Szolnok Megyei Néplap, 1964. szeptember (15. évfolyam, 204-229. szám)

1964-09-01 / 204. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1964. szeptember 1. Három mérkőzésen vereseg Tömörüli az élmezőny az NB II—van Baglyasaljai Bányász— Szolnoki MÁV 4:1 (2:1) Baglyasalja, 400 néző, — vezette: Fáth. Bányász: — Nagypál — Miskolczi, Pat­kó, Smelkó — Angyal, Kő­házi — Piffkó, Horváth, B. Szabó, Kozik. Farkas. Edző: Csuberda Ferenc. — MÁV: Zérczi — Jőzsa, Abonyi, Kolláth II. — Kar- kecz, B. Nagy — Tóth I., Tóth II., Pintér, Sós, Do­bos I. Edző: Kolláth Fe­renc. Szolnoki támadásokkal indult a mérkőzés; Sós nagyszerűen elfutott a bal­oldalon, de beadás helyett nagy erővel kapu fölé lőtt. A válasznál a hazaiak mintegy 20 méterről sza­badrúgáshoz jutottak, az erős lövést Zérczi kiütöt­te. Mindkét együttes nyílt sisakkal játszott és a rö­vid pályán a kapuk gyak­ran kerültek veszélybe. A 23. percben egy magasan előrevágott labdát Józsa el­vétett, majd a földről fel­pattanó labda kezét érin­tette. A játékvezető 11-est ítélt és ezt B. Szabó nagy erővel a jobb alsó' sarokba lőtte. 1:0. A 27. percben egy előrevágott labdát Karkecz le akart kezelni, de a rárohanó Kozik kéz­zel elütötte előle, kapura tört és a kimozduló Zérczi mellett megszerezte a má­sodik gólt. 2:0. Rövid za­var után egyre nagyobb fölénybe került Szolnok, szinte percenként futottak a támadások, de ezekből csak Dobos I. — kapuson átemelt labdája — jutott a kapuba. 2:1. Szünet után egyre na­gyobb fölénybe került a MÁV, a Bányász csak szórványos rajtaütésekkel próbálkozott. Az 55. perc­ben az előrehúzódott An­gyal 20 méterről váratla­nul lőtt és a rossz ütem­ben felugró Zérczi fölött a léc alá vágódott a har­madik gól. A nyomasztó, de meddő szolnoki fölényt az utolsó percben egy gyors ellentámadás váltotta fel — Józsa lyukat rúgott és Farkas nagy erővel újabb gólt szerzett. 4:1. A mérkőzés nem volt magasszínvonalú, de a ke­mény, test-test elleni küz­delem, az összecsapások izgalmassá tették a talál­kozót. A MÁV küzdőszel­leme ezúttal kifogástalap volt, de az összjátékba bosszantó hibák csúsztak. Különösen kirívó volt a sok rosszul irányított lövés. A két pont sorsát azonban a közvetlen védelem meg­ingásai döntötték el. A Bá­nyász csapat — bár gól­jait nem akcióból szerez­te — a győzelmet megér­demelte. A játékvezető a túlkemény játékmodor el­tűrésével is a hazai csa­patot segítette, ezenkívül is sok fordított ítélete volt. H. Gy. KISTEXT—Szolnoki MTF. 1:0 (1:0) Szolnok, 1200 néző, ve­zette: Somlai. KISTEXT: Körmendi — Szeitl, Rubos, Sárosi — Molnár. Tóth — Fekete. Kalmár. Huss, Ván­dorú Sátori. Edző: Horváth János. — Szolnok: Sárkány — Papp II., Villányi. Papp I. — Csontos. Kolláth — Csabai dr.. Honti, Pallai, Nagy. Karakas Edző: Tit­kos Pál. Az első esemény Fekete elfutása volt, akinek átadá­sát az egyedül kapura tö­rő Huss a kivetődő Sár­kányba lőtte. Utána Honti fejese szállt kapu mellé- A 16. percben Csontos feles­leges kapu előtti cselezge- tése közben Huss megszerez­te a labdát és lövését Sár­kány csak bravúrral tudta a