Tiszavidék, 1957. október (11. évfolyam, 230-256. szám)

1957-10-01 / 230. szám

Szerdán Szó ndhon játszik a magyar labda­rúgó A-vaiogaioit A franciák ellen készülő magyar labdarugó A váloga­tót! október hó 2-án (szer­dán) délután 15.30 órakor Szolnokon, a MÁV NB II.-es csapata ellen játszik előké­születi mérkőzést. A mérkő­zést, a Magyar Labdarúgó Szövetség rendezi a MÁV sporttelepen. A szerdán Szolnokon játszó válogatott keretben ott lesz­nek jelenlegi legjobb játéko­saink. Ugyanis a franciák elleni találkozóra már a vi­lágbajnokságra készülő együttest igyekeznek össze­hozni a válogató bizottság tagjai. Továbbá, mint tud­juk, a francia válogatott ma Európa egyik legerősebbje, így a szerdai szolnoki elő­készületi mérkőzés igen nagy jelentőséggel bír. A nagy érdeklődésre való tekintettel ajánlatos a jegye­ket elővételben beszerezni. Jegyek kaphatók a Sport­cukrászdában, a 12-es papír­boltban, és a MÁV műhely­ben, egységesen 5.— Ft-os árban. Díjmentes belépésre csak­is az MLSZ és MTSH által kiadott igazolványok érvé­nyesek. — Előmérkőzést a MÁV II. és MÁV ifjúsági csapata játszik 13.30-kor. Jászberényi tudósítónk je’entk Imponáló fölénnyel nyelte otthonában első győzelmet a Vasas Jászberényi Vasas-Bajai Épí­tőit G:o (1:0) — Jászberény, 1800 néző. Vezette: Gombás (Wozár- KÖveadi). Jb„ Vasas: Balogh — Udvarias Túri, Dányi — Rétsági, Pintér — Márkus, Kovács, Buchár, Bíró Szentannai. — Edző: Kerekes lm r<?. Bajai Építők: Disztl — Fran­cia. Gyurkity, Heringer — Öno­­tiy, Vujnovics, Kreisz, Czeglédi, Tiszavölgyi, Rá pity II., Teket II. Edző: önody Béla. Bizakodó volt a hangulat a szurkolók és a játékosok között, mely ezúttal nem váratott ma­gára és meghozta az első hazai győzelmet. Célratörő szép já­tékkal utasította a Vasas maga mögé a jóképességű bajai együt­test. A hazai csapat kezdte a játékot, már a 2 percben Bu­chár jó, Szentannai összjáték után Bíró fordulatból kevéssel fölé lőtt. Változatos mezőnyjá­tékkal folytatódott a küzdelem, mindkét csatársor próbálkozott, de a védelmek biztosan hárítot­tak. A mezőnyben szépen ado­gattak a vendégcsapat játékosai, egy baloldali elfutás u'án Czeg­lédi a baloldalról lőtt nehéz szögből és a labda a jobb kapu­fát súrolva hagyta el a játék­teret. Szép támadásokat vezet­tek a hazaiak is. A 15. percben Szentannai elfutott a balszélen és beadásáról. Márkus csak haj­szállal máradt le. Egymás után rohamozott a Vasas, de a védők vagy Disztl biztosan hárították azokat. A 18. percben Kreisz nagy lendülettel futott el a bal­szélen és lövését Balogh bizto­san védte, önfeláldozóan, oly­kor-olykor még 6 emberrel is védekezett a vendégcsapat. Ezt követően kiegyenlítetté vált a küzdelem, — Rápity II., Pintér könnyeiműsködésből nagy hely­zetben fölé lőtt. Majd Balogh könnyelműen kidobott labdáját Czeglédi elcsípte és nagy erővel kapufát lőtt. A 35. percben meg­szólni) ki Honvéd — Bp. Városi Tanács SK 4:3 (2:1) Szolnok, Damjanich uszoda, — vezette: Brandi; A hazai csapat Kirschner — Ratkai, Generál — Gallov — Hor­váth, Herbály, Wikidál összeál­lításban szállt vízbe.’Honvéd tá­madásokkal indult el a játék, mégis azonban a fővárosi együt­tes szerezte meg a vezetést Czap­­kó révén. Röviddel ezután a ha­zaiaknak Herbály révén sikerült egyenlíteni Továbbra Is a szol­noki csapat támadott, s ekkor Gallov szerezte meg a vezetést a Honvéd részére. Az egyik fővá­rosi támadás alkalmával Generál a kiállítás sorsára jutott. A szol­nokiaknak emberhátránnyal is sikerült az első félidő utolsó perceit gól nélkül kihúzni. For­dulás után emberelőnnyel a VTSK Lányi révén egyenlített. 