Szolnok Megyei Néplap, 1961. május (12. évfolyam, 102-126. szám)

1961-05-16 / 113. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 196L BÄJtB J6Ä. ÖKÖLVÍVÁS Nß II csapatbajnokság Szolnoki MÁV—Kiskun- halasi MEDOSZ 10:10 Szolnok, 400 néző. Vezette: Kő­vári-Herceg. Légsúly: Molnár (Kiskunhalas) —Tiger (Szó. MÁV) pontozásos győzelem, 0:2. Harmatsúly: Sütő (Szó. MÁV)—Budai (Kiskunba las) sorozatos szabálytalanság miatt leléptették, 2:0. Pehelysúly: Pintér (Szó. MÁV)—Katus (Kis­kunhalas). Katus a súlyhatárt nem érte él, 2:0. Könnyűsúly: Mátyus (Szó. MÁV)—Faragó (Kis­kunhalas), a' nap legszebb mér­kőzése) Sok akcióval. Pontozásos győzelem, 2:0. — Klsváltósúly: Obendorf (Kiskunhalas)—Farkas (Szó. MÁV). Farkasra kilencet számoltak, edzője feladta, 0:2. — Váltósúly: László (Kkhalas)—Guba (Szó. MÁV). Guba jól liajrázott, de ez kevés volt a győzelemhez Pontozásos győzelem, 0:2. Nagy­váltósúly: Etsédi (Szó. MÁV)— Szűcs (Kiskunhalas). Birkózás, tisztátalan akciók: Szűcsöt sza­bálytalan ütések miatt leléptet­ték, 2:0. Középsúly: Surján (Kis­kunhalas)—Török (Szó. MÁV). *— Kiegyenlített, pontozásos győze­lem, 0:2. Félnehézsúly Halász H. (Kiskunhalas—Vígh (Szó. MÁV). Vígh edzője az I. menetben fel­adta, 02. — Nehézsúly: Lukács (Szó. MAV>—Halász L (Kiskun­halas). Halász nagy fölényben volt, de sorozatos szabálytalan ütései miatt leléptették, 2:0. MÁV szurkolók figyelmébe A Szolnoki MÁV legköze­lebbi mérkőzését vasárnap délután Miskolcon játssza. A bajnokság hajrajában nagy szüksége van a MÁV csapa­tának a hazai szurkolók biz­tatására. Kellő számú jelent­kező esetén az IBUSZ külön- vonatot indít Miskolcra, melyre 17-én, szerda délután 16 óráig lehet jelentkezni az IBUSZ irodában. Részvételi díj: 49,30 forint. jól kezdett a Szolnoki Honvéd a vízilabda OB ll-ben Szolnoki Honvéd—Bp. Városi Tanács 6:1 (1:1, 2:0, 2:0. 1:0) Bp. Sportuszoda, vezette: Szity- tya. Szolnok: Hohl — Füzessi, Szoboszlai — Mohácsi — Jegesi, Matyó, Sölétormos. Csere: Bar­na, Vértessi. VTSK: Bercsényi Jankó, Egri — Géczl — Vuszek, Bercsényi, Gallyas. Csere: Boros, Nagy, Akoshegyi, Wilk. A gólok sorrendje: Matyó, Bercsényi- Je, gesi, Sölétormo3, Sölétormos, Matyő, Jegesi. A vízilabda OB n-be visszake­rült Szolnoki Honvéd jól rajtolt a bajnokság kezdetén. Az első negyedben még elfogódottan ját­szottak, de a mérkőzés többi ne­gyedeiben már a szolnokiak irá­nyították a játékot. A fővárosi csapat csak szabálytalanságokkal tudta megakadályozni a na- gyobbarányú vereséget. A mér­kőzésen öt 4-méterest ítélt a já­tékvezető. A Honvéd jó formáját jelzi, hogy a mérkőzésén öt ka­pufát lőttek. A Honvéd védői megbízhatóan játszottak, Mohácsi volt a csapat irányítója. A csatársor több szép megoldást mutatott, azonban na­gyobb* lendülettel kell kapura tömi és pontosabban lőni. A Honvéd legközelebbi mérkő­zését 21-én. délelőtt 11 órakor Játssza a Damjanich uszodában. —■ Bozsó is, A könnyebb súlycsoportokban a szolnokiak J61 helytálltak. A nehezebb súlycsoportokban Kis­kunhalas volt jobb. A mérkőzé­sen Izzó légkör alakult ki néhány bírói Ítélet miatt. A mérkőzés végeredménye reális. H. Gy, A labdarúgó NB Il-b5l jelentjük Csak 4:0-ig játszott jól Szolnok... A Totó 20. heti eredménye L Győr—D. Dózsa 1 2:0 2. DVTK—MTK 2 0:4 3. FTC—Csepel 1 2:0 4. Vasas—Szeged 1 2:0 5. DVSC—Dorog 2 1:0 6. Tatabánya—SBTC 1 2:0 7. K. Lomb.