léc fölé öklözni. A követ­kező p°rcten Fekete jobb­oldalról szat- dyiW'shóI a k&nu elé ívelt az elalvó MTE védők között Sátori a kapu jobb oldalába lőtt. 1:0. A 23. percben egyenlíthe­tett volna a hazai csapat, de Pällai átadását Karakas közelről az oldalhálóba lőt­te. A 37. percben parázs je­lenet alakult ki a KIS­TEXT kapuja előtt; Kara­kas lövése a kapufát talál­ta el, majd a visszapattanó labdát Nagy az egyik védő­be vágta. A körülményesen játszó hazaiak nem tudtak kibontakozni. A szervezet­ten védekező és jó taktikát folytató vendégcsapat két- három csatárral is veszé­lyes helyzeteket tudott te­remteni. Szünet után mindenki azt várta, hogy az MTE magára talál, sajnos ez nem következett be. Az első fél­idei meddő, ötlet nélküli já­ték tovább folytatódott, s bár góllövési lehetőség még így is adódott, a teljesen formán kívül lévő csatárok azokat nem tudták kihasz­nálni. Végülis a mérkőzés, a sokkal lelkesebben ját­szó vendégcsapat megérde­melt győzelmével végző­dött. Az MTE a mérkőzés el­vesztésével nagy lehetősé­get szalasztott el, hiszen győzelem esetén szorosan felzárkózhatott volna az él­mezőnyhöz. A győztes csa­patból kitűnt: Rubos, Mol­nár, Kalmár és Sátori. A hazai csapatban a közvet­len védelem egy-két meg­ingástól eltekintve megfele­lőt nyújtott, a fedezetek jó­val elmaradtak legutóbbi teljesítményüktől, a csatár­sor tagjai pedig kiábrándí­tóan játszottak, talán Csa­bai dr. az, aki a játék utol­só részében némileg felja­vult. A játékvezető kifo­gástalanul bíráskodott és benne tehetséges játékve­zetőt ismertünk meg. B. Gyulai MEDOSZ—Jászbe­rényi Lehel 1:0 (1:0) Gyula, 1500 néző, vezet­te: Vadas Gy. Gyula; Zsilinszky — Ste- fanik, Szilágyi, Sás — Hi­mer I., Guti — Rajki, Lo­vász, Boruzs, Himer II., Nagy I. Edző: Vasvári Pé­ter. Jászberény: Horváth — Turgonyi, Pánpsics, Nagy I. — Józsa, Buchár — Sánta, Fekete II., Nagy II., Bíró, Szántai- Edző: Szépföldi József. Az első félidőt kapkodó játék és pontatlan átadá­sok jellemezték. A 4. perc­ben Sánta, majd a 25. perc­ben Fekete II. igen kecseg­tető gólhelyzetben hibázott. A 38. percben Rajki a jobb­szélen elfutott és nagy erő­vel kapura lőtt, Horváth, a Lehel kapusa a labdát oly szerencsétlenül ütötte ki, hogy az Himer II. elé ke­rült, aki a fekvő kapus fe­lett a léc alá bombázott. 1:0. Az első félidő hátralévő részében mindkét fél pró­bálkozott ugyan, de ezeket a támadásokat nem kísérte szerencse. A második félidő Lehel rohamokkal indult. Táma­dás támadást követett. A gyulaiak védekezésre ren­dezkedtek be és ezt terv­szerűen végre is hajtották. Fél óra elteltével a játék kiegyenlítődött és mindkét kapu előtt adódott egy-egy gólszerzési alkalom — ki­használatlanul, A játék képe alapján a Lehel a döntetlent feltétle­nül megérdemelte volna. A játékvezető jól működött. Góllövő: Himer II- Jó: Szi­lágyi, Sás, Rajki, Boruzs, illetve: Józsa, Buchár, Bí­ró. — S — A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság eredményei. (Zárójelben az ifi csapatok ered­ményei.) Jászároikszállás—Me­zőtúr 4:1 (1:1), Tisza- földvár—Szó. Olajbá­nyász 