Szolnok Megyei Néplap, 1976. április (27. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-06 / 82. szám

tin's, április 6. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Végre győzelem Szolnoki Vízügy-Dózsa — Bp. Spartacus 6:4 (1:0, 2:1, 0:1, 3:2) A fejesgólok mérkőzés© Szolnoki MTE — Várpalota 3:0 (2:0) Öröm és bánat MTE első gólja után Damjanich nszoda, 500 néző: V.: Gyerő. Szolnok: Takó, dr. Boros, Varga, Pin­tér, Cseh, Ecsei tlr., Pásztrai. Csere: Kozák. Edző: Urban Lajos. Bp. Spartacus: Mol­nár, Magas, Deák, Barsi, Bar­na, Kemény, Somossy, cse­re: Felkai. Edző: Bolvári Antal. Góllövök: Pásztrai 3, Cseh 2, Pintér illetve Ke­mény 2, Somossy 2. Cseh jegyében teltek az el­ső percek. Egy gyors akció­góllal megingatta a váloga­tott Molnár önbizalmát, 1:0, majd kiállították, és máris Takó került az érdeklődés homlokterébe. Négy olyan lövést hárított, hogy a Spar­tacus sok vízi ütközetet túl­élt támadói gsak hitetlenked­ve rázták a fejüket. Az első negyed végén három szövet­kezeti tüzér vágtatott a ka­pu felé egy árva védővel szemben, de a hitét vesztett Kemény ezúttal sem tudott gólt dobni. Tisza Cipő SE—Szarvasi Fő­iskola Spartacus 2:2 (2:1). Szarvas, 2000 néző. V: Kristóf. Tisza Cipő: Tajti — Sipos, Bor­za, Farkas, Nagy II., Bodnár, Almási, Kovács I.. Nyitrai (Szől- lősi), Novak. Vass. Edző: Csen­des Imre. Szarvas: Fiedler — Bujdosó (Plástyik). Gajdos, Fi- lyó, Kerekes. Magyar, Rozsén, Kovács, Brakszatórisz, Jakab, Oravecz. Edző: Bánáti Rezső. Már a 6. percben megszerez­te a vezetést a martfűi csapat: Kovák húzott el a bal szélen, élesen a kapu elé lőtt, a labda a kapufáról Nyitrai elé pattant, és ő nem hibázott, 1:0. A 17. ■ percben váratlanul jött a hazai­ak egyenlítő gólja: egy jobb oldali szöglet során Brakszató­i risz mindegy 15 méterről fejel- f te kapura a labdát, a sok ] védő között a hálóba kötött ki, ' 1:1. Mindenki azt várta, hogy I ősszeroppan a vendégcsapat, ám j meglepetésre újítani tudott, s i a 44i percben ismét vezetést ! ezerzett. Kovács I. teljesen ©gyedül törhetett kapura. Fied- f tér megfogta a csatár lábát. A büntetőt Tajti nagy nyugalom­mal a jobb felső sarokba lőtte, 2:1. A második félidő elkesere- ■„ dett hazai rohamokkal kezdő­dött, ám ezek minden tervsze­rűséget nélkülöztek. A ritkább martfűi támadások rendre ve- , széiyesek voltak. Kovács I. két * alkalommal is a kapussal állt szemben, ám lövés helyett cse­lezni kezdett, és oda lett a helyzet. A 70. percben vitatható li-esből egyenlítettek a hazaiak, 2:2. A martfűi csapat ezen a mérkőzésen végre azt nyújtotta, emit tud, s lelkes, csupaszív já­tékával közelebb állt a győze­lemhez. Jók: Tajti (a mezőny . legjobbja), Borza, Farkas, Ko­* vács I. Bodnár, ilL Oravecz, $ Magyar, Kovács. ' Szolnoki MÁV—ÉGSZÖV MF­* r)OSZ 2:1 (2:0). Kiskunlacháza, 800 néző. V: Petri. SZMÁV: Fe­' hér — Csontos, Rácz, Tóth Gy.