Szolnok Megyei Néplap, 1974. augusztus (25. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-27 / 199. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1974. augusztus 27. Jó játék, nagy küzdelem Szolnoki M1E—FŐSPLD Szállítók 1:0 (1:0) (Tudósítónktól) Czabán S. tér, 1500 n. v.: Palotai (kitűnően) SZMTE: Fied­ler — Arany, Simon, Rácz, Árvái, Gálvölgyi, Szatmári, Köböl, Vitéz (Rozsán a 33. percben), Szolnoki, Garics. Edző: Kiss Já­nos. FÓSPED: Lanczkor — Egri, Molnár, Kárpáti, Balogh (Csépán a 68. percben), Kampó, Márkus, Major, Nagy, Loson­cai, Stefán. Edző: Bundzsák Dezső. Kézilabda DISC—Tisza Cipő SE 1211 (6:6) Ideális labdarúgó idő fogad­ta a pályára lépő csapatokat. AZ első percekben a hazaiak igazolták jó hírüket, de a nagy lendülettel szemben jól tar­totta magát az MTE, sőt a 12, percben egy látványos góllal vezetéshez is jutott. Szolnoki jobb oldali élesen belőtt szög­letét Lanczkor csak érinteni tudta, Garics elé került a lab­da, aki egyből — éles szögből — a jobb felső sarokba per- dített. (Később kiderült, hogy Szolnoki specialitásai ezek a szinte „életveszélyes’1 szögle­tek, hiszen még vagy négy al­kalommal került ezáltal ve­szélybe a fővárosi kapu). A gól után a vendégek játéka pontosabb folyamatosabb lett, míg a hazai akciókba sok hi­ba csúszott. A 19. percben egy legurított labdát Köböl óriási erővel zúdított 20 m-ről ka­pura, Lanczkor bravúrral mentett. Egy ideig kiegyenlí­tődtek az erőviszonyok, de aztán újra a piros-feketék percei következtek. Vitéz, Szolnok] MÁV—Gyulai SE 5:0 (2:0 MÁV-sporttelep, 1200 néző, vezette: Lauber. Szó. MÁV: Fehér — Csontos, Repka, Tóth Gy. — Kormos (N. Sza­bó), Földes! — Pagonyi (Kal­már), Géczi, Kollár, Molnár, Papp. Edző Himer István. A MÁV kezdte a játékot és azonnal támadásba lendült. A sorozatos szolnoki roha­mok szinte percenként ve­szélyeztették a vendégek ka­puját; a 19. percben Molnár éles szögből a léc alá bom­bázott, 1:0. Szögletek soroza­ta következett: Papp egyik, beadását a kapus elvétette és a labda a vonalon álló hát­védet érintve a hálóba hullt, 2:0 (öngól!). A gyulai csapat szívósan és keményen véde­kezett. Szünet után hullámzóbb lett a játék és még kemé­nyebb a küzdelem. Az 55. percben Hegedűst (Gyula) a játékvezető kiállította, a 60. p.-ben Kollár (MÁV) ugyan­erre a sorsra jutott. A-MÁV ismét rákapcsolt és Pagonyi a 62. percben egyéni akció után a hosszú sarokba lőtt. 3:0. Döntő fölénybe került a vasutas csapat. A 70. perc­ben Papp nagyszerű beadá­sát Molnár a kapuba fejelte, 4:0. Üjabb szolnoki támadás; Molnár a 16-osnál nagy lö­vést küldött a kapu jobb al­só sarkába, 5:0-ra beállítva ezzel a végeredményt. A két régi rivális találkozóján ez­úttal a kék-fehérek játszót-. majd Szatmári hibázott