Szolnok Megyei Néplap, 1960. április (11. évfolyam, 78-101. szám)

1960-04-27 / 98. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1960. április 27. Eredményesen játszott a Szolnoki Dózsa A Szolnoki Dózsa vasárnap Eger ellen játszott visszavágó barátságos mérkőzést Szolnokon a Damjanich uszodában. Szolnoki Dózsa—Eger 5:2 (1:0. 1:2) Damjanich uszoda, 600 néző, — vezette: Horváth E. Dózsa: Boros — Pintér, Brinza — Koncz — Kanizsa, Hasznos IX., Kuczora. — Eger: Denk — Ringelhann, Pó- csik — Tassl — Bolya, Utassy, Bodnár. Góldobók: Kanizsa (2), Brinza, Hasznos n., Kuczora, — illetve: Utassy (2). A haromhar- mados mérkőzést kétszer 15 perc alatt játszották le a csapatok. Kezdéskor Kanizsa ért labdát. A Dózsa azonnal támadólag lé­pett lel, de eredménytelenül. Az ellentámadás végén Utassy mel­lé, Bodnár kapujára lőtt. A má­sik oldalon Hasznos II. lövését lejjel védte Denk, majd Kanizsa kapufára emelt. Mintegy tíz per­cig váltakozó heves küzdelem folyt gól nélkül. Kanizsa fölé emelt, Brinza tiszta helyzetet hagyott ki, Koncz mellé, Hasznos II. fölé lőtt. Majd ismét Hasznos n. csavarját Denk kiütötte. Ké­sőbb Kanizsa hagyott ki nagy helyzetet, majd Pintér bombája a kapusban akadt el. Közben Boros kapuja is veszélybe ke­rült Bodnár lövését szögletre ütötte a válogatott kapus. Em- berlölényből esett az első gól. Ringelhann partra került és ezt Brinza használta ki, 1:0. Kezdés után az elmélázó Dózsa védők közé Utassy beugrott és a kapuba nyomta a labdát, 1:1. Nem sokkal később ugyanő volt eredményes, 1:2. Ezután Denk percei következtek. Kanizsa lö­vését, Pintér bombáját kellett védenie. Az egriek is veszélyesen támadtak. Bodnár és Utassy je­leskedett. de eredménytelenül, mintha kissé idegesek lettek vol­na a játékosok. Végül Kanizsa leúszása és Hasznos IL gólja le­csillapította a többieket, 4:2. Pin­tér és Utassy kiállítása után is­mét váltakozó küzdelem folyt, melynek végén Kuczora lőtt szép gólt, 5:2. Kanizsa és Hasznos II. kapufája fejezte be a mérkőzést. Heves iramú, változó küzdel­met vívott a két csapat, az eg­riek teljeser. egyenrangú ellen­félnek bizonyultak. Igazolták nagyszerű képességeiket. Bajnok- csapatunknak nagyon meg kel­lett küzdenie a győzelemért, igaz ebben az összeállításban most játszottak először. Ezenkívül a játékosok még nem érték el Iga­zi formájukat. Ismét sok volt a biztos gólhelyzetek kihagyása. De ehhez hozzájárult a nagysze­rűen védő Denk is. Az egriek végig szívósan küzdöttek. Szoro­san fogták az embereket. A ka­pura veszélyesek voltak és jól úsztak. Egyénileg a Dózsában Boros az első góltól eltekintve jól védett. Brinza szépen szere­pel, dé még nem az igazi. Pintér is jól fogta ellenfelét. Kár, hogy lövései nem mindig sikerülnek. Koncznak nem ment úgy, mint szokott. Kanizsa sokat volt já­tékban. Rengeteg helyzete volt, de ezeket csak kétszer tudta ki­használni, Hasznos n. nem birt Pócslkkal, Kuczora nagy igye­kezettel küzdött. Gólja szép volt. Az egri csapatban találjuk a mezőny legjobbját, Denket. Időn­ként úgy festett, hogy nem lehet neki gó't lőni. Igaz, a szerencsé­vel sem állt hadilábon. Rajta kí­vül még Pócsik, utassy, Bodnar dicsérhető. Horváth kielégítően bíráskodott. — pataki — Szolnokon rendezik meg az országos vidéki felnőtt egyéni vívéba)nokságot A Magyar Vívószövetség megbízásából a Szolnok me­gyei vívószövetség rendezésé­ben kerül