2:1 (3:0), Török- szén tmiklós—Szó. MTE II. 1:1 (1:4), Karcag— Nagykunság 6:0 (7:0), Kisújszállás —Jászkisér 2:1 (5:1), Kunszentmár­toni Vörös Meteor— Jászjákóihalma 4:0 (1:3), Szó. Kilián—Szó. Cu­korgyár 8:1 (0:1), Szó. MÁV II—Jászapáti 5:1 (4:1). A Kunhegyes— Jb. Lehel IL mérkőzés elmaradt. Nemzetközi ökölvívó mérkőzés törökszentmiklósi győzelemmel Törökszentmiklóson ven­dégszerepeit az Érsekújvári Elektrosvit ökölvívó együt­tes» A barátságos talál­kozón a törökszentmikló- siak 11:7 arányban győztek. A törökszentmi klósiak győ­zelmét Rajna, Zakar, Suri, Orosz, Fehér szerezték, Trencsényi döntetlenül mérkőzött. Az esélyesek győztek az országos motorkerékpáros gyorsasági bajnokságon __ ____ 9 S záj ólban került sor va­sárnap délelőtt az országos gyorsasági bajnokság III- fordulójára. A rajtnál a tel­jes magyar élgárda megje­lent — közöttük a hazánk­ban hosszabb ideje nem versenyzett Szabó II. László, a világbajnoki futamok he­lyezettje és a sérüléséből felépült Szabó I- László is­Az esélyesek közül csak Reisz János nem jutott he­lyezéshez, aki motorhiba miatt két kategóriában is feladta a versenyt. A 3800 méteres, három- szögalakú, jól előkészített pályán, többezer néző előtt minden géposztály küzdelme érdekes versenyt hozott. Eredmények: 50 kcm (4 kör, 4 induló): 1. Bánhidi György (KMK) Sachs, 125 ken sport (12 kör, 13 ind.): 1. Pétró György (HSE) Da- nuvia, 2- Szakonyi László (Szombathely) Danuvla, 125 kcm special (16 kör, 4 ind.): 1. Szabó II. László (KMK), MZ, 2. Hoffman Ferenc (Pécs) MZ, 250 kcm (12 kör, 12 ind.): 1. Bálint Mátyás (Honvéd) Honda, 2. Tóth I. János (Kaposvár) Jáwa, 3. Kulcsár Gábor (Szolnok) Honda. 350 kcm sport (12 kör, 14 ind-) 1. Spáth Tibor (KMK Jáwa, 2. Bürger Fe­renc (Dózsa) Honda. 350 kcm speciál (16 kör, 16 ind-): 1. Cserkuti László (Dózsa) Nor­ton, 2. Berek Károly (KMK) Norton. 500 kcm (16 kör, 4 ind.): 1. Kurucz György (Honvéd) Norton, Cserkuti László (Dózsa) Norton, 3. Szabó László (Dózsa) Nor­ton. Oldalkocsisok (10 kör, 4 ind-): 1- Pettenkoffer Jó­zsef — vt. Metzger József (Dózsa) BMW, 2. Péter De­zső — vt- Zaprel Ferenc (KMK) Norton. Martfű újabb vereséget szenvedett, Jászberény és Mezőtúr megerősítette helyét a táblázaton as NB Ill-ban Jászberényi Vasas—Csong­rádi Petőfi 4:0 (1:0) Jászbe­rény, 500 néző, vezette: Ko- csondi. Jászberény: Kohári Rigó, Pintér, Helle — Sárkö­zi, Hering — Urbán, Iványi, Keresztesi, Kovács, Bató. Edző: Udvarias János. Cson- grád: Kádár — Borda, Ma- gony, Puskás — Szanda, Vo- hach — Pozár, Vérségi, Gát, Kálmán, Káró. Edző: Tóth István. luctr a masoaik percoen Keresztesi csak a kapussal állt szemben, de lövése a kapu mellett suhant el- Az első gól a 10. percben szüle­tett. Ekkor Kovács ugrott ki a védők közül és 8 méterről a hálóba lőtt, 1:0. Fordulás után is folytató­dott a Vasas-fölény. A 65. percben Bató volt a gólszer­ző, majd a 68. percben Ur­bán lövése a védőkről Ko­Birkózás A Jászberényi Lehel birkózói Kiskunfélegyházán szerepeltek a Kiskun Kupa bajnokságon. A jászberé­nyiek az induló tíz sport­kör közül