Szolnok Megyei Néplap, 1976. április (27. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-21 / 94. szám

976. április 21 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Újabb vereség OSC—Szolnoki Yízügy-Dózsa 6:4 i(2:0, 0:2, 3:1, 1:7) Szolnok, 700 néző, V: Ottó. OSC: Fekete, Szívós dr.. Há­mori dr.. Bodnár dr., Kon­rad 111, dr. Sudár, Gál. Ed­ző: Katona András. Szolnok: Takó, Varga, Vörösvári, Pintér, Cseh, Hecsey dr. Ed­ző: Urban hajós. A gólok sorrendje: Gál, Konrád IU. dr., Pásztrai, Pásztrai (e), Pásztrai (4 méteresből), Szí­vós dr- (e), Szívós dr.. Szívós dr. (e), Hecsey dr. (e), Kol­ler dr. Két gyors góllal mutatko­zott be az OSC. Gál és Kon­rád III. dr. emlékeztette Ta- kót a szombati keserves per­cekre, 2:0. Pásztrai az alap­vonal mellé kisodródva a vízből csavart a jobb felső sarokba. Döbbenetes nagy gól volt! Harcedzett fotósunk megdermedt a csodálkozás­tól. így a ritka szép jelenet csak azok emlékezetében él majd, akik látták a találko­zót. Az egyenlítő gólt is Pásztrai .dobta, 2:2, és kez­dett két .héttel ezelőtti ön­magára hasonlítani a Dózsa. Pintér látV’ányos kettőzését Fortuna védte Fekete he­lyett. Felgyorsult, változa­tos, jó volt a játék a har­madik negyedben. Pintér. Pásztrai. Hecsey dr. veszé­lyeztette Fekete kapuját. A megviselt idegzetű védők Hecseyt kissé keményen in­tették nyugalomra, és Pászt­rai büntetőből megszerezte a vezetést, 2:3. Szívós dr.- nak nem tetszett a dolog. Felvillantott egy keveset kivételes tudásából. A szi­porkák eredménye bíárom gyors gól, 5:3. Az utolsó já­tékrészben Takó 'kivédte Konrád III. dr. négymétere­sét, sorozatban kerültek partra a játékosok. Ideges feszült légkörben fejeződött be a találkozó, amelynek végeredménye Hecsey dr. és Koller dr. góljával 6:4-re alakult. Labdarúgás, megyei 1. osztály A Törökszentmiklósi Vasas veresége Kenderesen Középtiszai MEDOSZ—Török­szentmiklósi Vasas 2:1 (0:0), Kenderes, 400 néző, V.: Juhász. K. MEDOSZ: Bugyik — Pádár 11., Berényi, Pádár I., Szeren­csi, Korpás, Ferenczi, Süveges 111., Süveges II.. Agócs, Lo­sánczki. Szép számú közönség előtt végig élvezetes nagyiramú mérkőzésen, megérdemelten nyert a nagy lelkesedéssel ját­szó hazai csapat. A vezetést egy távoli szabadrúgásból a vendé­gek szerezték meg. ám, egy rit­kán látható hajrával végül is a maga javára íordítóttá a hazai csapat a mérkőzést. Góllövők: Süveges III., Süveges II., ill. Fricker. Jók: Az egész hazai csapat, illetve Nagy I., Boda. Ifi: Tm. Vasas—K. MEDOSZ 1:0 Túrkeve—Jászberényi Vasas 2:0 (2:0). Jászberény, 300 néző. V.: Polonkal Jb. Vasas: László — Fazekas, Csik, Tóth, Márton, Buda, Varga, Gedei, Szívós, Há­jas, Bábosik, Dorók. A vendé­gek durva védelmi hibából tíz perc alatt két gólt szereztek, ezután a Vasas végigtámadta a hátralevő 80 percet, a tehetetlen csatárok azonban szépíteni sem tudtak. Gól: Kontra, Sugár. Jók: a vendégcsapat valamennyi játé­kosa, illetve Csik. Ifi: Túrkeve—Jb. Vasas 1:6. Fegyvernek—Rákóczifalva 3:2 (1:0). Fegyvernek. 