Szolnok Megyei Néplap, 1960. június (11. évfolyam, 128-153. szám)

1960-06-09 / 135. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1960. Jön!» 9. A megyei labdarúgó bajnokságért A Jb. Lehel megérdemelten nyerte a rangadót Jászberényi Lehel—Szolnoki Kinizsi 2:0 (1:0) Szolnok, cukorgyári pálya, 700 néző, vezette: Gyarmati (Békés­csaba). Lettel: Zaj ék — Fortu­na, Panesics, Fehér — Jőzsa, Nagy — Kiss, Fekete X., Fekete n., Fiezek, Fülöp. Edző: Koiláth Ferenc. Kinizsi: Kóródi — Gyé­mánt I., szabó, Márton — Kiss n.. Sokvári — Szabados, Géczi n., Hangodi, Kolláth, Feigl. Ed­ző: Csabai János. Hatalmas izgalom előzte meg a megyei bajnokság rangadóját. Ez érthe­tő is volt, hiszen itt dőlt el a bajnokság sorsa és az NB m-ba jutás. Jászberényből is Jóné- hányszáz szurkoló érkezett autóbusszal, hogy segítse ked­venc csapatát a győzelem eléré­sében. Már a csapatok kifutá­sakor nagy hangorkánnal biztat­ta mindkét szurkolótábor együt­tesét. A Kinizsi vezette az első támadást, de Szabados lövése a kapu mellé szállt. Nyomban a másik oldalon alakult ki akció, de Fekete IX. elől Szabó hárí­tott. 1 %y iram volt mindkét részro- Hol az egyik, hol a másik oldalon alakult ki veszé­lyes támadás, de a védelmek jól zártak. Egyik jászberényi támadásnál Fülöp futott el ügye­sen, de Gyémánt I. fejjel átvet­te tőle a labdát és máris Géczi EL-őt küldte támadásba, aki a Jobbszélen futott el, de Józsa megszerezte előle a labdát. A 15. percben Lénél támadás ala­kult ki: Kóródi kifutott kapujá­ból, de végül Gyémánt I. felsza­badított. Ezután jobboldali Le­hel támadás alakult ki, de Pan- csics biztosan verte vissza a támadást. A 27. percben ismét a Lehel támadott. lass Fekete I. elé Játszott, aki kapásból, mint­egy 30 méterről biztosan lőtt Kóródi hálójába, 1:0. Majd pe­dig Fekete II. lövése szállt a kapu fölé. A gól után a Lehel talán még erőteljesebben táma­dott és játékosai több veszé­lyes helyzetet hoztak össze, de gól a félidő végéig már nem esett. Kinizsi támadással kezdődött a második félidő. De nyomban a Lehel vette át a kezdemé­nyezést. Szabó azonban fel tu­dott szabadítani. A másik olda­lon az Igen Jól Játszó Panesics hárított egy veszélyes Kinizsi támadást Géczi n. elől. Ügy lát­szott, mintha kissé esett volna az iram. Fáradtabban mozgott mindkét csapat, de ez főleg a Kinizsin mutatkozott meg. Ez­után Szabados futott el a jobb- szélen, beadását a lemaradó Kol­láth elől Zaják kifutva hárította. Az 59. percben Kinizsi támadás során Géczi n. nagy lövése az oldalkapufán csattant, majd a visszapattanó labdát ismét Géczi n. lőtte a kapusba. Nagy hely­set volt! A 25. percben parázs jelenet alakult ki a Lehél kapu­ja előtt. Hárman is rálőtték a labdát, míg végül is a kapu mellé szállt. A másik oldalon pedig Fülöp n. lövését hárítot­ták a Kinizsi védők. A választá­madásnál Géczi n. beadását Feigl senkitől sem zavarva ka­pu mellé fejelte. Nagy helyzet volt. Ezzel a Kinizsi mintha el­lőtte volna minden puskaporát, visszaesett. Feljött a Lehel, Fe­kete n. futott el. Átjátszotta a hazai védelmet és biztosan lőtt a hálóba, 2:0. A