Szolnok Megyei Néplap, 1969. november (20. évfolyam, 254-278. szám)

1969-11-18 / 267. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉTLAP 1369. november la. Bentmarodást biztosító győzelem Szolnoki MTE—Várpalotai bányász 1:0 (1:0) Veretlenül a legjobb nyolc között MTE pálya, 1300 n. v.: Vö­rös. Szó. MTE: Gerhát — Kolláth. Árvái. Molnár, Se­böli, Haidrich, Papp II., Hi­mer II . Imtri, Nagy F., PoL- lai (Kuluncsics 84. p.). Edző: Somogyvári József. Várpalo­ta: Palotai — Síiké, Horváth I., Janáis. Szabó, Kisbej, Ber­talan (Horváth II. 54. p.), Dorogi, Orbán II., Csapó, Bertha (Bostai 84. p.). Edző: Zsótér Ferenc. Izgalmasan, hazai gólhely­zettel indult a játék. Pallai- tól Himer II. elé került a labda, ő már csak a kapussal állt szemben, de Palotai bát­ran kivetődve hárította a gólveszélyt, öt perc múlva Imri pergetett jó helyzetben a kapu fölé, majd nem sok­kal később Hímer II. fejese a felső kapulécet érintve hagyta el a játékteret. Nagy fölényben játszott az MTE, a vendégek a 10. percben ke­rültek először át a félpályán/ A sorozatos rohamok a 13. percben góllá értek. Papp II. szop cselekkel beverekedte magát a tizenhatosig, ott a fedezetlenül hagyott Pailai elé tálait, s a balszélső éles, ballábas lövése a jobb felső sarokban kötött ki. 1:0. A gól után már egy-két Bányász ellentámadást is láthattunk, de változatlanul a szolnoki támadások voltak gyakorib­bak. és főleg veszélyesebbek. A 29. per-eben például egy formás Kolláth—Himer II:— Nagy F, akció végién a bal-, összekötő közeli kapáslövése hajszállal szállt kapu mellé. Nagy helyzet volt! Szünet után alábbhagyott a hazaiak lendülete, feljött a Várpalota, kiegyenlítődtek az erőviszonyok. Jó ideig nem sok izgalom volt a pályán, de a 65. perc némileg kár­pótolt a korábbiakért.. Egy percen belül Himer II. előbb kapufát lőtt óriási helyzet­ben a kaputól egy (!) méterre, majd ugyancsak ö közelről a bal alsó sarok mellé fejelt. Megélénkült a játék, újra rá­kapcsolt a hazai gárda. A 71. percben egy ritkán látható szép támadás végén Nagy F. visszaguritott labdáját Imri laposan a hálóba vágta, Vö­rös játékvezető azonban — nagy meglepetésre — lest lá­tott. Ezután már az ered­mény tartására törekedlek a szolnokiak, sikerrel. Nagyon értékes, az \B I. B-ben való bentmaradásl végleg bebiztosító győzelem­mel vonult le „ pályáról a szolnoki együttes. Jó: Árvái, Molnár, Heidrich, Nagy F. Pailai, illetve Palotai, Hor­váth I„ Szabó, Csapó. Kampier Ervin Szolnoki Dózsa—Üjpesti Dózsa 6:5 (1:1, 2:2, 1:3, 2:0). Sportuszoda. v.: Kőnigh. Szolnok: Cservenyák — Kul­csár dr., Pintér — Urbán — Vezsenyi, Szabó, Koncz. Cse­re: Kanizsa. Borai. Edző: Ka­nizsa Tivadar. Újpest: Gál — Max, Kosztolánczi — Sá- rosi — Csapó, Császár, Dö­mötör. Csere: Gaidosi. Gól­dobók: Urbán 3. Kulcsár dr.. Szabó. Koncz. iH. Sárosi 2 (1-et 4 m-ből), Kosztolánczi, Császár, Csapó (4 m-ből). A vízilabda Magva*- Nép­köztársasági Kupa elődöntő­jének utolsó csoport-mérkő­zésére került sor. A Szolnoki Dózsa a mérkőzés elején kis­sé bátortalanul játszott. A játékosok keveset kezdemé­nyeztek, nehezen vállaikoz­Női. Szolnoki Vörös Me­teor—Tipográfia 66:44 (27:25). Szolnok, 300 n., v.: Pásztói, Tóth. Szolnok: Molnár, Hor- váthné (12), Keszthely iné (3), Jándi (14). Kovács (12). Cse­re: Csabai (13), Markai (2), Cseh, Palla (2), Hegedű» (8), Török, Bognár. Edző: Hor­váth János. A bajnokság 6. helyén ál­ló és magassági fölényben lévő fővárosiak az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltak a sok hibával játszó szolno­kiaknak. A második félidő­ben a Meteor felgyorsította a játékot és teljesen szétzilálta a jóval lassúbb ellenfélét. Ek­kor már helyet kaptak a fia­talok is, akik bátor játékuk­kal kivívták a közönség elis­merését. Ezzel a győzelmé­tak kapura lövésre, az első két negyedben veszélyesebb volt az Újpest, az utolsó ne­gyedig állandóan vez.etett is. Ekkor feljavult a szolnokiak játéka, lelkesen küzdöttek, kihasználták az adódó hely­zeteiket, megérdemelten győz­tek és veretlenül fejeztek be az elődöntőt. A csapat a Ivat gólból ötöt akcióból, egvet emberelőnyből szerzel t, ugyanakkor az Üjpesti Dó­zsa kettőt büntetőből egyet emberelőnyből ért el. Cservenyák ismét hárí­tott egy büntetőt. Jó: U'bán, Cservenvák, Pintér, Koncz. Legközelebb a Vasas lesz az ellenfél. D-csoport 1. Sm Dózsa 2 2 - - 22: 5 4 2. Üjp. Dózsa 2 1 - 1 14: 7 2 3. Tat. Bány. 2 - - 2 1:25 — vei a Meteor túljutott az utolsó nehezebb akadályon is. Férfi. Szolnoki Olajbányász —VM KÖZÉRT 62:61 (40:30). Szolnok. 300 n.. v : Pásztói, Tóth. Olajbányász: Balogh (2). Káplár (8), Ácsai (6), Szabó (11), Pataki (29). Cse­re: Váradi (2', Horgász (2), Várszegi. Kollár (2). Edző: Suba Sándor. Bár különösebb tétje nem volt a találkozónak, mégis .nagy ambícióval vetették ma­gukat a csapatok a küzde­lembe, Az első félidőben a Bányászok a szellemes meg­oldások egész sorát mutatták be. és többször ragadtatták tapsra a szépszámú közönsé­get. A második félidőben megváltozott a játék 1< me­ll. J. Sport Táblázatok A labdarúgó NB I állása l.O. Dózsa 27 19 6 2 79:25 44 2. típ. Honvéd 27 17 7 3 60:24 41 3. Ferencváros 27 15 9 3 53:25 39 4. Vasas 27 15 3 9 64:39 33 5. Kába ETO 27 11 9 7 48:33 31 6. Csepel 27 11 8 8 35:36 30 7. Pécsi Dózsa 27 12 5 10 35:32 29 8. MTK 27 9 6 12 45);51 24 9. Tatabánya 27 9 6 12 29:39 24 10. 