750 néző, V.: Vincze. Fegyvernek: Kiss,—Papp, Csontos, Vasas, Hermann. Öllé, Molnár (Gyárfás), Barta, Faragó J.. Faragó L., Ipacs. Nagyvonalú játékvezetés mellett, sportszerű, jó iramú, izgalmas mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak minden tekintetben fölülmúlták a vendégeket, akik csak lelkese­désükkel elégítették ki a szép számú közönséget. A fegyverne- ki együttes számos gólhelyzetet — így egy büntetőt is — elhi­bázott. Az eredmény a vendé­gek számára hízelgő. Gól: Fara­gó L., Ipacs, Gyárfás, ill. No- votni, Bencsik I. Jók: Bencsik n. ifi: Rákóczifalva—Fegyvernek 2:1. Mezőtúri Főiskola AFC—Jász­apáti 3:1 (0:0). Mezőtúr, 200 n. V.: Szarvas. MAFC: Győri— Szűcs, Forrai, Bán, Kun, Balázs, Mi­hály, Szigriszt, Pábar, Sólyom, Rommel. Javuló játékkal győ­zött a második félidőre kifulladt vendégekkel szemben a mező­túri csapat. Gól: Balázs, Forrai, Sólyom (ll-esből), ill. Tóth. Jók: Szűcs, Kun, Forrai, Illetve Kovács, Tajti, Tóth. ifi: Mezőtúrt AFC—Jászapáti 3:2. Jászfény szaru—Szolnoki Olaj­bányász 2:2 (1:1). Jászfényszaru, 600 néző. V.: Hossó. Jászfénv- szaru: Pethes — Tető, Gál, Ró­zsa, Török, Farkas I., Palócz, Farkas II.. Horváth, Gergely (Dobák), Rimóczi. A nagy ira­mú változatos, de durvasággal tarkított mérkőzésen a hazaiak egy büntetőt és számos gólhely­zetet hibáztak el. A vendégek az utolsó percben szerencsés góllal egyenlítettek. Góllövők: Palócz, Farkas II.. ill. Sólyom, (2). Jók: Palócz, Pethő, ill. Pénzes, Só­lyom. Szép. Ifi: Jászfényszaru—Olajbányász 0:0. Kilián FSE—Tószeg 1:0 (1:0). Tószeg, 300 néző. V.: Csák I. Tószeg: Gyigor I. — Túrái S., Gyigor J., Kiss J., Urbán, Vágó, Földi, Szabó J.t Szabó D., T. Nagy U. Tóth J. A hazai csap at óriási lendülettel kezdte a mér­kőzést. Ebben a játékrészben a bíró büntető gyanús helyzetben engedte tovább a játékot. A 25. percben potyagólt kapott a hazai csapat. Ezután a tószegiek a helyzetek sorát hagyták kihasz­nálatlanul. Jók: Kupeczi, Varga, illetve: Szabó D.. (a mezőny legjobbja), T. Nagy L.: Góllö­vők: Kupeczki. Ifi: MTE H—Tószeg 3:6. Üjszász—Jászjákólialma 2:1 (1:1). Üjszász, 300 néző. V.: Abo- nyi. Üjszász: Dancsó' — Szőnyi, Kovács Gy., Kalló, Térjék, Bó- ta, Juhász, Földes, Mérész, Rá- tóti, Földi (Koczka). A hazaiak végig irányították a játékot. A nagyobb arányú győzelmet azonban a csatársor tehetetlen­sége miatt szalasztották el. Góllövők: Kovács Gy., Bóta, ill. Nagy. Jók: Kovács Gy., Térjék, Bóta. Ifi: Űjszász^-Jászjákóhalma 5:0. Karcag—Szolnoki