2;2. Nagy harc indult a győztes gólért, a nagy küzdelemben Rat­­kait gólhelyzetben fautolták és a 4 méterest ugyancsak ő értéke­sítette. Az ellentámadás során Wikidál visszahúzta ellenfelét, amiért most ő került a kiállítás sorsára. Az emberelőnyt a fővá­rosiak részéről Vidonka hasz­nálta ki. A VTSK már belenyu* született a hazaiak első gólja, melyet egyéni játékból Szentan­nai — kicselezve az egész vé­delmet — a 11-es pontról védhe­­tetlenül lőtte jobboldalon a há­lóba. 1-0. Nagy az öröm a szur­kolók között, zeng is a biztatás. A kapott gól felrázta a vendé­geket és egymásután több ve­szélyes támadást vezettek, de a hazai védelemnek rendben sike­rült tisztázniok Ónody nagy lö­vését Balogh ragyogóan védte. A másik oldalon több tologatás után Szentannai lövését védte az Építők kapusa. Vasas táma­dásokkal ér véget az első félidő. Az Építők támadásával kezdő­dött a második félidő, melyet jóiramú mezőnyjáték követett, hol az egyik, hol a másik kapu előtt pattoggott a labda. A 64. percben Szentannai a felezővo­nalról indult el és átadott Bíró­nak, aki a leshatáron helyezke­dő Szentannai elé gurított és az biztosan lőtt a hálóba. 2:0. A gól követően több durvaságot vétett a vendégcsapat, emiatt három szabadrúgáshoz jutott a Vasas, és a vége az, hogy a 67. percben Önodyt feleselésért a játékvezető kiállította. Mezőny­­fölényben van a hazai együt­tes, a 68. percben Márkus ke­resztlabdáját Kovács lövi nagy erővel, de az Építők kapusa ve­tődve védte. Nagy erővel és nagy lendülettel rohamozott a Vasas, nehéz munka hárult a vendégek védelmére. A 70. perc­ben Bíró szép keresztlabdájával Márkus lefutotta védőjét és nagy erejű lövése a kapufáról pattant a mezőnybe. A 72. perc­ben a balszélen húzódó Kovács beadását Szentannai a megder­medt védők mellett a kapu kö­zepébe lőtte. 3:0 A közönség­nek tetszettek a hazaiak kor­szerű, ötletes támadásai, zengett a környék az erőteljes biztatás­tól. Támadást-támadás követett. Valósággal leszögezte ellenfelét a Vasas, a vendégeken a fáradt-* godott volna a döntetlenbe, ~ azonban a Honvéd tovább roha­mozott és Herbályt csak szabály­talanságok árán tudták megaka­dályozni a gólszerzésben. A meg­ítélt 4 m-est Herbály értékesítet­te, s ezzel beállította a végered­ményt. Ezzel a győzelmével az újonc NB II.-es vízilabda csapatunk 21 pontot gyűjtött ősze és megőrizte a H fordulóban is hazai veret­lenségét. A mérkőzés döntőfon­tosságú volt a bajnokság kime­netele szempontjából. Ezzel a ve­reségével a fővárosi csapat el­vesztette bajnokságát. Amennyi­ben vasárnap lezajlott többi baj­noki mérkőzések kedvezően ala­kultak Szolnok szempontjából, úgy a Honvéd együttese esetleg a 3. helyen végezhetett. Ha figye­lembe vesszük, hogy a mérkőzés előtt néhány órával a szolnoki csapat játékosai még a néphad­sereg úszóbajnokságán vettek részt, az eredmény nagyon szép teljesítmény volt A hazai együt­tesben mindenki jól játszott, de közülük is talán Kirsner, Her­bály és Wikidál nyújott kiemel­kedő teljesítményt, B. I, ság jelei mutatkoztak, annál len­dületesebben rohamoztak a ha­zaiak. A hetvenötödik percben Bíró átadásából Szentannai még a kapust is kicselezve, talált a kapu közepébe. 