Szolnok Megyei Néplap, 1973. április (24. évfolyam, 77-100. szám)

1973-04-10 / 83. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1973. április 10. Szolnoki MTE—Pénzügyőr SE 1:0 (0:0) Szolnok, 2000 néző. V.: De­meter dr. SZMTE: Gerhát — Kántor, Árvái, Kovács, Géczi, Papp II., Szatmári, Garics, Mile. Nagy F., Szol­noki. Edző: Thomann AntaL Pénzügyőr: Dómján — Mó­zes, Murár. Csekő, Kajtár, Kisházi, Straub, H egyesi (Kindernay, a 75. percben), Kovács (Kuhajda, az 54. perc­ben), Sashegyi, Sülé. Edző: Mikovszky Zoltán. A szolnoki csapat számára sorsdöntő volt a vasárnapi találkozó: győznie kellett ah­hoz, hogy le ne szakadjon a bajnoki táblázat éllovasaitól. Ennek megfelelően idegesen, olykor az erőlködéstől gör­csösen szőtte támadásait az MTE. Szinte kapujához sze­gezte ellenfelét, azonban a fővárosiak szinte élő falat yontak Dómján kapuja elé. Az első negyedórában Ger- hátnak nem is kellett játék­ba avatkoznia — kollégája Dómján viszont többízben is nehéz helyzetben tisztázott. I A 15. percben Papp Il.-től gólhelyzetben messzire pat­tant a labda, majd röviddel ezután ugyanő mesteri lab­dával ugratta ki Miiét, aki szorongatott helyzetből lőtt. Dómján azonban estében be­le tudott ütni a labdába. Per­cenként záporoztak a lövé­sek a Pénzügyőr kapujára, és sokszor csak a szerencse mentette meg a budapestie­ket a góltól. A 32. percben Dómján fölött átszállt egy beívelés. Mile az ötös sarká­ról fejelt, a kapus azonban hatalmas bravúrral hárítani tudott. A 38. percben Szol­noki remek cselekkel tört be a kapu elé, visszagurított labdáját Géczi lőtte rá, a labda egy védőn irányt vál­tozhatott, és Dómján ölébe hullt. A? első félidő utolsó öt percében akár két gólt is kaphatott volna a rohamozó hazai csapat. Először Kovács hagyott ki száz százalékos gólhelyzetet, majd Straub lőtt lesről a hálóba. A második félidő elején többször is megingott az MTE védelme, szerencséjük­re azonban a Pénzügyőr csa­tárai elügyetlesnkedték a helyzeteket Az 58. percben viszont a vendégek kaphattak volna gólt: Szolnoki elvihar- zott beadását Szatmári visz- sza fejelte, és Papp II. alig akart hinni a szemének, hogy lövése hajszállal mellésuhant A nyomasztó MTE-fölény végre a 62. percben érett góllá. Papp II. labdáját Ko­vács ívelte a kapu elé, és Mile minden mérgét belead­va a fejesbe a hálóba jut­tatta a labdát, 1:0. Három perc múlva tanácstalanul néztek egymásra a hazai vé­dők: Sülé valamennyiüket le­futotta, beadását Straub azonban az üres kapu mellé lőtte. Ezután hosszú ideig alig történt említésre méltó esemény. Nyolc perccel a be­fejezés előtt Szolnoki lésről fejelt a hálóba. A mérkőzés az MTE támadásaival ért véget. A hazaiak szinte végigro­hamozták a 90 percet, ám eközben az együttes hátsó sora fellazult, és a gyors ki­ugrásokkal kísérletező ven­dégek akár több gólt is sze­rezhettek volna. Végül is a piros-feketék javuló játékkal megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Az MTE- ből Kovács, Mile és Kántor, a Pénzügyőrből Dómján, Straub, Kisházi és Sülé ját­szott jói. — Pb — Kiskunhalasi MED0SZ—Szolnoki MÁV Táblázatok A labdarúgó NB I állása 1. Ü. Dózsa 21 2. FTC 21 3. Vasas 21 4. Bd. Honvéd 21 5. Rába ETO 21 6. Csepel 21 7. Videoton 21 8. ZTE 21 9. SBTC 21 10. SZEOIj 21 11. Tatabánya 21 12. MTK 21 13. VM Egyet.