Szolnok Megyei Néplap, 1972. november (23. évfolyam, 258-282. szám)

1972-11-14 / 268. szám

6 SZOLNOK HEGYEI NÉPLAP 1972. november 14. Fél gőzzel Is biztos győzelem Szolnoki MTE—Várpalotai Bányász 4:1 (3:1) Szolnok, 3000 néző, v.: Sándor. SZMTE: Hegedűs, Ráez, Árvái, Kovács, Géczi, Papp II, Szatmári, Czirnák, Mile, Nagy F., Szolnoki., Edző: Thomann Antal. Várpalota: Pa­lotai, Süke, Csapó II, Csapó I, Orbán, Kisbej, Horváth, Berta, (Bertalan a 35. percben), Kerkai, Szekér, (Király a 75. percben) Lakics. Edző: Terbe Benjámin. Ügy látszik, a közönség már nemcsak a rangadó mérkőzések alkalmával rán- dul ki a Mátyás király út­ra. Vasárnap is szépszámú szurkolósereg drukkolta vé­gig a meccset, amely az elő­zetes várakozást igazolta: a jóval esélyesebb MTE köny- nyed játékkal is biztos győ­zelmet aratott. A széllel szemben játszó piros-feketék az első per­cekben védekezésre kénysze­rültek. Hegedűs több ízben is tisztázott nehéz helyzet­ben. Az első tíz percben meglehetősen ráérősen szö­vögették támadásaikat a ha­zaiak, és bár a mezőnyben többet birtokolták a labdát, Palotai kapujára alig jelen­tettek veszélyt. A 15. perc­ben aztán egy ügyes táma­dás végén Papp II. szerezte meg a vezetést. Szolnoki beadását estében továbbítot­ta a jobb sarokba, 1:0. — A gól után a vendégek meg­szállták 16-osuk előterét, és igyekeztek elkerülni a nagy­arányú vereséget. Ügy lát­szott, hiába: o 25. percben Nagy F. szögletét Papp 11. fejelte ismét a hálóba, 2:0. A biztos vezetés tudatában nyugodtan — olykor túl nyugodtan — játszott az MTE. Ennek tudható be, hogy a 35. percben olyan gólt kapott, amelyik elke­rülhető lett volna. Mintegy 20 méterre a kaputól Sze­kér végzett el egy szabad­rúgást. A sorfal fölött lágyan kapura ívelt. Hegedűs a lécre tolta a labdát, amely Lakics elé pattant, és a tié- dők csak nézték, hogy a balszélső lehasalva fejel a hálóba, 2:1. Egy perc múlva ismét nö­velte előnyét a hazai csapat. Nagy F. kapott egy átadást a várpalotai 16-oson belül, a védők között okosan ki­várt a lövéssel, végül Pa­lotai fölött a hálóba emelt, 3:1. Megzavarodott a ven­dégegyüttes. Csapó kis híján a saját kapujába rúgta Czimák beadását. A félidő utolsó percében a közönség már gólt kiáltott, Mile lö­vése azonban elcsúszott a kapufa mellett A szünet után a közönség azt várta, hogy a piros-fe­keték a szél támogatásával továbbnövelik góljaik szá­mát. A lövőkedvben nem is volt hiány, azonban Szol­noki és Nagy F. bombái egy ideig rendre elkerülték a kaput. A 64. percben aztán ritkán látható gólt ért el a hazai csapat. Szolnoki 40 méterről lőtt kapura, és a labda a letérdelő Palotait átugorva jutott a hálóba, 4:1. A 80. perc táján előbb La­kács, majd Szatmári hibázott gólhelyzetben. Az utolsó percek eseménye volt: Szat­mári beadását Szolnoki 11 méterről bódületes erővel vágta a kapu fölé. "A játék csak ritkán hozta tűzbe as MTE szurkolóit, időnként