Szolnok Megyei Néplap, 1963. április (14. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-09 / 82. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1963. április 9. A Partizán Belgrád nyerte a nemzetközi vízilabdatornát A Szolnoki Dózsa—Honvéd mérkőzésen örökítette meg a fotoriporter az egyik Dózsa támadást. Kökény, a tóvárosiak kapusa lövésre számítva kiemelkedik a vízből. v lőni. Az egri csatárok az egész harmadik negyedben emberelőnyből sem voltak eredményesek. A belgrádi csapat 56 taktikájával nyert a sok helyzetet kihagyó Eger ellen. — Jó: Muskatirovics, Sandies, Csolovics, — illetve: Denk, Ringelhann, Pócsik. • Bp. Honvéd—Szolnoki Dózsa 3:3 (0:0, 1:1, 0:1, 2:0) Vezette: Stohljkovics {jugo­szláv). Honvéd: Kökény — Vedlik, Papp — Németh — Albrecht, Tóth, Váczi. Csere: Mohácsi, Ottó, Boksái. Edző: Brandi Jenő. Szó. JJózsa: Bo­ros — Pintér, Brinza — Pin­tér II. — Kuczora, Konc, Je- gesi. Csere: Kanizsa, Heg- mann. Edző: Czapkó Miklós. A gólok sorrendje: Tóth (4 Vasárnap délelőtt a Belgrá­di Partizán—Egri Dózsa mér­kőzéssel folytatódott a Szol­noki Dózsa nemzetközi vízi­labdatornája. Belgrádi Partizán—Egri Dó­zsa NO (0:0, 0:0, 0:0 1:0) Szolnok, vezette: Keserű III. Partizán: Muskatirovics — Jankovics, Csukvas — San­dies — Tedeski, Sankovlcs, Zsivkovics, csere: Csolovics. Perisics, Schilják. — Edző: Csukvas. Eger: Denk — Rin­gelhann, Frank — Bólya — Pócsik, Utassi, Bodnár, csere: Katona. — Edző: Bárány i György. Góllövő: Sandies. Végig nagyiramú és Izgal­mas mérkőzést vívott a két csapat. A találkozó sorsát az döntötte el, hogy a Partizán emberelőnyből gólt tudott méteresből), Pintér II., Je­ges:, Tóth, Tóth. Nagy küzdelem folyt, több egyéni és páros kiállítással tarkítva. A kiegyenlített el9ő két negyed után a szolno­kiak irányítottak, Mindkét csatársor hadilábon állt a szerencsével. — Boros egy négyméterest kivédett. A já­ték képének a döntetlen fe­lelt volna meg. Jó: Kökény, Némpth, Tóth, illetve: Bo­ros Pintér, Koncz. A délutáni mérkőzések kü­lönösen izgalmasnak ígér­keztek, hiszen ekkor még három csapat küzdött az el­sőségért. Egri Dózsa—Bp. Honvéd 5:4 (1:3, 2:0, 1:0, 1:1) Vezette: Stoiljkovics (jugosz­Sok gól — gyenie játékvezetés az NB III-2S mérkőzéseken Az ’ NB Ill-ban szereplő csapataink többségükben ja­vuló formában játszottak. — Különösen a Szolnoki MTE és a Jászberényi Lehel sze­repelt jől. Utóbbi csapatban először kapott helyet az újon­nan igazolt csatár, Szántai. A volt NB Il-es Cegléd im­ponáló fölénnyel verte a gyenge napot kifogó Török­szentmiklósi Vasast. A tabella élcsoportjába Szolnok mellé betört a Jb. Lehel is. Feltűnő volt, hogy a Jb. Vasas mérkőzés kivé­telével ezen a vasárnapon gyengén működtek a játék­vezetők. Űgylátszlk ez alka­lommal rajtuk uralkodott el a tavaszi fáradtság. Megérdemelt győzelem Szolnoki MTE—Kecskeméti TE 3:0 (2:0) Szolnok, 1500 néző, vezet­te: Szarvas (Gregor Bara- nyi.) Szó. MTE: Sárkány — Sári L. Makai, Zalai — Borzi, Papp II. — Cs. Farkas Bán- hidi, Sári II., Pálmai, Kara- kas. Edző: Szántó József. — Kecskeméti TE: Vitkovics — Farkas, Fekete, Suhajda — Jónás, Vass — Lengyel, De­zsőik Laczi II., Barta, Gár­dái. Edző’ Kósa Károly. Az első akciókat a kecske­métiek vezették, és az egyik támadás során Barta futtá­ból alig lőtt fölé. A 13. perc­ben Sári II. fejesét Vitkovics nehezen tudta a kapufa se­gítségével hárítani. A iáték változatos, gyors volt. A 30. percben baloldali támadás során Kgrakas átadásába, a 16-oson belül Fekete kézzel beütött a 11-est Sári fi. ér­tékesítette. 