Cukorgyár 2:1 (1:1). Karcag, 400 néző. V.: Terenyei. Karcag: Szabó — Ka­locsai, Szilvási, Bene, Nagy A., Varga, Tóth, Nagy I.. Sági, Tü­dős, Dankó. Lagymatag első fél­idő után a második játékrész­ben mindkét csapat lendülete­sebben játszott. A többet táma­dó hazaiak csak nehezen harcol­ták ki a győzelmet a kemény összecsapásokkal tarkított mér­kőzésen. Pintér (Cukorgyár) az utolsó percben kiállítva. Góllö­vők: Nagy I.. Tüdős (ll-esből), ill. Kelemen. Jók: Kalocsai, Var­ga, Nagy I., ill. Márkus, Bakk. Ifi: Karcag—Cukorgyár 1:0. MOZI Szolnok Vörös Csillag: A sta­dion őrültjei, Tallinn: Hannibál tanár úr, Tisza: Közelharc fér­fiak és nők között. Szandasző- lős Terv:. ÜJ KRESZ 1976. (ma­tiné hely áron). Jászberény Le­hel: A bronzkarkötő (14, film­barátok műsora). Kisújszállás Ady: Kopár sziget (filmbarátok műsora). Kunhegyes Szabadság: szünnap. Kunszentmárton Kö­rös : szünnap. Mezőtúr Dózsa: A színész és a vadak I—II. (más- félszeres helyáron), Szabadság: Pavlinka, Béke: szünnap. Tisza­füred Tisza: Drága John (18, I filmbarátok műsora). Török- szentmiklós Dózsa: Joachim dobd a gépbe, Hunyadi: szün­nap. Túrkeve Vörös Csillag: Ko­pár sziget (filmbarátok műsora^. RÁDIÓ SZOLNOKI STÚDIÓ 17.00: Műsorismertetés, hírek. — 17.05: Népdalcsárdások. — 17.10: Munkásportré — Petri Fe­renc riportja. — Tangóritmus­ban. — 17.25: Zenés autóstop — Közlekedési Magazin. Szerkesz­tő: Forró Tamás. — 18.00: Alföl­di krónika. — 18.15: Tánclépés- ben. — 18.27: Hírösszefoglaló, lap- és műsorelőzetes. KOSSUTH: 8.27: Gounod: Faust — Balett­zene. — 8.45: Amiről Gyulán vi­tatkoztunk. A „Népművelők fó­ruma” melléklete. /— 9.00: Zenés képeskönyv. — 9.15: Válaszolunk hallgatóinknak. — 9.30: Hegedűs a háztetőn. Részletek Bock ze­nes játékából. - W.05; „Nyitni­TÁBLÁZATOK Végig fölényben játszott az MTE Szolnoki MTE—Dunaújvárosi Kohász 0:0 Szolnok, 4500 néző. V.: Győri. SAMTE: Fektste — Kábák, Sebők, Simon, Kovács — hódi, Kolláth, Üjváfi — Garics, Magos (Márton, a 72. percben). Szolnoki. Edző: 'Géléi József. Dunaújváros: Majzlinger — Formaggini, Tóth, Fajt, Kerekes — Szepesi, Mártha, Fajkusz — Tímár (Szűcs, a 7. percben), Horváth, Klement( Sajó, a 74. percben). Edző: Palicskó Tibor. labdabcgAs nb n: 1. Dunaújv. 28 18 8 2 62-20 44 2. Dorog 28 16 7 5 51-26 39 3. Budafok 28 16 5 7 «5-41 37 4. Volán 28 12 10 6 40-28 34 5. KKFSE 28 14 5 9 48-33 33 6. BVSC 23 11 10 7 44-33 32 7. DVSC 28 12 8 8 40-34 32 8. Szolnok 28 10 9 9 37-29 29 9. PMSC 28 11 fi 11 39-26 23 10. Komló 23 9 9 10 31-42 27 11. MÁV D. 28 9 7 12 32-39 25 12. V. Izzó 28 8 9 11 31-39 25 13. Várpalota 28 8 9 11 32-41 25 14. Kanizsa 28 8 9 11 27-40 25 15. Szekszárd 28 7 10 11 32-42 24 16. FÖSPED 23 7 8 13 37-44 22 17. Oroszlány 28 7 8 13 32-46 22 18. Nagybát. 