (!) \ vágta kapu fölé a labdát. Két perc múlva Szakács előtt nyílott nagy gólszerzé­si lehetőség, de hibázott. Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt az MTE, s a 48. percben kiegyenlített. Lódi szép cselsorozat végén Garicsot szöktette, aki a ki­futó Pálinkás mellett a hálóba talált, 1:1. Az MTE nem sokáig örülhetett az egyenlítésnek, négy perc múlva a hazaiak szöglethez jutottak, s az elalvó védők mellett, Nagy I. a jobb sa­rokba fejelt, 2:1. A gól után megzavarodtak a szolnokiak, s a BVSC a 66. percben to­vább növelte előnyét: Papp a jobb szélen átjászotta az MTE-védőket, majd a tisz­tán álló Aranyosihoz továb­bított, aki nem hibázott, 3:1. Az MTE csatárok ezután rendre-másra hagyták ki a helyzeteiket, előbb Szolnoki majd Szakács hibázta el az üresen hagyott kaput. Nem így Antal, aki a 82. percben belőtte a vasutasok negye­dik gólját, 4:1. A találkozó első félideje kiegyenlített játékot hozott, a második hazai gól nyo­mán azonban az MTE védel­me megzavarodott, s ezt' a vasutasok jól kihasználták. A hajrában ismét az MTE rohamozott többet, ered­ménytelenül. A helyzeteit jobban kihasználó hazaiak megérdemelten tartották ott­hon a két bajnoki pontot. Jó: Hosszú. Nagy, Aranyo­si, ill. Lódi, Kábák, Sebők. Nagy Ferenc •'Labdarúgó HB III Két pontra nőtt a Szolnoki MÁV előnye László és a labda a hálóban Szolnoki MÁV—Orosházi MTK 3:0 (1:0) Szolnok, 2000 n. v.: Nagy G. Sz. MÁV: Fehér—Cson­tos, Rep ka, Rácz, Holler, Szabó Gy., Pagonyi. N. Sza­bó (Földesi), László, Mol­nár, Papp (Tóth Gy.). Edző: Himer István. Orosháza: Frák—Rábai, Raffai, Debre- czeni, Füsti, Czifra, Kátai, Szegi (Podmaniczki), Lovas, Szász, Zseák. .Edző: Patyr Béla. Nagy lendülettel kezdett a kék-fehér együttes, és a 17. percben megszerezte a vezetést. Repka labdájával Pagonyi elfutott, és két csel után a bal felső sarokba bombázott, 1:0. Változatos, időnként színvonalas volt a mérkőzés, és Fráknak egyre több munkája akadt. Igaz, a hazai csatárok irányzékával is több ízben baj volt: N. Szabó és Pagonyi növelhette volna a MÁV gólarányainak számát. A második félidő­ben Molnár váratlan lövését védte bravúrral Frák, ám az 30. percben ő is tehetetlen volt. Pagonyi emelte át feje fölött a labdát, s a berobba­nó László labdástól zuhant a hálóba, 2:0. A 87. percben Molnár nagyerejű lövése vágódott a jobb sarokba, 3:0. A vasutasok a mérkőzés nagy részében magabizto­san, jelentős mezőnyfölény­ben játszottak, s helyzeteik alapján akár több gólt is szerezhettek volna. Jó:Ret>- ka, Pagonyi, László, Molnár, ill. Raffai, Debreczeni, Ká­tai. Szász. — tamási — sírjai előtt. Beszélgetés Maráz Borbála régésszel. — 19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Mindenki könyvtára (ism.). — 21.03: Gas- parone. Részletek Millöcker operettjéből. — 22.33: Spirituá­lék. — 23.00: Zenekari muzsika. TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 1. MŰSOR: 17.08: Hírek. — 17.20: Astrid Varna:/'. Portréfilm. — 18.05: La- kásavatók Debrecenben. Otthon érzi magát? — II. — 18.35: Já­ték a betűkkel. — 19.00: Rek- lámmüsor. — 19.10: Esti mese. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Idő­sebbek is elkezdhetik. Tévétorna (színes). — 20.05: Férfiak. Ma­gyarul beszélő szovjet film (szí­nes). — 21.15: Kerekasztal­beszélgetés budapesti kommu­nistákról. — 22.10: Tv-híradó. 3. 2. MŰSOR: 20.00: Hétköznapok Mongóliá­ban. Riportfilm. II. rész (ism). — 20.25: Veszélykeresők. Ameri­kai rövidfilm. — 20.45: Letűnt kultúrák nyomában (színes). — Francia kultúrtörténeti sorozat. Xm/6. rész: ösrégészeti kutatá­sok Palesztinában. — 21.10: Tv- híradó. 