1:0. A 40. perc­ben egy előreívelt labdát Sá­ri II. feiiel maga elé tett maid q? oiőic menten-' akart Fekete, a kimozduló Vitko­vics felett a saját kapujába küldte (öngól), 2:0. Szünet után is folytatódott az első félidőbeni nagy iram. Előbb Laczi II. szabadrúgá­sát védte Sárkány, a másik oldalon Pálmai lövését Vit­kovics kiejtette, de Vass szögletre mentett. A beívelt iabda Sári II. fejéről gólba tartott, de a gólvonalon álló Jónás fejéről kapu fölé pat­tant. A 60. percben Borzi szabadrúgását Sári II. nagy­szerű fejessel küldte a léc alá, 3:0. A kecskeméti csa­pat nem adta fel a harcot, több veszélyes támadást ve­zetett. A 78. percben a közé­pen kitörni akaró Dezsőfit Makai szerelés közben el­bújtatta. A játékvezető ki­állította a középhátvédet. — Utána még a két kapusnak volt egv-egy bravúros védé­se. Az MTF. ha nem is ilyen arányban, de megérdemelten nyerte a mindvégig kemény, sportszerű mérkőzést. Jó: Sárkány, Zalai. Sári II. és Bánhidi. illetve: Far­kas, Jónás. Dezsőfi és Gár­dái. A iátél^vezető több . hi­bát vétett, a kiállítás pedrt indokolatlan volt. B Gyenge védelem Makó—Martfűi MSE 5:2 (4:1 Makó, 800 néző, - vezette: Kiss J. Martfű: Németh — Száraz, Seres, Vízhányó — Sagáth. Szűcs - Mester, Mé­száros, Honti, Nagy II., Me­zőteleki. Jó talajú pályán a vendé­gek kezdték a mérkőzést. — Egy ellentámadásnál Sagáth 'abáról az elmozduló kapuc mellett a hálóba vágódott- a labda (öngól) 1:0. A gól után a kitörő Hontit “zabálytala- nul akasztatták. A büntetőt Seres kapufára küldte. Ez­után is Martfű kezdeménye­zett, de egy hazai előrevá­gott labdára Száraz és a bal­szélső rajtoltak, a 16-os vo­nalán összecsaptak, s a já­tékvezető 11-est ítélt, 2:0. Martfű nem adta fel a küz­delmet, egyre-má’sra vezette támadásait. A kitörő Hontit szabálytalanul választották el a labdától. A megítélt büntetőt Seres értékesítette, 2:1. Ügy látszott, hogy a ven­dégek meg tudják fordítani az eredményt, amikor a mér­kőzés kritikus pillanatában Seres óriási hibát vétett. Az ellenfél középcsatéra meg­szerezte tőle a labdát és máris 3:1. A következő per­cekben végleg megpecsételő­dött Martfű sorsa, mert a lesről induló Makacsit a já­tékvezető elengedte, s máris 4:1 volt az eredmény. Az 50. percben Honti rit­kán látott mesteri góljával még szépíteni • tudtak az eredményen, 4:2. A 86. perc­ben egv előrevágott labdát Seres ismét könnyelműen akart meglátszani. Makacsi megszerezte és a kifutó Né­meth feje felett a hálóba emelte, 5-2. Makó csapatából Marczika, Makacsi említhe­tő. Martfűbőt Mester, Hpnti •atéka dicsérhető.' Az eredmény kialakulásá­ban döntő volt a martfűi vé­delem bizonvtalansága. T. Z. ló csatár játék — biztos győzelem Jászberényi lehel-Mező- iiegyesi MEDOSZ 4:1 (2:0) Mezőhegyes, 800 néző, ve­zette Vörös Béla 'Szeged). — lászberényl Lehel: Sándor — Nagy 1., Pancsics, Novák — ,'ózsa, Pecha — Sáhta, Szán­tai, I ngöSi, Nagv II.. Fülöp. Edző: Korompai István. láv. Egri Dózsa: Denk — Rin- geihann, Frank — Bólya — Pócsik, Utassi, Bodnár, cse­re: Katona. Edző: Baranyi j György. Bp. Honvéd: Kö­kény — Vedlik, Papp - Né­meth — Albrecht, Tóth, Vó- czi, csere: Mohácsi, Boksái. Edző: Brandi Jenő. A gólok sorrendje: Tóth, Ringelhann (4 méteresből), Albrecht, Vá­czi, Utassi, Katona, Utassi, Németh, Utassi. Végig izgalmas küzdelem folyt. 