úgy tűnt, hogy a két együttes nincs egy súlycso­portban. A barátian sportszerű mérkőzésen a hazaiak azt bizonyították, hogy tartják jó formájukat. Bar a védelem egyszer-kétszer zavarba jött, és ezúttal is könnyen hárít­ható gólt szedett össze, látszott, a hátvédsor sokkal többre képes. A középpályások Géczivel az élen nagy területen, szel­lemesen készítették elő a támadásokat. Papp Il-t két gólja, Nagy Ferencet nagyszerű helyzetfelismerése dicséri. A csa­társorban Szolnoki lövéseivel. Szatmári remek cseleivel ara­tott nagy sikert. Mile a szokottnál szürkébben játszott, pe­dig az ő gólerősségére a következő mérkőzéeken nagy szük­ség lesz. Papp n. estében is a halóba talál Foto: Növik Igazságos döntetlen Gyulán Gyulai MEDÖSZ—Szolnoki MÁV 0:0 Gyula. 800 n v.: Tátrai. Gy. MEDOSZ: Juhász — So­mos, Szilágyi, Koszó — Sza­bó (Kádár)). Orbán — Mé­száros, Arató, Himer II, 'Petróczky, Reinhardt. Edző: Himer József. Sz. MÁV: Fehér — Füle, Molnár, Ku- cser — Kormos, Pintér — Kollár fejese elsuhant a ka­pu előtt. A két csapat találkozóját a hallatlan győzniakarás és a hatalmas küzdelem jelle­mezte. Mindkét együttesnél a jól záró védelmek teljesít­ménye dicsérhető maradék­talanul. H. Gy. T0T0 1. Ü. Dózsa—Tatabánya l 3:1 2. FTC—Csepel 1 3:2 3. SZEOL—SBTC l 2:0 4. ZTE—Pécs l 1:0 5. Videoton—MTK 1 2:0 6 Rába ETO—Honvéd X 1:1 7. Előre—Eger X 1:1 8. DVSC—Ganz-MAVAG 1 1:0 9. Szekszárd—Volán 1 1:0 10. Atalanta—Torino 1 1:0 ll. Fiorentina—Milan 1 3:1 12. Roma—Lazio 2 0:1 13. Tern ana—Cagliari X 1:1 +1 14. Nagybátony—KKFSE 2 0:2 Táblázatok labdarúgó NB I 1. FTC 9 S 1 2 21-13 13 2. Ü. Dóssá 9 6 — 3 18- 8 12 3. Vasas 9 5 2 2 18-10 12 4. Honvéd 9 4 4 1 14- 7 12 5. MTK 9 4 4 1 14-10 12 6. ETO 9 5 1 3 19-16 11 7. Videoton 9 4 2 3 15-12 10 8. Csepel 9 2 5 2 16-14 9 9. ZTE 9 4 1 4 10- 8 9 10. Tatabánya 9 3 3 3 11-13 9 11. SZEOL 9 2 3 4 10-17 7 12. Egyetértés 9 2 3 4 9-18 7 13. SBTC 9 3 — 6 14-18 6 14. Komló 9 1 4 4 9-17 6 15. DVTK 9 1 3 5 7-14 5 16. Pécs 9 — 4 5 3-13 4 Eredmények: VM Egyetértés- Vasas l:l, Videoton—MTK 2:0. SZEOL—Salgótarján 2:0, ZTE— Pécs 1:0, Rába ETO—Bp. Honvéd i:l, Üjpest—Tatabánya 3:1, Kom­ló—DVTK 2:2, FTC—Csepel 3:2. Labdarúgó NB I B 1. Szó. MTE 14 9 1 4 29-14 19 2. Haladás 14 7 5 2 29-16 19 3. Pénzügyőr 14 7 5 2 19-14 19 4. MÁV DAC 14 7 4 3 19-13 18 5. Bp. Spart. 14 6 5 3 23-19 17 6. Dorog 14 6 4 27-19 16 7. Dunaújváros 14 6 J “ 4 4 19-12 16 8. Kecskemét 14 5 6 3 17-13 16 9. MA VÁG 14 5 4 5 21-16 14 ]0. Békéscsaba 14 5 3 6 14-15 13 ll. Eger 14 3 7 4 16-20 13 12. Oroszlány 14 4 4 6 17-15 12 13. Szekszárd 14 4 4 6 19-28 12 14. Miskolc 14 4 4 6 11-21 12 15. Debrecen 14 4 3 7 11-17 11 16. Volán 14 3 3 8 13-23 9 17. Várpalota 14 3 3 8 10-20 9 18. Előre 14 1 5 8 8-27 7 Eredmények: Bp. Spartacus— MÁV DAC 1:1, DVSC—Ganz- MAVAG 1:0, BKV Előre—Eger 1:1, Miskolc—Kecském ét 0:2, Szek- szárd—Volán 1:0, Oroszlány—Do­rog 1:1, Haladás—Dunaújváros 2:i, Pénzügyőr—Békéscsaba 1:0. Labdarúgó VB n Keleti csoport 1. MGM 19 9 3 1 22- 7 21 2. Budafok 13 8 2 3 27-16 18 3. SZVSE 13 7 4 2 16- 9 18 4. Bp. Építők 13 5 6 2 17-12 Ifi 5. Tli. kér. 13 6 4 3 38-18 16 6. Sz. Dózsa 13 5 4 4 17-11 14 7. FÖSPED 13 5 4 4 14-10 14 8. Láng 13 4 6 3 15-14 14 9. Cegléd 13 3 6 4 16-16 12 10. Gyula 13 2 7 4 14-18 11 ll. K.