4:0. Ezt köve­tően Kovács. Bíró fölé és Szent­annai mellé lőtt. Néha az Építők is indítottak támadást, de a ha­zaiak védelme biztosan, még a 16-os előtt hárította azokat. A Vasas támadásait a 67. percig a vendégek védelme hárítani tud­ta, de a 87. percben jobboldal­ról átszálló keresztlabdát Ko­vács lőtte biztosan a hálóba. 5:0. Egy perccel később Szentannai átadását Bíró tisztán kapta és az előrevetődő kapus fölött, balol­dalon a hálóba lőtt, 6:0. Vasas támadásokkal ért véget a mér­kőzés. Szögletarány: 5:3 az Építők ja­vára. Bírálat. A végig nagy iramú, változatos mérkőzésen, impo­záns fölénnyel fektette kétvállra a Vasas, a mezőnyben szépen adogató, lelkes bajai ■ együttest. Az első félidő aránylag kiegyen­lített játékot hozott, bár a hazai támadósor kihagyott néhány gól­helyzetet. A második félidőben végig támadva, egymást követ­ték a korszerű támadások és mikor a vendégek már elké­szültek erejükkel, a Vasas való­ságai lehengerelte ellenfelét. A mintegy 2000 főnyi lelkes közön­ség végre hazai győzelemnek örülhetett az eddigi döntetlen sorozat után. A hazai csapatból Bíró néhány támadással igazolta jó formáiét. A hátvédek közül Tuti erőtől duzzadó játéka emel­kedett ki, a két fedezet főként a második félidőben ragyogó lab­dákkal tömte a támadósor tag­jait, kik szünet után bemutatták a korszerű támadójáték minden szépségét. Egyénileg Márkus kitűnő el­futásaival, Kovács kitűnő átadá­sáért és gyors felfogásáért, Bu­chár hatalmas mezőnymunká­jáért, valamint kitűnő átadásáért érdemel dicséretet. Bíró nagy te­rületen mozgott, kitűnő labdá­kat adott társainak és kitűnően irányította az 5-ös fogatot. Nagy tapasztaltsággal, kitűnően érvé­nyesült Szentannai, — minden megmozdulása gólveszélyt jelen­tettek az ellenfél kapujára. Négy remekbeszabott góljával a me­zőny legjobbja volt. Góllövők: Szentannai (4). Ko­vács, Bíró. Jók: Túri. Pintér. Ko­vács. Bíró, Szentannai (a mezőny legjobbja), — illetve: Gyurkity, Kreisz, Tiszavölgyi. — Fábián — II TOTÓ eredménye 39. hét 1. Szeged—Salgótarján 2 I;2 2. Pécs-Baranva—DVTK 2 0:1 3. Dorog—Tatabánya 2 0:1 4. SSE—DVSC 2 0:3 5. Nagybátony—Cs. Autó 1 5:1 6. Pécs-Bányatelep—ZTE x 0:0 7. Dél-budai S.—SzékesfV. 2 0*.3 8. Szekszárd—Budafok 2 0:1 9. KMTE-Veszprém 1 4:1 10. Makó—Vác 1 2:0 11. Jászberény—Baja 1 6:0 12. Gyula-^Kecskemét x 0:0 A beérkezett szelvények száma 940 000 db körül jár. Ezen a héten 1 db 12 találatos szelvény volt, melvre 421 295 Ft­­ot fizetnek. 11 találat 51 volt, melynek értéke szelvényenként 8260v— Ft, 10 találatos szelvény 865 volt, ezekre egyenként 649.