- 21 14. Komló 21 15. Pécs 21 16. DVTK 21 16 2 3 56-13 34 12 5 4 45-26 29 12 5 4 37-22 29 885 41-25 24 11 2 8 36-27 24 6 11 4 31-22 23 10 3 8 28-24 23 849 25-28 20 759 26-31 19 597 23-33 19 6 5 10 18-26 17 498 21-31 17 579 19-35 17 399 16-35 15 2 9 10 14-33 13 3 7 11 13-38 13 Eredmények: ÜiDesti Dózsa— Vasas 1:1. CseDel—Bd. Honvéd 1:1. Salgótarján—MTK 2:0. Diós­győr—Pécs 0:0. Komló—Videoton 1:0. SZEOL—Rába ETO 2:2. Fe­rencváros—VM Egyetértés 3:1. Tatabánya—Zalaegerszeg 1:2. A labdarúgó NB I B állása 1. Haladás 23 12 8 3 49-23 32 2. MÁV DAC 23 11 6 6 26-17 28 3. Dorog 23 11 5 7 39-32 27 4. Szó. MTE 23 12 2 9 33-24 26 5. Kecskemét 23 10 6 7 36-24 26 6. Dunaúiv. 23 9 6 8 26-22 24 7. Oroszlány 23 8 7 8 26-26 23 8. Pénzügyőr 23 8 7 8 24-25 23 9. Békéscsaba 23 9 5 9 23-26 23 19. Bo. Spart. 23 8 6 9 37-42 22 11. Debrecen 23 8 6 9 21-27 22 12. MAVAG 23 6 9 8 31-26 21 13. Eger 23 6 9 8 24-28 21 14. Várpalota 23 9 3 11 21-26 21 15. Szekszárd 23 5 10 8 25-35 20 16. MVSC 23 5 9 9 17-31 19 17. Volán 23 7 4 12 29-40 18 18. Előre 23 5 8 10 15-33 18 Eredmények: BP. Spartacus— Szekszárd 2:2. Szombathely— DVSC 3:1. Dunaújváros—Volán 0:0, BKV Előre—Oroszlány 1:0. Kecskemét—Békéscsaba o :l. Vár­palota—Dorog i:3. MÁV DAC— Miskolc 3:0. Eger—Ganz MAVAG 3:0. A labdarúgó NB n állása Keleti csoport 1. Budafok 19 12 3 4 38-20 27 2. Sz. Dózsa 19 10 5 4 30-15 25 3. FÜSPED 19 9 6 4 22-13 24 4. MGM 19 9 6 4 24-16 24 5. Bd. Építők 19 8 6 5 26-18 22 6. SZVSE 19 8 5 6 21-17 21 7. K.-halas 19 9 2 8 20-23 20 8. in. kér. 19 7 6 6 22-27 20 9. Cegléd 19 6 7 6 23-20 19 10. Láng 19 6 6 7 20-26 18 ll. H.-bö6zörm. 19 6 6 7 16-22 18 12. DEAC 19 5 7 7 22-23 17 13. KISTEXT 19 3 7 9 16-20 13 14. Szó. MÁV 19 • 3 7 9 13-30 13 15. BVTSK 19 3 6 10 21-31 12 16. Gyula 19 2 7 10 17-30 ll Eredmények: DEAC—Szegedi Dózsa 0:0. Budafok—Vasas Láng 5:0. Bd. Építők—Gyula 2:1. KIS- TEXT—Cegléd 1:0. MGM Debre­cen—Szállítók 0:2. Békéscsabai VTSK—III. kér. TTVE i:l. Haj­dúböszörmény—SZVSE 1:0. Röplabda NB I. Női l. csoport 1:0 (1:0) Kiskunhalas 700 n. v.: Dr. Jármai. Kiskunhalas Pömény—Juhász, Rédi, Já- ger—Lévai (Bugán, Vasza- ri) Somogyi, Tóth IV.—Ud­vari, Kocsis, Karsai, Oláh. Edző: Virág István. Sz. MÁV: Fehér—Füle, Abonyi, Kucser—Kollár, Pintér B.