Szolnok Megyei Néplap, 1959. május (10. évfolyam, 101-126. szám)

1959-05-19 / 115. szám

r 6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1959. május Hí Nem ment a játék Ózdon — Kiküldött tudósítónktól — Czdi Kohász SE—Szolnoki MÁV 2:0 (2:0) Özd, 1500, néző, vezette: Nagy L. Budapest (Koncz — Nagy L. Eger). Ózd; Tengely — Gyárfás, Róth, Hajner — Borbás I., Fer­dinand — Siska, Széles, Zalai, Pál, Szkladán. Edző: Nagy And­rás. Szolnok: Cselényi — Sándor, Abonyi, Kegyes — Lengyel, Fe­hérvári — Tóth, Csábi, Széké- rés, Rozmis, Dobos. Edző: Fa- zekas László. Már szombaton elutazott a MÁV a nagyfontosságú mérkő­zésre, de a leggondosabb előké­szület is hiábavalónak bizo­nyult, mert a szolnokiak ezen a mérkőzésen fáradtan, ötlettele- nül játszottak és teljesen meg­érdemelten vesztettek a nagy erőbedobással és helyenként igen jól harcoló kohászok ellen. A mérkőzést az újonnan épülő húszezres kis stadionban rendez­ték meg. Szemerkélő esőben kez­dődött a játék és a vizes füvön bizonytalanná vált a játékosok mozgása. Az első MÁV támadás sarok­rúgást eredményezett, de nem tudták kihasználni. A síkos pá­lyához a hazaiak alkalmazkod­tak jobban és egyre nagyobb fö­lénybe kerültek. A 12. percben Siska fejese a felső lécen csat­tant és védőink nehezen mentet­tek. Két perc múlva egy kapu elé ívelt labdára Zalai ugrott fel és az elbámészkodó szolnoki vé­dők között a hálóba talált, 1:0. A MÁV védetem megzavarodo-tt és több igen veszélyes helyzet adódott a vendégek kapuja előtt. Cselényi azonban jókor lépett közibe. A 24. percben Dobost a játékvezető figyelmeztette, utá­na egy keresztbe szálló labdát Siska csúszhatott fejessel küldött a kapu felé és az a vetődő Cse- lényi meTlett a hálóba jutott. Máris 2:0. A gól után a szolno­kiak is erősítettek, de a szoros emberfogásra berendezkedő. eré­lyes hazai védelemmel szemben a MÁV csatárok nem boldogul­tak. Szünet után rövid ideig úgy Látszott, hogy nincs még minden elveszve, az ózdiak visszaestek és egyre jobban feljött a MÁV. A negyedórás mezőnyfölény azonban csataraink széteső játé­ka miatt meddő maradt. Sőt a MÁV védelem kapu előtti feles­leges ,,cic ázása” miatt csak nagy szerencsével kerülték el az újabb gólt. A szolnoki csatársor pró­bálkozásait már csírájában el­fojtották az ózdiak. A mezőny­ben kemény harc folyt és a len­dületesen küzdő ellenfél egyik lövése Cselényl fölött a lécet ta­lálta el. A 76. percben pedig a kapu felé rohamozó Zalait Abo­nyi csak úgy tudta megfogni, hogy átölelte. Az utolsó negyed­órában ismét feljöttek a szolno­kiak, de csak az ellenfél 16-osáig és így nem jelentettek gólve- ezélyt. A szolnoki csapat minden tag­ja, de különösen a csatársor mé­lyen eddigi formája alatt ját­szott. Ügyszólván semmi sem elkerült nekik, amire mindennél jellemzőbb, hogy az első és egyetlen lövést az ózdiak kapu­jára a 80. percben adták le. A védelem igen könnyen zavarba jött és rengeteg hibát vétett. Egyedül Cselényi néhány védése említhető, a góloknál viszont Ő Is bentragadt, Kifutással — hémi szerencsével — mindkét gólt el­háríthatta volna. A két pont el­vesztése a jelenlegi