Szolnok Megyei Néplap, 1975. augusztus (26. évfolyam, 179-204. szám)

1975-08-12 / 188. szám

1975. augusztus 1?. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Végre győzelem hazai pályán Szolnoki MTE—Oroszlányi Bányász 2:1 (1:1) Kézilabda A Tatabányai Bányász nyerte a kupát Szolnok, Tiszaligeti stadi­on, 3000 n. v.: Győri. SZMTE: Fekete — Porhanda, Arany, Simon, Kovács — Sebők, Szolnoki (62. percben Kol- láth) — Márton, (a szünetben Magos), Lódi, Fürtös, Garics. Edző: Géléi József. O. Bá­nyász: Papp L. — Sípos, Sza­bó, Vízkeleti (71. percben Németh), Jelinek, — Papp M., Kavalák, Kovács — Egyed, Dákai, Szlobodics (35. percben Babai). Edző: Mé­száros Imre. A 2. percben Lódi mesteri labdáját Szolnoki élesen ka­pu elé adta, melyet a berob­banó Garics a léc alá lőtte, 1:0. 10. perc: Garics ellenáll­hatatlanul húzott el védője mellett, belőtt labdáját Papp L. kivetődve védte. Egyed húzott el a jobb oldalon, be­adását a tisztán álló Dákai 6 méterről mellé fejelte. Az előretörő Kovács középre adott, labdájáról alig maradt le Fürtös és Márton, majd Vízkeleti lövése kerülte el Fekete kapuját. Kavalák 20 méterről lövésre szánta el magát, Fekete védett. A fél­idő utolsó percében Egyed jobboldalon az alapvonalról laposan beadott, és a menteni akaró Simon saját kapujába vágta a labdát, öngól! 1:1. Az 53. percben Garics har­cosan szerelt, pontos átadás­sal indította Magost, aki re­mekül adott középre, s Für­tös védhetetlenül továbbított fejjel a kapu jobb sarkába (2:1). Négy perc múlva a ha­zai védők röviden mentettek, Egyed 10 méterről gyengén Fekete kezébe lőtt. Garics jobb oldalról belőtt labdáját Magos óriási helyzetben mel­Ttáblázatok labdarügas az nb n Állasa 1. Budafok 2 2 — 6-2 4 2. Pécs 2 2 — — 5-2 4 3. Dunaújv. 2 2 — — 4-1 4 4. Várpalota 2 2 — — 6-4 4 5. Volán 2 1 1 —­5-2 3 6. KKFSE 2 1 1 — 4-2 3 7. Szekszárd 2 1 1 — 2-1 3 Izzó 2 1 1 — 2-1 3 9. Oroszlány 2 1 — 1 5-2 2 10. Nagybátony 2 1 — 1 3-3 2 11. Szolnok 2 1 — 1 2-2 2 12. Dorog 2 1 — 1 1-1 2 Debrecen 2 1 — 1 1-1 2 14. Bábolna 2 1 — 1 1-3 2 15. FÖSPED 2 — — 2 3-5 — 16. Komló 2 — — 2 2-4 — 17. BVSC 2 — — 2 0-2 — 18. Bp. Spart. 2 — 2 2-5 — 19. Kanizsa 2 — — 2 1-6 — 20. MÁV DAC 2 — — 2 1-7 — MÁV DAC—Kossuth KFSE 1:3 V ólán—Óla jbány ász 4:1 Dunaújváros—Bp, Spartae. 2:1 Pécs—Szállítók 2:1 DVSC—BVSC 1:0 Dorog—Szekszárd 0:1 V. Izzó—Komló 1:0 Budafok—Bábolna 3:0 Várpalota—Nagybátony 3:2 nb m délkelet 1. Sz. Dózsa 2. Jánoshalma 3. EGSZÖV Szarvas 5. BTASK 6. SZVSE 7. KSC 8. ESMTTC 9. Sütőipar 10. Szóin. MÁV 11. KTE 12. Szabó Íj. 13. Láng 34. Tisza Cipő 15. HMSE 16. Gyula 17. Orosháza 18. Lehel SC 19. EPGÉP 20. Kalocsa 2 2 — — 11-3 4 2 2 — — 3-1 4 2 1 1 — 5-2 3 2 1 1 — 5-2 3 2 1 1 — 6-5 3 2 1 — 1 5-2 2 2 1 — 1 3-1 2 2 1 — 1 6-5 2 2 1 — 1 3-2 2 2 1 — 1 6-6 2 2 1 — 1 4-5 2 2 1 — 1 2-3 2 2 1 — 1 1-3 2 2 1 — 1 3-7 2 2 — 1 1 3-4 1 2 — 1 1 1-2 1 2 — 1 1 1-3 1 2 — 1 1 3-6 1 2 — 1 1 2-5 1 2 — — 2 1-7 — Erzsébeti Sp.MTE—KTE 5:1 (1:1) LángVasas—Szegedi VSE 1:0 (0:0) Jánoshalma—Gyula 1:0 (0:0) EGSZÖV—Orosháza 1:1 (1:0) IIÓDGÉP—ÉPGEP t:l (0:0) Fpv. Stitőip.