-, Repka, Varga, Tóth A., N. Sza­■ bó, Szabó Gy., Molnár (Költő);, "" Papp (László). Edző: Himer J István. ÉGSZÖV: Gergely — í Kovács, Kinizsi, Prádel, Földi, Czikora, Sallai, Polgár, Nagy, . Korák, Székely (Schmidt). Edző: Sipos Ferenc. A vasutasok vezető gólja nem váratott sokáig. A 2. percben Szabó György szögletét Repka N. Szabó elé csúsztatta, aki a bal alsó sarokba továbbította, 1:0. A MÁV ötletesen szőtte tá­madásait s, a 27. percben to­vább növelte előnyét. Molnár a védőktől szorongatva is a háló­ba tudía küldeni a labdát az elfekvő kapus mellett, 2:0. A 36. percben Horák fejese került Fe­hér hálójába, 2:1: A második félidőben szikrázóvá vált az egyébként is kemény összecsa­pás, a hazaiak óriási erővel ro­hamoztak az egyenlítő gólért. Az utolsó negyerórában három esetben is szerencsével mene­kült meg a vasutas együttes a góltól. Végül is lelkes játékuk­kal a kék-fehérek rászolgáltak a győzelemre. Jók: Tóth Gy., Tóth A., N. Szabó, Molnár, ill. Kovács, Prádel. Mezőtúri Honvéd—ÉPGÉP 1:0 (1:0). Mezőtúr, 400 néző. V: Mé- Ees. Honvéd: Győrfi — Neu­mann, Csicsely, Halla, Papp, Kléninger, (Szalai), Lakatos, Czirnák (Fekete), Weiland, Bácskái, Dinya. Edző: Bencsik Gyula. ÉPGÉP: Jantr^er — Finsátner, Jópeti, Turner, Ko­vács, Katona, Dénesi Ligeti, Tóth, Bleicher III., Bene (Papp). Edző: Dombóvári József. Honvéd-támadásokkal indult a mérkőzés, s az egyetlen gól már a 10. percben megszületett: Lakatos két ügyes csel után 20 Méterről lövésre szánta el raa­A második negyedben Pásztrai góllövésben 2:1-re győzött Kemény ellen, és Molnár már nagyon komo­ran nézegetette a jő taná­csokat bekiabáló nézőket, összesítésben: 3:1. Takó to­vábbra is hajthatatlan volt, Somossy csak büntetőből tu­dott; szépíteni, 3:2. Az utolsó játékrészben minden előfordult, amiért felnőtt emberek vasárnap este uszodába zarándokol­nak. Kemény hatalmas lö­véssel egyenlített, majd Pin­tér taszította kétségbeesésbe Molnárt, akinek úgy mufcat- # tá-k meg. hogy hol a labda, 4:3. P betűs pólósak parádé­ja után Pásztrai adta meg a kegyelem döfést a Pintérre helyezkedő kapusnak, 5:3. Somossy az egész szolnoki védelemmel a nyakában szé­pített, majd Csái állította be a végeredményt, 6:4. gát, és a labda a felső sarok­ba kötött ki, l :0. Továbbra is a hazaiak, voltak fölényben, de a helyzeteket nem sikerült érté­kesíteni. A félidő utolsó negyed­órájában a fővárosiak rohamoz­tak eredménytelenül, j Szünet után a vendégcsapat