23 8 5 15 27-49 21 19. Bp. Spart. 28 5 9 14 26-56 19 20. 3ábolna 28 6 5 17 33-58 17 Dorog—DVSC 1:0 Budafolí—Pécs 3:1 Oroszlány—VOLÁN 1 Nagybátony—MÁV DAC 1:0 DVSC—FÖSPED 0:0 V. Izzó—Várpalota 1:0 Komló—Nagykanizsa 4 :o Bábolna—K. KFSE 0:0 Szekszárd—Bp. Spartacus 2 :o NB ra: 1. Szarvas 28 17 9 2 70-23 43 2. Szó. MÁV 28 18 6 4 69-31 42 3. BTASK 28 15 7 6 52-32 37 4. Sz. Dózsa 28 16 4 8 54-32 36 5. Jánosh. 28 14 3 11 35-33 31 6. KTE 28 13 5 10 36-38 31 7. ESMTK 28 13 4 11 64-44 30 8. ÉGSZÖV 28 10 10 8 36-29 30 9. Láng 28 12 6 10 35-32 30 10. Lehel SC 28 9 10 9 41-31 28 11. Gyula 28 10 8 10 30-34 23 12. KSC 28 12 3 13 45-43 27 13. SZVSE 28 9 7 12 39-39 25 14. Kalocsa 28 9 7 12 45-61 23 15. ÉPGÉP 28 9 5 14 38-62 23 16. Szabó SE 28 6 9 13 26-33 21 17. Hódmez. 28 7 7 M 23-37 21 18. Sütőipar 28 8 5 15 22-49 21 19. Orosháza 28 6 6 16 29-48 18 20. Tisza C. 28 6 1 21 21-72 13 Kalocsai SE—Szegedi Dózsa 2:2 KecskcmétiTE—EPGF.P 4:2 Gyulai SE—B.-csabai TASK 1:0 Jánoshalma—HÖDGEP Mctrip. 1:0 Láng Vasas—Kecskeméti SC 2:1 A Kohász támadásaival kezdődött a mérkőzés, a 3. percben Tímár beadását Horváth Gy. fejelte mellé, majd Klement lövését védte Fekete. A 9. percben Tímár összecsapott Kováccsal, a dunaújvárosi fiú súlyos térd­sérülést szenvedett, és nem tudta folytatni a játékot. Az első negyedóra elteltével mind nagyobb fölénybe ke­rültek a hazaiak. A 17. percben Garics beadását Újvári perdítette kapu mel­lé. majd Magos küldött egy átadást az alapvonalon túl­ra. A 26. percben Lódi lab­dáját Kolláth fejelte kapu­ra, mely a tehetetlen Majz- lingeren is túljutott, ám a kapufa mentett. A 32. perc­ben Kábák a kifutó kapus fölött emelte át a labdát, s a labda a felső léctől alig néhány centire szállt a já­téktéren túlra. A 40. perc­ben Kolláth tiort előre, az 5-ösön már csak a dunaúj­városi kapussal nézett far­kasszemet, de önzetlenül a befutó Gáncshoz továbbított — vesztére a védők felsza­badítottak. Két perccel a félidő befejezése'előtt Simon hibájából Klement ' került jó helyzetbe, de. hirtelenked­ve ellőtte a labdát. Szünet után továbbtartott a piros-feketék fölénye, még­is az első helyzetet a vendé­gek hagyták ki. Simon kés­lekedett a labda elrúgásá- val, Szűcs elvette tőle, egye­dül iramodhatott a kapu fe­lé, a 16-ról azonban mellé durrantott. Az 55. percben tumultus támadt a Kohász kapuja előtt, idé-oda patto­gott a labda, végül Magos a hálóba küldte. Meglepetésre a játékvezető érvénytelení­tette a gólt. Ezután Újvári labdáját Lódi fejelte mellé, majd Szolnoki nagy lövését védte Majzlinger. Nyomasz­tó fölényben játszott az MTE, a dunaújvárosiak oly­kor 8—9 emberrel is véde­keztek. A 75. percben Garics lövésébe Fajk belenyúlt, s kis híján öngólt * szerzett. Ezután Garics