—Komló 2 1:3 8. EVTK—Szfehérv. x 1:1 9. Szombh.—Szállítók 1 5:0 10. Sze. VSE—BVSC 2 0:1 11. Cegléd—Özd 2 0:3 12. Kecském.—Egyet. 1 3:0 ......... ^ ^*----------­NB l-es női kosár­labda Ismét kikaptak a szolnoki lányok Komáromi Vasutas—Szolnoki Vörös Meteor 61:49 (32:24) Komárom, 500 néző. — vezette: Dr. Urbán—Dr. Gergely. A kiesést eldöntő, rendkívül nagyfontosságú találkozó eredmé­nyét nagyban befolyásolta Dr. TJrbán játékvezetése, aki kizáró­lag csak a Meteor hátrányára té­vedett. A kiesés még nem végle­ges. mert öt mérkőzés még hátra van, de a vasárnapi vereséggel lényegében megpecsételődött a Meteor lányok sorsa. Szolnoki MÁV—Jász­berényi Vasas 4:2 (2:0) Szolnok, MÁV sporttelep. 5500 néző. Vezette: Harango­zó (Vízhányó — Vadas). Szol­nok: Cselényi — Sándor, Abonyi. Kegyes — Draskóczi, Szekeres — Tóth, Pintér, Csá­bi, Sós, Dobos. Edző: Fazekas László. Jászberény: Kohári — Végh, Túri, Helle — Szonda, Pintér — Kovács III., Rétsá­gi, Szántai, Biró, Hegedűs. Edző: Kerekes Imre. A borongós idő ellenére több mint ötezer néző (köz­tük hatszáz jászberényi) ke­reste fel a MÁV sporttelepet, hogy tanúja legyen a két me­gyei NB Il-es csapat viasko- dásának. Az óriási tét rá­nyomta bélyegét a találkozó­ra és mind a nézőtéren, mind a játékosok között nagy volt az izgalom. Szolnok nagy erőbedobás­sal kezdett és Dobos elől csak szögletre tudtak mente­ni. Tóth irányt változtatott szabadrúgása, majd Pintér nagyerejű lövése okozott iz­galmat A Vasas csak pilla­natokra tudott kiszabadulni a nagy nyomás alól. A 10. percben sarokrúgás után Sze­keres fejéről a kapu felé ívelt a labda, Pintér beledup­lázott és védhetetlenül hullt a felső sarokba a MÁV első gólja. 1:0. A gól után Tóth rohant el a balszárnyon és szoronga­tott helyzetből leadott lövését Kohári ismét kornerra védte. A 25. percben Dobos ellenáll­hatatlanul futott el, az ötös sarkáról okosan hátragurított és Pintér közelről 2:0-ra nö­velte a MÁV előnyét. Pár perc múlva Tóth futtából az oldallécre lőtte a labdát. A 35. perctől alábbhagyott a szolnoki ostrom és néhány Vasas ellentámadás tette iz­galmassá a játékot Igazi nagy helyzet azonban nem adódott a csatárok előtt. Szünet után fokozódott az erőfeszítés és Pintér—Dobos akció után alig ment kapu mellé a labda. A másik olda­lon Sándor pillanatnyi této­vázása okozott meleg pilla­natokat. Az 52. percben is­mét Tóth nagyerejű lövését védte a jó formában lévő Kohári. Szántai bomba sza­badrúgását Cselényi bravú­rosan kiütötte a léc fölé. Jász­berény minden erejével tá­madásba lendült, láthatóan nem nyugodott bele a vere­ségbe. Az 55. percben mégis Szolnok ért el gólt, , amikor Kohári kifutott kapujából, öklözése éppen Dobos elé került, aki a helyzetet felis­merve, azonnal az üres kapu­ba ívelt, mintegy 20 méter­ről. 3:0. A 60. percben Tóthi a bal­szárnyon átverekedte magát a Vasas-védőkön és a tehetet­len Kohári mellett a jobbsa­rokba bombázott. 