— Tótb M. (Kóródi), Szabó I. Kormos (Szatmári), Kovács S., Holler. Edző: Himer István. A hazaiak azonnal táma­dásba lendültek, s Abonyi a 4. percben csak nehezen tudott menteni a kapu elő­terében. Rövid időre a MEDOSZ vette át az irá­nyítást, és a MÁV csak né­hány elfutással és szögle­tekkel veszélyeztetett A 22. ta, de Dömény léc fölé ütötte a labdát. A két csapat találkozója végig sportszerű, változa­tos mérkőzést hozott. A MÁV nagy akarással küz­dött, de a csatárok játéká­ból hiányzott az átütő erő emiatt nem sikerült az egyenlítés. A csapat önbi­zalma visszatérőben van és tartalékosán is végig egyen­rangú ellenfél volt. Egyé­nileg Abonyi és az idei legjobb teljesítményét nyúj­tó Kollár dicsérhető. H. Gy. 1. BKV Előre 6 6 — 18: 9 12 2. NIM 5 5 — 15: 0 10 3. Köze. Esvetem 6 3 3 13:9 9 4. Lehel SC 6 3 3 11-14 9 5. TFSE 6 2 1 9:14 8 6. VM Egyetértés 6 2 4 8:14 8 7. BVSC 4 1 3 9:10 5 8. Szfv-i VOLÁN 5 -í- 5 2:15 5 A labdarúgó NB III állása Északkeleti csoport 1. Szabó L. SE 19 14 5 0 38- 6 33 2. Rakamaz 19 11 5 3 45-15 27 3. Záhony 19 10 3 6 43-25 23 4. Nyírbátor 19 6 9 4 25-21 21 5. Hajdú V. 19 7 7 5 16-16 21 6. Tisza vasvári 1^1 9 3 7 23-24 21 7. Tiszalök 19 7 5 7 21-22 19 8. H-szoboszló 19 7 4 8 28-33 18 9. Szó. Olalb. 19 8 1 10 25-23 17 10. Balmazúiv. 10 7 3 9 18-36 17 ll. TIT ASZ E. 19 5 6 8 10-21 16 12. Tuzsér 19 5 6 8 20-26 16 13. Tm. Vasas !!> 4 8 7 16-24 16 14. Mátészalka 19 7 2 10 18-26 16 15. Szó. Vegyi. 19 3 6 10 17-35 12 16. D. Építők 19 4 3 12 19-37 11 i ___________________________________________________ A Kilián FSE előnye percben kellemetlen fordu­lat történt: egy veszélyte­lennek látszó hazai beadás­félbeszakadt a mérkőzés ra Fehér kimozdult kapu­jából, elcsúszott, és a be­Megyei I. o. labdarúgás futó Kocsis fejéről a kapu­ba jutott a hazaiak vezető gólja, 1:0. A gól után is a MEDOSZ kezdeményezett többet, fokozódott az iram, és keményebb lett a küzde­lem, de a MÁV körülmé­nyesen szőtt akcióit rom­bolta az erélyes hazai vé­delem. Szünet után a MÁV is erősített és mozgalmasabb lett a játék. A 60. percben parázs jelenetek voltak a MÄV-kapu előtt; a 70. percben viszont Szabó T. tört ki a védők gyűrűjéből és Dömény csak nagy bra­vúrral tudta megmenteni' hálóiét.. A 82. percben Ko­vács S. léc alá tartó lövését már mindenki gólnak lát­TOTO Kilián FSE—Fegyvernek 2:1 (0:0) Kilián-pálva. 200 néző. ve­zette: Török. Ideális labdarúgó- időben a hazaiak iól kezdtek, de egymás után két 100 s ázalékos gólhelyzetet hagytak ki. A kímé­letlenül i átsző vendégek közül főleg Németh ..emelkedett” a me­zőny fölé. és íev a iáték foko­zatosan csaokodóvá vált. Paoo (Kilián), ill. Szabó és Kun (Fesv- vernek) a második félidőben ki­állítva. G.: Tó‘h (2>. 111. Köteles (öngól). Jó: Kovács (a mezőnv legiobbia). Molnár I.. Királwárl. — A vendégek durvaságaikkal „tűntek” lei. Ifi: Kilián—Fegyvernek 3 rZ. Mezőtúri AFC—Tisza Cipő 2:1 (1:0) Mezőtúr. 2.50 néző. vezette: Pálinkás. Jó Iramú, változatos mérkőzést vívott egymással a megyei bajnokság második és harmadik helvezettie. A mérkő­zés tú’nvomó részében a hazai csapat volt a iobb és a többet támadó, győzelme megérdemelt. G.: Foi-ra1 (2). ill. Kom.’