két ízben is veszélyeztette a kaput, a sze­rencsével azonban hadilábon állt a csatár. Szolnoki az ol­dalhálóba bombázott, s ez­zel véget ért a jó iramú, küzdelmes mérkőzés, melyen az első negyedórától elte­kintve az MTE játszott fö­lényben. A hazai csapatból Kábák, Sebők és Kolláth, a vendégek közül Majzlinger, Tóth és Mártha emelkedett ki játékával. Győri játékvezető tévedé­seivel döntően befolyásolta a találkozó végkimenetelét. — szekeres — Labdarúgás, NB III. Döntetlen a vasutas rangadón Szegedi VSE—Szolnoki MÁV 2: MEGYEI "BAJNOKSÁG 1. Kilián FSE 21 16 2 3 63-20 34 2. Túrkeve 21 14 5 2 40-lfi 33 3. Töröksz. 21 14 3 4 54-20 31 4. Rákóczii. 21 12 3 fi 46-31 27 5. Fegyvernek 21 10 7 4 35-33 27 6. Üjszász 21 10 fi 5 32-24 26 7. Jb. Vasas 21 12 2 7 31-27 26 8. Sz. Olajb. 21 6 fi 9 32-37 18 9. Karcag 21 4 9 8 30-35 17 10. K. MEDOSZ 21 fi 5 10 24-35 17 11. Jászfénysz. 21 5 7 9 21-36 17 13. Sz. C.-syár 21 6 4 11 29-36 16 13. Mezőtúr 2L 4 S 9 23-36 16 14. Jászapáti 21 6 2 13 34-42 14 15. Tószeg 21 2 8 11 16-42 12 16. Jászjakóh. 21 — 5 VÍZILABDA; OB I: Ifi 15-55 5 1. Vasas fi _ 35-13 12 2. OSC fi 4 2 — 36-20 10 3. Ü. Dózsa fi 4 2 27-21 8 4. FTC fi 3 2 1 28-23 8 5. BVSC fi 3 1 2 30-25 7 6. Bp. Spart. fi 3 1 2 25-24 7 7. Szentes 6 2 1 3 27-25 5 8. SZEOL 6 2 1 3 .19-24 5 9. Bp. Honvéd 6 1 2 3 23-28 4 10. Szolnok fi 1 1 4 19-23 3 11. V. Izzó fi — 2 4 11-22 2 12. Eger fi 1 5 21-33 1 Á totó 16 heti eredménye 1. SZMTE—Dunaújváros x 0:0 2. Komló—Nagykanizsa 1 4:0 3. Bábolna—KKFSE x 0:0 4. Oroszlány—Volán l 1:0 5. DMTE—Egri Dózsa 2 1:6 6. Hejőcsaba—Gyöngyös 2 0 :i 7. S.-újhely—Ózd 1 2:1 8. Egri Vasas—MVSC 1 2 M 9. Szfv. MÁV—Ganz-M. x 2:2 10. Napoli—Juventus x 1:1 11. Ascoli—Inter 1 2:0 12. Cagliari—Veronr 2 0:2 13. Roma—Bologna x 0:0 ~rl 14. Samben.—Genoa 1 1:0 Szeged, 1200 néző. V.: Bana. SZVSE: Gilicze — Czibere, Ter­hes, Tihanyi Z., Tihanyi B., Sándor, Petrovics (Gérecz), Roth, (Herold), Simái S., Tímár, Kovács Z. Edző: Veress László. SZMAV: Fehér — Tóth Gy., Repka, Rácz, Csontos, Holler (Varga), Tóth A., N. Szabó, Szabó, Molnár, Papp. Edző: Hi­mer István. Már a 2. percben Csontos sza­badrúgása adott munkát a sze­gedi kapusnak’. Egy perccel ké­sőbb Papp lövése szállt centi­méterekkel a kapu fölé, az el­lentámadás során azonban Fe­hérnek kellett bruvúrral tisz­táznia. A 14. percben szerezte meg a vezetést a szolnoki csa­pat: Tóth Antal labdáját Papp a kimozduló Gilicze fölött emeite a hálóba, 0:1. Négy perc múlva Repka szabálytalanul akadályoz­ta Timárt a 16-oson belül, a büntetőt Tihanyi értékesítette, 1:1. A 33. percben Terhes a föl­dön fekvő Tóth Antalba rúgott, ezért a játékvezető kiállította. Az 50. percben a tíz emberre fogyatkozott Szeged vezetést szerzett: Tímár 3 méteres