Szolnok Megyei Néplap, 1955. május (7. évfolyam, 102-126. szám)

1955-05-04 / 103. szám

SZOLNOKMEGVEI NÉPLAP 19d5 máju6t4­Megérdemelt győzelmet aratott a Légierő Szolnoki Légierő—Diósgyőri Vasas 2:0 (OtO) Szolnok, Törekvés pálya, 6000 néz5, ve zette: Major II. Szolnoki Légierő: Garamvölgyl — Ka puszta, Jancsik, Czuczor — Lazányi, Sí­pos I. — Jagodics, Sipos II., Báríi, Csá- nyi, Dombai. Edző: kolláth Ferenc. Diósgyőri Vasas: Tóth — Dudás, Török, Kékesi — Pesti. Gyurik — Nagy, Csorba. Tiba, Szigeti, Bakó. Edző: Jávor Pál. Már az első negyedórában szolnoki fö­lény alakul ki. Diósgyőr kezdi a játékot, de mindjárt a Légierő veszi át az irányí­tást. Jancsik labdájával Jagodics indul támadásba, akit azonban a jól Játszó Szi­geti szerelni tud, ö Gyurikhoz játszik, aki libát küldi támadásba, de Jancsik a hazai 16-oson szerein! tud. Máris jön fel a hazaiak támadása. Jagodics, Sfpos II-, Dombai a labda útja, utóbbi éles iővését jó érzékkel védi a diósgyőri Tóth. Kapu­kiadás után a hazaiak szerzik meg a labdát, Sipyas I., Lazányi a labda útja, utóbbi Bárfihoz továbbit, kinek lövése kapu fölé szá'l. Tóth kiadása Pestihez ér. majd Gvurik. Tiba, Szigeti támadás jön fel, de az utóbbi lövését Garamvölgyi vé­di. A 20. percben Sipos II. éles lövése zúg el a diósgyőri kapu. fe'ett. Ezután a ven­dégek támadnak és egyik lefutásuk során veszélyes helyzet keletkezik a Légierő ka­puja előtt. Végül Is Kapuszta szerzi meg a labdát, haza akar adni. Garamvölgyl kiejti, a kö­zönség már gólt tát. amikor a lab­dára ráíutó balösszekötő Szigeti az üres kapu mellé 15. Hatalmas gólhelyzete volt ez a diósgyő­rieknek. Most a hazaiak támadnak, Jancsik, Csányi. Bárfi támadás jön föl. Lazányi éles, erős lövését sarokra üti Tóth. A lá­tók képén meglátszik, hogy a hazai csapat jobban játszik, csatárat több helyzetet te­remtenek, mint a vendégek, de azokat nem tudják kihasználni. Ákost ismét Lazá­nyi nagyszerű lövését üti sarokra a diós­győri Tóth. A 34. percben Pesti lövése teszi próbára Garamvőlgyit. aki azonban biztosan hárít. Sipos I!.. Bárfi, Jagodics, majd ismét' Bárfi a labda útja, de a tá­madásba az egész idő a'att nagyszerűen játszó jobbhátvéd Dudás jól avatkozik körbe. A félidő végefelé feljönnek a ven­dégek és Szigeti, majd Pesti lövését kell hárítania Garamvö'gyinek. Szünet után fokozódik az Iram. mindkét együttes nagy akarással küzd. A játékba ekícor elég sok hiba csúszik. Sok az egvé- n’eskedés, a rossz átadás. A 49. percben Csányi, Sipos II. veszélyes támadásába Dudás avatkozik bele és szépen szabadit fel. Továbbra is szorongat a Légierő. Ek­kor Dombai szép lövését védi a diósgyőri kapus. Majd a kiadást Csorba fogla el. Pestihez továbbit, akit azonban Kapuszta szerelni tud. Ö Czuczorhoz játszik, aki C.sánvit. Sfpos II.