Szolnok Megyei Néplap, 1974. szeptember (25. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-24 / 223. szám

1974. szeptember 24. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Ligeti napok Kisújszálláson Ezren vettek részt a kocogóversenyen . ligeti napok gerincét nagyarányú törruegsportren- dezvények alkották Kisúj­szálláson. A péntek délutá­ni kocogóversenyen ezren vettek részt. Nagyon nép­szerű volt a grund foci; kj- lencvenen rúgták a labdat. A fejelőbajnokságnak negy­ven résztvevője volt. Izgal­mas versenyeket hozott a kézilabda-villánatorna: 7 női csapat közül a Móricz Zsig- mond Gimnázium, a 4 férti csapat közül pedig az ITSK bizonyult a legjobbnak. Kis­újszállás súlyemelői legyőz­ték a törökszentmiklósiakat,, viszont a helyi öregfiúk lab­darúgócsapata 5:1 arányban alul maradt a szomszédvár „öreg” futballistáival szem­ben. A vasárnapi labdarúgó- villámtomán 12 csapat in­dult, közülük legjobbnak a kisújszállási Faipari Vállalat lelkes fiataljai bizonyultak. Villámtornát rendeztek az ifjúsági és úttörő labdarú­gók számára is: az előbbi kategóriában öt csapat kö­zül a Nagykun Tsz győzött; a fiatalabbak versenyének szintén öt csapata közül pe- gid a kunhegyesi gyerekek. Az atlétikai versenyen Kis­újszállás megelőzte a karca­gi atlétákat, női számokban a helyi gimnázium verseny­zői taroltak. Kiemelkedett a fiú távolugrás, melyben a 16 éves Mészáros János, a házigazdák versenyzője 580 cm-t ugrott. A férfi magas­ugrást egy veterán atléta, Téglási Sándor (Kisújszál­lás) nyerte 170 cm-rel. Szín­vonalas versenyeket hozottá megyei ifjúkommunista lö­vészkupa verseny, melynek eredménye a következő: Csapatban: 1. Túrkeve, 2. Karcag, 3. Kisújszállás. Fér­fi egyéni: 1. Paszternák (Kisújszállás). Női egyéni: Szenei (Kisújszállás), Női if­júsági: 1. Földvári (Túrke­ve). Férfi ifjúsági 1. Erdei (Túrkeve). Igen színes és ízes prog­ram volt a vacsoralöző-ver­seny. Úttörők közül Rostás Mária főzte a legjobbat, a középiskolások közül Szat­mári Mária. A dolgozók kö­zött igen sok jó szakács akadt: 1. Nyári Ida (Férfi Fehérneműgyár), 2. Széli Já­nos (Városgazdálkodási Vál­lalat), 3. Lukács Erzsébet (Iparcikk Kisker.) A benevezéses céllövőA/er- seny eredményei, úttörő fi­úk: 1. Erdős János, úttörő' leány: 1. Törös. Ifjúsági le­ány: 1. Kovács, Ifjúsági fiú: 1. Lór, Férfi felnőtt: 1. Csi-* zi. Felnőtt női: 1. Erdősné. Az összetett honvédelmi verseny eredményei. Felnőtt férfi: 1. Majlát (Mezőgép), 2. Kása (Mezőgép), 3. Juhász (Területi lövészklub). Fel­nőtt női: 1. Murnyák. Ifjú­sági fiú: 1. Pillér (Iparcikk Kiskereskedelmi Váll.) A ligeti napok sportese­ményének legeredményesebb csapata a Tisza II. Tsz volt. összetettben második Móricz Zsigmond Gimnázium, har­madik a Mezőgép Válllalat. A háromnapos igen érdekes és színvonalas versenysoro­zatot több ezer ember szur­kolta végig. — körmendi — Cselgáncs Országos ifjúsági és serdülő