4:0. Űjabb lövését a Vasas kapusa bra­vúrosan védte. Szolnok kissé lefékezett, s ez azonnal bajt hozott, mert a fáradhatatla­nul támadó Vasas-csatárok kihasználták a védelem pil­lanatnyi megtorpanását és máris Cselényi kapujában volt a „becsületgól”. 4:1. A nézők biztatására ismét erősített a MÁV, de még a legjobb helyzeteket is elha- markodták a csatárok. Sőt! A 85. percben a könnyelműs- ködésnek az lett a következ­ménye, hogy Hegedűs elment a balszámyon: a ráfutó Cse­lényi mellett középre adott és Rétsági kényelmesen az üres kapuba fejelt. 4:2. Me­zőnyjátékkal ért véget a mérkőzés. Bírálat: Nagyszerű, mind­végig mozgalmas mérkőzést vívott a két csapat. Az ide- odahullámzó játék közben né­hány egészen ragyogó csatár­akciót láthattunk. A Vasas érthetően nagyon ,,ráment” erre a mérkőzésre; jól is játszott, de Szolnok is min­dent beleadott és így nem sikerült a meglepetés. A szol­noki csapat izgalmában sok hibával játszott, de még így is annyi helyzetet összehoz­tak, amiből még egy. másik mérkőzést is megnyerhettünk volna. Nagy hibája az együttes­nek, hogy amikor már bizton­ságban érzi magát — nem tud átmenni labdatartásra, hanem könnyeiműsködni kezdenek. Ez az oka a sok feleslegesen kapott gólnak. Cselényi az egyik gólban erő­sen benne volt, egy kis hatá­rozottsággal menthette volna. A hátvédhármas teljesítmé­nye hullámzó volt A fedezet­sor főleg a támadásépítésben jeleskedett. A legjobb csa­patrész most a támadósor volt, Tóth, Dobos harciked­vét jól kiegészítették Pintér okos labdái. Sós egyre jobban belejön. Csábira nagyon vi­gyáztak, de így is veszélyes tudott lenni. A Vasas ezzel a játékkal is bizonyságot tett arról, hogy az NB. II-ben van a helye. Fáradhatatlanul és igen jól is játszottak. Kár, hogy önbizalmukat kissé ké­sőn nyerték vissza. Most már nehéz lesz a kiesést elkerülni, de meg kell próbálni. A játékvezetés magasszín­vonalú volt. H. Gy. Holtversenybe került az Újpesti Dózsa és a Vasas — A labdarúgó NB l-ért — A labdarúgó NB L 28. forduló­ja érdekes változásokat hozott: az Újpesti Dózsa csapata Ismét kikapott, s Így most a Dózsa és a Vasas között a vesztett ponto­kat tekintve, holtverseny van. A táblázat alján is változás van: Dorog győzött Debrecenben, s ez a két pont alighanem jelentős szerepet játszik majd a kiesés elleni küzdelemben. eredmények Győr—üjesti Dózsa 2:0 (2:0) Győr, 16 000 néző. Vezette: Ka­posi. Góllövő: Borsányl (öngól). Morva! (11-esből). MTK—Diósgyőr 4:0 (0:0) Diós­győr, 20 000 néző. Vezette: Gere. Góllövő: Kuti, Molnár, Kuti, Mol­nár. Ferencváros — Csepel 22 (1:0) Üllői út, 30 000 néző. — Vezette: Aranyosi. Góllövő: