Szolnok Megyei Néplap, 1968. április (19. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-02 / 78. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1968. április 2. NB l-B: Biztos győzelem, NB II: Két 4:2-es vereség, NB III: Gólzápor Törökszentmiklóson és Martfűn, Megyei I. o: Karcag legyőzte Tiszaföldvárt Szolnoki MTE-BVSC 3:1 (2:0) 1. Jb. Vasas 2. Tószeg 3. Szó. Olaj. 4. Üjszász 5. Karcag 6. M-túrl AFC 7. Szó. Cuk. 8. R-falva 9. T-földvár 10. Túrkeve 2 2 — 4:1 4 2 2 — — 5:2 4 2 1 1 — 1:0 3 2 1 1 — 7:2 3 2 1 1 — 3:2 3 2 1 1 — 3:2 3 2 — 2 — 2:2 2 2 1 — 1 1:1 2 2 1 — 1 2:2 2 2 — 1 1 4:4 1 11. J-ároksz. 12. Jákóhalma 13. Középt. M. 14. Kunhegyes 15. Cibakháza 16. Km. TE 2 - 1 1 3:4 1 2 — 1 1 1:2 1 2 — 1 1 1:6 1 2 — 1 1 0:1 1 2 — 1 1 0:2 1 2----2 0:3 — K unhegyes — Cibakháza 0:0 Kunhegyes, 300 néző, v,: Hor­váth I. Erős szélben, alacsony színvonalú csapkodó mérkőzé­sen a sérültekkel és tartalé­kosán felálló hazai csapat nem bírt a jól védekező ven­dégekkel. A mérkőzés színvo­nalához 'hozzájárult a gyenge játékvezetés. Cseh (Kh.) és Gált (Cibakh.) a 75. percben sportszerűtlenségért kiállítva. Jó: Nyúl, Szabó J. (a me­zőny legjobbja). Lukács, 111. a vendégek védelme. Kunhegyes Ifi — Cibakháza ifi 9:0. — kiss — A bajnokság állása A totó 13. heti eredménye 1. Dunaújváros—FTC 1 Síi 2. DVTK—Ü. Dózsa x 1:1 3. Videoton—Tatabánya 1 1:0 4. Szeged—Szombathely 1 2:0 5. Honvéd—Pécs 1 3:0 6. Szó. MTE—BVSC 1 3:1 7. Pécsi Bányász—Eger x 1:1 8. Nyíregyh.—Kecském, x 0:0 9. Gyula—DVSC 2 0:1 10. Goldberg—Szó. MÁV 1 4:2 11. Kecsk. TE—B-csaha x 0:0 12. Máza—N-kanizsai B. 1 2:0 13. Pápa—Veszprém 1 1:0-fi 14. Spal—Cagliari 11!« A röplabda 1\B II. sorsolása Szolnak, 4200 néző, v.: Kasza. MTE: Nagy P. — Papp IX, Sári (Kolláth 60. perc), Thékes, Monár, Pál, Papp I, Sebők, Himer II, Nagy F., Pallai. Edző: Tó- vizi István. BVSC: Ádám — Fabró, Koch, Tordai, Szepesi, Balogh, Both, Kiss II, Molnár, B. Nagy (Abrudbányai 50. perc), Be­csei. Edző: Gyarmati Já­nos. Már az első percben Pál erős lövését védte Ádám. Két MTE szöglet után a 9. percben Becsei lövését Nagy P. hárította; A 12. percben Papp I betört az öt és felesre, Himer II elé tálalt és a középcsatár a balsarokba gurított. 1:0. — Lassan feljött a BVSC. A 20. percben Molnár kapu fölé emelt, egy perc múl­va Szepesi 20 méteres sza­badrúgása kapu mellé ment. A 23. percben Mol­nár az üresen maradt MTE kapu előtt Both elé ívelt, a szélső kapuba tar­tó lövését Nagy P. bravú­ros visszavetődéssel elcsíp­te, A 36. percben lábról lábra vándorolt a labda, Pallai Nagy F.-hez játszott, aki a balsarokba lőtt, 2:0. A félidő eredménye még Nagy P. két remek védése és Pallai cselsorozata volt. A második félidő is MTE rohamokkal kezdő­dött, mégis az 56. percben a BVSC ért el gólt. Sári fel akart szabadítani, de a lábáról leperdült a labda. Molnár ott termett és a kifutó Nagy P. mellett a hálóba gurított. 