lebonyolításra csü­törtöktől szombatig az 1960. évi országos vidéki felnőtt egyéni vívóbainokság. A küz­delmekre Szolnokon a Köz- gazdasági Technikum torna­termében kerül sor. 4 fegy­vernemben küzdenek majd a legjobb vidéki vívók a minél jobb eredmények eléréséért. Csütörtökön női tőrben és párbajtőrben, pénteken kard­ban, szombaton férfitőrben mérkőznek. A döntőkre szom­baton délután 5 órakor kerül sor. A szúrófegyverek villamos találatjelzővel kerülnek leví­Minimális pontkülönbséggel győzött a Vörös Meteor Szolnoki Vörös Meteor — MTK 66:65 (34:29) Budapest, Péceli út, 200 néző, vezette: Mészáros — Pécsi. Szolnok: Horváthné, Deák, Hudákné, Fodor, Horgász, Boháti, Pintér, Tóth. MTK: Keszeiné, Horváth, Kovács, Fiedler, Nagy. A szolnoki Vörös Meteor NB I-es női kosarasai foly­tatták meglepetéssorozatu­kat. A fővárosban minimá­lis pontkülönbséggel győzték le a tavaszi idényben még veretlen MTK csapatát. A fő­városiak legutóbb Diósgyőr­ben győzték le a vidék leg­jobbját, a DVTK-t. A szolno­ki csapat viszont három leg­utóbbi mérkőzésén vereséget szenvedett. Kevés eséllyel indultak a szolnoki leányok Budapest­re. Nemcsak azért, mert az eddigi eredmények az MTK mellett szóltak, hanem azért is, mert a csapat két erőssé­ge: Pataki és Zádoriné nem játszott. Lelkesítette viszont leányainkat, hogy Pintér Má­ria ismét játékra jelentkezett és ő is elutazott a csapattal a fővárosba. Meteor fölénnyel kezdődött a mérkőzés. Az első kosarak is a szolnokiaké voltak. Már 4:0-ra vezetett a Meteor, amikor az MTK szépíteni tu­dott. A vezetést azonban az egész mérkőzés alatt nem tudta átvenni. Az első félidő közepén a szolnokiak 14—16 ponttal vezettek. Játékukba! hosszú idő óta most jelentke­zett az a fölényes biztonsági játék, amit régen vártunk tőlük. A Pataki helyén sze­replő gyors Horgászt Hor­váthné, Hudákné hosszú lab­dával küldte támadásba, aki ezúttal eredményesen fejezte be akcióit. Az MTK taktikát változtatott, mely eredmé­nyesnek bizonyult. Sikerült is az első félidő végéig tíz pontot ledolgozniok hátrá­nyukból. A második félidőben nagy iramban folytatódott a já­ték. Feljött az MTK és szo­ros küzdelem alakult ki egé­szen a játékidő végéig. Dön­tő volt ekkor, hogy a szolno­ki lányok fegyelmezetten ját­szottak. Betartották a takti­kai utasításokat és idegileg is jobban bírták a mérkőzést. Ezen időszakban Hudákné és Horvéthné távoli dobásai és a megítélt személyik rendre sikerültek. Deáknak ezúttal sikerült befejezni saját gyors támadásait kosárral s az úgynevezett „ziccereket” is rendre értékesítette. Az MTK nem adta fel a küzdel met. Mindvégig megpróbál ták megfordítani az ered­ményt a maguk javára. Ez azonban csak az utolsó per­cekben sikerült, amikor is jelentősen megközelítették és megszorították a szolnoki­akat. Ekkor a védekezésben a szolnoki leányok követtek el néhány hibát, mely majd­nem a múlt heti bajai hely­zetet teremtette meg. Végül is sikerült a Meteornak mi­nimális győzelmet szereznie. Reméljük, ezzel a győzelem­mel a Meteor lezárta a si­kertelen sorozatot Egyénileg: Horváthné, De­ák, Hudákné és Horgász ját­szott jól. Fodor elmaradt szo­kott formájától. A többiek is megtették kötelességüket, Ai MTK-ból Kovács, Fied­ler játszott jól. Legjobb kosárdobók: Deák 20, Horgász 16, illetve: Ko­vács 30. A labdarúgó NB 111-ért Ceglédi VSE—Szolnoki MTE 2:0 (0:0) Cegléd, 1500 