kezdett jobban, de a hazai védelem rendre hárított. A 60. perctől ismét a Honvéd támadott töb­bet, több meleg pillanat adó­dott az ÉPGEP kapuja előtt, az eredmény azonban nem váltó-, zott. Mindkét együttes'sok hibá­val, ám határtalan lelkesedés­sel játszott. A Honvéd megérde­melte a győzelmet. Jók: Laka­tos, Papp, Weiland, Bácskái, ill. Turner, Kovács, Bleicher, Ligeti. Kecskeméti TE—Lehel SE 1:0 (1:0). Kecskemét, 1200 néző. V: Koszó. KTE: Nagy E. — Virágh, Nagy J., Gyorsa (Csordás). Ro­már «mi, Bende, Görbe (Magyar M.), Mányoki, Franczkó, Por- handa, Magyar I. Edzio: Máté Ferenc. Lehel: Vasas — Kar- kusz, Sárközi, Kirchner (Fejes), Kátai. Hajdú, Kelemen, Luká­csi, Sántha, Gergely, Bacher. Edző: Biró István. Lehel-támadásokkal vezették be a találkozót, ám a 14. perc­ben egy szöglet során a hazai csapat szerzett vezetést. A lab­da átszállt a kimozduló Vasas kapuson, és Mányoki a hálóba fejelt, 1:0. Egy ideig a hazaiak kezdeményeztek többet, de az­tán a Lehel vette át az irányí­tást: Gergely, és Sántha hibázott nagy gólhelyzetben. A második félidőben ellaposodott a játék, bár ekkor is Lehel-fölény, jel­lemezte a találkozót. A többet támadó és a mezőnyben jobban játszó Lehel döntetlent érdemelt volna. Jók: Nagy J., Komáro­mi, Mányoki, Magyar I., Ma­gyar M., ilL Sárközi, Sántha, Gergely. Szolnok Vörös Csillag: Joa­chim dobd a gépbe, Tallinn: Az ég velem van, Ballagó idő (du), Tisza: Mi van doki? Szanda- szöllős Terv: A rendőrség csak áll és néz (14). Jászberény Le­hel: Bekötött szemmel (14). Kisújszállás Ady: A lopakodó hold (14, 20 százalékos felemelt helyáron). Kunhegyes Szabad­ság: Bosszú a bércek között. Kunszentmárton Körös: A ne­gyedik vőlegény. Mezőtúr Dó­zsa: Mackenna aranya (20 szá­zalékos felemelt helyáron), Szabadság: Zongora a levegő­ben, Béke: Piedone a zsaru. Tiszafüred Tisza: Tecumseh. Törökszentmiklós Dózsa: Ga- wein a zöld lovag, Hunyadi: özönvíz ír. (másfélszeres hely­áron). Túrkeve Vörös Csillag: Az 5. hatalom (14). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÓ: 17.00: Műsorismertetés, hírek. — 17.10: Mit ér az értelmiség? — Eszmecsere Karcagon. A be­szélgetést vezeti: Pálréti Ágos­ton. — ..Szolnok megyei sum- másdalok”. Az öcsödi népdal- kört Kávási Sándor mutatja be. — Üttörőhíradó. Szerk.: Vágási Kálmán. — Könnyű hangszer­szólók. — Miről írnak az üzemi lapok? — Hanglemezbarátoknak. — 18.00: Alföldi krónika' — 18.15: A Dawn együttes és Sergio Endrigo énekel. — 18.27: Hír­összefoglaló, müsorelőzet?'­KOSSUTH: 8.27: Gluck operáiból. — 9.00: Utazás az agy körül (ism.). — 9.30: Citera, furulya, tambura- muzsika. — 19.05: Iskolarádió =• TÁBLÁZATOK LAEDARÜGAS NB IL 1. D.