Szolnok Megyei Néplap, 1968. május (19. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-14 / 111. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1968. május 1A MB I B: Első hazai vereség, NB Sl: Nem ment a csatároknak, MB ül: Döntetlenek napja, Hegyei I. ©.: Rákóczifalva legyőzte Jászberényt VARPALOTA! BÁNYÁSZ—SZOLNOKI MTE 1:0 (1:0) Szolnok, 2200 néző, v.: Tó­falvi. Várpalota: Palotai — Síiké, Fenyvesi, Janás, Or­bán I, Frank, Orbán II, Ber­tha, Török, Horváth, Sze­kér (Kisbej 75. p.). Edző: Terbe Benjamin. — MTE: Nagy P. — Papp II, Árvái, Thékes, Molnár, Pál, Papp I (Sári 75. p.), Palla, Himer II, Nagy F., Kolláth. Edző: Tóvizi István. öt percig tartó várpalotai támadások után fokozato­san került fölénybe az MTE. A 7. percben a Pál buktatásáért megítélt sza­badrúgást Papp II a játék­vezetőbe lőtte. A 10. perc­ben Pál 20 méteres lövése , elkerülte a bal felső sarkot, három perccel később Nagy F. szabadrúgása a sorfalban akadt el. Papp II beadását Palotai kiöklözte, később Nagy F. lövését védte, majd ismét a balösszekötő lőtt, ezúttal hanyattvetődve, de a várpalotai kapus résen volt. A szél segítségével időnként nyomasztó fölény­ben játszott az MTE. A 26. percben nagy hely­zet maradt ki. Ostrom alatt állt a várpalotai kapu, vé­gül az üresen álló Himer II kapta a labdát, miközben azt nézte, hogy hova rúgja, a lövésbe beleléptek. Molnár és Orbán II összecsapása után a szélsőt hét percig ápolták. A 30. percben Kol­láth 25 méterről kapura ívelt, a labda a felső kapu­fa éléről perdült ki. A 37. percben Horváth jobbszélről adta be a labdát, az egyik csatái- az üresen hagyott Tö­rök elé fejelte, aki a kimoz­duló Nagy P. mellett mint­egy tíz méterről a balsaxok- ba gurított. 1:0. Nagy F., majd a felfutó Janás lövé­se jelentett még eseményt. Szünet után változatlan hevességgel folytatódott a játék. — Kolláth beadását Nagy F. fejelte kapura, ezt Palotai védte Horváth alig fejelt fölé, Nagy F. jó hely­zetben nem tudta lekezelni a labdát, Török átjátszotta az MTE védelmet, visszagu- n'tott, de nem volt ott csa­tár. Az 59. percben Fenyve­si 40 méterről, a szél se­gítségével lőtt szabadrúgá­sát Nagy P. bravúrral ki­ütötte. Egy peccel később két nagy MTE helyzet ma­radt ki. A 65. percben egy­Budafoki út, 300 néző. vt Szabó I. Goldberger: Csáki — Ruzics, Pénzes, Ivicz, Dobrev, Vetlényi, Jankov (Gelesits), Csicsman, Juhász, Rozsnyó, Holló. Edző: Szabó Géza. Jászberény: Kohári — Fekete II, Gubicz, Tóth, Józsa, Pecha, Fülöp, Ke­resztesi, Moós, Bánhidi. Gu­lyás. Edző: Buikhár László. Hazai rohamok vezették be a mérkőzést, majd a Lehel kezdeményezett többet. A 15. percben Fülöp lövése a kapfáról Gulyás el'é pattant, aki nagy helyzetben hibá­zott. A 22. percben szabad­rúgásból a Goldberger meg­szerezte a vezetést. Csics­man 20 méteres lövése Ko­hári kezét érintve jutott a jobb alsó sarokba. 