kiélezett helyzetben igen súlyosnak lát­szik és a jövő mondja majd meg. hogy mekkora árat fizetünk érte. Az ózdi csapat láthatóan na­gyon felkészült, erre a találko­zóra, mindannyian óriási becs­vággyal, elszántan, határozottan és keményen játszottak, győzel­mük megérdemelt. Ennek érté­két még növeli az, hogy ezzel csaknem bizonyosan elkerültek a kiesési zónából. Nagy L. játékvezető fölényes nyugodtsággal vezette a mérkő­zést. partjelzőivel való együtt­működése nem volt zavartalan. H. Gy. Üdvözöljük csehszlovák sport- vendégeinket 1 Ma délelőtt érkeznek Szol­nokra a csehszlovák női ifjú­sági kosárlabda válogatott tagjai, hogy délután a Szol­noki Vörös Meteor NB. I-es nőd együttesével találkozza­nak 18 árai kezdettel a Köz- gazdasági Technikum torna­termében. Meleg sportbarátt szeretet­tel köszötntjük csehszlovák vendégeinket. Érezzék magu­kat olyan jól nálunk, mint amilyen szeretettel mi fogad­juk őket. A két- csapat találkozója minden bizonnyal sokáig emlékezetes sportmegmozdu­lást nyújt a sportkedvelők számára. Ez a találkozó Is minden bizonnyal tovább erő­síti majd a csehszlovák és magyar nép sportbarátságát. Ah országos vízilabda bajnokságért — Nagyszerű küzdelemben győzött a Szolnoki Dózsa. — Szolnoki Dózsa — Budapes­ti VSC 6:3 (2:0), Szolnok, — Damjanich uszoda, 1000 né­ző. *- Vezette: Bánfai. Szolnoki Dózsa: Boros — Brinza, Hegmann — Pintér. — Kanizsa, Hasznos II., Konc. — Edző: Goór István. BVSC: Kemény — Mol­nár, Katona, — Felkay, — Konrád II., Csillag, Konrád I. — Edző: Laky Károly. A gólok sorrendje: Brinza, Brinza, Csillag, Hasznos II., Katona. Koncz, Pintér, Pin­tér, Csillag (4 méteresből). Két veretlen csapat talál­kozott egymással Szolnokon A mérkőzés a várakozásnak mefelelően végig izgalmas és nagyszerű játékot hozott. A nagy tét meglátszott mindkét együttes tagjain. A dózsások az első félidőben lassan in­dítottak, a fővárosiak ado­gatásai pedig elég sokszor rosszul sikerült. Jellemző volt a mérkőzésre, hogy Biztosan nyert a Vasas — Jászberényi tudósítónktól — Jászberényi Vasas—UTTE 3:1 (2:0)), Jászberény, 1000 néző, vezette: Gál 1. Jászberény: Balogh — Udvarias, Túri, Kovács 1. — Pintér, Rétsági — Móczó, Ko­vács n., Buchár, Szántai, Hege­dűs. Edző: Szépföldi József. — UTTE: Lung — Hartmann, Ju­hász, Varga — Jock, Czimmer- man — Lakatos, Sólyom, Tábo­ri, Karácsonyi, Balogh. — Edző: Királdi Ervin. Hatalmas esőzés teljesen víz­zel borította a Vasas pályát. Az előmérkőzéseket le sem lehetett játszani. A Vasas vezetők a he­lyi honvédséghez és tűzoltóság­hoz fordultaik segítségért, hogy az NB n.-es mérkőzésre a pá­lyát használható állapotba tud­ják hozni. A segítség sikerrel is járt. Dicséret illeti a honvéd­séget és a tűzoltóságot, mert közbelépésük nélkül a mérkő­zést nem tudták volna megren­dezni. így is sáros, vizes talajon került sor a mérkőzésre. A Vasas a sérült Bíró nélkül állt ki. Kezdés után azonnal a helyiek vették át a játék irányí­tását és ezt a félidő végéig meg is tartották. Sok formás táma­dást vezettek a csatárok és az UTTE kapuját sokszor csak a szerencse mentette meg a góltól. Már a 4. percben a