hátralévő idő­ben említésre méltó esemény már nem történt. A Lehel nyugodtabban és terv­szerűbben Játszott, habár a Ki­nizsinek is alkalma nyílt volna a gólszerzésre, de tervszerűtlen- Béggel és ideges játékkal el- ügyetlenkedték azokat. Végered­ményben megérdemelten győzött a Lehel. Jók: Panesics, a me­zőny legjobbjai Fülöp, Józsa, Fekete I., illetve: Géczi II., Sza­bó. Gyémánt I. Gyarmati játék­vezető kifogástalanul működött. Szabó Lajos HSE—Szolnoki Vasutas 6:2 (2:2) Mezőtúr, 500 néző. Vezette: Lesán. Mezőtúr: Nagy — Somi, Kudecz, Horváth — Túrái, Diósi — Bendes, Seben, Márkus, Ga- licza, Selbán, vasutas: Pál — Sági, Grámán, Retkes — Palotai, Kovács — Tó vízi, Mészáros, Hor­váth, Szurovecz, Cseh. Nagy lendülettel kezdett a ha­zai csapat. Mégis a 8. percben a vendégek szerezték meg a ve­zetést Horváth révén. A 10. perc­ben Galicza átadásából Seben egyenlített. Tóvizi partdobásáből a késlekedő Honvéd védelem mellett Palotai újból megszerez­te a vezetést. Nagy rohamokat Indított a hazai együttes Galicza vezetésével. Feltűnő volt a Hon­véd balösszekötője, aki rengeteg gólhelyzetet teremtett. A 40. perc­ben Galiezának sikerült egyen­lítenie s A második félidő elején mind­két csapat veszélyes helyzeteket teremtett, de a csatárok egymás után hibáztak. Az 54. percben Seben fejéről kézzel ütötte le a labdát az egyik védő. A 11-est Somi értékesítette. Állandóan támadtak a hazaiak. A 65. perc­ben Márkus lövésébe Seben be­letette a fejét és máris 4:2. A vendégek kemény belemenések- kel akarták ellensúlyozni a ha­zaiak támadásait, amiért ketten is a kiállítás sorsára Jutottak. A 70. percben Galicza a kapust is kicselezte és 2 méterről mel­lé lőtt. — A 75. és a 83. percben Márkus labdájával Galicza fu­tott el és szép egyéni akció után 6:2-re növelte a hazaiak előnyét. Jók: Galicza (a mezőny leg­jobbja), Seben, Horváth, illetve: Pál, Palotai, Tóvizi. A Játékvezetői hármas Jól mű­ködött a végig izgalmas mérkő­zésen. Tasty lm • Kunszentmártoni MTF— Jászapáti 0:0 Kunszentmárton, 100 néző. Ve­zette: dr. Barna. KAITE: Szabó Földi, Mészáros, Gyenes — Papp, Pintér — Harangozó, Imrei, Ko­vács, Barna, Csornán. Jászapáti: Káli — Vágó, Polgár. Mihályi — Horvát, Utassi — Bolyós, Kö­kény, Kónya, Pintér, Szirze. Mind a megye JT-vel, mind a vendégcsapattal való szabályos lelevelezés után a félnégyes kezdésre csak a vendégcsapat érkezett meg. A Szolnokról jö­vő partjelzők küldésén is fél hat szerepelt. A mérkőzést váró 500— 600 főnyi néző elégedetlenkedve elhagyta a pályát. Fél hatkor érkezett meg a Játékvezető és kb. 50—60 néző Jelenlétében kez­dődött á Játék, igen lanyha iram­ban. Csak Bolyós lövését és a 30. percben egy szögletrúgás utáni vendég-akciót lehet meg­említeni. A választámadásnál Kovács lőtt kapu mellé. A 35. percekben Harangozó középen el­futott és a kapust is kicselezve mellé lőtt. Ezután elkezdett esni az eső, mely csúszóssá tette a füvet. Dr. Barna a csúszós tala­jon mindig jól Ítélte meg a helyzeteket a különben lassú já­tékban. A 43. percben adódott gólszerzési alkalom a hazaiak előtt, amikor Harangozó