Szolnok Megyei Néplap, 1975. április (26. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-15 / 87. szám

1975. április 15. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP T leső a röplabda MNK-tól Budapesti Spartacus—Szolnoki Vizögy-Dózsa 3:1 (6,8, —12,6) Kettős vereség a sakk NB ll-ben Sax, a fővárosiak válogatottja (balról) Kádas ellen mér­kőzött Nyugati csoport: Szolnok, MÁV csarnok, 150 n., v.: Dánoczi. Szolnok: Nyári S., Nyári E., Zsolt, Farkas, Boros, Somodi. Cse­re: Mészáros, Pelei, Tövis. Élénk érdeklődés előzte meg a három válogatottal felálló fővárosiak és a szol­noki lila-fehérek MNK elő­döntő mérkőzését. Az első perctől a jobban koncentráló és a hálónál magabiztos Spartacus irányította a játé­kot és szinte állva hagyta a megilletődött hazaiakat. A folytatásban már jobban koncentráltak a szolnokiak és egészen kitűnő dolgokat is láthatott tőlük a közönség. Nyolc nyolc után azonban a válogatott Kovács és Bogár kemény ütésekkel fejezte be a pontosan előkészített vendégtámadásokat. A Dózsa elsősorban mezőnyben tor­pant meg, s ismét játszmát vesztett. A harmadik játék­rész hozta a legizgalmasabb pillanatokat. Egyre jobban belelendült a vízűgyes gár­da, hálónál is és mezőnyben is teljesen egyenrangú ellen­fél volt a bajnokaspiráns szövetkezetiekkel szemben. Ügy látszott, hogy ötjátszmás lesz a találkozó, de az utol­só játékrészben néhány ele­mi hiba miatt ismét meg­ugrott a fővárosi együttes, majd előnyét végig tartva biztosan nyerte a játszmát és ezzel a mérkőzést. A szol­noki csapat nagyszerű fegy­vertényt mondhat magáénak, hisz az MNK-ban az elő­döntőig jutott, itt azonban fejet kellett hajtani a ma­gyar bajnokság egyik repre- zentása, a Budapesti Spar­tacus előtt. Mindenesetre az a lelkese­dés és helyenkénti jó játék, melyet a szolnoki gárda pro­dukált, biztató a szerdai .Kecskemét elleni mérkőzés előtt. — nyári — (•Honvéd Kilián FSE), 2. Busi Lajos (SZMTE), 3. Nacsa László (Hatvan) é3 Bozsó József (SZMTE). Lány pá­ros: 1. Németh—Romhányi (Kilián FSE), 2. Szabó—Báli (SZMTE—Hatvan), 3. Dargai —Szilassy (SZMTE) és Pris- kin—Ciczián (BVTSK). Fiú páros: 1. Englert—Szabó (Ki­lián FSE), 2. Bozsó—Busi (SZMTE), 3. Nacsa—Gyapjas (Hatvan—SZMTE) és Tóth— Balogh (Hatvan). Vegyespá­ros: 1. Englert—Németh (Ki­lián FSE), 2. Busi—Dargai (SZMTE), 3. Tóth—Romhá­nyi I. (Hatvan—Kilián) és Szabó—Romhányi K. (Kilián FSE). fiméterekkel suhant el a ka­pufa fölött. Ezután Frikker percei következtek: három szögletrúgásból próbálta be­venni a kaput először fölé-, másodszor a kapufára lőtt, míg harmadszor a kapust ta­lálta el. A nagy fölény a 23. percben érett góllá, amikor Bukta lövése talált a hálóba. A második félidő 5. percében Bukta szögletét Stummer fe­jelte a