— Ft-ot fizetnek; Időiárásielentés *— Várható időjárás kedden es­tig: Felhőátvonulások, több he­lyen cső. Mérsékelt, időnként még élénk északi, északkeleti szél, az éjszakai lehűlés erősö­dik, helyenként gyenge talaj­menti íagy, a nappali hőmérsék­let alig változik. Várható legma­gasabb nappai hőmérséklet ked­den 10—13 fok között. (MTI). Meghívó A Türke vei Földművesszö­vetkezet é r te s f ti tagságát, hogy október 6-án körzeti taggyűlést tart, reggel 9 órai kezdettek A Keletűivárosi iskolában Ipartestülerben. a Kuiturott­­honban. a Kálmán király úti iskolában, a Rákóczi körber és a Nvuáatúj városi iskolá­ban. melyre a szövetkezet tagjait mezhfvja az igazgató­ság. — Kér. 3 tagokat, hogv a hozzá mk legközelebb eső taggyűlés jöjjenek el<, A területi labdarúgó NB III szept. 29A fordulójának eredményei: Szolnoki Kinizsi—Mezók ovácsházi Petőfi 2:1 Szolnoki IVÍTE—Gyulai TE 2:0 Martfűi MSE—Szarvasi MEDOSZ 4:0 Mezőtúri Honvéd—Törökszentmiklósi Vasas 1:0 Mezőhegyes — Jászapáti Vasutas 1:3 Orosházi Kinizsi—Szolnoki Vasutas 0:0 Békéscsabai MÁV—Békéscsabai Erzsébet 2:0 Tiszakécske—Tótkomlós 1:0 Az Alsznvetségi f osstálxű labdarúgó bajnokság szeptember 294 fordulójának eredményei: Ktmhegyesi MEDOSZ — Jászberényi Lehel 3:0 Kisújszállási MÁV MTE—Szolnoki V. Meteor 2:1 Abonyj Olajbányász—Törökszentmiklósi FC 0:0 Mezőtúri AFC—Turkeve 8;j Rákóczifalva—Tápiószele 1:0 Kunszentmártoni MTE— Jászárokszállás 2:J Szolnoki MÁV II.—Tisza földvár 1:0 Fegyvernek—Jászberényi Vasas II, 2:0 KarcM^Ufeászi Vasutas - _ ,_>x_ elmaradt Vízilabda NB 11 Megőrizte hazai veretlenségét a második fordulóban is a Szolnoki Honvéd Értékes döntetlent ^ harcolt hi a MAI L westen Szolnoki MAV—Újpesti TTE 1:1 (1:0) Dózsa stadion, 1200 néző, — vezette: Horváth B. (Sopron.) Szolnok: Lázár — Juhász, Csábi, Sándor — Lengyel, Itepes — Tóth, Horváth, Szekeres, Dobos, Ke­gyes. Edző: Kolláth I’. UTTE: K nmer — Sólyom. Színi, Varga — Kelemen, Ceg­lédi — Lakatos, Pásztor, Karádi, Karácsonyi, Kemény. — Edző: Kármán J. A mérkőzés előtt a szolnokiak kis táborában a Sok sérülés miatt igen nyomott volt a han­gulat. Csak a játékosok készül­tek elszántan a találkozóra. — Nagy örömet váltott ki a játé­kosok körében, amikor Rózsa­völgyi Béla vállalati igazgató is megjelent az öltözőben és lel­kes, odaadó játékra kérte a fiú kát. A játékvezető sípjele után tapogatódzó játék alakult ki. Az első veszélyt egy 16-osról lőtt szabadrúgás jelentette, de Lázár résen volt. Szolnok nehezen lendült bele. A 7 percben Ké­pes jó jó keresztlabdát adott Horváth elé, aki mintegy 25 mé­terről azonnal kapura lőtt. Az éles lövést Krammer kiejtette és a nagy lendülettel ráfutó Dobos közelről élesen a felső léc élére lőtte, ahonnan védhetetlenül vá­gódott a hálóba. 1:0. A válasz­támadásnál az újpestiek teljesen kijátszották a szolnoki védelmet, de a kapu torkában a léc mellé lőttek. A kissé megkavart MÁV védelem Csábi vezényletével mind bátrabban rombolta az egyre erősebb hazai támadáso­kat, míg támadósoruuk vsak rit­kán, de igen veszélyesen roha­mozott. A félidő közepétől ki­egyenlített küzdelem folyt a pá­lyán. Ebben az időben Horváth két hatalmas felsősarkos lövését csak nagy bravúrral védte a hazai kapus; Kegyes éles bom­bája pedig a kapufa tövéről vá­gódott az alapvonalon túlra. A remekül kombináló újpesti ak­ciókat védőink nagy önfeláldo­zással rombolták szét és sike­rült elhárítani a gólveszélyt. Szünet után az UTTE hats^mas erővel küzdött a kiegyenlítésért, de a körömszakadtáig védekező szolnokiak — igaz, sokszor sze­rencsével — sikerrel akadályoz­ták meg a góllövést. Az egyik veszélyes akciónál Lázárról még a nadrágot is letépték és pár percig állt a játék, máskor meg az üres kapuból Juhász mentett. A. 67. percben — amikor alább­hagyott a nyomás és kissé fel­szabadult a kapunk — Karádi váratlanul, mintegy 25 méterről élesen a kapura lőtt; a lövés a felső lécről visszapattant és a befutó Karácsonyi fejéről a há­lóba jutott. 