Szolnok Megyei Néplap, 1964. április (15. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-21 / 92. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1961. április 21. SPORT Szoros küzdelem után győztek a martfűi kézilabdázók Martfűi MSE—FTC 19:16 (7:8) Martfű, vezette: Sápi. Martfű: Varga, Bárdos, Horváth, Kesjár, Rácz, Gá- lik, Sándor, csere: Tóth, Gellér, Csabai. Edző: Tren- csényi Benedek. FTC: Kele, Rivnyáik, Incze, Jánya, Vájná, Kulik, Skoumál, csere: Pemer dr., Vitéz, Konkoly, Somhegyi. Edző: Eszéki Ernő. Gyönyörű időben, hatal­mas érdeklődés mellett martfűi támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. Hétmé­teresből szerezték meg a vezetést a hazaiak. Válto­zatos játék után 5:3-ra ala­kult az eredmény. A mart­fűiek néhányszor rosszul indítottaik, az eladott lab­dákkal azonban a vendé­gek nem tudtak mit kez­deni. Mindkét oldalról ha­talmas lövések csattantak a kapufán, majd FTC-ve- zetés után ismét a Martfű vette át az irányítást. — Azonban Varga egy távoli lövésre későn vetődött, így ferencvárosi vezetéssel zá­rult az első félidő. Kezdés után gyors ha­zai gólokkal megfordult a mérkőzés állása, de csak rövid ideg tartott az előny. Egyre inkább eldurvult a játék, Rácz meg is sérült. Fölénybe kerültek a mart­fűiek,' pillanatok alatt 17:12-re alakult az ered­mény. A budapestiek egy kis időre még fellángoltak, de nem tudták kétségessé tenni a helyenként máris nagyon jól játszó martfűi együttes győzelmét. Góllövő: Rácz. (7), Kesjár (4), Gálik (4), Horváth, Gellér, Csabai és Sándor (1—1), illetve: Skoumál (8), Incze (3), Vájná (2), Kulik (2), Konkoly (1). A kemény mérkőzést Sápi nem mindig tudta kézben tartani, volt néhány fordított ítélete. 8. A. Három kosárlabda-vereség Három bajnoki kosárlab­da mérkőzést játszottak vasárnap délelőtt a gépipa­ri technikum szabadtéri pá­lyáján. Sajnos, a szolnoki csapat«* mindhárom talál­kozón alulmaradtak, s kü­lönösen a nők nyújtottak nagyon gyenge teljesít­ményt. Először a Szolnoki Vörös Meteor NB I-es női csapata lépett pályára az újonc BEAC ellen. Aki látta a Meteor erősen tartalékos felállítását, már eleve le­mondott a győzelemről, hi- szec hiányzott a régi, Jól összeszokott kezdő ötös. De erőnlétben sem vehette fel a versenyt a Meteor a ven­dégekkel, akik magassági fölényben voltak. Ennek el­lenére néha felcsillant a győzelem reménye, a döntő pillanatokban azonban min­dig becsúszott valami hiba. Az Olajbányász—DVTK NB H-es férfi mérkőzésen már jóiramú, izgalmas, él­vezetes játékot láttunk. Az igen nagy lendülettel kez­dő Olajbányász bátor betö­résekké! remek kosarakkal lepte meg tavaly még NB I-es ellenfelét, időnként tíz ponttal is elhúzott, és már- már a levegőben lógott a meglepetés, végül azonban a higgadtabb és nagyobb rutinnal rendelkező DVTK jobban bírva a