hálóba, végül a- 86. percben Sebők állította be a végeredményt Jók: Kocsis, a mezőny legjobbja, Frikker, Kriston és Bontovics. A ven­dégek közül senkit sem le­het kiemelni. Ifi: Törökszentmiklős— Olajbányász 2:0. Rákóczifalva—Szolnoki Cu­korgyár 1:1 (1:0). Rákóczi­falva, 300 n. v.: Me- dovászki (Békés m-ből). A hideg, esős, szeles idő elle­nére szép számú közönség volt kiváncsi arra, hogy si­kerül-e a hazai csapatnak győznie. A közönség ismét csalódott: csak döntetlenre futotta a hazaiak erejéből. Néhány játékos elfelejtett küzdeni — pedig a cukor­gyáriaktól leckéit kaptak lel­kesedésből. Sajnálatos ese­mény volt. hogy a 14. perc­ben a vendégcsapatból Géczi László lábtörést szenvedett. A gólhelyzeteket figyelembe véve a vendégcsapat több góllal győzhetett volna. G.: Márkus (öngól) és CsoBák. A vendégcsapat valamennyi tagja dicséretet érdemel, a hazai csapatból Barócsi, Nyolcas II. és Nagy P. emel­hető ki. Ifi: Rákóczifalva—Cukor­gyár 5:0. Középtiszat MFDOS7—Ti­sza Cipő 0:0. Kenderes, 200 n. v.: Sándor József (Hajdú m-ből). Végig erős szélben, jó iramú, változatos mérkő­zésen a „középcsapatnak” számító Kenderes nem tisz­telte a bajnokjelölt Tisza Cipőt és helyzetei alapján mindkét pontot otthon tart­hatta volna, Az eredmény a Röplabda NB II. MÄFC—Szolnoki MIÉ 3:0 (6,9,12) Női. Budapest. MTE: Ba­lázs, Kenyeres, Fekete, Ko­dé, Auemé, Pétemé. Csere: Kovács, Farkas, Szudi, Mé­száros. Edző: Vasicsek Já­nos. A mérkőzést igen nagy szélben játszották. A MAFC végig átgondoltabban és fő­leg lelkesebben játszott, az MTE-lányok gyenge teljesít­ményt nyújtottak. A szolnoki csapatból senkit sem lehet kiemelni. Honvéd Kilián FSE— Tatabánya 3:2 Férfi: Szolnok, Kilián pá­lya. Honvéd Kilián FSE: Su- rányi, Gyurcsányi, Majoros, Veres, Keresztes, Pálinkás. Edző: Auer Pál. A Kilián kezdett jobban és az első két játszmát magabiztosan nyer­te. Ezután feljöttek a ven­dégek, s a harmadik és ne­gyedik szettet sikerült a ma­guk javára fordítani. Az utolsó játszma ismét a hon­védeké volt és ezzel meg­nyerték a találkozót. A Hon­véd Kilián FSE legjobbjai Surányi, Gyurcsányi és Pá­linkás voltak. Szslnoki TITáSZ— Kossuth KFSE 3:0 Szolnok, TITÁSZ-pálya. TITÁSZ: Szabó, Kiss, Mészá­ros, Cseresznyés, Pénzes, Balázs. Csere: Vígh. Az igen szeles és hideg időben leját­szott mérkőzésen a TITÁSZ a hazai pálya előnyét job­ban kihasználva győzött, a mindössze 32 percig tartó mérkőzésen. Jók: Cseresz­nyés, Kiss, Szabó. Vendégekre nézve hízelgő, ezt elsősorban jól védő ka­pusuknak köszönhetik. Jók: az egész hazai csapat dicsé­retet érdemel lelkes, jó játé­káért, illetve Szolnoki, Mé­száros, Kosa. Ifi: MEDOSZ—Tisza Cipő 1:1 Serd.: Törökszentmiklós— Kenderes 2:0. Tószeg—Túrkevef A FIT 1:0. Honvéd Kilián FSE—Bp, Betonút