-halaa 13 5 1 7 14-20 11 12. DEAC 13 2 5 6 13-18 9 13. Szó. MÁV 33 2 5 6 9-17 9 14. H.-böszörm. 13 3 3 .7 11-20 9 15. KISTEXT 13 l 6 6 6-14 8 16. BVTSK )| 2 i 7 13-22 8 A megyei bajnokaág állása 1. Kiüán FSE 13 !ft Z 1 43-17 22 2. Mezőtúr 13 6 3 4 28-17 15 3. Tisza Cipő 13 6 3 4 18-11 15 4. Fegyvernek IS 6 3 4 17-11 15 5. R-falva ll 6 3 4 26-23 15 Jákóhalma 13 5 5 3 13-10 15 7. Túrkeve 13 6 3 4 20-19 15 8. K-szállás 13 7 1 5 29-29 15 9. Tószeg 13 6 3 4 13-19 15 10. K. MED. 13 4 4 5 15-16 12 11. J-árokszáll. 13 4 3 6 16-17 11 12. Kunhegyes 13 3 5 5 22-28 11 13. Szó. Mezőg. 13 3 5 5 6-15 11* 14. Karcag 13 2 5 6 12-21 9 15. Üj szász 13 2 4 7 9-21 8 16. KUTE 13 l 2 10 17-30 4 Kosárlabda NB L Női 1. BSE 2. MTK 3. TFSE 4. Bp. Spart. 5. Videoton 6. VM Egyet. 7. BEAC 8. FŐKÉRT HSC 9. Pécs 10. Kecskemét 11. Szfv. Ép. 12. KSI 13. Szigetvár 14. Szolnok 1» 19 — 1320: 924 38 19 17 2 1192: 906 36 1» 14 5 Ull: 977 33 19 13 6 1292:1162 32 19 13 6 1335:1073 3» 19 13 6 1180:1181 32 19 8 11 1123:1143 27 19 8 11 1030:1064'27 19 8 11 1148:1170 27 19 7 12 942:1081 26 19 6 13 1115:1290 25 19 4 15 992:1183 23 19 2 17 »40:1195 21 19 1 18 923:13»4 20 Sárkány (Kollár). Szabó T., Makai. Kalmár, Kovács. Ed­ző: Csősz László. A hazaiak lendültek tá­madásba, de 'Fehér két eset­ben is sikeresen lépett köz­be. Változatos, erős iramú játék 'folyt, mindkét kapu élőt adódtak helyzetek, ám A Kilián első veresége Nyolc csapatnak van 15 pontja Megyei I. o. labdarúgás a védelmek szilárdan állták az ostromot. A 20. perctől előbb Makai lövése, majd Kalmár kapu előtti határo­zatlansága okozott, izgalmat. A 30, peeben Molnár kezén csattant a labda, de a 16-os vonalról megítélt szabadrú­gás nem hozott eredményt. A 40. percben Kovács kitű­nő lövését szögletre ütötte Juhász. Szünet után óriási nyo­más nehezedett a MÁV ka­pujára. Sorozatos, szélen ve­zetett rohamok, szögletrúgá­sok miatt egy időszakra vé­dekezésre szorult a MÁV. A kék-fehérek védői egy­mást felülmúlva harcoltak, és fehérrel az élen jól há­rítottak. A 70. perctől fel­szabadult a szolnoki kapu, és ellentámadásba lendült a MÁV. Makai szabadfogása Hz oldallécről kj vágódott, és a befutó Szabó T. a hálóba lőtt. A játékvezető lest ítélt! Egy perc múlva Szabó egve- dül átjátszotta a gyulai vé­delmet, de a kifutó kapusba lőtt. Sárkány hibázott ke­csegtető helyzetben. majd Mezőtúri AFC—Kilián FSE 2:0 (t:0) Mezőtúr, 200 néző, vezette: Mihályi. Az. első 10 percben a Ki­lián volt jobb. de csakT egy ka­pufát érintő lövése jelentett gól­veszélyt. A