lesről induva a kifutó Fehér mellett gurította a hálóba, 2:1. Az 55. percben Tóth Antal is a kiállí­tás sorsára jutott. Az 57. perc­ben Varga 25 méterről lövésre szánta el magát, s a labda a jobb felső sarokba kötött ki, %*2. Az egyenlítés után hatálmas harc kezdődött a győztes gólért, miközben a szolnokiak a hely­zetek egész sorát hagyták ki, az eredmény azonban nem válto­zott. Jók: Gilicze, Tihanyi B., Sándor, Simái, Tímár, illetve Szabó Gy., Csontos, Rácz. — tamási — Lehel SC—Fővárosi Sütőipar 1:0 (1:0) Kerepesi út. 200 néző. V.: Zsa- lakó. Lehel: Vasas — Karkusz, Sárközi, Kátai, Kirchner, Fejes, Lukács, Hajdú, Sántha, Urbán, Bacher. Edző: Biró István. Főv. Sütőipar: Franki — Nagy. Fo­dor, Dinopulosz. Dénes, Vétek, Kovács A., Zoliéi, Oborzil (Sza­bó), Hrych (Kovács B.). Mohá- csik. Edző: Havasi Sándor. Óvatos mezőnyjátékkal kezdő­dött a mérkőzés, a 22. percben aztán egy kapu előtti kavaro­dás során Lukácsi szerezte meg a találkozó sorsát eldöntő gólt. Ezután továbbra is óvatoskodó mezőnyjátékkal teltek a percek. A második félidőre kissé fel­élénkült az iram. főleg a Lehel előtt adódott több gólszerzési lehetőség, ezek egyikéből Sántha a kapufát találta el. A hajrára feltámadt a hazai csapat, s ek­kor a jászberényi védelemnek is akadt dolga. A Lehel megér­demelt győzelmet szerzett: Jók: Karkusz. Kirchner, Hajdú, Sántha. illetve Franki, Mohácsik. Szarvasi Főiskola Sp— Mezőtúri Honvéd 2:0 (0:0) Szarvas, 2000 néző. V.: Tóth L. Szarvas: Fiedler — Kerekes, G^dos. Filyó, BrakszatóriSz, Ma­gyar. Rozsán I., Kovács, Jakab (Bujdosó), B. Tóth (Kálmán), kék” — Kisiskolások műsora. — 10.40: Zenekari muzsika. — 12.35: Tánczenei koktél. — 13.20: Lá­togatás kutatóintézetekben — 13.40: Miskolci Balogh János né­pi zenekara játszik. — 14.00: Mindenki Könyvtára. — 14.27: Bartók-kórusok. — 14.43: Kál­mán Imre operettjeiből. — 15.10: Iskolarádió. — 15.50: Cherbourgi esernyők. Részletek Legrand filmzenéjéből. — 16.00: A világ- gazdaság hírei. — 16.05: Lakodal­mas dalok. — 16.35: XVII. szá­zadi operákból. — 17.05: Egy asztal mellett... — 17.30: Haydn-művek. — 18.18: Béládi Miklós könyvszemléje. — 19.15: Remekírók — remekművek. A Buddenbrook ház. Thomas Mann regénye rádióra alkalmazva — III. rész. — 20.22: örökzöld dal­lamok. — 21.23: Kis magyar néprajz. — 21.28: Tenoráriák. — 21.39: A szellemi munka való­sága. — 22.20: Pártok és par­tok Portugáliában —, II. rész. — 22.30: Évfordulók nyomában. — 23.20: Népdalok, néptáncok. PETŐFI: 8.05: Záray Márta és Vámosi János énekel. — 8.20: Pártok és partok Portugáliában (ism.). — 8.33: Nóták. — 9.23: Délelőtti torna. — 9.33: Lukács Pál brá- csázik. — 10.00: A zene hullám­hosszán. — 11.33': A Szabó-csa­lád (ism.). — 12.00: Vukán György szerzeményeiből. — 