Albert, Al­bert. Tatabánya Salgótarján 2:0 (2:0) Tatabánya, 8000 néző. Vezet­te: Dorogi, oóllövő: Lábos, Bzov- ják, Dorog—Debrecen 3d (1:0) Deb­recen, 20 000 néző. Vezette: Bállá Gy. Góllövő: Surányi, Monostori n., Monostori n., Illetve: Csekő. Vasas—Szeged 2:0 (1ST) Fáy ut­ca, 15 000 néző. Vezette: Bokor. Góllövő: Machos, Machos pa-es- ből). Bp. Honvéd — Pécsi Dózsa 4:2 (1:0) Kispest, 8000 néző. Vezette: Kösztner. Góllövő: Tlchí Bozsík, Tlchy, Rádi, TlcM (11-esből), JKa­mondi. A labdarúgó NB IIl-ért Szolnoki MTE—Kiskunfél­egyháza 4:0 (2:0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Ve- zete: Kun. Szó. MTE: Sárkány ►— Tóvlzl, Török, Zalai — Sári, Ban­ka — Pusztai, Pallai, Papp, Wl- lisch, Adámosi. Kiskunfélegyhá­za: Almást — Bense, Cserkő, Pá­rád! I. — Vereb, Jókai — Papdi, Makai, Csemki, Hevér, Parádi IX. Kezdés után Wilisch azonnal ki­ugrott és nagy erővel hálóba lőtte a labdát. A játékvezető azonban les címén nem adta meg a gólt. (Véleményünk szerint Wilisch nem kapta lesen a labdát.) Nagy MTE fölény alakult ki. Wilisch-t négyen is fogták, de így is min­den megmozdulása veszélyt je­jól sikerült az országos gyorsasági meghívásos és területi motorverseny S?éP napos időben, vasárnap délelőtt Szajolban, mintegy 10 000 néző előtt bonyolították le az or­szágos.gyorsasági, meghívásos és területi motorversenyt. Eredmények — területi bajnokság 125 kcm kategória sport (14 in­duló, 10 befutó — 10 kör): 1. Ba­logh Ferenc (MHS, Nagykörös), Csepel, 2:44.3, 230 kcm sport (17 induló, 14 befutó — 12 kör): l. Kulcsár Gábor (MHS, Szolnok), Jawa, 25:46, S. Rontó Nándor (MHS, Szolnok). 350 kcm sport (8 induló, 7 befutó): 1. Polacsik András (MHS, Szolnok), Jawa, 28:15. 2. Bencsik Tibor (MHS, Szolnok), 29:07. Oldalkocsi 350 kcm-ig (3 pár induló, ugyanany- nyi befutó, 8 kör): 1. Polacsik András (Karkecz Kálmán). (MHS, Szolnok). Jawa, 19:25, 2. Cserhal­mi Gyula (Mondok Bertalan), (MHS, Szolnok), Jawa, 20:02. Ol­dalkocsi 350 kcm felett fi pár induló): 1. Soós Hugó (Bánval József) (MHS, Székesfehérvár), BMW, 19:26. Meghívásos verseny 125 kcm snort (14 Induló, 9 be­futó — 10 kör): 1. Bánhidi József (MHS, KMK), Csepel. — 125 kcm spéciéi (3 induló, ugyanennyi be­futó — együtt Indult a sporttal, l perccel előbb): 1. Horni József (Bp. Dózsa) MZ. 250 kcm sport ’7 induló. 14 befutó — 1? kör) 1. Unphv Ferenc íBt>. Honvéd), Ja­wa. 2. Kulcsár Gábor CMHS. Szol­nok), Jawa, 6. Rontó Nándor (MHS (Szolnok), Jawa. 350 kcm sport (8 induló, 7 befutó — 14 kör): 1. Spáth Tibor (MHS, KMK), Jawa. 350 kcm speciál (4 induló, ugyanennyi befutó — 16 kör): 1. Pásztor György (Bp. Honvéd), AJS.‘ 500 kcm speciál (5 induló, ugyanennyi befutó — 10 kör): 1. Reisz János (Bp. Hon­véd). AJS. Oldalkocsi sport 4 pár induló, ugyanennyi befutó — 6 kör): 1. Simon Lajos (Kapronczai György) (Bp. Honvéd), BMW. Ol­dalkocsi speciál (1 pár Induló): 1. Pettenkoffer József (Metzger Jó­zsef) (Bp. Dózsa) Norton. A megyei labdarúgó bainokság eredményei Szó. VSC—Járokszáll. 