Szolnok Megyei Néplap, 1966. november (17. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-01 / 258. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1966. november 1. / A MÁV idegenben, a Jászberény otthon szerzett pontot, hazai pályán kapott ki az MTE Jászberényi Lehel— Salgótarjáni Kohász 0:0 Jászberény, 300, v.: Hor­váth Gy. Lehel: Tassi — Dombai, Páncsics, Helle — Sándor, Nagy I. — Sánta, Kelemen, Bánhidi, Szántai, Fülöp. Edző: Buchár Lász­ló. S. Kohász: Libus — Tajti, Martinko, Bablena — Csal a, Czuder — Roz- gondi, Zólyomi, Lovász, Kuti, Fiikor. Edző: Ko­vács Ernő. Sáros, víztócsákkal tar­kított pályán a Lehel lé­pett fel támadólag. — A 15. percben Sánta az ötös sarkáról a kapus kezébe lőtt. Valamivel később ugyanő elhúzott a jobbol­dalon, de beadás helyett fölélőtt. A vendégek rit­kán veszélyeztették a ha­zai kaput, ilyenkor a vé­dők biztosan hárítottak. A 30. percben Sánta becse­lezte magát középre, nagy lövése a jobb felső sarok mellett suhant el. A TI. fél­időben ismét a Lehel volt a kezdeményező, de táma­dásai elakadtak a vendé­gek védelmén. Egy alka­lommal Tassi nagy gól­helyzetben hárított: a ki­törő Lovász lábáról szed­te le a labdát. A hátralé­vő időben már a Salgótar­ján is többet kezdeménye­zett, de az eredmény már nem változott. Kifogástalan játékveze­tés mellett a Jászberény végig irányított, de a mély talajon nem alakulhatott ki folyamatos szép játék, csak küzdelem. A látottak alapján a döntetlen igaz­ságos. Jó: Tassi, Sándor, Nagy, Kelemen, Helle, ill. Martinko, Bablena, Roz- gondi. Lovász. — Iászló — MGM Debrecen— Szolnoki MTE 3:3 (1:3) Szolnok, 500, v.: Garam- szegi. Debrecen: Gilányi — Balogh, Korődi, Gócs ■— Juhász, Kovács — Sidó, Papp, Hetei, Móré, Szabó. Edző: Imri István. MTE: Bencsik — Sári, Papp I., Molnár — Wilisch, Pál — Sebők, Gazsó, Pallai, Nagy F., Csabai dr. Edző: Ko­vács Sándor. Mindkét csapat játéko­sai csúszkáltak a sáros talajon. Az MTE csatár­sora sokat támadott és jó volt a játék. A 20. perc­ben Sári labdájával Se­bők elfutott, beadását Wi­lisch fejelte a léc alá. 0:1. A gól után is az MTE tá­madott többet, de veszé­lyeztettek a debreceniek is. A 28. percben Móré lövé­sét Bencsik szögletre ütöt­te, maid Szabó tört ki és egyenlített. 1:1. A hazai együttes nem tört le, s új­ból megszerezte a veze­tést: Sebők átemelését Nagy F. kapásból vágta a kapuba a 16-osról 1:2. A második félidő góllal kez­dődött: egy labda elcsú­szott a védők feje felett és Hetei a hálóba fejelte. 2:2. Ezután az MGM vette át a játék irányítását. Ben­céiknek kétszer is tisztáz­nia kellett nehéz helyzet­ben. Az 55. percben sze­rencsés eóllal szerezte meg a győzelmet a vendégcsa­pat. Bencsik elcsúszott és Szabó az üres kapuba gu­rította a labdát. 