3:l-es Honvéd vezetés ellenére az egriek lendületes és korszerű játékukkal ki­egyenlítettek, sőt a vezetést is megszerezték. Amikor pe­dig a Honvéd egyenlített, még a győztes gólra is tellett erejükből. — Jó: Ringelhann, Pócsik, Bodnár, illetve: Né­meth, Vedlik, Mohácsi. * Belgrádi Partizán—Szolnoki Dózsa 2:2 (1:0, 0:1, OH, 1:0) Vezette: Prágai dr. Partizán: Muskatirovics — Jankovics, Csukvas — Sandies — Tedes- ki, Sankovics, Zsivkovics, — csere: Csolovics, Perisics, Schilják. Edző: Csukvas. Dó­zsa: Boros — Pintér, Brinza — Pintér II. — Kuczora, Koncz, Jegesi. Csere: Kani­zsa: A gólok sorrendje: Schil­ják, Brinza, Brinza, Sandies. Nagy és változatos küzde­lem alakult ki a találkozón. A hazaiak nagyon idegesen játszottak. A vendégek pe­dig nyugodt adogatással kö­zelítették meg Boros kapu­ját. Az utolsó két negyedben úgy nézett ki, hogy a szolno­kiak megnyerik a mérkőzést és a tornát is. A Partizán azonban lelassította a játé­kot. Az utolsó percekben mintaszerű labdatartással si­került a döntetlent megtar- taniok. — Jó: Muskatirovics, Sandies, Csukvas, — illetve: Brinza, Pintér II., Kanizsa. A torna végeredménye 1. Partizán 3 1 2 - 5;4 4 2. Bp. Hon. 3 1 1 1 9:9 3 3. Szó. Dó: 3 1 1 1 9:9 3 4. Egri D. 3 1-2 9:10 2 A győztes csapat szép ólom­kristályvázát. a csapat tagiai és a vezetők pedig díszpla­kettet kaptak. A Lehel kezdte a játékot széllel szemben és rögtön tá­madott. A 8. percben Sánta elfutott, jobbszélről ügyesen beguntott. labdáját a tisztán álló Nagy II. kapta, aki egy testesei után az elmozduló kapus mellett 8 méterről az ellenkező sarokba lőtt, 1:0. Továbbra Is a Lehel táma­dott és a 10. percben Fülöp magas beadását Nagy II. alig fejelte léc mellé. Ezután mezőhegyest percek követ­keztek. Hosszú előrevágott labdákkal vezették támadá­saikat, de a Lehel védelem hárított. A 23. percben Szán­tai iveit1 szabadrúgása a ka-' pusról visszapattant Nagy II. elé, aki nem hibázott, 2:0. A félidő hátralévő részében mindkét csapat veszélyes tá­madásokat vezetett, de' a vé­delmek jól működtek. A má­sodik félidő heves mezőhe­gyes! támadásokkal kezdő­dött. A 49. percben Sándor elvetődve már fogta a lab­dát, de nem húzta maga alá és a mezőhegvesi iobbössze- kfttő kikannlazta a kezéből, vándor elrántotta a csatár lábát, a megítélt ll-est érté­kesítették, 2:1. A 60. percben Sánta elfu­tott, a tisztán álló Szántaihoz adott aki a batösszekötő he­lyéről erős .lövést adott a kapura, mely a kapus kezét érintve a hálóba vágódott. 3:1. A Lehel most már nyu- godtabban látszott. A 80. percben Fülöp beadására Szántai és a mezőhegyes! kapus egyszerre rajtolt. — Szántai érte el előbb a lab­dát, amit a kapus mellett el­húzott és kissé balra kisod­ródva nehéz szögbő' lőtt az üres kaoura. A minden rész­ben íobb Lehel liven arány­ban is rászolgált a győze­lemre. Jó- Nagv II. (a me­zőny legí obbía), Szántai Sán- *a és a két szélső hátvéd, il­letve: a közéofedezet és a •ibhszéleő. A 'áiékvezető ki­tűnően vezette a mérkőzési L. T. (Folytatás az 5. oldalon.) Elgondolkoztató vereség KOSÁRLABDA