2:1. — A 60. percben Sári helyett Kolláth állt be. Thékes lett a középhátvéd, Papp I a beállós. A 70. percben Himer II az alapvonalig vereködte magát. Vissza­gurított labdáját Nagy F. kapura lőtte, a labda azon­ban a védők lábáról kipat­tant. A résen levő Sebők lövése három-négy védő között is megtalálta az utat a jobbsarokba. 3:1. — Két perc múlva Thékes megsérült és öt perces ápolás után a balszélre állt A 74. percben villám­Pasaréti út, 600 néző, v.: Hámori. Pénzügyőr: Mayer — Tan (Mészáros), Tolnai, Tenta, Kisházi, Bi- hámi, Torma, Koroly, Sza­bó T., Sülé, Tóth. — Edző: Tóth György. Lehel: Ko- hári — Dombai, Gubicz (Erdődi), Tóth, Józsa, Pecha, Fülöp, Fekete I, Moós, Bánhidi, Gulyás. — Edző: Buchár László. A Lehel támadásai a 8. percben góllá értek. Bán­hidi a baloldalon becselez­te magát a kapu közelébe és éles szögből leadott lö­vése a gólvanolon túlra ju­tott. 0:1. Mezőnyjáték után a 30. percben nagy védel­mi hibából Sülé közelről az üreg kapu közepébe gu­rított. 1:1. a 37. percben Gubicz megsérült és he­lyette Erdődi állt be. Szünet után a Pénzügy­őr nagy erővel támadott: A 49. percben a vendég­csapat védelme a I6-oson Budafoki út, 450 néző, v.I Bacsó. Goldberger: Petrá­nyi — Ruzics, Pénzes, Ivicz, Vetlényi, Zumpf, Nagy, Finster, Csicsmann, Holló, Krizmanics. — Edző: Szabó Géza. MÁV: Donka (Fehér) — Sülé, Abonyi, Tóth II, B. Nagy, Földesi, Pintér I, Némethy. Józsa gyors MTE támadás végén Nagy F. 7 méterről a ka­pus kezébe fejelt, majd a balösszekötő a 86. percben háttal a kapunak kapura ívelt & Ádám a léc alól tornázta szögletre a lab­dát Ezen a mérkőzésen új taktikát alkalmazott az MTE. Sári előtt Thékes he­lyezkedett el, Papp I pedig Kolláth helyén felfutó fe­dezetet játszott. Ez már a 12. percben eredményre ve­zetett és a továbbiakban is sok ügyes támadást veze­tett a piros-fekete csatár­sor. A BVSC a mérkőzés­nek csak egyes szakaszai­ban harcolt ki némi me­zőnyfölényt. Az erőteljes, lendületes MTE rohamokat lestaktikával igyekeztek fékezni, többnyire sikerrel. Kár, hogy csere, majd sé­rülés miatt meg kellett bolygatni a szolnoki csapat összeállítását. — Végered­ményben nagyszerű, jóira­mú mérkőzésen erőteljes küzdelemben biztosan és megérdemelten győztek. — Jő: Nagy P., Thékes, Pál (a mezőny legjobbja), Papp I, Nagy F., 111. Fabro, Sze­pesi, Molnár. — pataki — További eredmények: — Bp. Spartacus—Szállítók 2:1, Komló—Miskolc 1:0, Pécsi Bányász—Eger 1:1, Budafok—Ózd 0:0, Bp. Elő­re — Ganz-MÁVAG 3:1, Várpalota — Győri Dózsa 0:0, Nyíregyháza—Kecske­mét 0:0; Nagybátony— Oroszlány 2:2. A labdarúgó NB I B állása : 1. Komló 5 4 1 _ 1 1: 4 9 2. Bp. Spart. 5 3 2 — 10: 4­8 3. Kecskemét 5 2 3 — 7: 1 7 4. Eger 5 2 3 — 5: 3 7 5. Pécsi B. 5 2 2 1 5: 3 6 * Várpalota 5 1 4 — 5: 3 6 7. Nyíregyh. 2 2 2 1 4: 3 6 8. Oroszl. 5 2 1 2 8: 4 5 9. Szó. MTE 5 2 1 2 7: 7 5 10. Győri D 5 2 1 2 8:10 5 11. Bp. Előre 5 2 — 3 6: 6 4 12 Naeybát. 