Szolnok Megyei Néplap, 1974. október (25. évfolyam, 229-255. szám)

1974-10-01 / 229. szám

1974. október í. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Labdarúgás Döntetlenek napja a megyei I. osztályban Sportfesztivál a 1 iszaligetben Küzdelem a kézilabda-pályán Középtiszai MEDOSZ—Me­zőtúr 1:1 (1:1). Kenderes, 150 n., v.: Czifra. Jó játék- vezetés mellett közepes ira­mú és színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. Mező­túr szerezte meg a veze­tést, amit Berényi szép gól­lal egyenlített ki. A második félidőben a hazaiak bünte­tőt hibáztak. A látottak alapján az eredmény igaz­ságos. G.: Berényi, ill. Ja­kab. Jók: Agócs. Baktai, Be­rényi, ill. Orosz, Lengyel, Kun. Ifi: Mezőtúr—Középtiszai MEDOSZ 1:0. Serdülő: Túrkeve—Közép­tiszai MEDOSZ 4:1. Jb. Vasas—Tisza Cipő 2:2 (2:0). Jászberény, 100 n., v.: Gergely. A négy tartalékkal kiálló hazai csapat kezdte a játékot, s az 5. percben Szöl- lősi révén megszerezte a ve­zetést. Továbbra is a hazai csapat maradt támadásban, és a 19. percben Szívós volt eredményes. A félidő hátra­levő részében kiegyenlített játék folyt, némi hazai fö­lénnyel. Szünet után az el­ső negyedóra kiegyenlített játéka után a hazai csapat tartalékjátékosai elfáradtak, e vendégek mezőnyfölényt harcoltak ki, és a 67. perc­ben, valamint a 87. percben Kovács II. góljaival ki­egyenlítettek. G.: Szöllősi, Szívós, ill. Kovács II. (2). Ifi: Tjsza Cipő—Vasas 3:1. Fegyvernek—Olajbányász 1:0 (0:0). Fegyvernek, 500 n., v.: Vágó K. Mintaszerű játékvezetés mellett, ideális időben, nagyiramú, izgal­mas mérkőzés. Az I. félidő­ben a vendégek jól megszer­vezett védelme Gyémánt ka­pussal az élen jól állta a ha­zaiak rohamait. A II. félidő­ben a hazaiak szebbnél szebb támadásokat vezettek, és csak a szerencse mentet­te meg az Olajbányászt a góltól. Végül egy mintaszerű támadás végén Faragó L. fejelte a hálóba a labdát. A látottak alapján a hazaiak több góllal győzhettek volna. Ifi: Sz. Olajbányász—Fegy­vernek 3:2. Tm. Vasas—Szolnoki Cu­korgyár 0:0. T.-miklós, 100 n. v.: Dudás (Hajdú m.-ből). A hazai csapat kezdett job­ban, s a 10. percben egy vé­dőről kipattanó labdát Stum­mer a hálóba továbbította. A játékvezető középre mu­tatott, azonban a partjelző intésére a szabályos gólt visszavonta. (Ellenfelétől ka­pott labda volt!) Továbbra is hazai fölény mutatkozott, a vendégek mindössze szór­ványos lefutásokkal veszé­lyeztettek. A II. félidő két gvenge csapat játékát hozta. Jók: Kriston. Mészáros, ill. Márkus, Géczi. Ifi: T.-miklós—Sz. Cukor­gyár 2:0. Rákóczifalva—Jászjákóhal- ma 0:0. Rákóczifalva, 200 n.. v.: Medve M. Békés me­gyéből. Nagy iramú mérkő­zésen a hazai csapat szerve­zetlen játéka, — és néhány játékos küzdőképességének hiánya — miatt a vendég­csapat irányította a mérkő­zést. A játékosok lelkesedés­Sakk NB II. Volán—Olajbányász 11:3. A bá­nyászcsapat tagjai az első há­rom órában jól helyt álltak, ezután a tudás és a vitathatatla­nul nagyobb rutin érvényesült. A