Szolnok Megyei Néplap, 1961. szeptember (12. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-20 / 222. szám

SZOLNOK MEGY« NfftAr 1961. szeptember -ö Hármas (orökszenímiklósi STOzelem az Ifi női lőrvívn versenyen I. Vájná J., 2, Faragó, 3. 'Farkas Vasárnap a Szolnok megyei Vívó Szövetség országos ifi női tör- és ifi kardvívó versenyt rendezett a Törökszentmiklósi Bercsényi Miklós Gimnázium tornatermében. Nevezés Szol­nokról, Szentesről és Csongrád- ról érkezett a helyieken kivül. Bár a szezon eleje miatt arány­lag kevés induló volt, jó ver­senyt láthattunk. Nagy küzde­lem folyt a döntőbe jutásért és a helyezésekért. A női tőr elő- mérkőzésen a továbbjutás mind a két csoportban holtversennyel dőlt el. Hasonlóképpen a döntő­ben az első hely sorsa is. A kardversenyről elöljáróban el kell még mondani, hogy a tö- rökszentmlklóslak tulajdonkép­pen tőrözők, b csak néhány nap­ja forgatnak kardot. Ennek elle­nére nem keltettek csalódást, szoros küzdelmeket vívtak mind az előmérkőzéseken, mind pedig a döntőben. A női tőrversenyen hármas tö­rökszentmiklósi győzelem szüle­tett. A verseny kezdetétől jó for­mában vívó, s igen jó találati arányt elérő Vájná Judit megér­demelten szerezte meg az első helyet. Mind a körben, mind a holtversenyben 4:1 arányban győzött a második helyezett Fa­ragó Agnes ellen. Vájná erőtel­jes egyre gyorsuló vívása ellen nem talált megfelelő ellenszert. Egyébként jól és szépen vív. — Mind a ketten e—6 győzelmet szereztek. Farkas Anna kitűnő találati aránnyal, S győzelemmel került a harmadik helyre. Gyor­sasága megtartása mellett ja­vult a pengevezetése. Szentlstvány Éva szép testtáj tással vívott. Négy győzelmet szerzett, s negyedik lett. Szorgal­masabb edzéssel hamarosan kl» tűnő eredményeket érhet el. Vájná Edit 3 győzelemmel, s két 4:3 arányú vereséggel végzett az ötödik helyen. Növekvő önbi­zalommal vív. J61 fejlődik. Seller Magdolna 3 győzelem­mel 9 kapott találattal és két 4:3 arányú vereséggel végzett a ha­todik helyen. Rövidek a táma­dásai és visszaszúrásai. Duda Mária 1 győzelemmel és két 4 a arányú vereséggel lett hetedik. Nem bírta eléggé a ver­senyt fizikailag. A kardversenyen a legjobb he­lyezést a megyebeli vívók közül Munkácsi István (Szolnoki MÁV) érte él, aki hosszabb kihagyás után most Indult Ismét verse­nyen. Négy győzelmet szerzett, s volt egy 5:4 arányú veresége is. Katona Ferenc t győzelemmel, s jobb találati aránnyal végzett az ötödik helyen. Ezenkívül volt egy 5:4 arányú veresége is. A kardot stílusosabban forgatta, mint a tőrt. Vaday Sándor 2 győzelemmel rosszabb találati aránnyal került a hatodik helyre. Inkább szúr, mint vág. nókus győzelem nélkül hetedik lett. A döntő azért olvadt hét főre, mert Berczelly Sándort, a Szen­tesi Vasutas vívóját a vezetőbíró kizárta a további küzlelemből sportszerűtlen magatartása miatt. VÉGEREDMÉNY Női tőr: 1. Vájná J. (Török­szentmiklósi 6 gy, 2. Faragó (Tö­rökszentmiklósi 6 gy, 3. Farkas (Törökszentmiklósi 5 gy. 4. Szent­lstvány (Szó. MÁV) 4 gy, 5. Váj­ná E. Tödökszentmiklós) 3 gy, 4 kt. 