á*hi Jók • a hazai csanat minden tagja. ill. Pál. Narfv, Bodnár. Ball. Ifi: Mezőnlr—Tisza Cipő 1:1. bizonyítani akart a tavaszi rossz szereplés után. s úgy tűnt. ez sikerült. Az első percekben csak a kapufa mentette meg a vendé­gek hálóiát. Míg a hazai csatá­rok középen az egyéni játékot, erőltették, addig a vendégek szélről indított támadásaikkal 2:0-s vezetéshez -futottak. A já­tékrész második felében a ven­dégek növelték élőn vüket, a ha­zaiak pedig csak szépíteni tud­tak. Rákócziiéivá győzelme meg­érdemelt. a játékvezeiö-^árnvs sok hibát vétett G. - Zakar (2). Ka rizs. ill. Réde? Jók: Kovács. Csabai. Zakar. ill. Mezei. Kó- czián. Ifi: Jászárokszállás—Rákóczifal- va 5:2. Üjszász—Jász iák óhal ma 1:0 n :0) Üiszász. 250 néző. vezette: Gál. Diszász a rossz nanot kifogó kö­zéppályásai miatt csak nehezen nyert, a iól iá ( szó Jákőhalma el­len Üiszásvriak a második fél­időben több b’ztocs eőlc-rerzés] le­hetősébe volt. A iát^kve-Tatötc mindkét fél m egei é^d*« Are — snor+r-ot'den f j Aiiro-r+pk G.: Terék. Tők- Kovács (a me­zőny T*th M|4­l. Salgótarján—MTK 1 2:0 2. Dióservőr—Pécs X 0:0 3. TComV —Videoton 1 1:0 4. FTO X 2:3 5. Előre—Orosz1 ánv 1 1:0 6. Várpalota-----Dorog 2 1 :3 7. Esztergom—Vác X 0:0 8. Nagybáfonv—Leninv. 1 3:1 9. —Lazio 2 0:1 10. Palermo—Lanerossi 2 0:1 ll. Sampdoria—Müan 2 1:4 12. Verona—Naooli X 0:0 13. Ascotl—Genoa 4*1 1 1:0 (4. Mantova—Varese X 0:0 Karcag—Tószeg 2:f (" :0) Tó­szeg. 2^0 néző. vezette: "Buda. A S7étesően és mcüsrpotiáltari tát^ qzö hazaiak ell°n a vendégek mpr'ÁT'dí'm«»—-ttak. A P5. nercben a tő^eeMpk bünte­tőt h4b*WnU- G. • Ökrös (21. fik Papp. Karcag valamennyi játé­kosa dicséretet érdemel, míg Tó­szegből Zsidal A. Ifi: Tószeg—Karcag 2:1. Fákőezlfalvá—J.-ároksz^lTás 3:1 (2:0) Jászárokszállás. 550 néző., vezette: Kossá. Jászárokszállás rész. Tevék T\ancsÓ 111 TTegvesi. Ifi: Ütszász—Jásziákóhalma 1:0. Kur«7(»«t»rií,r*On> TT—KÖ-énM- szai n/T*i,r>nb'7’ i ;o Oz'h V -n-^Qnt- mArten. 200 né-^ő vehette: Mihá­lyi. A lói összeszokott é« tömö­ren védekező kenderesl védelem mellett a helvl csatárok nehezen tudtak eredményesek lenni. — A evőztes gólt a 65. percben egyé­ni játékkal, elfutás után Cseh Szolnoki vívósikerek az országos versenyen Női tőrben Németh, pájbartőrben B. Nagy győzött Szombaton a késő esti órákban fejeződtek be az or­szágos felnőtt egyéni vidé­ki vívóbajnokság első napi küzdelmei. Férfi tőrben és kardban, egyaránt holtver­senyben dőlt el a bajnoki cím sorsa. Megyénk vívói kardban nem voltak érdekel­tek, a tőrdöntőbe viszont két Szolnoki MÁV-vívó — Zimonyi és Damics — vere- kedte be magát. Először az egy egyesületbeliek vívtak, Danics 5:4-re győzött Zimo­nyi ellen. Mint később kide­rült, Zimonyinak ez a ve­resége a bajnokság elveszté­sét is jelentette. Mert míg a továbbiakban Danics egy ki­vétellel minden mérkőzését elvesztette, addig Zimonyi sorozatban aratta győzelme­it, s végül a döntők levívása után Komatics és Zimonyi egyaránt 4—4 győzelemmel és 1—1 vereséggel végzett az élen. A bajnoki címet eldön­tő újravívában Komatics frissebbnek bizonyult, 5:3-ra győzött és így Zimonyinak az ezüstérem jutott. Az 1973. évi vidékbajnok férfi tőrben: Komatics Jó­zsef (Szombathelyi Haladás, edző: ifj. Gasztonyi János) 4, 2. Zimonyi (SZMÁV) 4, 3. Gellert (DVTK) 3. 