Cso- mánhoz iveit, aki csak a kapus­sal állt szemben. Lövése végig­gurult a kapu előtt, amelyre há­rom csatár la ráfutott, de mire a labdához érhettek volna, ösz- szeestek. A második félidőben még ke­vésbé volt várható a most már még csúszósabb talajon szép játék. Gólveszély is csak egy al­kalommal adódott, — amikor a jászapáti Kökény lefutotta a ha­zai védőket, de a 10 méterről küldött erős lövését Szabó nagy bravúrral kiütötte. Az utolsó percekben a helyiek némi fö­lénybe kerültek, de minden lö­vés kapu mellé szállt. Jók: Papp, illetve: Polgár, Bo­lyós. Dr. Barna játékvezető és part­jelzői kitünően működtek. lm J. Tiszaföldvár—Törökszent­miklósi Vasas 1:0 (0:0) Tiszaföldvár, 400 néző. Vezette; Sándor. Tiszaföldvár; Tóth — Széesi, T„ Kovács, Szeiindi — Lakatos, Sági — Nyitrai, Bállá, Kupeczki, Nagy, Kőműves. Ed­ző; Ecseki István. T. Vasas: Mák — Hossó, Balázs, Polgár — Há­lák, Bíró — Szedlák, Darvasi, Csiszár, Fülöp, Fekete. Edző: Korom PáL Az esős időjárás miatt arány­lag kevés néző előtt került sor a mérkőzésre. Akik azonban ki­jöttek a pályára, nem bánták meg, mert végig nagyiramú, iz­galmas küzdelmet láthattak. A vendégcsapat kezdett jobban, s több veszélyes támadást veze­tett, a hazai védelem azonban — élen T. Kováccsal mindig idejé­ben közbelépett. A 30. percben óriási helyzet adódott a T. Vasas részére. A földvári védelem lest reklamálva leállt, Darvasi ki­ugrott, teljesen egyedül kényel­mesen vezette a labdát a kapu felé, az ötösön azonban Tóth bravúros vetődéssel szögletre há­rított. A 40. percben ellentáma­dást vezetett a hazai csapat. Ku­peczki a balszélen tört kapura és nehéz szögből leadott nagy lövése a felső lécen csattant. A EL félidőben a hazai csapat kezdett jobban és az 52. percben gólt ért el. Sági Nagyhoz ját­szott, aki több csel után Kőmű­ves elé emelte a labdát, a bal­szélső fejjel a kapu elé játszott és a nagy lendülettel befutó Kupeczki a kimozduló Mák mel­lett a jobb felső sarokba bom­bázott, 1:0. A gól után feljött a vendégcsapat. Főleg Darvasi je­lentett állandó veszélyt a hazai kapura. Tóthnak két ízben is nehéz labdát kellett védenie. A 80. percben az ötösön Bállá előtt nyílt gólszerzési alkalom, de so­káig igazgatta maga elé a labdát és a védők szerelték. A 90. perc­ben egyenlíthetett volna a T. Vasas, mert a kitörő Darvasit Lakatos kézzel húzta vissza a tizenhatoson belül, de a megítélt ll-est Fekete & felső kapufára lőtte. Tiszaföldvár ifi—T. Vasas ifi 1:0. / VA. A tekesport hírei Három város bajnokságáról jelentjük A három város teke csapat baj­noksága keretében lejátszott VIH. forduló sok meglepetést hozott. A Kecskeméti Spartacus- nak ugyanis az első helyet át kellett engednie a Szolnoki MÁV I-nek és így a kecskemétiek a 4. helyre estek vissza. A Kecskeméti Spartacus nehéz küzdelemben csak több faütéssel tudott döntetlent elérni a Ceglédi MÁV ellen. A Szolnoki Kinizsi ellenfele, a Szolnoki Dózsa nem jelent meg. A Kecskeméti MÁV hazai pályán kapott ki a Ceglédi Építők „B” csapatától. Ügy lát­szik, a Vasutas együttes még mindig hullámvölgyben van. A Szolnoki