-újv. 26 17 7 2 59-20 41 2. Budafok 26 13 5 6 61-38 35 3. Dorog 26 14 7 5 47-25 35 4. KRFSE 26 U 4 8 47-31 32 5. Volán 25 11 10 5 39-27 32 6. BVSC 26 11 8 7 43-32 30 7. DVSC 26 11 8 7 37-33 30 8. SZMTE 26 10 8 8 37-28 28 9. PMSC 26 10 6 10 37-23 26 10. MÁV DAC) 26 9 7 10 31-35 25 11. V. Izzó 26 7 9 10 30-36 23 12. Várpalota 26 7 9 10 30-39 23 13. Kanizsa 26 7 9 10 25-35 23 14. Komló 26 7 9 10 25-41 23 15. Szekszárd 26 6 io 10 29-40 22 16. Oroszlány 26 6 8 12 31-43 20 17. FÖSPED 26 6 7 13 32-44 19 ÍR. Nagybát. 26 7 5 14 26-44 19 19. Bp. Spatít. 26 5 8 13 24-32 18 20. Bábolna 26 6 4 16 33-57 16 NB IIL 1. Szarvas 26 15 9 2 66-28 39 2. Szó. M8áV 26 17 5 4 64-29 39 3. BTASK 26 14 7 5 49-31 35 4. Szegedi i"D. 26 15 3 8 51-30 33 5. Jánosit. 26 13 3 10 34-32 29 6. KTE 26 12 5 9 32-34 29 7. ESMTK 26 12 4 10 60-42 28 8. ÉGSZÖV 26 9 10 7 34-25 28 9. Láng 26 11 6 9 33-30 &8 10. Gyula * * 26 9 8 9 29-32 26 11. Lehel 12. KSC 26 8 9 9 39-30 25 26 11 3 12 39-40 25 13. Kalocsa 26 9 6 11 42-54 24 14. SZVSE 26 9 5 12 36-36 23 15. Szabó SE 26 6 9 11 25-29 21 16. Sütőipar 26 8 5 13 22-45 21 17. ÉPGÉP 26 8 5 13 32-57 21 18. Hódm. 26 6 7 13 21-36 19 19. Orosháza 26 5 6 15 28-45 16 20. Tisza C. 26 5 1 20 19-70 11 MEGYF.r .BAJNOKSÁG 1. Kilián FSE 19 14 2 3 58-18 30 2. Törökszm. 19 13 3 3 51-18 29 3. Túrkeye 19 12 5 2 35-15 29 4. Rákóczif. 19 11 3 5 39-26 25 5. Üjszász 19 9 6 4 30-21 24 6. Jb. Vasas 19 11 2 6 30-25 24 7. Fegyvernek 19 9 6 4 31-30 24 8. Sz. Olajb. 19 6 5 8 29-32 17 9. Jászfény. 19 5 6 8 19-31 16 10. Karcag 19 3 9 7 27-31 15 11. K. MEDOSZ 19 5 5 9 20-30 15 12. Sz. Cukgy. 19 5 4 10 25-34 14 13. Jászapáti 19 6 1 2 32-38 13 14. Mezőtúr 19 2 8 9 17-34 12 15. Tószeg 19 2 8 9 14-36 12 16. Jászjákóh. 19 — 5 14 14-52 5 VÍZILABDA A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Vasas 4 4 — — 25: 9 8 2. OSC 4 3 ,1 — 26:12 7 3. BVSC 4 2 •1 1 19:16 5 4. FTC 4 2 1 1 19:17 5 5. Bp. Spart. 4 2 1 1 29:20 5 Sz Vízmű 4 2 1 1 21:21 5 7. Ü. Dózsa 4 2 — 2 18:18 4 8. SZEOL 4 1 1 2 12:19 3 9. Szóin. VD 4 1 1 2 13:21 3 10. Egri Dózsa 4 — 1 3 15:21 1 V. Izzó 4 — 1 Í3 9 £5 1 12. Bp. Honvéd 4 — 1 '3 13:21 1 Szentes—Egri Dózsa 10:9 SZEOL—Vasas Izzó 5:3 OSC—Bp. Honvéd 6:3 Vasas—Ü. Dózsa 7:4 BVSC—FTC 8:5 A totó 14. heti eredménye 1. Komló—Volán X 1:1 2. Bábolna—D.-újváros 2 1:2 3. Oroszlány—Pécs 2 1:2 4. V. Izzó—Dorog X 2:2 5. DMTE—Gyöngyös 1 3:2 6. Borsodi B.—Egri D. 2 2:3 7. D.-újv. Ép.—Ganz-M. X o :o 8. Szfv. MÁV—Pénzügyőr 1 3:1 9. Gyula—Szegedi D. 1 1:0 10. Ascöli—Napoli X 0:0 11. Inter.—Juventus 1 1:0 12. Sampdor.