Dunakanyar Kupa Szombaton és vasárnap Esztergomban rendezték meg a hagyományos Dunakanyar Kupát, amelyen 18 szakosz­tály 351 versenyzője szoros küzdelmekben döntötte el a helyezések sorsát. A Honvéd-Kilián FSE ver­senyzői két célt tűztek ki in­dulásuk előtt; ifjúsági 58 kg- os súlycsoportban Vincze László ismerje meg a Buda­pest Bajnokság helyezettjei­nek technikai felkészültsé­gét. Serdülő súlycsoportok­ban három héttel a vidéki bajnokság előtt a versenyzők formájának az ellenőrzése volt a másik cél. Vincze László bizonyítva jó formáját sorra verte a Budapest Bajnokság helye­zettjeit. A döntőben az Esz­tergomi Spartacus verseny­zőjével, Burival mérkőzött. Buri győzött egy koka előny­nyel. A serdülő versenyzők — Kovács Ferenc kivételé­vel — az 5—10. helyen vé­geztek. Eredmények, Ifjúsági 58 kg-ban: 2. Vincze László. — Serdülő 44 kg-ban: 5. Szi­getvári Ti. (KSFE), 52 kg- ban: 6. Mihályi I. (KFSE), 56 kg-ban: 5. Magyar Z (KFSE), 60 kg-ban: 8. Mihályi J. (KFSE), 64 kg-ban: 3. Ko­vács F. (KFSE). Edző: Fe- rencz Attila. Labdarúgó megyei bajnokság Fegyvernek Tiszai öld váron Is győzött Fegyvernek—Tiszaföldvár 1:0 (0:0). Tiszaföldvár, 200 néző, vezette: Ozsvát. A jó iramú, izgalmas mérkőzés, — melyet szinte végig a hazaiak irányítottak — meglepetést hozott. — Elsősorban azért, mert a hetek óta sok-sok gólhelyzetet kidolgozó hazai csatárok képtelenek azokat értékesíteni. Így volt ez va­sárnap is, amikor is a 80. percben lőtt vendéggóllal el­dőlt a két pont sorsa. G.: Faragó L. — Jók: Molnár I., Ipacs, Csontos, Faragó, ilL Berta, Czakó, Makó, Szűcs. Ifi: Tiszaföldvár—Fegyver­nek 2:0. Tisza Cipő—Kenderes 2:0 (2:0). Martfű, 100 néző, ve­zette: Koppány. A hazai csa­pat remekül kezdett, és már a 15. percben 2:0-rá veze­tett. Ezután feljött a vendég­csapat és néhány veszélyes támadást vezetett — ered­ménytelenül. A második fél­idő nagy részében is a Mart­fű támadott, de a jól záró és lelkesen küzdő kenderesi vé­dők mellett nem sikerült a góllövés. Színvonalas, jó ira­mú mérkőzésen igazságos eredmény. — G.: Kovács L., Kovács J. Ifi: Tisza Cipő^—Kenderes 3:1. Törökszentmiklósi Vasas— Szolnoki Olajbányász 2:1 (0:0). Szolnok, Mátyás király úti pálya, 50 néző, vezette: Szabó I. Kiegyenlített játé­kot hozott a mérkőzés. Az 57. percben rúgta vezető gól­ját a vendégcsapat: a kapus melléről kipattanó labdát a jobb összekötő értékesítette, 1 d). A 77. percben Szabó nagy lövéssel egyenlített, 1:1. A 90. percben egv távoli lö­vés a hazai kapuba csúszott, 2:1. A játékvezető kifogásta­lanul vezette a mérkőzést. Jók: Frikker, Boda, Sebők, ill. Horváth, Szabó, Szokolai. Ifi: Törökszentmiklósi Va­sas—Szó. Olajbányász 2:0. MAFC—Űjszász 1:0 (0:0). Mezőtúr, 500 néző, vezette: Sulvánczki (Békés megye). Ideális labdarúgóidőben és kiváló játékvezetés mellett megérdemelten nyert — és akár több gólt is rúghatott volna — az öt sérült játéko­sát nélkülöző, lelkesen