néző. — Vezette: Kösztner. Cegléd: Kaltenecker — Fodor, Pákozdi, Pintér — Cson­tos, Lengyel — Kökény, Héri, Nagy, Gyura, Halász. Szó. MTE: Sárkány — Tóvizi, Török, Zalai — Gyetvai, Nyári — Cs. Farkas, Papp, Wilish, Bánhidi, Simon. A választás a ceglédieknek kedvezett. Az MTE széllel szem­ben kezdte a játékot. Az erősen széltől támogatott hazaiak tá­madtak. A 8. percben egy veszé­lyes labdát Sárkány bravúrral tolt kapu fölé. Egy ellentámadás során Wilisch nagyszerű labdát kapott, de az elcsúszott a labda előtt. Hol az egyik, hol a má­sik kapu forgott veszélyben, de a védők menteni tudtak. A 22. percben Kökény beívelt labdá­ját Sárkány a levegőbe úszva tolta az alapvonalon túlra. Fel­jött az MTE. A 25. percben Bán­hidi elhamarkodottan kapu fölé lőtt. A hátralévői időben nagy- iramú, jobbára kiegyenlített já­ték folyt. Szünet után az MTE biztatób­ban támadott. Ekkor a szél is őket támogatta. Alig indították el a labdát a szolnoki Pappot egy teljesen ártatlan összecsapás után a játékvezető kiállította. Érthetetlen volt ez az ítélet, hi­szen az MTE játékos szerelésé­ben semmi szándékosság nem volt. A kirívó játékvezetői téve­dés után megpecsételtnek látszott az MTE sorsa. A hazai közönség a játékvezetőt éltette az Ítéletért. A szolnoki játékosok tíz em­berrel sem adták fel a reményt és még lelkesebben küzdöttek. A 46. percben Cs. Farkas for­dulásból kapura lőtt, labdáját Kaltanecker könnyedén hárítot­ta. Hosszabb ideig egyik csapat sem tudott mezőnyfölényt kihar­colni. Az 55. percben jogtalan gólhoz Jutott a hazai együttes. Nagy lesen állva kapta a labdát, amit a hálóba lőtt. A partjelző már előzőleg felemelte zászlaját, de a játékvezető nem vette figye­lembe. Az MTE játékosok he­vesen reklamáltak. Percekig állt a Játék. A játékvezető azonban hajthatatlan maradt, 1:0. A szol­noki játékosokat elkeserítette a sorozatos játékvezetői tévedés. De ennek ellenére is nagy iram­ban támadtak. A hazai közönsé­get viszont fel lelkesítette a gól. Nagy hangórkánba kezdtek a szurkolók, de nem saját játéko­saikat biztatták, hanem a szol­nokiakat becsmérelték sportem­berhez nem méltó jelzőkkel. A ceglédiek ezután jobbára vé­dekezésre rendezkedtek be. Le­vegőben lógott az MTE egyenlítő gólja. De Cs. Farkas nagy hely­zetben kapu fölé fejelte a lab­dát. A nagy Iramot nem birták sokáig az MTE Játékosok. A fe­dezetek nem tudták tartani a labdát, a 85. percben az egyik támadásnál egy előre vágott lab­da elcsúszott Török lóba mellett és a szemfüles Kökény kiugrott, s a hálóba lőtt, 2:0. A hátralévő Időben az eredmény már nem változott. A mérkőzés nagy Iramban folyt le. Az MTE játékosok lel­kesen küzdöttek, de a sorozatos játékvezetői tévedésekkel szem­ben tehetetlennek bizonyultak. A makói 601. sz. Iparitanuló Intését Szolnok megy« terüle­téről az 1960—61-ea Iskolai évre mezögazdasági-gépésztanulékat iskoláz be. Az iskola Időtartama 3 év. A tanulmányi eredménytől füg­gően ösztöndíjban részesülnek és az intézet otthonában nyer­nek elhelyezést. Az érdeklődők elmére bővebb tájékoztatót az Intézet rövid időn belül megküldi. A játék képe alapján a vendé- gek győzelmet érdemeltek volna. Papp kiállítása még az elfogult hazai közönség szerint is teljesen Igazságtalan volt. Egy NB I-es játékvezetőnek így nem szabad mérkőzést vezetni. Ha NB I-es mérkőzésen így működne, bizo­nyára sokáig nem venne sípot a szájába. Szólni