1:1. A hazai közönség nagy rivalgással és kolompesör­­getéssel fogadta a kiegyenlítést A meginduló újabb támadásokat védelmünk elszántan verte visz­­sza. sőt egy-két csatárakciónlc is sikerült. Tóth L. előbb jobbszé­len, majd balszélen futott el re­­ménytkeltően, Szekeres elé tá­lalt, de a középcsatárt kézzel el­lökték és oda volt a helyzet. Ké­sőbb Dobos lefutja a hazai vé­delmet, egyedül tört a kapura, már a 11-es pont körfii lövésre készült, amikor hátulról ellök­ték. Tiszta 11-es! De a játékve­zető továbbot intett. Még egy sa­rokrúgás volt javunkra, de ez Is a felső saroklécről pattant ki. Az utolsó másodpercekben Hor­váth labdája kimegy a lakóhá­zak közé és vége a mérkőzés­nek. A szolnoki csapat ezen a mér­kőzésen mindvégig lelkesen, nagy akarással és önfeláldozóan küzdött, s ezzel csaknem kiegyen­lítette a jólképzett hazai csapat nagyobb tudását. Mindent mér­legelve, megérdemelten hozta el az egyik pontot. Lázár a kapu­ban nagy nyugalommal védett, t jcnéhányszor bebizonyította, — hogy számíthatunk rá. A hát­védsor legjobbja Csábi volt, aki keménységével és gyorsaságával egy-kettöre tekintélyt szerzett* emellett sokat és jól fejelt. Ju­hász és Sándor mindent megtet­tek a két veszélyes szélső sem­legesítésére. Juhász erélyéssége jól érvényesült. Kepes lendüle­tes, helyenként okos játéka — Lengyel fáradhatatlan lelkes rombolójátéka nagy segítség volt a közvetlen védelmünknek. A csatársor lelke Horváth volt, aki nemcsak ragyogóan irányított, hanem a védekezésben is sokat vállalt magára. Dobos gyorsasá­gával és robbanékonyságával ál­landó veszélyt jelentett és sok­szor hárman is őrizték. Kegyes a kapott utasításhoz híven, in­kább a védelemben segített, de volt egy 'remek lövése, ami gólt érdemelt volna Tóth L. és Sze­keres jól egészítették ki az együttest, A maroknyi szolnoki szurkoló csoport biztatása jó segítség volt a csapatnak. Mérkőzés után sok szó esett arról, hogy miért ját­szik a MÁV csapata Idegenben jobban, mint a hazai pályán. Az általános vélemény az volt, hogy ez — akármilyen furcsán is hangT Zik — a hazai közönség helyte­len magatartására vezethető visz­­sza. Közönségünk nagyrésze túl­zott követelményekkel lép fel az amúgy Is sok nehézséggel küz­dő együttessel szemben és ha el­képzelései nem valósulnak meg, akkor csúfóndáros megjegyzé­sekkel. gorombaságok bekiabá­lásával Igyekeznek „segíteni1 ‘ a játékosokon. Akár így van, akár nem; minden Igazi MÄV spoft­­barát gondolkozhat ezeken: s á baráti kör tagjainak egyik leg­főbb kötelessége, hogy közönsé­günk magatartása sportszerű biz­­tatásban nyilvánuljon meg; —' v-' n— * - — -.