Szolnok Megyei Néplap, 1975. szeptember (26. évfolyam, 205-229. szám)

1975-09-23 / 223. szám

1975. szeptember 23. SZOLNOK MEGTEI NÉPLAP T Megérdemelt vastaps Szolnoki MTE—Debreceni VSC 6:1 (5:1) Szolnok, Tiszaligeti stadion, 2500 n. v.: ürbán. SZMTE: Fekete—Kolláth, Arany, Simon, Kovács, Árvái, Lódi, Sebők, Garics, Magos, Szolnoki (Kábák a 60. perc­ben). Edző: Géléi József. DVSC: Kun—Sóvágó, Tóth, Puskás, Lipők, Potyók, Kiss, Vaczlavik, Bodonyi I. (Nagy F. a 38. percben), Bodonyi II., Gottdiener. Edző: Makray Balázs. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, s már az első perc végén vezetést szerezhettek volna, a debreceni kapus azonban kifutással tisztázott Magos előL A 8. percben vi­szont a DVSC szerzett vá­ratlan vezetést Bodonyi L futott el a jobb oldalon, s éles beadását Bodonyi II. a hálóba lőtte, 0:1. A 18. perc­ben Magos lövését Kun szög­letre ütötte, Szolnoki ívelte be a labdát, s a késlekedő védők mellett Magos a ka­puba csúsztatta, 1:1. öt perc múlva Szolnoki szögletét a rosszul helyezkedő kapus mellett Garics fejelte a há­lóba, 2:1. ,A 26. percben Ga­rics tört kapura, lövését Kun kiejtette és a berobbanó Ma­gos nem hibázott, 3:1. Tíz perccel a félidő befejezése előtt Sebők küldte a labdát a kapu elé, s Magos egyből a kapu bal oldalába helye­zett, 4:1. öt perc sem telt el, s a kirobbanó formában játszó Magos megszerezte az MTE ötödik gólját: ezúttal kapásból bombázott a debre­ceni hálóba. A második félidőt is len­dületesen kezdte az MTE. Az 53. percben azonban egy játékvezetői döntés kissé visszavetette a hazai csapa­tot. Kovács a játékvezetői sípszó után buktatta Bodo­nyi Il-őt. amiért a bíró le- küldte a pályáról. Egy perc múlva Bodonyi II. tört be Fekete kapuja elé, s a labda elvesztése után elesett. A játékvezető meglepetésre 11 -est ítélt Potyók büntető­jét Fekete bravúrral védte. A tizfőre fogyatkozott hazai­ak gyorsan rendezték sorai­kat, s a 65. percben Magos . ismét gólt szerzett. Lódi jó labdával indította Kabakot a hátvéd a kapu elé lőtt, és a befutó Magos védhetetle- nül továbbította a labdát a léc alá, 6:1. , A következő percben Lódi kellemetlen lövését' ütötte ki a sarokból Kun. Az utolsó húsz percre csökkent az iram, majd a 89. percben egy parádés Fe­kete-védésnek lehettek tanúi a nézők. Az utolsó öt percben régen hallott vastaps köszöntötte a szolnokiak vasárnapi telje­sítményét. Gyors és ötletes játékukkal szinte állva hagy­ták a vendégeket. A látot­tak alapján elmondhatjuk, hogy az MTE még ilyen arányban is megérdemelten nyert. A jól játszó hazaiak közül Magos teljesítmé­nye figyelemre méltó. Egy mérkőzésen öt gólt szerezni — ritka egyéni bravúr! Raj­ta kívül Fekete, Kolláth, Se­bők és Garics játszott jóL A vendégek közül senkit nem lehet kiemelni. — Szekeres — > Labdarúgó NB III r Továbbra is lendületben a HAV SZOLNOKI MÁV— MEZŐTÚRI HONVÉD 2:1 (0:0) MKdtár, 1500 n., ▼.