hajrát, mi­nimális különbséggel a ma­ga javára fordította a mér­kőzést. A Nagykőrös—Szolnoki MÁV NB Il-es női találko­zón vajmi keveset láttunk a sportág szépségeiből. Igen pontatlan volt a labdato­vábbítás, akadozott a csa­patmunka, emellett a MÁV- lányok még a védekezésről is elfeledkeztek, és Nagy­kőrös időnként tetszés sze­rint szórta kosarait. BEAC—Szolnoki Vörös Meteor 58:53 (27:25), ve­zette: Monostori, Széesi. — BEAC: Czenthéné 14, Feke­te 12, Pietraskó 3, Mihály- Gné 18, Wagner 10; csere: Hegedűs, Rábainé, Kiss 1, Bazzoni. — Vörös Meteor: Szabó 2, Zeller 2, Katonáné 6, Fodor 14, Subáné 9; cse­re: Horváthné 18, Honti, Nagy E., Nagyistván 2, Tó­vízi. DVTK—Szó. Olajbányász 64:61 (31:35) Nagykörös—Szó. MÁV 75:39 (40:18) Tabellák Az NB I. 8. fordulójának eredményei: MTK — Újpest 2:1, Tatabánya—Győr 1:0, FTC—Pécs 3:2, Honvéd—Szeged 2:1, Dorog—Debrecen 2:1, Komló—Vasas 2:1, Csepel—Diós­győr 1:0. A labdarúgó NB I. állása (Zárójelben a legutóbbi helyezés.) 1. (1.) Ferencvárosi TC 7 2. (3.) ©pesti Honvéd 8 3. (4.) Tatabányai Bány, 8 4. (2.) Győri Vasas ETO 8 5. (7.) MTK 8 6. (5.) Újpesti Dózsa 6 7. (6.) Vasas 8 8. (10.) Dorogi Bányász 8 9, (12.) Komlói Bányász 10. (8.) Szegedi EAC 11-t 9.) Csepel SC 12. (11.) Pécs 13. (13.) Diósgyőri VTK 14. (14.) Debreceni VSC NB n. Keleti csoport 1. B ,-csaba 7 4 3 0 12: 4 11 2. Sz. MÁV 6 5 0 1 11: 3 10 3. Kecském. 7 4 2 1 13: 7 10 4. Baglyasa. 7 4 2 1 8: 5 10 5. Gyulai M. 7 3 2 2 7: 6 8 6. Nyíregyh. 7 3 13 12:10 7 7-9. Bp. Előre 7 3 13 9: 9 7 7-9. Jászber. 7 3 13 8: 8 7 7-9. Kister. 7 3 13 12:12 7 10. KISTEXT 7 3 13 . 9:10 7 11. Bp. Spart. 6 2 2 2 11: 4 6 12. Szó. MTE 7 3 0 4 7:12 6 13. Egri Dó. 6 2 13 10:12 5 14. N.-bátony 6 2 13 2: 4 5 15. Debr. Dó. 7 0 5 2 4: 9 5 16. Misk, B. 6 2 0 4 10:13 4 17. Vasas 1. 7 115 5:14 3 18. Sze. VSE 6 0 2 4 6:14 2 16: 5 14 18: 8 12 13: 4 11 10: 5 11 11:10 9 9: 5 8 6: 6 8 7: 8 7 5:11 7 8 2 2 4 700 6 7 2 1 4 6: 8 S 8 1 3 4 4: 7 5 8 1 2 5 3:10 4 8 0 1 7 2:20 1 NB III. Délkeleti csoport 1. Hmvhely 6 5 10 9: 2 11 2. Üjsz. TC 6 4 0 2 16: 7 8 3. Martfű 6 2 4 0 6: 3 8 4. Bcs.VTSK 5 2 3 0 10: 5 7 5. Kiskunh. 6 3 1 2 11:11 7 6. Orosháza 6 3 12 11:12 7 7. Bcs. Hon. 6 2 12 12:14 7 8. Csongrád 5 2 2 1 6: 3 6 9. Mezőh. a 6 2 13 8:10 5 10. Tmiklós 6 13 2 7:10 5 11. Szeg. Ep. 6 2 13 5: 8 5 12-13. Makó 5 2 0 2 4: 6 4 12-13. Nkőrős 6 12 3 4: 6 4 14. KTE 6 12 3 2: 4 4 15. Mezőtúr 5 113 6:11 3 16, Jber, V, 6 0 15 500 1 7 0 0 5 2 1 4 3 1 4 3 1 4 1 3 3 2 1 2 4 2 2 3 3 3 1 4 A Jászberényi Lehel biztosan, a MÁV nehezen győzött, az MTE pedig kikapott az NB ll-ben Szolnoki MÁV—Vasas Izzó 1:0 (0:0) MÁV sporttelep, 3500 néző, vezette: Lakatos. — Szó. MÁV: Zérczi — Jó­zsa, Abonyi, Kolláth II. — Karkecz, B. Nagy — Tóth I., Tóth II., Kalmár, Csábi, Dobos I. Edző: Kol­láth Ferenc. Vasas