Szolnok Megyei Néplap, 1975. október (26. évfolyam, 230-256. szám)

1975-10-07 / 235. szám

1975. október 7. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Ökölvívás Á szolnoki 605-ös Ipari Szakmunkásképző Intézet a pontverseny győztese Nagy sikert aratott a szak­munkástanulók országos egyéni ökölvívó-bajnokságának négy­napos versenysorozata. Vala­mennyi versenynapon jó rende­zés mellett izgalmas küzdelmek­nek lehetett szemtanúja a szép számú közönség. A rendezvény jelentőségét bizonyítja, hogy a vasárnapi döntőkön jelen volt a magyar ökölvívó sport teljes ve­zérkara — Siller János szövet­ségi elnök, Szemes László főtit­kár, Papp László vezetőedző — is. A döntőkön az előző napok­hoz viszonyítva emelkedett a színvonal. A verseny győztesei, serdülők, 1960—61-es születésűek. Kispapír- súlytól felfelé: Kocsis L. (24. sz. 1SZI, Bp.) 2. Kovács J. (605. ISZI, Szolnok), Vadász E. (29. sz. ISZI, Bp.), 2. Bernáth K. (605. ISZI, Szolnok), Szondi K. (605. sz. ISZI, Szolnok). Füzessy Z. (22. sz. ISZI, Bp.), Kalányos S. (508. ISZI. Pécs), 2. Berta S. (605. ISZI, Szolnok), Budai L. (403. ISZI, Sopron), Ragán A. (500. ISZI, Pécs), Kónigh L. (400. ISZI, Győr), 2. Bana P. (605. ISZI, Szolnok), Zadravecz Z. (503. sz. ISZI, Kaposvár), Klein T. (22. ISZI, Bp.), Csé- pányi I. (103. ISZI, Sajószent- péter), Szöllősv L. (500. ISZI, Pécs), Alvics Gy. (509. sz. ISZI, Szigetvár). 1959-es születésűek, papírsúly­tól felfelé: Molnár T. (212. ISZI, Eger), Varga J. (213. ISZI, Hat­van), 2. Bertalan Gy. (605. ISZI, Szolnok), Kincses S. (111. ISZI, Kisvárda), Wachler R. (212. ISZI, Eger), Bárgyi A. (213. ISZI, Hat­van), Kolompár Gy. (500. ISZI, Pécs), Molnár L. (312. ISZI, Oroszlány), Kocska F. (500. ISZI, Pécs), Arbók J. (109. ISZI, Deb­recen), Kardos P. (605. ISZI. Szolnok), Baumgartner T. (500. ISZI, Pécs), Szőke T. (5C0 ISZI, Pécs). Ifjúságiak, papírsúlytól felfelé: Farkas Z. (222. ISZI, Kiskunlac- háza), Makay L. (213. ISZI, Hat­van). Stezák M. (21. ISZI, Bp.), Tábi L. (340. ISZI, Dunaújváros), Rákosa F. (512. ISZI, Kaposvár), Harmos I. (213. ISZI, Hatvan), Pesti L. (604. ISZI, Törökszent- miklós), Salamon M. (503. ISZI, Kaposvár), Molnár I. (203. ISZI, Cegléd), 2. Sinka L. (605. ISZI. Szolnok), Antal F. (613. ISZI, Gyula), Závodi Gy. (327. ISZI, Székesfehérvár). Pontversenyben: 1. 605. sz. ISZI, Szolnok 98, 2. 212. ISZI, Eger 76, 3. 500. sz. ISZI, Pécs 63 ponttal. A törökszentmiklósi Pesti Lajos (balról) rohamoz Vízilabda HMK-kozépdöntő SZEOL—Szolnoki Yízügy-Dózsa 6:5 (1:0, 3:2, 2:2, 0:1) Szeged, 500 n. v.: Ferenczy L. SZEOL: Esztergomi — Max, Boros, Rácz, dr. Kiss, Lutter, Borza. Cserék: Ve- zsenyi P.. Vezsenyi K., Szity- tya, Zámbó, Edző: Koncz Ist­ván. Vízügy- Dózsa: Taikó — Pintér I., Kozák, Urbán, Cseh, dr. Hecsei , Pásztori. Csere: Vörösvári. Edző: Ka­nizsa Tivadar. Az első negyedben