gól­helyzetben, majd újra válto­zott a kép és a Szállítók kap­csolt nagyobb sebességre. A 34. percben Simon volt öngól­veszélyes kapujára, de Fiedler bravúrral hárított, két perc­cel később már ő sem segít­hetett volna, de Nagy közel­ről kapu mellé lőtt. Szünet után az MTE kapott jobban lábra, és a 47. percben Garics — kitudja már há­nyadszor — lefutotta védőjét, a pontos beadást Rozsán azonban elügyetlenkedté (ez ♦ tak jól és lendületes, harcos játékukkal végig uralták a mezőnyt és ilyen arányban is megérdemelten győztek. H. Gy. Szabó Lajos SE—KELTEX 1:0 (0:0) Budafoki út, 200 néző, ve­zette: Hartmann. Szabó L.: Frák — Neuman, Jancsa, Kirschner, Papp, Kálmán, Lakatos I., Gugyerás, Fekete I., Gáspár, Szabó J. (Ung­vári). Edző: Bencsik Gyula. Az első félidőben jó iramú, változatos játék, gól nélkül. Szünet után a hazai csapat kezdett jobban és csak sze­rencsével szabadult ' fel a Szabó SE kapuja. Az ellentá­madás során Gáspár lőtt az oldalhálóba A 62. percben a vendégek támadása végén — egy jó beadást Gáspár nem ért el. Két perc múlva a hazai csapat szögletre men­tett. — A beívelt szögletet Kirschner magasan felugorva a hálóba fejelte, 1.0 A 80. percben Ungvárit a 16-oson belül Cseh felvágta. A meg­ítélt büntetőt Gugyerás a jobb kapufára lőtte, és a vé­dők felszabadítottak. A hát­ralévő időben változatos, küzdelmes volt a játék. Jók: Frák, Kirschner, Papp, Kál­mán, Gáspár, ill.: Zemmel, Cseh, Gáldi, Pptykievicz. — Siudel — is nagy helyzet volt!) A pes­tiek változatlanul nehezen boldogultak a vegyes védeke­zési formából gyors kiugrá­sokkal operáló MTE taktiká­val szemben. Néhány veszély­telen hazai akció után a 60. percben Szatmári végleg et- dönthette volna a mérkőzés sorsát. A nyurga csatár ügye­sén ugrott ki a félpályánál, 40 méteres vágta után lövés helyett kivárt és szerelték. Ezután lanyhult az iram, majd a hajrá negyedórájá­ban óriási izgalmak közepet­te igazán jól szórakozhattak a szurkolók. (Szolnokról is szép számban voltak jelen.) Mindkét kapuban egy-egy ér­vénytelen gól, szikrázó kapu előtti jelenetek tarkították a játékot, de az eredmény már nem változott. Lehel SC—Klsvárdai SE 2:1 (1:1) Jászberény, 700 néző, ve­zette: Maczkó II. Lehel SC: Vasas — Karkusz, Benke, Hajdú A., Lukácsi, Hajdú I., Sántha (Kátai), Urban, Ger­gely, Sárközi, Bugyi (Ba­cher). Edző: Bíró István. A 3. percben Szeregnyi gól­jával a kisvárdaiak szerezték meg a vezetést, 0:1. A gyors gól felrázta a hazai csapatot és erőteljesebben támadott. A 10. percben Sántha pontos átadásával Bugyi elfutott a jobbszélen, az alapvonal kö­zeléből a kapu elé ívelt és a jókor érkező Lukácsi a hosz- szú sarokba fejelte a Lehel kiegyenlítő gólját, 1:1. Szünet után azonnal meg­szerezte a vezetést a Lehel. Bachert a kaputól 