5 1 2 2 5: 6 4 13. Szállítók 5 2 _ 3 4 : 6 4 14. Ganz-M. 5 1 2 2 2: 5 4 15. Budafok 5 1 1 3 4:10 3 Özd 5 1 1 3 2: 5 3 17. BVSC 5 1 1 3 3: 9 3 18. MVSC 5 1 4 l: 8 1 belül szabálytalanul szerel­te a kitörő Szabót. A meg­ítélt büntetőt Kohári jó érzékkel kiütötte. Három perc múlva Gulyást sza­bálytalanul szerelték, a játékvezető 11-est ítélt. Jó- zsa büntető rúgása a bal felső sarokban kötött ki. 1:2. A vezetés megszerzése után a Lehel érthetetlenül megzavarodott és a Pénz­ügyőrök átvette az irányí­tást. A 69. percben gyors akció végén Koroly ki­egyenlített. 2:2. Állandó­sult a hazaiak nyomása, a 76. percben ismét Koroly volt eredményes. 3:2. A 81. percben Sülé -átadásán ból a leshelyzetben levő Szabó a hálóba lőtt. 4:2. Végig nagyiramú, izgal­mas, helyenként jő mérkő­zésen a tartalékos Lehel döntetlent érdemelt volna. Jó: Koroly, Sülé, ill. Moós, Bánhidi. 0) (Németh S.), Rozmis, Do­bos. Edző: Horváth János. A 3. percben szép szol­noki támadás után Dobos­tól a kapu torkában elvet­ték a labdát, utána Né­methy ugrott ki. de a lö­vés pillanatában szögletre mentettek. Az első negyed­óra után feljött a hazai csapat, a 22. percben Ru­zics 20 méteres hatalmas lövése a tehetetlen Donka mellett a balsarokba vá­gódott. 1:0. Kezdés után a 25. percben Csicsmann rit­kán látott nagyerejű nye­sett lövése megtévesztette a szolnoki kapust és a bal kapufa tövénél jutott a há­lóba. 2:0. Megzavarodott a MÁV, a hazaiak a két gó­los vezetés birtokában irá­nyították a játékot. Szünet után Donka he­lyett Fehér, Józsa helyett Németh S. állt be. Válto­zatos iramú, hullámzó volt a játék. A 75. percben Csicsmann nagyerejű lövé­sét Fehér csak kiütni tud­ta és a befutó Zumpf a léc alá vágta a labdát. 3:0. Kezdés után Nagy a bal­szélről kapura lőtt és lab­dája a hosszú sarokba vá­gódott. 4:0. Az utolsó ne­gyedórában Szolnok ferge­teges ostromba kezdett, a 82. percben Tóth II fejese, a 83. percben Pintér köze­li lövése nyomán 4:2-re alakult az eredmény, majd Dobos II gólját a bíró nem adta meg; A hazaiak erélyesebb, ésszerűbb, gólratörőbb já­tékukkal megérdemelten nyerték meg az esemé­nyekben gazdag, érdekes mérkőzést. H. Gy. További eredmények: — Kecskeméti TE—Békéscsa­ba 0:0. K-félegyházi Vasas —Gázművek 4:2, Cegléd— Debr. Elektromos 1:1, MGM Debrecen—KISTEXT 1:0. Debr. VSC—Gyula, 1:0, Sze­gedi VSE—Sze. Dózsa 1:0; A bajnokság állása Keleti csoport I. MGM D. 3 3 — — 3:0 6 2 Bcs. Előre 3 2 1 — 3:0 5 3. SZVSE 3 2 — 1 2:1 4 4. DVSC 3 2 — 1 4:4 4 5. Cegléd 3 1 1 1 6:3 3 6. K. Goldb. 3 1 1 1 5:4 3 7. K-félegyh. 3 1 1 1 7:6 3 8. D. Elektr. 3 — 3 2:2 3 Gázművek 3 1 1 1 5:5 3 Gyula 3 1 1 1 2:2 3 11. Pénzügyőr 3 1 — 2 4:4 2 12. Szegedi D. 3 1 — 2 3:4 2 13. J-berény 3 — 2 1 5:7 2 14. KISTEXT 3 — 2 1 2:3 2 15. Kecsk. TE 3 — 2 1 1:6 2 16. Szó. MÁV 3 — 1 2 2:5 1 NB III. Északkeleti csoport Tm. Vasas—Záhony 6:0 (4:0) Törökszentmiklós, 500 néző, v.: Nagy S. Vasas: Vasas — Öllé. Frikker, Fekete, Erdős, Szabó, Szedlák. Ipacs, Annus, Balázs, Mezei. Edző: Horváth Ferenc. A átszervezett Vasas csatár­sor megtalálta góllövő cipő­jét és még Ilyen arányban is