mind­két csapat szoros emberfo­gással, biztonsági játékot ját­szott. Boros révén a SZEOL vezetéshez jutott. A második játékrészben a SZEOL csa­patában hármas csere tör­tént, a játék felgyorsult. A harmadik negyedben a SZEOL 6:4-es vezetései kezdhette az utolsó játék­részt. A SZEOL ezzel a győ­zelmével bejutott az MNK négyes döntőjébe. G.: Lutter (2), Szittya (2), Boros, dr. Kiss, ill. Pinter (3), Pásztrai, dr. Hecsei. Jak: Esztergomi, Lutter, ill. Pintér, Urban. Labdarúgás, megyei I. osztály Jászberényi Vasas—Szolnoki Cukorgyár 4:1 (2:0). Jászberény, 200 n., v.: Édes. Az első negyed­órában tapogaíódzó játék folyt, majd a széllel szemben játszó hazaiak rohamoztak, ám táma­dásaik rendre lesen akadtak el. A 28. percben Rédei beadásából Dorók szerezte meg a vezetést, majd a 38. percben ugyanő nö­velte az előnyt. Szünet után a vendégek- kezdtek jobban, védel­mi hibából Leelőssy szépített, ezután azonban a hazaiak kö­vetkeztek: büntetőkből Varga növelte a Vasas góljainak szá­mát. Major (Cukorgyár) a 73. percben kiállítva. G.: Dorók (2). Varga (2, mindkettőt 11- esből), illetve Leelőssy. Ifi: Vasas—Cukorgyár 14:0. OI ajbányász—Karcag 2 :l (1:1). Karcag, 500 n., v.: Cs. Szabó. Az erőteljesen és szervezetten ját­szó Olajbányász meglepő győ­zelmet aratott a gyenge napot kifogó hazaiak ellen. G.: Han- godi A., Hangodi S., ill. Sághi. Ifi: Karcag—Olajbányász 2:1. tJjszász—Középtiszai MEDOSZ 1:0 (0:0). Kenderes, 200 n., v.: Kardos. Alacsony színvonalú mérkőzésen a helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. A hazaiak közül Berényi a 76. percben kiállítva. G.: Rá- tóti. Ifi: Középtiszai MEDOSZ—Üj- szász 4:0. Kilián FSE—Fegyvernek 5:2 (1:0). Fegyvernek. 300 n., v.: Szabó I. A jó iramú mérkőzé­sen a hazaiak nem játszottak alárendelt szerepet. A gyenge napot kifogó játékvezetők mű­ködése azonban döntően befo­lyásolta a mérkőzés alakulását. G.: Baran (2). Plausin (2), Mold­ván, ill. Ipacs (2), Kun (Fegy­vernek) a 48. percben kiállítva. Ifi: Fegyvernek—SZMTE 1:0. Mezőtúri Főiskolai AFC—Rá- kóczifalva 3:1 (2:1). Mezőtúr, 200 n.. v.: Asztalos. Végre megnyug­tató csapatjátékot nyújtott a fiatal hazai együttes, és meg­érdemelten nyert. G.: Varga, Bán, Pabar. ill. Molnár. Ifi: Mezőtúr—Rákócziialva 6:0. Jászfényszaru—Jászapáti 0:0. Jászfényszaru, 5C9 n.. v.: Tajti. Az alacsony színvonalú mérkő­zésen a vendégcsapat óriási lel­kesedéssel játszott, és megérde­melten vitte el az egyik bajnoki pontot.. Ifi: Jászfényszaru—Jászapáti 1:0. Túrkeve—Jászjákóhalma 1:1. Túrkeve, v.: Trencsényi. Tószeg—Törökszentmiklós 1:1. Tószeg, Pálinkás. SZÍNHÁZ A Szigligeti Színház Kunhegye­sen este 7 órakor: A revizor. MOZI Szolnok Vörös Csillag: Ereszd el a szakállamat (14), Tallinn: A túsz, Tisza: A keresztapa másik arca (14, felemelt helyáron). Szandaszőlős Terv: Apacsok. Jászberény Lehel: A gyanú. Kis­újszállás Ady: öten, akiket le­írtak. Kunhegyes Szabadság:: A második áldozat. Kunszentmár- ton Körös: Szerelmem Moszkva. Mezőtúr Dózsa: Robinson Cru­soe, Szabadság: Még néhány perc a béke, Béke: Monológ. Tiszafüred Tisza: A legutolsó nap. Törökszentmiklós Dózsa: Magánbeszélgetés (14). Hunyadi: A legjobb ember, akit ismerek. Túrkeve Vörös Csillag: örökbe­fogadás (14). