Szolnok Megyei Néplap, 1961. október (12. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-25 / 252. szám

1961. október 25. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 A Szolnoki Dózsa is nevezett a vízilabda MNK-ra November 5-én kezdődik a minden évben megrendezés­re kerülő vízilabda Magyar Népköztársasági Kupa küz­delme. Ezúttal tizenegy I. osztályú és három II. osztá­lyú csapat nevezett. A rész­vevők között találjuk az öt­szörös magyar bajnok Szol­noki Dózsa együttesét is. r A szolnokiakon kívül még a következő csapatok indul­nak: U. Dózsa, MTK, Bp. Spartacus, BVSC, FTC, Cse­pel Autó, Egri Dózsa, Vasas Izzó, Bp. Honvéd, Vasas, Ti­pográfia, Szentesi Kinizsi, Budai Spartacus. Uj sportág Szolnokon Lehet jelentkezni háromtusára A Megyei Ifjúsági Sportbizott­ság és az MHS megyei elnöksége felhívással fordul Szolnok város sportkedvelő fiataljaihoz, hogy akik kedvet éreznek magukban, jelentkezzenek háromtusázónak. Ez a sportág pisztolvlövészetből, terepfutásból és úszásból, tevődik össze. Az úszók oktatását Gulyás János, a Szolnoki MÁV úszómes­tere, a terepfutókat Biber Pál. a Verseghy Gimnázium testnevelő tanára, a lövészeket pedig Dénes Pál, a Megyei Lövész Szövetség elnöke, az MHS lövészcsapatának A hét A megyei labdarúgó baj­nokság heti fordulója alap­ján. Csurgó (MAFC) — Sz. Kiss (T. Vasas), Kovács (Ti- szaföldvár), Tasi (MAFC) — Tapodi (Nagykunság), Sági (Tiszaföldvár) — Darvasi (T. Vasas), Hamar (Szó. Vasutas), Bóta (Karcag), Nagy II. ((MAFC), Diós (Tiszaföldvár). Dicséretet érdemelnek még: Kapusok — Lauer (Vasutas), Farkas (Nagykunság). — Hát­versenyzője oktatja majd. A há­romtusa szakosztály irányítója Dugonics Pál, a szolnoki Rákóczi úti iskola testnevelő tanára lesz. A legjobb szakemberek foglalkoz­nak majd a jelentkező fiatalok­kal. Jelentkezhetnek 15 évtől (felső korhatár nélkül), nemre való te­kintet nélkül mindazok, akik kedvet éreznek magukban a há­romtusa iránt. Az első toborzóra ma kerül sor. du. 15 órai kezdet­tel Szolnokon, az MHS lőtéren. védek — Nagy II. (Jákóhal- ma), Molnár (Mezőtúri Hon­véd), Palotai (Vasutas), Tö­rök I. (MAFC), Kudecz (Me­zőtúri Honvéd), Zsíros (Kar­cag), Bállá (Tiszaföldvár), Egei I. (MAFC). — Csatárok: Kozmóczky (Jákóhalma), Lu­kácsi (Jákóhalma), Kós (Kar­cag), Kiss (T. Vasas), Simpn (Vasutas), Máté (MAFC), Bo­dor (Nagykunság). Tovább javult a csatár játék a megyei labdarúgó bajnokságban A megyei labdarúgó bajnokság október 22-i fordulójában legna­gyobb meglepetés a Nagykunsá­gi MEDOSZ győzelme a harma­dik helyezett Karcagi MEDOSZ ellen. Arra sem sokan számítot­tak, hogy a második helyezett T. Fáklya mindkét pontot leadja a tabella alsó felében tanyázó jász­apátiaknak. Ebben a fordulóban ismét javuló csatárteljesítmé­nyekről számolhatunk be. Az ok­tóber 8-i fordulóban 3.3, az októ­ber 22.