3:2. Ez­után a Debrecen tartotta a labdát és az eredményt. — Az MTE pedig helyzeteit már nem tudta értékesíte­ni. A vendégesanat lelkes játékával megérdemelte a győzelmet. Az MTE nem játszott rosszul, de nem volt szerencséje. Jő: Koró- di. Papn. Szabó iP Mol­nár. ‘Sebők, Csabai dr. P. K Szolnoki MÄV— Pénzügyőr 3:3 (1:1) Pasaréti út:, 300, vez : Müncz, MÁV: Hotz — Fü­le. Abonvi, Sülé — Varga, Molnár — Némethv. Jó­ssá, Csábi, Pintér, Tóth II. Edző: Nagyszalóki András. Pénzügyőr: Bolemányi — Zalán, Tolnai, Csorba — Szabó I., Kisházi —r Mózes, Koroly, Fonyódi, Sülé, Prokl. Edző: Hortobágyi Árpád. A két csapat mindvégig nagyiramú, színvonalas és eseményekben gazdag mér­kőzést vívott; Változatos, hullámzó volt a mezőny­játék és sok dolga volt a kapusoknak. A vezetést a 6. percben formás táma­dás végén Tóth II. a szolnokiaknak szerezte meg. 1:0. A hazaiak erős- bödő ellentámadásai több­nyire lesen akadtak él. A 28. percben a kiugró Csá­bi szorongatott helyzetben a léc fölé lőtt, két perc múlva a fővárosiak gólre­kordere, Sülé lövését a szolnoki kapus tette ártal­matlanná. A 31. percben szögletrúgás után Füle fe­jese rövidre sikerült, Prokl lapos lövése Hotz kezét érintve a jobb alsó sarok­ba jutott. 1:1. A hátralévő percekben a MÁV mezőny­fölényét a Pénzügyőr raj­taütésszerű támadásai tar­kították. Szünet után az 50. percben a hazaiak bal­szárnya lefutotta a MÁV- védelmet és Mózes kapás­lövésével a fővárosiak ju­tottak vezetéshez. 1:2. — Öldöklő iramot diktált a Szolnok és a következő percben Csábi fordulásból kiegyenlített. 2:2. Pillana­tonként változott a hely­zet, kemény lett a játék, Varga és Sülé is harckép­telenné vált. de csakha­mar visszatértek. A 65. nercben Csábi Néroethyhez játszott, akinek lapos be­adását Pintér a kapuba vágta. 3:2. A 69. percben a pénzügyőrök szabarúgás- hoz jutottak a 16-os ol­dalvonalánál. a beadott labdába Mózes belefejelt és gyenge fejese a meg­NB III. Martfű— Kalocsai Honvéd 5:1 (3:0) Martfű, 200, v.: Hodroga. Martfű: Németh — Sz. Kiss, Seres, Nagy II. — Sütő, Szűcs — Erdei, Rá­tái, Honti, Mészáros, Me­zőteleki. Edző: Csendes Imre. A martfűi együttes azonnal támadásba kezdett, és már az első félidőben bebiztosította győzelmét. A 12. percben Honti, a 30. percben Mezőteleki, majd a 41. percben ismét a bal- szélső volt eredményes. — Szünet után is a hazai együttes támadott lényege­sen többet és Mezőteleki, majd Honti újabb góljai­val már 5:0-ra vezetett, amikor a 85. percben Ka­pitány Seres hazaadását elcsípve a vendégek tiszte­letgólját lőtte. Jó iramú, színvonalas mérkőzésen a martfűi együttes kitűnően játszott és ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jó: Sütő. Szűcs. Mészáros, Mezőteleki, ill. Kovács, Kapitány, Bódis. Tóth. — verbók — Csongrádi Petőfi— Tiszaföldvár 1:0 (1:0) Csongrád, 300. vez.: ifj. Barcs. Tiszaföldvár: Tóth — Gazsó. Kovács, Kiss — Bállá, Kávási — Rékasi, Molnár. Pálinkás, Makai, Berta. Edző: Sági Endre. Csúszós falai. szakadó eső fogadta a pályára lépő csa­patokat. A 15. percben egy ártatlan lövésbe Kovács beletette a lábát, s a labda az elmozduló Tóth mellett a hálóba csúszott. 