12.33: Az élete regény volt. Do­kumentumműsor Hriszto Botev bolgár költőről, — 13.33; Játék- t birodalom. — 14.00: Máté Péter táncdalaiból. — 14.25: Orvosi ta­nácsok. — 14.30: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.35: Bizet: Az ar- les-i lány ’— II. szvit. — 14.55: Énekszóval, muzsikával. Fiatalok népzenei műsora. — 15.15: Már­kus László énekel. — 15.30: Hí­rek. — 15.33: Indulók. — 15.40: Kapcsoljuk a 22-es stúdiót. Al- mássy László Debussy-műveket zongorázik. — 15.55: Reklám. — 16.00: Az Ifjúsági Rádió órája. Diáktarisznya. Szerkesztő-műsor­vezető: Osgyáni Csaba. — 17.00: II. félidő. Közvetítés a Rába ETO—FTC és a DVTK—Videoton bajnoki labdarúgómérkőzésről. Riporter: Novotny Zoltán és Szűcs Ferenc. — 17.50: Szövetke­zők. Domány András riportja. — 18.03: Részletek Dunajevszkij ope­rettjeiből. — 18.33: Barátság slá- gerexpressz. — 19.15: Közvetítés az Ü. Dózsa—Szeged és a Hon­véd—Csepel bajnoki labdarúgó­mérkőzésről. — 20.00: Ez is, az is... — 22.02: Chopin: h-moll szonáta. — 22.33: Sanzonok Tom- sits Rudolf és Victor Máté szer­zeményeiből. — 23.03: Üj dzsessz- felvételeinkből. —23.20: Victor de Sabata operafelvételeiből. TELEVÍZIÓ 1. MŰSOR: 9.08: Tévétorna (ism.). — 9.15: Iskolatévé: Orosz nyelv (közép- isk. Ill—IV. oszt.). Régi orosz műemlékek. — 9.55: Német nyelv tísözépisk. I—n—III—IV. oszt.). 10.20: Delta. Tudományos híradó (ism.). — 10.45: Bűnügyi múzeum. Magyarul beszélő NSZK filmsorozat. A bélyeg (ism.). — 12.05: Játék a betűk­kel (ism.). — 17.30: Hírek. 17.35: Kuckó. — 18.05: Ismerje meg Samu Gézát (színes!). ’ Port­réfilm (ism.). — 18.25: „Találko­zás a szovjet űrkutatással”. Ri­portműsor. — 18.50: Minden nap. Dokumentumfilm-etűd (színes!). — 19.00: Reklámmüsor. — 19.10: A Közönségszolgálat tájékoztató­ja. — 19.15: Esti mese. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. — 20.05: Sütő András: Egy lócsí- szár virágvasárnapja. Dráma két részben. A kaposvári Csiky Ger­gely Színház előadása, felvétel­ről. (14 éven felülieknek!) — 21.45: Jégkorong Világbajnokság (színes!). Döntő. Közvetítés Ka­towicéből, felvételről. — Közben: Kb. 22.40: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Még egj'szer! Ismétlés a márciusi műsorokból. — 20.01: A capuai fiúk Amerikája. Doku­mentumfilm. — 20.55: Zenekari est a tv IV-es stúdiójában. Mendelssohn: Hegedűverseny (színes!). — 21.45: Benjámin László. Portréfilm. BUKAREST: 15.00: Iskolatévé — 15.30: Orosz nyelvoktatás. — 16.05: Szabadidőre ajánljuk. — 16.20: A volánnál. Autóvezetőknek. — 16.30: Ismeretterjesztő műsor. — 17.00: Ifjúsági enciklopédia. — 17.35: Nevelés, politika, kultúra. — 17.50: TV-fórum. — 18.20: A legkisebbeknek. — 18.30: Tv- híradó. — 19.00: Gazdasági TV újság. — 19.35: Yves Montand és Alida Valii füznarchivüm műso­ra. :2 (1:1) Rozsán n. Edző: Bánáti Reziő: Honvéd: Gyórfi — Aranyosi, Csicseiy, Halla. Neumann. Laka­tos, Nagy, Kléninger, Weiland, Dinya, Szabó (Turcsek). Edző: Bencsik Gyula. A sérülések miatt tartalékosán kiálló Mezőtúri Honvéd a mér-, kőzés első percétől védekezésre rendezkedett be. Később kide­rült, hogy kár volt annyira tartaniuk a listavezetőtől, hi­szen a játéka egyáltalán nem volt „félelmetes”. A ' gyenge formában levő csapat alacsony színvonalú küzdelme riem 'tet­szett a szép számú közönségnek. A 40. percben a mezőtúriak gólt értele el, de a játékvezető les címén nem adta meg. Szünet után erősített a hazai csapát, de támadásait a Honvéd-védelem biztosan verte vissza. Már-már úgy látszott, döntetlenül végző­dik a találkozó, amikor a 81. percben egy szögletrúgás nyo­mán Magyar szerzett vezetést, majd két perccel a találkozó vége előtt, ugyanő talált 20 méteres bomba szabadrúgásból a hálóba. Jók: Fiedler. Magyar, Filyó. illetve Neumann, Halla, Csicseiy. — sindel — ÉGSZÖV MEDOSZ— Tisza Cipő SE 1;0 (0:0) Kiskunlacháza, 600 n. V.: Koszó. ÉGSZÖV: Gergely — Kovács. Pirisi, Gyengési. “Földi. Czikora (Kiss). Sallai. Schmidt, Nagy, Dárdai. Vécsei (Szondi). Edző: Sipos Ferenc. Tisza Cipő: Taiti — Sípos. Borza, Bodnár. Farkas, Nagy, Almási. Kovács, Novak. Nyitrai (Kókai), Vass (Miho- vics). Edző: Csendes Imre. Már a 2-. percben vezetést sze­rezhetett volna Martfű: Vass szabadrúgása a kapusról ki­pattant, Nyitrai azonban a ka­pu torkában elcsúszott. Az első félidő végig kiegyensúlyozott, helyenként túl kemény játékot hozott. A 35. percben Farkast a játékvezető kiállította. A máso­dik félidőt a hazai csapat nagy akarással kezdte, de a tíz főre fogyatkozott Tisza Cioő dereka­san állta a rohamokat. A 63. percben Dárdai középre ívelt, és a lesen álló Schmidt könnyedén lőtt a kapu közepébe. 1:0. A gól után, ha lehet’ még keményebb lett a játék, s ebben a bírónak is része volt. aki meglehetősen erélytelenül vezette a találkozót: a 75. percben például továbbot intett akkor is, amikor Almásifc a büntető területen belül ketten is kézzel húzták vissza. Az ala­csony színvonalú, kemény mér­kőzésen a hazai csapat szeren­csés góllal nyert. Jók: Pilisi. Földi, Schmidt, Dárdai, illetve Borza, Almási, Kovács I. — mészáros — Kosórlabda Kuba—Szolnok válogatott Az április 23-tól 27-ig tartó nemzetközi női kosárlabda tor­na külföldi résztvevői közül el­sőként Kuba válogatottja érke­zett tizenhárom játékossal Szol­nokra, s" kedden délelőtt már edzést is tartottak az összecsa­pások színhelyén, a ti3zaligeti sportcsarnokban. Ma 16.30 óra­kor nyilvános edzőmérkőzésre kerül sor Kuba és Szolnok vá« ros női válogatottja között a tLssaiUretl csarnAMwvn.