6. Seller (Törökszentmiklósi 3 gy, 9 kt, 7. Duda (Törökszent­miklósi 1 gy, 8: Sárándl (Szentes) o gy. Ifi kard: I. Fáy (Csongrádi E gy, 2. Munkácsi (Szó. MÁV) 4 gy, 4 kt, 3. Csík (Szentes) 4 gy, 11 kt, 4. Simon (Szentes) 3 gy, 5. Katona (Törökszentmiklósi 2 gy, 7 kt, 11 at, 6. Vaday (Török­szentmiklósi 2 gy, 7 kh, 7 at, 8. Dókus (Törökszentmiklósi 0 gy. Berczelly kizárva. J. J. A megyei labdarúgó bajnokságért A megyei labdarúgó bajnokság szeptember 17-1 fordulójában már eredményesebbek voltak a csatárok. Az előző forduló 2.5-ös gólátlagával szemben most 3.5-oe eredményt értek el. Egyetlen o*a- patunk volt, amely nem szerzett gólt e vasárnapon, az Üjszászl Vasutas. A Tiszaíöldvár—Mező­túri MAFC mérkőzés a 85. perc­ben félbeszakadt, amlkoris a Já­tékvezető sportszerűtlenség miatt a MAFC kapusát kiállította és az nem akarta elhagyni a Játék­teret. Tudósítóink az alábbiakban számolnak be a mérkőzésekről: .lászjákóhalmai Spartacus— Szolnoki Vasutas 3:1 "(1:1) Jászjákóhalma, 500 néző. Vezet­te: Polgár (Farkas—Parádi). Jász- jákóbalma: Nagy I. — Muhart, Kovács, László — Fodor, Nagy II. — Farkas, Kozmóezky, Luká­csi, Hoppál, Urban. — Szolnok: Lauer — Retkes, Palotai, Simon — Kálmán, Mészáros — Varga, Cseh I„ Bíró, Hárshegyi, Hor­váth. Nagy becsvággyal kezdett mind­két csapat. A helyiek nagy iram­mal rohamoztak, de a szolnoki védelem — Lauerral az élen — mindent hárított. A 31. percben egy gyors ellentámadás során Cseh I. a hálóba bombázott. 0:1. A 35. percben Kozmóezky egyen­lített. 1:1. Fordulás után, a 65. percben Kozmóezky 2 :l-re alakí­totta az eredményt, míg a 72. percben Farkas Lauer felett a hálóba küldte a labdát. 3:1. Hazai fölénnyel ért véget a mérkőzés. — A Jobb erőnléttel rendelkező partacus megérdemelte a győ­zelmet. Jók: Nagy I., Fodor, Nagy II., Kozmóezky, Lukácsi, — Illetve: Lauer, Palotai, Simon, Varga. .«ászjákóhalma ifi—Sz.o. Vasutas Ifi 2:0 (1:0). — sas — Tiszaíöldvár—Mezőtúri MAFC 2:1 (1:0) Tiszaíöldvár, 600 néző. Vezette: Ffocsondi. Tiszaíöldvár: Tóth — Bíró II., Kovács, Pete — Bállá, Sági — Eszteró, Nyitrai, Kávási, Bóka, Tálas. Édzö: G. Kiss Ist­ván. MAFC: Csurgó — Tassi, Tö­rök I., Veres — Nagy, Török II. — Balogh, Csete, Gombás I., Gombás Hl., Máté. Edző: Magyar Zoltán. Végig a hazai csapat irányítot­ta a játékot. A vezetést Eszteró szerezte meg. 1:0. A 70. percben szabadrúgással Veres egyenlített. A 83. percben tiszaföldvári szög­let után Veres fel akart szabadí­tani, de labdája lecsúszott és a léc alá vágódott, öngól. 9:1. A gól után a MAFC játékosok köz­refogták . a játékvezetőt, többen rángatták és lökdösték. Ebben Csurgó kapus járt élen. amiért a játékvezető kiállította őt. A ka­Búcsú egy igaz sportembertől Szeptember 17-én tragikus hir­telenséggel — a Mezőtúri MAFC —Tiszaíöldvár labdarúgó mérkő­zés főrendezői kötelességének teljesítése közben — elhunyt Ba­logh Lajos, 48 éves tiszaföldvári lakos. Balogh Lajos hosszú éveken keresztül a Szolnoki Járműjaví­tóba járt be dolgozni Tiszaföld- várróL Munkahelyén is becsület­tel helytállt, amit több Ízben