Szolnok Megyei Néplap, 1974. szeptember (25. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-03 / 205. szám

1974. szeptember 3. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP .7 Jegyei I. o. labdarúgás Salak motor Már csak Fegyvernek százszázalékos Fegyver n ek—Rákóczit alva 0 (0:0). Fegyvernek 550 n. : Terenyei. Izgalmas, vál- zatos mérkőzés. Az I. ne- redórában a vendégek eny- > mezőnyfölényt harcoltak , mégis a hazaiaknak volt bb gólhelyzetük, amelyeket nagyszerűen védő Nagy P. így a védelem hárított. A izaiak fokozatosan átvették játék irányítását. A 25. ércben Ipacs a védelmet át- tszotta, a középhátvéd há­tiról akasztotta, a labda a törő csatárnál maradt, de •thetetlen módon a játék- jzető nem alkalmazta az őnyszabályt, hanem a 16-os- >1 szabadrúgást ítélt, ame- et Nagy P. bravúrosan vé­stt. A 40. percben Csorna 1 méteres hatalmas lövését >lta szögletre a hazaiak ka- usa. A második félidőben foko- idott az iram. Az 55. perc­en Öllé beadását Nagy P. iejtette, Molnár a kapuba reite a labdát, a szabályos ölt a játékvezető nem adta teg. A 69. percben gólt lát- atott a szép számú közön­ig: Öllé jobb oldali beadását z előrehúzódó Csontos átfe­dte Ipacsnak, aki fejjel to- ábbította a tehetetlen Nagy . mellett a hálóba. Óriási üzdelem folyt a pályán, melynek hevében a kitörő pacsot Csorna becsúszva pró- álta szerelni. Ipacs elesett, s a játékvezető érthetetlen lódon kiállította a játékost. , mérkőzés végén a közön­ég nagy tapssal jutalmazta színvonalas, izgalmas köz­eimet. Ifi: Rákóczifalva—Fegyver­ek 2:1 Jászberényi Vasas—Török- zentmiklósi Vasas 2:0 (2:0). ászberény, 200 n. v.: Tóvizi. t vendégek kezdték a játé- :ot, az első öt percben két zögletet harcoltak ki. A 20. tercig kiegyenlített játék olyt, majd a hazai csapat lémi fölényt harcolt ki. A 2. percben Dorókot a 16- son belül 11-es gyanús kö- ülmények között szerelték. A !7. percben Sándort a 16-oson >elül buktatták, a megítélt lüntetőt Dorók értékesítette, :0. A 41. percben egy baloi- lali Vasas-támadás után Menyhárt kapta a labdát, és i jobb felső sarokba bombá- :ott, 2:0. Szünet után mind- tét csapat nagy iramot dik­tált, a jó napot kifogó kapu­tok azonban biztosan hárí­tottak. A 75. percben a kitörő Dorókot Nagy lerántotta, s ezért a játékvezető kiállította. Ifi: Törökszentmiklósi Vá­gás—Jászberényi Vasas 2:0 Túrkeve—Tisza Cipő 3:1 (1:0). Túrkeve, 200 n. v.: Hor­váth. A két jó képességű csa­pat találkozóján közepes szín­vonalú játék mellett a hazai­ak lelkesebben játszottak, többet birtokolták a labdát, kapura nagyobb veszélyt je­lentettek. Túrkeve az első félidő befejezése előtt Havan- csák révén szerzett gólt. A második félidőben a kitűnően játszó hazai középcsatár el- lenellhatatlan volt, és kétszer is betalált a hálóba. Befeje­zés előtt néhány perccel ka­pu előtti kavarodásból szer­zett gólt a vendégcsapat. G.: Kormos (2), Havancsák, ill. Bodnár. Jó: Piroska (a mezőny leg­jobbja) Fórizs, Kormos, Né- gyesi, ill. Bodnár, Kovács. Ifi: Túrkeve—Tisza Cipő 2:0 Középtiszai MEDOSZ—Szol­noki Olajbányász 4:0 (0:0). Kenderes 150 n., v.: Görög (Hajdú m.). Az első fél­időben mutatott játék alapján kevesen gondoltak ilyen ará­nyú kenderesi győzelemre. A második félidőben a feljavult hazaiak tetszés szerint érték el góljaikat, és győzelmük na­gyobb arányú is lehetett vol­na. Jó játékvezetés. Kiállítva az Olajbányászból: Horváth. G.: Berényi (2), Süveges I., Süveges J. Jó: Pádár M., Pá­dár L., Korpás, Losánczki. Az Olajbányászból senkit