-t és Bárfit küldi táma­dásba. Utóbbi lövését sarokra küldi Tóth. Frik a hazai gól. Az 54. percben Sipos II., Bárfi, Csányi támadás alakul ki, a lövés azonban a kapus kezébe száll. Ezután a diósgyőriek néhány támadása következik, melyek veszélyesebbek a hazaiakénál. Kü­lönösen a Jő1 Játszó balösszekötő Szigeti igen veszélyes. Végre a 69. percben meg­születik a hazaiak első gólja. Egy diósgyőri támadás után Garam- völgyi hosszan rúgta ki a labdát. Sí­pos II. szerezte meg és a jobbszélen az alapvonalig vitte, mintaszerűen adott középre és a jó ütemben befutó Csányi 3 méterről belsővel a bal felső sarokba lő. 1:0 a Légierő javára. Továbbra is tart a hazaiak nyomása. Ek­kor Dombai fejesét védi Tóth, majd Jan­csik, Sipos I., Bárfi, Csányi lefutás révén utóbbi a kapus kezébe tő. Újabb veszé­lyes hazai támadás következik, Czuczor Báríihoz játszik, ö ... Jagodicsot szökteti, aki a kapu köze­lében veszé'yes lövést küld, de Dudás az utolsó pillanatban a gólvonalról menteni tud. Igen nagy helyzet volt. A 81. percben diósgyőri támadás során Szigetihez száll a labda, aki jól fut el Jancsik és Kapuszta mellett, GaramvölgyI is elhagyja kapuját, de Szigeti 6 méterről a szolnoki kaputól lövés helyett a még tisztábban álló Tibához gurít, de a közép­csatár 10 méterről belsővel az üres kapu fölé nyomja a labdát. Nagy egyenlítési alkalom volt. A 86. percben egy hazai tá­madás során Kékesi a vendégek 16-osán belül a kiugró Jagodicsot gáncsolja. A játékvezető határozottan a 11-es pontra mutat. A büntetőt Bárfi értékesíti. 1:0 a Légi­erő javára. Az utolsó percekben a diósgyőri csapat támad többet, de az eredmény már nem változik. Egyénileg a Légierőnél Garamvölgyincfc kevés dolga volt, de azt jól látta el. A hátvédhármas és egyben a csapat legjobb­ja Jancsik volt. Fejjel és lábbal egyaránt jól rombolt. A két fedezet is jól látta el feladatát. A csatársorban S(po6 II. igen sokat dolgozott, kapura azonban keveset lőtt. Bárfi volt a legveszélyesebb csatár. A diósgvörl egvüttes és egyben a mezőny legjobbja Dudás volt. Jól fogta szélsőjét. Leadásai is mindig jó helyre szálltak. Tóth a gólokat nem védhette. Törökre nagy feladat hárult, többször azonban rosszul helyezkedett. A csatársorban egyedül Szi­geti játéka emelkedett ki.- ■:*- --VÄ. t* Vélemények a mérkőzésről JUHASZ JÓZSEF, a diósgyőri együttes intézője lapunk munkatársának kérdéseire a következőkben foglalta össze véleményét a mérkőzésről: Két-liárom játékosunk léleknélküli játé­ka rányomta bélyegét a mérkőzésre. A Légierő lelkesen, jól játszott, szerintem a szolnoki fiúk megérdemelték a győzelmet. KOLLATH FERENC, a Légierő edzője így nyilatkozott: A csapat lelkesen, odaadóan Játszott, megérdemelte a győzelmet. Ha a helyze­teket jobban kihasználják, a győzelem na­gyobbá rányú Is lehetett volna. Nekem Jan­csiik, Sipos I., Bárfi, Sípos II. játéka tet­szett különösen, de a többiek Is lelkesen játszottak. A jövőben is igyekszünk leg­alább is ilyen lelkesen és emellett jól játszani és elkerülni a kiesési zónát. Vé­leményem szerint még sokkal több van a csapatban, mint amit eddig nyújtott. A sorozatos balsiker idegessé tette a játéko­sokat és ez meglátszott a mai mérkőzésen Is. — Az elkövetkezendő 3 heti pihenőt igyekszünk jól kihasználni, hogy a leg­közelebbi bajnoki mérkőzésünkön további jó játékkal örvendeztessük meg közönsé­günket. 