*•-. Ht Az illetékeseknek nagy gon­dot okoz az országban ura! kodó lakáshiány — így kezdi levelét M. G. "karcagi olva­sónk.' Ha tudnák azt; hogy csak itt Karcagon mennyi üres la­kás van. Fáj az ember lelke, amikor látja, hogy egy szép nagy világos szobában csupán egy összeomlott ruhásszek­rény van, a másikban szétsza­kadozott lószerszám. Számta­lan háznál vannak szobák üresen, kihasználatlanul ak­kor, amikor sok nagycsaládos ember, fiatal házasok lehe­tetlen lakásviszonyok között njmniorognak. A háztulajdo­nos azt számítja, hogy ha az üres lakást ezresekért nem adhatja ki, inkább lomtárnak használja. Helyes lenne, ha az illeté­kesek rpinden fedél alatt lévő épületet átvizsgálnának és amely lakható, de nem lakás céljára használják, azt azon­nal nyilvántartásba vennék. Szerintem ez nagyon sokat segítene a lakáshiányon, — fejezte be levelét karcagi ol­vasónk. A Karcagi Városi Tanács Igazgatósági osztályának ve­zetőjét, Majoros Istvánt ke­ressük fel, s véleményét kér­tük a javaslattal kapcsolat­ban. — Na —on sok az üresen ál­ló, személyi tulajdont képező lakásról tudm.k. Ezek felhasz­nálásával mea tudnánk olda­ni a lakáshiányt. Jelenleg 27 lakásigénylés van bent, akik részére a közeljövőben lakást biztosítani nem tudunk. Helyes a javaslat, s hogy ezt megvalósítba—ik a 35— 1956—IX. 30. M. T. rendelet IV. Személyi tulajdonban lé­vő szabad rendelkezésű laká­sokra vonatkozó szabályokat kellene módosítani, olykép­pen, hogy nem három szo­básnál nagyobb lakóházakban lévő lakásokkal rendelkezne a tanács, hanem már egy szo­bán felüliekkel. „A tulajdo­­---------- *^*< AfyffMASAAf I nos használati joga” az 58 pa-i ragrafus (1) bekezdésében érvényben maradna. Kiegé­szítésül azzal, hogy a tulajdo­nos az igénylések közül ki­választhatja azt a családot), akinek a tanács a többi helyi­séget kiutalja. — Mi a véleménye, hogy a háztulajdonos a lakást miért nem adja ki, azért, mert nem kérhet magas összeget érte — érdeklődtünk. — Ha vizsgáljuk ezt a kér­dést, az okát abban látom, — hogy sok adót kell fizetnie a lakó után. Saját példám: szo­ba, konyhás, kamrás lakáso­mért 23.60 forintot fizetek. — ezután 30 forint adót fizet a tulajdonos. Három lakója van, akitől 70 forint lakbért kap, így saját pénzéből kell hozzátenni, hogy a 100 forint adót befizesse. Szükséges lenne olyan ren­deletet hozni, mely érdekeltté lenné a háztulajdonost, hogy lakót tartson s ezután adó­­kedvezményt is kapjon. Ezután egy másik nagy vá­rosban, Kisújszálláson a Vá­rosi Tanács Igazgatási Osz­tályának h. vezetőjével, Nagy Ferenccel beszélgettünk el —1 mi a véleménye a javaslattal kapcsolatban? — Kisújszálláson !s nagyon nehéz a lakáshelyzet. Az épít­kezések oly kis arányúak vol­tak az elmúlt években, hogy ez is hozzájárul a mai nehéz lakáshelyzethez. Ebben az év­ben építkezés nem történt, s így nem is tudjuk a 200-on felül bentlévő lakásigénylést kielégíteni. M. G. karcagi lakos javas­lata helyes. Majoros elvtárs kiegészítőjével. Ezzel a la­kásproblémát, míg nagyobb építkezések nem lesznek — meg lehetne oldani. A háztulajdonosok részé­ről megértéssel kell, hogy ta­lálkozzék e javaslat. Segítő készséggel kell leniök, hogy a családos anyák, gyermekek egészséges lakásba jussanak. G. K. — Karácsonykor 17 ezer fej friss salára exporlra A napokban adták át ren­deltetésének a mezőtúri Bú­zavirág