Szolnok Megyei Néplap, 1955. november (7. évfolyam, 257-281. szám)

1955-11-09 / 263. szám

SZOLNöKMBGYEI NEB LAP HIRER — SÁRY KAROLY, az élelmi­szeripari minisztérium boripari igazgatóságának vezetője a várha­tó fcorcllátásról a következő nyi­latkozatot adta a Magyar Távirati Iroda munkatársának: — Jelentős javulás lesz a kimért borknál. Eljutottunk odáig, hogy a vendéglők, az italboltok, a sok­évtizedes hagyományok szerint, is­mét hosszú időn át azonos fajta, (ájjelegű borokat árúsíthanak. A fogyasztók újból megtalálnak szá­mos olyan borfajtát, amelyeket éveken át nélkülöztek. Nagy meny- nyiségben gondoskodtunk többi között a csongrádi és kecskeméti rizling, a helvcciai és a jánoshalmi fehérből, a bácsalmási fehérből, a hajósi sillerből, az alföldi ezerjó­ból, a kiskőrösi kadarkából, a kiskunhalasi és a soltvadkerti fe­hérből. Ismét kapható lesz a tü­zeskadarka a szegedvidéki fehér, a szegedi vörös, a csongrádi kadar­ka, a ceglédi rizling. a nyársapáti ezerjó, az alföldi kövidinka, a gyöngyösi rizling cs a pecsenye, valamint a paksi kadarka is. Már tél előtt több hónapra ele­gendő készletet adunk át a külön­böző vendéglőknek, italboltoknak, Hogy a bor a hidegben „ne fáz­zék meg”, mert ez rontja a mi­nőségét. Történelmi borvidékeink termé­keiből is több és jobb bort adha­tunk. A tavalyinál lényegesen na­gyobb mennyiségben árusítanak ba­dacsonyi szürkebarátot, kéknyelűt és olasz rizlinget. Nagyobb meny- nyiségben biztosítjuk a balaton­füredi; a villányi borokat és az eg­ri bikavért is. (MTI, — Az újszász! postahivatal dol­gozói is jó munkával készültek no­vember 7. méltó megünneplésére. Csák Bála kézbesítő hetenként 462 Szabad Népet és 144 Szolnckmegyei Néplapot juttat el az olvasókhoz. Szabad Népre 2 és Szabad Földre ” új előfizetőt-szerzett, — A rendőrség felhívja Szolnok ' áros lakosságának figyelmét, hogy az esős idő beálltával foko- zc.ttahb mértékben takarítsa ie a .járdáikat. Ezzel biztosítjuk a bal­esetmentes közlekedést. Aki ezt el­mulasztja, szabálysértést követ el. — Szekeres Lászióné (Mucsi Ju­lianna) 40 éves Jurták, Szandaszol- !os, cseberén lakos, augusztus 26-án a szállítási rendelkezés megszegésé­vel szandaszöllősi lakásáról Szol­nokra szállítóit egy mázsa búzát és 60 kg zabot eladás céljából. Ebben az időben még a múlt évről 200 kg gabona hátraléka volt. A szolnoki lárásbíróság ezért a ténykedéséért 1 évi börtönre és 1000 forint pénz- ' öntetére ítélte. «fc**«*s ***** i SmihMÍi 610-mnm mmm A posta figyelmébe Pár héttel ezelőtt a Sajtó-utcán keresztül telefont szereltek az Út­törő-utcába. Ez még egyáltalán nem lett volna baj. A hiba ott kezdő­dött, hogy szerelés közben meg­rongálták a Sajtó-utca 8. számú ház tetőszerkezetét. (Ezan egyéb- 'ként el lehetne elmélkedni, hogy miért kellett egyáltalán megron­gálni.) A szerelők vigasztalták a lakás tulajdonosát, ne búsuljon, néhány nap múlva a posta rnegja- vittatja a tetőt. A néhány nap persze elmúlott, de nem történt semmi, sőt mi több, nemcsak a napok, hanem a hetek is telnek anélkül, hogy a posta az okozott kár helyrehozásá­ról gondoskodna. Igaz, ígéretben nincs hiba, csakhogy az Ígéretek­től egyáltalán nem lesz rendbe­li ózva az épület. Várakozni meg azért sem lehet, mert az esős idő­járás még több kárt okozhat. Sz. P„ Szolnok, * Hég mindig nem intézkedtek a Néplap cikke nyomán Az