ka­pott „kiváló dolgozói” oklevelei is tanúsítanak. A sportéletben, mint a községi, majd a termelő­szövetkezeti sportkör főrendezője munkálkodott. Igazságos, családját és munka­társait őszintén szerető és tisz­telő ember volt. Nehéz tudomá­sul vennünk, hogy Balogh La­jos elvtársunk nincs többé kö­zöttünk. Búcsúzunk tőled, ked­ves Balogh elvtárs, s emléked soha nem felejtik el elvtársaid, sporttársaid, barátaid. SZLAMA FERENC levelező A Heves megyei labdarúgó? bajnokságért Tiszafüredi Petőfi—Gyöngyösi Honvéd 2:1 (0:1) Tiszafüred, 900 néző, vezette: Zagyvái. Tiszafüred: Tóth n. — Balogh III., Szamosvári, Csorna I. Remenylk, Ferge — Csorna II., Balogh I„ Tóth I.vlgnácz, Fótos. Edző: Gombás! Zoltán. Gyön­gyös: Békeffl — Kiss, Scheier, László — Tóth, Antalovics — Kardos, Szentgyörgyi, Csányi, Kamondi, Viszt. Edző: Takács Géza. Az őszi fordulóban eddig ve­retlen vendégcsapat nagyobb technikai tudása kevésnek bizo­nyult a határtalan lelkesedéssel játszó hazaiakkal szemben. A 27. percben Gyöngyös szerezte meg a vezetést Szentgyörgyi lö­vésével. 0:1. A hazaiak is szerez­tek az első félidőben két gólt, de ezeket a látékvezető les el­mén nem adta meg. Fordulás után a hazaiak tovább fokozták az Iramot, s az 52. percben Fó­tos egyenlített. 1:1. Tíz pere múlva Balogh I. a jobbsarokba vágta a labdát és beállította a végeredményt, 2:1. A játékveze­tői tévedésekkel tarkított mér­kőzésen a hazaiak megérdemel­ten győztek. Jók: A közvetlen védelem, Balogh I. (a mezőny legjobbja), Ignácz, Fótos, illet­ve: Scheier, László, Antalovics, Kardos. Gyöngyösi ifi—Tiszafüred ifi 5:0. Magyart Kálmán A labdarúgó NB lll-ért Igazságos eredmény Csongrádi Petőfi—Szolnoki Kinizsi 4:4 (3:3). Csongrád, 2000 néző. Ve­zette: Baranyi. Csongrád: Pusztai — Borda, Kálmán, Bánfi — Várszegi, Magony — Puskás, Gál, Gát, Busa, Popcsik. Szolnoki Kinizsi: Balázs — Gajdos, Szabó, Gyémánt I. — Gyémánt II., Sokvéri — Lévai, Márton, Géczi II., Kollár, Munkácsi. Kinizsi támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A ven­dégek már a 2. percben meg­szerezhették volna a veze­tést, de Lévai nagyszerű be­adását Kollár 3 méterről a kifutó kapus mellett fölé lőt­te. A kipattanó labdával rög­tön ellentámadást indított Csongrád, melyet a Kinizsi védelme csak szabálytalanság árán tudott szerelni. A sza­badrúgást az elalvó védelem mellett Gát 8 méterről fejel­te kapuba. 1:0. A 8. percben Várszegi a fél pályáról in­dult el és 18 méterről jól eltalált lövéssel megszerezte együttesének a második gólt. 2:0. Utána változatossá vált a játék, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszély­ben. A Kinizsi csatársora most már tervszerűbben pró­bálkozott. A 12. percben Lé­vai beadását az alapvonalról Kollár Márton elé fejelte, aki 5 méterről nem hibázott. 2:1. A 15. percben Géczi Il.-őt szabálytalanul szerelték, a kaputól mintegy 18 méterre. A büntetőt Kollár kapu fölé lőtte, de a kipattanó labdát Géczi II. biztosan lőtte az üres kapuba. 2:2. A 22. perc­ben Munkácsi remek labdá­val futott el a jobbszélen, be­adását Kollár nagyszerű fe­jessel értékesítette. 