Spartacus erős harcot vívott a 400-as átlagot ütő Szol­noki Vasutas csapatávaL Mégis sikerült a Spartacusnak pontot szerezni. A Szolnoki MÁV ven­dégként jó formát játszva, az összes pontot megszerezte a Kecskeméti Bameváltól. Ezzel egyben az első helyet is biztosí­totta magának. A Kecskeméti TE a hazai pálya előnyében is sú­lyos vereséget mért a Ceglédi Bányászra. A Szolnoki MÁV ,,B” és a Szolnoki Olajbányász mér­kőzés a várt eredményt, a MÁV n. győzelmét hozta. A forduló eredményei Kecskeméti Spartacus—Ceglédi Szolnoki természetjárók a Mátrában A Mátra Klub és a Gyön­gyösi Lendület SC az idén jú­nius 5-én rendezte meg a Mátra Kupa vándordíjért fo­lyó természetjáró tájékozódá­si versenyt. A színhely a Vö- rösmarthy turistaház, — Pa- rádsaSVár környéke volt. II. osztályú nappali, két útvona­las, pontérintös, meghívásos versenyen 27 csapat indult. A kellemes versenyidőben a mintegy 7 kilométer hosz- szú és 200 méter színtkülönb- $é£ű útvonal a Mátra néhány szép pontját is érintette. Az új szabályoknak megfelelő­en a keverési időt a szintidő felére csökkentették. Ez meglehetősen nagy futást eredményezett és a verseny során jónéhány csapat ki is esett a küzdelemből. Végeredményben a Mátra Kupa idei védője a Budapes­ti Pedagógus SC csapata lett. Második helyen a Szol­noki MÁV, harmadik helyen Mosonmagyaróvár együttese végzett Vasutas 4:4 (2326:2267). Legjobb dobók: Rózsahegyi 413, illetve: Tarjáni 414. Kecskeméti MÁV— Ceglédi Építők 2:6 (2249:2296). — Legjobb dobók: Pintér I. 402, il­letve: Etédi 396. Szolnoki Sparta­cus—Szolnoki Vasutas 2:6 (2383: 2419). Legjobb dobók: Pintér 411, illetve: Balázs 444. Kecskeméti Bamevál—Szolnoki MÁV I. 0:8 (2135:2414). Legjobb dobók: Du­dás 374, illetve: Dobos 424. Kecs­keméti TE—Ceglédi Bányász n. 7:1 (2383:2184). Legjobb dobók: Nagy 428, illetve: Lugosi 411. — Szolnoki MÁV n.—Szolnoki Olaj­bányász 6.2 (2351:2270). Legjobb dobók: Kanyó 447, illetve: Tóth 414. A bajnokság állása 1. Szolnoki MÁV I. 8 19756 49 2. Szolnoki Vasutas 8 16278 48 3. Ceglédi Építők 8 19024 47 4. Kecskeméti Spart. 8 18724 46 5. Kecskeméti TE 8 18950 44 6. Kecskeméti MÁV 8 18427 38 7. Szolnoki Kinizsi 8 16672 25 8. Kecskeméti Bam. 8 18495 30 9. Ceglédi Vasutas 8 18219 24 10. Szolnoki MÁV EL 8 18534 22 11. Szolnoki Spartacus 8 18595 19 12. Ceglédi Bányász 8 16350 18 13. Szolnoki Dózsa 8 16180 17,5 14. Szolnoki Olajb. 8 17072 10,5 A [ümwfr Ha az ember figyelmesen sé­tál az utcán, igen gyakran talál­kozik fiatalokkal, kiknek kabát­hajtókájukon ott díszeleg egy igen szép kivitelű jelvény: az „olimpiai jelvényszerző verseny’? jutalma. Az olimpiáé, mely a bé­két hirdeti. Megtalálható rajta az öt karika, mely az öt világrész összefogását, a fáklya az olim­piai lángot, — melyet ebben az évben augusztus 25-én Rómában gyújtanak meg, — s egy futó alak az öt karikán és a fáklyán, mely a világ sportolóinak össze­fogását jelképezi. A tulajdonosok hihetjük büsz­kén hordják a szívük felett, ka­bát juk és blúzuk hajtókáján a tetszetős jelvényt. E büszkeség nagyon is indokolt, ugyanis elő­adás meghallgatásával