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÖ: 17.00—18.00: Műsorismertetés, hírek. — Zenés napló — Tiszai Lajos műsora. I. rész. — Üzemi lapszemle. — Üttörőhíradó. Szer­keszti: Gulyás Ferenc. Iskolai kórusok műsorából. — Beruhá­zás tanulságokkal. — Kósa Judit riportja. — Színes népi muzsika. — 18.00: Alföldi krónika. — 18.15: Cserháti Zsuzsa és a Ge­mini együttes énekel. — 18.28: Műsorzárás. KOSSUTH: 8.27: Sáros! Katalin és Koós János énekel, a Stúdió 11 ját­szik. — 9.00: A tudat világa. I. rész. — 9.30: Flotow operáiból. Igazságos eredmény Szolnoki MTE — Pécsi MSC 1:1 (1:1) Szolnok, Tiszaligeti stadion, 2 500 n. v.: Somlai. SZMTE: Fekete — Porhanda (Gálvölgyi a 25. percben,), Simon, Árvái Kábák — Sebők, Lódi, Kolláth — Garics, Magos, Fürtös (Márton a 70. percben) Edző: Géléi József. Pécsi MSC: Jankovics — Bálint, Maurer, Dárdai L., Kin­cses — Schumann, Dárdai P., Lőrincz — Kardos, Fábián, Jónás (Hámori a 80. percben). Edző: Garami József. Táblázatok LABDARÜGÄS NB II 1. Dunaújv. 10 8 1 1 29-10 17 2. PMSC 10 6 3 1 22- 9 15 3. Budafok 10 7 1 2 23-16 15 4. Dorog 10 6 2 2 18-12 14 5. BVSC 10 6 1 3 18-14 13 6. Volán 10 4 4 2 18-13 12 7. Oroszlány 10 4 3 3 21-20 11 8. Várpalota 10 4 3 3 19-18 11 9. KKFSE 10 4 2 4 17-11 10 10. Nagybát. 10 4 2 4 13-15 10 11. DVSC 10 4 2 4 14-17 10 12. Komló 10 3 3 4 9-10 9 13. Olajb. 10 3 3 4 10-15 9 14. SZMTE 10 3 2 5 15-14 8 15. Szekszárd 10 3 2 5 13-17 8 16. V. Izzó 10 2 3 5 11-13 7 17. MÁV DAC 10 3 1 6 7-18 7 18. I- OSPED 10 2 2 6 14-19 6 19. Bábolna 10 2 — 8 11-25 4 20. Bp. Spart. 10 1 2 7 7-23 4 NB III, DÉLKELET 1. Szarvas 10 6 4 ___ 2 6- 9 16 2. SZVSE 10 7 1 2 24-13 15 3. Jánosh. 10 7 1 2 15-10 15 4. Szó. MÁV 10 6 2 2 24-12 14 5. Láng 10 5 3 2 14- 9 13 6. EGSZÖV 10 4 4 2 17-10 12 7. BTASK 10 4 4 2 19-13 12 8. KTE 10 5 2 3 15-14 12 9. Szegedi D. 10 5 — 5 21-13 10 10. HMSE 10 3 3 4 12-15 9 11. EPGEP 10 3 3 4 14-23 9 12. ESMTK 10 3 2 5 20-19 8 13. Szabó SE 10 3 2 5 13-16 8 14. Gyula 10 2 4 4 10-13 8 15. Kalocsa 10 3 2 5 17-27 8 16. KSC 10 3 1 6 12-13 7 17. Lehel SC 10 1 5 4 10-15 7 18. Orosháza 10 1 4 5 13-17 6 19. Tisza Cipő 10 3 — 7 7-30 6 20. Sütőipar 10 2 1 7 7-19 5 MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Kilián FSE 8 7 ___ 1 26- 9 14 2. Törökszntm. 8 6 1 1 26-12 13 3. Túrkeve 8 5 3 — 17- 6 13 4. Jb. Vasas 8 6 1 1 17- 7 13 5. Rákóczii. 8 5 1 2 19-11 11 6. Üjszász 8 5 — 3 13-10 10 7. Sz. Olajb. 8 4 2 2 16-14 10 8. Karcag 8 2 4 2 17-14 8 9. Jászfénysz. 