megérdemelten nyert a szét- esően játszó Záhony eUen. — G.: Ipacs 3. Szedlák, Annus, Mezei. Jó: Ipacs, Frikker, An­nus ill. Gyuricska, Erdei I, — n. Szó. Vegyiművek—Debreceni Építők 1:0 (0:0) > Vegyiművek pálya, 500 néző, v.: Gál Z. Vegyiművek: Sző­ke — Molnár, Három, Né­meth. Mihályi, Gogány, Mun­kácsi. Váraljai. Germán, Lé­vai Baluka. Edző: Somogyvá- ri József. KözeDes színvonalú, ló ira­mú mérkőzés. A Vegyiművek ja­vuló játékkal sok gólhelyzetet dolgozott ki. de csak egyet sikerült gólra váltani. A győ­zelem , nagyobb arányú is le­hetett volna. G.: Váraljai. Jő: Molnár, Váraljai. Lévai, ill. Koródi, Szigeti, Szabó. — vári — Kilián SE—Debreceni Kinizsi 3:1 (1:1) Szonlok, 300 néző, v.: Töl­gy esi. Kilián: Váraljai — Fü­le. Kékesi. Úri, Juhász. Kar- kecz, Bodnár, Kelemen, Bozsó (Kövér) Szabó, Tóth. — Edző: Rákóczi Ferenc. Gyengén kezdett a Kilián. A 25. percben a Kinizsi Bartha rév éti védelmi hibából gólt ért el. A 43. percben Karkecz távoli lövéssel kiegyenlített. A második félidőben feljavult a Kilián, jobban és tervsze­rűbben szőtte támadásait és a 63.. majd a 75. percben Ke­lemen lőtt gólt. Karkecz 11-est hibázott. A játékvezetői hár­mas jól működött. Jó: Ju­hász, Kelemen, Váraljai, ill. Farkas, Simka. K F. Pető« SE—Szabó SE 2:0 (0:0) Debrecen, 300 néző, v.: Dé­vényi. Szabó SE: Kerékgyártó — Nagy H., Egei, Jancsa, Far­kas, Szűcs II,, Urbán, Mol­nár, Nagy 1., Bánhidi (Sőrés 70. p.), Sánta. Edző: Fodina- ni'czki József. A jó erőkből álló debreceni csapat szerencsés győzelmet ért el. Az 50. percben. 0:0-ás állásnál Sántát a játékvezető egy összecsapás után elha­markodottan kiállította. Ez­után a debreceni csapat bizto­san győzött. — G.: Magyar, Jancsa (öngól), — sindel — ESZAKKÖZBP CSOPORT Martfű—Sashalom 5:3 (1:2) Martfű, 400 néző, v.: Vág- völgyl. Martfű: Németh — Sz. Kiss. Sütő, Kátal, Nagy H., Szűcs Botka, Mester, Honti, Nagy' I. (Katona), Mezöteleki. Edző: Mikus Ernő. Az első félidőben védelmi és egy kapushiba miatt a vendégcsapat 2 :o-ra vezetett. Szünet után felülkerekedett a nagy lelkesedéssel és jól ját­szó Martfű és imponáló biz­tonsággal percek alatt a ma­ga javára fordította a vesz­tésre álló mérkőzést. Kitűnő játékvezetés. A 61. percben Buzsulics (Sashalom) utánrú- gásért kiállítva. G.: Mezötele- ki 3, Honti, Szűcs (ll-esből), ill Papp, Szőczei, Lackó (ll- esből). — Jó: Sütő, Nagy H„ Honti, Mezőteleki, iU. Szigeti, MEGYEI I. OSZTÁLY Karcag — Tiszafűldvár 2:1 (2:0), Karcag, 300 néző, V.: Rékasi. Jó iramú küzdelmes mérkőzés. Az első félidőben a hazaiak, a második félidő­ben a vendégek támadtak veszélyesebben. Mindkét olda­lon több helyzet maradt ki. G : Varga, Antal L„ illetve: Szarvák. Jó: Szabó, Tüdős, Kovács ’ J., Varga, Antal L., ill. Makai, Gazsó, U. Szabó. Karcag ifl—Tiszaföldvár ifi 3:1. — szőllősi — Szó Olajbányász—Rákóczi- falva 1» (0:0) Tisza-liget, 100 néző, v.: Csák L A végig nagy fölényben játszó Olajbá­nyász gólhelyzeteit nem tudta kihasználni. Ebben nagy része