hazaiak fokozatosan lendültek támadásba és töb gól­helyzetet teremtettek. A Gombás irányította csatársor és a Szűcs vezérelte fedezetsor kitűnően ját­szott. Mezőtúr győzelme még na­gyobb arányú is lehetett volna. G.: Forrai. Rácz. — Jó: a hazai csapat minden játékosa, ill. Ko­vács, Papp. Ifi: MAFC—Kilián 0:0. Tisza Cipő—Kisújszállás 5:3 (l :2> Martű, 200 néző, vezette: Dobos. Közepes színvonalú, de gólokban és fordulatokban gazdag mérkő­zés. a második félidőben 2:2 ál­lás után is a vendégcsapat szer­zett vezetést. — Ezután feljött a martfűi csapat., előbb egyenlített, majd az utolsó 20 percben Kom- táti két szabadrúgás-gól iával a cinőgyári együttes a maga ja­vára fordította a mérkőzést. G.: Komláti (3). Sütő. Nyílra!, ill. Kreil er. Oláh, Farkas. Jó: Sü­tő. Bodnár I., Komláti. ill, Tég­láéi. Kreiter. Ifi: Tisza Cipő— Kisújszállás 7-2. Jászárokszállás—Túrkeve 3:1 (3:0) Jászárokszállás. 300 néző, vezette: Gergely. Magas színvo­nalú játékvezetés, a széllel támo­gatott hazai csapat az első 30 percben meglepte ellenfelét, és három gólt ért el. A második félidőben a játék kiegyensúlyo­zottabbá vált, mindkét kapu előtt volt gótezerzési lehetőség, mely­ből a vendégek egyet értékesítet­tek. G.: Bagi, Kovács, Banka. Ul. F. Kiss. Jó: Rédei. Nagy L., Bagi, Faragó, ill. Nagy II. Ifi: Túrkeve—Jászárokszállás 6:1. Jászjákóhalma—Középtiszai ME­DOSZ 1:0 (1:0) Kenderes. 150 né­ző. vezette: Vígb (Szabolcs me­gyéből). A vendégcsapat az első félidőben szabadrúgásból szerzett vezetést. A hazaiak a második félidőt végig támadva eerh tud­tak egyenlíteni. A látottak alap­ján a döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Nagy. Jó: Varga, Ko­vács. Nagy. Fejes, — ill. Csató, Pádár r., Pádár IJ.. Korpás. Ifi: Középtiszpi MEDOSZ—Jász­jákóhalma 5:2. Rákóczii alva—Karcag 2:2 (0:2) Rákóczifalva, 200 néző, vezette: Horváth. — Alacwony színvonalú mérkőzésén a vendégcsapat — a gyenge napot kifogó hazat kapus jóvoltából az első félidőben 2:0- ra vezetett. A második félidőben az idegesen játszó hazai csatárok csak kiegyenlíteni tudtak. — G : Csabai (11-esből). Perei. ill. őr­lőé, Molnár. Jó: Bede (a mezőnv legjobbjai örlős. Kovács. Rákó- czifalvából senkit sem lehet ki­emelni Ifi: Karcag—Rákóczifalva 2:l. Sz. Mezőgép-Feg> vernek i:i (l:l) Cukorgyár! pálya, toő néző. vezette: Pató. Az első félidőben a széltől támogatott Fegyvernek, a másodikban a Mezőgép volt jobb. Az eredmény igazságos. — G.: Vincze, ill. Alattyányi. Jo: Csontos. Harangozó. Munkácsi. Vincze, ill. Molnár, Ipacs, Cson­tos. t Ifi: Szó. Mezőgép—Fegyvernek 0:0. Kunhegyes—Cjszász 3:2 (1:0) Kunhegyes, — 100 néző. vezette: Ozsváth. — Alacsony színvonalú mérkőzés, széteső lélektelen játék mindkét oldalon, amelyet az 5 gól „eltakar’’. A 80. percben Pásztort (K), ill. Nagyot (O) a játékvezető kiállította. G.: Pász­tor. ördög, Csorna. ül. Boros, Farkas. Jó: ördög, Tóta, ill. Far­kas, Mérész. Ifi: Kunhegyes—Ojszósz 4:0. Tószeg—KUTK 2:J (1:1) Tószeg. 