SC 18:7 A mérkőzést Szolnokon játszották. Győztesek: No- zicska, Milos, Gyenes (4—4), Rózsa, Barta (3—3), ill. Fa­zekas (5), Balogh, Bogdán (1—1). Honvéd Kilián FSE— MAFC 16:9 Győztesek: Nozicska, Ró­zsa 4—4, Bali, Milos 3—3, Szokolai 2, ill. Záhonyi - 5, Schneider 2, Markovits, Zom bori 1—1. A Magyar Vívószövetség a Játékcsarnokban rendezte az idei serdülő és ifjúsági ví­vók egyéni bajnokságait. Minden számban a körzeti vívóbajnokságok legjobbjai indultak — fegyvernemen­ként huszonnégyen. A Szol­noki MÁV vívói közül a ser­dülő tőrszámban Szelei Ist­ván kitűnő vívással a ne­gyedik helyet szerezte meg. Ifjúsági női tőrben Tolna Szolnoki MIÉ—Szegedi VSE 6:8 A vendéglátók eddigi nyeret­lensége sajnos tovább tarC Igaz, a csapat első fele kezd játék­ba lendülni, — 4 pontot szerez­tek —, míg az utolsó 7 táblán csak kettőt. Üjból kiütközött a rutinhiány, a mérkőzés vége felé ismételten jobb állásokat ron­tottak döntetlenre, sőt vesztésre. Győzött Kahán, Krón, Schubert, Pataricza, míg Szász János, Frei- tág, Bánczi, Rithnovszky dön­tetlent ért el. Ezzel az ered­ménnyel a csapat újból a ve­szélyes, kieső zónába került. — További eredmények: Salgótar­ján—MÉM 6:8. Szentes—Sagvári 5,5:7,5 (1), Ganz-MAVAG—Sta­tisztika 4,5:9,5, Debrecen—Postás 10,5:3,5!, Utasellátó—Miskolci Spartacus ,6,5:7,5, Miskolci Vime- lux—Diósgyőr 8,5:5,5. Vasútépítő—Olajbányász 8.5:4.5 (!) Az elmúlt évi bajnokságban Budapesten döntetlenül mérkő­zött a két csapat. Most a Vasút­építő sokkal jobb játékkal ruk­kolj ki. Nagyobb tudásuk és a két „A” válogatott (Verőczi Zsu­zsa, Sax Gyula) révén ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A becsület „gólt”, ill. pontot Rosenzweig szerezte, míg Papp I., Ragó, Lőrinczy, Pete, Kiss, Ajtay, Merena döntetlenül mérkőzött. A függőjátszmában Nagy Zsolt állása hátrányosabb, kérdéses, hogy állandó, örökös sakkadással tartható-e a dön­tetlen? — További eredmények: Kecskemét—GanzvilL 6:7 (1), Veszprém—Izzó 10:4!, XIII. kér. Pető|i—BKV Előre 6.5:6,5 (1), Du­naújváros—Zalaegerszeg 7:7, Va­Űttörő-olimpia A kenderes! Hajdú Éva hatodik Hatnapos küzdelemsorozat után befejeződött Hódmező­vásárhelyen az úttörő-olim­pia sakkversenyének orszá­gos döntője. Naponta két fordulót játszottak a ver­senyzők, délutánonként pe­dig gazdag programmal töl­tötték szabad idejüket a kis olimpikonok. Megyénk válo­gatottjának szereplése kissé elmaradt a várakozástól. Elé­gedettek lehetünk a kende- resi Hajdú Évával, aki a negyvennégy induló között a 6. helyen végzett. Dicséretes a Serester Zs., Solymossi Cs., Tóth T. összeállítású fiúcsa­pat 10. helyezése, valamint a tiszaugi Tóth Tamás 10. helye a kisdobosok között. Leánycsapatunk a 17. helye­zést érte el. Jászberényi Lehel