« Hart­mann. SZMAV: Fehér — Rácz (Holler), Repka, Tóth Gy., Nagy AFöldest, Pagonyi, Kalmár (Tóth A.). Molnár. Csontos, Papp. Edző: Htmer Tstván. Szabó L. SE: Farkas — Neumann, Jancsa, Kirchner, Papp. Laka­tos. Halla, Dinya, Czirnák. Ma­gyar (Gugyerás), Tóth (Jakab), Edző: Bencsik Gyula. MÁV-rohamokkal indult a mérkőzés, negyedóra után azon­ban feltámadt a Honvéd, s a 20. percben gólt is szerzett, melyet azonban a játékvezető érvény­telenített: Dinya Repka és Tóth Gyula között a hálóba fejelt, a mérkőzésvezető azonban érthe­tetlenül kirúgást ítélt. Három perc múlva Tóth óriási helyzet­ben a kapu mellé lőtt. Küzdel­mes mezőnyjátékkal teltek a percek, közben egy kék-fehér támadás révén Molnár lövése alig kerülte el a bal ‘kapufát. Szünet után Csontos, majd Pagonyi vette célba a mezőtúri kaput, az 50. percben pedig Czir­nák válaszolt. Az 53. percben Magyar a kifutó Fehér fölött az üres kapu fölé fejelt. Két perc múlva vezetést szerzett a hazai csapat: Czirnák ügyes cselek után remekül tálalt Halla elé, aki óriási lövést zúdított a bal felső sarokba, 0:1. öt perc múl­va szabadrúgás-góllal egyenlí­tett a MÁV. Molnár és Kirchner harcolt a labdáért, a csatár el­esett s a játékvezető szabad­rúgást ítélt. Pagonyi a sorfal fölött lőtt kapura úgy. hogy a labda Farkas előtt felpattant, s a feje fölött a hálóba vágódott, 3 :1. A 85. percben Pagonyi szög­letét Farkas kiejtette, Neumann azonnal a mezőnybe vágta a labdát, a játékvezető azonban középre mutatott, 2:1. A Honvéd az egyik pontot feltétlenül meg­érdemelte volna. A játékvezető ítéletével több ízben is a ha­zaiakat sújtotta. Jók: Tóth Gy., Földesi, Pagonyi, Fehér, ill. Czirnák, Halla, Jancsa. Papp. — sindel — ÉGSZÖV MEDOSZ— LEHEL SC 1:0 (1:0) ÉPGÉP—TISZA CIPŐ 3:0 (1:0) Martfű, 300 n.. Mile. — ÉPGÉP: Várkonyi — Veres, Tur­ner (Kleika), Kovács, Dénes, Katona, Postás, Mohácsik, Ligeti, Tóth (Bene), Bleichner. Edző: Dombóvári József. Tisza Cipő: Tajti — Ball, Kucser, Sütő, Nagy I. (Sípos), Kontér, Nagy II., Bodnár, Novák (Vass), Ko­vács I., Szöllősi. Edző: Horváth Ferenc. A 25. percben Bleichner közeli lövését Tajti lábbal védte, egy perc múlva azonban már tehe­tetlen volt a martfűi kapuvédő. Jobb oldali szöglet után Sütő már csak a gólvonalon túlról tudta' kézzel kiütni a labdát. A büntetőt Tóth értékesítette, 1:0. A 36. percben Kovács I. átját­szotta a vendégvédelmet, már csak a kapussal állt szemben, ám a kapufát találta telibe. Ä második félidő első percében martfűi rohamok következtek, az 56. percben azonban növelte előnyét az ÉPGÉP. Dénes be­adását Tóth a bal sarokba per- dítette, 2:0. Egy perc múlva Dénes a jobb oldalon keverte meg a martfűi védelmet, kö­zépre ívelt, s Turner talált Tajti kapujába, 3:0. A 85. percben Kovács I. ismét átkígyózott a védelmen és 8 méterről a kapu­fát találta telibe. Szöllősi ismé­telhetett, a lövés azonban mel­lé szállt. A lelkesen és helyenként Jól is játszó ÉPGÉP megérdemelten győzött az igen gyenge napot kifogó Martfű ellen, akitől még a szerencse is elpártolt. G.: Tóth (2, egyet 11-esből), Turner. Jók: Mohácsi, Bleichner, Turner, Tóth, ill. Kucser, Nagy n.. Báli. — mészáros — Táblázatok LABDARÚGÁS nb n 1. PMSC 8 0 1 1 »- 1 13 2. D.-újváros 8 6 1 1 19- 9 13 3. Budafok 8 6 1 1 10-10 13 4. Oroszlány 8 4 2 2 21-14 10 5. Dorog 8 4 2 2 14-11 10 6. Várpalota 8 4 2 2 16-14 10 7. BVSC 8 5 — 3 13-13 10 8. Volán 8 2 4 2 13-11 8 9. KKFSE 8 3 2 3 12-10 8 10. Olajb. 8 3 2 3 9-12 8 11. Komló 8 2 3 3 8- 9 7 12. DVSC 8 3 1 4 9-15 7 13. MÁV D. 8 3 1 4 7-13 7 14. SZMTE 8 3 — 5 13-12 6 15. Szekszárd 8 2 2 4 11-12 6 16. Izzó 8 2 2 4 9-10 6 17. Nagyb. 8 2 2 4 8-14 6 18. FÖSPED 8 1 2 5 10-17 4 19. Bábolna 8 2 — 6 8-17 4 20. Bp. Spart. 8 1 2 5 7-16 4 vb m BVSC—K. KFSE 3:1 MÁV DAC—Vasas Izzó 1:0 Budafok—Dorog 2:2 FÖSPED Szállítók—Bp. Spart. 1:1 VOLÁN SC—Szekszárdi D. 2:1 Dunaújváros—Komló 3:1 Oroszlány—Várpalota 5:1 Nagybátony—Nagykanizsa 0:0 Pécs—Bábolna 4:2 1. Szarvas 8 5 3 — 22- 7 13 2. SZVSE 8 6 1 1 20- 9 13 3. Szó. MÄV 8 5 2 1 21-9 12 4. Jánosh. 8 5 1 2 13-10 11 5. BTASK 8 3 4 1 15-10 10 6. ÉGSZÖV 8 3 4 1 11- 7 10 7. Láng 8 3 3 2 10- 8 9 8. KTE 8 4 1 3 12-12 9 9. Szegedi D. 8 4 — 4 16-11 8 10. Gyula 8 2 4 2 8- 6 8 11. Szabó SE 8 3 2 3 11-11 8 12. ESMTK 8 3 1 4 18-15 7 13. KSC 8 3 1, 4 11-10 7 14. ÉPGÉP 8 2 3 3 9-16 7 15. Lehel SC 8 1 4 3 9-12 6 16. Orosháza 8 1 3 4 8-11 5 18. Kalocsa 8 2 1 5 11-22 5 17. HMSE 8 1 3 4 8-14 5 19. Tisza Cipő 8 2 — 6 6-28 4 20. Sütőipar 8 MEGYEI 1 L 1 6 O. 6-17 3 1. Jb. Vasas 6 5 1 — IS- 4 11 2. Kilián FSE 6 5 — 1 17- 7 10 3. Túrkeve 6 4 2 — 14- 5 10 4. T.-miklós 6 5 — 1 18-10 10 5. Rákóczifalva 6 4 1 1 11- 8 9 6. Sz. Olajb. 6 3 1 2 13-12 7 7. Fegyvernek 6 2 3 1 9- 8 7 8. Karcag 6 1 4 1 12-11 6 9. Jászfénysz. 6 2 2 2 8- 9 6 10. Üjszász 6 3 — 3 8-10 6 11. K. MEDOSZ 6 2 — 4 7-13 4 12. Sz. Cukorgy. 6 1 1 4 8-10 3 13. Mezőtúr 6 — 3 3 6-10 3 14. Jászapáti 6 1 — 5 9-14 2 15. Tószeg 6 — 2 4 4-14 2 16. Jászjákóh. 6 — — 6 8-20 — VÍZILABDA OB I 1. Vasas 2. OSC 3. FTC 4. U. Dózsa 5. BVSC 6. Bp. Honv. 7. Bp. Spart. 8. Szentes 9. Szolnok 10. SZEOL 11. V. Izzó 12. Eger 20 14 20 12 20 11 20 9 20 10 20 9 5 8 3 10 3 7 2 9 2 2 7 7 7 10 9 9 7 11 5 13 98- 71 S3 109- 80 31 95- 84 26 86- 68 24 89- 77 24 92- 87 22 76- 82 18 81- 87 16 88-107 13 61- 82 13 70- 89 11 ■85-118 9 Bp. Vasas—Bp. Spartacus 5:1 OSC—Egri Dózsa 8:7 Vasas Izzó—SZEOL 3:3 BVSC—Szentesi Vízmű 4:3 Bp. Honvéd—FTC 6:5 A totó 38. heti eredményei 1. Komló—Dunaújváros 2. Oroszlány—Várpalota 3. Bábolna—Pécs 4. Szekszárd—Volán 5. BVSC—KKFSE 6. FÖSPED—Bp. Spart. 7. Előre—Pénzügyőr 8. PVSK—Ganz-MAVAG 9. S.