-i fordulóban pedig már 4:1 volt a gólátlag. Igaz, még mindig öt csapatunk volt, amely egyet­len gólt sem tudott rúgni. Tudó­sítóink az alábbiakban számolnak be a mérkőzésekről: NAGY GÓLHELYZETEKET HAGYTAK KI AZ ÜJSZÁSZIAK Mezőtúri MAFC—Űjszász 6:0 (2:0) Üjszász, 300 néző. Vezette: Ha­mar. Mezőtúr: Csurgó — Tasi, Török I., Veres — Egei I., Török ÍI. — Csete, Gombás III., Gombás I., Nagy II., Máté. Edző: Magyar Zoltán. Üjszász; Kelemen — Zi- monyi, Bakó, Simon — Nagy, Polónyi — Szurmai, Molnár, Ko­vács, Farkas, Kővári. Edző: Var­ga János. Az első percekben úgy indult a játék, hogy az újszászi csapat nyeri ezt a mérkőzést, azonban már az első két percben három nagy gólhelyzetet hagytak ki. A 26. percben kapushibából a me­zőtúriak szerezték meg a veze­tést, Török II. révén. Ezután is Üjszász maradt fölényben. A 33. percben ll-eshez is jutottak, amit azonban ismét kihagytak. Bakó lövését a mezőtúri Csurgó védte. Ez a mezőtúriakat még jobban fellelkesítette és a 43. percben Gombás III. révén megszerezték a második gólt. Fordulás után újból támadás­ba lendült az újszászi együttes, de ekkor már mindjobban kidom­borodott a mezőtúriak jobb erőn­léte és technikája. A 67. percben Nagy II., a 72. percben Csete lőtt gólt. 4:0. A játékvezető Üjszász teljes szabályos gólját, amit a kapus be védett, nem adta meg. Ezután az újszászi csapat teljesen összeroppant és a 77. percben Máté újabb gólt lőtt. A 83. perc­ben túlszigorúan a játékvezető ll-es ítélt a mezőtúriak javára, amit azonban a mezőtúriak nem értékesítettek. A 85. percben Cse­te állította be nagyszerű góljá­val a végered ménjét. 6:0. Jók: Csurgó, Török I., Egel I., Nagy II.. Máté, illetve: az újszá­szi együttesből csak Farkas és Kovács lelkes játékát lehet meg­említeni. A játékvezető a mérkő­zésen két teljesen szabályos gólt nem adott meg. Üjszász ifi—Mezőtúr ifi 1:1. — Varga — Előkészület a kézilabdázáshoz A FORDULÖ MEGLEPETÉSE Nagykunsági MEDOSZ— Karcag 2:0 (0:0) Kisújszállás, 300 néző. Vezette: Horváth. Nagykunság: Farkas — D. Kiss, B. Nagy, Polgár — Tapo­di, Blaskovics — Fodor. Kiss, Kecse, Cs. Nagy, Bodor. Karcag: Kiss — Soós, Zsíros, Székely — J. Nagy, Tamai — Pallagi, Koós, Bóta, Kovács I., Kovács II. A kunsági rangadó jóiramú, iz­galmas mérkőzést hozott. Mind­járt a helyi csapat lépett fel tá­madólag. Mintaszerű adogatás után Cs. Nagy 10 méterről a ka­pusba bombázott. Két szöglet is jelezte ebben a játékidőben a A HAZAI VÉDELEM Honvéd Szabó Lajos SE— Kunszentmárton 2:0 (2:0) Mezőtúr, 200 néző. A HSE az alábbi összeállításban lépett pá­A Szolnoki MÁV hét, a Jászberényi Vasas négy, a Martfűi MSE atlétái pedig egy bajnokságot nyertek a megyei váltóbajnokságon Martfűn rendezte meg a Megyei Atlétikai Szövetség a megyei ser­dülő, ifjúsági és felnőtt férfi és női váltófutó bajnokságot. A ver­seny a Martfűi MSE jól előkészí­tett pályáján, kiváló rendezés mellett zajlott le. A Szolnoki MÁV, a Jászberényi Vasas (Lehel Vezér Gimnázium), a Martfűi MSE, a Szolnoki 605. ITSK és a Tiszaföldvári Gimnázium csapa­tai vettek részt a versenyen. Üj színt jelentett a megyei bajnok­ságon a tiszaföldvári gimnazis­ták indulása. A felnőtt férfiak versenyében a Szolnoki MÁV és a Martfűi MSE csapatai versengtek. Két szám­ban a MÁV, a 4x800 méteren pe­dig a martfűi atléták bizonyultak jobbnak. A férfi ifjúságiak ver­senyében a Jászberényi Vasas (lehel Vezér Gimnázium) csapa­ta győzedelmeskedett valamennyi számban. 