2:3. A 44. percben Puskás beadását az „elalvó” Gajdos és Balázs mellett Popcsik 4 méterről biztosan lőtte a hálóba. 3:3. Fordulás után hazai táma­dással indult a mérkőzés, s a Petőfinek az 50. percben sikerült megszereznie a ve­zetést. Puskás faképnél hagy­ta az egész Kinizsi védelmet és a kifutó kapus mellett biz­tosan lőtt a hálóba. 4:3. A befejezés előtt fél perccel szabadrúgáshoz jutott a Ki­nizsi, ezt Márton beadásából Géczi II. kapura küldte. 4:4. A döntetlen eredmény igaz­ságos. Könnyen nyerhetett volna bármelyik csapat, mert mindkét védelem nagyon gyengén játszott, a csatárok viszont sok gólhelyzetet ki­hagytak. Jók: Bánfi, Puskás, Gál. Gát, illetve: Géczi II:, Kollár, Lévai, Gyémánt II., Szabó. A játékvezetői hármas kifogástalanul működött. G. A. A megyei labdarúgó bajnokság állása a 6. forduló után 1. Jászkísér 6 4 1 1 13: € 9 2. T. vasas 5 3 2 — 14: 7 8 3. Jákóhalma 6 4 — 2 10: 9 8 4. MAFC 6 3 1 2 14: 2 7 5. Mtúri Hon. 6 3 1 2 12: 5 7 6. Karcag 5 3 11 12: 8 7 7. Járokszáll. 6 3 1 2 11: 6 7 8. T. Fáklya 6 2 3 1 10: 9 7 9. N kunság 6 3 — 3 12:11 6 10. Szó. MÁV 6 2 2 2 9:13 6 11. Kmárton 6 1 3 2 8:10 5 12. Jászapáti 6 2 1 3 5: 8 5 13. Kunhegyes 6 1 2 3 8:13 4 14. Szó. VSC 6 114 6:10 3 15. Üjszász 6 — 3 3 4:12 3 16. Tfoldvár 6 1 — 5 4:17 21 pus nem volt hajlandó elhagyni a pályát, sőt Játékostársaival együtt tovább rángatták a játék­vezetőt, aki a MAFC játékoiok magatartása miatt nem látta biz­tosítottnak a mérkőzés zavarta­lan folytatását és beszüntette a játékot. A Játék képe éo a hely­zetek alapján a földváriak na­gyobb arányban is győzhettek volna. A MAFC játékosok visel­kedés«: mindenképpen elítélendő. V. A. Jtiazkisér—Kunhegyes 3:2 (0:2) Jászkisér, 600 néző. Vezette: Mihályi (Szabó—Almási M.) Jász­kisér: Bácsi Burai, Bánlaki, Ko­vács 1 — Vass, Major I. — Laki Nagypál, Holló, Ragály, Szabó. Kunhegyes: Kiss — Szabó J., Bo da, Horgost — Nádas, Lévai - Pál, Takács, Szabó L., Szabó Gy., Kovács. A helyi csapat az első félidő­ben végig támadott, mégis a ven­dégek értek el két gólt Kovács, illetve Szabó L. révén. A máso­dik félidő hazai támadásokkal kezdődött. A Jászkisér nagy fö­lényét azonban csak a 74. percben Bánlaki, a 76. percben Laki, a percben pedig ismét Bánlaki ré­vén tudta gólokra váltani. Dicsé­ret illeti az együttest, hogy 0:2 után sem adta fel a reményt. — Jók: a hazai csapat minden tagja jelesre vizsgázott lelkesedésből, illetve: Boda. Kiss, Szabó Gy., Horgoti, Kovács, A Játékvezető Jól oldotta meg feladatát. Tarl István Jász apáti—Kunszentmárton 1:1 (1:0) Jászapáti. Vezette: Fehér (Bu­dai— Balia II.) Jászapáti: Sinka Vágó, Utast, Mihályi — Rusvai, Horváth — Bolyós, Kökény I., Kökény II.. Adám, Szlrze. Edző: Korsós Miklós. Kunszentmárton: Talmáesi — Pintér I., Oláh, Föl­di, Révész, Tálas — Harangozó Csornán, Juhász, Imrei. Szabó. Edző: Rákóczi Ferenc. Nagy iramban kezdett mind­két csapat. Szirze többször ve­szélyeztette a kunszentmárto­niak kapuját. A 30. percben Pin­tér szerelését szabálytalannak minősítette a játékvezető és li­est ítélt, melyet Kökény H. értéke­sített. 