Izzó: Kayser — Stefan esik, Ma­gyar, Győrvári — Kaskó, Perlaki — Lakatos, Varga, Martin, Serényi, Balog. — Edző: Kármán J. A sportbarátok ezen a találkozón biztos hazai győzelmet reméltek. Az Iz­zó kezdte a játékot, de az első fergeteges támadást a MÁV-csatárok vezették. — Már az első percekben ki­tűnt, hogy a vendégek el­sősorban a szervezett, tö­mör védekezésre töreked­tek. A szolnoki csapat a játékidő nagy részében ke­zében tartotta a kezdemé­nyezést, de igazi gólhelyzet csak a 15. percben adódott Tóth I. előtt, csatárunk nagy lövése a kapu előtt elsuhant, és elhagyta a játékteret. A kitűnően vé­dő Kayser és a közvetlen védelem erélyesen és sike­resen rombolt Szünet után a MÁV fo­kozta az iramot, szinte per­cenként eljutottak az Izzó kapujának előterébe, egy­mást érték a parázs jele­netek. A 65. percben jobb­oldali akció után Csábi került nagyszerű helyzetbe, de lövésébe Kayser ön- feláldozóan beledobta ma­gát Egy váratlan ellentá­madás után lövés szállt Zérczi kapujára — fölé! Már-már úgy tűnt, hogy gól nélkül fejeződik be a találkozó, de a 80. percben B. Nagy előreívelt labdája lepattant a befutó Dobos I. elé, aki közelről meg­szerezte a vezetést. 1:0. Az eredmény ezután már nem változott. A MÁV győzelme a lá­tottak alapján — feltétlen megérdemelt és értékes. A közvetlen védelem megbíz­ható volt. A támodósor teljesítményét lerontotta a kapu előtti határozatlan­ság H. Gy. Zérczi János a Szolnoki MÁV NB Il-es csapatának fiatal kapusa hó­napok óta kitűnő formában védi hálóját, és jól helyette­síti az Újpesti Dózsába tá­vozott Cselényit. Ismerked­jünk most meg vele köze­lebbről, saját szavaiból: — Űjszászon kezdtem fut­ballozni, majd kalocsai ka­tonaéveim után 1963. decem­berében kerültem jelenlegi csapatomhoz. Huszonhárom éves leszek, magasságom 180 centiméter, 64 kiló vagyok. Bizony eleinte szokatlan, volt hogy hirtelen bekerültem az NB II. légkörébe. Azonban nagy szeretettel fogadtak, és hamarosan beilleszkedtem új társaim közé. Még sok min­dent kell tanulnom ahhoz, hogy jó kapus legyek, első­sorban kifutásaimon szeret­nék javítani. Úgy szeretnék fejlődni, hogy senki se em­legesse elődömet, elégedet­tek legyenek játékommal a csapat vezetői és a szurko­lók. Igyekszem úgy védeni, hogy minél kevesebb gólt kaplak, Nagybáionyi Bányász— Szolnoki MTE 1:0 (1:0) Nagybátony, 1000 néző, vezette: Pásztor. Nagybáto- nyi Bányász: Bulyovszki — Stuhl, Varga, Szalai — Sereg, Tari — Nagy, Hu­szár, Kovács, Szarvas, Tó­rák. Edző: Laczkó Sándor. Szó. MTE: Sárkány — Papp Ili, Makai, Zalai — Cscmtos, Villányi — Hor­váth, Pálmai, Pallai, Nagy, Karakas. Edző: Titkos Pál. Rögtön kezdés után Pal- lait tisztára játszották, aki biztos gólhelyzetben a ki­mozduló kapusba rúgta a labdát. Utána egy veszé­lyes hazai támadás fölélö- véssel végződött. Az 