sportis­mereteiket gyarapították, a töb­bi követelmény teljesítésével pe­dig bekapcsolódtak egy sport- mozgalomba, amely hivatva van megalapozni és biztosítani a ma­gyar sport utánpótlását. Vajon miért csatlakoztak eh­hez a sportmozgalomhoz? — öt- iik fel akaratlanul is a kérdés. A minap Törökszentmiklóson járva az utcán elsőként Kónya János KISZ titkárt kérdeztük meg. Elsősorban azért, — vála­szolta — mert munka után igen jól esett a kis felüdülés, majd a versenyzés. En aktívan sohasem sportoltam, de most bekapcso­lódtam a sportmunkába, amit nem is fogok otthagyni, mert a jelvényszerző verseny során meg­szerettem azt. Iskolás kislány jött, blúzhaj to­káján a jelvénnyel. Megkérdez­tük: mit csinált azért, hogy meg­kapta. így felelt: Futottam, tor­náztam, kézilabdáztam és meg­hallgattam az olimpia történeté­ről szóló előadást. Egyszóval hí­ve lettem a sportnak. A törökszentmiklósi Búzakalász Termelőszövetkezetben már hu­szonkilenc fiatal tulajdonosa a szép emblémának. A Petőfi úti Iskolában Bódi Jóska 12 méteren felül hajította a súlygolyót nyol­cadik osztályos létére. Ki tudja, hány fiatal szerette meg a spor­tot e versenymozgalmon keresz­tül. Egy bizonyos. Elősegített egy tömegsport-mozgalmat és bebizo­nyította, hogy van utánpótlás. Nyugodtan rájuk bízhatjuk örök­ségünket, hiszen a jövőt a tehet­ségeseké. vj. Szolnok megyei filmszínházak műsora Június 9—12-ig: Abádszalők Cibakhaza Fegyvernek János bl da 9—KI 10- Ü2 10—12 Matiné: 12. 9—10 11— 12 Matiné: 12. Jászalsöízentgyörgy t—ío 11—13 Matiné: 12. Jászapáti 9—12 Matiné: 12. Jászárokszállás TO—12 Matiné: 12. Jászberény Lehel 9—12 Matiné: 12, Jászberény Kert 9—12 Jászdózsa 9—10 11—13 Matiné: 12. Jászlényszaru 10—12 Matiné: 12. Jászjáköhalma 10—12 Matiné: 12. Jászklsér 10—12 Matiné: 12. Jászladány 10—12 Kenderes Kengyel Kisújszállás Kunhegyes Matiné: 12. 10—12 Matiné: 12. 10—12 Matiné: 12. 10—12 Matiné: 12. 9—12 Matiné: 12. Kunmadaras 10—12 Matiné: 12. Kunszentmárton 9—12 Matiné: 12. Mezőtúr Dézsa 9—15 Matiné: 12, Mezőtúr Szabadság 9—12 Öcsöd 10—12 Matiné: 12. Rákóczii alva 10—12 Matiné: 12. Szolnok Vörös Cs. 9—12 Szolnok Tisza 9—12 Matiné: 12. Szolnok Kert 9—12 Szolnok Millennium 10—12 Tiszaföldvár Táncsics 10—12 Matiné: 12. Tiszafüred Tisza 9—12 Matiné: 12. Tiszákon 11—12 Matiné: 12. Turökszentmiklós Dézsa 9—12 Matiné: 12. Törökszentmiklés Ken 9—12 Túrkeve 9—12 Matiné: 12. 10—12 Matiné: 12. 9—12 Matiné: 12. Ojszász Karcag Bűntény, vagy.— Kn» Kálvária — 10 Virrad... — 10 Mindhalálig — Kn. Calabuig Kenyér, szerelem, fantázia m 14 Kezedben az élet — Kn. Az ügyetlen kapus A megfelelő ember — 10 Kenyér, szerelem, fantázia “ 14 Csínytevő Kocsubej — Kn. Gombaházikó A kapitány lánya a* Kn. Polónia express Mennyei pokol — 14 Mühlenbergi ördög Vörös tinta — 14 Kezedben az élet — Kn. A megfelelő ember — 10 Razzia Magány — Km Álmatlan éveik' Láthatatlan kötelék — 19 Déryné Egrenyiló ablak — 14 Karneváli éjszaka Egy kislány keresi az édesapját — 10 A béke völgye 105 százalékos alibi — 10 Ezerarcú hős Az élet visszavár — 14 Argentinétól—Mexikóig Két emelet