újszászi tanács az általam felvetett egészséget veszélyeztető hibák kijavítása érdekében a mai napig semmi intézkedést nem tett. A Néplapban már felhívtuk erre a figyelmet. A kultúrotthon mellett levő tér kivilágítása már megtörtént, de a gödrök még nincsenek betemetve, a kifeszített tüskés drót ott van, a mozi és a földmüvesszövetkezeti italbolt mellékhelyiségei is javíttat lanok. Reméljük, e levél nyomán történik már intézkedés; Csömör János levelező, Szolnok, Járműjavító, * — Szolnok város I. kerületének tanácstagjai értekezletet tartottak, amelyen megállpodtak abban, hogy minden héten szerdán délután 6-tól 7-ig az Áehim András utcai iskolá­ban fogadóórát tartanak. Novem­ber 9-én Kreicserik Károly, 16-án Király Lajos, 23-án Tóth Lajosné tart fogadóórát, november 30-án pedig Szép István tart ugyanitt tanácstagi 'beszámolót. — A tiszafüredi földművesszövet­kezet IV. negyedéves időarányos kiskereskedelmi forgalmi tervét 37.8 százalékra teljesítette. A III. ne­gyedévben 105,1 százalékos terv­iéi j ©ütést ért el. A szövetkezet dol­gozói közül Papp József, Szőr Róza, Győri László, Kandra Árpád, Hajdú Ernő érdemel dicséretet jó mun­kájáért. — Dr. Szebeni József, a szolnoki 63-as körzet tanácstagja 1955 de­cember 19-én fogadóórát tart »• iSágvári-út 12. szám alatt, délután ’5—7 óra között. — A kunszentmártoni j árás bíró- jságon az őszigabona vetési terv (nem teljesítéséért eljárás indult. ;ld. Nádudvari Sándor, id. Rónyiai (Lajos és Szűcs Zsigmond öcsödii .kulákok ellen. A tárgyalást öcsod'; községiben tartják november 16-án. — A Megyei Bíróságon ma dél­után ankétot tartottak a társadal­mi tulajdon védelméről, — A üszasasi kiskereskedelem dolgozói november 7. tiszteletére vállalást tettek, hogy a negyedik negyedéves tervüket 115 százalék­ra, iparcikkben 126 százalékra teljesítik. A tervteljesítés érdeké­ben vidám vásárt rendeztek, ame­lyen 80.000 forintot forgalmaztak, így negyedéves tervüket eddig mái­éi százalékra teljesítették. Csak Sipo« H. sérülése, illetve kiállása után tudott győzni a Győri Vasas Győri Vasas—Szolnoki Légierő: 3:1 (2:1) Győr, 4000 néző vezette: Bónkúti. Győri Vasas: Palotai — Kárpáti, Kai* már II., Józsa — Palotai II., Tamás — Dombos. Koós, Hegedűs. Kalmár III., Raffai. Edző: Jeney Rudolf. Légierő: Veres — Kapuszta, Jancsik, C -uezor — Sípos II., Paulas — Hemi- rich BárfI, Dornbai, Szentannai, Fischer. Edző: Jánosi Béla. Góllövök: Sípos II., Koós (2), Kalmár Ili. Szögletarány; 6:3 (4:1) a Légierő javáfa. A bajnoki forduló ’gyengeáramú mérkő­zést hozott. A szolnoki csapat meglehe­tősen jól játszott és közel is állt a győ­zelemhez. Hogy mégis a vendéglátó csa­pat került ki győztesen, annak csak az volt az oka, hogy keményen, sőt legtöbb esetben durván játszott. A szolnoki csa­pat Sípos II. révén már vezetést is s£€j- zett, de röviddel azután a győri Hegedűs durva belementse után kénytelen volt ki­állni és így a Légierő tíz főre olvadt. Kezdésnél a hazai csapat jön fel, azon­ban rengeteg hibás átadás és rossz he­lyezkedés jellemzi a győri csapat játé- kát. A Légierő sokkal nyugodt abban ját­szik és fölényt is harcol Ili. Az állandó szolnoki támadások során már a 8. perc­ben Fischért Kárpáti és Palotai csak együttes erővel tudja szögletre szerelni. A 12. percben Kapuszta magas keresztlab­dát ível előre, melyet Kalmár II. a id­ősön