'Salgótarján 27 0 5 13 26:35 23 11. Szombathely 27 6 10 lt 24:41 22 12. Diósgyőr 27 7 7 13 25:44 21 13. Komló 27 4 12 11 18:35 20 14. DunaúJV. 27 7 4 16 22:47 18 lő. Egyetértés 27 5 7 15 26:19 17 16. Egri Dó. 27 5 6 16 22:60 16 Eredmények: Üjpesti Dózsa— MTK 6:1, Bp. Honvéd—Diósgyőr 1:0, Szombathely—Pécs 1:1, Eger —Vasas 2:1, Komló—Győr 0:0, Ta­tabánya—Dunaújváros 2:0. Salgó­tarján—Egyetértés 1:1, Ferencvá­ros—EsepeJ 1:1. A labdarúgó NB I B állása 1. Videoton 32 23 3 6 87:39 49 2. SZEOL. 32 18 8 6 61:37 44 3. ZTE 32 14 10 8 56:33 38 4. Pécsi B. 32 14 9 9 46:38 37 5. Várpalota 32 15 5 12 43:35 35 6. Spartacus 32 12 11 9 56:46 35 7. Oroszlány 32 14 7 11 51:47 35 8. B-csaba 32 13 8 11 47:41 34 9. Keesk. D. 32 12 8 12 38:36 3? 10. Szó. MTE 39 9 12 11 34:42 30 ti. Szálútok 32 10 9 13 47:52 2» 12. Szív. MÁV 32 11 7 14 35:40 29 13. MA VÁG 32 10 8 14 32:4Z 28 14. Ózd 32 10 7 IS 36:42 27 15. Előre 32 7 12 13 28:38 26 16. Győri DÓ. 32 8 10 14 38:54 2« 17. MVSC 82 7 8 17 26:57 22 18. Nagybátony 32 8 4 20 29:71 20 Eredmények: Videoton—Szállí­tók 3:1, Bp. Spartacus—Békés­csaba t:0, Zalaegerszeg—Kecske­mét 3:1, Ganz-MAVAG—Székes- fehérvári" MÁV 0:0, Pécsi Bá­nyász'—Miskolc 2:2, SZEOE—Nagy­bátony 3:0, Oroszlány—Győri Dó­zsa 4:4, Ózd—BKV Előre 1:0. A labdarúgó NB U. Keleti csoport 1. DVSC 29 16 10 3 41:14 42 2. Budafok 29 16 7 6 58:27 39 3. Jászberény 29 17 5 7 46:34 39 4. Pénzügyőr 28 12 10 6 35:25 34 5. KISTEXT 29 12 8 9 4TI :36 32 6. Kiskunf-h. 29 13 6 10 47:45 32 7. Gyula 29 10 11 8 39:29 31 8. Szó. MÁV 29 12 7 10 41:44 31 9. MGM Debr. 29 9 10 10 39:32 28 10. SZVSE 29 10 8 11 35:37 28 11- Sz. Dózsa 28 9 7 12 40:39 25 12. Bocskai 29 8 9 12 48:54 25 13. Cegléd 28 9 6 13 45:41 24 14. KTE 28 7 7 14 34:48 21 15. K. Tűzálló 29 5 7 17 27:61 17 16. M-kOvháza 28 4 4 21 22:74 12 Eredmények: DVSC—Bocskai SE 3:1, Budafok—Mezőkovácshá- za 4:0, KISTEXT—Kiskunfélegy­háza 1:1. Pénzügyőr—Gyula 2:0, SZVSE—Cegléd 1:0, a Szegedi Dózsa—KTE mérkőzés elmaradt, A megyéi Ifjúsági labdarúgó bajnokság végeredménye 1. Üj szász 30 22 « 2 81:25 50 2. ITSK 30 24 1 5 100:18 49 3. Karcag 30 22 3 8 99:30 46 4. R-falva 30 17 5 8 56:39 39 5. Mezőtúr 30 16 9 9 68:31 37 6. Túrlceve 30 16 5 9 67:37 37 7. Jb. Vasas 30 13 8 9 65:47 34 8. Jákőhalma 30 13 5 13 44:45 29 9. Szó. Cukor. 39 10 5 15 55:74 25 10. J-ároksz. 30 10 4 16 59:92 24 11. Kunhegyes 30 8 6 16 38:64 22 12. K-márton 30 8 # 18 40:58 20 13. Tószeg 30 6 8 16 31:78 20 14. K. MED. 30 S 7 17 35:19 19 15. Jászkisér 30 6 4 20 36:97 16 16. Szó. Olajb. 