20 méter­re szabálytalanul szerelték, s a szabadrúgást ugyanő vé­gezte el. Lövését a kapus csak kiütni tudta, és a be­robbanó Gergely nagy erővel lőtt a léc alá, 2:1. Küzdelmes heves iramú, helyenként ke­mény mérkőzésen sikerült megszerezni a Lehelnek a két bajnoki pontot. — Jók: Benke, Lukácsi, Sárközi, Gergely, ill. Regöczi, Gál, Nagy. — László — Mezőfi SE—Kilián FSE 1:0 (0:0) Szolnok, 100 néző, vezette: Győri. Kilián: Varga — Kán­tor, Nagy I., Holler, Nagy A., Tóth M., Plausin, Fehér (Ko- vacsics a szünetben), Tóth A. (Halász a 75. percben), Hegyesi, Török. Edző: Ha­lász József. Idegesen kezdett a Kilián, egymás után adták el a ha­zaiak a labdákat, amely a keményen játszó vendégek­nek kedvezett. Az első per­cekben már szembe tűnt, hogy a Mezőfi játékosai gyor­sabbak és keményebbek. A 19. percben Török került nagy helyzetbe, de gólt nem sikerült szereznie. Szünet után az 57. percben Holler feleslegesen cselezge­tett, Patyi elvette tőle s labdát, kapura tört és a bün­tető területen belül szabály­talanul-szerelték, A U-est Meggyes laposan, Varga mel­lett a hálóba rúgta, 1:0. A 73. percben Tóth Mártont 8 játékvezető reklamálásért kiállította. A 74. percben két nagy helyzete volt a Meződ­nek, de Varga bravúrosan tisztázott A tíz emberrel játszó Kilián igyekezete ke­vésnek bizonyult az ered­mény megfordítására. Jók: Varga, Holler, illetve Magó, Nagyhegyest, Patyi. H. J. Táblázatok At VB II illái« L K. Rákóczi 5 3 2 •* 3 8 2. Volán 5 2 3 10- 5 7 3. Bp. Spartae. 5 2 3 — 9- 5 7 4. Komló 5 3 1 1 8- 6 7 5. Dorog 5 2 3 — 4- 2 7 6. Szeged 5 3 — 2 7- 4 6 7. Olajbányász 5 3 — 2 11- 9 6 8. MÁV DAC 5 l 4 — 6- 4 6 9. FÖSPED 5 3 — 2 8- 7 6 10. Ózd 5 2 2 1 6- 5 6 11. Szó. MTE 5 2 1 2 5- 8 5 12. Oroszlány 5 2 1 2 4- 6 5 13. Ganz-M. 5 — 4 1 3- 4 4 14. Dunaújváros 5 1 2 2 7- 9 4 15. KKFSE 5 1 2 2 6- 8 4 16. Várpalota 5 1 1 3 4- 6 3 17. Budafok 5 1 1 3 4- 9 3 18. DVSC 5 1 — 4 5- 8 2 19. Szekszárd 5 — 2 3 9-13 2 20. Eger 5 1 — 4 7-12 2 Kaposvári Rákóczi—MAV D. 0:0 Ózd—Szekszárd 2:2 (2:1) Kossuth KFSE—Ganz-M. 0 .0 Komló—Dunaújváros 3:3 (3:1) Budafok—Várpalota 0:0 Olajbányász—Oroszlány 4:1 (1:1) Bp. Spartacus—Eger 2:1 (1:1) 8ZEOL—Debreceni VSC 2:1 (1:0) Volán SC—Dorogi AC 1:1 (1:0) Labdarúgó NB III Délkeleti csoport 1. KTE 5 4 1 _ 1 4- 5 9 2. Vasas izzó 5 4 — 1 13- t 8 3. Bzo. MÁV 5 4 — 1 13- 3 8 4. Sz. Dózsa 5 3 — 2 10- 3 6 5. KSC v 4 3 — 1 12- 7 6 6. Szarvas 5 3 — 2 10- 5 6 7. BVTSK 5 3 — 2 14-12 6 8. Kk.