szolnoki csapat dicséretére válik, hogy a három pontot az 1—4 táblán, mesterek ellen ér­te el: Kádas az eddig veretlen Kapu mestert győzte le. mfg Ragó Felméri, Fodor Hudy el­len győzött. NB n. Keleti csoport 1. Volán 9 8 1 0 89.5:36.5 2. Debrecen 9 7 0 2 71.5:54.5 3 G. Villany 9 7 0 2 69.5:56.5 4. Vasas 9 4 3 2 69.0:55.0 5 Izzó 9 5 0 4 69,0:57.0 6. Szentes 9 4 3 2 67.5:58,5 7. Vasútépítők 9 4 2 3 67,5:58.5 8. Olajbányász 9 4 1 4 54.5:61.5 9. Szeged 9 5 1 3 53,5:62.5 10. Diósgyőr 9 2 2 5 52.0:54.0 ll VIMELUX 9 2 2 5 55 5:68.5 12. Salgótarján 9 2 1 6 52.0:74.0 13 Nyíregyháza 9 1 0 8 49.5:76.5 14. Békéscsaba 9 0 0 9 30,0:96,0 ben. küzdenitudásban mesz- sze felülmúlták a hazai csa­pat középpályásait és csa­tárait. Jók: a mezőny leg­jobbja Fejes, de a vendég­csapat minden tagja odaadó- an küzdött. A hazai csapat­ból Győré, Kuti és Nyolczas játéka érdemes dicséretet. Ifi: Rákóczifalva—Jászjá- kóhalma 3:1. J ászfény szaru—Tószeg 2:1 (1:1). Jászfényszaru, 200 n., V.: Karamáz. Negyedórás ha­zai fölény közben — két gólt rúgott a vendégcsapat. Az el­sőt a 6. percben Szabó kö­zéphátvéd a saját kapujába, — öngól —, majd a 15. perc­ben a szemfüles Pálinkás el­csípett egy hazaadást, el­húzott a kapus mellett, és az üres kapuba lőtt. Ezután vál­tozó mezőnyjáték követke­zett enyhe hazai fölénnyel. A második' félidőben feljavul­tak a hazaiak, és a sorozatos támadásaik a 70. percben gólt eredményeztek. Rimóczi ki­tűnő beadását Farkas I. véd- hetetlenül fejelte a tószegi kapuba. Jók: Terjéki, Farkas I., Rimóczi, ill. Kormos, Sza­bó. Pálinkás, Vágó. Ifi: Jászfényszaru—Tószeg 13:0. Túrkeve—Tiszaföldvár 3:2 (1:2). Túrkeve, 200 n., v.: Kovács. Hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés, de mégis á vendégek értek el gólt Borza révén. A tartalé­kosán kiálló hazai csapat lel­kesen. de meglehetősen sok hibával játszott. Az egyen­lítés nagy védelmi hibából született, Szamosfalvi ré­vén. A vendégeket ez nem törte le, és ismét vezetést szereztek. A második félidő­ben megváltozott a játék ké­pe. feliöttek a hazaiak és megérdemelten szerezték meg a számukra igen fon­tos két bainoki pontot. A ta­lálkozón mindkét csanatigen sportszerűen látszott. G.: Sza­mosfalvi. Deák. F. Kiss, ill. Borza. Német. Jók: Piroska. Szamosfalvi. Deák, ill. Oláh, Németh, Borza. A megyei bajnokság állása 1. Fegyvernek 7 5 1 1 11- 6 11 2. Mezőtúr 7 4 2 1 14- 8 10 3. Szó. Cukor. 7 4 2 1 11- 6 10 4. Tisza Cipő 7 4 1 2 18- 9 9 5. Túrkeve 7 3 3 1 13-13 9 6. Jb. Vasas 7 2 4 1 11-10 R 7. Jákóhalma 7 1 6 — 7- 6 8 8. Tm. Vasas 7 3 2 2 5- 5 3 9. Üjszász 7 2 3 2 9- 8 7 10. K. MED. 7 2 2 3 9- R 6 11. .T-fénvszam 7 2 2 3 9-17 6 12. Szó. Vegvl. 7 — 5 2 12-15 5 13. Tiszaföldvár 7 1 3 3 10-13 5 14. R-falva 7 1 2 4 8- 8 4 15. Tószeg 7 1 2 4 7-10 4 16. Szó. Olajb. 7 — 2 5 5-17 2 A toló 39. heti eredménye 1. MÁV DAC—Szeged X 151 2. K. Rákóczi—Budafok X 1:1 3. Dorog—FÖSPED 2 0:1 4. Volán—Komló 2 0:1 5. Eger—Ózd 2 0:3 S. Ganz-M.