8 2 4 2 10-11 8 10. Fegyvernek 8 2 3 3 11-20 7 11. Jászapáti 8 2 1 5 14-15 5 12. Mezőtúr 8 1 3 4 9-15 5 13. K. MEDOSZ 8 2 — 6 8-21 4 14. Sz. Cukorgy. 8 1 1 6 10-18 3 15. Tószeg 8 — 3 5 5-19 3 16. Jászjákóh. 8 — 1 7 9-25 1 MA: Á Bp. Honvéd labdarúgói Martfűn A Tisza Cipő SE meghívására október 7-én (kedden) a Bp. Honvéd NB I-es labdarúgói lá­togatnak el Martfűre. A cipő­gyári sporttelepen 15 órai kez­dettel a Tisza Cipő együttese ellen lépnek majd pályára. Á totó 40. heti eredménye 1. SZMTE—Pécs x 1:1 2. V. Izzó—DVSC x 1 :l 3. Oroszlány—Dunaújv, 2 0:6 4. Bábolna—Volán 2 2:4 5. MÁV DAC—Dorog 2 0:2 6. Záhony—MVSC 1 1:0 7. Leninváros—Özd 1 2 :1 8. Hejőcsaba—Kazincb. x 3:3 9. Borsodi V.—Gyöngyös 1 3:2 10. Rudabánya—Egri D. x 0:0 11. Sütőipar—BTASK 1 1:0 12. Dombóvár—Siófok x 1 :l 13. Előre—Ganz-MAVAG 2 0:2 + 1 14. Enying—ÉRDÉRT 1 1:0 — 10.05: Iskolarádió. — 10.35: Zenekari muzsika. — 11.38: Illés Béla művei. Az ,,Istenek alko­nya” c. novella rádióváltozata. — 12.35: Melódiakoktél. — Köz­ben: 13.10: Törvénykönyv. — 13.25: A Melódiakoktél folyta­tása. — 14.00: Az élő népdal. — 14.10: Kutya a kofferban. Rádió­játék gyermekeknek. Nikolaj Noszov komédiája rádióra alkal­mazva. — 14.44: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Mit rejt a térkép? Ka­posvár. — 15.35: Gisela May éne­kel. — 15.44: Magyarán szólva... — 16.05: Harsan a kürtszó! — 16.35: Szimfonikus táncok. — 16.55: Nagygyűlés a VDK párt- és kormányküldöttségének ma­gyarországi látogatása alkalmá­ból. (Helyszíni közvetítés.) — 17.57: Üj könyvek. — 18.00: A Szabó-család. — 18.30: Esti Ma­gazin. — 19.15: A Belügyminisz­térium Duna Művészegyüttesé­nek népi zenekara játszik Mé­száros Tivadar vezetésével, Má- thé Jolán és Dóry József nép­dalokat énekel. — 20.03: A Né­met Demokratikus Köztársaság nemzeti ünnepén. A műsor ke­retében elhangzik: A második negyedszázadban. — 20.33: Theo Adam felvételeiből. — 21.05: Hú­szas stúdió. — 22.20: Bartók zon­goraművei. — I. rész. — 23.12: Meditáció — a peremanens mű­velődésről. — 23.22: Könnyűzene éjfél előtt — éjfél után. PETŐFI: 8.05: Peter Nero zongorázik. — 8.20: Tíz perc külpolitika. — 8.33: Kórusok magyar költők verseire. — 8.50: A szakszervezet tárgyalta. Riport. — 9.00: Mádi Gyors szolnoki akció ve­zette be a találkozót, Kábák jó átadásával Sebők került helyzetbe, de a labda a ka­pu mellé került. A további­akban a pécsiek mezőfölényt harcoltak ki: gyorsan, tet­szetősen adogattak, sokat birtokolták a labdát, de nem sikerült helyzetet összehoz­niuk. Az 5. percben Fábián 20 méterről leadott lövését Fekete szépen hárította. A 21. percben Kincses bal ol­dalon vezette fel a labdát, beadott, ós Kardos fejelt ka­pu fölé. A pécsi kaputól 20 méterre szabadrúgáshoz ju­tott az MTE, Lódi kellemet­lenül csavart labdáját Jan­kovics csak kiütni tudta, s a befutó Garics lábáról a há­lóba