1:0. A 39. percben a Tiszaföldvár egyenlített, a teljesen sza­bályos gólt a játékvezető előbb megadta, majd visz- szavonta. A második 45 percben teljesen eldurvult a játék. Egyik földvári já­tékos a másik után került földre, mégis a szabadrú­gások jórésze a vendégiá­dermedt MÁV-védők kö­zött a jobb alsó sarokba gurult. 3:3. Óriási küzde­lem indult meg a győztes gólért, percenként futot­tak mindkét oldalon a tá­madások. Szolnoknak eb­ben az időszakban több gólt ígérő helyzete is akadt, de a hazaiak némi szerencsével megóvták ka­pujukat. A MÁV csapata ezen a mérkőzésen az őszi idény legjobb teljesítményét nyújtotta és közel állt a győzelemhez. — Egyénileg Abonyi, Varga. Csábi, Pin­tér. Józsa játszott kiemel­kedően, de a többiek el­len sem lehet kifogás. Fő­leg töretlen harci szelle­mük volt megnyugtató. A megfiatalított Pénzügyőrnél a fürge esatárjáték tetszett. Külön kell megemlékezni arról a maroknyi szolnoki szurkolóról — akik az esős időben is fáradhatatlanul buzdították a kék-fehér mezes fiúkat, és részük volt a jó teljesítmény el­érésében. H. Gy. A Keleti csoport további eredményei: Szegedi VSE— Előre 1:1, Spartacus—Gyu­la 4:0. KISTEXT—Kecske­mét 3:2, Békéscsaba—Bor­sod 2:2, Nagybátony—Mis­kolc 2:2, Cegléd—Kiskun­félegyháza 1:1. i Keleti rsoport 1. Bp. Sp. 30 19 4 7 44:27 42 2. Kecskem. 30 16 8 6 63:27 40 3. Szo. MÄV 30 16 8 6 59:35 40 4. Bp. Előre 30 14 11 5 52:27 39 5. Nagybát. 30 15 5 10 42:34 35 6. Pénzügy. 30 13 6 11 57:45 3.2 7. B-csaba 30 12 8 10 43:39 32 8. Bors B. 30 10 10 10 43:35 30 9. Sze. VSE 30 12 6 12 42:48 30 10. Gyula 30 12 5 13 41:49 29 ll. Debrecen 30 9 8 13 42:49 26 12. KISTEXT 30 8 10 12 38:52 26 13. Szo. MTE 30 9 7 14 38:50 25 14. Sal. KSE 30 9 7 14 31:44 25 15. Kk-fháza 30 9 6 15 39:67 24 16. Jászber. 30 10 3 17 31:47 23 17. Cegléd 30 8 6 16 52:59 22 18. M, Bány. 30 6 8 16 38:61 20 tőké volt. A mérkőzést a játékvezetői hármas döntöt­te el a hazaiak javára. Jó: Gát, Vérségi, Kálmán, ill. Tóth, Kovács, Kiss. — kun — Mezőkovácsháza— Mezőtúri Honvéd 1:1 (1:0) Mezőkovácsháza. 500, v.: Géezi. Honvéd: Vasas — Öllé, Egei, Jancsa — Szűcs I., Földes! — Nagy I., Mo- ravszki, Árvái, Bánhidi, Sánta. Edző: Horváth Fe­renc. A hazai csapat nagy becsvággyal vetette magát a küzdelembe, a Mezőtúr azonban át tudta venni az iramot. Élvezetes küzde­lemben Tóth szerezte meg a vezetést, azonban a szü­net után a vendégek -kap­tak jobban lábra és Sánta egyenlített. Ezután eldurvult a já­ték, szinte percenként ke­rültek földre a honvédek, mivel az ellenfél minden áron győzni akart. Gyenge !