—Nagykanizsa X 2:2 7. Szekszárd—DVSC 1 1:0 8. DMTE—Kazincbarcika 1 3:2 9. DEAC—Nagybátony X 1:1 10. Rudabánva—MVSC 1 1:0 11. Pápa—KOMÉP X 1:1 12. ÉRDÉRT—D.-újv. Ep. 1 3:0 13. Szabó L. SE—Izzó X 0:0 +1 14. EPGEP—Szolnoki MÁV X 1:1 Vízilabda Komjádhkupa Szolnoki Vízügv-Dóz*a—Egri Dózsa 6.5 Vasárnap délelőtt a Sport­uszodában Königh példamu­tatóan tárgyilagos játékveze­tése mellett vívott nagyon jó és igen kemény iáékot hozó csoportmérkőzést a vízilabda Komiádi-kupában a változat­lanul iól szereplő szolnoki utánpótlás csapat. Három hiba — kiállítás, ez volt ki­fogástalanul bevált taktiká­juk. amelynek segítségével nagyobb biztonsággal győztek az egriek ellen, mint ezt a szoros eredmény mutatja. A csoportban még a Vasas Iz­zó. az Üipesti Dózsa és a MAFC játszik. — rai — RÖPLABDA NB II. NŐI Szolnoki MTE— Szegedi KVSE 3:1 (13, 10, —13, 15) Szolnok, v.: Kiss L. MTE: Kenyeres, Cserkész. Balázs, Pénzesné. Péterné, Fekete. Csere: Kodó. Karsai. Szudi. Edző: Vasicsek János. Nagy lelkesedéssel játszottak az MTE-lányok, s szinte nem ismertek elveszett labdát. Küzdőszellemből is jelesre vizsgáztak, de döntő az volt hogy ütőerőben is felülmúl­ták a szegedieket. Az MTE egész csapata dicséretet érde­mel, de külön is ki kell emelni Pénzesné és Kenye­res teliesítménvét. Szolnoki UTÁSZ- Közgazdasági Egyetem 3:1 (16, —9, 11, 11) Budapest, v.: Jakab. Sz. TITÁSZ: Cseresznyés. Vígh, Balázs. Mészáros, Takács Kiss. Csere: Pénzes. Edző: Jáger István. Az első szett­ben nagy lendülettel kezdtek a szolnokiak, és szinte síma győzelmet szereztek. A máso­dik iátszmában feljöttek a hazaiak, és ekkor a TITÁSZ játéka kissé akadozott, mely főleg a mezőnymunkában mutatkozott meg. A harma­dik és negyedik szett a TITÁSZ minimális vezetésé­vel fej-fej melletti küzdel­met hozott. Végül is a ruti­nosabb és szellemesebb játé­kot produkáló TITÁSZ a fő­városból is győzelemmel tér­hetett haza. Magyarország holtversenyben az első helyen A kolumbiai Medellinben folyó 6. női sakkolimpián a magyar válogatott az ötödik fordulóban legyőzte Kanadát, a hatdikban pedig az NSZK-t így — holtversenyben Bul­gáriával — az első helyen áll. A döntő állása: 1—2. Ma­gyarország és Bulgária 10— 10 pont, 3. Románia 8,5 pont. 4. Szovjetunió 8 pont. Szombaton délután a szol* nokiak ezrei igyekeztek a Tiszaligetbe, hogy részesei legyenek a XII. tiszaligeti napok megnyitójának. Lát­ványosságban nem volt hiány: 14.10-kor megjelent a magasban a repülőgép, melyből 10 ejtőernyős ug­rott ki 1000—1800 méter ma­gasból. Az ejtőernyős pará­dé után egyszerre 11 pályán harsant a sípszó, s 92 férfi 22 női labdarúgó-, 22 férfi 21 női kézilabda-, valamint 9 férfi és 4 női röplabdacsa­pat indult küzdelembe a he­lyezésekért. A labdajátékok­kal egyidőben kezdődött az összetett honvédelmi ver­seny 52 csapat részvételével, majd vasárnap reggel 8 órá­tól 44 csapat rajtolt 380 in­dulóval az atlétikai szá­mokban. Vasárnap délután az MTE—Várpalota mérkő­zés után került sor az ün­nepélyes díjkiosztásra. Részletes eredmények. 