2. — 21.30: Csajkovszkij: Anyegin. Operafilm. BUKAREST: 15.00: Iskoláiévá. — 15.30: Fran­cia nyelvoktatás. — 16.05: Szín­házi újdonságok. — 17.35: Tv- glóbusz. Utazás Bulgáriában. — 17.55: Tv-fórum. — 18.20: A leg­kisebbeknek. — 18.30: Tv-híradó. — 19.15: Riportfilm. — 1.9.40: Ro­mán színházi est. — 20.40: Dal­est» Mezőtúri Honvéd- Kalocsai SE 3:1 (1:1) Mezőtúr, 500 n. v.: Tóth L. Mezőtúri Honvéd: Farkai— Neumann, Halla, Lakatos. Papp, Czimák (Aranyosi), Kléninger (Csicsely). Tóth. Szalai, Kóczián. Turcsek. Edző: Bencsik Gyula. Kalo­csai SE: Neiszner—KaDi- tány, Pécsi. Szegezdi. Zsáka, Illés L„ Szabó S.. (Poszto- bányi). dr. Gerber. Farkas (Hegedűs), Vén. Edző: Mol­nár Ferenc. A 12. percben jobboldali Honvéd támadás végén Sza­rai kapta a labdát, kicselez­te védőjét, és jól eltalált lö­véssel megszerezte csapatá­nak a vezetést. Nagyiram- ban folytatódott a játék, mindkét együttes teljes erő­bedobással küzdött A 38- percben Czirnák harcolt a labdáért két védővel szem­ben, ellökték, ám a játék­vezető sípja néma maradt, a vendégek viszont pillanatok alatt a Honvéd kapuja elé kerültek, és a kavarodás so­rán Vén talált a hálóba, 1:1. Szünet után valóságos tű­zijátékot rendezett a Hon­véd a kalocsaiak kapuja előtt. Előbb Kléninger a ka­pufát találta el, majd Tóth bombázott a hálóba. 2:1. Elkeseredett harc folyt a pályán, s izzó hangulat ural­kodott a nézőtéren. A 88. percben Tóth kiugrott a vé­dők közül, a 16-oson belül azonban a vendégcsapat ka­pusa leterítette. A büntetőt Halla nagy nyugalommal he­lyezte a kapuba, 3:1. A riagy- iramú, szikrázó mérkőzésen a Honvéd megérdemelten győzött. Jó: Kóczián, Halla, Tóth, Farkas, Neumann, ill. Nieszmer, Vén, Pécsi. — sindel — Lehel SC—Kecskeméti SC 1:1 (0:0) Jászberény, 800 n. v.: Hartmann. Lehel: Vasas— Karkusz, Sárközi, Kirchner, Kátai, Hajdú, Kelemen (Kupcsok), Marczis, Sántha, Urbán, Bacher. Edző: Buk- hár László. Kecskeméti SC: Varga — Losonczi, Lantos. Kecskés, Érsek, Tánczos, Pasek, Hájer, Farkas (Peté­nyi), Szabó, Szilágyi (Vági). Edző: Bányai Nándor. Az alacsony • színvonalú mérkőzésen a kecskeméti csapat támadott többet, ám igazi gólhelyzetet nem tu­dott kialakítani. A 43. perc­ben Sántha kisodródva a kapufát találta el. Szünet után a Lehel kezdett job­ban, s Urbán nagy helyzet­ben a kapusba lőtt. Az 53. percben Tánczost a játék­vezető kiállította, mert síp­szó után elrúgta a labdát Az 59. percben Bacher szög­letrúgásból érintés nélkül csavarta a labdát a hálóba, 1:0. A 75. percben Petényi 25 méteres kapás góllal egyenlített. Jó: Sárközi, Kirchner. Marczis, ill. Lan­tos, Kecskés, Pasek. Láng Vasas—Tisza Cipő 1:0 (0:0) Martfű, 500 n. v.: Mizsei. Láng Vasas: Lesi—Szabó (Lits), Thoma, Csiszár, Rozs­nyói, Ridács, Ónodi, Mészá­ros (Leskó), Horváth, Bog­nár, Ács. Edző: Baksa Gyu­la. Tisza Cipő; Tajti—Nagy I., Borza, Mihovdcs, Sípos, Nagy II. Almási, Nyitraí, Novak (Kesjár), Szőlősi, Ko- “vács. Edző: Csendes Imre. Tapogatódzó mezőny já­tékkal telt el az első tíz perc. melynek végén Szőllő- si hagyott ki nagy helyzetet. A 20. percben Tajti kiejtet­te a labdát, de Horváth 3 méterről fölé lőtt. A 40. és a 43. percben még két gól- szerzési alkalmat szalasztott el a Tisza Cipő. A második > félidőt a hazai együttes nagyiramban kezdte, de a gólhelyzeteket továbbra ««-n sikerült, kihasználni. A haj­rára rákapcsolt a Láng Va­sas. de Horváth a kapufát találta telibe. A 85. percben dőlt el a mérkőzés sorsa, Taitj kiejtette a labdát, és Horváth közelről, a hálóba gurított. 1:0. A mérkőzés végig kiegyensúlyozott erők küzdelmét hozta, az első félidőben a hazaiak voltak a jobbak, de a második já­tékrészben sem játszottak alárendelt szerepet