Vasas meg­szerezte a vezetést. Rétsági lab­dájával Szántai ugrott ki. Nagy lövést küldött a kapura, amit Lung kiütött. A labda Kovács n. elé került, aki 6 méterről a há­lóba vágta: 1:0. A gyengén mű­ködő játékvezető sok téves íté­lete okozott izgalmat ebben az időben. A 10. és a 14. percben Lungnak kétszer is bizonyítania kellett, hogy jó kapus. Először Szántai, majd pedig Hegedűs lövését védte szépen. A sok Va­sas támadás csak a 30. percben érett újabb góllá, amikor is Ko­vács IT. 16 méteres lövése az ol- dallécről vágódott a hálóba. 2:0. Ezután feljöttek a vendégek és Tábori lövését Balogh • csak ki­ütni tudta. A labda a gólvona­lon gurult végig és Kovács a berohanó vendégcsatárok elől kivágta. A 40. percben Szántai a nap legnagyobb helyzetét Meglepő eredmények a la odarúgó Nß I-ben A labdarúgó NB I. május 17-i fordulójában több váratlan ered­mény született. Ennek alapján több helycsere történt a helye­zési sorrendben. Különösen meg­lepetés a diósgyőriek győzelme Salgótarjánban, vagy a BVSC pontszerzése a Ferencváros él­len. A kiesők kérdése még min­dég nyílt. A vasárnapi forduló is azt Igazolja, hogy nagy harc kez­dődött a kiesés ellen. Az élme­zőnyben a Vasas váratlan nagy­arányú vereségével, valamint a csepeliek biztos győzelmével a Vasas a harmadik helyre esett vissza. A 2fi. forduló eredményei arra muta+nak hogy az elkövet­kezendő fordulókban is hagy meglepetésekre lehet még szá­mítani. Fredmények: Ferencváros—BVSC 0:0 Bp. Honvéd—Bp. Vasas 4:1 (0:1) MTK-Dorog 1:0 (1:0) Csepel—Szombathely 3:0 fi :ö' Tatabánya—Győr 2:1 (0:1) Diósgyőr—Sals6*arján 2:0 (1:0) A labdarúgó NB í állása 1. MTK 2a 13 4 4 37:18 30 2. Csepel 2a 12 4 5 49:2n 2fi 3. Vasas 21 9 9 3 25:10 27 4. Bp. Honv. 21 9 7 5 22:19 5. Tatatíánv. 21 10 5 6 *>5 6. U. Dózsa 21 8 7 6 37:26 23 7. FTC 21 8 7 6 26:26 23 8. Salgótarj. 21 7 7 7 25:21 21 q. Dorog 21 4 9 8 74:37 17 19. Szomb h.* 21 6 7 8 20:30 17 n. D’óscvőr 21 4 R 9 22:30 16 12. BVSC 21 5 5 11 :f>vi 1F **1. ■MrcVrVlo 21 3 8 10 11:37 14 14. Győr 21 2 7 12 12:58 11 *) Két büntetőpont levonva. Az psve? csanatoV Yi**-v?''6rTfl) el lenfeleiket az alábbi sorrendben május 24-én és 30-án, ill. 3i~én, június 7-én, 14-én és 2il-én kap­ják. (Rövidítések: N==a Népsta­dionban kerül sorra, o=otthon, i=idegenben.) MTK* Vasas (N), Ferencváros (N), U. Dózsa (N), Győr (i), Sal­gótarján (o). Vasas: MTK (N). U. Dózsa (i), Győr (i), Csepel (N), Szombat­hely (i). Csepel: Miskolc (i), Dorog (o), Honvéd (N), Vasas (N), Ferenc­város (o). Bp. Honvéd: Ferencváros (N), Győr (o), Csepel (N), Salgótarján (i), Tatabánya (o). Tatabánya: Salgótarján (i), Diósgyőr (i). Miskolc (o), BVSC (o). Honvéd (i). U. Dózsa: Dorog (i), Vasas (o), MTK (N), Ferencváros (N), Győr ío). Ferencváros: Honvéd (N), MTK (N), Diósgyőr (i), U. Dózsa (N), Csepel (i). Salgótarján: Tatabánya (o), BVSC (i), Dorog (o). Honvéd (o), MTK (i). L>o”og: U. Dózsa (o). Csepel (i). Salgótarján (i), Szombathely (o). w-’skolc (i). Szombathely: Diósgyőr (o), Miskolc (o), BVSC (i), Dorog (i), Vasas (o). BVSC: Győr (1). Salgótarján (o). Szombathely (o), Tatabánya ű). Diósgyőr (o). Diósgyőr: Szombathely (i). Ta­tabánya (o). Ferencváros (o). Á/n«;ikolc (i). BVSC (i). Miskolc Csenel ío). Szombat­hely ri). Tatabánya (1). Diósgyőr 'oh Dorog to). Győr? Pvsr to). Honvéd fi). ^ Vasas (o), MTK (o), U. Dózsa (i). ’ ^ Cegléd hagyta ki. Átment az egész vé­delmen. A kifutó Lungot is ki­cselezte és senkitől sem zavarva az üres kapu mellé gurított Fordulós után az UTTE táma­dott nagy erővel, de a jól játszó Vasas védelemmel szemben nem tudtak komoly helyzetet terem­teni. Egymás után több szöglet­hez Jutottak, de ezek nagyrészt Balogh zsákmányai lettek. A 60. percben egy ártalmatlannak lát­szó támadásból sikerült szépíte- niök a vendégeknek. Kovács I. elengedte Lakatost, aki a tisz­tán álló Karácsonyi elé játszott és öt lépésről a hálóba helyezte a labdát, 2:1. A gól után isimét a Vasas Jött fel és Szántai nagy lövését kel­lett Lungnak védenie. — A 68. percben Buchár átment az egész védelmen, de Lung a lábáról «zedte le a labdát. Utána Pintér szabadrúgását védte parádésan. Beszorult az UTTE. Kovács n. és Hegedűs, a két fiatal csatár egymásután vezették a támadá­sokat és a 70. percben Buchár beadását Hegedűs nagy erővel a hálóba vágta. 3:1. A gól után Boichámak volt ismét nagy hely­zete, csak a kapussal állt szem­ben. de lövésébe Lung beleve­tődött és a labda szögletre pat­tant. Vasas támadásokkal ért véget a mérkőzés. _ A Vasas tartja jó formáiét. Ezen a mérkőzésen is meggyő­zően és jól játszottak. Végig irá­nyítva a játékot, biztosan győz­tek. A sáros, mély talaj ellenére fes szép elgondolásokat, tervsze­rű játékot látha+ott a zuhogó esőben is kitartó lelkes közön­ség. A csapat minden egyes tag- 1a igyekezett tudása legiavát nyúltani. Egyénileg Balogh jó formáját ezen a mérkőzésen is bebizonyította A hátsó hármas taglal Túrival az élen jói harcol­tak. de Kovács 1. a gólnál hi­bázott. A két fedezet végig jól látszott. Közülük Rékáéi volt a lobbik. A csatársorban Kovács n. és Hegedűs volt a legtöbb. A többiek is igyekeztek. Szántai­nak nem volt szerencséje a gói- i*v4Rben a má«odfk jött f*»l. 1'gó*>z6 az **lső ^éUdőK^n megsérült és ez meg- 'áfazont rajta. A ven^Ao-^sapat loffírvKhta Turifr kapU<5 VOlt. Gál I, KfőVtTíiTetö napvon erven 0-én működött. megengedte a sok reklamálás4 Parttelzőb*»i rosSz volt a kapcsola+a. négy gól emberelőnyből szü­letett. A második félidőben döntő fölénybe került a szolnoki együttes. Bajnokcsapatunk korszerű, gólratörő játékával megérdemelten szerezte meg a győzelmet a végig lelkesen játszó fővárosi Vasutas együttessel szemben. A Dózsából a védelemben Brinza tűnt ki. ö volt a vé­delem oszlopa. A csapat mo­torja pedig Kanizsa volt. Rajta kívül Hasznos II. játé­ka dicsérhető még. A BVSC-ből Katona és Kondrád II. emelkedett ki. A bajnokság állása a harmadik forduló után: 1. Szolnok 3 3 — — 16: 8 6 2. U. Dózsa 3 3 — — 11: 6 6 3. Bp. Vasas 3 2 — 1 13:10 4 4. BVSC 3 2 — 1 14:15 4 5-6. Bp. Honv. 3 1 1 1 10:10 3 5-6. FTC 3 1 1 1 5: 5 3 7. UTTE 3 — 1 2 6: 8 1 8. Bp. Spart. 3 1 — 2 10:14 1 9. V. Meteor 3 — 1 2 7:13 1 10. Eger 3 — — 3 11:14 — A labdarúgó NB IU-ból Megyénk NB m.