1 "‘ováfc'fcrá fs Tiagy harcot foVtatn.al tz egyenlítésért, de az eredmény már nem változik. A két csapat találkozója — a Jászapátiban már régebbről is megszokott — sportszerű keretek között folyt le. így Hamar játékvezetőnek — aki hibátlanul veret — nem sokat kellett fütyülnie. Jók: Kelemen (a mezőny legjobbja). Fe­hér II., Busái, Vágói I.. Szakáll, iHetve Modla, Jakab, Dobos, Nagy. * MetőtuPi Traktor—Kisuwwálía*, 6:1 (1:1) Mezőtúr, 1000 néző. vezette: Horváth L. Mezőtúri Traktor: Baranyi — Bessenyei, Gáspár, Veres —Mikes. Molnár — Nemes, Máté. Kerekes, Magyar, U. Szabó. Kisújszállás: Szalai — Sáfár, Szabó, Szenczi — Radics, Tóth — Erdei, Kövér, Rórvaszékl, Érsek, Rácz. Gól'lövŐk: Gáspár, Nemes (2), Kerekes (2). Magyar, illetve Kövér. Az első félidőt gyors Játék és nagy me­zőtúri fölény Jellemzi. Nagy nyomás ne­hezedik ekkor a vendégek kapujára, de de azok jól védekeznek. Majd végül is a nagy nyomás góllá érik. A 4. percben egyik hazai támadás végén Gáspár ered­ményes. 1:0 Mezőtúr javára. Majd nem sokkal később a kisújszállási támadás vé­gén Kövér egyenlíteni tud. 1:1. A féldö végéig az eredmény már nem változik. A második félidőben ismét a helyi csapat ostromol és a 10. percben Nemes, a 18. percben pedig Kerekes szerez újabb gólt. A mezőtúri csatárok sok munkát adnak a kisújszállási Szálainak. A továbbiakban Magyar, majd Ismét Nemes és Kerekes góljaival biztosan győz a hazai együttes. Jók: Mikes (a mezőny legjobbja). Mol­nár, Magyar, illetve Szabó, Szenczí. Mezőtúri Traktor ifi-Kisújszállási ifi 2:1. * tT.fszász—Szolnoki Hajad2:2 Ujszász, 1000 néző, vezette: Szathmárl. Ujszászi Törekvés: Kelemen — Hőgye. Tóth, Pataki — Nagy I., Király — Nagy II., Molnár, Tassf, Kővári, Kiss. Szolnoki Haladás: Kiss — Bőhm, Mé­száros, T. Nagy — Nagy, Horgos — Me- gylk. Kökény, Jani, Machovits Ignácz Gól lövők: Tassi, Molnár, illetve Ignácz, Kökény. A szolnoki csapat lelkesen küzdött és fölényben játszott. Helyenként azonban tulke.nény játékra ragadták magukat. Ezt később a hazaiak is átvették, melvnek következtében az egyik újszászi játékos a kiállítás sorsára jutott. Jók: Hőgye. király, Nagy, illetve Kiss, T. Nagy, Kökény, Az NB. I. állása A megyei labdarúgó bajnokság első osztályának hírei Szolnoki Törekvés—Törökszent­miklósi Vasas 3:1 (2:1) Törökszentmiklős, vezette: Rácz. Szolnoki Törekvés: Lázár — Lengyel, Rágó, Bozóki — Rontó, Pintér — Tóth L., Horváth, Juhász, Csábi, Iván. Törökszentmiklósi Vasas: Papp — Csa­ta, Tóth, Balázs — Mihók, Szabó — Cse- mán, Bíró. Fekete, Pintér, Márton. Góllövők: Juhász, Iván, Pintér, illetve Csemán. A haza! csapat lelkesedéssel pótolta a vendégek nagyobb tudását. A Törekvés már az első félidőben rémi fölényt tu­dott kiharcolni, de csatársoruk sok jó helyzetet hagyott ki. Különösen Ivánnak voltak nagy helyzetei. Csábi hatalmas ka­pufa lövése is gólt érdemelt volna. A vasutas csapat végeredményben megér­demelten győzött. Jók: Bozóki, Horváth, Iván. ill, Márton, Tóth, Balázs. Törökszentmiklósi Vasas ifi—Szolnoki Törekvés ifi 2:0. Martfűi Vörös Lobogó—Karcagi Szpartakusz 1:1 (0:1) Martfű, vezette: Kálmán. Martfűi Vörös Lobogó: Csendes — Me- zöteleki, Seres, Nagy — Varga, Gulyás — Révész, Mancza. Pál, Mikus, Bóka. Karcagi Szpartalkusz: Kónya — Dénes, Fodor, Gombos — Ruszkai, Pallagi — Soós, Kovács. Vona, Holló, Zilahi. Góllövők: Holló, illetve Mezőteleki. Az első félidőben a jól védekező karcagi együttes állta a hazai ostromot és a veze­tést lesgvanűs góllal meg is szerezte. 