4x400 méteren a tisza- földváriak megelőzték a Szolnoki MÁV együttesét. A serdülő fiúk csoportjában a Szolnoki MÁV és a Jászberényi Vasas (Lehel Ve­zér Gimnázium) csapatai győztek. A nők versenyét minden kor­csoportban és számban a Szolno­ki MÁV atlétái nyerték. Megyei serdülő csúcsot futott a Csikós— Szunyogh—Hasznos—Barta össze­állítású 4x100 méteres Szolnoki MÁV váltó, örvendetes javulás tapasztalható a Jászberényi Va­sasnál, ahol a gimnázium a Vasas színeiben versenyezteti diákjait a város atlétikai sportjának fellen­dítése érdekében. EREDMÉNYEK: 4x100 m felnőtt férifak: 1. Szó. MÁV (Oros F.—Balassy—Tóth A. MSE (Vasas—Rékáéi—Kővágó— Dávid) 48.2 mp. 4x100 m férti ifjúsági: 1. Jász­berényi Vasas (Kovács—Torda— Lénárd—Háfra) 47.3, 2. Szó. MÁV 52.7. 3. Szó. 605. ITSK 54.0 mp. 4x100 m férfi serdülő: 1. Jász­berényi Vasas (Szeles—Madarassi —Károlyi—Kiss) 49.8, 2. Szó. MÁV 49.9, 3. Szó. ITSK 52.0 mp. 4x400 m férfi felnőtt: 1. Szó. MÁV (Oros—Kocsondi—Balassy— Czinege) 3:39.5, 2. Martfűi MSE 3:51.4 p. 4x100 m férfi ifjúsági: 1. Jászbe­rényi Vasas (Kovács—Torda—Lé­nárd—Háfra) 3:59.9, 2. Tiszaföld­vári Gimnázium 4:04.1, 3. Szó. MÁV 4:10.4 p. 4x400 m férfi serdülő: 1. Szó. MÁV (Blazsek—Kálmán—Bakos— Krasznai) 4:04.4, 2. Szó. 605. ITSK 4:11.6, 3. Jászberényi Vasas 4:14.0 perc. 4x800 m férfi felnőtt: 1. Martfűi MSE (Rékasi—Vass—Vörös—Dá­vid ) 8:52.4, 2. Szó. MÁV 9:10.2 p. 4x800 m férfi ifjúsági: l. Jász­berényi Vasas (Kovács—Járásdi— Lénárd—Háfra) 10:58.9, 2. Szó. 605. ITSK 10:59.0, 3. Tiszaföldvári Gimnázium 11:12.3 p. 4x100 m női ifjúsági: 1. Szó. MÁV (Balogh—Cseh—Császi K.— Császi G.) 52.6*. 2. Szó. 605. ITSK 69.8 mp. 4x100 m női serdülő: 1. Szó. MÁV (Csikós—Szunyogh—Hasz­nos—Barta) 52.8 mp (megyei ser­dülő csúcs), 2. Jászberényi Vasas 59.2, 3. Szó. MÁV „B” 59.2 mp. 4x200 m női ifjúsági: 1. Szó. MÁV (Balogh—Cseh—Császi K.— Császi G.) 1:53.8, 2. Szó. 605. ITSK 2:37.8 p. 3x400 m serdülő leány: 1. Szó. MÁV (Szunyogh—Csikós—Brandt) 3:32.5, 2. Szó. MÁV „B” 3:38.8, 3. Jászberényi Vasas 3:41.9 p. Amiről érdemes beszélni —Tóth B.) 45.7 mp, 2. Martfűi erőnlétük, is. A legutóbbi őszi vasárnapon a szép időjárás kedvezett a sport­kedvelőknek. A martfűi női kézilabdás lá­nyok például Gyöngyössolymosra látogattak el, hogy kellőképpen felkészülhessenek a hét végén kezdődő, az NB 1.-be jutásért folyó osztályozó mérkőzésekre. Jó játékkal 7:0-ra győzték le a gyöngyössolymosi leányokat. Ez­után a helyi fiúkkal mérték ösz- sze tudásukat. Ha ki is kaptak ll:4-re, megmutatták, hogy „he­lyén van a szívük” és kiváló az HIRDETÉSI DIJAK: Apróhirdetés szavanként hétköznap 1.— Ft, vasárnap 2.— Ft (a legkisebb hirdetés tíz szónak számít). Keretes: 1 hasáb szélességben mm-ként 2.50 Ft hétköznap — és vasárnap 3.— Ft. Törökszentmlklós sakkozód és röplabdázói ezúttal Karcagon sze­repeltek. Mindkét csapat sport­szerű küzdelemben aratott győ­zelmet, szerzett örömet híveinek és megbecsülést sportágának. Az atlétikát kedvelők nagy tábora ezúttal Martfűre rándult ki, hogy eldöntse, melyik is a megye leg­jobb csapata a váltóbajnokságon. Nagy ünneplésben volt ezalka- lommal részük a martfűi NB li­es férfi kézilabdázóknak is, akik az idény utolsó mérkőzésén nagy harcot vívtak az NB I-be jutásért. A Miskolci VSC együtesét 27:7 arányban győzték le. A Mezőtúri MAFC labdarúgói örömmel tettek