Termelőszövetkezet elkészült üvegháziad. A ker­tészek nem várták meg, míg a szerelési munka befejező­dik, hanem már korábban megtették a szükséges előké­születeket. Rövidesen meg­kezdik a többezer palánta át­ültetését a hajtató házakba, mert szerződést kötöttek 17 ezer fej friss saláta szállí­tására. Az exportszállítást december 25-én kezdik. Csu­pán ez 25—30 ezer forintot jövedelmez a szövetkezetnek olyan időszakban, amikor a mezőgazdaságban már alig van értékesíteni való ter­mény: APRÓHIRD E T fiS E~k) SZOLNOKI Belsped hajtó mun­kásokat azonnalra felvesz. Mun­kásszállás van. Magas kereseti te­hetőség. — Jelentkezés: Szolnok, Kőrös) út 38. PALOTASI Állami Gazdaság azonnali belépésre fej ögulyásó­kat felvesz. Jelentkezni a gazda­ság központjában. ___ GÉPLAKATOST, szerelőt, he­gesztőt, traktorost azonnali be­lépésre keres a Héki Állami Gaz­daság Mezőhék. Fizetés kollek­tív szerint. Munkásszállás és üzemi konyha biztosítva. BEKÖLTÖZHETŐ kis családi ház olcsón eladó. Szolnok, Csolnak utca 1; FEGYVERNEKBN a „Hilérben1 14 kát. hold szántóföld eladó. Ér­deklődni: Törökszentmiklós, Ba­lassa u. 2: 125-ös „DANUVIA1“ motorkerék­pár, nagy lámpafejes, alig hasz­nált állapotban eladó. Érdeklőd­ni lebet Holub Kálmán, Tisza­­földvár, Petőfi út 27; ELADÓ 6 db 8 HP Csonka mo­tor. Érdeklődni: Palotáéi Állami Gazdaság gépesítési irodájában. ELADÓ egy hold szőlő kunyhó­val, Cegléd, Alsóerdő, Tálasl dű­lő, érdeklődni, Szolnok, Táncsics Mihály utca 6. Vashegyiék. C.K1LS) Ti a turkevei toiumuves szövetkezet a varos dolgozó pa­rasztságai, nogy W5ü. gazdaság evre a cukorrépa termelési szer­ződés kötést megkezdte es kér mindazokat oz egyem termelő­ket és L típusú termelőszövetke­zeti tagokat, nogy szerzodesko­­tes végett a íöídmüvesszovetke­­zet irodáiét keressék (el. ELVESZETT szeptember 23-án a Holt-Tisza parton, Szellő utca 15 szám — 3 darab birka. Nyomra­vezetőnek 200 forint jutalom. Györkei Sándor Szolnok, Szellő utca 15. IGAZGATÁSI munkakörben jár­tas politikai és szakmai megbíz­hatóság szempontjából kifogásta­lan munkavállalót felveszünk, Szolnokon. írásbeli jelentkezést á kiadóba kérjük beküldeni .Megbízható munkaerő1«, jel­igérej -*».". e-V-' ve Gépfcocsitulaidonosok! Figyelem! Nagyjavításra szoruló C». D, 350-es tehergépkocsikat azon­nal kicseréljük garanciával generáljavított gépkocsikra, kb. 42 000 Ft-ért. — Ezenkívül vállalunk személygépkocsik karos széria munkákat, kárpi­tozással, fényezéssel, továbbá futójavításokat minden típus­ban. Kössön velünk szállítási szeM ződést 1958 évre, íX.S7. iiiióiavííó Vállalat Szeged, Tolbuchin sugár­út 11 szám A szolnoki Szigligeti SZÍNHÁZ MŰSORA: október 1-én, kedden du, 3 őj „MÉZESKALÁCS*' október 2, szerda este 7 ára: MÉZESKALÁCS*’ okt. 3-án. csütörtök du. 3 óra: „MÉZESKALÁCS*’ október 4, péntek este 7óraj „MÉZESKALÁCS*’ október 5, szombat este 7 óra: „MÉZESKALÁCS*' okt. 6-án. vasárnap dn. 3 óra: „MÉZESKALÁCS” okt. 0, vasárnap este 7 óra] „MÉZESKALÁCS*' TISZAV1DÉK á Szolnok Megyei Pártbizottság ée a Megyei Tanács lapja szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadói • Szolnok Megyei Párt-vesrenajtű bizottság Szolnoki Nyomda vamint Felelős nyomdaveze«ő| - <|- —N. Mészáros Sásáéi V