Szentannai előtt kézzel üt le. A sza­badrúgásnak Sipos II. áll neki és a rosz- szul felállott sorfal mellett laposan a jobb sarokba lő., 1:0, a Légierő javára. A gól után a hazai csapat jön fel, Kárpáti szabadrúgása sorfalban akad el, majd ^He­gedűs éles lövését Veres védi. A győriek idegesen játszanak és a Légierő továbbra is fölényt harcol ki. Helm rich labdáját Palotai nehezen ütötte szögletre. Jellemző a mérkőzés ezen időszakára, hogy húsz perc alatt a' szolnokiak a negyedik szög­letet érték el. A 30. percben kezd csak játszani a győri csapat játékosai lehig­gadnak és a csatársoroktól most már terv­szerű, helycserés támadások is láthatók. Dombosnak két nagy helyzete is akad, azonban mind a két esetben hibázik. A 39. percben a győri középéé a tár csúnyán megrúgja Sípos 11.-t és a szolnoki fedezet elhagyja a pályát ..és többé már nem is tér vissza. A félidő utolsó percében a győri csapat támad, Jancsik ment nehéz helyzetből, Raffai az üresen álló Koós elé játszik és' az összekötő 14 méterről a jobb alsó sarokba lő. 1:1. Két perccel később Kalmár II. hozza fel a labdát, a tisztán álló Koóshoz játszik, aki még a kifutó Verest is kicselezte és az 5-ösrol • térdmagasságban a kapu közepébe lő. 2:1 a győri csapat javára. A második félidőben Sípos II. helyére Fischer húzódik hátra. Ezután a győri csapat jön fel, a 47. percben az egyik szögletrúgás után Dombos lő kapura, lövésbe Kalmár III. beletes-zi a lábát és a labda útját megváltoztatva, az ellen­kező oldalra helyezkedő Veres mellett az alsó sarokba surran. 3:1. Ezután más sok­kal nyugbdtabban játszik a hazai csapat, míg a harci kedvüket vesztett szolnokiak csak ritkán veszélyeztettek. A győri vé­dők ezeket a támadásokat csírájukban el­fojtották. A fedezetek pontos leadásokat küldtek előre, azonban a csatársor játéka továbbra is döcögött. Kárpáti két hatal­mas partdobása okoz izgalmat, de Veres biztosan ment. Az utolsó húsz percben esik az iram és a színvonal, egyik csa­patnak sem «sikerül gólt elérni. A Légierő biztos győzelmet aratott vol­na, ha Sípos II.-t nem rúgják le. Min­denesetre dicsérendő nyugodt és ötletes játéka, amely fejlődést mutatott az el­múltakkal szemben. Veres hibátlanul vé­dett. Több nagy helyzetet mentett jó- ütemű közbelépéseivel. A hátvédek közül Jancsik emelkedet ki. kitünően rombolt és a megszerzett labdákat igyekezett lapo­san, pontosan társainak előreadni. A két szélső fedezet alig máradt el tőle. A csa­pat legjobb része most is a fedezetpár volt. Sípos II. sérüléséig a mezőny leg­jobbja volt. Jól «szerelt, pontosan épített, kapura is ő jelentette a legtöbb veszély. Paulás is jó teljesítményt nyújtott. A csa­társor játéka már gyengébben ment. Jt4 csak Bárfd és Dombai lelkes játéka és megmozdulásai dicsérhetek. Heimrich és Fischer kielégítően játszott. Az NB I. többi eredményei: Pécsi Törekvés—Vasas Izzó Bp. Vörös Lobogó—Bp. Honvéd Budapesti Kinizsi—Bpesti Dózsa Budapesti Vasas—Diósgyőri Vasas Szombathelyi Törekvés—Dorogi B. Salgótarj. Bányász—Csepeli Vasas A Tóié 12 talál&los szelvénye: 1:0 3:3 3:2 2:1 0.9 6:5 f. 45. hét Bp. V. Lobogó—Bp. Honvéd X 3:3 2. Bpeslí Dózsa—Bpesti Kinizsi 2 2:3 3. Diósgyőr—Budapesti Vasas 2 1:2 4. Dorog—Szombathely X 2:2 5. Salgótarján—Csepel X 0:0 6. Bp. Gyárépitök—Pénzügyőrök 1 2:0 7. K. Honvéd—K. Dózsa 2 1:3 8. Ózd—Budapesti Törekvés 2 2:3 