100 méteres síkfutás női: 1. Molnár (633-as Ip. tan. Int.), 100 m-es síkfutás férfi: 1. Kolozsvári (Kunhegyes), 400 m-es síkfutás női: 1. Herná­di (Közgazd. Szakisk.), 400 m-es síkfutás férfi: 1. Gyeb- nár (MN 3100), távolugrás női: 1. Feketéné (Patyolat), Kézilabda DEBRECENI KÖZÜT— TISZA CIPŐ SE 10:8 (6:6) NB I B női. Debrecen, 100 n. v.: Kiss és Nagy. Tisza SE: Nagyné, Keliger (l),Lu- kácsné (1), Szabó (2), Juhász (3), Filákné (1), Borsos, No- vák, Béke, Pappné. Edző: Ruják Endre. Az újabb kiesési rangadón a martfűieknél a szükséges lelkesedés csak az első fél­időben tartott. Ekkor a mér­kőzés biztos megnyeréséhez elegendő több mint féltu­cat abszolút gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul. Sorsuk lényegében rövid öt perc alatt pecsételődött meg: Nagyné rosszul lépett, és ápolásra szorult. Ezt a ha­zaiak ki tudták használni, és három góllal elhúztak. A martfűiek a második félidő­ben első góljukat csak 15 perc eltelte után tudták megszerezni. Ezzel a vere­séggel újra a kiesési zóná­ba kerültek a Tisza Cipő lányai. — rk — SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ —VÁCI FONÖ 23:20 (12:10) NB II. férfi. Vác, 450 n. v.: Dömötör—Szirmai. Szol­noki Olajbányász: Ludvig — Cseh S. (2), Vass N. (7), Dr. Szász (6), Ratkai, Cseh L., Dr. Szűcs (5), Matuz, Vass G., Varga Z. (3), Da- nyi, Szegedi. A kézilabda NB II-es küz­delmek a hajrához érkeztek. A bajnokságért folyó harc még mindig nyílt. A mérkő­zések jelentősége növekszik, az elvesztett pontok pótlásá­ra a lehetőség — mind ke­vesebb. Az Olajbányász szá­mára a váci mérkőzésnek tétje az első hely megtartá­sa volt. A Váci Fonó csa­pata a bajnokságért folyó harcba nem szólhat ugyan bele, de számukra is jelen­tős volt a mérkőzés. Arra törekedtek ugyanis, hogy az NB II. bajnokságban immár hatéves (!) hazai veretlensé­güket megőrizzék. A mérkő­zés úgy indult, hogy a ha­zai csapat 4 góljára az Olaj­bányász mindössze eggyel tudott válaszolni. Érdekes mód a háromgólos váci ve­zetés után a vendégek nyu­godtak meg, s vették át a játék irányítását. Az egyen­lítés 6:6-nál sikerült, ezután a gólok 10:10-ig felváltva estek. A félidő utolsó per­ceiben az Olajbányász ren­delkezett még erőtartalék­kal, és kétgólos előnnyel si­került zárnia a félidőt. A második játékrészben a nyugodtabban játszó Olaj­bányász ragyogó csapatjáté­férfi: 1. Rajna (MN 3100), súlylökés női: 1. Csillik (Közgazd. Szakisk.), férfi: 1. Tarsoly (605'ös .Ip- tan. Isk.), kislabda-dobás női: 1. Nagy (603-as Ip. tan. Int.), férfi: 1. Varga (Vörösmező Tsz), 400x400 férfi fegyveres váltófutás: 1. Vegyipari Szakközépiskola 3.58,8 m. összetett atlétikai verseny Nők: 1. Közgazdasági Szak­iskola, férfi 1. MN 3100. Női kézilabda: 1. Űjszász, férfi: kot mutatott be. Akciógólok­kal növelni tudta az elő­nyét, és a 15. percben már 19:12-es vezetésével a mér­kőzést is maga javára for­dította. A hátralévő időben a vendégek kezdeményeztek többet, bár