0:1. A második félidőben feljöttek a hazaiak és az egész játékidő marfűi fölénnyel telt el, de a kitünően védekező vendégcsapat ellen a hazaiak nehezen tudtak egyenlí­teni. Jck: Gulyás. Csendes. Révész, illetve Kó­nya, Fodor, Vona, Holló. Martfűi V. Lobogó ifi—Karcagi Szparta- ku6Z ifi 3:0. * i • ■ Szolnok? Szikra—Törökszent­miklósi Bástya 1:1 (0:1) Szolnok, Törekvés pálya, vezette: Kovács. Szolnok? Szikra: Helmrelch — Dobos. Kuruez, Papp Török, Takács^ — Dobos II.. Tamasi. Baricza, Dósa, Szép. Törökszentmiklósi Bástya: Ernszt — S:ccsei, Fnkkelmann. Kósa — Kenveres, Szakáll — Darvas!, Karakas, Szűcs, Ráczl, Kalina. A Szikra ismét csak tartalékosán tudott V:Állni, de szívósan védekező védelme révéri megérdemelten Jutott az egv nont birtokába. A vendégcsapat némi fölényt harcolt ki, de az egész együttes fásultan küzdött. A jó erőkből álló csapatiól szép iátékot várt a szolnoki és az őket elkí­sérő haza? közönsésr. Ezúttal azonban nem sikerült nekik s ebben főleg a csatársor a hibás Jók: He’trreiclv Kuruez fa mezőny Jeg- iobbja). Török, Dobos, illetve Ernszt. Fak- kelmann. Törökszentmiklósi Bástya ifi — Szolnoki Sziikra ifi 9:0. « Szolnoki Bástya—Kunhegyes! Traktor 2:1 (1:1) Szolnok, Törekvés pálya, vezetfe: Pálinkás. Szolnoki Bástya: Krlzsán — Szuroveez. ZávocUi-ky, Török — Monti. Csépe — Pál, Tóth, Pege. Csaba. Wovodzák. Kunhegyesí Traktor: Kiss — Szekeres, Takács, Lévai — Faragó. Takács — Ko­vács, Molnár, Zlatarlcs, Szabó, Kilián. A mérkőzés elején úgy látszott, hogy a kunhegyesi együttes biztos győzelmet sze­rez. Erélyesebb csatársora révén már a tizedik percben megszerezte a vezetést Molnár közeli lövésével. 0:1. Ezután _ a hazai együttes erősít, de a csatársor túl- puhán játszik és így nem tud eredményes lenni. Végül az előrehúzódott Török lövé­sét a kunhegyesi Kiss — az előtte tömö­rülök miatt későn veszi észre és a labda a hálóban köt ki. 1:1. A félidő hátralévő részében váltakozó mezőnyjáték alakul ki, de az eredmény már nem változik. A második félidőben jobban érvényesül a Bástya technikai fö­lénye és néhány szép támadást vezetnek. A 20. percben Honti a kapuját elhagyó s előrefutó Kiss kezébe emeli a labdát. Az ellentámadásnál a vendégcsapat mutat né­hány szép akciót. Szabó a jobboldalon elfut, átjátssza védőit és tiszta helyzetben a kifutó Krizsán mellett élesen kapu mel­lé lő. Már mindenki döntetlent vár, ami­kor Tóth I. a negyvenedik nercen a této­vázó kunhegyesi védők között kiugrik és a kimozduló kapus mellett a hálóba gurít. 