1:0 (0:0) Kunhegyes—Jászkisér 4:2 Fegyvernek—Kmárton 2:2 T. Vasas—Szó. Kinizsi 5:1 (2:1) Karcag—Tiszaföldvár 2:0 Mezőtúri AFC—Üjszász 5:1 Szó. MÁV h—Jászapáti 6:2 Jb. Vasas n.—Mtúrl H. 2:1 — A SZIGLIGETI Színház mai műsora: (16-án. kedden) este 7 érakor KINN VA- GYí K A VÍZBŐL, Ken­deresen este fél 8 érakor KÜLÖNLEGES VILÁGNAP. vendégjátékosok szépen adogat­tak, de a befejezés elmaradt. Az első gól a 17. percben született, Fallal a hazaiak kapujától 20 mé­terre lövésre szánta el magát és a labda a Jobb alsó sarokban kö­tött ki. 1:0. A 38. percben Pallai kiugratta Wilisch-t, aki védhetet­lenül lőtte a hálóba a labdát. 2:0. Szünet után ismét az MTE tá­madott, de a csatárok adósak maradtak a lövésekkel. — A 76. percben Wilisch fordulásból lőtt a hálóba. 3:0. A 77. percben Pal­lai az ötösről a kapu fölé durran- tott. Az utolsó MTE gól szép összjáték után született, amikor is Papp szerzett gólt. 431. Gyenge iramú, alacsony szín­vonalú mérkőzést láthattunk a rossztalajú pályán. A szolnokiak minden tekintetben felülmúlták ellenfelüket és nagyobb atáilyban is győzhettek volna. A hazaiak kapura nem voltak veszélyesek, csak a lelkesedésüket illeti di­cséret. Jók: Tővizl, Sári, Wilisch, illet­ve: Cserkő, Parádi IL P. L Törökszentmiklósi Fáklya— Békéscsabai Építők 0:0 Törökszentmiklós, 700 néző. Ve­zette: Nagy Sándor. T. Fáklya: Barta — Szecsei, Fenyvesi, Fá­bián — Búzás, Papp — Deák, Ka­rakó s, Kriston, Horváth, Szakái. Edző: Szebeni József. Békéscsa­ba: Krátkl — Szarvas, Popol, Farkas — Frankó, Lonovics — Mitykó, Madarász, Sípos, Rieger, Szikora. Edző: Fülöp János. Széllel hátban a Fáklya kezdte a Játékot és mindjárt támadólag lépett fel. Papp Horváthoz, ő Kristonhoz továbbította a labdát, niiiimiiiiiiiiiimiMiiiiiiiiiiimiiHniiiimiiiii A labdar úgó NB III eredményei Csongrádi Petőfi — Békéscsabai Agyagipar 322 (1:2) Békéscsaba, 800 néző. Jászberényi Lehel—Szegedi Spar­tacus 4:2 (4:1) Jászberény, 600 né­ző. (A 77. percben Nagyot (Jb. Lehel) kiállították.) Makói Vasas—Martfűi MSE 1:1 (0:0) Makó, 1200 néző. Törökszentmiklósi Fáklya—Bé­késcsabai Építők 0:0 Törökszent­miklós, 700 néző. Szarvasi SC—Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Szarvas, 2000 néző. MEDOSZ Hódmezővásárhelyi MTE—Orosházi Kinizsi 2:1 (1:0) Hódmezővásárhely, 3000 néző. A bajnokság állása aki a 18-os sarkán a földbe rú­gott. Utána Deák adott jó labdát Karakasnak, aki jó helyzetben mellé lőtt. Az egyik Fáklya tá­madásnál Popol megrúgta Deá­kot, aki elhagyta a Játékteret. A Fáklya ttz emberrel játszott to­vább, Így a vendégek vezettek támadást. Csapkodó mezőnyjáték alakult ki A 17. percben Deák visszatért a pályára. A 20. perc­ben Frankó a kaputól 20 méterre szabálytalankodott, a szabadrú­gást Papp a sorfalba lőtte. Ez­után Karakas lőtt 20 méterről mellé. Ellentámadás során Popol szögletre szerelte Szakáit. Szakái Ívelte be a labdát, de Farkas fel­szabadított. Szünet után erősen kapkodó volt a