—Roma 1 1:0 13. Torino—Milan 1 2:1 +1 14. Atalanta—Genoa 2 0:1 10.25: Nemzetközi mesefesztivál. — 10.35: Zenekari muzsika. — 11.39: Rákóczi. Dramatizált epi­zódok LacZkó Géza regényéből. XIV. rész. — 12.35: Melódiakok­tél. — Közben: 13.10: Törvény- könyv. — 13.25: A Melódiákoktól folytatása. -— 14.00: Ünnepi kör­tánc. — 14.49: Éneklő ifjúság. — 15.10: Gencsy Sári és Svéd Sán­dor nótákat énekel. Lukács Ist­ván cimbalmozik. — 15.44: Ma­gyarán szólva ... — 16.00: A vi­lággazdaság hírei. — 16.05: Har­sán a kürtszó! — 16.35: Verdi: e-moll vonósnégyes. — 17.05: Mi, adófizetők. — 17.30: Koloratur áriák. — 18.00: A Szabó-család. — 19.15: Ravel-művek. — 20.06: Külpolitikai dokumentumműsor. — 20.36: Grabócz Miklós népdal­feldolgozásaiból. — 21.05: Világ­színház. — 21.41: Gyulai Gaál János: Hárman Párizsban. — 22.20: Zenés játékokból. — 22.50: Meditáció. — 23.00: Népdalok, néptáncok. — 0.10: Toronyzene. PETŐFI: 8.05: Kállai Kiss Ernő .klart- nétozik. 8.20: Egy otthon há­rom nemzedéknek. — 8.33: A Szovjetunió Honvédelmi Minisz­tériumának fúvószenekara ját­szik. — 8.50: Kísérletek valósága. — 9.00: Jlorváth Attila és a Sy­rius együttes felvételeiből. — 10.00: A zene hullámhosszán. — 9.33: Délelőtti torna. — 9.33: Re­mekírók — remekművek. — 11.00: Állatbarátok ötoercc. — 11.55: T_,átószöe. — 12.00: Ének­együttesek félórája. — 12.33: Arcképek a német irodalomból. — 12.50: Zenekari muzsika, — Szolnok, 2500 néző. V.: De­meter dr. SZMTE: Fekete — Kolláth, Simon, Sebők, Ká­bák — Magos, Lódi, Árvái — Garics, Fürtös (Márton a 82. percben), Szolnoki (Új­vári az 52. percben). Edző: Géléi József. Várpalota: Pa­lotai (Szeles a szünetben) — Lukoviczki, Csapó, Kísbej, Czompó — Kcrkai (Bene a 65. percben). Szöllősi, Kun — Bertalan, László, Nyitrai. Edző: Palovecz Béla. Hazai rohamokkal kezdő­dött a találkozó. A 6. perc­ben Szolnoki szögletrúgás-a után Csapó fejéről vágódott a labda kapufára, majd is­mét-' szögletre. Nem sokkal később Szolnoki lS-osról le­adott lövését védte Palotai. A 16. percben Lódi ívelte be a szögletet. Garics fejelte a labdát a jobb sarok felé. Pa­lotai a kapufa segítségével hárított. A hazai támadások a 20. percben góllá értek. Ismét Szolnoki ívelte szög­letből a labdát kapu elé, me­lyet Magos a rosszul helyez­kedő Palotai mellett a kapu •közepébe felelt, 1:0. ,A gól után a vendégek is vezettek egy két. akciót. Az egvik tá­madásuk végén László lövé­se a mozdulatlan fekete m.“1- lett vágódott ki a kapufáról. A 30. percben gyom hazai akció végén Szolnoki kivárt az ötösön, és szögletre sze*- rélték. Három perccel ké­sőbb Lódi egy szén e«?l után pontos labdát küldött az alapvonalról Garics fejére, aki közelről nem hibázott, 2:0. A 4L percben Fürtös vi­harzott el jobb oki álon, kö­zéire küldte a labdát, amely Honvéd Kilián FSE—Török­szentmiklósi Vasas 3:0 (0:0). Szolnok, tiszaligeti pálya. 