9. Lököm. Temesvár—O. Sztálin X 1:1 10. Szászrégen— Kolozsvár 2 0:2 11. Genua—Milan 1 3:1 12. Fiorentiii a—Torino 1 2:0 Biztosan győzött a Törekvés Szolnoki Törekvés—Csepel Autó 3:0 (2:0) IIÉlÉftihi Fisessen elő a. ÚJ IDŐRE! Előfizethető a Posta Központi Hírlap Iroda Vállalatnál (Budapest, V., József nádor tér 1. Csekkszámla: 61280) és minden hírlapterjesztéssel foglalkozó postahivatalnál, valamint a postai kézbesítőknél. Az ŰJ IDŐ ismerteti a Szovjetunió és más országok kül­politikájának kérdéseit és a nemzetközi élet időszerű eseményeit; tájékoztatja olvasóit a világ valamennyi népének, mai életéről, valamint a demokráciáért, a tartós békéért és a biztonságért vívott harcáról; leleplezi a béke és a nemzetközi . együttműködés ellen­ségeinek cselszövéseit, küzd a nemzetközi viszonyok feszültségének enyhítéséért; megcáfolja a reakciós sajtó hamis híreit és rágalmait; színes útleírásai megismertetnek bennünket a világ leg- különbözőbb országainak és népeinek életével; tartalmas cikkei állandóan tájékoztatnak mind a szocia­lista, mind a kapitalista országok kulturális cs tudományos eredményeiről i $ lap rpunkatársai tudósok, írók, újságírók, a szakszer- yezetl mozgalom vezetői és más közéleti személyiségek. km Nb. II. labdarúgó osztályozó mérkőzés, Szentesen. 2000 néző, vezette: Pósfai (Tár- kány, Géczi). Törekvés: Lázár — Juhász, Ozsvár, Bo- zóki — Lengyel, Ragó — Héricz, Csábi, Horváth, Pintér, Iván, — Edző: Kolláth Ferenc. Csepel Autó: Hentes — Vígh, Kulcsár, Szalai — Eisenhoífer, Ribáry — Kárpáti, Löckl, Bonner, Szigetvári, Réti. — Edző: Rátkai Ferenc. A mérkőzés igen nagy érdeklődést vál­tott ki. Már a mérkőzés előtt nyilvánvaló volt, hogy a szolnokiak lesznek fölényben a nézőtéren, mivel 6*30—700 főnyi szurko­lótábor hatalmas erőt képvisel. Zúg a ,Hajrá Szplnok, Hajrá Törek­vés !’* A csepeli kísérők hangja csak elvétve hallatszik. Üdvözlések és fényképezés után a Szol­noki Törekvés kezd, de a játékosok rend­kívül idegesek és az első támadás elakad. Ezután a vasutasok hatalmas, elsöprő iramot diktálnak és már a 4. percben Iván eorakrűg-ása jelent veszélyt. Csepel főként a jobbszárnyon vezet formás táma­dásakor de Bozóki mindig résen van. A Törekvés tovább rohamoz, hol Horváthot, hol Hériczet, hol pedig Ivánt szöktetik jó labdával, a fővárosi védők nagy munká­ban vannak. A 9. percben Hcriczet csak szabálytalanul tudják szerelni. A meg­ítélt szabadrúgást jobbról Horváth íveli a kapu elé: Pintér fejese h kapuba tart, amikor a befutó védőkről irányt változtatva a labda, a bal also sarokba hull. 1:0. Szolnok javára. Az ellen-támadások _ csak a 16-osig jutnak el és a távold lövéseket Lázár könnyen hárítja. A 15. percben egy (kereszt-labdára Héricz fut rá, -a védők gólhelyzetben felvágják. Vitathatatlan • 1 í-es. Horváth áll nekj és a jobb alsó sarokba lövi. 2:0. A szolnokiak tovább rohamoznak, zúg a ..Hajrá Szolnoki” A csatársor egyre- . másra vezeti támadásait. A 21. percben -Héricz fejéröl szedi ]e a labdát Hentes. »Pintér egy szabadrúgást a sorfalba lő. A ■27. percben Csábi kilép őrzője mellől, ki­cselez három embert, de éles szögből az oldalhálóba lő. Majd Iván elé fut ki a csepeli kapus, elvéti a labdát, Iván bead, de amikor lövéshez jutnak a belsők, ak­korra Hentes már visszarohan üresen ha­gyott kapujába. Az utolsó negyedórában kiegyenlített