átékvezetés mellett a ta­lálkozó 6 perccel tovább tartott. Jó: Gaidos. Bányik fi., Budácsik II., ill. Va­sas, Egei, Jancsa, Szűcs. Árvái, Sánta. H. F. A Délkeleti csoport to­vábbi eredményei: Makó— Kecskemét 0:3, Orosháza— Szegedi Sp. 3:1. Kiskun­halas—Bes. VTSK 0:0, Szegedi Honvéd—Bcs. Hon­véd 2:0, Kalocsai VTSK— Mezőhegyes 0:1. Délkeleti csoport állása 1. Kecskem. 28 15 10 3 49:20 40 2. Martfű 28 17 6 5 45:21 40 3. M-kovh. 28 16 8 4 41:24 40 4. Sze. Hon. 28 17 4 7 43:23 38 5. Bcs. Hon. 28 14 9 5 45:26 37 6. Mezőtúr 28 12 7 9 36:30 31 7. Kiskunh. 22 11 8 9 43:39 30 8. Orosháza 28 10 6 12 33:36 26 9. Bcs.VTSK 28 9 7 12 36:29 25 10. Kai. VTSK 28 8 9 11 25:35 25 , Kai. Hon. 28 10 4 14 43:47 24 12 Mezőli. 28 9 6 13 34:46 24 13. Sze. Sp ?8 8 7 13 28:41 23 14. Makó 28 5 8 15 20:41 18 15. T-fődvár 28 4 6 18 29:57 14 16. Csongrád 28 3 7 18 17:51 13 MEGYEI I. O Harminchat góS esett Szó. Kilián HSE—Kun­szentmártoni VM 5:1 l3:0). A rossz idő ellenére igen jóiramú mérkőzés volt. — Mindvégig a Kilián irányí­totta a játékot, s ilyen arányban is megérdemel­ten nyert. G.: Szolnoki (3), Rozgonyi (2), ill. Harango­zó. Jó: Molnár II., Kar- kecz, Szolnoki, Bagi, — ill. Oláh. B. Tóth, Csornán. ITSK ifi—Kunszentmár- ton ifi elmaradt. — rákóczl — Rákóczii alva—Karcag 0:0 Rákóczifalva, 300, vezette: Agócs. A nagyon mély ta­lajon nem alakulhatott ki jó játék. A hazai csapat a mérkőzést végig támadta, gólt rúgni azonban nem tudott, mert szinte az egész vendégcsapat a 16-oson be­lül tömörült. A 70. percben Perei 11-esét a mezőny legjobb teljesítményét nyúj­tó Szilágyi kapus kivédte. A látottak alapján a hazai csapat győzelmet érdemelt volna. A két együttes min­den tagja lelkes, önfelál­dozó játékáért dicséretet érdemel. Rákóczifalva Ifi—Karcag ifi 1:0. — molnár — T-miklósi Vasas—Olajbá­nyász 3:0 (1:0) Törökszent- miklós, 200, v.: Spitzer. — Nehéz talajon a helyzetek­ből csak hármat tudott ér­tékesíteni a jó formában lévő hazai csatársor. G.: Porhanda, Szabó G., Ju­hász. Jó: Balázs, Fricker, Szakáll, Fekete, ill. Ho- monnai, Balázs, Torna, Fe­hérvári. Olajbányász ifi—Török- szentmiklós ifi 2:0. —n. Jb. Vasas—Jb. Honvéd 6:1 (3:0) Jászberény, 100, v.: Győri. Nagyiramú mér­kőzésen eleinte a Honvéd támadott, de a Vasas rövi­desen átvette az irányítást és biztosan győzött. — G.: Bató (3), Benke, Kövér, Ur- bán (11-esből), ill. Csiklya. Jó: Teréki, Bató, Kövér, Benke. ill. Sárközi, Keresz­tesi, Kiss. B. 1. Mezőtúri Spartac.