2:1. A mérkőzés hátralévő részében gól már nem esik. Pálinkás játékvezető jól vezette a mér­kőzést. Jók: Závocíszky, Török, Csépe, Pál, Csa­bi, illetve Szekeres, Takács. Szolnoki Bástya ifi—Kunhegyesi Traktor ifi 3:1. , 1 * Jászberény! Vasas Aprító—Jász­berényi Bástya Lehel 1:0 (1:0) Jászberény, 3000 néző, vezette: Zágonyl (Debrecen). Jászberény! Vasas Aprító: Nlkollcza" — Udvarias, Túri, Smidt — Bozsik, Kele­men — Rétsági, Pintér, Potemkin, Feny­vesi, Látó. Jászberényi Bástya Lehel: Mészáros — Bozsik, Gulyás, Apter — Sárközi, Simon — Szigeti, Bíró 1., Bíró II., Csizmadia. Góllövő: Potemkin. A mérkőzésen nagy küzdelem alakult ki a kitűnően játszó két hazai vetélytárs kö­zött. A döntő gól az első félidő 20. percé­ben esett. Mindkét együttesben a véde­lem nyújtott nagyszerű teljesítményt. így a csatárok nem tudtak a jól záró védők­kel megbirkózni. Jók: Nikolicza. Bozsik fa mezőnv leg­jobbja), Potemkin, Rétsági, illetve Bozsik, Simon. Bíró I. és Bíró- II. Jászberényi Vasas Aprító ifi—Jászberényi Bástya Lehel ifi 0:0. * Kunszentmártoni Bástya—Jász­apáti Törekvés 1:0 (1:0) Kunszentmárton, 1300 néző, vezette: Hamar. Kunszentmártoni Bástya: Vágó T. — Fe­hér I., Busái, Bró — Papp. Szakáll — Vágó II., Lengyel, Kelemen, Károlyi, Fe­hér II. Jászapáti Törekvés: Tóth — Ecsekl. Do­bos, Bozóki — Modla. Mihályi — Nagy, Varga, Jakab, Horváth, Ferenczi. Góllövö: Károlyi. __ Er ős iramban, váltakozó támadásokkal indul a játék, de a befejezésnél mindkét csatársor hibázik. Végül is a 30. percben a Bástva szerzi meg a vezetést. 1:0. A gól után az iram mindké4 részről fokozó­dik, de a karnisok mindkét oldalon bizto­san hárítanak. Fordul?« után a hazaiak szépen szőtt támadásokkal veszélyeztetik a vendégcsapat kamrát, azonban lövéseik sorozatosan kapu fölé szállnak. Főképpen a bals^árnyról esik sok lövés. Fehér II. részéről. A jászanáHak jobbszárnya gyors elfutásokkal p**óbí':l’a men''Terezni egyenlítő gólt, de Vágó I. jól hárítja lö­véseiket. Egyik heves Bástya támadás so­rán Kelement a jászapáti 16-oson belül a védők elkaszálják. A megítélt 11-est a helyiek mellé lövik. Ezután a Jászapátiak 1. Bp. V. Lobogó 2. Budapesti Kinizsi 3 Budapesti Honvéd 4. Budapesti Vasas 5. Pécs 6. Salgótarján 7. Győr 8. Dorog 9. Szombathely 10. Csepel 11. Tzzó 12. Diósgyőr 13. Légierő 14. Budapesti Dózsa 10 10 ------ 34: 4 20 I 32: 6 16 1 24:12 14 28:22 12 13:14 10 9:19 10 17:22 9 12:16 12:23 1 6 13:22 2 6 14:24 2 6 10:19 2 5 6:14 5 5 10:17 Elmaradt mérkőzés: Légierő - Bp! Hon- véd. Az ,NB„ L legközelebbi fordulója május 22-én kerül sorra. A SDorfa^adőnra hírei A Megyei TSB értesíti a sportakadémia "fJúZafólt, hogy a sporttörténet! tagozat ötödik előadása május 4-én, szerdán dél­után 5 órakor a megyei tanács kistermében lesz megtartva. Előadó: TOMPA GAB- Rí ELLA, a Testnevelési Főiskola tanára. Ezúton is kéri az MTSB a hallgatók tel- jes számmal való megjelenését. A Megyei Totó tíztalálatos szelvénye Hetedik hét 1. S to, Légierő—Diósgy V, 1 2. Sí, Légierő II.—Digy. II. 1 3. Tm. Vasas—Szó. Törekv. 2 4. Jb. Vasas—Jb. Bástya 1 5. Martfűi VL—Karc. Síp. x 6. Szó. Szikra—Tm. Bástya x 1:1 1. Szó. Bástya—Khegy. Tr. 1 2:1 8. Km. Bástya—J apáti Tör. 1 9. Mturi Tr.