NŐI NB I. Csepel—Szolnoki Vörös Meteor 56:42 (28:18) Közgazdasági technikum, 200 néző, vezette: Lehóczki, Horváth Z. Csepel: Liptainé 4, Fodor 3, Triz 28, Sahin 6, Mihályi 7. — Csere: Fölki 7, Farkas 1. Vörös Meteor: Lő- rinezné 2, Szabó 2, Dávid 2, Fodor 15, Dobosné 15, csere: Pótári 4, Horgász 2, Bajusz, Zeller, Hérédi, Tóvizi. Tisztes vereségre számítot­tak a Meteor berkeiben, hi­szen Pogányné, majd Hor- váthné kiválása után Bíró sem állt a csapat rendelke­zésére. A játék képe azon­ban egész mást mutatott. A csepeli együttes várakozáson aluli teljesítményt nyújtott. Eléggé sablonosán játszot­tak, s egy átlagképességű csapat ininden megerőltetés nélkül győzni tudott volna ellenük. Sajnos, a Meteor­ban még ez az átlagképesség sem volt meg és egy biztos győzelmet engedtek ki a ke­zükből. A martfűi NB I-es kézilabdázók sikere a fővárosban Martfűi MSE—Ferencvárosi TC 16:14 (3:6) Budapest, Üllői üt, vezet­te: Shali. — Martfű: Varga, Tóth, Csabai 3, Horváth 6, Kesjár 2. Gállik 5, Gellér, — csere: Kordi, Rékasi. FTC: Kele R ák 2, Halmos 3, Ku­lik 2, Frigyesi L., Shommól C, Vitéz, csere. Kende, Osz- lalh, Várkonyi. Somhegyi. A mérkőzés a martfűiek tá­madásával indult, amit Hor­váth révén góllal fejeztek be. Gyors indításból egyen­lített az FTC. Az iram egyre fokozódott. A martfűiek igen jól adogattak a kapu előtt, amiből Gállik ért el gólt. 2:l-i-é vezettek a martfűiek. Halmos révén egyenlítettek a fővárosiak. 2:2. A játékve­zető kissé túlszigorúan két percre kiállított a martfűiek­ből. Az emberelőnyt kihasz­nálták, 4:2-re elhúzott az FTC. Szép átlövésből szépí­tettek a cipőgyáriak, 4:3. A félidő hátralévő részében áz FTC volt eredményesebb, és így 6:3-as vezetéssel ért vé­get a félidő. A második félidő a fővá­rosiak támadásával kezdő­dött, amit góllal fejeztek be, A martfűiek kissé kapkodva játszottak ekkor és ezt ki­használta az FTC, ll:5-re el­húztak. A cipőgyáriak nem vesztették el játékkedvüket, Nagyiramot diktálva, igye- keztek 1 edolgozni hátrányu- kát. Ez sikerült, mert 11:10- re felzárkóztak. Ojabb ETC gól következett, 12:10. A martfűiek továbbra is roha­moznak, 14:14-re alakult at eredmény. Az utolsó öt percben a martfűiek vették át a vezetést 15:14-re. Gyors indítás és máris zörgött az FTC hálója. 16:14. Ez egyben a végeredményt is jelentet­te. Amikor a tótékvezető a mérkőzés végét jelezte, bol­dogan Ölelkeztek össze a martfűi játékosok. Nem várt meglepetést okoz­tak a fővárosban. A csapat minden tagja dicséretet ér­demelt azért a csupaszív já­tékért, amit nyújtottak. Javuló színvonal, szép mérkőzések így lehetne röviden jelle­mezni a Szolnokon ’lebonyo­lított megyei egyéni asztali­tenisz bajnokságot. Külö­nösen az ifjúsági számok­ban volt sok induló- Emel­lett a felnőtt számokban is elég sokan vetélkedtek. Így például a férfiúknál mint­egy negyvenen álltak asz­talhoz! Az egyes számokban az alábbi helyezési sorrend alakult k Női egyéni: I. Molnár Györgyné (Szó. MÁV). Női páros: 1. Bíró—Győriné (Szó. MÁV) Vegyespáros: 1. Reisz Tibor (Szó- Honvéd) — Kunráthné (Szó.. MÁV)- Férfi egyéni; 1. Szabados Miklós (Vízügy MEDOSZ). Férfi páros: 1. Zsigmoijd — Szabados (Vízügy ME- DOSZ). Ifjúsági fiú: 1. Galláth (Mezőtúr). Ifjúsági leány egyéni: 1( Tóth (Mezőtúr). Mólnál Györgyné a női megyei uajuok CfpSö|