boldogság — 14 Halhatatlan gamizon A béke első napja — 10 Három jóbarát Denevérraj — 14 Pár lépés a határ Három csillag — Km Bogáncs A vidéki lány — 10 Fekete gyöngyök Emberek és farkasok — 10 Fantasztikus utazás — Km London Ketten a nagyvárosban *• Kn. Különös ismertető Jel A rabmadár — 14 A rászedett udvarló — Km Kék vércsék erdejében Asch őrvezető kalandos lázadása — 18 57-es riport — 10 Végállomás: szerelem «* 10 Ördögi találmány Ml ketten egyedül — 10 A neveletlen kiskacsa Fiú, vagy lány — Km Kati és a vadmacska A nagy családok — iá Rita Aranyvonat — Km Rosemarie — 18 Kék nyü Veszélyes barátság — 10 Sport és sz erelem Hely a tetőn — 14 A 12-ik órában 10=10 éven alul nem ajánlott. 18—Csak 18 éven felülieknek I 14=14 éven alul nem ajánlott. Kn.=Korhatár nélkül. ^apróhirdetések") AZONNALI belépésre keresünk tagnak önálló szabó kisiparost. Állandó munkalehetőség bizto­sítva. Kunszentmártoni Ruházati KTSZ Kunszentmárton, Marx Károly út 3. Telefon: 67. VENDÉGLÁTÓ szakmában több­éves gyakorlattal rendelkező munkaerőt keresünk üzemvezető helyettesi beosztásba. Cím a ki- adóhivatalban. JUHÁSZT keresünk azonnali fel­vételre. Lakás biztosítva. Fizetés munkaegység részesedés szerint. Uj-Barázda Mg. Termelőszövet­kezet Jászladány, Kossuth L. u. 30 szám. TEHERGÉPKOCSI-vezetőket, — vontatóvezetőket, rakodó mun­kásokat azonnali belépésre al­kalmaz a Tiszasülyi Állami Gaz­daság, tiiiiimmimmiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiimi Rendőrségi közlemény _ A Szolnok Városi és Járási Rendőrkapitányság, a ■— KRESZ 134-es §-ban biztosí­tott jogkörénél fogva, a Szol­nok város területén áthúzódó 4-es sz. főútvonal Eötvös tér­től a Szabadság térig terjedő szakaszán, valamint a Ságvá- ri Endre úton a kerékpárok lerakását megtiltotta. Ezen az útvonalon a kerék­párokat csak a megőrzőhe­lyeken lehet elhelyezni. Szolnok Városi és Járási Rendőrkapitányság vez. SZOLNOKI Sütőipari Vállalat felvesz fiú Ipari tanulókat. Ta­nuló Idő 3 év. Követelmény: 8 általános Iskola elvégzése, 14 életév betöltése. Bővebb felvilá­gosítás: Szolnok, Sallal Imre u. 17 sz. alatt. ÉLELMISZER kereskedelmi áru Ismerettel rendelkező szak-mun­kaerőt keresünk raktáros! be­osztásba. Erkölcsi bizonyítvány szükséges. Cim a kiadóban. A GEPIRO és Gyorsíró Iskola — Szolnok — esti dolgozó tagoza­tára már kapható Jelentkezési lap. Szolnok, Beloiannisz u. 63. KÖNYVELÉSBEN jártas admi­nisztrátort napi 4 órai munkára keresünk azonnali felvételre. — Cím a kiadóhivatalban. ELCSERÉLNEM Szolnok belte­rületén lévő szoba-konyhás, mel­lékhelyiséges lakásom nagyobb­ért megegyezéssel a város terü­letén. Telefon: 28—54. EGYPÁREVEZŐS csónak és te­leszkópos oldalkocsi váz eladó. Molnár József, Tiszapüspökl. FOTELAGY 2 db igényesnek el­adó. Szolnok, Ságvári körűt, D. m. lépcsőház, n. e. 2. ELADÓ 16 db Nagyboconádi fekvő rendszerű 2 anyás kaptár. Szolnok, Bálvány u. 11. sz. ALLAMI GAZDASAGOK, TER- MF.LOSZOVETKEZETEK, közü- letek és vállalatok! A Rákóczi­iéival Földművesszövetkezetnél nagyobb mennyiségű lapát-nyél, csákány-nyél és kerék-küllő van raktáron, melyet