a második he­lyen végeztek. Egyénileg a legjobb tel­jesítményt Hamar Károly érte el, aki minden ellen­felét legyőzte. Tasi Imre három győzelemmel, Mi- zsei András hat győzelem­mel végzett az első helyen. Farkas János. Sándor Fe­renc és Vas István súly­csoportjában a második helyen végzett. Ez törlési! az HE 1-ben Vasas—Ferencváros 3:0, Dorog—Tatabánya 0:0. Sze­ged—Győr 2:2, Diósgyőr— Pécs 1:0. Csepel—Honvéd 1:0, Dózsa—Komló 2:2, MTK—Debrecen 2:1. A góllövő lista élén Tichy áll 24 góllal, Albert (19) és Bene (18) gólja előtt. |ifesméwiek! 35. hét 1. FTC—Vasas 9 0:3 2. MTK—DVSC ... 1 2:1 3. Komló—Ü. Dózsa X 2:2 4. Dorog—Tatabánya X 0:0 5. Szeged—Győr X 2:2 6­DVTK—Pécs 1 1:0 7. MÁV-DAC—Szfvár X 1:1 8. Oroszlány—Egyet. 1 4:0 9. Nyíregyh.—MVSC 2 0:1 10. P. Bányász—III. k. 2 0:1 11. Z. Dózsa—PBTC 1 2:0 12­Kister—B-csaba 1 1:0 13. D. Dózsa—Bp. Előre + 1 2 1:2 14. Szfv.MAV—Eszterg. 2 1:2 Ez a rangsor A labdarúgó NB I. állása 1. FTC 24 18 2 i 57:27 38 2. Bp. Hon. 24 16 3 5 53:29 35 3. Tatab. 24 12 8 4 16:25 32 4. Győri V. 24 11 8 5 37:25 30 5- Üjp. Dó. 24 12 5 7 47:35 28 6. Vasas 24 10 7 7 36:28 27 7. MTK 24 11 5 8 39:35 27 8. Dorog 21 6 9 9 28:31 2) 9. Csepel 24 9 2 13 27:37 20 10. SZEAC 24 6 7 11 28:40 19 11. Pécs 24 4 9 11 28:35 17 12. Komló 24 5 7 12 17:44 17 13 DVTK 34 4 515 13:36 13 14. DVSC 24 4 3 17 22:53 U NB II. Keleti csoport 1. Egri D. 24 13 6 5 11:23 32 2. J-berény 24 13 5 6 31:20 31 3. Bp. Sp. 24 12 6 6 16:22 30 4- Kecsk. 24 12 5 7 37:20 29 5. Bp. Elő- 24 10 8 6 26:20 28 6. Szó MTE 34 11 4 9 38:31 26 7. Gyula 24 9 7 8 38:26 25 8. B-csaba 24 9 7 8 36:46 25 9. Sz. MÄV 24 10 4 10 37:35 24 10. Sz- VSE 24 8 7 9 15:39 23 11. V. Izzó 24 10 3 11 32:33 23 12. Kistér- 24 7 8 9 .30:42 22 13. Baglyas. 24 7 7 10 20:37 21 14. KIST. 24 6 8 10 30:33 20 15- N-bátony 24 6 7 11 30:24 19 16 Debr. 24 4 11 9 22:35 19 17. Nyíregy. 24 7 5 12 29:47 19 18. Miskolc 24 5 6 13 24:44 16 NB III. Délkeleti csoport 1. Újszeg. 19 12 3 4 39:18 27 2. Hmvhely 20 9 7 4 30:17 25 3. Martfű 20 9 7 4 33:26 25 4. Bcs. Ho. 20 11 3 6 33:29 35 5. Bcs.Vtsk 19 9 5 5 37:27 23 6. Orosh. 20 7 7 6 33:36 21 7. Szeged 20 6 8 6 22:21 20 8- J-berény 20 7 5 8 30:21 19 9. Csongr. 20 7 5 8 25:24 19 10. Kiskunh- 20 6 6 8 27:39 18 11. Töröksz. 20 6 6 8 24:35 18 12. Kecsk. 20 5 6 9 22:26 16 1.3. Mezőtúr 18 5 6 7 19:25 16 14. N-kőrős 20 5 5 10 22:23 15 15- Mezőh- 26 6 311 38:43 15 16. Makó 20 4 6 10 24:39 14 vács elé került, aki közel­ről lőtt gólt. A 80 percben Keresztesi szép egyéni tel­jesítménnyel állította be a végeredményt, 4:0. A látottak alapján az ered­mény akár két számjegyű is, lehetett volna, a Vasas-csa­tárok a helyzetek tömkele­gét hagyták ki. Jó: Pintér, Hering, Sárközi, Helle, Ko­vács, illetve Kádár, Ma- gony, Vérségi, Szanda. A já­tékvezető jól vezette a mér­kőzést. Mezőtúri Honvéd — Makói Vasas 2:0 (2:0) Mezőtúr', 500 néző, vezette: Boronkai. Me­zőtúr: Kerékgyártó — Veres, Frikker, Jancsa — Szűcs. Egei — Földesi, Nagy, Wag­ner, Bánhidi, Litva. Edző. Podtnaniczki József. Makó: Tóth II.