nem lehet kiemelni. Ifi: Sz. Olajbányász — Kö­zéptiszai MEDOSZ 1:0. Jászjákőhalma—Jászfény- szaru 1:0 (1:0). Jászfényszaru, 300 n. v.: Kovács K. Tíz per­cig „ismerkedtek” egymással Szombaton és vasárnap is volt forduló az asztalitenisz NB II-ben. A Honvéd Kili­án FSE-nek sikert hozott a kettős fővárosi kirándulás, ugyanis mindkét napon ió formában. nagyszerű győ­zelmet ' aratott. Szombaton a Betonút Épí­tők ellen vették fel a küz­delmet. és Honvéd Kilián. FSE—Betonút Építők 18:7. A győzelmeken a következők osztoztak: Nozicska. Rózsa. NB 111. Az élcsoportba tartozó Kőbányai Lombik otthoná­ban küzdelmes mérkősésen nyert a Lehel SC. Győz: Reisz (4). Szarvas II. (3). Há- ios (3). illetve Urbán (2), Csolénv (2). Mende és Gyö­a csapatok, ekkor a vendégek részéről Kozmóczki egyénileg is bemutatkozott, szép gólt lőtt. Ettől kezdve végig óriási fölényben voltak a hazaiak és sorozatban hagyták ki helyzeteiket. Ebben közreját­szott az önfeláldozóan és ki­tűnően játszó jákóhalmi vé­delem is, kapusukkal az élen. Jó: a vendégcsapat minden játékosa, különösen Nagy Z. kapus, illetve Rimóczi, Far­kas I., Gál, Tamus. Ifi: Jásziákóhalma—Jász­fényszaru 5:2. Szolnoki Cukorgyár—Üj- szász 4:2 (4:1). Üjszász, 250 n. v.: Walfisch (Békés m.). Vál­tozatos, jó iramú mérkőzésen a Cukorgyár ilyen arányban is megérdemelten győzött. G.: Csollák (2), Vereb, Márton, ill. Mérész, Kovács. A játék­vezető hiba nélkül működött. Jó: a Cukorgyár egész csapa­ta, ill. Mérész, Tóth. Ifi: Üjszász—Sz. Cukor­gyár 3:2. Tószeg—Szolnoki Vegyimű­vek 1:1 (0:1). Tószeg. Tiszaföldvár—Mezőtúr 1:1 (0:1). Tiszaföldvár. 300 n. v.: Tombor. Közepes színvonalú találkozó. Az első félidőben mindkét kapu előtt nagy helyzetek maradtak ki. A fél­idő befejezése előtt öt perc­cel a MAFC szerzett vezetést, amit a hazaiak a második já­tékrészben szabadrúgásból egyenlítettek ki. Igazságos döntetlen. Jó: Borza, Makó, Oláh, ill. Czikkely, Bársony, Orosz. Ifi: Tiszaföldvár—MAFC 2:1. Barta 4—4. Szokolai. Báli 3—3. illetve: Fazekas 5. Sán­dor. Bogdán 1—1. Vasárnap délelőtt ugyan­csak Budapesten szerepeltek a szolnokiak. és az előző napi jó formában iátszottak. Honvéd Kilián FSE—Buda­pest SE 17:8. Győztesek: Bar­ta 5. Báli 4. Nozicska. Rózsa 3—3. Szokolai 2. illetve: Kiss 3. Balogh, dr. Fülöp 2—2, Németh. móréi (1—ÍV. Szolnoki Vízügy Dózsa— Ferencvárosi Vasutas 11:5. Az NB III. Szabados cso­portjában élen álló Vízügy Dózsa tartalékosán is biztos győzelmet aratott Asztalitenisz NB II. A Honvéd Kilián FSE kettős győzelme Országos döntőbe jutottak a szolnoki EPSZER kispályás labdarúgói A Szolnoki ÉPSZER területi győztes csapata Ez év márciusában a párt XI. kongresszusára szervezett munkaversennyel párhuza­mosan írta ki az Építők Szakszervezete a hozzá tar­tozó munkahelyek szocialis­ta brigádiainak kispályás labdarúaó-bainokságát Az első felvonásban a vállala­tok házibainokságára került sor. A szocialista brigádok tártai körében igen népszerű volt a kezdeményezés és nagy versengés kezdődött. Ezt bizonvítio. hogv a me- gvei Állami Építőipari Vál­lalatnál Például nem keve­sebb mint húsz csanat kap­csolódott be a játékba. Az üzemi bajnokságok megvei szinten legjobb nvolc eavüt-, tese került a megvei döntő­be. Itt a Szolnoki ÉPSZFR csapata bizonyult a legjobb­nak. s ígv ők képviselhették megyénket szeptember 1-én a szolnoki Tiszalieeti sport­telepen rendezett területi döntőn. Három megve — Haidú- Bihar. Nógrád és Szolnok — bajnoka mérte össze tudását az országos bajnokságba