vágódott, 1:0 A gól után is a hazaiak rohamoz­tak: nagy tűzijáték a vendé­gek kapuja előtt, — végül sz ide-oda pattogó labdát Sebők kapu mellé lőtte. A 34. percben szöglethez ju­tottak a vendégek: Kardos ívelt a kapu elé, Fekete rosszul számította ki a lab­da. ívét, és Dárdai P. biz­LABDARÚGÓ NB III Tisza Cipő—Mezőtúri Honvéd 1:0 (1:0) Mezőtúr, 800 n. v.: Tóth L. Tisza Cipő: Tajti — Báli, Nagy I., Bodnár I., Farkas, Nagy II., Kucser (Nyitrai), Nováik, Vass, Sütő, Kovács I. Edző: Horváth Ferenc. Sza­bó L. SE: Farkas — Neu­mann, Jamcsa, Kirchner, Papp, Gugyerás, Halla, La­katos (Dinya), Fekete (Ja­kab), Magyar', Tóth. Edző: Bencsik Gyula. A Honvéd azonnal ávette a játék irányítását. A 20. percben Halla nagy lövését védte Tajti — öt perc múl­va viszont megszerezte a ve­zetést a Tisza Cipő: Neu­mann rosszul találta el a labdát, amely a saját kapuja felé szállt, és Papp csak kézzel tudta kihalászni a bal felső sairokbóL A megítélt büntetőt Tajti biztosan érté­kesítette, 1:0. A Honvéd já­tékosait megzavarta a góL Szünet után több helyzetet Szabó Katalin és Bella Tibor népdalokat énekel, Németh Já­nos cimbalmozik. — 9.33: Derűre is derű. Steelman, a vendég. Henry Lawson ausztráliai író novellája rádióra alkalmazva. — 10.00: A zene hullámhosszán. — 11.55: Ifjúsági látószög. — 12.00: Részletek Offenbach A varázshegedű és A 66-os szám című operettjéből. — 12.33: Gün­ter Kunért és Sarah Kirsch ver­sei. — 12.50: Balettzene. — 13.33: Vivaldi: a-moll szonáta. Op. 14. >— 14.00: Operaslágerek. — 14.30: Hírek. — 14.33: Tánczenei kok­tél. — 15.20: Könyvről — köny­vért. Irodalmi rejtvényműsor tíz percben az AKV budapesti Ró­zsavölgyi könyv- és zenemű­boltjából. Játékvezető: Czigány György. — 15.30: Hírek. — 15.33: Műsorismertetés. — 15.36: Talál­kozás a stúdióban. Házigazda: Boros Attila. Vendégünk: Breit- ner János, Katona Ágnes, Mar- czis Demeter. — 16.30: Hírek. — 16.33: Csúcsforgalom. Zenei szer­kesztő: Divéky István. Riporter: Petress István. Találkozóhely: Üjoest, — István tér. — A műsor telefonszáma: 343-732. — 18.00: A Szabó-család. — 18.27: Hallgatóink figyelmébe! — 18.33: Farkas Ferenc: Lavotta szvit. — 18.50: A bányamester. Részletek Zeller operettjéből. — 19.15: A francia civilizáció története. Könyvismertetés. — 19.25: Jó estét, gyerekek! — 19.30: Csak fiataloknak! Tánczeneműsor. — 20.83: Rendelés. Lévai Béla rá­diónovellája. — 20.58: A Rádió Dalszínháza. Cupido. Zenés já­ték. _ 22.23: Hartwig: Premier. — Nyitány. — 22.33: Nóták. — 23.22: Szimfonikus zene. tosan fejelt az üresen ha­gyott kapuba, 1:1. A félidő hátralevő perceiben is a pé­csiek játszottak mezőfölény­ben. Szünet után kiegyenlítet­tebb lett a játék. A 48. perc­ben Magos bal oldalon elfu­tott őrzője mellett, kapu elé lőtt, s a kétségbeesett Mau­rer szögletre mentett. Az 58. percben hazai szöglet után a labda átszállt