—Kalocsa 2:0 (2:0) A fotó 32. heti eredménye 1. MÁV nAC—KKFSE Z 1:3 2. Dunaújváros—Bp. Spart. 1 2:1 3. Várpalota—Nagybátony 1 1:1 4. Izzó—Komló 1 1:0 5. Szolnok—Oroszlány 1 2:1 6. Dombóvár—Táncsics *1:1 7. Növényolaj—PVSK 1 5:1 8. Véménd—Dunaújv. Ép. 1 3:2 9. Székest. MÁV—Előre t 3:2 10. Bauxitb.—Bábolna törölve 11. Alumínium—Dunakeszi 1 5:1 12. B.-cs. TASK—Sz. MÁV 1 4:3 13. Borsodi B.—K.-barcika 1 4:3 14. Siófok—PBTC 1 2:0-f- 1 15. Záhony—Lenin város * osí A második gól. Fürtös a jobb sarokba fejeli a labdát lé perdítette, majd a kitűnő­en előretörő Porhanda a tisz­tán álló Fürtös elé játszott, aki újabb nagy helyzetet ügyetlenkedett el. A 78. perc­ben Kovács belőtt labdáját Magos az 5-ösről a földre fe­jelte, amely a kapu fölött hagyta el a játékteret. A haj­rában Babai baloldalról be­lőtt labdáját Dákai a bal sa­rok felé fejelte, Fekete nagy bravúrral védett. Az utolsó percben óriási kavarodás tá­madt a hazai kapu előtt, s a berobbanó Kavalák 4 méter­ről az üres kapu fölé lőtt. A hazai együttes nagysze­rűen kezdett: már a 2. perc­ben ritkán látható akció vé­gén megszerezte a vezetést. A gól zavart okozott a ven­dégeknél, ám ezt az MTE já­tékosainak nem sikerült ki­A Honvéd Kilián FSE asz­talitenisz szakosztálya Szol­nok 900 éves jubileuma tisz­teletére férfi és női nemzet­közi asztalitenisz klubtalál­kozón látta vendégül a BSG Carl Zeiss Jena asztalitenisz férfi és női csapatát. Az NDK NB I-ben szereplő és harma­dik helyen végzett jénai fér­fi csapat nagy küzdelemre késztette a hazaiakat, de a döntő játszmákban a Kilián FSE versenyzői biztosabbak voltak és nyertek. A női ta­lálkozón a másodosztályú né­met együttes ellen egy szol­noki versenycsapat vette fel a küzdelmet, s szoros ver­senyből kerültek ki nyertes­ként. Eredmények, férfiak: Hon­véd Kilián FSE—Kari Zeiss Jena (NDK) 15:5. A győzel­meket a Kilián részéről: Mi­los, Nozicska. Szokolai és Ró­MOZI Szolnok Vörös Csillag: Siva­tagban őserdőben I—II. Dupla helyáron!, Kert: Az Anderson magnószalagok (14) Felemelt helyáron!, Tallinn: Egy királyi álom (14), Tisza: Beütött szem­mel (14). Szandaszöllős Terv: A banditák alkonya (14). Jászbe­rény Lehel: Túl sovány a sze­relemhez, Kert: Magas szőke férfi felemás cipőben (14) Fel­eméit helyáron!, Mopresszó: szünnap. Karcag Déryné: A négy muskétás újabb kalandjai. Kis­újszállás Ady: özönvíz I. Más- félszeres hely áron!. Kunhegyes Szabadság: Flórián kapitány I—II. Dupla helyáron!. Kunszent- márton Körös: Egy kis előkelő­ség (14). Mezőtúr Dózsa: A Pendragon legenda. Szabadság: Jöttem, láttam, lőttem. Béke: Balszerencsés Alfréd. Tiszafüred Tisza: A szép maneken esete (14). Törökszentmiklós Dózsa: Szórakozott, Hunyadi: Ma éj­jel kár lenne meghalni. Türkeve Vörös Csillag: Enyém, Tiéd, Kié? (14). RÁDIÓ SZOLNOKI STÜDIÖ: 18.00—19.00: Alföldi krónika. — Munkásmozgalom dalaiból. — Csúcsidőben a kecskeméti Kon­zervgyárban. — Balogh György riportja. — Szerkesztik a hallga­használniuk. Az oroszlányi együttes negyedóra után ki­egyenlítetté tudta tenni a já­tékot, s a félidő utolsó per­cében, — ha némi szerencsé­vel is, — de megérdemelten egyenlített. A második fél­időben ismét gyors góllal sze­reztek vezetést a hazaiak. Ezután akár több gólt is lő­hettek volna, de csatáraik a legnagyobb helyzeteket is ki­hagyták. A mérkőzés utolsó perceiben viszont csak az oroszlányi játékosok gyámol­talanságának köszönhető, hogy sikerült itthon tartani a két pontot. A hazai együt­tesből, elsősorban Porhanda, Garics és Fürtös játéka emel­hető ki. A vendégeknél Sza­bó, Papp M. és Kovács ját­szott jól. . Szekeres József zsa (3—3), Barta (2), és a Szokolai—Milos páros szerez­tek. A Jéna győzelmeit: Ra­uscher—Thiel, Reschke és Franke (1—1), valamint a Thiel— Franke páros szerez­te. Női mérkőzés: Honvéd Kilián FSE—Carl Zeiss Jena 11:7, Szolnoki csapatban Tóth Katalin, Steiszkál Éva (4—4), Szöllősi Márta, Darányi Má­ria (1—1), és a Steiszkál— Tóth Katalin páros szerzett győzelmet. A Jéna győztesei: Deugner (2), Shcarre (2), Schiöder Kromelyer (1—1), valamint a Shcarre—Krome­lyer páros. A német vendé­gek Jászberényben a Lehel SC sportolóival is találkoz­tak, ahol a barátságos mér­kőzésen győztesként hagyták el az asztalt, de a mérkőzést követő kispályás labdarúgó találkozón a hazaiak nyer­tek ... tók, közben: Kitárgyaljuk vagy megtárgyaljuk. — Páldy János előadása (VI. rész.) KOSSUTH: 8.20: Harsan a kürtszó! —9.00: Himszkij-Korszakod Májusi éj. Háromfelvonásos opera. — Köz­ben: 10.05: Mesélő Magyaror- szág: Mezőkövesd. — 10.30: Az operaközvetítés folytatása. — 12.35: Melódiakoktél. — 13.38: Törvénykönyv. — 13.53: A bo­lond csütörtök. Erich Kästner „Május 35” c. regényéből írta: Mándi Iván (ism.). — 14.47: Éneklő Ifjúság. — 15.10: Mozart: Esz-dúr szimfónia. — 15.39: Kül­földről érkezett... — 16.00: A világgazdaság hírei. — 16.05: Be­mutatjuk új kórusfelvételeinket. — 16.20: Emmy Loose és Murray Dickie operettfelvételeiből. — 16.39: József Attila műhelyei. — 17.05: Déki Lakatos Sándor népi zenekara játszik. — 17.30: A jövőbe látni. — 18.00: Lemez­múzeum. — 18.30: A . Szabó-csa­lád. — 19.25: Egy rádiós napló­jából. — 20.45: A Dunánál. — 21.13: Színes népi mzsika. — 22.20: Tíz perc külpolitika. — 22.30: Suppé: Költő és paraszt. Az L Nemzetközi Kézilabda Olajbányász Kupa küzdelmei vasárnap reggel a helyelosztó mérkőzésekkel folytatódtak A csoportokban kialakult helyezés alapján a 7—8. helyért: Komlói Bányász—Miskolci Bányász 24:19. A baranyaiak az I. félidőben ki­csit komdlytalanul vették a mérkőzést, a hajrában, azonban biztosan nyertek. Az 5—6. hely­ért: Várpalotai Bányász—Sz. Olajbányász 26:18. Jó mérkőzést láthatott a közönség. A hazai csapat több