kell még a kö­zönség sportszerűtlen magatar­tásáról is. A hazai szurkolók nagy része különösen a lelátón olyan magatartást tanúsított, amelyet el kell ítélni. Az első perctől az utolsóig a szolnoki já­tékosokat „csürhe, legyesek” jel­zőkkel illette. Meg kell még em­líteni azt a tényt is, ami szintén feltűnő volt a mérkőzés kezdete előtt, amikor a szolnoki intéző csapatának minősítési igazolvá­nyait bevitte a játékvezetői öltö­zőbe, ott több cegdédi vezetőt tálát. Helyes lenne, ha az illetékesek felfigyelnének az ilyen játék­vezetői működésekre. P. L — • Gyulai MEDOSZ—Török­szentmiklósi Fáklya 2:0 (2:0) Gyula, 2000 néző, vezette: Bá­lint. Gyula: Vidó — Kiss, Pász­tor, Szilágyi — Himmer II., Fo­dor — Kurta, Csűri, Petrovszki, Himmer I. Nagy. Edző: Bodola Gyula. T. Fáklya: Sándor — Sze- csei, Fackelman, Fábián — Papp, Haik — Deák. Karakas I., Musz­ka, Ráczi, Szakáll. Edző: selme- czi János. Nagy szélben futott ki a két csapat a pályára. A kapuválasz­tás a gyulaiaknak kedvezett. A Fáklya széllel szemben kezdte a játékot. Az első percben Fodor szabálj'talanul szerelte Muszkát. A megítélt szabadrúgásból nem lett semmi. Az ellentámadás so­rán Csűri 25 méterről lőtt kapu mellé. A szél segítségével a gyu­laiak támadtak többet. A 10. percben újabb hazai támadásnál Csűri elfutott a jobbszélen. Be­adása Petrovszkit jó helyzetben találta, aki a 11-es pontról véd- hetetlenül lőtt a hálóba, 1:0. Továbbra is a gyulaiak támad­tak. A 11. percben feljött a Fák­lya is, Szakáll jó labdát adott Karakasnak, akit azonban lesen állított meg a játékvezető sípja. Az ellentámadás során a 18. percben Kurta jó labdát vágott ál a balszélre félmagasan, mely elszállt a védők lába előtt és Nagy a 16-os sarkáról jól elta­lált lövéssel küldte a bőrt a háló­ba, 2:0. A hátralévő időben job­bára mezőnyjáték folyt. Szünet után a Fáklya játszott széllel szemben. Ennek ellenére a hazaiak támadtak. A 49. perc­ben Kurta elől Fábián szögletre mentett. A labdát Kurta ívelte be a kapu elé, de Fackelman fejjel felszabadított. Az 50. perc­ben vendégtámadás során Sza­A Jászberényi Lehel birkózóinak sikerei A jászberényi Lehel birkózók Salgótarjánban léptek szőnyegre ifjúsági szabadfogású egyéni ver­seny en. A jászberényi fiatalok jól megállták helyüket és szép eredményekkel tértek haza. A Lehel birkózók az egyes súly­csoportokban az alábbi eredmé­nyeket érték el: Lepkesúly: 1. Vass I. Légsúly: i. Oláh I. Kisváltósúly: 2. Sinka Gy. Nehézsúly: 2. Mizsei János. Csapatversenyben a jászberé­nyi Lehel ifjúsági birkózói a har- mettk fcelyet ■ftfoaéfc mafc. káli szöktette Deákot, aki elől Pásztor mentett. A másik olda­lon Kurta elől Sándor szedte fel a labdát. A 60. percben Deák közelről kapura lőtt, de Vidó vé­dett. Az ellentámadásnál Fodor lövését hárította Sándor. Az utolsó tíz percben erősen táma­dott a Fáklya. A 89. percben Ka­rakas labdájával Szakáll futha­tott volna el, dt lesre futott. így az eredmény már nem változott. Jók: Pásztor, Fodor, Petrovszki, Nagy, — illetve: Szecsei, Papp, Deák, Karakas. A mérkőzést a gyulaiak szerencsével nyerték meg, mert az első félidőben a szél támogatásával sikerült két gólt elérníök. A játékvezető jól működött. Több esetben felülbí­rálta partjelzőit. Erre szükség is volt, mert azok a lesek megíté­lésénél több esetben tévedtek mindkét csapat terhére. — Papp I. — A megyei labdarúgó