500 néző. V: Szabó I. Kilián: Kupái —. Tóth, Kántor, Kiss, Márta, Jegyinák (Papp). Baran. Ku- peczki, Kaposvári (Földesi), Moldván, Terjéki. A megyei rangadó/ hazai támadásokkal kezdődött, s két kihagyott hely­zet adódott mindkét kapu előtt. Az első félidőben a széltől tá­mogatott törökszentmiklósiak támadtak többet. A második játékrészben kiegyenlítettebbé vált a küzdelem.' A találkozó a 83. percben dőlt el: Kupeczki labdáját Baran közelről a há­lóba perdítette, 1:0. Jók: Ku­pái, Kiss, Baran, illetve Bodaj, Kocsis. Ifi :MTE—Törökszentmiklósi Vasas 1:1. . Jászapáti—Középtiszai ME- DOSZ 2:1 (2:0). Jászapáti 350 néző. V: Orbán. Jászapáti: Rácz 13.33: A Wiener-Sängerknaben énekel. — 14.00: Kettőtől hatig... — 14.00: Operaslágerek. 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Tánczenei koktél: Szer­kesztő: Szeberényi Vera. — 15.20: Könyvről könyvért. Iro­dalmi rejtvényműsor tíz perc­ben a szarvasi szövetkezeti könyvesboltból. Játékvezető: Pándy Lajos. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: Találkozás a stúdióban. Házi­gazda: Zsoldos Péter. Vendé­geink: Koncz Zsuzsa, Sass Syl­via, valamint az Új Budapest Vonósnégyes. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom Esztergom­ban. Zenei szerkesztő: Divéky István. Riporter: Petress Ist­ván. Találkozóhely: Eszter­gom, a Technika Háza előtt. A műsor telefonszáma: 343-732. — 18.00: Harminc perc rock. — 18.33: Boross Lajos népi zenekara játszik, Szántai Ildikó és Soós János nótákat énekel. — 19.15:- Miről tanúskodik a paksi löszfal? —19.30: Csak fiataloknak! — 20.33: Molnár Géza új könyve. — 21.05: Slágermúzeum. — 21.50: A bűvös vadász. Weber háromfelvonásos operájának közvetítése ^ Pécsi Nemzeti Színházból. — 23.49: Ré­gi kórusmuzsika. TELEVÍZIÓ 1. MŰSOR: 9.23: Tévétorna (ism.). — 9.25: Szünidei matiné. 1. Brúnó unat­kozik. NSZK rajzfilmsorozat. A fáraó kincse. — 2. Don és Pe+er. Angol burleszkfílmsorozat.. Épí­a befutó Magos lábáról alig került kapu mellé. Szünet után két gyors ven­dég-támadás futott a pályán melynek végén előbb Czom­pó az 5-ösről lőtt gyatrán mellé, majd Nyitrai fejelt tiszta helyzetben kapu fölé. Az 57. percben egy remek támadás végén tovább nö­velte előnyét a hazai csapat. Magog kapta jobb szélen a labdát, átjátszotta hátvédjét, nagyszerűen adta középre, s Fürtös először vetődve elúsz­tatta a jobb sarokba, 3 :0. A biztos vezetés tudatában né- hánv perces könnyelműség következett a hazai védelem­nél, melynek végén a 64. percben Fekete az utolsó pillanatban mentett. A 69. percben Magos, majd