ju­tásért. Hajdú megyéből a Debreceni KEVIÉP. Nóg­rádból a Salgótarjáni Öblös- üveggyár. Szolnokról pedig az ÉPSZER vett részt. A szolnokiak sikeresen kezd­tek. A Debreceni KEVIÉP-et 4:0-ra. Salgótarjánt pedig 2:l-re gvőzték le. A Salgó­tarján—Debrecen találkozó 3:l-es Salgótarjáni győzel­met hozott. Így a szeptember 7—8 án Budapesten, az Éoí-. tők népligeti sporttelepén megrendezendő országos dön­tőn. mint területi győztes, ott lesz a legjobbak versenyé­ben a Szolnoki ÉPSZER együttese is. Tíz csapat — hat területi győztes és négv budapesti — dönti majd el az országos bajnoki cím és a helyezések sorsát Vincze <m Éles harc volt az első helyért A Szolnoki MTE salakmo­toros szakosztálya szomba­ton délután ötszáz főnyi kö­zönség előtt rendezte meg az OB II májusban, eső miatt elmaradt fordulóját. A fiatal motorosok igye­keztek ízelítőt adni tudásuk­ból. de ez nem mindig si­került. Néhány futamban szép. élvezetes, bravúros tel­jesítményt láttunk, de meg­lehetősen sok — szerencsé­re sérülés nélküli — bukás is történt. Ezek részben géphibának, részben pedig a nagy akarásnak tudhatok. A szolnokiak közül Mondi szerepelt a legjobban. Az el­ső futamban három körön át vezetett, az utolsóban szo­rult a második helyre. Há­romszor volt második, az egyetlen győzelmét a 18. fu­tamban (képünkön 2-es számmal) aratta. A legbizto­sabban Oszkó versenyzett, csupán az utolsó futamban engedte át az első helyet Teke Gyulai SE—Nyíregyházi TI- TÁSZ SE 6:2 (2478:2419), Szol­nok, MAV-tekecsarnok. Ve­zette: Kántor I. Jók: Kalics (425), Bóka (420), illetve: Ipi- sák (439), Takács (422) fa. Szolnoki MÁV I.—Szolnoki MÁV II. 8:0 (2582:2320), Szol­nok, MÁV-tekecsamok. Ve­zette: Vörös József. Jók: Ifj. Dobos S. (460), Dedrák (447), illetve: Kántor F. (405) Ján- di (400) fa. Okölvírás Megyénk ökölvívói részt vettek a Békésen megrende­zett „Nemzetközi minősítő verseny” háromnapos küz­delmében. Eredmények. Fel­nőttek, könnyűsúly: 2. Czi- czás László (Sz. MÁV), ne­hézsúly: 2. Nemes Imre (Sz. MÁV), nagy váltósúly: 3. Szűcs Imre (Sz. MÁV). Ifi harmatsúlyban második Si­mon Tibor (Mezőtúri AFC), váltósúly: 3. Takács Sándor (MAFC), félnehézsúly: 3. Be- ke Ödön (MAFC), mindkettő felnőtt. NDK női és amerikai férfi győzelem Concordban nagy érdeklő­dés mellett rendezték az Egyesült Államok—NDK úszó és műugró viadal ver­senyeit. az „évszázad” talál­kozóját. amelyen a végső mérleg: 8 világcsúcs. 2 világ­csúcs beállítás. 4 Európa- csúcs. Érdekesen alakult a pont­verseny. az NDK női válo- gatottia öt ponttal megelőz­te a tengerentúliakat. A fér­fiak küzdelme a várakozás­nak megfelelően az Egyesült Államok győzelmét hozta, végül összesítésben az ame­rikaiak 198:145 pont arány­ban nyerték. Ebből a férfi pontverseny: Egyesült Álla­mok—NDK 119:61. a női NDK—Egyesült Államok 84:79. Röplabda Szolnoki Vízügyi-Dőzsa— Salgótarjáni ZIM 3:0. Salgó­tarján, v.: Magyart. Szolnok: Mészáros, Nyári S., Boros, Nyári E., Somodi, Tövis. Cse­re: Kolozsi, Eszenyi. Az SBTC—Haladás labda­rúgó-mérkőzés miatt csak kevesen tekintették meg az első helyezett Szolnok és a hazai pályán eddig mindösz- sze egyszer vereséget szenve­dett Salgótarján NB Il-es rangadó-mérkőzést. Az első játszmában a Salgótarján lel­kesen, Magyart játékvezető jóindulatát élvezve már 14:10-re vezetett, de nagysze­rű hajrával innen nyert a Szolnok. A következő két játszmában a lényegesen kor­szerűbben játszó, nagyobb ütőerővel rendelkező ven­dégcsapat magabiztos játék­kal győzött a visszaesett ha­zaiakkal