1:0. Főleg a két 16-os kö­zött felyt a Játék, egyik kapust sem állították különösebb fel­adat elé a csatárok. Az utolsó tíz percben a kunszentiek nagy hajrába kezdtek és Csornán át­adásából Juhász egyenlített. 1:1. A 86. jiercben a vendégek a győ­zelmet is megszerezhették volna, amikor Juhász lefutotta a közép­hátvédet, a kapust is kicselezte, de lövése kapu mellé szállt. Jók: Bolyós. Rusvai. Kökény II., uta- si, illetve: Oláh, Révész, Tálas, Földi. A Játékvezetőnek nehéz dolga volt a végig nagyiramú mérkőzésen. Partjelzői Jól segí­tették. Kunszentmárton ifi—Jászapáti ifi 1:1 (1:0). L. J. Ksztmárton Szabó Lajos HSE—Török­szentmiklósi Fáklya 1:1 (0:0) Mezőtúr, 400 néző. — Vezette: Oláh. A Szabó Lajos SE a kö­vetkező összeállításban játszott: Novák — Molnár, Kudecz, Kalo­csai — Kovács, Varga — Nádast, Túrái, Reich, Serbán, Göncz. A nagy fölényben játszó ha­zaiak színvonalas játékot mutat­tak, azonban sorozatosan ki­hagyták a legbiztosabb helyze­teket is, A második félidőben a vendégek kapkodó játékkal igye­keztek megállítani a rohamozó hazaiakat, de a 75. percben Ser­bán révén a honvédek megsze­rezték a vezetést. 1:0. A 80. p-ben ártatlannak látszó támadás vé­gén a Fáklyának sikerült egyen­lítenie. — Jók: Serbán, Kovács, Tural, illetve a vendégek vé­delme. Tassy Lajos Törökszentmiklósi Vasas— Űjszász 3:0 (0:0) Törökszcntmlklős, 600 néző. — Vezette: Szarka. T. Vasas: Simái — Sz. Kiss, Balázs, Fekete — Hálák, Szabó — Szedlák. Bana. Darvast, Bató, Kiss. Edző: Sel- meezi János. Ujszász: zérczl — Zimonyi, Bakó, Polónyi — Nagy, Frikker — Bene, Tóth, Szurmai. Molnár, Kelemen. Az első félidőben jobbára me­zőnyjáték folyt. A második fél­időben a Vasas felülkerekedett, de az üjszászl védelem — Zérczl- vel az élen — mindent tisztázott, A 66. percben Bana a 16-os sar­káról küldött szabadrúgással megszerezete a hazaiak vezeté­sét. 1:0. Az újszásziak csak szór­ványosan vezettek veszélytelen támadásokat. A 75. percben Dar­vsainak az ötös sarkáról leadott lövése a hálóba jutott. 2:0. A végeredményt Kiss állította be a 88. jiercben, a 11-es pontról küldött lövésével. 3:0. A Vasas a második félidei játék alapján nagyobb arányban • Is győzhetett volna. Jók: Bató (a mezőny leg­jobbja), Hálák, Balázs, Szedlák, illetve: Zénezt Bakó, Frikker. T. Vasas ifi—Ujszász ifi 4:1. F. Zs. A Real a nagy esélyes Kétgólos hátránnyal és megle­hetősen mérsékelt formában áll ki a Vasas labdarúgó csapata — ma este a Bernabeu stadion­ban a Real Madrid elleni EK visszavágóra. Magyar szempont­ból a találkozó nem sok re­ménnyel kecsegtet, hiszen a fé­lelmetes hírű és erejű spanyol csapat otthonában szinte legyőz­hetetlen. A Vasasnak Madridban nincs vesztenivalója. A labdarúgó vi­lág már elkönyvelte az ötszörös Európa Kupa győztes továbbju­tását, meglepetésre senki sem gondol, legfeltebb arról esik szó Madridban, hány gólos lesz a hazaiak győzelme. A Real Madrid a fővárostól 40—50 km-re edzőtáborban ké­szül a találkozóra. A Real Mad­rid összeállításában még mindig