—Ken­gyel 6:2 (2:1) Mezőtúr, v.: Dobos. A kengyeliek már az első percben gólt értek el. A fiatal csapatnak azon­ban a lelkesedése nem "olt elegendő a nagyobb rutin­nal rendelkező hazaiakkal szemben. G.: Kállai (2), Tóth (2), Gombás II., Óno­di, ill. Szarvák, Kontos. Mezőtúr ifi—Kengyel ifi mérkőzést a 27. percben a játékvezető 9:0 állásnál ko­molytalanság miatt lefújta. — sindel — Cukorgyár — Űjszász 6:1 (4:0) Szolnok, v.: Gere. — Mély, sáros talajon is jó­iramú mérkőzés alakult ki és a cukorgyári támadósor az újra csatasorba állt Munkácsival az élen szin­te ellenállhatatlan volt. Az Űjszász nem játszott ki­rendelt szerepet, de nem tudott kibontakozni. — G.: Gazdag (2), Kapolcsi (2), Munkácsi, Tóth, ill. Nagy. Jó: Szabó, Gazdag, Mun­kácsi, ill. Molnár, Merész, Lévai. Cukorgyár ifi — Űjszász ifi 2:2. — szebeni — Jászjákóhalma — Kisúj­szállás 3:2 (3:0), Jászjákó­A Martfű nagy győzelme Németh Ilona (Szó. MÁV) nyerte a junior női tőrválogatót Vasárnap a Sportcsar­nokban ötvenegy induló részvételével rendezték meg az olimpiai reménységek moszkvai tornájára készü­lődő junior vívónők első válogató versenyét. /Ezen a Szolnoki MÁV részéről Né­meth Ilona és Júlia indult. Júlia két győzelemmel bejutott a legjobb huszon­négy közé, a következő for­dulóból pedig ugyancsak, két győzelemmel, de rosz- szabb tusaránnyal kiesett. A döntő nagy küzdelmet hozott. Németh Ilona az első és a második forduló­ból is 5 győzelemmel cso­portelsőként került tovább a kilences döntőbe, ahol ve­retlenül, biztosan nyert. Végig jó mozgással, meg­fontoltan küzdött, s közbe- támadásai mellett néhány villámgyors visszaszúrást is láttunk tőle. Ha szorgalma továbbra sem csökken, ál­landó tagja lehet a magyar válogatottnak is. A junior férfi tőr és pár­bajtőr versenyben Danics egyaránt a huszonnégy kö­zé került, bírói ítéletek ütötték el a továbbjutástól. ☆ Vasárnap Szolnokon or­szágos ifjúsági női tőrver­senyt rendeztek a Szolnoki MÁV, Salgótarján és Bé­késcsaba huszonkét vívójá­nak részvételével. Az első­séget Ferencz (Békéscsaba) szerezte meg 7 győzelem­mel, 2. Balázs (MÁV) 5 gy., 3. Lapis (MÁV) 4 gy., 6 kt Balázs és Lapis is jól ví­vott, bár mozgásukon meg­látszott, hogy régen verse­nyeztek. — g. kiss — R Ö V i D £ N A női asztalitenisz NB II-ben a hét végén kettős fordulót bonyolítottak le Szolnokon. A Szolnoki MÁV balszerencsés mérkő­zésen ll:9-re kikapott a Bp. Vegyterv-től, majd va­sárnap biztos. 14:6 arányú győzelmet arattak a Bp. SZÖVOSZ ellen. Különösen a rutinos Molnámé érde­mel dicséretet klubszerete- téért. Lelkes játékkal a pá­rost is beleszámítva 1fir:) győzelmet aratott. ☆ A Magyarország—NSZK ökölvívó mérkőzések ered­ménye: 14:6 és 9:11. ☆ A vízilabda Komjádi Ku­pában: Szolnoki Dózsa— Postás 15:0. ☆ Csoporlmérkőzései során nagyszerűen szerepel a ma­gyar csapat Havannában a XVII. sakkolirr.pián. , Biz­tosra vehető sakkozóink helye a 12-es döntőbe, és ott is esélyesek előkelő ke­zesre. ☆ Szabó János, a Szolnoki Dózsa OB I-es vízilabda­csapatának