bajnokságért Kunszentmártoni MTE— Fegyvernek 4:1 (0:0) Kunszentmárton, 250 néző, ve­zette: Szentesi. Kunszentmárton: Szabó — Mészáros, Hegedűs, Gyenes — Papp, Pintér — Haran­gozó, Imrei. Kovács, Bozslk, Vi- tencz. Fegyvernek: Csőke — Öllé, Bognár II., Becsei — Kazsik, Bognár I. — Füle, Cseszka, Ba­logh, Csatári, Czifra. Mintegy 20 percen át állandóan hazaiak tá­madtak, de a vendégek hátvéd­hármasa emberfeletti munkát végzett. Csupán Kovács néhány gyenge lövése érdemelt említést. Ezután váltakozóvá vált a játék, s a félidő végén a fegyvernekiek^ kerültek fölénybe, de az ő csatá­raik sem bizonyultak jobb lö­vőknek és így a félidő gól nélkül telt el. A második félidő lanyha iram­ban indult. Az 55. percben a ha­zai kapu előtt a védőkről le­pattanó labdát Csatári a hálóba gurította. 0:1. A vendégek ezután védekezésre rendezkedtek be és próbálták az időt húzni. A 61. percben Papp távoli lövései kö­zül egy a jobb felső sarokba ta­lált, 1:1. Ezután a hazaiak élén­kebben támadtak a győztes gól megszerzéséért. A fegyvernekiek kétségbeesve védekeztek. Hege­dűs és Papp lövését Csőke szög­letre tolta. Már mindenki dön­tetlen eredményt vélt, amikor Mészáros, a hazaiak hátvédje a középről indult el a labdával, és távoli félmagas lövése a sok ember között utat talált a háló­ba, 2:1. Kezdés után Harangozó futott el és lövése a hálóba ju­tott, 3:1. A hátralévő egy perc­ben Bozsiknak szintén sikerült távoli lövésével újabb gólt sze­reznie, 4:1. így lett három perc alatt 1:1-ből 4:1. A fegyvernekiek a 90 perc alatt mutatott lelkese­désükért és sportszerű játéku­kért minden dicséretet megérde­melnek. De külön is ki kell emelni hátvédhármasukat. A ha­zaiak közül Harangozó, Hege­dűs, Gyenes játéka említhető. — Szentesi játékvezető és segítő­társai mindkét fél megelégedésé­re jól működtek.- m » Színészek-újságírók labdarúgó mérkőzése elé Ez itt a kérdés; lőni vagy nem lőni? Gácsi Mihály rajza. E nem mindennapi sport- eseményre május 2-án, hét­főn délután 5 órai kezdettel kerül sor a Szolnoki MÁV sporttelepén. Olyan kiváló színész-sportemberek öltik magukra a sportjelmezt, mint Varga Dodó, Molnár Miklós, Mucsi Sándor, Iványi József. Sőt Péter Gizi is sportszárat húz, míg elindít­ja kétszer harmincperces út­jára a bőrbezárt levegőt, merthogy hosszas egyezkedés után a színművésznők neki engedték át a kitüntető kez­dőrúgást. És az újságírók válogatat- lan csapata sem mindennapi sportélményt nyújt majd a valószínű hatalmas tömegű és igen-igen lelkes szurkol* kö­zönségnek. Az összeállítás még nem történt meg. Any- nyit azért elárulhatunk, hogy a Thália kapuját (ezúttal nem tiszteletjegyért) ostromlók kö­zött láthatjuk Vincze Jánost, aki ezalkalommal fogja min­den rosszmájú kétkedőnek bebizonyítani, hogy nemcsak napi négy hasáb nonpareille- ben tud minden játékvezető­nél, edzőnél, centernél, ka­pusnál stb.-nél többet, hanem a gyakorlatban is briliáns technikával, páratlan .küzdő­készséggel iskolajátékot pro­dukál. Ugyanezt mondhat­nánk el természetesen a töb­bi tintafogyasztóról: Borzák Lajosról, Patkós Mihályról, Táncsics Ottóról, Nagy Ist­vánról, Szekulity Péterről s a többiekről, de persze nem szeretünk előre dicsekedni. Az összecsapás előkészüle­tei jó iramban folynak. Egy­hetes utánjárással sikerült biztosítanunk a pályát, a szí­nész dobogót, melyen a szü­netben tarka műsor pereg, a hangszórót, a sört, a plakáto­kat, s a hatalmas tömegű lel­kes szurkolótábort (remélhe­tőleg!). ...