4. Danics (SZMÁV) 2. 5. Fatalin (Sz. Haladás) 1, 6. Puskás (PEAC) 1 győzelem. Sportszerűségi versenyben: 1. Danics Ferenc (SZMÁV, edző: G. Kiss Gyu­la) 52, 2. Szépvölgyi (Bakony Vegyész) 45, 3. Rudner (SZE- OL) 44 pont. Az 1973. évi vidékbajnok kardban: Fekete György (Egri Dózsa, edző: Csányi Németh Ilona a női tőr győz­tese boldogan mosolyog 8 pont. Túrkévén szerezte. Jó játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzést láthatott a közönség. Jó: Sípos. Farkas. Ve­res. Földi. ill. Pádár II.. Mészá­ros. Süveges. Ifi: Kunszentmárton—K. ME­DOSZ 2:0. Kunhegyes—Szo’ncki **^ZÖGE° 0:0 Kunhegyes. 300 néz<!f. vezet­te: Kormos (Haidű m.Üf Ala­csony színvonalú mérkő/éaen. a hazai csapat végig támadott, de a csatársorban nem Volt clóg át­ütő erő A vendégek lelkes vé­dekező játékukkal níjígAr.-:! emel­ten vitték el az egyjk pontot. Jó a vendégek közvetlen védelme, a hazai csapatból nem lehet ki­emelni senkit. Ifi: Kunhegyes—Mezőgép 4:3. Tűrkeve—Kisúiszálláq félbesza­kadt.. Mfntegv 500 néző előtt a tűrkevej csapat nngv becsv^erv- eval kezdte a játékot, a félidei "pedménv 0-n volt. A második félidőben is Tűr-k^ve iáfcsvott lob­ban és nípd ic C7pre-»tp a vp^p- »ést. v-7f vö7re+ő^n opv ba^ai tá­madás cnr«5ri » npr+imnol PPV AH tA^VoS evrlvrvs SZnbAli'+alflnsA^ot el. mire pair riA*»* V-onPrott n nAbrá- ra és n verw*<ía**»Ákost rnenü+öt- te. A fátAkverptő a l.-isi'Hs'rAilAq! csapat vehetőit mpaVAr^e-rve űgv döntött, hogy a mérkőzést befe­jezettnek n^tvAnfHa a túrkevei sportkör vezetői és iAtékosal el­ítélik ezt a cselekedetet, és a lö­vőben mindent megtesznek, hogy ilyen eset ne fordulhasson elő. Ifi: Túrkeve—Kisújszállás 4:1. Barnabás) 4, 2. dr. Győrvári (Sz. Haladás) 4, 3. Apró (Sze­gedi Postás) 3, 4. Horváth (Özdi Kohász) 2, 5. Lindák (Ózd) 1, 6. Ferenc (Sz. Pos­tás) 1 győzelem. Sportszerű- sági versenyben: 1. Lindák István (Ózdi Kohász, edző: Szinyéri György) 54, 2. Apró 52, 3—4. dr. Győrvári és Fe­kete 51—51 pont. Vasárnap a bajnokság má­sodik napján női tőrben 38, párbajtőrben 36 versenyző indult. A Kilián FSE jól elő­készített tornatermében ki­tűnő szervezés és tárgyilagos bíráskodás mellett peregtek a számok, 100 százalékos szolnoki sikerekkel. Nőknél az esélyesek biz­tosan vették az akadályokat, meglepetést a két veszprémi kislány. Pintér és Kovács ki­esése okozott. Németh Ilona kimagaslott a mezőnyből, nyolcadszor — sorrendben ötödször — nyert vidékbaj­nokságot. Párbajtőrben már élesebb küzdelmeket láttunk. A leg­jobb tizenkettő közé például B. Nagy és Szabó is csak holtverseny után került. A döntőbe