300 néző, vezette: Vágó K. Az orkónszerű szélben nem alakul­hatott ki jó játék, de izgalmak­ban és kemény összecsapások - ban nem volt hiány! A hazai együttes sok helyzetéből csak kettőt tudott értékesíteni — G.: Munkácsi, Zsidai A., ill. Cseh. Jó: Kormos. Vágó P.. Tamasi, Zsidai S.. — ill. Farkas, Földesi. Garáz. Ifi: Tószeg—KUTE 3:1. Kettős kudarc kosárlabdában BEAC—Szolnoki Vörös Meteor 71:36 (41:19) Budapest, v.: Homyák és Szamosi. Szolnok: Horváth- né (4), Bohátiné (4). Bagi (4), Kovács (23), Németh. Csere: Czitán (1), Herczeg, Ónodi, Herman. Edző: Horváth Já­nos. Az első percek kiegyenlí­tett játéka után a főváro­siak kiismerték a szolnokiak gyengéit, pályára hozták magas embereiket, s ezek semlegesítése megoldhatatlan feladatot jelentett az ala­csony meteorosok számára. Mindkét palánk alatt az egyetemisták szerezték meg a lepattanó labdákat, így hiába volt a mezőnyben egyenrangú ellenfél a Me­teor, a nagyarányú-, fővárosi győzelmet nem tudta meg­akadályozni. KOSÁRLABDA NB II. FÉRFI DVTK—Szolnoki Olajba nyász 98:68 (45:26). Diósgyőr, Kilián-csarnok, v,: C. Veres. Barta. Sz. Olajbányász: Tóth (8), Pálszabó (20). Szabó (7), Kása (8), Verov szki (5). Csere: Ácsai (15). Kollár, Majzik, Mészáros (3), Vidra, Molnár (2). A hazai együttes végig vezetve biz­tosan győzött. Az Olajbá­nyász csak a tisztes vereség elérésére törekedett. A sport­szerű találkozót mindkét felet sújtó játékvezetői té­vedések tarkították. A Szabó SE már őszi első SZABÓ LAJOS SE—SZOLNOKI VEGYIMŰVEK 4:0 (1:0) Szolnok, 200 n. v.: Tölgyesi. Szabó SE: Gulyás — Müller, Jancsa, Csőke, Novák, Föl­desi (Galló), Fajkusz, Szó- rád, Tóth (Baumgartner), Kántor, Rozsán. Edző: Ben- csik Gyula. Vegyiművek: Szőke — Czétényi (Polgár), Németh, Fazekas, Bozsó, Kókai, Bíró J., Orszácky (Buzi), Palla, Magyar, Antal. Edző: Horváth Ferenc. Kitűnő játékvezetői hár­mas közreműködésével a minden, részében jobb ven­dégcsapat nagy gólarányú győzelmét Szőke indiszponált játékának köszönheti. A 42. percben egy cseles szabad­rúgás után. Rozsán pörgetett a hálóba. A 47. percben Bí­ró J. száz százalékos gólhely­zetben hibázott. A Vegyimű­vek bátran kitámadott, és úgy tűnt, hogy kiegyenlít,, de a 66. percben Fajkusz :>J m-es szabadrúgása Szőke fe­je felett a hálóba került. A 74. percben Csőke a későn vetődő kapus alatt a rövid­sarokba talált. Ez a gól a Vegyiművek sorsát megpe­csételte, s a 82. percben a tétovázó védők között Galló beállította a végeredményt. Jó: Jancsa, Csőke, Földesi, Kántor, ill. Németh, Kakái, Buzi. H. J. SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ—HAJDÚSZOBOSZLÓ 2:0 Hajdúszoboszló, 200 n.. v.: Kulimár. Sz. Olajbányász: Váraljai G. — Thema, Hor­váth, Szokolai, Kapolcsi, Sza­bó, Mező, Balogh, Sólyom, Váraljai J., Seregé. Edző: Somogyvári József. Kitűnő játékvezetéssel kö­zepes