30 4 5 21 34:82 13 Közgyű ések Jászberényi Kállai Éva Gimnázium 15. Jászberényi Mezőgazdasági Szakmunkás- képző Iskola 15 óra. A Szolnoki MTE utolsó hazai mérkőzésen Pailai lőtte a győzelmet és a bent- maradást is bebiztosító gólt. (Foto: Novak) Női kosarasaink az NB I kapufában lói hajrázott a Lehel, idegenben nyert a MÁV Az NB Ill-ban két pontot szerzett a Kilián MGM Debrecen— Jb. Lehel 3:2 (1:0) Debrecen, 1000 n., v.: Csemefalvi. MGM: Szabó II — Vasas, Kádár, Sidó, Pál, Oláh, Molnár, Kovács II, Kraszni, Szabó I, Gyömbér. Edző: Imri István. Jászbe­rény: Vasas — Gubicz, Ben- ke, Tóth, Sándor, Fekete I, Bugyi, Keresztesi, Amburs, Oláh, Fülöp. Edző: Bíró Ist­ván. Az első negyedórában a Lehel kezdeményezett töb­bet. A 8. percben Tóth át­adásával Bugyi a középcsa­tár helyén kiugrott a védők közül, de a játékvezető les címén lefújta az akciót. A csapat az ellentámadásoknál Kovács II erős lövéseivel ve­szélyeztette Vasas kapuját. A 35. percben Benke szere­lés közben elesett, majd meg­fogta a labdát és a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Ko­vács IX nagy erővel a bal alsó sarokba lőtte, 1:0. Szü­netig változatos volt a játék. Fordulás után élénkült az iram, mindkét csapat nagy erőbedobással játszott. Az 59. percben nagy védelmi hi­bából növelte előnyét a ha­zai csapat Szabó I révén. 2:0. A Lehel nem adta fel. A 68. percben Ambrus át­adásával Bugyi kiugrott és éles szögből az ellenkező sa­rokba lőtt. 2:1. A 82. percben Benke szereléséért a 16-oson belül a játékvezető ismét 11-est ítélt. A büntetőt Ko­vács II a kapufára lőtte, a kipattanó labdát a védők tisztázták. A 84. percben Bugyi húzott el a balszélen, buktatták. A szabadrúgást Tóth ívelte középre és az előre húzódó Benke a hálóba fejelte a labdát, 2:2. A hát­ralévő percekben is a Lehel volt támadásban. Az első félidei gyengébb játék után a TI. félidőben emelkedett a játék színvona­la és irama. A Lehel játé­kosai dicséretesen küzdöttek még a 2:0 után is. A dön­tetlen igazságos. Jó: Kádár, gidó, Kovács II, Krasznai, ill. Vasas, Benke, Bugyi, Fü­löp. László Szolnoki MÁV—Kőbányai Tűzálló SK 3:1 (1:1) Budapest, Gergely u., 150 n., v.: Gyimesi. Sz. MÁV: Fehér — Sülé, Abonyi, Sze- beni, B. Nagy, Földesi, Ur­ban, Tóth II, Szolnoki, Pin­tér I, Kelemen. Edző: Hor­váth János. K. Tűzálló: Var­ga — Kardos, Teveli, Nyúl, Vanek I, Tóth, Vanek II, Zimmerman, Tizl, Szabó, Simkó. Edző: Józsa Vilmos. Heves hazai rohamokkal indult a találkozó, de a tá­voli lövések nem voltak ve­szélyesek. A MÁV csatárok csak a 7. percben jutottak el az ellenfél kapuja elé. A 11. percben váratlan gólt ka­pott Szolnok. Nagy, a hazaiak balösszekötője átjátszotta a kék-fehérek védelmét és a kapu előtti zavart kihasznál­ta, 0:1. Urbán lesgólja és a hazaiak szögletnigásai jel­lemezték a hullámzó játékot. A 39. percben baloldali sza­badrúgás után „állva