a játék képe. Csepel is for­más támadásokat vezet, de a sáros pá­lyán ezek erőtlenek és a jóknűködő va­sutas védelem csirájában elfojtja azokat. A 37. percben a 16-osról szabadrúgást ér­nek el a csepeliek, de -a labdát Lázár ka- ,puja fölé lövik. Az első félidő utolsó per­cei mezőnyjátékkal telnek ' el. Szünet után is nagy az iram, a csepe­liek erősítenek, de a játék továbbra is sportszerű keretek között marad. A 3. percben mintaszerű Horváth— Csábi—Iván—Csábi akció után Csábi kiugrik és a kifutó kapus mellett a hálóba sodorja a harmadik gólt. A csepeliek nem adják meg magukat, szép ossz játékkal hozzák fel a labdát és Ozsvár bizonytalankodása miatt majdnem gólt érnek el. Utána újabb nagy helyzete van Csepelnek, de Szigetvára öt lépésről Lengyeltől szorongatva mellé lő. A 20. perctől a szolnokiak' a védekezésre fekte­tik a fősúlyt. Elől csak Iván, Csábi és Héricz tartózkodik. Még így is sok szép támadást vezetnek, de előbb Héricz hi­bázik, majd később Horváth a kapu tor­kából melllé lő. Az utolsó' negyedórában csökken az iram és a csepeláöc is gyak­ran szóhoz jutnak: Uma'd&safl&sn azon­ban nincsen átütő erő és* ez eredmény sem változik; ' • ___ A Szolnok! Törekvés' _ meg&demelten’j győzte le ellenfelét, miífttéai részében jobb volt annál, lelkes játékjával joggaJ rá­szolgált a győzelemre. A csapat kiváló teljesítményéből a leélt fedezet kitüpő mun­kája keltett kellemes feltűnést, akik kü­lönösen az összjáfékban voltak nagyok. A Csepelben a védélem melletti még a jobbszárny játszott megfelelően. Póstíal játékvezető jól vezette a ín!miig nagviramű mérkőzést. A testtel vaiő já­tékot megengedte de á szándékosság leg­kisebb jelét azonnal lefújta és így meg­akadályozta a játék eldurvulását. Nyilatkozatok: KcIItáh Ferenc edző: Véleményem sze­rint megérdemelten nyertünk. Az első fél­időben inkább küzdelem folyt a pályán, de szünet után már ,,játszott is” a csa­pat, amennyire a rossz talaj ezt lehetővé tette. A csapat nevében köszönöm a szur­kolótábor lelkes buzdítását, amely nagy segítséget adott a kritikus első negyedóra eldöntésénél. Pázmány Kálmán MTSB sportoktatás vezető: Elégedett vagyok a játékkal és az eredménnyel is, Rombányi Ferenc intéző: A nehéz talaj ellenszerét a mieink hamarább felismerték és így sike-ült győzniök. Az ellenfél sportszerűen küzdött. Teke: Osztályozó mérkőzés az OB I.-be való jutásért. Szolnoki Építők—Zagyvapáifalvi Építők 2.123—2.063. Szolnok, József Attila-úti pá­lya, vezette: Vörös. A lét nagysága miatt mindkét csapat játékosai idegesen versenyezlek és ez meglátszott az egyéni és csapat-erediné- njeken is. A szolnoki csapat a szurkolók lelkes buzdításától támogatva, végül is megérdemelten nyerte meg első osztályo­zó mérkőzését. Legjobb dobók: Papp 387, — illetve a zagyvapálfalviaknál 358. Megyei 1. osztályú labdarúgó bajnoki eredmények: Martfűi Vörös Lobogó— Szolnoki Haladás 3:0 (2:0). Az első félidőben a hazai csa­pat tárnadósora sok gólhelyzetet hagyott ki, míg a második félidőben a szolnoki védelem akadályozta meg a martfűi csa­tárokat a góllövésben. Ifjúsági mérkőzés: Martfű—Haladás 6:0. Törökszentmiklósi Vasas—Mezőtúri Trak­tor 3:0 (0:0). Az első félidőben fölényben játszó Vasas helyzeteit nem tudta *kihasz- ' nini. A második főidőben három gólon kívül még 9 kapufát is lőttek a török­szentmiklósi csatárok. Ifjúsági mérkőzés: Törökszent mi klós— Mezőtúr 4:2. Szolnoki Bástya—Kunszentmártoni Bás­tya 3:2. A hazai csapat ríehcz küzdelem utón győzött. Újszászi Törekvés — Jászberényi Bástya 2:0. A forduló meglepetése. Szolnoki Szikra — Kisújszállási Traktor 0:0. Jászapáti Törekvés—Szolnoki Kinizsi 2:1. Megérdemelten győzött a Vörös Meteor női kosárlabda csapata Szolnoki Vörös Meteor—Székesfehérvári Építők 53:44 (22:18) női OB I.