1:0. A 33. percben Tóth kereszt­Békéscsaba, 4000 néző. v.: Vadas J. Bcs.: Tóth — Ber- tók, Láza, Szűcs, Papp, Kiss, Batke, Zahorán, Németh, Schneider, Száraz. — Csere: Mészáros. Edző: Pillér Sándor. MÁV: Fehér — Sülé, Abo- nvi, Rozmis, Földes, B. Nagy, Pagonyi, Pintér I, Do­bos II, Tóth II, Szolnoki. — Csere: Pintér II. Edző: Hor­váth János. Kapuválasztásnál a haza­iaknak kedvezett a szeren­cse. A Szolnok tűző nappal és közepes erejű széllel szem- len kezdte a játékot. — Az más után mindkét oldalon ll-es gyanús eset adódott, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot. — A 75. percben Papp I és Szekér összecsaptak. A két játékos a földön maradt. Beszalad­tak a vezetők, csúnya, sport­pályára nem illő jelenetek voltak, Papp I-et az öltözőbe vitték, Székért pedig lábtö­réssel a mentők a kórházba szállították. Tíz percig állt a játék. A hátralévő negyed­órában . Papp II kapufára ívelt labdája volt az említés­re méltó esemény. A Szolnoki MTE csatárso­ra új összetételben játszott. Nagy lendülettel kezdett a csapat, a szél támogatásával sok veszélyes támadást ve­zetett, az első félidőben időn­ként majd felbillent a pá­lya. Gólhelyzet is adódott, ezeket azonban nem sikerült értékesíteni. A csatársor körülménye­sen, vontatottan, keveset mozogva játszott, az új szél­sők sem váltották be a re­ményeket, és a második félidő közepétől egyes játé­kosokon a fáradság jelei lát­szottak. Várpalota jobb csa­pat. Szervezettebben, okos taktikával játszott, erőnlét­ben is az MTE fölé kereke­dett, győzelme megérdemelt. Jó: Sübe, Fenyvesi, Török, Szekér, ill, Papp II, Árvái, Thékes, Pál. (pataki) További eredmények: — Komló—Pécsi Bányász 1 Eger—BVSC 3:2, Budafok— Nyíregyháza 1:0, Szállítók— Ganz-MAVAG 3:0, Nagybá- tony—Özd 2:0, Oroszlány— Győri Dózsa 2:0, Kecskemé­ti D.—Bp. Spartacus 1:1, Bp. Előre—Miskolci VSC 0:0. A bajnokság állása i. Komló 11 7 3 1 20: 7 17 2. Kecskemét 11 6 4 1 12: 4 16 3. Eger 11 4 6 1 14: 9 14 4. Bp. Spart. 11 4 5 2 14:13 13 s. Oroszlány 11 5 2 4 15: 9 12 6. Bp Előre 11 5 2 4 11: 7 12 7. Várpalota 11 4 4 3 13:10 12 8. Szállítók 11 5 1 5 13:13 11 9. MA VÁG 11 3 5 3 6:10 11 10. Nyíregyh. 11 3 4 4 9:10 10 11. Pécsi B. 11 3 4 4 10:12 10 12. Győri D. 11 3 4» 4 13:16 10 33. Nagybát. 11 3 3 5 12:16 9 14. Budafok 11 3 3 5 12:18 9 Szó. MTE 11 4 1 6 10:15 9 16. MVSC 11 2 5 4 6:10 9 17. BVSC 11 3 1 7 14 :17 7 18. Özd 11 2 3 6 3:11 7 labdájával Keresztesi a jobbösszekötő helyén kiug­rott és a kifutó kapus mel­lett a hálóba lőtt. 1:1. Egyen­lítés után Bánhidi közéiről nagy helyzetben mellé lőtt. A 33. percben nagy védelmi hibából Juhász megszerezte a vezetést. 