jutásért folyó küzr delmékben aztán már ma­gukra találtak, és a döntőben a három szolnoki, az olimpiai bajnok B. Nagy vezérletével, magabiztos vívással szerez­te meg az első három helyet. Jól vívtak a diósgyőriek is. Budapesti Postás—Tisza Cipő SE 14:13 (10:4) NB I B női. .Martfű, 300 n. v.: Baranyai és Ferenci. Tisza SE: Csató—Keliger (1), Kovács (3), Miklósi (1), Juhász (6), Novák (1), Bor­sos. Csere: Kazinczy (1), Izbéginé, Ambrus, Ágoston, Tóth. Edző: Ruják Endre, A hazaiak gyors, korsze­rű játékkal mindjárt veze­tést szereztek, majd to­vábbra is kezükben tartot­ták a játék irányítását, és háromgólos előnyhöz jutot­tak. Bosszantó, elemi véde­kezési hibáik és kapusuk indiszDonáltsága hamar a vendégek javára billentet­te a iáték állását, akik a második félidőben már 19-r nránvbao vezettek. A cinőgváriak fergeteges hai- ráia sorrendben hat ®<Mt eraHmám'p^ptt de a fővá- .rocíaV rutinig az ntnTcő nerehon lőtt gnll^j fnep^pptp résünkre a nem vári győzelmet. akik közül a három szolnoki mellett, hárman kerültek a döntőbe. Meglepetést jelen­tett a szolnoki Danics és Bá­li Imre, valamint a veszpré­mi Imreh kiesése. A veszpré­mi Városi Tanács által 1970- ben alapított vidékkupát a Szolnoki MÁV sorrendben negyedszex nyerte el. Az 1973. évi vidékbajnok női tőrben: Németh Ilona (Szolnoki MÁV, edző: G. Kiss Gyula) 5, 2. Bodor (Ba­kony Vegyész) 4, 3. Pál (Sz. Haladás) 3, 4. Légrádi (Kör­mend) 1. 5. Wéber (Tatabá­nyai Bányász) 1, 6. Devanszky (Egri Dózsa) 1 győzelem. Sportszerűségi versenyben: 1. Bodor, Németh, Wéber 60—60 ponttal. Az 1973. évi vidékbajnok párbajtőrben: B. Nagy' Pál (SZMÁV, edző: G. Kiss Gyu­la) 5, 2. Szabó (SZMÁV) 4, 3. Pákái Gy. (SZMÁV) 3. 4. Ardai (DVTK) 2, 5. Stoffer (DVTK) 1, 6. Gera (DVTK) 0 győzelem. Sportszerűségi versenyben: 1. B. Nagy 55, 2. Pákái Gy. 48, 3. Szabó 47 ponttal. Az egyesületi pontverseny­ben: 1. Szolnoki MÁV 31, 2. Szombathelyi Haladás 18, 3. DVTK 10, 4. Egri Dózsa 8, 5—7. Bakony Vegyész, Óz­di Kohász. Szegedi Postás 5—5 ponttal Tisza Cipő SE—Szegedi Építők 14:14 (7:9) NB II. Férfi. Martfű, 200 n. v.: Varga és Szabó. Ti­sza SE: Gera—Zagyi (1), Nagy (2), Lukács, Tóvizi (4), Boros (2), Kenyeres (5), Csere: Katona, Barna. Far­kas. Edző: Gálik János. Kissé megilletődötten kezdtek a hazaiak, és ezt a képzettebb vendégek mind­járt ki is használták. A fél­idő közepéig felváltva ve­zettek a csapatok. Tíz perc­cel a mérkőzés vége előtt 4 góllal vezettek a vendé­gek. A hazaiak azonban kiegyenlítettek, sőt a veze­tést is megszerezték, de a szegediek gvors, pirvpnKtő Páljukkal mégis meg tud­ták menteni az egyik pon­tot. — rk — NB III. Férfi: Kiskundo- rnpsma—Tiírkeve 24-“VI TYirkew. A hazai pennát s^áz fönn? tfnTÖneőg piőit mutoiVn-nti be a ma­gasabb osztálvban. Hir<4»ssen a Néplapban! B. Nagy Pál (háttal) ezzel a találattal jutott .tovább a se­lejtezőből Foto: Novált — pataki — Kézilabda Túl későn ébredtek fel a martfűiek