5. percben Pallai jó helyzet­ben, a védőktől szorongat­va kapu fölé lőtt, majd Huszár 18 méterről a ka­pufát találta el. A 20. percben Nagy előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de késlekedett a lövéssel, és szerelték. A következő percben Villányi egy sza­badrúgást Pallaihoz továb­bított, aki teljesen egye­dül, a kapussal szemben ismét nem tudta értékesí­teni a kínálkozó helyzetet. Ezután Papp IL tisztázott Törökszentmiklósi Vasas­Jászberényi Vasas 1:0 (14) Törökszentmiklós, 600 néző, vezette: Szabó. Tmiklósi Va­sas — Öllé, Balázs, Fekete — Erdős, Szabó — Darvasi, Há­mori, Bana, Katona, Kiss. — Edző: Korom Pál. Jászbe­rény: S2abó — Rigó, Benke, Helle — Szívós, Pintér — Ur- bán, Kovács, Keresztesi, Ba- tó, Hering. Edző: Rétsági Gyula. Jászberényi támadásokkal indult a mérkőzés. — A 17. percben Öllé a gólvonalról mentett. A 33. percben ka­varodás volt a jászberényi kapu előtt, s a védőkről ki­pattanó labdát Szabó 25 méterről a hálóba juttatta. 1:0. A gól megzavarta a jász­berényieket. A 60. percben Pintér szabadrúgása a kapu­fa mellett suhant e4. A 76. percben a jászberényiek ka­pusa kiejtette a labdát, azon­ban a késlekedő hazai csa­tárok nem tudtak beavatkoz­ni. A 86. percben Bana szög­letet ívelt be, Kiss a kapu­son átíejelte a labdát, de Rigó a gólvonalról mentett. Jó: Szabó, Balázs, Bana, Hámori, illetve Pintér, Ke­resztesi, Kovács. Martfűi MSE—Kiskunhalasi MEDOSZ Zü (1:D Kiskunhalas, 700 néző, v.i Jurka. Martfű: Tasnádi — nehéz helyzetben a kapu torkában. A 35.- percben Zalai szabálytalan szerelé­se miatt szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat A játékvezető még nem adott jelt a szabadrúgás elvégzé­sére, mivel nem arról a helyről kellett rúgni, ami­kor Huszán Nagyhoz gu­rított, akinek éles beadását Sárkány nem tudta meg­fogni, a kapu előtt pattogó labdát végül Kovács 11 méterről a hálóba küldte. 1:0. A második félidő két MTE-szöglettel kezdődött, majd Makai hibájából Ko­vács került gólhelyzetbe, Sárkánynak azonban sike­rült tisztáznia. A 68. perc­ben Villányi szabadrúgása alig kerülte el a kaput. A 86. percben Pallaí ügyesen több védőt átcselezett, majd az ötösön Varga buk­tatta, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A hátralévő időben az MTE erősen küzdött a kiegyen­lítésért, a hazaiaknak azonban sikerült az ered­ményt tartami. Az MTE csatárai az első félidőben a gólhelyzetek egész sorát hagyták ki. Szü­Jakab, Seres, Haik — Szűcs, Erdei — Czifra, Nagy, Mező, Horváth, Debreceni. Újszeged! TC—Mezőtúri Honvéd 4:1 (2:1) Újszeged, 600 néző, vezet­te: Lajkó. Mezőtúr: Kerék­gyártó — Veres, Frikker, Jan- csa, Földesi, Szűcs — Mlock, Thoma, Sánta, Nagy, Bán- iüdi. A hazaiak kezdték a játé­kot, s a gyenge Honvéd vé­delem révén gyors gólokat értek eL A mezőtúri csatá­rok rendre elügyetlenkedték