a védők feje felett, de Simon jó helyzet­ben hibázott. Jónás ugrott ki kecsegtető helyzetben, Fe­kete a 16-oson kívülre futva lábbal mentett. A mozgal­mas percek után alábbha­dolgozott ki a hazai csapat, de a 16-oson belül semmi sem sikerült. A lelkes mart­fűi játékosok maguk sem hitték, hogy megnyerhetik a mérkőzést, hiszen csupán vé­dekeztek. Sajnos a Honvéd­fiúk góliszonyban szenved­nek, márpedig mérkőzést nyerni gól nélkül nem lehet. Jók: Tajti, Bodnár I., Far­kas, ilL Farkas, Papp, Firch- ner. Kecskeméti TE—Szolnoki MÄV 2:1 (1:1) Kecskemét, 800 n. v.: Bor­sos. SZMÄV: Fehér — Rácz, Repka, Tóth, Nagy, Földesi (Tóth A.) Pagonyi, Géczi (Kalmár), Molnár, Csontos, Papp. Edző: Himer István. KTE-rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés, majd a MÁV fokozatosan átvette a a játék irányítását. A gyors kék-fehér akciókat lestakti­kával szűrték meg a hazai­ak, A 20. percben Csontost TELEVÍZIÓ BUDAPEST: 8.05: Iskolatévé. Matematika. (Ált. isk. 5. oszt.) Az összeg és különbség változásai. — 10.05: Fizika. (Ált. isk. 6. oszt.) Az erő. — 10.30: KI játszik ilyet? Rím- láncok (ism.). — 11.55: Földrajz. (Alt. isk. 5. oszt.). A Nagy­kunság. — 13.05: Iskolatévé. Ma­tematika (ism.). — 14.55: Fizika (ism.). — 16.50: Földrajz (ism.). — 17.18: Hírelv — 17.25: Teli­zsák. Halló, ki beszél? (ism.). — 17.50: Maghrebi utazás. Lengyel rövidfilm. — 18.20: Játék a be­tűkkel. — 18.45: A Német De­mokratikus Köztársaság nemzeti ünnepén. — 19.05: Reklámműsor. — 19.15: Esti mese. — 19.30: Tv- híradó. — 20.00: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. — 20.05: Hová fussak? Magyarul beszélő amerikai film. — 21.20: Riporter kerestetik. II. döntő. Közvetítés a Keleti pályaudvarról. -» 22.20: Tv-híradó. 3. 2. MŰSOR: 20.00: Mirelle Mathieu műsora (színes). Francia zenés film (ism.). — 20.50: ,,A felülmúlha­tatlan föld”. Salvatore Quasi­modo versei. — 21.05: Tv-híradó. 2. — 21.25: Gyurkovics Tibor: Bezzeg az én időmben . . .! Té­véjáték. BUKAREST: 15.00: Iskolatévé. — 15.30: Fran­cia nyelvoktatás. — 16.05: Egész­ségügyi tanácsok. — 16.15: Szín­házi kritikák. — 16.35: Népi mu­zsika. — 17.00: Mezőgazdaság. — 17.30: Költemények. — 17.45: Az NDK Televíziójának estje. — 18.30: Tv-híradó. — 19.40: Az NDK Televízió estiének folyta­tása. — 20.40: Az Éva és Ádám című film. gvott mindkét csapat lendü­lete. A következő 15 perc­ben csak néhány játékveze­tői hiba borzolta fel a kö­zönség kedélyét. A 74. perc­ben Kábák nagyszerűen tört be a vendégek ötösére, éles szögből lőtt, Jankovics szög­letre hárított. A 81. percben Garics bal oldalon cselezge­tett, majd a felfutó Lódi elé játszott, a középpályás 18 méterről kapura lőtt, s lab­dája a már tehetetlen Jan­kovics mellett a kapufa tö­vénél hagyta el a játékteret. A 85. percben Fábián szög­letét követően a labda a fel­ső lécet érintve pattant a kapu