játék. A 49. percben Kara- kas kiugratta Deákot, — Popol azonban elgáncsolta, sőt a fekvő Játékosba rúgott. A játékvezető nem figyelmeztette. A szabadrú­gás eredménytáen volt. A veze­tőbírónak ebben a . szakaszban több téves Ítélete volt. Az 58. percben Sípos futott el Lonovics labdájával, azonban szecsei idő­ben vágta ki a labdát. Ellentá­madás során Szakái szögletet harcolt ki, melyet a csabai védők mentettek. A 70 .percben Szakái —Kriston—Deák volt a labda út­ja, de Farkas ismét mentett. A 74. percben Mitykó futott *1 a jobbszélen, s beadása a kapu mögé szállt. Ezután a Fáklya len­dült támadásba, de eredményt el­érni nem tudott. Jók: Szecsei, Fenyvesi, Búzás, Horváth, illetve: Popol, Frankó, Madarász. Lonovics« A közönség nem láthatott Jó mérkőzést, ehhez azonban nagy­ban hozzájárult a játékverető is. Több fordított Ítélete volt ás vi­tatkozott a játékosokkal. Papp István A vízilabda OB l-ért Jó játékkal győzött a Dózsa Szolnoki Dózsa—Bp. Vörös Meteor 6:3 (2:0, 0:2, 1:0, 3:1) Sportuszoda, 500 néző. Vezette: Keserű HL Szolnok: Boros — Pintér, Brtnza — Kanizsa — Ku- czora, Hasznos n., Koncz. Edző: Czapkó Miklós. Bp. VM.: Jeney Czigány, Hunyadi — Varga — Zi- mányl, Hidasi, Martin. — Edző: Goór István. Gőldobó: Hasznos H., Bnnza, Zimányi, Martin, Pin­tér, Kanizsa (4 méteresből), Var­ga, Koncz. Sima mérkőzésnek indult. A Dózsa hamarosan kétgólos veze­tésre tett szert, de a lelkesen küzdő Vörös Meteor a második négyedben kiegyenlített. A har­madik negyedben Pintér átúszott és biztoson lőtt a hálóba. Ezután végig a szolnokiak irányították a játékot. A befejezés előtt pár másodperccel Hunyadi 4-métere- sét Boros hárította. Jók: Pintér, illetve: Jenel Mar­tin. EREDMÉNYEK: Bp. Honvéd — Vasas Izzó 4:3 (1:1, 1:2, 23), 0:0). Újpesti Dózsa—Csepel Autó 7:1 (2:0, 2:1, 1:0, 2:0). BVSC—Egri DófSa 4ri (13), 22, 1:1# NO). Capróhirdetések) ÁLLÁS GOBELIN kézlmunkázókat fel­veszünk. Jelentkezőket betanít­juk. Szolnoki Háziipari Termelő- szövetkezet Szolnok. Kossuth tér L (Irodaház, földszint 2.) TÖRÖKSZENTMIKLÓSI Vas- és Faipari KTSZ mérlegképes fő­könyvelőt keres azonnali belé­pésre, valamint vas szakmában gyakorlattal rendelkező raktá­rost június 15-i belépésre. Je­lentkezés személyesen. Fizetés megegyezés szerint. Felvétel e tén útiköltséget térítünk. GYORS- és gépírót felvesz a MEK kirendeltség, Szolnok, ÜJ- szászi út II» NORMÁST, legalább alapfokú képesítéssel, azonnali belépésre felveszünk. Vegyesipari KTSZ Karcag. ADÁS — VtTTEL BECSI zongora olcsón eladó. Szolnok, Kolozsvári út 22/1. PRIMA Alto szaxofon eladó. Nagy, Szolnok, Kassai út 14. NÉPI táncosoki Táncruhák jutá­nyos áron átadók a Szolnoki FMSZ központjánál. A bajnokság állása 1. Sze. Ep. 25 14 5 6 45:26 33 2. SZÓ. MTE 25 13 5 7 54:27 31 3. Gyula 25 12 7 6 49:32 31 4. Csongrád 25 13 5 7 52:35 31 5. Kecském. 