-újhely—MVSC 10. Borsodi Volán—Özd 11. Rudabánya—Gyöngyös 12. Kalocsa—ESMTK 13. Sütőipar—Szegedi D. + 1 14. Dombóvár—Növényolaj 1:3 5:1 2:4 1:2 3:1 1:1 2:3 0:0 3:0 0:2 2:1 3:1 0:2 2 1:4 SZÍNHÁZ A Szigligeti Színház Kunhe­gyesen délután 3<órakor: Oz, a nagy varázsló. MAI MŰSOR Kiskunlacháza. 500 n., v.: Dá­vid. ÉGSZÖV: Szeles — Prádel, Pirisi, Horváth. Földi, Kiss. Czi- kora. Schmidt (Szondi), Horák, Dárdai, Kovács (Nagy). Edző: Sípos Ferenc. Lehel SC: Vasas — Karkusz, Hajdú, Kátai. Sár­közi,' Kelemen. Szaffián, Luká­csi, Gergely, Urbán (Kupcsok). Bacher (Szívós). Edző: Bíró István. A Lehel támadásaival kezdő­dött a találkozó, ám a hűtő- gépgyári akciók csak a 16-osig jutottak el. A 13. percben Ger­gely lövését Szeles a mezőny­be ütötte, öt perc múlva Kátai szerelt szögletre, s a beívelt labdát Vasas hárította. A 23. percben Urbán futott el a jobb oldalon, középre adott. Gergely egyből kapura perdített, Szeles azonban lábbal védett. A 35. porcben megszületett a mérkő­zés egvetlen gólja. Czikora bal oldalról középre passzolt. Hajdú nem tudta elrúgni a labdát, s a tisztán álló Horák a hálóba helyezett, 1:0. A félidő utolsó percében közvetett szabadrúgás­hoz jutott a Lehel, Kátai lövé­sét azonban a kapus kiütötte. Szünet után nagy ostromba kezdtek a jászberényiek, az 52. percben előbb Gergely fejesét, majd Bacher szabadrúgását tet­te ártalmatlanná a hazai kapus. A nyomasztó fölény ellenére sem sikerült az egyenlítés. mert minden elképzelés nélkül szőt­ték támadásaikat a csatárok. A Lehelből Karkusz, Gergely és Kelemen akarása dicsérhető. — lászló — MOZI Szolnok Vörös Csillag: Még néhány perc a béke, Kert: Ki megy a nő után?, Tallinn: Ma­gánbeszélgetés (14), Tisza: Lá­zadás a Bountyn I—n. (Dupla helyáron). Szandaszőlős Terv: Rivaldafény, Jászb**~énv Le’'01: Ereszd el a szakállamat (14), Kert: Botrány az o^erá.- i, Mopresszó: szünnap. Karcag Dé­ryné: Vádol a felügyelő (14). Kisújszállás Ady: Jack kapitány. Kunhegyes Szabadság: Jó meg­jelenésű ausztráliai feleséget keres (14). Kunszentit« árton Kö­rös: Hószakadás. Mezőtúr Dózsa: Nona (14). Szabadság: Ne sírj tele szájjal, Béke: Ámokfutás. Tiszafüred Tisza: Merénylők (14). Törökszentmiklós Dózsa: Szerelmi bűntény (14), Hunyadi: A banditák alkonya (14). Tűr- keve Vörös Csillag: A hosszú búcsú (14, felemelt helyáron). RÁDIÓ SZOLNOKI STÚDIÓ: 18.00—19.00: Alföldi krónika. — Melanie énekel. — Brigádfórum. Gulyás Ferenc műsora. — A rá- kócziújfalui nédalkör műsorából. Aktuális jegyzet. — Szerkesztik a hallgatók. KOSSUTH: 8.22: Madrigálok. — 8.31: Sme­tana: Az eladott menyasszony. Háromfelvonásos vígopera. — 10.05: Iskolarádió. —10.35: Az operaközvetítés folytatása. — 11.29: Haydn: f-moll szimfónia. — 11.49: Reggeltől estig. — 12.35: Melódiakoktél. — 13.50: Törvény- könyv. — 14.05: A