volt a szerencsével védő rá- kóczifalvi kapusnak is. — G.: Homonnai. Jó: Draskóczi, Ho- monnai. Fejes, Czimák, 111. Varczag I. Olajbányász Ifi—Rákóezlfalva «1 2:1­— szántó — Jászárokszállás—Szó. Cukor­gyár 1:1 (0:0) Jászárokszállás^ 500 néző, V.: Sólyom. Jó já­tékvezetés mellett igazságos eredmény. G.: Kóczián, ill. Munkácsi Jó: Rédei, Kovács, Kiss, Faragó, ill. Gazdag, Ko­rányi, Csapó. Cukorgyár ifl—Jászárokszál­lás ifi 5:0, farkas — Mezőtúri AFC—Túrkevei ME- DOSZ 2:1 (1:0) Mezőtúr, 400 réző, v : Wall fisch. Mindkét félidőben a hazai csapat irá­nyította a játékot. A sok ki­hagyott helyzet és a kapufák is a hazaiak fölényét jelle­mezék. Az eredmény nem tükrözi a mérkőzésen látotta­kat. G.: Holeh, esete, illetve: Mlech. Jő: esete, Tasi. Igló- di I.. Hegyi, Mikes, ill. Bo­rók. Vígh. MAFC ifi—Túrkeve ifi 3:2. — sindel — Üjszász—Középt. MEDOSZ 6:1 (3:1) Kenderes. 300 néző, v.: Fülep. A végig jobban játszó újszásziak Ilyen arány­ban is megérdemelten győztek a lélek nélkül és szétesően játszó hazaiak ellen. G.: Ko­vács L 3, Bakó 2, Farkas, — ill. Ballal. Jó: az egész új- szászi csapat, a hazaiak kö­zül senkit sem lehet kiemelni. Üjszász ifi—Középtiszai ifi 3:1. — ferenczi — Jászberényi Vasas—Jászjákó- halma 2:1 0:1) Jászberény, 400 néző. v.: Gergely. Az élénk iramú találkozón a Vasas kö­rülményesen játszó csatárso­ra nehezen boldogult a jól záró vendégvédelemmel. G.: Mag. Vigh. ill. Kozmóezki, Jó: Pánce'cs. Gedei, Vl-b, ill Koncslk. Farkas. Nagynál. Jászberény ifi—Jászjákóhaima ifi 2:1. B. I. Tószeg—Kunszentmártoni TE 2 dl (1:0) Kunszentmárton. 300 néző. v.: Füzesi. — Alacsony- színvonalú sportszerű mérkő­zésen megérdemelten vesztett; a helyi csaoat a nagyobb aka­rással küzdő vendégekkel szemben. — A játékvezetővel mindkét fél elégedett volt. G.: Kálmán. Zsidal. Jók: Fekete, Zsidet. Fazekas. 111. Tóth, Bö­zsi. Szabó T. Földi, Tószeg ifi-KUTE ifl 5:0. E, J. Április 7-én pályára lép­nek az NB Il-es röplabda csapatok is- Mint már ko­rábban közöltük, a Magyar Röplabda Szövetség ez év­ben átcsoportosítást hajtott végre és megyénk férfi csapatai a Keleti csoport­ból a Közép csoportba ke­rültek. Megyénk férfi csapatai­nak sorsolása. Április 7.: Salgótarjáni ZIM—Szolnoki Dózsa. Z. Dan.uvia—Mart­fűi MSE, Székesfehérvári TC—Szolnoki TITÁSZ, ápr. 14.: Székesf. AKÖV—TI- TÁSZ. Martfű—Fürdőigaz­gatóság, Sz. Dózsa—EVTK, ápr. 21.: Z. Danuvia—Sz. Dózsa, Székesf. TC—Mart­fűi, TITÁSZ—Ganz-MÁ­VAG, ápr. 28.: Martfű— TITÁSZ, Sz. Dózsa—Fürdő- igazg., május 5.: TITÁSZ— ZFSE. Gang-MÁVAG— Martfű. Sz.-fehérv. TC— Sz. Dózsa, máj. 12.: Sz.-fe­hérv. AKÖV—Martfű, Sz, Dózsa—TITÁSZ, máj. 19.: TITÁSZ—Cskalov SE, Ganz- MÁVAG—Sz. Dózsa, Mart­fű—ZFSE, máj. 26.: Sz. Dózsa—Martfű, Kecskeméti Volán—TITÁSZ. június 2.: TITÁSZ—Salg. Petőfi, Martfű—Cskalov SE, ZFSE —Sz. Dózsa. jón. 9.: Sz.-fe- hérv. AKÖV—Sz. Dózsa, Kecsk. Volán—Martfű, Salg. ZIM—TITÁSZ. A TITÁSZ minden mér­kőzését szombaton játsza. 