-halas 6 2 2 1 6- 8 6 9. KELTEX 5 2 1 2 6- 6 5 10. Szabó L. SE 5 2 1 2 4- 5 5 SZVSE 5 2 1 2 4- 5 5 12. Jánoshalma 5 2 — 3 6- 6 4 13. Cegléd 5 1 2 2 9-11 4 14. Mezőfi SE 4 2 — 2 4- 9 4 15. EPGÉP 5 2 — 3 7-13 4 16. Vasas Láng 5 1 1 3 7-11 3 17. EGSZÖV 5 1 1 3 5- 9 3 18. ESMTK 5 l 1 3 5-11 3 19. Kilián FSE 5 1 — 4 4-13 2 20. Gyulai TE 5 1 4 3-13 1 A 2. fordulóban a Játékvezetők késése miat^ elmaradt Mezőfi SE —KSC találkozót szeptember 4-én játsszák le Kecskeméten. Cegléd—Vasas Izzó 0:3 Vasas Láng—Jánoshalma 2:1 E. Spartacus—KTE 2 :4 KSC—BV/TSK 4 :2 EGSZÖV—Sz. Dózsa 0:3 Kiskunhalas—SZVSE 1:1 Szarvas—ÉPCEP 5:0 Északkeleti csoport 1. DMTE 5 4 1 — 9- 4 9 2. S. Kohász 5 3 1 1 11- 8 7 3. K.-barcika 5 3 1 1 12- 8 7 4. Záhony 5 3 1 1 7- 6 7 5. Leninváros 5 2 2 1 6- 0 6 6. Nagybátony 5 1 4 — 6- 3 6 7. MVSC 5 2 2 1 9-11 6 8. Lehel SC 5 2 1 2 9- 7 5 9. DEAC 5 2 1 2 9- 9 5 10. Kisvárda 5 2 1 2 6- 6 5 11. Hajdúbösz. 5 2 1 2 7- 8 5 12. Nyíregyháza 5 1 2 2 7- 6 4 13. Rudabánya 5 1 2 2 8-10 4 14. Gyöngyös 5 2 — 3 7- 9 4 15. Kisterenye 5 1 2 2 5- 7 4 Sátoraljaújh. 5 2 — 3 5- 7 4 17. Hajdú Vasas 5 1 2 2 4- 8 4 18. B. Volán 5 — 3 2 6- 8 3 19. B. Bányász 5 1 1 3 5-10 3 20. Tuzsér 5 — 2 3 4- 9 2 A 2. fordulóban l:l-es állásnál félbeszakadt Lenin város—DMTfí találkozó két pontját 0:0-ás gól- különbséggel a DMTE kapta. Kazincbarcika—MVSC 5:1 SKSE—Borsodi Volán ^ :0 Tuzsér—Kisterenye 0:1 H. Bocskai—Lenin város 0:3 Hajdú Vasas—Rudabánya 2:2 Nagybátony—Záhony 4:1 DMTE—Sátoraljaújhely 1:0 DEAC—Gyöngyös 3:1 Borsodi B.—Nyíregyháza 2:2 A megyei bajnokság állása 1. Fegyvernek 2 2 — — 8- 4 4 2. Mezőtúr 2 2 — — 5- 2 4 Tisza Cipő 2 2 — — 5- 2 4 4. Üjszász 2 1 1 — 4- 2 3 5. Túrkeve 2 1 1 — 4- 3 3 6. Szó. Cukor. 2 1 — 1 3- 2 2 7. K. MED. 2 1 — 1 3- 3 2 Jákóhalma 2 — 2 — 3- 3 2 Szó. Olajb. 2 — 2 — 3- 3 2 Tm. Vaas 2 1 — 1 3- 2 2 11. Jb. Vasas 2 — 1 l 3- 5 1 12. R.-falva 2 — 1 1 2- 4 t Tlszafölvár 2 — 1 1 2- 4 1 14. J.-fényszaru 2 — 1 X 1- 3 l 15. Szó. Vegyi. 2 — — 2 4- 7 — 16. Tószeg 2 — — 2 1- 4 — Totó 34. heti eredménye L Dorog—Volán X 1:1 2. Budafok—Várpalota X 0:0 3. Olajbányász—Oroszlány 1 4:1 4. Ózd—Szekszárd X 2:2 5. FÖSPED—Szó. MTE 2 0:1 6. KKFSE—Ganz-MAVAG X 0:0 7. Rákóczi—MÁV DAC X 0:0 8. Bp. Spartacus—Eger 1 2:1 9. Kazincbarcika—MVSC 1 b:\ 10. Kk.-halas—SZVSE X 1:1 11. EGSZÖV —S/eeedl O, 2 0:3 12. Bp. Építők—BKV Előre 1 1:0 13. Pápa—Győri D. 1 2:0 4-t 1*. Töreki tfr—BVfcC 2 0 i2 NB I-B női. Debrecen, 100 néző, vezették: Szekeres és Ambru*. Tisza Cipő SE: Csató — Keliger (3). Borsos (1), Juhász (3), Novák (1), Miklósy (1), Kazinczy <1). Csere: Ágoston (1), Beke, Ambrus. Edző: Ruják Endre. A kényelmesen kezdő martfűiek ellen a hazaiak érték el az első gólt. Keliger sorozatban lőtt három pazar góllal gyorsan átírta az ered­ményt jelző táblát. A rend­kívül nagy becsvággyal kez­dő, igen mozgékony, sereg­hajtó hazaiak sem voltak azonban restek és ugyan­A Magyar Vadászok Or­szágos Szövetsége és a Ko­márom megyei MAVOSZ intéző bizottsága Alkotmá­nyunk 25. évfordulójának a tiszteletére. Tatabányán