25 12 6 7 36:24 30 6. Orosháza 25 9 11 5 30:25 29 7. Sze. Sp. 25 10 8 7 47:34 28 8. Jb. Lehel 25 10 6 9 53:44 26 9. H.MTE 25 10 5 10 53:62 25 1Ó Martfű 25 10 4 11 43:47 24 11. BCS. Ep. 25 9 5 11 34:40 23 12. Szarvas 25 9 4 12 36:42 22 13. T. Fáklya 25 6 9 10 24:36 21 14. Makő 25 5 11 9 22:35 21 15. Bcs. Agy. 25 5 7 13 23:53 17 16. Kiskfháza 25 2 4 19 16:55 8 Néplap totó A Néplap Totó 10. hetére be­küldött szelvényekre kisorsolt 10 darab totószelvénvt ezúttal Kövér Ernő Szolnok. ' Mártírok útja 37 szám alatti lakos nyerte. A szel­vényeket egyidejűleg feladtuk cí­mére. A SZOT,NŐK VAROST TST köz­li, hogy Módra Pál. aki a Megyei Kerékpáros Szövetségnek hosszú ideig elnnvheiT’et+ese volt, teg­nap délelőtt 9 Órakor 62 éves ko­rában tragikus hirtelenséggel el­hunyt. HASZNÁLT ablaktokok, ablak­keretek, háztartási jégszekré­nyek asztali tűzhely eladó. Meg­tekinthető: Szolnokon, a föld- müvesszövetkezet Ostor utcai udvarán. INGATLAN MEZŐTÚR legszebb helyén, Sza­badság tér 23 számú ház, piac­téren a fürdővel szemben, elköl­tözés miatt áron alul sürgősen eladó. Azonnal beköltözhető. KICSI kertes házam eladó. Szol­nok, Nyúl utca mellék, Keskeny PáL GÉPJÁRMŰ 250-es Simson, 125-ös piros Dnnu- via eladó. Marik, Cibakháza, Üj- szőlő 223. 350-es IZS kifogástalan állapot­ban eladó. Megtekinthető minden nap: Nagy János, öbög, pereg- halom 14ö. JAWA-PIONIR eladó. Somogyi Bála út t. Szolnok, MEGVÁSÁROLJUK kiolvasott könyveit a szolnoki könyves­boltban május hó 19-én. Vásáro­lunk új és régi kiadású szépiro­dalmi, tudományos és szakiro­dalmi könyveiket. — Figyelem! Csak egy napig vásárolunk. <- Készpénzzel fizetünk» ______ A SZOLNOKI VASIPARI VÁL­LALAT VEZETOSEGE ÉRTESÍ­TI a vásárló közönségét. HOGY HŰTŐGÉP JAVTTO RÉSZ­LÉGÉ HUNYADI JANOS CT 4 SZ. ALA KÖLTÖZÖTT, TELE­FON: 16—09._______________ FI GYELEM! Mielőtt cserépkály­hát vásárol# tekintse meg 8 Karcagi Népművészeti Agyag- Ipart KTSz kályha mintáit. Nagy választék# pontos beűtemerett szállítás. Vállalunk kályha átra­kást. tisztítást. Még a* őszi ldénj előtt adja le megrendelését. Clmi Karcag, Deák körút. Köszönetnyilvánítás Ezúton mondunk köszönetét a pártnak, a munkásőrségnek és zenekarának, á tanácsnak, az út­törő csoportnak, a Zalka Máté Termelőszövetkezetnek, a többi szerveknek, rokonoknak, ismerő­söknek és mindazoknak, akik szeretett férjem, illetve édes­apánk, nagyapánk temetésén megjelentek és részvétükkel fáj­dalmunkat enyhíteni igyekeztek. Gácsl Lajosné és családja Kunszentmárton A NAGYALFÖLDI KŐOLAJTERMELÖ VÁLLALAT felvételre keres gyakor­lattal rendelkező építész­technikust Jelentkezni lehet szemé­lyesen: Szolnok, Körösi út 46. I. emelet 14. — Telefon: 32—63. A bajnokság átláss 1. U. Dózsa 23 14 S 4 46 32 S3 2. Vasas 22 12 7 S 4731 31 3. MTK 22 13 4 5 4731 30 I 4. FTC 22 12 * 6 5239 28 5. Salgótarj. 23 11 5 7 35.38 27 6. Szeged 22 7 10 S 3135 24 7. Oy£r 22 8 6 8 3433 22 8. Bp. Hon. 22 6 9 7 34:38 21 9. Tatabánya 22 6 8 8 2833 20 10. Csepel 22 5 9 8 2230 19 11. Pécs 22 4 8 10 2637 16 12. Dorog 22 4 7 U 31:43 15 13. Debrecen 22 4 5 13 18:49 13 04. Diósgyőr 22 3 5 14 18 .52 11