beszélő sza­már. Majoros István mese játéka. — 14.50: Éneklő Ifjúság. — 15.10: de Falla: A háromszög­letű kalap — balett. — 15.49: Fejőstehén. Marton János jegy­zete. — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.05: Jelentés a súly­emelő VB-ről, Moszkvából (ólomsúly). — 16.15: Költésze­tünk 1957—1973 között. — 17.05: Jelentés a súlyemelő VB-ről, Moszkvából (ólomsúly). — 17.20: Mozart: a-moll szonáta K. 310. — 17.35: Új fehérje források — kielégítetlen igények. — 17.50: Népzenei Magazin. — 18.30: A Szabó-család. — 19.25: Joan Su­therland operettfelvételeiből. — 19.40: Profilból és szemben. Je­lenetek Vaszilij Suksin elbeszé­léseiből. — 20.20: Töltsön egy órát kedvenceivel. — 21.23: Ku­sza áramkörök. — 21.38: Jess Thomas énekel. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: Nóták. — 23.00: Századunk mestermű­veiből. — 0.10: Toronyzene. PETŐFI; 8.05: A mikádó. Részletek Sul­livan—Gilbert operettjéből. — 9.03: Népdalok, néptánok. — 9.50: Kritikusok fóruma. — 10.00: A zene hullámhosszán. — 11.43: Sors vagy tudatos élet II. rész. — 12.00: Kamarazene. 14.00: Tánczenei koktél. — 14.45: Hírek, körzeti időjárás. — 14.50: Találkozás a stúdióban. Házi­gazda : Zsoldos Péter. Vendé­geink: A Magyar Fúvósötös, va­lamint Csík Gusztáv. — Közben: 15.30—15.33: Hírek. — 16.00: Könnyűzenei híradó. — 16.30: Hírek. — 16.33: Műsorismertetés. — 16.36: Csúcsforgalom. Zenei szerkesztő: Salánki Hédi. Ripor­ter: Petress István. A KRESZ- vizsga helyszíne: VIII. Kulich Gyula tér, Illés utca sarok. A műsor telefonszáma: 343-732. — Közben: 17.30—17.33: Hírek. — 18.00: Hírek, időjárás. — 18.10: Tervezzük a jövő iskolá­ját, ni. rész. — 18.40: Concer­tino Praga ’75. — 18.52: Jákó Vera és Tekeres Sándor nótákat énekel, Kecskés Sándor klariné- tozik. — 19.24: Szolgálat egyen­ruhában. — 20.28: Bach: D-dúr szvit. — 20.55: Szegedi Kis Ka­lendárium. — 22.00: Kapcsoljuk a 22-es stúdiót. Esti hangver­seny Beethoven műveiből. — 23.15: Daljátékokból. TELEVÍZIÓ 8.05: Iskolatévé. Élővilág (ált. isk. 8. oszt.). A növényvilág rendszerezése. — 9.00: Énekel­jünk együtt! Rózsa szirma har­matos. — 9.05: Környezetisme«: Folytatja jó szereplését a Vízügy-Dózsa Szolnoki V. D.-U. Dózsa 3:3 (1:1, 0:0, 1:1, 1:1) Szolnok, Damjanich uszo­da, 1000 n., v.: Samu M. — jól. Vízügy-Dózsa: Ugrai, Pintér 1., Varga J, Urbán, dr. Hecsei, Pásztrai. Edző: Ka­nizsa Tivadar. Ű. Dózsa: Cservenyák, Horváth, Szé­kely, Kosztoláczki, Sárosi, Wolf, Füri (Cserék: Radnóti, Mátsik). Edző: Mohácsi Atti­la. Idea nézőcsúcs, elégedett közönség, végig sportszerű, nagyiramú jó mérkőzés, érté­kes egy pont, a rövid össze­foglalója a két csapat játé­kának. Dicséretet érdemel mindkét csapat, mert ellen­tétben az utóbbi időkben mind sűrűbben előforduló, dulakodó, ember-ember elle­ni kíméletlen „játékkal” — vízilabdáztak. A