csak a balszélső kérdéses. — Amennyiben Gento nem szere­pelhet, Bueno kerül a helyére, e a madridiak szerint nem éri nagy veszteség - az együttest, mert Bue.no is egészen kiváló Játékos, csak kissé lassúbb Gen- tonál. Az összeállítás tehát min­den valószínűség szerint a kö­vetkező: Dominguez — Isidro, Santama- ria, Mlera — Pachin, Ruiz H. — Tejada, Del 8ol, Dl Stefanó, Puskás, Gentó (Bueno). A Vasas kedden délelőtt ed­zést tartott a Bernabeu Stadion­ban. Illovszki edző, az edzés végén döntőit a csapat üsszeállltágáről. Eszerint a pályára lépő együttes a következő: Szentmihályi — Kárpáti, Mé­szöly, Sárosi — Ihász, Herendi — Matesz, Machos, Bund zsák, Far­kas (Pál II.), Pál I. * A Real Madrld—Vafias EK visz­szavágó 20.30 órakor kezdődik a Bernabeu Stadionban. A találko­zót a francia Guigue vezeti. — (MTI). A hét „H.e“ A labdarúgó NB. III. heti teljesítménye alapján: Sándor (Jb. Lehel) — For­tuna (Jb. Lehel), Szabó (Szó. Kinizsi), Zalai (Szó. MTE) — Rétsági (Jb. Vasas), Nagy I. (Jb. Lehel) — Kovács III. (Jb. Vasas), Bánhidi (Szó. MTE), Géczi II. (Szó. Kinizsi), Kol- láth (Szó. Kinizsi), Hegedűs (Jb. Vasas). Kiemelkedő teljesítményt nyújtottak még: Hátvéd: Pancsics (Jb. Le­hel), Seres (Martfű). Fedezetek: Gyémánt II. (Szó. Kinizsi), Török (Szó. MTE), Papp (Szó. MTE), Csatárok: Lévai (Szó. Ki­nizsi), Bosnyák (Szó. MTE), Szántai (Jb. Vasas), Nagy (Martfű), Mezőteleki Martfű). A megyei bajnokság heti fordulója alapján: Nagy I. (Jászjákóhalma) — Burai (Jászkisér), Oláh (Kun­szentmárton), Veres (MAFC) 99J — Révész (Kunszentmárton). Nagy II. (Jászjákóhalma), — Bolyos (Jászapáti), Nyitrai (Tföldvár), Kávási (Tföldvár), Bató (Tmiklósi Vasas), Ko­vács (Kunhegyes). Kiemelkedő teljesítményt nyújtottak még: Kapusok: Tóth (Tföldvár). Kiss (Khegyes), Lauer (Szó. Vasutas), Zérci (Ujszász). Hátvédek: Kovács (Tföld­vár), Balázs (T. Vasas), Boda (Khegyes), Palotai (Vasutas), Bakó (Ujszász), Simon (Vas­utas), Hörgosi (Khegyes). Fedezetek: Fodor (Jákóhal- ma), Rusvai (Jászapáti), Bal­ia (Tföldvár), Nagy (MAFC), Hálák (T. Vasas), Frikker (Ujszász). Csatárok: Szedlák (T. Va­sas), Varga (Vasutas), Koz- móczky (Jászjákóhalma), Lu­kácsi (Jászjákóhalma), Szabó Gy. (Khegyes), Gombás III. (MAFC). Szolnoki Dózsa Sportegyesület ElnökségénekésVízilahrla Szakosztályának TEKINTSE MEG folyó hó 21-én, csütörtökön az ÉLELMISZERKI SKEE1ESKEDELMI V. I-es, 4-es, 6I-es és 90-es árudáiban és az ORSZÁGOS CSEMEGEKERESKEDELMI VÄLLALAT 121-es üzletében a SZOLNOKI SÜTŐIPARI VÁLALLAT által gyártott és most forgalomba hozandó eddig sütemény kiállítását Kedves Sporttársak! Kedves Barátaink! A Szolnoki MÁV Sportegyesü­let Elnöksége valamennyi spor­tolója nevében baráti üdvözletét küldi a Dózsa Sportegyesület El­nökségének és a vízilabda csa­pat tagjainak a bajnokság meg­nyerése alkalmából. Elnökségünk, sportolóink és szurkolóink mindig figyelemmel kísérték a vízilabda csapat mű­ködését. Láttuk azt a messze­menő gondoskodást, melyet a vezetőség tanúsított a csapat iránt. Ugyanakkor tapasztaltuk azt a fegyelmezett magatartást