a kínálkozó helyzeteket. A hazai győzelem megérdemelt, s csak a jó formában lévő Kerékgyártó mentette meg a vendégeket a nagyobb ará­nyú vereségtől. Tiszaföldvár — Kunszent- máronl Vörös Meteor 0:0, Mezőtúr—Szolnoki Cukorgyár 3:1, Szó. Olajbányász—Szó. Kilián HSE 1:5, Szó. MTE II—Jászjákóhalma 3:1, Nagy­kunság—Jber. Lehel II. 5:2, Szó. MÁV II—Jászkisér 6:0, Jászárokszállás—Jászapáti 3:0, Karcag—Kisújszállás 0:0, Tö­rökszentmiklós — Kunhegyes 3:1, A részletes tudósításokat net után pedig már nem volt a csatársor játékában kellő átütő erő. Jó: Bulyov­szki, Tari, Nagy, Szarvas, illetve Sárkány, Makai, Papp II, Karakas. A já­tékvezető a gólt előidéz.ő szabadrúgás végrehajtásá­nál, valamint a 11-es meg nem adásánál hibázott. B. Jb. Lehel—Miskolci Bányász 3=1 (Hl) Jászberény, 800 néző, ve­zette: Pencz. Jászberény: Horváth — Fortuna, Pán- csics, Nagy I. — Józsa, Buíkhár — Sánta, Fekete II, Nagy II, Fekete I, Szán­tai. Edző: Szépföldi József. Miskolc: Oros — Kocsisov- szki, Varga, Váradi — Bauer, Bóta — Vertóczki, Szabó, Domonkos, Fedák, Makiári. Edző: Bribelszki Gyula. A 4. percben Szabó 18 méteres szabadrúgását védte Horváth, majd a 8, percben vezetéshez jutot­tak a vendégek: Verbóczüd alapvonalról begurított lab­dáját a Lehel-védők sorra elvétették, és Szabó 2 mé­terről a hálóba talált. 0:1. Középkezdés után Varga szabálytalankodott. A 25 méteres szabadrúgást Nagy II lőtte, hatalmas bombája a jobb felső kapufa sar­káról visszapattant, és a beugró Józsa 4 méterről a kapuba fejelte: 1:1. A 10. percben Sánta szögle­tét Józsa fejelte kapura, de Oros védett. A 40. perc­ben hatalmas gólhelyzet adódott Nagy II előtt de a csatár estében a 16-osról a bal kapufa mellé lőtt. A második félidőben sem változott a játék képe. A vendégcsapat beszorult, de bosszantó labdakezelési hi­bák miatt mindig felszaba­dult kapujuk. Az 59. perc­ben Váradi szándékosan belerúgott Fekete n-be, és kiállították. A 69. percben egy gyors támadás végén Sánta beadását Nagy n nyolc méterről a bal felső sarokba emelte. 2:1. To­vább támadott a Lehet • és a 83. percben Szántai 18 méteres lapos lövése a bal alsó sarokban kötött ki. Jó: Józsa, Fortuna, Nagy II, Sánta, illetve Varga, Bauer, Szabó. A játékvezetői hár­mas jól bíráskodott. lapunk holnapi számában kö­zöljük. Az ifjúsági mérkőzések eredményei; Tiszaföldvár— Kunszentmárton 1:0, Mező­túr-Cukorgyár 0:0, Olajbá­nyász—Kilián 1:4, MTE II.— Jászjákóhalma 1:6, Nagykun- ság-Jb. Lehel II. 0:3, MÁV II.—Jászkisér elmaradt, Jász­árokszállás — Jászapáti 5:1, Karcag—Kisújszállás 5:1, Tö­rökszentmiklós — Kunhegyes 2:0. Rácz Béla, a Martfűi MSE válogatott kézilabdázója (a Kép jobbsarkában is) Ka­pura lő az FTC elleni mérkőzésen Csak a Törökszent Miklósnak sikerüli. • • A megyei I. osztályú labdarúgó mérkőzések eredményei