ifjúsági játékosának is lehetőséget adott a szereplés­re. Ezen a mérkőzésen búcsúz­tatták el a visszavonuló Cseh Sándort. A kitűnő játékos a torna alkalmával is bizonyította, hogy nagy gondot okoz majd a helyettesítése. A 3—4. helyezés: Pécsi MSC— ADA (jugoszláv) 21:20. Végig szoros mérkőzésen nyert a ru­tinosabb magyar csapat, l—2. helyért: Tatabányai Bányász— Lodz (lengyel) 26:23. A torna döntőjére megtelt a sportcsar­nok. Á mérkőzés hatalmas küz­delmet hozott, és a rendes já­tékidőben 21:21-es eldöntetlennel ért véget. A kétszer 5 perces hosszabbításban a tatabányaiak újítani tudtak, és biztosan nyer­tek. Az Olajbányász Kupa vándor- serlegét és a helyezettek tiszte­Labdarúgó NB III. BTASK—SZMÁV 4:3 (3.0) Békéscsaba, 3200 n., v.: Koszó. BTASK: Gulyás — Lukoviczki, Laczkó, Gaál, Kiss, Lengyel (Hajas), Zahorán, Soós, Varga M., Rétlaki, Kuti L. Edző: Mity- kó András. SZMÁV; Fehér — Csontos (Tóth Gy.), Repka, Holler, Nagy A., Földesi, Pago­nyi, Kalmár (Varga), Molnár, Géczi, Papp. Edző: Himer István. Váltakozó mezőnyjáték után a 9. percben megszerezte a ve­zetést a hazai együttes. Zabo- rán beadása Rétlakihoz került, aki a befutó Kuti L. fejére emelt, s ő a meglepődött Fehér mellett a hálóba továbbított, 1:0. A 12. percben Kalmár 18 mé­terről leadott lövését Gulyás csak nagy szerencsével hárítot­ta. A 24. percben szabadrúgás­hoz jutott a MÁV; Pagonyi lö­vése a kapusról a kapufára pát- tant. Gyors ellentámadás kö­vetkezett, Repka az alapvonal­nál levette — majd érthetetlen módon elvesztette a labdát. Rétlaki rácsapott, s beadását Kuti L. lőtte a hosszú sarokba, 2:0. Kiegyenlített mezőnyjáték, majd egy MÁV-támadás során újabb meglepetés következett: Pagonyi—Nagy A. volt a labda útja. a szemfüles Kuti L. közbe­lépett, Rétlakihoz passzolt, aki az 5 méterre kint álló Fehér mellett a bal alsó sarokba bom­bázott, 3:0. A kék-fehérek pasz- szív csatárjátéka nem vezetett eredményre. A II. félidő egy kihagyott Pa­gonyi helyzettel kezdődött. A 47. percben Holler a saját térfelé­ről indulva két ellenfél között elvesztette a labdát. Zahorán rögtön kiugratta Rétlakit, aki a kifutó Fehér mellett a jobb sa­rokba gúrított, 4:0.. A kék-fehé­rek — meglepetésre — ezután kezdtek nyugodtan játszani. Molnár játéka feljavult, s egyé­ni kitörés után a 49. percben szépített, 4:1. Két perccel később Pagonyi-szöglet, Géczi-fejes, s máris 4:2. Az 59. percben Papp lőtt a hálóba, de a játékvezető les címén nem adta meg a gólt. Nagy iramot diktált a MÁV: 21 perc alatt a hazaiak csak két­szer jutottak szóhoz, de ered­ménytelenül. A 66. percben Mol­nárt a 16-os vonalon belül fel­vágták, a megítélt büntetőt Pa­gonyi értékesítette. 