tagja novem­ber 5-én 17 órakor tartja esküvőjét Huszár Gyöngy­vérrel a szolnoki városi tanács házasságkötő termé­ben. A Néplap és a szurkom lók nevében is gratulá­lunk. ☆ A MÁV-birkózók sike­re... Kelet-Magyarország felnőtt 111. o. kötöttfogású csapatbajnokságát a Szol­noki MÁV birkózói nyer­ték, mindkét ellenfelüket fölényesen győzték le. MÁV—Abony 8:0 (Gy.: Se­res, Balogh, Csernai, Vá­gó, László. Furcsa, Gaz­dag, Szőke B.), MÁV— Cegléd 5,5:2,5 (Gy.: Ba­logh, Papp, Komáromi, Ivanovics, Furcsa, László dt.). Ezzel a Szolnoki MÁV birkózói jogot szereztek a decemberi országos III. o. bajnokságon való részvétele re. halma, 100, v.: Sólyom. — Nagy küzdelemben győzött a helyi csapat, a lelkes, többet támadó vendégek ellen G.: Nagy III. (2), Koz- móczki, illetve Szepeshelyi, Oláh. Jó: Nagy II., Koz- móczki, Nagy III, Farkas, ill. Csató, Balogh, Szepes­helyi. Kisújszállás ifi—Jászjá- kóhalma ifi 6:0. — sass — A Vegyiművek elleni ta­lálkozón a Jászárokszállás csapata nem jelent meg. A megyei bajnokság állása 1 Kilián 29 20 4 5 92:28 44 2. Tm.Vasas 29 19 6 4 62:26 44 3. R-falva 29 16 10 3 36:23 42 4. Jb. Vasas • 29 17 7 5 61:28 41 5. Olajbány, 29 13 9 7 42:27 35 6. Vegyimű. 28 14 6 8 48:29 34 7. Űjszász 29 14 3 12 60:43 31 8. Cukorgy. 29 10 10 9 41:38 30 9. Km. VM 29 11 7 11 52:53 29 10. Jákóhalm. 29 11 6 12 35:44 28 11. Mezőtúr 29 9 7 13 42:62 25 12. K~szállás 29 9 4 16 38-48 22 13. Karcag 29 7 7 15 41:65 21 14. J-ároksz. 28 5 6 17 34:67 16 15. Jb. Í-Ionv. 29 3 4 22 33:76 10 16. Kengyel 29 4 2 23 42:98 10 A Vegyiművek—Jászárokszál­lás elmaradt találkozó pont- iáit és eredményét nem szá­mítottuk be a tabella készíté­sekor. Az ifjúsági bajnokság állása 1. ITSK 26 19 5 2 81:18 43 2. Mezőtúr 26 18 4 4 64:19 40 3. Tm.Vasas 27 17 4 6 63:28 38 4. Jb. Vasas 27 15 5 7 41:26 35 5. Vegyimű. 26 13 6 7 57:34 32 6. K-szállás 26 12 5 9 43:39 29 7. IC-márton 26 12 5 9 38:45 29 8. Űjszász 27 12 3 12 50:47 27 9. Olajbány. 27 12 2 13 66:46 26 3 0. Karcag 27 9 8 10 29:44 26 11. Cukorgy. 27 8 5 14 28:35 21 12. R-falva 27 5 9 13 28:48 19 13. J-ároksz. 27 6 4 17 23:75 16 14. Jákóhalm. 27 2 6 19 16:71 10 15. Kengyel 26 3 1 22 17:74 7 Az ITSK—Kunszentmárton. Mezőtúri Sp.—Kengyel és a Vegyiművek — Jászárokszállás elmaradt, illetve félbeszakadt találkozók eredményeit, illetve pontjait nem. számítottuk be a. tabella készítésekor. A totó 44. heti eredménye 1. Magyaro.—Ausztria 1 3:1 2. Egyetért.—MÁV DAC I 3:1 3. Pénzügyőr—Szó. MÁV x 3:3 4. Gyula—Bp. Spartacus 2 0:4 5. Békéscsaba—Borsod x 2:2 6. Cegléd—Kiskunf. \ x 1:1 7 Szó. MTE—MGM D. 2 2;3 8. Gy. Dózsa—P. Bány. 2 0:1 9. Izzó—Kaposv. Kinizsi í 2:0 10. Arezzo—Modena 2 2:3 11. Livorno—Catanzaro 1 4:1 12. Messina—Alessandria 1 2:0 13. Savona—Padova x 1:1-fii 14. Nagybát.—M. Báay, S M|