két perccel később Fürtös ha­gyott ki nagy helyzetet. A —■ Kovács J., Kovács L., Meny­hárt, Tajti, Tóth, Szabó, Csö­mör, Tóth L.. Kriker. Juhász. Góllövők: Kriker, Kovács J.. ill. Molnár. Lendületes hazai roha­mokkal kezdődött a mérkőzés, majd' a vendégek rendezték so­raikat, s néhány ügyes akció igazolta: a jó képességű ME- DOSZ-csapat idegenben sem le­becsülendő ellenfél. Kriker majd Kovács L. szerzett 20 mé­teres szabadrúgásból gólt, azután a vendégek szemmel láthatóan feladták a küzdelmet, erejükből csak a szépítésre ju­totta. Jók: Rácz. Kovács L, Tóth L., ilL Molnár. Ifi: Jászapáti—Középtiszai ME- DOSZ 0:0. Szolnoki Cukorgyár—Fegyver­nek 2:2 (1:1). Szolnok, 300 né­ző. V< Bogyó. Cukorgyár: Fenyvesi (Dobos) —, Kovács, Márkus, Vincze, Kelemen, Bakk, Leelőssy, Csollák, Pintér, Kor­tők (ism.). — 3. Játsszunk báb­színházát! (színes). XIII/10. rész: Átalakulások (ism.). — 4. Ba­jaja herceg. Csehszlovák mese­film (ism.). — 5. Don és Peter. Angol burleszkíilm sorozat. Cir­kuszban (ism.). — 11.55: Legyünk barátok (ism.). — 16.53: Hírek. — 17.05: MűVészeti értékeink megóvása. Falképek restaurálá­sa (ism.). — 17.55: Északi szom­szédainknál. Riportfilm. I. rész (ism.). — 18.40: Játék a betűk­kel. — 19.05: Reklámműsor. — 19.15: Esti mese (színes). — 1.9.30: Tv-híradó. — 20.00: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. — 20.05: Kisfilmek a nagyvilágból. Em­ber és Föld. Spanyol ismeretter­jesztő rövidfilmsorozat. Az ame­rikai óriásvidra (színes). — 20.30: Pedig. Magyar dokumentumfilm. — 20.40: Változó Ázsia. Olasz dokumentumfilm-sorozat. X/6. rész: . Hong Kong — Macau. — 21.45: Súlyemelő Európa-bajnok- ság. Pehely- és könnyűsúly (szí­nes) . Közvetítés Berlinből, fel­vételről. — 22.35: Tv-híradó. 3. 2. MŰSOR: 20.00: Gondolatok a vezetésről. TIT. rész: Beszélgetés Lázár Lász­lóval. a BUBIV vezérigazgatójá­val (ism.). — 20.15: Brecht: Ku­rázsi mama. Dráma két részben. A Madách Színház előadása, fel­vételről. (14 éven felülieknek!) — Közben: 21.35: Tv-híradó. 2. BUKAREST 9.20: Titokzatos sziget — film. — 15.00: Iskola-tv. — 15.30: Va­káció* műsor. — 16.05: A ro­mán kultúráról. — 16.30: A me­zőgazdaság dolgozóinak. — 17.00: Folklór műsor. — 17.30: Tv-gló- busz — lengyelországi utazás. — 18.00: Költemények^ — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.39: Tv­híradó. — 19.00: Reflektor. — 19.15: Színmű. — 20.45: Dalok. hátra lévő időben is a hazai­iák voltak fölényben, helyze­tük is akadt, melyeket azon­ban rendre elhibáztak. A hazai csapat az első per­cektől kezdve erőteljes roha- h amok at vezetett, és már az első félidőben megnyugtató előnyhöz jutott. A második félidőben, néhány