4:3. Üjra nyílt lett a mérkőzés, közben eiszabadultak az indulatok. A — Nyitány. — 22.40: Mit te­szünk, ha alszunk? — 23.00: He­gyek alján. — 0.10: Bakos Géza és Fülöp Kálmán táncdalaiból. PETŐFI: , 8.05: Yehudi Menuhin felvéte­leiből. — 9.03: Tánczene Prágá­ból, Bukarestből, Szófiából és Berlinből. — 9.50: Kritikusok fó­ruma. — 10.00: Zenés műsor üdülőknek. — 12.03: Magyar tán­cokról (ism.). — 12.23: Szovjet előadóművészek felvételeiből. — Közben: 12.50: Véleményem sze­rint. — 13.03: A Szovjet előadó- művészek felvételeiből c. műsor folytatása. — 14.00: Tánczenei koktél. — 14.45: Hírek. Körzeti időjárás. — 14.50: Találkozás a stúdióban. Házigazda: Kerényi Mária és Boros Attila. — Közben 15.30—15.33: Hírek. — 16.00: Könnyűzenei híradó. — 16.30: Csúcsforgalom. Vetélkedő a stú­dióban. A műsor - telefonszáma: 343-732. — Közben 17.30—17.33: Hírek — 18.00: Hírek Idő­járás. — 18.10: Az Országos Közművelődési Tanács napirend­jén..— 18.25: Marilyn Monroe, a filmsztár (ism.). — 19.04: Hol­nap közvetítjük. — 19.24: KGST- híradó. — 19.39: Baritonáriák. — 20.28: Rádiószínház. Két osztrák Asztalitenisz Jénai vendégek Szolnokon és Jászberényben mm MAI MŰSOR letdíját dr. Vándorfl Róbert, a Nagy alföldi Kutató és Feltáró Üzem igazgatója adta át. A tor­na legjobb góllövőjének járó ser­leget Békási (Várpalota), a leg­jobb kapus címet a lengyel csa­pat kapusa érdemelte ki. A sportszerűségi versenyt a ju­goszláv ADA együttese nyerte. A torna Kukri Béla a szolnoki városi tanács elnökének zársza­vával ért véget. A Tatabányai Bányász csapata megérdemelten lett a kupa vé­dője. Minden mérkőzésüket biz­tosan nyerték, és a döntőben is végig vezettek a lengyelek ellen. Ebben a gárdában találhattuk a legtöbb klasszis játékost. Így a világválogatottban is szerepelt 175 szőrös válogatott Simó mel­lett a 141 szeres válogatott Káló neve cseng igen ismerősen. Raj­tuk kívül a fiatal Flass eredmé­nyes játéka jelentett élményt. A Lodz csapata a lengyel baj­nokság 3. helyén áll, szereplésük jelentősen növelte a torna szín­vonalát. Ígérték, hogy a jövő évben a jelenleg otthon készülő három válogatottjukkal kiegé­szülve megnyerik a kupát. A látottak alapján ebben nem is kételkedhetünk. A pécsiek 3. he­lye megérdemelt. Fegyelmezett, játékuk leginkább az ADA el­leni mérkőzésen mutatkozott meg. A jugoszláv ADA meghí­vása jó ötlet volt. A szimpati­kus gárda a nézők kedvencévé vált. Jelenleg kiestek ugyan a jugoszláv I. osztályból, de a tor­nán mutatott játékukkal is bi­zonyították, hogy déli szomszé­dainknál a kézilabdát — jól csi­nálják. A házigazda Olajbányász 6. helye dicséretes. Öröm volt látni, hogy minden mérkőzésen tudásuk legjavát ad­ták, és ezzel még nagynevű el­lenfeleiknek is feladták a leckét. A Komlói Bányász ellen muta­tott játékuk pedig sokáig emlé­kezetes marad a szolnoki szur­kolóknak. A játékvezetők működéséről sem a csapatok tagjai, sem a szurkolók nem mondhatnak el sok jót. Tevékenységükben meg­található volt minden gyermek- betegség, ami a mai magyar ké­zilabda-játékvezetést jellemzi. Némelyikük nem tudta magát túltenni a nagycsapatok vará­zsán, és ítéleteikkel az amúgy is gyengébbet sújtotta. A