rendezte meg a már hagyo­mányos országos vadász öt­tusa-bajnokságot. A bajnok­ságon részt vett valamennyi megye csapata és egyéni ver­senyzője s vendégként in­dult egy szovjet együttes is. A rendezőség olyan vadász számokat iktatott a prog­ramba, mint távbecslés, skeet, toronykakas, álló őz, és futóvadlövés. Megyénket négyen képviselték a verse­nyen. Annak ellenére, hogy a futóvadlövés gyakorlására megyénkben nincs lehetőség, a csapat csekély hat ponttal Három fórdulót bonyolí­tottak le a tenisz NB III őszi idényében. A Szolnoki MTE Budapesten 5:4 arány­ban győzött az Elektronika ellen. A győzelmeket Zaránd György, Bíró György, Bar- ta Kornél, Tolna Károly, va­lamint a Zaránd—Barta pár szerezte. A második fordulóban a Budapesti Vízművek csapata szerepelt Szolrtokon. A ven­dégek jelenleg a csoport el­ső helyén állnak. A rekkenő hőségben nagy küzdelem alakult ki, mely 5 órán ke­resztül tartott. Az egyéni ta­lálkozók utón Zaránd György, Barta Kornél és Bíró György győzelmeivel 3:3-ra állt a mérkőzés, uté­A KISZ kunszentmártoni községi bizottsága hazánk felszabadulásának 30. évfor­dulója tiszteletére KISZ- alapszervezetek között ..Fel­szabadulási KISZ Kupa 1974.” elnevezéssel kispályás labdarúgó-bajnokságot írt ki. Kilenc csapat nevezett, így két hónap alatt, körmérkőzé­ses rendszerben bonyolítják le( a bajnokságot. A megyei testnevelési és sporthivatal minden évben megrendezi a segédedzői tan­folyamát. Az 1974/75-ös év­folyamra már lezárultak a ielentkezések. A legtöbben labdarúgásban jelentkeztek. A felvételi vizsgákra augusztus 30-án, pénteken kerül sor Szolno­kon a MÁV-sporttelepen 8 órai kezdettel. A különböző sportágakban elméleti és gyakorlati jártasságukról kell majd számot adni a je­lentkezőknek. A felvételi 3fai sportműsor Asztalitenisz: A Kilián FSE és a Szolnoki Volán kö­zös II osztályú országos meg­hívásos versenye, Szolnok, Kilián FSE tornaterme, 16.30. újabb hármas cipőgyári gól­sorozat következett, amelyek közül Kazinczy kettőt igen nehéz szögből, szélről szer­zett. Ezzel két perccel a fél­idő befejezése előtt a cipő- gyáriak két góllal vezettek. Saját fegyelmezetlen játé­kuknak köszönhetik, hogy a vendéglátók egyenlíteni tud­tak. A második félidőben a játékvezetők 1 egymásután öt büntetőt ítéltek a martfűi csapat ellen. A martfűiek nagv hajrába kezdtek, de; ismételt fegyelmezetlenségük: miatt — beszéd j-t kettős ki­állítás — a hazaiak időköz­ben kettőre nőtt előnyét már csak csökkenteni tud­ták. szorult a negyedik helyre Bács-Kiskun. Komárom és Győr-Sopron mögött. Ami nem sikerült Csapat­ban. az sikerült egyéniben. Kovács József, a Szabó La­jos SE volt skeet lövője, a mezőtúri ÁFÉSZ Vadásztár­saság tagja, új pályacsúccsal nyerte a versenyt. Az 1974. évi országos MAVOSZ öttu­sa-bajnok: Kovács József (Szolnok megye) 852 pont új pályacsúcs), 2. Horváth (Komárom) 829. 