eleget az újszászi meghívásnak, hiszen nem keve­sebb, mint hat góllal terhelték meg a hazaiak hálóját. Elképze­lésüknek megfelelően „pontosan” érkeztek haza. Nem bánták meg „társasutazásukat” a Szolnoki MÁV NB n-es tartalékcsapatának tagjai sem, hiszen Kunhegyesen hosszú idő után ismét győzni tud­tak. A szurkolók viszont éppúgy örültek Kunhegyesen, mint Tö- rökszentmiklóson a sok gólnak, amit játékosaik rúgtak. Csak ép­pen annak nem, hogy a kapot­tak között „potyajellegű” is volt. Persze egy ilyen szép vasárna­pon nem történhet minden a szurkolók kedvére. Nem így vé­lekedtek a jászárokszállási, k Me­zőtúri Honvéd, a Jászapáti, a Nagykunsági MEDOSZ játékosai és szurkolói. Ha csak azt vesz- sziik figyelembe, hogy a két baj­noki pontot úgy szerezték meg, hogy egvetlen gólt sem kaptak, akkor elmondhatjuk nyugodtan, hogy e vasárnapon teljesen ..ki­derült” számukra. Szép idő fo­gadta őket a sportpályán, a mér­kőzés végén pedig igen derűs hangulatban távozhattak. Nagykunsági MEDOSZ fölényét. Fokozatosan Karcag is feljött, de csatáraik lövését nem kísérte szerencse. Szünet után a vendégek kezd­tek jobban. A helyi csapat jó védelme azonban minden táma­dást idejében visszavert. Sőt Tapodi előrevágott labdájával Bo­dor a Nagykunságiaknak meg­szerezte a vezetést. 1:0. Ügy lát­szott, marad az eredmény, ami­kor Cs. Nagy nem várt lövésével 2:0-ra állította be a végered­ményt. Nagykunság ifi—Karcag ifi 1:0. — Németh — SZEREZTE MEG” A KÉT PONTOT lyára: Novák — Molnár, Kudecz, Kalocsai — Varga. Nádasi — Kreisz, Márkus, Túrái, Sedbán, Lukács. Húsz percen keresztül a ven­dégek rohamozták a Honvéd ka­puját, de a védelem jól állt £ iábán és eredményt nem tudtak elérni. A 22. percben Kreisz át­adásából Túrái a védőktől szo­rongatva megszerezte a vezetést. A 35. percben Selbán átadásával Márkus elfutott és nagyon szép gólt lőtt. A 2 iO-ás vezetés útárt a Honvéd csatársora leállt és a vendégek ..irányították a játékot. A Honvéd védelmének köszönhe­tő, hogy itthon maradt a két baj­noki pont. Jók: Molnár, Kalocsai, Kudecz, illetve: a vendégek hali­jai és balszélsője. A játékvezető működésével mindkét féd elégedett. — Tassy -** IGAZSÁGOS DÖNTETLEN Tiszaföldvár—Szolnoki Vasutas 1:1 (0:0) Tiszaföldvár. 400 néző. Vezette: Fülöp I. (Gyula). Tiszaföldvár: Tóth — Szécsi, Kovács, Pete — Bállá, Sági — Tálas, Bíró II., Ká- vási, Bóka, Diós. Edző: G. Kiss István. Szó. Vasutas: Lauer — Varga, Palotai, Retkes — Kovács, Kálmán — Cseh, Hamar, Hárs­hegyi, Debreceni, Simon. Edző: Nagy Béla. Alacsony színvonalú, lanyha iramú mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a ha­zaiak játszottak valamivel job­ban. Ekkor Lauer két nehéz lab­dát is védett. A második félidő­ben kiegyenlített lett a játék. A A vezetést a 75. percben Diós kö­zeli nagy lövésével a hazaiak sze­rezték meg. A 80. percben azon­ban váratlan ellentámadás révén Hamar mintegy 10 méterről a bal alsó sarokba fejelt. A látottak alapján egyik csapat sem érde­melt győzelmet. Jók: Kovács, Bállá, Sági, Diós, illetve: Lauer, Palotai, Hamar, Simon. Fülöp I. játékvezető jól bíráskodott. Tiszaföldvár ifi—Szó. Vasutas ifi 2:1. Verbók Attila » ,-! <4 J » plI I p Wmjm Nagy esemény színhelye