a játékosok részéről, mely elősegí­tette, hogy ebben az igen nehéz helyzetben is kivívták a bajnoki SZOLNOK címet. Ügy érezzük, hogy ez a munka méltó volt a szocializ­must épitő sportolókhoz. Remél­jük, hogy az a szoros sportba­rátság, mely fennáll a két^egye-' sülét vezetősége és versenyzőt' között, a jövőben még tovább mélyül. Üdvözöljük önöket, mint Szolnok város és a megye sport­jának kiváló képviselőit. Az elkövetkezendő időkre kí­vánunk egyesületük elnökségé­nek, valamint a vízilabda csapat tagjainak munkájához sok sikert, erőt, egészséget. MAGLÓDI GYULA, PINTER FERENC, Szolnoki MÁV Sportegyesület elnöksége Ha játsszák le Karcagon, a szeptember 10-ről elmaradt Karcag—Tö­rökszentmiklósi Vasas me­gyei I. osztályú labdarúgó mérkőzést délután 15.30 óra- kOD r APROHIRDETESEK ) ALLAS BEJÁRÓNŐNEK vagy gyermek mellé elmennék, vagy üzemi konyhára elhelyezkednék. Ráez Julianna Szolnok, Ságvári Endre út 13. KÁVEF.ÖZONÖT büfésnek felve­szünk. Alföldi Étterem Szolnok, Magyar utca 7. 4 INGATLAN Vennék egyszobás családi házat öröklakással Törökszenlmiklé- son. — Ajánlatokat: „öröklakás” jeligére a törökszentmiklósi hir­detőbe. HORGOLONOKET és gobelin ké- zimunkázókat — vidékieket is — felveszünk. Gobelinre betanítjuk. Szolnoki Háziipari Termelőszö­vetkezet, Szolnok. Kossuth tér 1. Irodaház. VAS és faiparban jártas vizsgá­zott munkaügyest azonnal fel­veszünk. Vas és Faipari Ktsz Szolnok, Ostor utca l. sz. ' ______ VI ZSGÁZOTT szakácsot konyha­főnöknek keres a Szolnok me­gyei Mezőgazdasági Gépjavító Vállalat, Szolnok. Vöröshadsereg út 33. Étkező létszám 500 fő. FÉRFI segédmunkásokat vesz fel a MEK-kirendeltség Szolnok. Üjszászl út 11. A TALAJJAVÍTÓ Vállalat kar­cagi kirendeltsége azonnali belé­pésre felvesz perfekt gyors- és gépírónőt. Jelentkezés: Karcag, Püspökladányi út 82. sz. A BESENYSZÖGI Földművesszö­vetkezet kétszemélyes önkiszol­gáló vegyes boltjába vezetőt ke­res. A felvételhez erkölcsi és mű­ködési bizonyítyány szükséges GÉPJÁRMŰ 500-as D-rad NSU oldalkocsival jó állapotban eladó. Kisújszállás, Gépállomás. Csányi. TISZAPÜSPÖKI, Petőfi utca 1. sz. ház azonnali beköltözéssel. 6ö0 n-öl gyümölcsös telekkel 28 ezer Ft-ért sürgősen eladó. Ér­deklődni : Szolnok, Csokonai utca 2. Kozák Lambert. ELCSERÉLNÉM debreceni össz- komfortos lakásomat szolnokiért. Cím: Szolnoki Nyomda. EGYEB EGYETEMI végzettségű, külföl­dön tanult szaktanár német, francia, angol órákat ad. Szol­nok, Tisza Antal út 16. MEGVÁSÁROLJUK kiolvasott könyveit szeptember 22-én a Szolnoki könyvesboltban. Vásá­rolunk régi és új kiadású szép- irodalmi. tudományos és szakiro­dalmi könyveket. — Figyelem! Csak egy napig vásárolunk. — Készpénzzel fizetünk. AKVARISTÁK figyelem? Tubi­fex van eladó. Szolnok, Guten­berg tér 2. ITT. emelet 2. DEKORATÍV jellegű akvárium, kombinált, eladó. Szolnok. Guten­berg tér 2. III. emelet 3. ÉRTESÍTJÜK rörökszentmlklós város és a környék lakosait, hogy kádfürdőnk szeptember ifi­én megnyílt. SZTK. MÁV és KSZKBI utalványokat elfoga­dunk. Községgazdálkodási Válla­lat rörökszentmlklós.