-Huba, Varga, Szél II. — Tóth I., Mokna — Gá­bor, Vékony, Balogh, Ko­vács, Máté. Edző: Galoóc-í Károly. A Honvéd vezette az első támadást, de a Vasas véde­lem hárított. Az 5. percben veszélyes vendég-támadás végén Kovács a kapufát ta­lálta el. Ezután a Honvéd vette át a játék irányítását és a 27- percben Bánhidi a védők közül kiugrott és a jobb sarokba lőtt, 1:0, To­vábbra is a hazai csapat volt a többet kezdeményező és a 39. percben a szemfüles Bán­hidi 2:0-ra növelte » előnyét. Szünet után az erős szél a vendégeket segítette, a ha­zaiak azonban így is többet támadtak. Wagner, Nagy és Földesi rúgott kapufát. A 'hazai csapat megérde­melten győzött, helyzetei alapján győzelme nagyobb arányú is lehetett volna. — Góllövő: Bánhidi (2), Jó: A védelem, Nagy, Bánhidi, Szűcs, Földesi. illetve Ko­vács, Huba, Máté, Tóth I. A játékvezető erélyesen ve­zette a mérkőzést, azonban egy 11-est, nem adott meg a Honvéd javára. — sindel.— Mezőhegyes — Törökszent­miklósi Vasas 3:1 (1:1) Tö­fökszentmiklós, 500 néző ve­zette: dr. Tóth- Mezőhegyes Varga — Borók, Csiger, Fe­kete — Borbély, Vigh - Ri- zsányi, Zomborák, Madácsi, Borsos, Balogh. — Tmiklós. Vasas — Balázs, Sz. Kiss — Szabó, Erdős — Muszka, Há­mori, 8ue?kó, Darvas?, Fe­kete, A 20. percben Hámori 20 méterről a kapura lőtt és a kapufáról visszapattanó lab­dát Fekete a kifutó kapus mellett a hálóba lőtte, 0:1. A 37- percben szöglethez ju­tottak a vendégek, a beívelt labdát Zomborák a megder­medt Vasas-védők mellett, élesen fejelte a hálóba. i:lí A második félidőben a vendégek játszottak széllel hátban. A 65. percben a vé­dőkről lepattanó labdát Vígh , 25 méterről kapura emelte, s a labda a kapufa belső éléről pattant a hálóba. A 83. percben Zomborák mint­egy 30 méterről kapura lőtt és a későn vetődő Vasas ke­zéről jutott a hálóba a labda. Jó: Csiger, Vigh, Zombo- rák, illetve Öllé, Szabó Fe­kete. A játékvezető jól mű­ködött. — o. -*■ Békéscsabai VTSK-Mart- fúi MSE 3:2 (1:2) Békéscsa- csaba, 1500 néző, — vezette- Tabányi. Békéscsaba: Kere- peczkl — Zsilinszki, Fehér, Dobó — Papp, Kiss — Ba­logh, Lonovics, Szurgent, Schneider. Szilágyi. Mart­fű: Tasnádi — Erdei, Seres, Haik — Horváth, Szűcs — Czifra, Botka, Mészáros, Nagy, Mező teleki. Martfűi támadásokkal in­dult a játék, s a 15. percben egy kapu előtti kavarodás­ból Botka megszerezte a vendégeknek a vezetést. A 25. percben Mészáros — Bot­ka volt a labda útja, utóbbi beadott, s a jól érkező Nagy hatalmas gólt lőtt. A cipő- gyári fiúk nagyon szépen játszottak a következő ne­gyedórában is és két hely­zet maradt kihasználatlanul Mezőteleki, majd Nagy ré­vén. A félidő hátralévő öt percében szögletből Szursrent szépített, 1:2. Szünet után a Martiul MSE érthetetlenül labdatar­tásra rendezkedett be, s ezt á hazaiak kihasználták. — Előbb védelmi hibából ki­egyenlítettek, majd a 65. percben Schneider lövésé­vel a vezetést is megszerez­ték. A martfűiek közül Mészá­ros nyújtott átlagon felüli teljesítményt, míg Békéscsa­bából Dobó, Lonovics és Schneider játéka dicsérhető. A játékvezetői hármas ki­fogástalanul vezette a mér­kőzést« — tasnádi »