lesz szombat és vasárnap a kun­hegyest sportpálya. Ugyanis ekkor rendezik meg a járás iskolásainak körzeti kézilabda bajnokságát. Ez alkalom­mal használják először a jó sportmunkájuk jutalmául ka­pott kézilabda felszerelést. Rádiószerelés, krónikázás, fotózás az úttörőház szakkörein MEGÉRDEMELT GYŐZELEM Törökszentmiklósi Vasas— Jász jákóhalma 6:3 (3:1) Törökszentmiklós. Vezette: Kiss F. (Debrecen). T. Vasas: Mák — Sz. Kiss, Balázs, Fekete — Szed- lák, Hanák — Darvasi, Bana, Ka­tona, Szabó, Kiss. Edző: Selmeczi János. Jász jákóhalma: Nagy — Muhari, Nagy II., Fodor — Ko­vács, Farkas — Kozmóczki, Lu­kácsi, Koppány, Urbáné Kiss. Edző: Schmidt Rezső. A vendégek vezették az első tá­madást és az 5. percben Lukácsi megszerezte a vezetést. 0:1. öt percei később Darvasi egyenlített. 1:1. A félidő utolsó öt percében két gólt szerzett a Vasas Katona, illetve Kiss révén. 3:1. Fordulás után az 52. percben újból Kiss volt eredményes. 4:1. Az 58. perc­ben jákóhalma! támadásnál Koz­móczki 4:2-re szépített. Továbbra is a Vasas volt fölényben és Dar­vas! fejese jutott a hálóba. 5:2. Ezután Kozmóczki talált Mák ka­pujába. 5:3. Végül Kiss állította be a végeredményt. 6:3. A válto­zatos mérkőzésen a Vasas ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. Jók: Sz. Kiss. Darvasi. Kiss.. — illetve: Kozmóczki. Lukácsi, Nagy n. A iátékveeztő kifogásta­lanul működött. T. Vasas ifi— Tnczjákóhalma ifi 7:1. Magas László Huszonegy szakkör kezdte meg működését a szolnoki Üttörőházban. Minden paj­tás megtalálja közöttük a kedvére valót, azt, ami haj­lamainak legjobban megfe­lel. A legtöbben talán mégis a rádió szakkört választot­ták, 78 fiú jelentkezett erre a foglalkozásra. Mert van-e izgalmasabb dolog, mint mi­kor az „ember” a fejhallga­tót a fülére teszi és saját ké­szítésű rádióján először hall­ja meg a Pétőfi adón a be­mondó hangját: „Most a gyermekrádió műsora követ­kezik...” Serényen mozognak a gyer- mekujjak, szorosan simul egymás mellé a papundekli hengeren a finom selyemmel burkolt drótszál. Készül a tekercs a sok kis rádióhoz... Persze, nem olyan díszes dobozos, széthúzott hullám­sávú, hangsávos világvevőket készítenek itt az úttörők, mint , amilyet a boltok­ban lehet kapni. Nem! Apró „ferit”-antenna, zseblámpa­elem, kondenzátor, tranzisz­tor; egy felnőtt markában el­fér az egész, mégis tisztán és erősen lehet vele „fogni” a „Petőfit”. — Év végére a kezdők is tudnak majd ilyet készíteni — mondja Halász István, volt rádióstiszt, a szakkör vezetője. A sok szakkörből azonban nemcsak ennek az egynek vannak órái ma, az emele­ten a krónikások tartanak összejövetelt. Az előbbivel ellentétben itt zömével lá­nyokat találunk. A csukott ajtón áthallatszik friss, erős­hangú énekük: „Jöjj sorainkba, együtt [lépünk, egy akarattal egyet [védünk: békét...” Az asztal végéről Németh Éva irányítja a csoportot. November 7-re készülnek a dalokkal, egymás után hang­zik fel a „Pajtás, pajtás”, a „Zengjük a dalt” s végül az „Ej uhnyem” — oroszul. Vitoris Anna, a csapat leg­jobb szavalója Tóth Gyula: Ünnep a faluban című ver­sét tanulja. A nagy fehér- masnis kislány nemcsak sza­valótehetség, emlékezőképes­sége is rendkívüli. Hanem az igazi feladata