SC—Bp. ÉPGÉP 17:8 Az utolsó helyen álló fő­városiak ellen biztos győ­zelmet aratott a Lehel. A jászberényiek győzelmeit: Reisz (5), Bene, Hájos (4—4), Szarvas és Gyurkó (2—2) szerezték. Bp, Telefongyár SF— Szolnoki Vízügy-Dézsa 15:16 A fővárosban lejátszott mérkőzésen a győzelmeket Takács (5), Dudás (4), Erdei I. (3), Nevay (2), Erdei II. (1), ill. Lukács, Kovács (3—3), Győri és Szabados (2—2) arányban szerezték. középdöntős volt. Az ifjúsági fiú tőr számot vasárnap bo­nyolították le. Az erős me­zőnyben Hajdú Lajos, igen jó vívással, veretlenül nyer­te az országos bajnokságot. Szívósan harcolt, akciói gyor­sak és biztosak voltak. Ma­gasan kiemelkedett a me­zőnyből. Fejlődése töretlen, ugyanis mint serdülő már országos bajnok volt. sas—Videoton 11:3, Győr—Tata­bánya eredmény nem érkezett be. Keleti csoport: 1. Debrecen 5 4 10 43.0 37,0 2. M. Vimelux 5 4 10 39,5:30,5 3. Statiszt. 5 3 11 39,5:30,5 4. Postás 5 4 0 1 38,0:32.0 5. Szeged 5 3 0 2 37,0:33,0 6. Utasellátó 5 113 36,0:34,0 7. Diósgyőr 5 3 0 2 35,5:34,5 8. Ságvári 5 2 0 3 33,0:36,0(1) 9. MÉM 5 2 12 32,5:27,5 10. Misk. Sp. 5 12 2 32,5:37,5 11. Szentes 5 2 0 3 32,0:37,0(1) 12. SZMTE 5 0 2 3 31,5:38,5 13 Salgótarján 5 113 30,0:40.0 14. Ganz-M. 5 0 14 29,0:41,0 A Wales elleni EB-selej- tezőre készülő magyar lab­darúgó válogatott keret a programnak megfelelően teg­nap délelőtt a Népstadion­ban edzett. A stadion zöld gyepén be­melegítéssel kezdődött a gya­korlás. Megkísérelte a moz­gást Tóth András, az újpes­tiek játékosa is, de nem sok időt töltött a pályán, lejött és közölte Szőcs Jánossal, erősen érzi a sérülést, nem vállalhatja el a kerettagsá­got. Számított erre a fiatal szakvezető is, hiszen Fekete 17,-ként ugyancsak a csapat­tal készülődött, és így most a fiatal játékossal 16-os az előkészületet végző keret. 1. Vasas 5 4 10 47.0:23.0 2. XIII. Petőfi 5 4 10 41,0:28,0(1) 3. Vasútép. 5 2 12 37,5:31,5(1) 4. Izzó 5 3 11 37,0:33,0 5. Kecskemét 5 3 0 2 37,0:32,0(1) 6. Olajb. 5 3 11 36,0:33,0(1) 7. Veszprém 5 2 12 36,0:34,0 8. BKV Előre 5 12 2 33,0:36,0(1) 9. Dunaújv. 5 2 12 31,5:38,5 10. GanzvilL 5 0 3 2 31,5:37,5(1) 11. Videoton 5 0 2 3 29,5:40,5 12. Tatabánya 4 112 26,529,5 (14* SS. Zalaeger. 5 0 14 26,0:44,0 14. MÁV DAC 4 0 13 23,522,5 (MO — ».«• — 10.40-kor az edzőtárs. a Bp. Honvéd tartalékegyüttese is megjelent a játéktéren, s 2X25 perces ikétkapus mér­kőzésre álltak Jel a csapatok. Az első játékrészben Bra- nikovits és Kozma egyaránt 2—2 gólt lőtt. Az újabb 25i percben Bene rúgott két geilt, majd Máté és Csapó, és;. így végered­ményben 8:0-lal végződött az 50 'perces játék. A magyar válogatott keret hétfőn délután újabb edzést taitott egy óbudai pályán, és ezzel a 60 perces mozgás­sal fejeződött be a napi