rendezés szervezett, pontos volt. A kézilabdát szerető szak­emberek e torna rendezésével bizonyították hozzáértésüket. Szili József Sorozatos vereségek 85. percben Pagonyit sípszó utá­ni szabálytalanságért kiállította a játékvezető. Szegedi Dózsa— Tisza Cipő 7:2 (4:2 Szeged, 300 n., v.: Kávai. Sz. Dózsa: Bánfi I. (Pozsár) — Zöldi, Emődi, Csanádi, Pócsik, i Vörös, ökrös (Nyári), Kozma II., Héger dr., Bánfi II., Nagy. Edző: Dr. Reményik László. Martfű: Táj ti (Szolnoki) — Báli, Bodnár, Sütő (Nagy I.), Kontér, Vass, Nagy II., Nyitrai, Novák, Kovács II., Kovács I. Edző: Horváth Ferenc. A hazai csapat nagy lendület­tel kezdve, kihasználta a mart­fűi csapat megilletődését, és a 15. percben már 3:0-ra vezetett. Ezután a Martfű percei követ­keztek: Novák elfutott a jobb szélen, középre adott és Nyitrai remek fejessel a jobb sarokba talált, 3:1. Két perc múlva egy szögletből újra a Dózsa ért el gólt. A 37. percben Kovács I. húzott el a jobb szélen, s kö­zépre adott labdáját Nyitrai há­nyát vetődve lőtte a hálóba, 4:2. A második félidőben a Martfű megpróbált erősíteni, de egy re­mek góllal a szegedi csapat to­vább növelte az előnyét, 5:2. Az 52. percben Nyitrait csak sza­bálytalanság árán tudták meg­állítani a büntető területén be­lül, de Kovács n. lövését a ka­pus kivédte — és ahogy ilyen­kor már lenni szokott, az ellen­fél ért el újabb gólt, 6:2. Ez­után a hazai csapat kiengedett, és Martfű a mérkőzés végéig fölényben volt, de csak három­négy biztos gólhelyzetre és há­rom kapufára futotta. A hazai csapat a 80. percben egy szép fejesgóllal állította be a 7:2-es végeredményt. — mészáros — Kecskeméti SC— Mezőtúri Honyéd 3:0 (1:0) Kecskemét, 600 n„ v.: Jaczina. KSC: Varga — Lipokatich. Her- bály, Kecskés, Vági- Komáromi, Farkas, Losonczi, Bohács (Kó- kai), Drahos, Simon. Edző: Bá­nyai Sándor. Szabó L. SE: Frák kishangjáték. — 21.02: Bartók: Székely népdalok. — 21.13: Kis magyar néprajz. — 21.18: ^Bach: A fúga művészete. — 23.151 Nép­dalok. TELEVZIO 1. MŰSOR: 17.33: Hírek. — 17.40: így kez­dődik a cirkusz (színes!). A Szovjet Televízió rövidfilmje. — 18.05: Munka és ember. IV. rész: Hogyan jut pályára az űrhajó? — 18.45: Játék a betűk­kel. — 19.10: Reklámműsor. — 19.15: Esti mese. — 19.30: Tv- híradó. — 20.00: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna. — 20.05: Szellemes nyomozó. Magyarul beszélő angol tévéfilm-sorozat. Mindig akad bűnbak. — 20.55: Csepel (színes!). Dokumentum- film-sorozat — I. rész. —■ 21.20: Dalok, táncok a Szovjetunióból (színes!). — 21.30: Magyar Szín­házi Napok az NDK-ban. 1974. november 17—27-ig — I. rész. A Színházi Album különkiadása. — 22.20: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR: 20.00: Zenés nyári esték (szí­nes!). Erkel: Bánk bán. Az ope­ra tévéváltozata (ism.). — A szünetben: Kb. 21.00: Tv-hír­adó 2. — Neumann, Jancsa, Papp, Gu- gyerás, Tóth, Czirnák, Dinya (Jakab), Magyar, Kirchner, Hai- la. Edző: Bencsik Gyula. Az erősen megfiatalodott KSC vette át a játék irányítását, és a Honvéd nemigen tudott megr birkózni a lelkesebben és fris­sebben játszó hazaiakkal. A 23. percben azonban nehezen mene­kült meg a KSC hálója a gól­tól: Magyar lövését Varga csak lábbal tudta hárítani. A 25. perc­ben megszerezte a vezetést a KSC. Jobb oldali szabadrúgás után Bohács kapta a labdát, és jól eltalált lövésére Frák meg sem tudott mozdulni, 1:0. A gól után ellaposodott a játék, job­bára mezőnyjátékkal folytató­dott — igen alacsony színvona­lon. A második félidőt a Hon­véd támadásai vezették be, de egyenlíteni nem sikerült. Több esetben a partjelző téves ítéle­tei állítoták meg a Honvéd- csatárokat. A 65. perctől ismét a KSC volt a többet támadó. A 73. percben Vági vitte föl a lab­dát a jobb oldalon, beadását a szabadon hagyott Bohács érté­kesítette, 2:0. A KSC több hely­zetet teremtett, de csatárai a leg­biztosabbakat is elhibázták. A 82. percben Neumann szerelte Simont, aki előzőleg már lesen volt. A kecskeméti csatár a földre pottyant, és a játékvezető túl szigorúan 11-est ítélt. A bün­tetőt Herbály a jobb sarokba vágta, 3:0. A 85. percben a já­tékvezető Jancsát elhamarkodot­tan kiállítota. — sindel — Szarvasi Főiskola Spartacus—Lehel SC 4:1 (3:1) Szarvas, 1000 n„ v.: Faragó, Szarvas: Fiedler — Makai, Gaj­dos, Kerekes, Bujdosó, Magyar, Plástyik, Kovács, Jakab (B. Tóth), Brakszatórisz, Rozsán (Linka J.). Edző: Bánáti Rezső. Jászberény: Vasas — Karkusz, Sárközi, Bérezési, Kátai, Kele­men, Lukácsi, Kupcsok (Mar- czis), Sántha (Juhász), Gergely, Bacher. Edző: Bíró István. Kezdés után rögtön a szarva­siak lendültek támadásba. A 8. percben Karkusz elhamarkodot­tan szögletre rúgta a labdát, a beívelés után Plástyik mellé lőtt. A 17. percben Gergelyt Fiedler leütötte, aki 10 perces ápolásra szorult. A 20. percben Sántha beadása után Bacher másodszor­ra a hálóba lőtt, 0:1. A 23. perc­ben Brakszatórisz 18 méterről kapura lőtt és az erőtlen lövés a bal alsó sarokba gurult, 1:1. Két perccel később az előbbinél valamivel erősebb Brakszatórisz lövés — ezúttal a jobb alsó sa­rokba kötött ki, 2:1. A hazaiak többet, a Lehel veszélyesebben támadott. A 33. percben Sántha, gólhelyzetben mellé durrantott. Ä 35. percben Plástyik—Magyar akció után az utóbbi a felső sarokba bombázott, 3:1. Szünet után enyhe Lehel mezőnyfölény alakult ki, gólveszély nélkül. A 64. percben érvénytelen gólt ért el a szarvasi csapat. A 82. perc­ben Magyar—Brakszatórisz akció után a balösszekötő beállította a végeredményt, 4:1. — lászló — Nehéz győzelem Irán ellen Magyarország labdarúgó- válogatottja vasárnap Tehe­ránban Irán ellen barátsá­gos mérkőzést játszott, és a vártnál nehezebben 2:1 (1:1) arányban győzött. A 35 000 néző előtt lezajlott találko­zón a 28. percben Váradi lőtte az első gólt, a 44. percben Mehlavi egyenlí­tett, míg az 53. percben Nagy László szerezte a győztes gólt