2:1. Szünet után a Lehel nyo­masztó fölénybe került, de a gólhelyzetek sorra kima­radtak. A hazaiak csak rit­kán jutottak el a Lehel ka­pujáig. A nagy meleg ellenére jó iramú, küzdelmes mérkő­zést vívott a két csapat, a helyzetek alapján a Lehel győzelmet érdemelt volna. Jő: Ruzics. Vetlényi, Juhász, Holló, ill. Józsa, Pecha, Moós. Bánhidi. — 1ászló — Előre óriási iramot diktált, jelentős fölényben játszott, a MÁV ügyesen és kemé­nyen védekezett. A csabaiak széleken vezetett gyors le­futásait, gyakori szögletrú­gásait a szolnoki támadósor csak szórványos akciókkal tudta némileg ellensúlyozni. A 30. perctől fokozódott a hazaiak nyomása, előbb a kifutó Fehér, majd a felső léc mentett. A 33. percben Zahorán 20 méteres nagy- erejű lövését Fehér röviden ütötte ki. a befutó Németh kapura ívelte, ezt Fehér csak érinteni tudta, a gól­ba tartó labdát Sülé nagy erővel a felső lécre vágta, de a játékvezető már gólt ítélt. 1:0. A gól után feljött a MÁV és a 45. percben ez ügyesen kiugró Pagonyi jobb alsó sarokra küldött lövését csak nagy szerencsé­vel védte Tóth. Szünet után megfordult a játék képe. Szolnok fokoza­tos mezőnyfölénybe került, a csabaiak Tóth kapussal az élen az eredmény tartására törekedtek és jónéhány gyors támadást vezettek. — Mindkét oldalon voltak gól­helyzetek, de az eredmény nem változott. A végig jó iramú, kemény összecsapásokkal tarkított rangadó jellegű találkozót a nagy becsvággyal küzdő csabaiak frissebb, nagyobb átiitőerejű csatárjátékukkal nyerték meg. A MAV-nál elsősorban a védelem dolgo­zott sokat és jól, a csatárok játékában nem volt elég cél- tudatosság és lövéseiket sem kísérte szerencse. H. Gy. További eredmények: — Kecskeméti TE — Szegedi VSE 2:1, Szegedi Dózsa— Gyula 2:0, KISTEXT—Ceg­léd 2:2, D. Elektromos—Gáz­művek 5:1, Kiskunfélegyhá­za—Pénzügyőr 3:1, DVSC— MGM Debrecen 1:0. A bajnokság állása 1. Békéscsaba 9 5 3 1 9:2 13 2. SZVSE 9 5 2 2 8: 4 12 3. DVSC 9 5 2 2 15: 9 12 4. D. Elekitr. 9 3 5 1 13:11 11 5. KISTEXT 9 2 5 2 13:10 9 6. Cegléd 9 3 3 3 15:13 9 7. Szó. MÁV 9 4 1 4 11:10 9 8. Gázművek 9 3 3 3 16:19 9 9. K. Goldb. 9 3 3 3 12:15 9 10. Pénzügyőr 9 4 — 5 13:11 8 11. Jászberény 9 2 4 :s i :í : 1 f{ 8 12. K-félegyh. 9 3 1 ő 13:15 7 13. Szegedi D. 9 2 3 4 8:10 7 14. MGM Deb. 9 3 1 5 5:7 7 15. Kecsk. TE 9 2 3 4 10:17 7 16. Gyula 9 2 3 4 7:12 7 AB III. Északkeleti csoport Kilián SE—Nagykállói MEDOSZ 1:0 (0:0) MÁV pálya, 150 néző, v.: Papp. Kilián: Váraljul — Füle, Kovács, Juhász, Kar- kecz, Bodnár, Jánka, Kele­men, Szabó, Bagi, Tóth (Bo- zsó). Edző: Rákóczi Ferenc. Végig a Kilián irányítot­ta a játékot, csatárai azon­ban keveset vállalkoztak lö­vésre. Az óriásj hőség rá­nyomta bélyegét a játékra. G.: Jánka. Jó: Juhász, Knr- kecz, Bodnár, ill,- Tisza, Krizsani, Lipök. R. F. Vegyiművek— Kisvárdai Vasas 0:0 Vegyiművek pálya, 150 néző, v.:Kopjári. Vegyimű­vek: Szőke — Molnár, Né­meth D., Czétémyi, Mihályi, Gógány, Németh F„ Váral­jai, Kolláth, Lévai, Germán. Csere: Munkácsi. Edző: So- mogyvári József. Az első félidőben jót ját­szott