ját­szó hazai csapat. — Meddő MAFC-fölény jellemezte az első félidőt, Sólyom I., Igló- di I. és Bársony hagyott ki helyzeteket. A második fél­időben a MAFC fölénye fo­kozódott, Sólyom és Varga a középpályán jól szűrte meg az ellenfél támadásait, és távoli lövéseik rendre ve­szélyeztették a vendégek ka­puját. Vargát a 60. percben a kaputól 20 méterre buk­tatták, — Lukács nagyerejű szabadrúgása az újszászi ka­pus melléről kipattan és a berobbanó Iglódi I. a háló­ba lőtt. A hajrában Varga szöktetését az újonc Ruppert fölé bombázta. Jó: Sólyom, Orosz, Varga, ill. Kovács. Tószeg—Túrkeve 1:1 1:0). Tószeg, 300 néző, — vezette: Pálinkás. Az első félidőben a hazai együttes irányította a játékot, s mezőnyfölényt harcolt ki a vendégekkel szemben. A félidő közepén Vágó a vezetést is megsze­rezte. A gól után fokozódott a játék irama, de a jobbnál jobb helyzeteket is kihagy­ták a tószegi csatárok. Szü­net után a vendégek a kö­zéppályán jobban szervezték meg támadásaikat, s megér­demelten szerezték meg az egvik pontot. Ifi: Tószeg—Túrkeve 0:1. Szó. Cukorgyár—Rákóczi- falva 2:1 1:0). Cukorgyári pálya, 200 néző, vezette: Bá- thori (Hajdú megye). Szín­vonalas és jóiramú volt a mérkőzés., Az első félidőben kiegyenlített játék folyt. A 30. percben Csollák révén a Cukorgyár vezetéshez jutott. Fordulás után a cukorgyári csatársor több helyzetet te­remtett az ellenfél kapuja előtt, de a jó formában lé­vő Nagy P. mindent hárított. Az 50. percben kiegyenlítet­tek a vendégek: Csorna—Ba- rócsi volt a labda útja, Ba- rócsi Mihályihoz játszott, — aki a kimozduló Fenyvesi mellett a hálóba lőtt, 1:1. A 70. percben Géczi szöktette Mártont, akit a 11-es ponton Kuti buktatott. A büntetőt a gólerős Csollák biztosan ér-, tékesítette, 2:1. A hátralévő időben az eredmény már nem változott. A játékveze­tő jól vezette a mérkőzést. Góllövők: Csollák (2), illetve Mihályi. Jók: A Cukorgyár egész csapata, ill. Nagy P., Nyolczas, Molnár, Csorna. Ifi: Cukorgyár—Rákóczifal- va 2:1 (0:1). Jászjákóhalma,—Jászberényi Vasas 1:1 (0:1). Jászjákóhal­ma, 300 néző, vezette: Mák. Eszményi labdarúgóidőben kezdődött a Jász-rangadó. — Végig nagyiramú, változatos játék folyt. A kapuk felvált­va forogtak veszélyben, a hazaiak játszottak enyhe mezőnyfölényben. azonban támadásaikban nem volt elég átütőerő. A 30. percben Va­sas-támadás után Dorók buk­tatásáért 11-est ítélt a játék­vezető, amit Buda értékesí­tett, 0:1. Szünet után inkább a Va­sas játszott fölényben. A 65. percben Szöllősi megsértette a játékvezetőt, amiért kiállí­tották. A hazai csapat a 75. percben 11-est hagyott ki. A 89. percben a hazaiak sze­reztek gólt. Végeredmény­ben igazságos döntetlen szü­letett. G.: Fejes, ill. Buda 11-esből. Jók: Nagy Z., Ko­vács, Fejes, Terjéki, Nagy Gy., ill. László, Kaptás, Sán­dor. Menyhárt. Ifi: Jákóhalma—Jb. Vasas 3:0. V cgyiművek—Jászfényszaru 2:2 (0:1). Szolnok, Vegyimű- vek-pálya, vezette: Török G. Kiegyenlített játékot hozott a találkozó. Az első félidőt jobbára a vendégek fölénye jellemezte. Fordulás után a hazaiak kezdeményeztek, de a csatárok rengeteg helyze­tet hagytak ki. A vendégek mindkét gólját a középcsa­tár szerezte, ill. Göncöl (2). Jók: a vendégek balfedezete és középcsatára, ill. Bíró, Buzi, Göncöl. Ifi: Vegyiművek—Jászfény­szaru 3:3. Kézilabda Megyei rangadó az NB II-ben Bp. Építők—Tisza Cipő SE 10:5 (6:4) NB I B. Női. Budapest, 200 n., v.: Kovács. Tisza SE: Nagyné, Keliger, Borsos (1), Szabó (1), Juhász (2), Filák- né (1), Miklósy, Novák, Ágoston, Pappné, edző: Ru- ják Endre. A múlt vasárnapi és hét­közi mérkőzéseken nyújtott nagyszerű teljesítmények után, a végig esőben lezaj­lott találkozón a cipőgyári­ak kiábrándítóan gyenge já­tékkal „rukkoltak ki”. A nagy tét miatt az akarás görcsös igyekezetté változott, és ez megbénította a folya­matos, rendszeres játékukat, . 5—4-es állásnál két bünte­tőt sem tudtak értékesíteni, de ezenkívül is pontatlanul és nagyon keveset lőttek ka­pura. Átlövőik csődöt mond­tak, és szinte kizárólag csak a vonalról akarták bevenni a vendéglátók kapuját. A fegyelemmel is baj volt, hi­szen Miklósy a Végleges ki­állítás sorsára jutott. Vere­ségük ezek után ilyen arány­ban is megérdemelt volt. Szolnoki Olajbányász— Tiszaföldvár 14:6 (8:2) NB II. Férfi. Szolnok, 300 n., v.: Acsay—Dzsipoff. Szol­noki Olajbányász: Danyi — Cseh S., Ratkai * (3), dr. Szűcs (2), dr. Szász (3), Bo­ros (1), Varga (3), Ludvig, Vass N. (1), Vass G. (1), Ma- tuz, Cseh L. Tiszaföldvár: Kugyela J. — Nyeső, Feke­te, Szmolnik, Danku L. (1), Szabó, Szabados, Rékási (4), Kugyela B. (1), Bíró, Danku S., Székács. A tiszaföldvári játékosok nem érezhették az idegen pálya hátrányát, hisz a szép számmal átrándult szurkolók végig lelkesen biztatták csa- ipatukat. Az Olajbányász a bajnokságért, a Tiszaföld­vár a bentmaradásért küzd. Ennek ellenére egyik csapat sem vette lefutottnak a mér­kőzést, mert a megyei rang­adónak számító összecsapás a meglepetés lehetőségét mindig magában rejti. Nos, ezúttal a meglepetés elma­radt. A mérkőzés ideges hangulatban kezdődött. Itt is, ott is számos lehetőség maradt kihasználatlanul. A Harmadik éve rendezi meg a lányok—asszonyok kispá­lyás labdarúgó-bajnokságát a szakszervezetek megyei sportbizottsága a városi sportfelügyelőség tömegsport bizottságával közösen. A baj­nokság záró akkordjára ke­rült sor szeptember 20-án a TITÁSZ-pályán, ahol a két éllovas, a Vegyiművek és a Mezőgép-központ csapata ta­lálkozott, hogy eldöntsék a két első hely sorsát. Tizen­nyolc csinos hölgy, — közöt­tük több családos anya —, nagy lelkesedéssel küzdött a győzelemért, melyet végül a Vegyiművek csapatának si­került megszerezni 3:2 arány­ban. Ezzel másodszor nyer­ték el a szakszervezetek me­gyei tanácsa vándorserelegét. Második lett a Mezőgép-köz­pont, harmadik pedig a TI- GÁZ. A csapatok