hat gólból ötöt akcióból lőttek. Már az első negyedben sok úszással fárasztotta egymást a két csapat, s kialakultak a párok. Pintér és Varga váltva, sem­legesíteni tudta a válogatott Sárosit. A negyedben egy-egy akciógól esett. Az elsőt Wolf lőtte Ugrai hálójába, 0:1. majd Urbán a jobb szélen le­úszott, visszajátszott a kö­zépen úszó Pintérhez, aki nem hibázott: 1:1. A második negyedben foly­tatódott a változatos, nagv- iramú sokúszásos játék, gól azonban nem esett. Hol az egyik, hol a másik kapu volt veszélyben, de mindkét ka­pus szép védésekkel hárította a lövéseket, ejtéseket A harmadik negyedben az Ű. Dózsa edzője cserélt: Sá­rosit a negyed közepéig pi­hentette. Pásztrai a második perc végén nagy helyzetet hagyott ki, — 20 másodperc múlva megismétlődött a V. Dózsa első gólja. Pintér úszott meg, pontos átadás Pásztrainak, aki most már nem hibázott, 2:1. Az Ű. Dó­zsából a nagy kedvvel és jól játszó Wolf volt eredményes, 2:2. A negyedik negyedben mindkét csapatból egy-egy játékost kiállítottak. Pásztrai kiállítását az Ü. Dózsa nem tudta kihasználni, hatalmas küzdelemben, fegyelmezett játékkal sikerült az ember- s hátrányt kihúzni. Wolf har­madik gólja a negyed köze­pén vezetéshez juttatta az Ü. Dózsát, 3:2. Ekkor Sárosi ke­rült a partra. Másodpercek voltak hátra a mérkőzésből, hatalmas küzdelem folyt az egyenlítő gólért, amelyet tíz másodperccel a befejezés előtt Pásztrainak egy jól he­lyezett lövéssel sikerült meg­szereznie. G.: Pásztrai (2), Pintér (1), ill. Wolf (3). Jók: Ugrai, Var­ga, Pintér, Pásztrai, Urbán, ill. Cservenyák, Wolf, Hor­váth, Sárosi. B. I. Röplabda MB I BSE—Lehel SC 3:2 (-10,13, 6,-9,13) Női. Budapest, Kerepesi üt. V.: Fátyol. Lehel: Zsidai, Nagy, Lankus I., Lankus M„ Szabó, Szathmári. Csere: Móri, Szilá­gyi, edző: Zircher Tibor. A Lehel úgy kezdett, hogy biztos győzelmet arat a vendég­látó budapesti csapat ellen. Az első játszmában végig irányítot­ta a játékot, a hálónál erőteljes leütésekkel iejezte be akcióit. A második játékrészben azután érthetetlenül hullámzó teljesít­ményt nyújtott. A BSE először 9:3, majd 11:6 arányban vezetett. Ekkor néhány szép akcióval ll:10-re később 14:13-ra felzárkó­zott a Lehel, a befejezés azon­ban a hazaiaknak sikerült. A harmadik játékrész Hdércálom- nak is beillett. Alig tíz perc alatt vesztettek a herényi lányok a gyenge nyitás-fogadás, erőtlen hálójáték miatt. A negyedik játszmában ismét az „első szet- tes” Lehelt láttuk a pályán: sima játszmagyőzelem. Üjból re­ménykedtünk. Rendkívül izgal­masan alakult a döntő játék­rész. A hazai csapat — főleg a gyengén mezőnyöző Lehel miatt — középre ejtett, ütött labdák­kal játszott, s 8:4-re, majd 11:7- re elhúzott. A második bajnoki mérkőzésen sem nyújtott jó já­tékot a Lehel. Rendkívül rap- szódikusan játszott, s a kellő időben hiányzott