mögé. A 86. percben egy gyors vendégtámadásnál Fábián került jó helyzetbe, levését Fekete jó érzékkel tornászta ki a léc mellől. A hátralevő néhány percben a hazaiak szorongattak — eredménytelenül. egyéni alakítás után felvág­ták, a 18 méteres szabadrú­gást Pagonyi elnyeste a sor­fal fölött, s a labda a jobb felső sarokba kötött ki, 1:0. Még ebben a percben Má- nyoki szólója után Csurka fejelt a tehetetlen Fehér mellett a hálóba, 1:1. A 30. percben Papp futott le a bal oldalon, beadását Molnár nagyszerűen vette le két vé­dő között, már csak a ka­pussal állt szemben, de a já­tékvezető meglepetésre kife­lé ítélt szabadrúgást. A má­sodik félidő is élénk iram­ban kezdődött. Feltámadt a hazai csapat: az 58. percben Bende „csomóra kötötte” a védelmet, a kapust is kicse­lezte, de a berobbanó Géczi önfeláldozóam vetette bele magát a labda újába. A 65. percben Zubornyák két em­berrel szemben is szabályta­lankodott, — a játékvezető azonban tovább engedte a játékot —, Mányokihoz to­vábbított, aki a bal alsó sa­rokba lőtt, 2:1. Pagonyi az akciót megtapsolta, ezért a kiállítás sorsára jutott. Jók: Framczíkó, Mányoki, Csurka, ill. Földesi, Papp, Fehér, Molnár. Szegedi VSE—Lehel SC 2:0 (0:0) Szeged, 1000 n. v.: Mézes. Lehel: Vasas — Hajdú, Ká- tai, Karkusz, Sárközi, Kele­men, Potemkin, Lukácsi, Gergely, Orbán, Sántha. Ed­ző: Bíró István. Nagy iramban kezdtek a csapatok, a Lehel többet kezdeményezett. Az első ve­szélyes akciót is a Lehel ve­zette ; Gergely nagyszerű labdáját Kelemen küldte ka­pura, de a szegedi kapus védte a lövést. Egy ártatlannak induló ha­zai támadás végén a 61. percben szerezték meg a vezetést a vasutasok: Sándor az alapvonal környékéről középre emelt, és az elalvó védőik között, a rosszul ki­mozduló Vasas fölött Tóth a hálóba fejelt, 1:0. A Lehel ezután elkeseredett rohamo­kat vezetett, mégis a hazai­ak növelték előnyüket rit­kán látható védelmi hibából. Egy kapu felé ívelt labdánál Hajdú és Sárközi egymásra vártak, a fedezetlenül ha­gyott Tímár a kimozduló Vasas mellett juttatta a há­lóba a labdát, 2:0. Jók: Ká- tai, Gergely, Lukácsi, Sár­közi ill. Terhes. Tóth.- -- • v • .« . v.;"- r rr •• ...ő. MAI MŰSOR A játékrész első felében a pontosabban adogató pécsiek mezőfölényt harcoltak ki. A hazaiak túlzottan tartottak a vendégcsapattól. Idegesen, és sok hibával játszottak. A má­sodik játékrészben a feljavult hazaiak jóvoltából változato­sabb, kiegyenlítettebb lett a játék. Néhány helyzet is adó­dott a vendégek kapuja előtt, de átütő erő hiányában ezek kimaradtak. Végül is a mezőnyben higgadtabban játszó vendégek megérdemelten vitték el az egyik pontot. A hazaiak közül Simon, Kábák és Garics, a vendégek közül Maurer, Dárdai L. és Schumann neve érdemel em­lítést. A játékvezetői hármas mindkét fél terhére sokat tévedett. — szekeres — Martfűi győzelem á megyei rangadón