-es kosár­labda mérkőzés Szolnok, közgazdasági technikum. Vezette; Kinti! és Veibei. A hazai csapat elejétől kezdve, végig vezetve biztosan verte meg elkenteiét. A megfiatalított csapat egyre jobban össze­forr és összjátékuk mérkőzésről-mérkö- zésre javul. Ha továbbra is így játszanak, az eredmény sem fog elmaradni. Kosár­dobók: Horváthné 18, Deák 15. Krizsánné 11. Jók: Deák. Krizsánné. Horváth. Szélnoki Haladás — Szolnoki Törekvés 54:33 (19:24). Szolnok, megyei bajnoki döntő kosárlabda férfi mérkőzés. Az NB If. labdarúgó osztályozó mérkö­zeseh negyedik csoportjának tabellája: 1-2. Szolnoki Törekvés 11-----­3:0 2 1-2. Budapesti Építők 1 1-----­3: 0 2 3. Orosházi Kinizsi 11-----­1: 0 2 4. Hódm. Dózsa-------------­— 5. Szegedi Töreikvés 1------1 0: 1 — 6-7. Csepel Autó 1------1 0:3 — 6-7. V. ‘Lobogó Jacqard 1------1 0: 3 — ♦UMUOMMMUWIMIMUMMIUMt APTSOTTERIME TÉ SEK ÍRÓGÉPET sürgősen vennék: Bíró Erzsé­bet, Jászberény, Kórház utca 1, szánn A SZOLNOKI Verseghy Ferenc általános fiú gimnázium kályhafütőket keres. Jelent­kezni 'ehet; 8—16 óráig a gondnoknál. AZ É. M. Szolnok megyei Építőipari Válla­lat kétéves kömüvesipari tanuló oktatást in­dít be. Éleikor: 15—17 év. Nyolc általános iskola szükséges. A vállalat évente egy munkaruhát, vattásruhát és egy pár bakan­csot biztosít. — A szülőktől távollévő ta­nulóknak megfelelő elhelyezést biztosít. — Bérezés: az Iparitanulók havi ösztöndíjat kapnak. Az ösztöndíj félévenként átlagos tanulmányi előmeneteltől függ. 120—340 fo­rintig. Jelentkezés! hely: Szolnok Iroda­ház. II. emelet, személyzeti osztály. SZÉP új házlszőttes kosztüm eladó. Szol­nok, Ságvári u. 23. a BAROMFIFELDOLGOZÓ Vállalat azonnali belépésre keres BflROMFIKOPfiSZTBKAT. Jó kereseti lehetőség! Napi egyszeri meleg cici 3.— Ft. Kellő jelentkezés esetén autó­busz járattal közlekednek a vállalat költségén. Szerződés­kötésre jelentkezés Török- szentmiklóson a vállalatnál. A TERA1ÉNYPORGALAU Vállalat közli, hogy kenyérgabona beadás után utalványo­zott korpa 2-es számú szelvényének a be­váltását megkezdte és ezzel egyidejűleg a 3-as számú szelvényt Is, ha azon az utalványozott korpamennyiség nem ha­ladja meg a 10 kg-ot. SEGÉDAtUNKAST keresünk azonnali belé­pésre. Ásványolajforgalmi Vállalat, Szol­nok, Aiártfrok útja 6. LISZTJÉT a Szolnoki Sütőipari Vállalót „alföldi tiomós" Kenyérre cseréli be, vagy veknire tetszés szerint. 1 kg lisztért 1.36 kg kenyeret kap 60 filléres kg-onkénti sütési té­rítés mellett az alábbi telepein­ken: Szolnok, József A. u. 13. (5-ös üzem) Szolnok, Csallóköz u. 36. (8-as üzem) Szolnok, Achim A. u. 10. (13-as üz.) Szolnok, Kolozsvári u. 42. (17-es üz.) VIDÉKÉN: Rákóczifalva, Tiszaföldvár, Tó­szeg, Zagyvarékas, Ujszász, Be- senyszög, Nagykörű, Szajol. le&itmkituyyei NÉPLAP politikai napilap Szerkeszti a szerkesztőblzotttág Felelős szerkeszti,: DÁVID FERENC Szolnoki Nyomdaipart Vállalat Felelős vezető: Mészáros Sándor. I 4