-«s labdarúgó csapatainak szereplése általában jónak mondható a május 17.-1 fordulóban. Két csapatunk győ­zelmet szerzett és egy szenve­dett vereséget. A Szplnoki MTE nem várt szép győzelmet aratott az északkeleti csoport egyik baj­nokjelöltje, a DEAC ellen. A Martfűi MSE pedig a Nyíregy­házi SZSE-t fektette kétvállra és ezzel a második helyre került. Csupán egy pont választja el a Nyíregyházi Spartacustól. Saj­nos, a Kinizsi nagyarányú vere­séget szenvedett Diósgyőrben az ottani Bányásztól. Eredmények: Szolnoki MTE—Debreceni EAC 3:1. Di. Bányász—Szolnoki Kini­zsi 8ü. Martfűi MSE—Nyíregy­házi SzSE 3:1, Nyíregyházi Spar­tacus — Ormosbányai Bányász 1:0, Debreceni Honvéd—Kisvárda 1:1, Pereces—Tfe7alök 3:0. A bajnokság állása Északkelet A PAPÍR ES RONGY hulladék nyersanyag! — Adjuk át a MÉH-nek, Gyflretien újságpapír 4.— Ft/kg _________ Könyvek I.IO Ft/kg Fü zetek, orossurák, folyóiratok —.90 Ft/kg Háztartási vegyespapír —.70 Ft/kg Háztartás) rongyhuü. —.80 Ft/kg Szabászatl rongyhull. 1.20 Ft/kg MÉH-telep minden városban és járási székhelyen van. flcammaamaammmmmmmmmnnmi^nivi átvételi ARAK: (Á próhirdetések) A CTBAKHAZI földmű vess zövet- kezet kiskereskedelemben jártas üzemágvezetőt keres. Követel­mény: legalább 5 éves szakmai gyakorlat és megfelelő erkölcsi bizonyítvány. Fizetés kollektív szerint. Jelentkezni tehet szemé­lyesen, vagy írásban a földmű- vesszövetkezet központi irodájá­ban. A SZOLNOKI Sütőipari Vállalat, — Sallal Imre út 17 szám, — sü­temény kihordókat keres 16—18 évesig, saját kerékpárral, azon­nali felvételre. Érdeklődni a fen­ti címen. SZOBAFESTŐT és mázolót fel­veszünk. Jelentkezni lehet a Hékl Állatni Gazdaság központ­jában. A JASZAGÖ1 Földművesszövet­kezet felvesz szakképzett zöld- 9égfelvésárlót. Jelentkezés sze­mélyesen. Erkölcsi bizonyítvány szükséges. Telefon: 3. KÖZÉPKORÚ nő takarításért különbejáratú szobát keres. Cí­met a kiadóba kér. NAGY Béla műszerész rádió, te­levízió és hangerősltő javítása. Jászberény. VI.. Rákóczi út 5, Telefon: 244. A SZOLNOKI katolikus temető széna termése egész évi haszná­latra eladó. Árverés a temető­ben május 2ö-án, szombaton dél- előtt lesz megtartva.___________ TERMELŐSZÖVETKEZETEK és Közületek, Állami Gazdaságok! Kedvező áron kertész üveg kap­ható bármilyen mennyiségben az É. M. Szolnok megyei Állami Építőipari Vállalatnál, SzoJnok. Vöröshadsereg út 4/a sz. telepén Telefon: 23—84. _________________ KU NSZENTMÁRTONBAN, köz­ponthoz közel, azonnal beköl­tözhető lakóház eladó. Értekez­ni: özv. Nagy Sándorné, Kun­szentmártoni, Vöröshadsereg út 4. szám.___________________________ BEKÖLTÖZHETŐ kétszobás csa­ládi ház eladó. Szolnok, Berzse- nyi Dániel utca 30,_______________ BE KÖLTÖZHETŐ egy szoba-kony- hás mellékhelyiséges ház 400 n- öl teleikkel eladó. Kovács György Szájol-Újtelep. Hámán Kató u. 9.. •Illliilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Köszönetemet fejezem ki szí­vességükért mindazoknak, akik május ló-én segítségünkre Igye­keztek a tűzoltásban. Farkas István. 