tagjai éremdíjazásban részesültek. , Három éve írta lapunk ha­sábján a krónikás: „Megye- székhelyünkön polgárjogot nyert az amazon futball, lét- jogosultságát a továbbiakban a pályán kell bizonyítani:” Á lányok—asszonyok bizo­nyítottak; nagy lelkesedéssel A foto 38. heti eredményei 1. Budafok—DVSC X l:i 3. várpalota—Dunaújváros 2 1:2 3. Olajbányász—Szó. MTE X 0:0 4. Ózd—MÁV DAC 2 0:1 5. FOSPED—Volán 1 1:0 6. KKFSE—Dorog 1 1:0 7. Rákóczi—Bp. Spart. 1 4:0 8. Törekvés—Előre X 1:1 3. Lőrinci Fonó—PVSK 1 2:1 10. Győri E.—Sopr. Textil 1 3:2 11. Pápa—Fűzfő 1 3:1 12. Szó. MA V —SZVSE 1 2:1 13. Láng—Szabó L. SE 1 5:2-H 14. Hajdú V.—Nyíregyháza 2 1:2 7. percig várni kellett az el­ső gólra, amelyet Ratkai szerzett. A gól után felgyor­sult a játék. Az Olajbányász elsősorban védekezésben múlta felül ellenfelét, — no­ha ők is sok helyzetet ügyet­lenkedtek el. Dr. Szász át- emeléses, majd Varga szel­lemes akció után lőtt góljá­val 3:0-ás vezetést szereztek j a hazaiak. A földváriak csak negyedórányi játék után tudtak gólt dobni. Az Olaj­bányász mindinkább átvette a játék irányítását, és 5:2- re, majd a félidő végéig 8:2-re húzott el. Az első já­tékrész említésre méltó ese­ménye még, hogy Ludvig 7 m-est védett. A második félidőben is a hazai csapat kezdett jobban, és ll:2-re növelte előnyét. Ekkor azonban a védekezés­ben egy percig kiengedtek, és a vendégek dicséretére le­gyen mondva, azonnal ki is használták ezt a könnyel- műsködést. Az Olajbányász támadásszövése érthetetlenül lelassult. A körülményes adogatásokat a játékvezetők passzív játéknak tekintették, és emiatt több alkalommal is a földváriaknak adták a labdát. A hazai közönség nagy tetszéssel fogadta, hogy csak a büntetők védésére beálló Ludvig a második fél­időben két esetben is — 7 méterest védett. A mérkő­zés befejezése előtt felváltva és mind több hozzáértéssel „rúgják a bőrt”. Ma már minden szakszervezeti szak­mai sportnapon vagy tisza- ligeti napok programjában is megtaláljuk a női futballt. A kezdemenyezők a SZOT határozatának szellemében jártak el, mikor támogatták, s lehetőséget biztosítottak a lányok—asszonyok részére a rendszeres testedzéshez. Egy évtizeddel ezelőtt a férfi kis­pályás labdarúgás is így — kezdődött — és ma a leg­nagyobb tömeget foglalkoz­tatja a tömegsportban. — balaskó — lMvitány a Komjádi Kupában Szolnoki Vízügy-Dózsa— MAFC 3:3 (0:0, 1:0, 0:1, 2:2). Budapest, v.: Kásás. Szol­nok: Takó, Agócs, Dudás, Póczik, Berkes, Varga. Ke­lemen. Csere: Bozsó, Rekita, Szamos, Pintér. Edző: Bo­zsó István. G.: Varga, (4 m), Kelemen, Póczik. Kiállítások aránya 3:1 a MAFC javák. Végig élevezetes, nagy ira­mú, izgalmas mérkőzést ho­zott a két csapat találkozója. Az első három negyedben a rutinos OB II-es csapat len­dületes támadásait a szol­noki védelem Takó kapus­sal az élén rendre biztosan hárította. Az utolsó negyed­ben ötletes, gólra törő já­tékkal már 3:l-re vezetett