szemben. klubtársának. Izsépinek. A legszorosabb küzdelmet a 19. futam hozta. A két jó pozí­cióban levő és az első hely­re is esélyes Gregó és Szi- ráczki párharcában Gregó vetélytársával a nyakában vezetett. Sziráczki a befutás előtt vakmerőén próbált előzni, de kicsúszott alóla a motor, és nem fejezte be a futamot. Cegléd, 200 n., v.: Buda­vári—Lakatos. — Szolnoki Olajbányász: Ludvig — Cseh (1), Vass N. (4), dr. Szász (1), Szilágyi, Ratkai (5), Kiss. Csere: dr. Szűcs, Vass G. (3), Varga, Danyi, Matuz. A mérkőzésnek elsősorban az Olajbányász szempontjá­ból volt nagy jelentősége. A jóképességű és hazai pályán eredményes ceglédiekkel szemben pontokat, de lega­lább egy pontot kellett sze­rezni ahhoz, hogy a tabella élén maradjon. Az első fél­időben hatalmas iramú és rendkívül kiegyensúlyozott küzdelmet látott a szép szá­mú közönség. Általában az Olajbányász vezetett, de ez az előny egy esetben sem volt egy gólnál nagyobb ará­nyú. Mindkét csapat jól vé­dekezett, és a kapusok ese­tenként bravúros védéseket is bemutattak. Tiszaföldvár, 300 n., v.: Varga—Kiss. Tiszaföldvár: Gugyela II. — Danku II. (3) Szabados, Bíró S., (3), Danku I. (1), Rékasi (6), Szmolnik (2). Csere: Székács, Szabó, Nyeső (4), Fekete. Békéscsabai gólokkal kez­dődött a találkozó. A ha­zaiak gyorsan egyenlítettek, de a vezetést csak a félidő közepén 7:6-nál szerezték meg. Az ellenfél erőlködve játszott, a Tiszaföldvár vi­szont szellemes támadó já­tékot nyújtott, öt perc alatt négygólos előnyre tett szert. Az első félidő befejezése előtt hétmétereshez jutott a Békéscsaba. Mielőtt elvégez­ték volna a büntetőt, Gu­gyela II-t, aki eddig nagy­szerűen védett, szövegelés A bajnoki forduló élcso­portja: 1. Oszkó (Borsodi Volán) 14. 2. Gregó (Papp J. SE) 14, 3. Sziráczki (Papp J SE) 11, 4. Mikó (Debrece^- ni Volán) 11, 5. Reszegi (D. Volán) 10. 6. Mondi (SZMTE) 10 ponttal. A szolnokiak kö­zül 10. Bujdosó 7. 12. Föl- desi 3 ponttal. A tartalék­ként indult ifi. Polacsik és Kiss 1—1 pontot gyűjtött. A második félidőben ke­ményebbé vált a játék, és a házigazdák helyenként már túl szigorú módon aka­dályozták a folyamatos tá­madások kialakulását. Ennek tudható be, hogy a szolnoki csapat eddig eredményes be- állósainak ez alkalommal nem sikerült gólt lőniök. Vé­gül is a döntetlen megfelel a játék képének, és mindkét csapat elégedett lehet az eredménnyel. Az Olajbá­nyász ezzel az egy ponttal továbbra is a tabella élén maradt. A ceglédi együtest megnyugtathatja az, hogy olyan csapattól sikerült pon­tot szerezni, amely eddigi szereplésével méltán szer­zett elismerést. A szolnoki csapat minden tagja fegyel­mezetten harcolt, és a né­zőkre is jó benyomást tett. — szili — miatt 5 percre kiállították a játékvezetők. A büntetőt Benkő értékesítette, és így kettőre csökkent a hazaiak előnye. A második félidőt emberhátránnyal kezdte a Tiszaföldvár, s Békéscsaba egyenlített. A nagyobb ta­pasztalat és a helyzetek jobb kihasználása a vendégek ja­vára billentette a mérleget. Többször is felzárkózhatott volna a helyi csapat, de biz­tos gólhelyzetek maradtak kihasználatlanul. Idei leg­jobb teljesítménye sem volt elegendő a Tiszaföldvárnak ahhoz, hogy legyőzze a ruti­nosabb bajnokjelölt Békés­csabát. Jók: Gugyela II., Danku I., Szmolnik. — Imre — A moszkvai öttusa világbajnokságon a szovjet Onyis- csenko (balról) gratulál legyőzőjének, a magyar Maracs- kónak .......... . K ézilabda NB II. férfi Szolnoki Olajbánvász—Ceglédi Közgép 14:14 (9:8) Békéscsaba—Tiszaföldvár 20.19 (11:13)