3. ifj. Zalay (Bács-Kiskun) 808. Az ünnepélyes eredmény- hirdetés után dr. Koller Mi­hály, a MAVOSZ főtitkára adta át az értékes tisztelet­díjakat a győzteseknek és a helyezetteknek. na azonban a hazaiak mind­három párost elvesztették, így végeredményben 6:3 ará­nyú vereséget szenvedtek. Legutóbb Szarvason szere­peltek az MTE teniszezők és jó játékkal 6:3 arányú győ­zelemmel tértek haza. Egyé­niben Bartha Kornél, Bíró György. Tolha Károly és Bundies Zoltán, valamint a Bíró—Simon és a Bartha— Gábor pár szerezték a szol­noki gvőzelmeket. Az MTE a nyolc csapatos NB Ill-ban jelenleg az 5. helyen áll. Legközelebb szombaton 14 órakor hazai pályán a Tiszaligetben Nyír­egyháza, vasárnap pedig 9 órakor Berettyóújfalu ellen lépnek pályára. Az első fordulót augusztus 20-án. ünnepi sportműsor ke­retében rendezték. Nagy ér­deklődés, több izgalmas mér­kőzés és sok gól jellemezte a nyitányt. A bajnokság száz­nál több fiatalnak biztosít lehetőséget a testedzésre, a szurkolóknak pedig jó szó­rakozást ígér. Az első helye­zet’ vándorserleget kap. a háromszori győztes pedig végleg elnyeri a kupát. vizsga tárgykörének anyagát előre írásban megkapták az érdekeltek. Labdarúgó toborzó A Szolnoki MTE labdarú­gó szakosztálya augusztus 29-én. csütörtökön 16 órától labdarúgó toborzót rendez a Tiszaligeti sporttelepen. A szakosztály vezetősége fel­hívta azoknak az 1958—59-es születésű fia'aloknak a fi­gyelmét. akik tehetséget éreznek a labda-úaás iránt, hoav a fenti időben és he­tven jelentkezzenek dr. Czi- bulka Mihálv ifjúsági szak­edzőnél. A jelentkezők tor­nacipőt hozzanak magukkal. Még a csapatot igazán jól ismerő veztőket Is meglepte az MTE érett fegyelmezett játéka, a több NB I-et megjárt játé­kossal megerősített Szállítókkal szemben. A korszerűbb játé­kot nyújtó piros-feketék védekezésben és támadásban is rend­szerint létszámfölénybe kerültek, és a gólhelyzetek alapján győzelmük akár nagyobb arányú is lehetett volna. Fiedlemek nem sok dolga akadt. A szélsőhátvédek kap­ták a legjobb csatárokat, melyekkel szemben Időnként nehéz dolguk volt. Simon és Árvái ezúttal is rengeteget dolgozott, szinte hiba nélkül. Köböl, Gálvölgyi és Rozsán taktikai felada­tot láttak el, megfelelően, Szolnoki, Garics és Szatmári szinte egymást múlta felül, ízelítőt adva a korszerű támadójátékból. Kampier Ervin Labdarúgó NB III. Molnár, a Szolnoki MÁV csatára csapata negyedik gólját fejeli a gyulai halóba (Fotó: Novak) ilyen sorozattal fordítottak az eredményen. Ezután — rk — Kovács országos vadász öttusa-bajnok Tenisz Két győzelem, egy vereség Felszabadulási KISZ.Kupa l'e'véieli vizsga a segédedzői tanfolyamra