361 szerepeltek a Szolnoki Vörös Meteor tornászai Sok tehetséges fiatal tor­nász színvonalas küzdelmét láthattuk a Békéscsabán rendezett III. osztályú ifjú­sági területi bajnokságon. Megyénket a Szolnoki VM tornászai sikerrel képvi­selték. Komáromi Erzsébet az összetett versenyben a 3. helyen végzett, s mindösz- sze egy ponttal maradt el az első helyezett mögött. Felemás korláton és ug­rásban bajnokságot nyert. Utóbbiban a verseny leg­magasabb poniszámát kap­ta. Közismerten legerősebb Lövészet Vasárnap lövészetben megkezdődtek a Magyar Népköztársasági Kupa ver­senyei. Az első fordulóban a szolnoki lőtéren az MHSZ Zalka SE és az MHSZ Szol­noki MÁV csapatai mér­kőztek. Eredmények. Férfi kisöbű sportpuska 60 lövéses ösz- szetett, egyéni: 1. Lovász (Zalka) 540, 2. Szilvási (Zalka) 523, 3. Tanner (MÁV) 518 kör. Csapatban: Első győzelem tekében Az eddig balszerencsésen versenyző Szolnoki MÁV NB Il-es tekecsapata ide­genben. Cegléden szerezte meg első győzelmét. Ered­mény: Szolnoki MÁV— versenyszámát a most Is szépen kidolgozott szabad- gyakorlatát az elfogult he­lyi pontozók méltánytala- nult helyi pontozók mél­tánytalanul gyengén érté­kelték. Csongrádi Rozália geren­dán 3. helyezést szerzett, korlát.gyakorlatát viszont elrontotta, s így az össze­tett versenyben a 6. helyre szorult. Mindkét tornász III. osz­tályú minősítést szerzett s jogot nyert az országos vi­dékbajnokságon való indu­lásra. B. I. Zalka 2024, 2. MÁV 2023 kör. Férfi standard 60 löv. összetett egyéni: 1. Szilvási 488, 2 Polgár (MÁV) 483, 3. Veszelszki (MÁV) 480 kör. Cs.: Zalka SE 1854, 2. MÁV 1851 kör. Ifjúsági standard 60 löv. összetett egyéni: 1. Bózsó (Zalka) 467. 2. Kovács (MÁV) 453, 3. Antal 'Zal­ka) 446 kör. Cs.: Zalka SE 1342. 2. MÁV 1271 kör. Ceglédi Építők 8 :f! (2423:2412). A várt sikerhez Kalics 428, Dedrák 413, Laurincsik 411, Jándi 393. Vigh 376 fával járult hozzá. NB II. Pénzügyőr SE —Jászberényi Lehel 4:2 0:1) — lászló — Kelenföldi Goldberger—Szó. MÁV 4: 2 (2 Kilián sikerek san a válogatottak mögött végzett. Egyéni 5000 m: 1. Po- korni, 2. Játékos. 3. Hor­váth E., 4. Balinyecz (va­lamennyi Bp. Honvéd), 5. Molnár (Kilián). Csapat­ban: 1. HM., 2. Kilián SE (Molnár, Szabó, Sder. Tóth I.). Tovább folytatják jó sze­replésüket a Kilián SE me­zei futói. A városi és a rríegyei bajnokságon elért sikerek után Budapesten álltak rajthoz a Magyar Néphadsereg 1968. évi mezei futóbajnokságán. Itt a csapatban az előkelő 2. helyet szerezték meg, Mol­nár pedig egyéniben szaró­Kosárlabda \B II. férfi jával szemben idegenben jól helytállt az újonc Fák­lya. Kár, hogy nem tudott a legjobb összeállításban kiállni, mivel Horváth nem tartott a csapattal. A vere­ség ellenére a Fáklya ja­vuló formát mutatott. Jó: Szabados, Rimaszombati. — szöllősi — Diósgyőri VTK—Karcagi Fáklya 87:70. (31:28), Diós­győr. Karcag: Szabados 27, Győrfi — Szerepi — dr. Jancsó 1. Tapasztó 11. Cs.: Cs. Nagy 4, Rimaszombati 21, Terdik 4, Kürkfe, M!- kola 2. Az NB II. egyik legjobb­jn | rr rr J