ma­radt” a kőbányai vedelem és Pintér közelről kiegyenlített, 1:1. A második félidőben so­rozatos MÁV támadások után Tóth II lövését a léc alól szögletre védte Varga. A szögletrúgást Kelemen ívelte be és Pintér védhetet- lenül fejelte a labdát a rö­vid sarokba, 2:1. A vezetés megszerzése megnyugtatta a kék-fehéreket Fokozódó me­zőnyfölényüket több célt té­vesztett lövés jelezte —, rí hazaiak pedig gyors szélsőik révén veszélyeztettek. — A meddő szolnoki támadásokat az utolsó 10 percben a kő­bányaiak heves hajrája vál­totta fel és a 87. percben Fehér és Sülé csak nagy szerencsével mentette meg a góltól a szolnoki kaput. Közepes Iramú, helyen­ként kemény összecsapások­kal tarkított mérkőzést ho­zott a „tétnélküli” találkozó. A hazai környezetben játszó piros-fehérek lendületes ak­cióikkal végig nyilttá tudták tenni a mérkőzés sorsát. A MÄV a mezőnyben csak idő­szakonként tudott felülkere­kedni. A szolnokiak győzel­me megérdemelt. H. Gy. Kilián FSE—Nyírbátori Dózsa 1:0 (1:0) Nyírbátor, 250 n., v.: Kiss, Kilián: Nagy — Balogh, Ko­vács I., Hajdú I., Tóth, Ko­vács II., Csősz (Kátai), Kar- kusz. Patai. Szabó P„ So­mogyi. Edző; Lazányi Péter. Fegyelmezetten, a taktikai utasításokat betartva, jól ját­szott a Kilián. A 30. perc­ben Patait felvágták, a bün­tetőt Szabó P. értékesítette. A Nyírbátor sokat támadott, de a Kilián okosan szerve­zett csapatmunkával bizto­san verte vissza a rohamo­kat. Jó: Nagy, Kovács I. (a mezőny legjobbja). Hajdú I, Martfű—Pásztó 2:2 (1:1) Martfű, 150 n„ v.: FeigJ. Martfű: Bagi — Mihovits, Sütő. Novák, Rozsán. Szűcs, Katona (Nagy II.), Nagy I., Busa, Komláti, Meaőteleki. Edző: Mikus Ernő. Változatos, jó iramú mér­kőzésen. a martfűi csapat vé­gig támadta a 90 percet, de a körülményeskedő csatárok jóvoltából csak két gólra fu­totta erejéből. A helvzetek alapján Martfű többgólos győzelmet érdemelt volna. A vendégek egyenlítő gólja a 89. percben szabadrúgásból született. G.: Mezőteleki, Nagy I., ill. Smolek, Szkle- nár. Jó: Novák. Nagy I„ Me­zőteleki, ill. Telek, Tari I., Klonka, Sipos. — Verbot — Tiszaföldi'ár—Kiskunhalas 1:1 (1:0) Tiszaföldvár, 800 n., v.: Mézes. Tiszaföldvár; Né­meth—Bíró, S. Kovács, Bor­za. Kávási. Horváth, Lovász, Molnár, Bíró I. (Seres), Ma­kai. Rékasi. Edző: Tóth Béla. Nagyiramú, heves küzde­lemben a hazai együttes végig támadta a mérkőzést, de 3 45. percben 11-esből szerzett vezető gólján kívül csak 4 kapufát tudott elérni. A 65. percben Horváth meg­sérült s végleg kiállt Ettől kezdve a földváriak tíz em­berrel játszottak. A Kiskun­halas egyenlítő gólja a 88. percben esett Ezzel a dön­tetlennel a Földvár végleg bebiztosította helyét az NB Ill-bam G.: Kovács (11-es­ből), ill. Oláh. Jó; Kovács, Borza, Horváth. Molnár, Ré- kasi, 111. Dömény, Kocsis, Oláh. Rádi, Tüske. — Lepsényi — Tuzséri MEDOSZ— Szabó Lajos SE 1:0 (0:0) Tuzsér, 200 n., v.: Nagy. Szabó SE: Perendi —- Fin- dák. Sűrű, Janc&a — Öllé, Nagy, Bánhidi — Pagonyi (Iglódi), Szűcs II., Bodzsár, Hoch, Edző: Máté Sándor; Az első félidőben válta­kozó támadások után több helyzete akadt mindkét csa­patnak, de a csatárok hibáz­tak a csúszós talajon. Szü­net után úgy indult a mér­kőzés, hogy a vendégcsapat gólokkal győz, de a bátor­talan csatárai több esetben hibáztak. A 75. percben eev ártatlannak látszó támadás végén a hazaiak megszerez­ték a vezetést és egvben a győzelmet jelentő gólt is. A 88. percben Bodzsár a mér­kőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki. A döntetlen reá­lisabb lett volna. G.: Koncz. Jó; Révész, Szűcs. Sajtos. Koncz. ill. Nagv. Jancsa, Sű­rű, Bánhidi, Perendi. — Sindel — DE AC—Töröksz"ntmiklós 5:0 (1:0) Debrecen, 500 n„ v.: Bod­nár. T. Vasas: Lörinczi — Öllé. Mátai, Antal — Hámo­ri. Orbán — Molnár (Boda), Porhanda, Sándor, Bukta. Juhász (Csontos). Edző: Bucz- kó Ferenc. A T. Vasas a bajnok DEAC-nál a szoros ered­mény elérésére rendezkedett be. ami egy félidőn keresz­tül jól is sikerült. Szünet után a hazaiak védelmi hi­bákból bebiztosították a győ­zelmüket. A jobb erőben le­vő és lelkesebben játszó DEAC megérdemelten nyer­te a mérkőzést. Az Igen sportszerű találkozón a já­tékvezető jól bíráskodott. G.: Szabó (3), Hegedűs. Tóth. Jó: Csapó. Szabó, Hegedűs, ill. Öllé, Lörinczi, Bukta. — n. — Záhonyi VSC—Szolnoki Vegyiművek 2:1 (1:0) Záhony, 300 n., v.; Papp I. Vegyiműveik: Hocz — Há­rom. Németh D. Gógány, Palla, Orszáczki, Bíró. Vár­aljai, Kolláth, Lévai, Mun­kácsi. Edző: Sokvári Béla. Kellemes, napsütéses idő­ben, igen csúszós talajon, vál­tozatos mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak kezde­ményeztek többet, a 37. perc­ben Lengyel révén vezetést szereztek. A II. félidőben a Vegyiművek kezdett jobban. A 47. percben a menteni aka­ró Kecskés öngólt vétett. 1:1. Utána 25 percen át nagy fölényben játszott a Vegyi­művek, négy gólhelyzet ma­radt kihasználatlanul. A hairában nyolc perccel a befejezés előtt a hazaiak Er­dei III. révén megszerezték a győztes gólt 2:1. Egyenlő erőik küzdelmében a szeren­csésebb csapat győzött. A döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Jászfai, Erdei II., Erdei HI. ill. Palla, Gógány, Lévai. S. B. Ápritógépgyár, Jászberény felvesz vasszerkezeti lakatos, horizontesztergályos, szak­munkásokat és segédmunkásokat 44 órás mun­kaidővel. Jelentkezés: személyesen, vagy írásban a vállalat üzemgazdasági osztályán. ......... A, ...in —-