nem ez a szakkörnek. Cson­tos Sándor irodalomszakos tanár — aki tíz éve foglal­kozik a szakkörökkel — tá­jékoztat bennünket a csoport munkájáról. — Az idén Ilosvai Sely­mes Péter, régi krónikás éle­tét dolgozzuk fel. Másik nagy munkánk a minden hónap­ban megjelenő faliújság szer­kesztése. Ehhez előzetesen riportírást tanulnak a pajtá­sok. Riportokat készítünk a csapatfoglalkozásokról s a legjobbakat a „Nagy Króni­kás Könyvben” helyezzük el, rajzokkal illusztrálva. Közös színház- és mozilátogatásokat is szervezünk, amelyeket együttes bírálat követ. Vá­lasztunk egy ügyészt, aki a hibáit, s egy ügyvédet, aki a jó oldalait ismerteti a lá­tottaknak. A többiek ezután eldöntik, kinek miben volt igaza. A kritikai érzékük, íz­lésük fejlődik így a pajtások­nak. Egy szobával arrább a fo­tósok lassan mozgó árnyai hajolnak a nagyítógép fölé. Üjra átéljük a nyár vidám, napsütötte óráit, a fürdés örömét, a hosszú sétákat az erdők dúslombú fái között... Mert ez is egyik haszna a szakköri foglalkozásoknak Rákapat a rádiószerelés (és hallgatás!), az írás, a fotó­zás jó ízére és hosszú pihe­nőnapokon, vasárnap dél­utánokon nem kell a fiatal lánynak, fiúnak törnie a fe­jét: vajon mivel is űzzem el az unalmas órákat?... — kemény — ( apróhirdetések) ALLAS A helyesírás SZABÁLYAIT JÓL ISMERŐ GÉPÍRÓN ÖT KE­RESÜNK. JELENTKEZÉS A NÉP­LAP KIADÓHIVATALABAN. EGY fő lakatos szakmunkást fe! veszünk. Budapesti Közúti Üze­mi Vállalat Építésvezetősége — Szolnok, Vöröshadsereg út 4. CUKRÁSZT, szolnoki és karca­gi munkahellyel felvesz a Szol­nok és Vidéke Vendéglátóipari Vállalat. Működési bizonyítvány szükséges. Jelentkezés: Szolnok, Ságvári Endre út 7, áruforgalmi osztály. Utazási költséget csak alkalmaztatás esetén térítünk. A TÓSZEGI Földművesszövetke­zet igazgatósága ruházati boltve­zetőt keres, a tószegi ruházati boltjába, — több mint félmillió raktárt készlettel rendelkező üz- i letbe. Erkölcsi és működési bi­zonyítvány szükséges, azonkívül legalább két évi szakmai gyakor­lat és segédlevél. KŐMŰVES és ÁCS SZAKMUN­KASOKAT meghatározott időtar­tamra azonnal felveszünk. Étke­zést és kollektív szállást biztosí­tunk. Jelentkezni lehet a Héki Állami Gazdaság központjában. Martfűn. SZOLNOK megyei állami gazda Ság keres többéves gyakorlattá rendelkező állategészségügyi szak­segédet, egyszemélyben inszemi- nátort. Lakás van. fizetés megál­lapodás szerint. Leveleket „Álla­mi Gazdaság 50” jeligére a ki­adóhivatalba kérjük küldeni. A PUSZTABANREVEI Állami Gazdaság mezőgazdasági techni­kumot végzett munkavállalókat alkalmaz gyakornoki munkakör­be. Jelentkezni lehet a gazdaság központjában. GYAKORLOTT gépipart techni­kust felveszünk. Szolnoki vas és Faipart KTSZ, Ostor utca 1. EGYÉB AKVÁRIUMOK, díszhalak és nö­vények eladók. Szolnok. Guten­berg tér 2. sz. III. emelet. MEZOGAZDASAGI kosarakat, udvarseprő kötegeket megren­delésre szállít: Túrkevei Tsz-ek önálló Vállalata. MENYASSZONYI csokrok válto­zatos kivitelben, cserepes és vá­gott virágok állandóan kapha­tók. Halottak napjára koszorúk, csokrok, virágok nagy válasz­tékban; kapható és előjegyez­tethető a Törökszentmiklósi Köz­séggazdálkodási Vállalat virág kertészetében. Telefon: 222. \^vvoK«!r