a hazai együttes, de helyzeteit nem tudta gólra váltani. Később fokozatosan feljöttek a vendégek szer­vezett védekezéssel és rajta­ütésszerű támadásaikkal egyenrangú ellenfelek vol­tak. A hazaiak sok hibával, fáradtan mozogtak. A ven­dégek megérdemelten vitték haza az egyik pontot. — Jó: Mihályi, Szőke, Németh F., ill. Hajoka, Jeükus, Göncz; — vági — Tm. Vasas— Nyírbátori Dózsa 1:1 (1:0) Törökszentmiklós, 500 né­ző, v.; Nagy. T-miklós: Va­sas — Öllé, Frikker, Fekete, Erdős, Vasas II. Mezei, Ipacs (Németh), Balázs, Annus, Juhász. Edző: Horváth Fe­renc. A törökszentmiklósiak már a 2. percben megszerezték a vezetést és ez elbizakodottá tette sz egyébként is körül­ményesen játszó csatársort. A második félidőben a ven­dégek játszottak jobban és a 75. percben ki is egyen­lítettek. Az utolsó 20 perc élvezetes, jó játékot hozott, bármelyik csapat megszerez­hette volna a győzelmet. G.: Mezei, ill. Dolezsúl. — Jó: Frikker, Vasas, Erdős, 111. Gaál, Dolezsál, Gyömbér. — n. Szabó L. SE—Hajdúsági Iparművek 2:2 (2:1) Téglás, 400 néző, v.: Szarvas. Szabó SE: Kerék­gyártó — Vajda. Nagy II, Jancsa, Szűcs I, Sárkány, Ur- bán, Molnár, Nagy I, Bán­hidi, Sánta. Edző: Podma- niczki József. Az első félidőben a ven­dégek kezdeményeztek töb­bet, ami kétgólos előnyhöz juttatta őket. A hazaiak a 4L percben szépítettek. Szü­net után váltakozó játékkal folytatódott a mérkőzés, Tég­lás a 75. percben egyenlí­tett. A Szabó SE közelebb állt a győzelemhez. G.: Ur- bám, Molnár, ill. Szabó, Kiss III. Jó: Nagy II, Szűcs I, Sárkány, Nagy I, ill. Kun, Lukács, Mészáros, Kiss II. — sindel — Északközép esop. Martfű—Bp. Postás 0:0 Martfű, 300 néző, v.: Ka- csányi. MSE: Németh — Sz. Kiss (Kovács), Sütő, Mészá­ros, Nagy II, Szűcs, Kato­na, Mester, Kátai, Honti, Mezőteleki. — Edző: Mikus Ernő. A martfűi együttes sokat támadott, de csatárai a leg­jobb helyzeteket is elügyet- lenkedték, a vendégek ka­pusának jóformán nem is akadt védeni valója. A fia­tal erőkből álló és a me­zőnyben ügyesen játszó, — időmként kapura is veszélyes Postás ‘ megérdemelten vitte el az egyik pontot Jó: Né­meth, Sütő, Nagy II, ill. Szitás, Gált Angermayer, Csi- szér. — verbók — Megyei I. osztály Mezőtúri AFC—Kunhegyes 3:0 (i:0) Mezőtúr, 300 néző, v.: Lá­zár. A 9. percben Gombás li­est hibázott. A végig sportszerű mérkőzésen a MAFC biztosan győzött. A lelkes kunh egyesie­ket a jól védő kapusuk men­tette meg a nagyobb arányú vereségtől. G.: Gombás 3. Jó: Gombás, Hegyi, Tasi, Iglódi I„ ill. Nyúl Szabó II, Szabó 1H. MAFC ifi—Kunhegyes ifi 2:2. — sindel — Kunszentmártoni TE — Jász- árokszállás 2:1 (0:0) Kunszent- mártón, 400 néző, v.: Bozóki. Az első félidőben nyomasztó fö­lényben volt a KUTE, de a ven- degék kapusa kitűnően védett, A második félidőben az egyenlő erők küzdelmében csak nehe­zen született meg a győzelem. Kitűnő játékvezetői