színvonalú és iramú játék. Már a második perc­ben Váraljai J. bombafejese hajszállal kerülte el a fel­ső sarkot, az 5. percben Ba­logh hibázott óriási helyzet­ben, A 17, percben Sólyom (1:0) ügyesen ugratta ki Baloghot, aki nem hibázott, 1:0. Az Olajbányász fegyelmezetten, harcos felfogásban játszott. A második félidőben a ha­zaiak megpróbáltak egyenlí­teni, de a jól játszó Olajbá­nyász védelmet nem tudták áttörni. A 25. percben Só­lyom, Váraljai J., Balogh volt a labda útja, és az utób­bi óriási gólt lőtt, 2:0. Jó: az Olajbányász minden játékosa, ill. Kass, Mezei. Sz. J. TÖRÖKSZENTMIKLÓS—TUZSÉR 1:0 (1:0) Törökszentmiklós, 300 n. v.: Honti. T. Vasas: Lórin- czi — Öllé, Frikker, Juhász (Boda) — Kocsis, Orbán — Stummer, Révfy, Galsi (Va­sas), Bukta, Sebők. Edző: Buczkó. Ferenc. Az első félidőben a Vasas irányította a mérkőzést, és a győztes gólt is megszerez­te. Szünet után a vendégek játszottak lelkesebben, a he­lyiek az eredmény tartására törekedtek, és ekkor több hi­bát is vétettek. A Vasas győ­zelme megérdemelt. G.: Se­bők. Jó: Kocsis, Sebők, Or­bán, ill. Révész, Kovács. n. KISKUNFÉLEGYHÁZA—TISZAFÖLDVAR 1:0 (1:0) Kiskunfélegyháza, 150 n. v.: Walfisch. Tiszaföldvár: Németh — Rékasi, Borza, Blasko, Danku, Czakó, Hor­váth (Seres), Vincze, Molnár, Makai, Berta. A hazai csapat már az el­ső percben megszerezte a ve­zetést, támadásban is ma­radt, és a szünetig több gó­los előnyt is szerezhetett vol­na. A második félidőben a földvári együttes támadott sokkal többet, támadásai azonban erőtlenek és med­dőnek bizonyultak. G.: Ger­ber. EGRI VASAS—JÁSZBERÉNYI VASAS 2:1 (0:1) Jászberény. lt)0. n. v.: Kuti. Jászberényi Vasas: Pernyész — Gedei (Tomcsányi), Csík, Deme, Udvarias, Oláh. Buda, Inges I., Sándor (Inges II), Benke, Dorók. Kezdés után kiegyenlített játék folyt, majd a Vasas került fölénybe, és a 27. perc­ben Dorók vezetést szerzett. Szünet után a széltől támo­gadott hazai gárda támadói' majd a 72. percben a ven­dégek durva . védelmi hibá­ból kiegyenb'tettek, sőt öt perc múlva újabb védelmi hibából a győzelmet is meg­szerezték. G.: Szabó (2), ill Dorók. Jó: Sipos, Csapó, Za­jáé, ill. Deme, Udvarias. Bu da, Dorók. JÁSZBERÉNYI LEHEL—KÖVÁC 2:1 (1:0) Népliget. 100 n. Lehel: Vasas — Pomá/.i. Hajdú Sárközi, Juhász, Görög; Kar- kusz, Benke, Török, Urbán, Bugyi. Edző: Sinkovits Fe­renc. Szeles időben kezdődött a mérkőzés.' A Lehel magához ragadta a játék irányításit, a hazai csapat beszorult, és sorozatos támadások után a 22. percben Görög egyéni akció után szép gólt lőtt. Szünet után - a Lehel széllel szemben játszott, de a játék képe nem változott. Kapufák jelezték a Lehel fölényét. A 67. percben lövésszerű be­adás után Török lőtt a há­lóba. A Lehel kiengedett, s ennek következményeként a 80. percben kapu előtti ka­varodás után került a lab­da a hálóba. G.: Görög, Tö­rök. ill. Kiss. Jó: Sárközi (a mezőny legjobbja), Pomúzí, Görög.