1. Nyír. Sp. 24 14 6 4 39:15 34 2. Martfű 24 15 3 6 46:5il 33 3. Diósgyőr 24 13 6 5 54:24 32 4. DEAC 24 13 6 5 38:22 32 5. D. Goes. 24 8 13 3 27:19 29 6. Ny. SzSE 24 10 6 8 23:22 28 7. Pereces 24 7 lfl 6 39:37 25 8. D. Honv. 24 9 6 9 39:32 24 9. S'Z. MTE 24 10 4 10 44:39 24 10. D. Kin. 24 9 6 9 34:48 24 11. Tíszalök 24 7 7 10 26:36 21 12. Ormost). 24 7 6 ia 29:31 20 13. Sz. Km. 24 6 4 14 27:47 18 14. Kisvárda 24 5 6 13 18:3« 16 15. Nvírbát. 24 5 5 14 19:46 15 16. Deb. Ép. 24 4 5 15 22:48 13 Soorteredménvek Kosárlabda női NB I. Szolnoki Vörös Meteor—MTK 58:91 134:22). Szolnok. Közgazda­G. J. sáci Technikum. osonort Kézilabda: Náciméivá* fél fi NB I. 1. 97T?AC •>5 19 3 3 6*:14 41 U1r>es4i Dózsa — Martfűi MSE •> FVAHryoA^r) oc 7 6 37:7i° W 12:9 (5:7V Martfű. 9 Kp^cVatt) *>5 10 9 6 IW -*K! «70 A ■Rr>. F^öws Borc/vH r> 96 13? 75 ÍO 3 9 Q 7 79 7*> A Totó eredménve e TK»»v&r»V «>5 10 9 7 «70 1. Bp. Honvéd—Vasas 1 4:1 7 Cwd 10 « 10 Dia-dó <W 2. MTK—Dorog 1 1:0 9 cyrvrev o* 9 8 0 «70 •/!*> «V 3. Diós^őr—Salgótarján 1 2:0 Q 1? cív Atér-f «>c 9 7 ío-ío «V7 í. —(Ivőr 1 2 1 ’A ^'»o1nr»V o'! 9 « in r>A -oo «h° 1 Cepié'1—Ke^si^i-nét X 1:1 in Rn. QYíor* «x; 6 ío 9 no í>. Borsodi B —Oehrppen t 0:0 •>*> Or,] troiT 7 9 in «1*7 »1*1 7 PAted1 9-ün—ozr rtC1 i «>?i rr-r-^T O« (i 9 11 «VI oo 9. T4<i-'h'>réTr%r—ITTTE 1 3:1 i <* nirrurrm? 7 9 i*> «70 ./IA no. ° connn t ^AVAuHna X 0-ft 1Ä TTTTT’ 7, a 1** <W* «V« 11. 1 4:9 16. .Cegléd 25 6 4 15 26:52 16 12. Triestina—Sampdoria 2 1:2 T ermelőszövetkezetek, figyelem ! A kormány döntése alapján a* új és területileg jelen­tősen megnövekedett termelőszövetkezetek, amelyek július hó 15-ig sertéshízlaRsra szerződést kötnek —» szerződésben biztosított összes előnyökön felül — a le­szerződött sertések minden darabja után — egy mázsa kölcsöntakar mányi kapnak. A folyó sertéshizlalási szerződéskötési akció keretében 1960. első negyedévében történő átadásra 20 kv-on aluli milacolcpa is kötünk szerződést! A szerződéskötési feltételek változatlanok. — Kölcsöntakarmány ennél az akciónál is egy-egy mázsa malaconként. Előhasi kocák beállítása után is van kölcsöntakár­mány juttatás. SZOLNOK — HEVES MEGYEI ÄLLATFORGALM1 VÁLLALAT Visároljon Ön is FÉLKÉSZ férfiöltönyt, zakót és nadrágot Május 20-tól kapható a 33. sz. Ruházati Boltban SZOLKOR, BELOIAKKISZ U. 7. Ha jól akap szórakozni, ne mulassza el megtekin­teni. a Mezőtúri Földműves- szövetkezet május 1-én megnyílt gyönyö- rűer berendezett, fővárosi nívójú kerthelyiségét. Minden este hangulatos zene, tánc Szombatonként műsoros estek fővárosi művészek felléptével. Félkész férfiinget vásároljon május 20-tól a 39. SZ. Divatán* Boltban SZOLKOR, ROSSUTH L. U. 15. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAt Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanács lapja Felelős kiadó: a Szolnok Megyei Párt- Végrenanó Bizottság Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u 2, L em Telefon: 20—93, 26—69. 23—20 A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei posta- hivatalok és fiókposták terjesz tik. A lap előfizetési dl}a egy hóra 11.— Ft Előfizethető- pár- mely postahivatalnál és kézbe­sítőnél Szolnoki Nyomda X79fföat Feielős nyomdavezetői Mészáros Sándor