hármas. G.: Csornán, Szabó, ill. Szabó. Jó: Szabó, Bozsik, Oláh, Csornán, ill. Kiste, Kókai, Zsólya. KUTE ifi—J-árokszállás ifi 2:0. — lázi — Rákóczifalvi Tsz SK—Jászber Vasas 3:1 (2:0) Rákóczifalva, 400 néző, v.: Elekes. Az első fél­időben Rákóczifalva lelkesen játszott, óriási fölényt harcolt ki és a két szép gólon kívül két kapufát és nyolc szögletet rúgott. Szünet után kiegyenlí­tődött a játék, de a vendégek a szél segítségével sem tudtak kibontakozni. — Az NB m-át megjárt Vasas csalódást keltett. G.: Perei 2 (egyet 11-esből), Dósa, ill. Révfi. Rákóczifalva minden játékosa dicséretet ér­demel, — a Vasasból Páncsics, Raffai és Révfi emelhető ki. R-falva ifi—Jb. Vasas ifi 1:1. — szegi — Üjszász—Szó. cukorgyár 3:0 (1:0) Üjszász, 350 néző, v.: Csák I. Közepes iramú mérkőzésen már a 4. percben gólt ért el a hazai csapat. A gól után is a hazaiak kezdeményeztek többet, de a vendégek is több veszélyes támadást vezettek. Mindhárom gól szép támadásból esett. Vég­eredményben a játék képe alap­ján ilyen arányban is megérde­melten gvőzött az Üjsfcász. G.: Kovács II.. Simon. Nagy. Jó: Kálőzi. Simon. Kovács T., Ta­kács. Kovács TI., Bakó, ill. Csa­pó, Germán, Kapölcsi, Gazdag, Munkácsi. Üjszász ifi-- Cukorgyár ifi 2:1. — varga — K MEDOSZ—Cibakháza 1:! íl:l) Kenderes, 250 né2ő. — v.: Ózsvár. Két ellentétes Az elsőben a kendefesiek jobb­nál több helyzetekéi hagyták ki. Szünet után feljött a lelkes Cibakháza és megérdemelten jutott az egyik ponthoz. Az el­AB 17. KELENFÖLDI GOLDBERGER—JB. LEHEL 2:1 (2:1) BÉKÉSCSABAI ELŐRE—SZOLNOKI MÄV 1:0 (1:0) ső félidő utölsió percében Ci­bakháza 11-ését a végig jól vé­dő kenderesi kapus hárította. G.: Bodnár, ill. Réti. Jó: Bak, Ballal, Barkas, ill. Gacsal, Bíró, Kollár. Kenderes ifi—Cibakh. ifi 4:0. — ferenci — Tíszaföldvár — Jászjákóhalma S:1 (1:1) Jászjákóhalma, 300 né­ző, v.: Hegedűs. A vendégcsa­pat gólveszély esiebb csatárjáté- kát, a hazaiak lelkesedése nem tudta eilensúlyözni. G.: Pádár 2., Gorza. Berta. Kávási, ill. Kozmóczki. Jó: Szarvák, Makái, Gazsó, ill. Kozmóczki, Farkas, Kaptáé. Szünet után Jászjákó- halmában Lukácsi H helyett Nagy III játszott. Tíszaföldvár ifi—Jászjákóhal­ma ifi 5:0. — sass — Túrkeve—Tószeg 3:1 Túrkeve, Túrkeve ifi—Tóseeg ifi 6:0. A bajnokság állása 1-2. M-túri AFC 8 5 3 — 22:11 13 1-2. Karcag 8 5 3 — 12: 6 13 3. Túrkeve 8 5 2 1 13: 5 12 4. Tíszaföldvár 8 5 1 2 10: 4 11 5. Üjszász 8 5 1 2 19:811 6. Olajbányász 8 4 2 2 13: 7 10 7. Jb. Vasas 8 4 1 3 12: 9 9 8. Tószeg 8 4 1 3 11:14 9 9. Rákóczii. 8 3 2 3 10:12 8 10. K. MEDOSZ 8 1 5 2 9:12 7 11. K-márt.. TE 8 3 — 5 10:13 6 12. Szó. Cukor. 8 2 2 4 14:20 6 13. J-árökszáll. 8 2 1 5 14:13 5 14. Jákóhalma 8 1 2 5 8:18 4 15. Cibakháza 8 — 3 S 5:21 3 16. Kunhegyes 8 —­1 7 5:14 1 A totó 19. heti eredménye 1. Pécsi Bányász—Komló x 1 ti 2 Bp Sp.—Kecskemét x 1:1 3. Szállítók—G.