program. Ma délelőtt újabb edzés lesz, majd délután ke­rül sor a szokásos taktikai megbeszélésre. Április 12—13-án rendez­ték meg Hatvanban az 1975. évi vidéki ifjúsági tollaslab­da-bajnokságot, 5 verseny­számban. A Szolnoki Honvéd Kilián FSE versenyzői mind az öt számban a dobogó leg­magasabb fokára álltak az eredményhirdetéskor. A töb­bi „dobogós” helyezéseken is zömmel szolnoki fiatalok osztoztak. Eredmények. Lány egyes: 1. Németh Erzsébet (Honvéd Kilián FSE), 2. Dargai Éva (SZMTE), 3. .Szabó Éva (SZMTE) és Romhányi Ildikó (Honvéd Kilián FSE). Fiú egyes: 1. Englert István Megyei labdarúgó bajnokság üevés gól - szoros eredmények Jászberényi V asas—J áse­jákóhalma 5:0 (2:0). Jász­berény 300 n. v.: Pak­si. Viharos szélben a Vasas kezdte a játékot, s az első negyedóra kiegyenlített küz­delmet hozott. A Vasas azon­ban fokozta az iramot. A 23. percben Dorók húzott el a bal szélen, a szabadon levő Benkéhez továbbított, aki a bal sarokba lőtt. A gól után a vendégek rohamoztak, eze­ket azonban a hazai véde­lem Kaptással az élen há­rította. A 37. percben egy kapu előtti kavarodásból Muharí Volt eredményes. Szü­net után a széltől támogatott hazaiak nagy fölénybe kerül­tek. s a 69. percben Muhari, a 75.-ben Rédei, majd a 85. percben Dorók lőtt gólt. G.: Muhari (2), Benke, Rédei, Dorók. Ifi: Jászjákóhalma—Vasas 1.0 Tiszaföldvár—Fegyvernek 1:0 (0:0). Fegyvernek, 250 n. v.: Ozsváth. A hazaiak végig indiszponáltan játszottak. A fiatalokból álló tiszaföldvári csapat megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet. I íi: Fegyvernek—Tisza föld­vár 2 0. Űjszász—Mezőtúri AFC 0:0. Üjszász, 200 n. v.: Sári. Nagy iramú, színvonalas játék ala­kult ki a találkozón. A látot­tak alapján a hazaiak győ­zelmet érdemeltek volna. Ifi: Üjszász—Mezőtúri AFC 1.0. Jászfényszaru—Szolnoki Vegyruuvek 1:0 (1:0), Jász­fényszaru, 500 n. v.: Or­bán, Az óriási lelkesedéssel játszó vendégek ellen nehe­zen győztek a hazaiak. Jók: Gál, Farkas I., Dobák. ilL Horváth, Biró. Ifi: Jászfényszaru—Szolno­ki Vegyiművek 8:0. Törökszentmiklósi Vasas— Szolnoki Olajbányász 3:0 (1:0). Törökszentmiklós, 400 n. v.: Szabó. Hazai rohamok - kai kezdődött a mérkőzés. Az '•bő eseményt Orbán-nagy lövése jelentette, mely cen­A Szolnoki Papírgyár felvesz c ▼ Bérezés megegyezés szerint. Jelentkezés a gyár munkaügyi osztályán, SZOLNOK, Vörös Hadsereg u, 8—12. — férfi anyagbeszerzőt J f íí.’l (érettségivel) ' f t . — vizsgázott turbinagépészt j|3vi kazángépészt C100 att) 0Í fM — képesített hegesztői y ? t — gázszerelőt # y* •* — fűtésszerelőt Fr-*-. TT' "... i • — < laboráns nőket (érettségivel, 3 műszakba) Asztalitenisz KB II. Hajdú Lajos ifjúsági magyar ürítőiül Wales ellen készül a labdarúgó válogatott Tollaslabda bajnokság