perces körmyelmű&égíől eltekintve, tovább tartott a szolnoki, fö­lény. A gyengén játszó Vár­palota • egy pillanatig sem tudta kétségessé tenni a minden részben jobb hazai csapat biztos győzelmét. Egyénileg a szolnokiak kö­zül Kábák. Sebők, és Garics, a vendégek közül Kisbej, Czompó és Kun játéka emel­kedett ki. mos, Major (Zakar). Jó ira­mú mérkőzésen igazságos dön­tetlen született. Góllövők: Pin­tér, Csollák (U-esből),’ ill. Fara­gó L. (2). Jók: Kelemen, Csol­lák, Márkus, ill. Csontos, Fara­gó L., Ipaces. Ifi: Cukorgyár—Fegyvernek 3:0. Szolnoki Olajbányász—Tószeg 4:0 (1:0). Mátyás király út, 50 néző. V: Tóth. Olajbányász: Öllé —, Szép, Szabó, Bohács (Mari), Ragó. (Papp), Pénzes, Varga, Hangodi. Sólyom. Mé­száros. Halász. A végig fölény­ben játszó Olajbányász az első játékrészben a helyzetek soka­ságát hagyta kihasználatlanul. Góllövők: Hangodi (2), Mászáros (2). Jók: Szép. Pénzes, Hango­di. Mészáros, 111. Zsidai, Nagy L. Ifi: Olajbányász—Tószeg 8:0. Jb. Vasas—Jászfényszaru 1:« (1:0). Jászberény, 300 néző. V: Petesi. Jb. Vasas: László —, Bu­da, Csik, Fazekas. Hájas. (Ben- kej. Varga, Sándor, Kaptás, Szívós. (Gedei), Bábosik, Do- rók. Az első negyedóra kiegyen­lített játékot hozott, majd a hazai csapat rákapcsolt, és a 22. percben Hájas labdáját Szí­vós a kapu közepébe bombázta. Szünet után a vendégcsapat ro­hamozott, a Vasas-védelem azonban biztosan hárított. A 83. percben Dorók labdáját a gól­vonalról vágták ki. Góllövők: Szívós. Jók: László. Buda, Csik, Varga, ill. Gál, Pethes. Ifi: Jb. Vasas—Jászfényszaru 0:0. Túrkeve—Mezőtúr 4 :i (1:0). Túrkeve, 400 néző. V: Bállá Gy. Túrkeve: Fórizs, Csizi, Deák, Nagy L, Vajda, Takács, Szamos- falvi, F. Kiss, Kontra, Sugár, Havancsák (Kormos I.). A hazai csapat több sérült játékosát volt kénytele^ nélkülözni, ezért a találkozó elején kapkodás jel­lemezte . játékukat. A második gól után fölénybe kerültek, s ilyen arányban is megérdemel­ten nyertek. Góllövők: Sugár (4), ilL Sólyom (ll-esből). Iif: Túrkeve—Mezőtúr 4:0. Rákóczifalva—Üjszász 3:3 (1:1). Rákóczifalva, 400 néző. V: GÓL Rákóczifalva: Nagy P. —, Nyol­cas II. (Nyolcas I.), Mihályi, Bagi, Horváth, Zakar, (Novot- ni), Kuti, Bozsik, Molnár, Ben­csik I,, Bencsik II. A hazaiak harcoltak ki némi mezőnyfö­lényt, de sok helyzetet hagytak kihasználatlanul. A vendégeket főleg lelkesedésük dicséri. Gól­lövők: Bencsik II. (2), Bozsik, ill. Mérész (2), Kasza. Jók: Mi­hályi, Bencsik, illetve Mérész. Ifi: Rákóczifalva—Üjszász I ;L Jaszjáli óhalma—Karcag 2& — Raj — lobdqpjqó NB Ifi Á Tisza Cipő bravúrja Szarvason MOZI MAI MŰSOR — szekeres — Labdarúnó megyei bajnokság Győzött a Kilián a megyei rangadón i