a rendes for­galmi áron alul hoznak forga­lomba. (Lapátnyél, csákánynyél 8.40/db, kerékküllő S.lO/db.) KOZÜLETEK, Szövetkezetek, Fi­gyelem! Méltányos áron (esetleg könyvjóváírással) a Törökszent­miklósi Gépgyár felajánlja hasz­nálaton kívüli csúcs-esztergapad- lalt. Megtekinthető a telephelyen 7—15 óráig, — szombaton 7—11 óráig. ____________________________ VE NNEK 250-es nagykerekű Ja- wát, újszerű állapotban. Bíró István Mezőtúr, Téglagyár._____ 350-e s DKW első, hátsó telesz­kópos, gyönyörű állapotban igé­nyesnek eladő. Karcag, Sánta u. 6. Tóth. Szolnok belterületén beköltöz­hető házrész eladó. Sütő u. 1. szám.____________________________ SZ OLNOKON beköltözhető két- szobás ház eladó. Rózsa F. u. 24. BEKÖLTÖZHETŐ egyszobás ker­tes családi ház eladó. Szolnok, Virág u. 18. ELADÓ Szolnok központjában Jókai u. 7. sz. (egy emelet) 2x3 szobás ház felerésze, beköltöz­hetően. Érdeklődni az udvari la­kásban^_________________________ VÁLLALATI üdülőnek — Kar­cag Berekfürdőn — (fürdővize gyógyhatású) alkalmas 6 szobás, 10 ágyas, folyóvizes üdülő eladó. Érdeklődés: Szolnok Megyei Ta­nács VB Pénzügyi Osztályán. Telefon: 11—39, __________________ EL ADD Jászberény, Ibolya u. 1. sz- alatt lévő ház beköltözéssel, esetleg fele része. SZOLNOK, Iszap utca 21 szám alatti ház, részben beköltözhe­tően — eladő. SZOLNOKON beköltözhető két­szobás családi ház sürgősen el­adó. Hullám u. 23. 1 Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő; Varga József Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. 2. L em. Telefon: 20—93. 23—20. 20—6a Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatalt Szolnok, Irodaház, fszt. 3, Telefon: 20—94 Megjelenik hétfő kivételével mindennap A tap.it előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megye pos­tahivatalok és fiókposták te il­lesztik. A lap előfizetési dija: egy hóra 11.— Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél. Szolnoki Nyomda Vállalat 1960. június 8. — 2097 Felelős nyomdavezető; Mészáros Sándor. A HÉKI ÁLLAMI GAZDASÁG (Mezőhék Telefon: 2) vételre felajánlja az alábbi elfekvő anyagokat; Csepel Diesel motoralkatrészek: AC 5577 tengelykap- Csapágy: Csapágy csésze: csoló kúpos tárc3a 2 db 6315 10 db 413.9.01.111 7 pár _ . „ . . , 6316 10 db 413.9.01.112 8 pár _ Zetor alkatrészek: 6219 7 db 413.9.01.114 25 pár Zetor motor felújított 6409 10 dp 413.9.01.113 15 pár komplett 2 db 6412 3 db Csepel főtengely fel- Hoffber alkatrészek: 60x80x17 szimering 20 db újított, krómozott 3 db VL 1598 fogaskerék 5 db 65x90x13 szimering 20 db Dugattyú gyűrű MIA Kombájnalkatrészek: Vegyes alkatrészek és anyagok: motorhoz 20 db Fogaskerék: PKB 925 knotek főtest Cellavizsgáló 8 db AC 3020 10 db a kötöző Éjjeliőr óra 3 db AC 3022 10 db szerkezethez 2 db Falikút 20 db AC 424 io db TE 408 porsapka 20 db Állóeszköz: AC 2525 8 db TK Kultivátor rugó 30 db Villanymotor 12,5 kw AC 3004 5 db Wippon hátsó rugókö- Ford csúszógyűrűs 1 db AC 2495 himbafej 8 db teg, komplett 1 db Kézihajtásos trágyáié­AC 3549 előtét-tengely 4 db Wippon önindítő 1 db szivattyú 1 db SÉPSMS