a biztos győze­lem tudatában előnyük nö­velését nem erőltették. Az Olajbányász talán ezen a mérkőzésen nyújtotta eddi­gi legjobb játékát. A Váci Fonó csapata jól képzett, az NB II-ben rangos együttes­nek számít. Az Olajbányász az elmúlt hetekben lejátszott mérkőzésein biztosan győ­zött ugyan, de játékát csak közepes színvonalúnak le­hetett ítélni. Talán ezért tű­nik egy kicsit meglepetés­nek az idegenben elért biz­tos győzelem. Ez is azt iga­zolja, hogy az együttes fel tud nőm a feladatokhoz. Győzelmükkel a tabella élén maradtak, és ha a hátralé­vő három fordulóban is ha­sonlóan játszanak, ott is maradnak. A csapat vala­mennyi játékosa küzdeni tu­dásból jelesre vizsgázott. A sok jó teljesítmény közül azonban Ludvig, dr. Szász, Vass Nándor, dr. Szűcs és Varga játékát külön is ki kell emelni. — szili — TISZAFÖLD VAR- KECSKÉMÉT 14:12 (7:5) Tiszaföldvár, 400 n. v.: Faggyas—Szőke. Tiszaföld­vár: Kugyela II. — Szabó, 1. Vegyiművek. Röplabda, női: 1. Varga Katalin Gim­názium, férfi: 1. 605-ös Ipa­ritanuló Intézet. Kispályás labdarúgás női: 1. Bútor­gyár. férfi: 1. MN 3100. Az összetett pontverseny alapján az I. helyezett: a Közgazdasági Szakközépisko­la 1 évre elnyerte a Szolnok városi KISZ-bizottság ván­dorzászlaját. B. L Kugyela I., <1), Bíró (5), Danku I., Rékasi, Danku II. (5). Csere: Sizékács Nyeső (1), Szabados (2), Fekete, Szmolnik. A mérkőzés első tíz perce óvatos játékkal telt el. Ki­fogástalanul védekezett mindkét csapat, a támadá­sok viszont nem jártak si­kerrel. A "hazaiak igyekez­tek felgyorsítani a játékot, a vendégek viszont megpró­bálták fiékezni azt. Tíz perccel a félidő befejezése előtt két gólra nőtt a Tisza­földvár előnye. Ügy látszott, hogy sikerült felőrölni a Kecskemét védekezését: óm jóllehet, sokat, de pontatla­nul dobtak kapura a hazai­ak, így hát nem tudtak je­lentősen. elhúzni az ellenfél­től. A második félidő elején javult a: játék. A félidő kö­zepén főleg Bíró és Danku II. jó játéka eredményeképp kétszel- is 6 góllal vezettek^ a fáradni látszó vendégek ellen. A szép gólokat azon­ban kihagyott helyzetek \íö- ' vették, ez felhozta a K scs- kemétet. Szorossá váljt a mérkőzés, és csak Kívgyela II. jó védésének volt, kö­szönhető, (7) méteres^ is vé­dett), hogy nem kellett még jobban megizzadni, a győze­lemért. Kozpes színvonalú és iramú, sportszerű mér­kőzésen jó játékvezetés mel­lett győzött a hazai csapat. A két kapus közti különb­ség döntően hozzájárult a Tiszaföldvár győzelméhez. Jók: Kugyela H., Bíró, Dan­ku II. Gondban az Olajbányász „el ele* (bbhról) A szemüveges Rágó véeül is megtalálta a legjobb lépést: meglepő győ­zelmet aratott A Szolnok megyei Tanács Hetényi Géza Kórház Rendelőintézet Szolnok, Vöröshadsereg útja 25. felvételre keres lakatost vízvezetékszerelőt esztergályost segédmunkást. Segédmunkás részére csökkentett munkaidő Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet személyesen a műszaki osztályvezetőnél. Az Olajbányász nagyszerű hajrája /