a „hidegvér”: < S. L. Labdarúgó megyei I. osztály A Jászberényi Vasas az élen Jászberényi Vasas — Jászjá- kólialma 5:2 (2:1). Jászberény, 300 n. v.: Kása. G.: Benke (3), Bábosik, Orosz, ill. Palcsó, (11- esbői) Gál. rét (ált. isk. 2. oszt.), őszi mun­kálatok a gyümölcsösben. — 10.05: Történelem (ált. isk. 7. oszt.). A királyság megdöntése Franciaországban. — 11.55.: Ké­mia (ált. isk. 8. osztj. Az anyagmegmaradás törvénye. — 13.05: Élővilág (ism.). — 14.00: Énekeljünk együtt! (ism.). — 14.05: Környezetismeret (ism.). — 14.55: Történelem (ism.). — 16.50: Kémia (ism.). — 17.08: Hírek. — 17.15: A világ nagy cirkuszai. (színes). Amerikai filmsorozat. A spanyol cirkusz. — 17.40: Korhatár nélkül. Dokumentumfilm-sorozat II. rész. — 18.10: Játék a betűkkel (ism.). — 18.35: Különleges . saj­tótájékoztató. — 19.10: Reklám­műsor. — 19.15: Esti mese. — 19.30: Tv-híradó. — 20.00: Idősebbek is elkezdhetik... Té­vétorna. — 20.05: A Strauss csa­lád (színes). Magyarul beszélő angol tévéfilm-sorozat. II. rész: Emília. — 20.55: Beszélgetés Or- tutay Gyulával. Portréfilm — II. rész. — 21.45: Budapesti Mű­vészeti Hetek. A Budapesti Nem­zetközi Zenei versenyről jelent­jük. Nemzetközi brácsaverseny. Közvetítés a díjkiosztásról és a győztesek gálaestjének műsorá­ból a zeneművészeti Főiskola nagyterméből. — 22.10: Tv-hí­radó 3. — 22.20: Súlyemelő VB. Nehézsúly, ólomsúly. Közvetítés Moszkvából, felvételről. 2. MŰSOR: 20.00: A modem svéd film. Svéd dokumentumfilm. (18 éven felülieknek!). — 20.35: A biesz- czadski skanzen (színes). Len­gyel rövidfilm. — 20.50: Reklám­műsor. — 20.55: Tv-híradó 2. — 21.15: Görbe út. Magyarul be­szélő amerikai film. Ifi: Vasas — Jászjákóhalma 8:0 Szolnoki Kilián — Középtiszai MEDOSZ 3 :i (1:0) Kenderes, 200 n. v.: dr. Botka. G.: Plau- sin, Baran, Rozsán, ill. Feren- csik. Jók: Kántor, Kiss, Török, ill. Agócs, Pádár L., Pádár M. Ifi: Szolnoki Kilián FSE — Kö­zéptiszai MEDOSZ 3:0 Karcag—Túrkeve . 0:0. Karcag, 400 n. v.: Divinyi. Jók: Bene, P. Kovács, Décsei, Karsai, ül. Deák, Szamosfalvi, Piroska. Fegyvernek — Jászapáti 1:0 (0:0). Fegyvernek, 500 n. v.: Ma­gyar!. G.: Csontos. Jók: Kiss, Csontos, ill. a vendégek vala­mennyi játékosa. Ifi: Fegyvernek — Jászapáti 3:0 Jászfényszaru — Szolnoki Cu­korgyár i:o (0:0). Jászfényszaru 500 n. v.: Boros. G.: Farkas 1. (11-esből) Jók: Farkas I. (a me­zőny legjobbja), Gál’, Farkas II. Borbély, ilL Márkus, Kormos. Ifi: Jászfényszaru — Szolnoki Cukorgyár 8:0 Tószeg — Rákóczifalva 1:1 (l:l) Tószeg, 150 n. v.: Füzessy. Ifi: Rákóczifalva — Tószeg 2:0 Törökszentmiklósi Vasas—Üj- szász 2:1 (0:0). Újszász, 250 n. v.: Gergely. Ifi: Törökszentmiklósi Vasas— Üjszász 2:1 Szolnoki Olajbányász — Mező­túri Főiskola AFC 3:2 (2:2). Me­zőtúr, 200 n. v.: Török I. Ifi: Mezőtúr AFC — Olajbá­nyász 1:0 % Pagonyi szabadrúgás-gólja