-MAVAG 1 3:0 4. Budafok—Nyíregyháza 1 1:0 5. Nagybátony—Ózd 1 2:0 6. Szó. MTE—Várpalota 2 0:1 7. NVTE—Pápa x 0:0 8. K. Táncsics SE—Dorog x 1:1 9. Máza-Sz.—Pécsi Ércb. 2 0:4 10. KTE—SZVSE 1 2:1 11. K. Goldb.—Jászberény 1 2:1 12. Autóbusz—Borsodi B. 1 2:1 13. Esztergom—BEAC 1 3:1-KI 14. Cagliari—Inter. 1 3:2 Dobóverseny akciók nélkül Vízilabda OBI. Szolnoki Dózsa—Bp. Honvéd 9:9 (2:1, 2:3, 4:3, 1:2) Damjanich uszoda, 500 n. v.: Tóth. Dózsa; Cservenyák — Pin­tér, Borzi — Urbán — Vezse- nyi, Szabó, Koncz. Csere: Kádár. Edző: Kanizsa Tiva­dar. Honvéd: Kökény — dr. Vedlik, Görgényi — Papp — dr. Konrád II., Tóth, Marti­novics. Cs.: Deák. Edző: Brandy Jenő. Góldobó: Ur­bán 8 (mind 4 m-ből), Borzi, ill. Martinovics 8 (mind 4 m- ből), Tóth. Ragyogó esti világítás mel­lett remek Dózsa támadások­kal kezdődött a mérkőzés. Villámgyors felúszások után Borzi megszerezte a vezetést. Egyenes 4 méteresből Marti­novics egyenlített, majd jó pontok után Urbán újra ve­zetéshez juttatta a Dózsát. A második negyed elején Martinovics büntetőjét Cser- venyók kiütötte, Urbán vi­szont nem hibázott és 3:l-re vezetett a Szolnok. Ekkor úgy tűnt, hogy az elsöprő len­dülettel támadó Dózsa meg­nyeri a mérkőzést. Jó pontok után Martinovics 3:2-re szé­pített, egy egyenes 4 m-est viszont Koncz a kapufára lőtt, majd egy dulakodás után a játékvezető cserével kiállí­totta a szolnoki szélsőt. Ká­dár állt be Koncz helyett. Ezután a játékvezető egyre jobban kiengedte a kezéből a mérkőzést. A jól induló játék, a jó pontok után ítélt bün­tetők dobóversenyévé vált, a Szolnok részéről Urbán, a Honvéd részéről pedig Mar­tinovics között. Akciót jófor­mán alig lehetett látni. A do­bóversenyben állandóan a Dózsa vezetett, Urbán rend­kívül nyugodtan értékesítette a büntetőket, 9:9-nél azon­ban döntő helyzetben Kökény kiütött egy 4 méterest. A bajnokságban a Szolnoki Dózsa ezen a mérkőzésen nyújtotta a legjobb teljesít­ményt, bátor támadójátékkal lepte meg ellenfelét. Gyors felúszások, ügyes váltások után jobbnál jobb helyzete­ket teremtettek, úgy tűnt, hogy biztosan nyernek, saj­nos azonban Tóth játékvezető határozatlansága miatt ke­ménnyé vált a játék, egyik csapat sem tudott kibonta­kozni és a várt győzelemből csak döntetlen lett. Urbán ki­tűnően semlegesítette Konrád dr.-t, Pintér nagyszerűen őrizte Tóthot, de a többiek is jó teljesítményt nyújtottak. A játékvezető több alkalommal észrevehetően a Honvédnak kedvezett. A mérkőzés végén csak rendőri segédlettel lehe­tett megóvni a közönség „ha­ragja” elől. További eredmények: OSG —Újpest 4:4, Bp. Spartacus— Eger 3:2, FTC—Csépel Autó 8:4, BVSC—Vasas 5:4. A bajnokság állása 1. Ferencvárosi 3 3------17: 7 9 2 . ÖSC 3 2 1 — 20:15 5 3. Bp. Spartac. 