És persze, hogy a leg­fontosabbról el ne feledkez­zünk ... a tréning. Sajnos, mindenre mi sem érünk rá. Eddig nem volt. Különben ez nem is fontos. Két éve ját­szottunk legutoljára a nyom­dászok ellen t állítom, azóta semmit sem felejtettünk. P-s. luiimtMmmiiiMimiiHiiimimHiiiMittMMtiiii'miHimmnmMHiiiiiiimtiitHiimiHiiNutM Szerdai sportműsor LABDARGGÁS Városi bajnoki A Szolnok városi labdarúgó bajnokságban ma délután 16.30 órakor a Tabáni pályán játsszák le a Spartacus—Kinizsi II. mér­kőzést. Edzőmérkőzés Szolnoki MTE—Szolnoki Olaj­bányász Szolnok, MTE pálya, — 16.30 órakor. Felhívás A Szolnoki Dózsa SK vezető­sége felhívja mindazokat a sport­társakat, akik az egyesület által kibocsájtott — vízilabda mérkő­zésre szóló — állandó belépővel rendelkeznek, hogy igazolványu­kat érvényesítés végett május 7-ig juttassák el a Dózsa sport­irodába (Ságvári E. u. 21.) A postán beküldött belépője­gyeket, amennyiben azon a fel­adó elme olvashatóan fel van tüntetve, az egyesület postán visszajuttatja a tulajdonosnak. ( APRÓHIRDETÉS ÉK) KONTIROZO-, leíró- és anyag- könyvelőt legalább kétéves álla­mi gazdasági gyakorlattal azon­nal alkalmazunk. Jelentkezni le­het: Héki Állami Gazdaság mart­fűi üzemegységében. Martfűn. KERESÜNK építőipari gyakor­lattal rendelkező mérlegképes könyvelőt, vezető számviteli munkakörbe. Fizetés 2800-3000 Ft. — Jelentkezéseket részletes élet­rajzzal a Szolnok megyei Tanács VB Pénzügyi Osztálya címére kell megküldeni. VIDÉKI magányos nőt keresek bentlakással gyermek mellé, — azonnali belépéssel. Érdeklődni: Uvegnagyker. Vállalat, Szolnok, Vöröshadsereg u. 32. szám. TISZAFOLDVAR, Dob u. 11. sz. la­kóház azonnali beköltözéssel eladó. IZS 350-es sötétkék, príma ál­lapotban eladó 17 000-ért. Szol­nok, Balassa Bálint u. 24. ELADÓ R. 75 BMW 750 köbcen­tis oldalkocsis generálozott mo­torkerékpár, 1000 km-t futott — Jászberény, Rákóczi út 80. VÁLLALATOK FIGYELEM! Építkezési, mozdony és vakoló homok korlátlan mennyiségben, vagontételben megrendelhető. Cim: ÉM. KAVICSBÁNYA V. KEVERMESI ÜZEME KEVERMES Békés megye. — SZIGLIGETI Színház mai műsora: este 7 órakor A kertész kutyája, Mgayátjay CJfánypri­250-es Simson motorkerékpár jó állapotban eladó. Tiszaderzs, — Németh — Földmüvesszövetkezet. Telefon: 5. Mélységes fájdalommal tu­datjuk, hogy a legjobb édes­apa, nagyapa, testvér, rokon és jóbarát Gyémánt Jenő életének 86. évében hoszú szenvedés után Vezsenyen el­hunyt. Drága halottunkat, f. hó _ én (szerdán) du. 3 órakor fog­juk a szolnoki izraelita teme • tőben örök nyugalomra he-i lyezni. Gyémánt család. c ei-: 27-1 f°g- F, Szolnok megyei néplap A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottság» és a Megyei Tanács iap)a Felelős szerkesztő: Varga József Szerkesztőség: Szolnok. Tisza Antal u. I. L em Telefon: 20-93. 23-20. 20-69 Kiadja a Szolnok megyei Népiar Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos «adóhivatal: Szolnok. Irodaház, tszt. 3. Telefon: *0-94 Megjelenik nétfő kivételével mindennap A lapot előfizetésben es árusí­tásban a Szolnok megyei pus- tamvatalok és fiókposták ter- lesztlk. A lap előfizetés) dlts egy höra 11.— Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél. Szolnoki Nyomda Vállalat 1900. április 26. — 1522 Felelős nyomdavezetői Mészáros Santo*