a szolnoki csapat, amelyet a MAFC nehezen — a befe­jezés előtt 6 mp-cel — ki­egyenlített. estek a gólok, így alakult ki a 14:6-os végeredmény. A megyei rangadó közepes szín­vonalú, végig sportszerű küz­delmet hozott. A tiszaföld­vári együttes veresége elle­nére is kedvező benyomást tett a szép számú nézősereg­re. Ha a fiatal, jó képessé­gű játékosokból álló csapat a hátralevő mérkőzésein na­gyobb önbizalommal játszik, úgy minden bizonnyal meg­szerzi az NB II-ben való bentmaradáshoz v szükséges pontokat. Az Olajbányász ezen a találkozón nem nyúj­totta azt, amire képes. Vé­dekezésükbe kétségtelen, hogy olyan új elemek is ke­rültek, amelyek megnehezí­tették a vendégek számára a gólszerzést, ezzel szemben a megszokott szellemes táma­dójátékból a Tiszaföldvár el­leni mérkőzésen szinte sem­mit nem láttunk. A hazai csapatból Ludvig, Danyi és dr. Szász, a vendégektől Ku­gyela J. és Rékási játszott jól. — szili — Asztalitenisz NB-II Biztos hazai győzelem az NB ll-es rangadón Honvéd Kilián FSE—Miskolci F.MTE 15:10. - A jól felkészült honvéd csapat végig vezetve biztos győzelmet aratott az el­múlt évben még NB i-es mis­kolci csapat ellen. Eredmények: Kilián FSE: Nozicska (4). Rózsa. Barta, Szokolai (3—3). Ball (2), ill. Szabó (5), Beleznay (4). Kris- ton (1). Egervári és Nevelits 0—0 győzelem. — A szolnoki csapat szerdán 18.30 órai kezdettel a Ki­lián főiskola tornatermében a már bajnok Szeged csapatát fo­gadja az NB Ii utolsó forduló­jában. A Kilián FSE versenyzői bizonyítani akarják, hogy nem érdemtelenül végeztek a bajnok­ság második helyén. Szolnoki Vízügy-Dózsa—Oros­házi Kinizsi 16:0. NB III. A lis­tavezető Vízügy-Dózsa biztosan győzött. A győzelmeket az aláb­biak szerezték: Győri. Szabados, Fehér. Korbély (4—4). Lehel SC—Egri VM 9:7. Az Egerben kivívott 9:7-es győze­lemmel csoportjukban kétpontos előnyt szereztek a jászberényi asztali teniszezők. A Lehel győ­zelmeit Reisz és Szarvas II (3), C.vurkó (2) és Hájos (1) szerez­ték. TÍ]ZÉPe‘ek versenye Debrecenben A TÜZÉP fennállásának 25. évfordulója alkalmából a Keletmagyarországi Tüzép Vállalat jubileumi rendez­vénysorozatot szervezett. E rendezvény keretében került sor szombat—vasárnap Deb­recenben a KISZ megyei Bi­zottság továbbképző intéze­tében a szakma sportverse­nyére, melyre három megye nevezett és az alábbi ered­mények születtek: Sakk: 1. Szolnok (10), 2. Hajdú-Bihar (6), 3. Sza­bolcs-Szatmár (2 pont). Asz­talitenisz, női: 1. Szabolcs- Szatmár I. csapata, 2. Sza- bolcs-Szatmár 2. csapata. Férfi: 1. Szabolcs-Szatmár. 2. Hajdú-Bihar, 3. Szolnok. Kispályás labdarúgás: 1. Sza­bolcs-Szatmár A csapata 6, 2. Szolnok 4, 3. Hajdú-Bihar B csapata 2, 4. Hajdú-Bi­har A csapata 0, 5. Szabolcs- Szatmár B csapata 0 ponttal. A jubileumi rendezvény- sorozat szombaton szakmai- szellemi vetélkedővel folyta­tódik. Lányok, asszonyok a pályán Képünkön Vass Gábor növeli az Olajbányász előnyét