3 2 — 1 13:12 4 4. Ú. Dózsa 3 11 113:13 3 5. Bp. Honvéd 3 11 114:15 3 6. Csépel Autó 3 1 1 114:17 3 7. Eger 3 1—2 14:14 2 8. BVSC 3 1— 2 13:16 2 9. Vasas 3 — 1 2 11:14 1 10. Szolnok 3 — 1 2 8:24 1 Komjádi bajnokság: KSI— Szó. Dózsa: 8:4, Tüzér u. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii»' Sajnálatos botrány Az eset — bármennyire is sajnálatos — gyakran elő- | Z fordul. A labdarúgók a játék hevében akaratlanul is sé- | § rülést okoznak ellenfelüknek. Ügy, ahogy vasárnap is tör- “ = tént a Szolnoki MTE—Várpalota mérkőzésen; a vendég- § § csapat csatára lövésre lendítette lábát, a belépő védővel = | összecsapott és máris mindketten a földön feküdtek — a 1 i csatár törött lábbal. 5 f A megdöbbentő ezután következett. Az odarohanó já- | = tékosok, vezetők szoros gyűrűbe fogták a két fekvőt, a I | fájdalomtól eltorzult arcú sérültek fölött egymást szidták, | = átkozták, majd a hazai pálya „előnyét” élvezve az MTE § | egyik vezetője a vendégcsapat vezetőjét arcul vágva bízó. = ^ nyitotta a maga igazát. 1 Hogy hol voltak a rendezők? Ott a helyszínen — ők •[ 1 lökdösték le a pályáról a vendégcsapat vezetőit. — És a | = rendőrök? Ök a hazaiakat voltak kénytelenek pályán ki- f | vülre tessékelni. 5 Kinek volt igaza? Apnak a rendőrnek, aki így szólt a | I karszalagos rendezőkhöz: legalább maguk viselkedjenek = I sportvezetőkhöz méltóan. | | A közönség egy része pedig mindvégig ütemesen csűr- ? - he, csürhe kiáltással fokozta a rendzavarást. Remélhetően | = nem a korrektül és sportszerűen játszó huszonkét játé- 1 | kost „tisztelték” meg kórusban. Talán azokat, akik a rend- = ? teremtés helyett vezetői tisztségükről, karszalagjukról el- 5 § feledkezve ökölvívói erényeiket csillogtatták. Azokat, f | akik a vesztésre álló mérkőzés hevében elfeledkeztek ar- | | ról, hogy a rendteremtésnek meghatározott formái vannak I 1 és ebbe nem illik bele a verekedés. | = Aki nem tud vezető maradni a nehéz percekben is, az * | ne vállaljon vezetői, rendezői tisztséget. Ezt megtanulhat- = “ ták volna az elmúlt évek szomorú tapasztalatai alapján a - 1 vasárnapi eset szereplői is. | " — egy — | ■aiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiMaiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiniiiiaiiiniiiiiiiiiiiiair B. Nagy volt a legjobb a párbajtőrtájékosstatón Vasárnap reggel Budapestén, Játékcsamokban kezdődött el a legjobb magyar párbajtőrözők tájékoztató jellegű versenye. — összesén negyvennégyen léptek páíitra, köztük az öttusa világ­bajnok magyar csapat három tagja. Akadt néhány vaskos megle­petés. Kiesett az első forduló­ban Erdős, majd később Kul­csár, Török O., Préda dr. Tö­rök F. dr., B. Nagy viszönt ki* tűnőén vívott és ha hőltver* seny után is, de megérdemelten nyerte a versenyt. A párbajtőr tájékoztató végered-! menye: 1. B. Nagy Pál (Szó. MÁV) 9, 2. Nemere (OSC) 9, 3. SChmitt (Vörös M.) 9. 4. Italozó (Csepel) 7, 5. Erdős S. (ŐVSC) 7. 9. Fenyvesi (BVSC) 5 ró» lemmel. ,