—Kisújszállás 1 10. Ujszászi Tör.—Szó. Hal. x 1 Totó 12 találatos szelvénye 18. hét. 1. Bp. Honvéd—Bp. Vasas 2. Bp. Kinizsi—Győr 3. Pécs—Bp. V. Lobogó 4. Salgótarján—Dorog 5. Szombathely—Bp. Dózsa 6. Légierő—Diósgyőr 7. Csepel—Izzó ‘ 8: Udinese—Milan 9. Spal—Sampdoria 10. Napoli—Lázjo 11. Genoa—Juventus 12. Novara—Atalanta A beküldött szelvények száma 1,375.000 db fölött jár. A nyertes szelvények száma igen nagy. Valószínűleg egy-kétezer forin­tot jelent majd. A hivatalos végerdemény kedd estére készül el, s a Népsport és a Sportfogadás csütörtökön megjelenő szá­mában kerül közlésre. A tájékoztató ered­mény kedd reggeltől megtudható a 170— 170-es távbeszélőszámon. 2:0 4:0 13 1:0 1:1 1:0 6:1 2:2 3:1 6:1 0:1 2:1 3:2 2:0 1:0 3:2 2:0 3:2 2:0 0:1 4 Szelnek megyei VezetÉkesrÁdsq műsora 1955 május 4-tffl 10-ig: Szerda: Hfrek. — IFJÚSÁG HANGJA. A megyei DISZ bizottság műsora. — Elüzemavatás a Törökszentmiklósi Mezögépgyárban. — Az országot eltartani a mi kötelességünk. Tóth Kornél riportja. Csütörtök: Hírek. — BÉKE ÉS SZABADSÁG! A megyei rádió békemüsora. — Látogatás az új rendelőintézetben. Beszélgetés dr. Mol­nár Gergely főorvossal. — NÉHÁNY SZŐ A BEGYŰJTÉSRŐL. Péntek: Hfrek. — A hozzánk érekezett levelekre válaszolunk. - VÍGAN SZÁLL DALUNK! Részletek a szolnoki Uttörőház művészeti együtteseinek műsorából. Szombat: Hírek. — Sporthírek. — INNEN-ONNAN! Riportmüsor a megye mezőgazdasági. Ipari és kulturális eseményeiből. Vasárnap: „MOSOLYGÖ ÖREGEK - VIDÁM FIA­TALOK”. Látogatás a kisújszállási népi együttesnél. - KÖSZÖNTJOK MEGYÉNK ÉLOZEMEIT1 Zenés ajándékmüsor. Hétfő: Hfrek. — Sporthírek. — Termelőszövet­kezeti Híradó. — A Szolnoki Vegyiművek munkájáról. Kedd: A Kossuth Rádió műsorának közvetítése. Gyárfás Miklós: „Kora tavasz” színmű 3 felvonásban. 8. számú sportpályázati szelvény a május 8-án lejátszásra kerülő mérkőzésekre Ellenőrző szelvény V c ki Ol 0 v- N H- M 1. Jbercnyi Bástya—Szó. Kinizsi megyei bajnoki. 2. Szó. Törekvés—Martfűi VL. megyei bajndki. 3. Szó. Szikra—Jberényi Vasas megyei bajnoki. 4. Karcagi Szpart.—Szó. Bástya megyei bajnoki. o 5. Tm. Bástya—Kmártoni Bástya-0 megyei bajnoki. c 6. Kisújszállás—Kunhegyesi Tr. 0 megyei bajnoki. o 7. Japáti Törekv.—Szó. Haladás 'ö megyei bajnoki. > 8. Mezőtúri Tr.—Ujszászi Törekv. $ megyei bajnoki. 9. Szo.V. Meteor—Jákóhalma II. osztályú bajnoki.­10. Szó. Tör. Forg.—Tiszasülyi Tr. II, osztályú bajnoki. Pótmérkőzések: DW4 11. Tiszaföldvár—Rákóczifalva II. osztályú bajnoki. 12. Jászárokszállás—Cibakháza II. osztályú bajnoki* ajándékozzon üveg- és porcelánárut « szolnoki Kiskereskedelmi Vállalat porce­lánboltjából, Beloiannlsz-u. 17. Ezenkívül mindenféle háztartási áruk és dísztárgyak is kaphatók. A JÁSZBERÉNYI Községgazdálkodási Vál- lelát felhívja az állami házingatlanok bér­lőit a lakóházak gondos használatára. A gondatlanságból és rsndctlenes használat­ból keletkezett károsodásokat terhűkre ja­vítjuk meg, a bérleti jogviszony egy­idejű felmondása mellett. FÉRFI, női szövetek, selymek nagy válasz­tékban kaphatók a Szolnoki Kiskereske­delmi Vállalat jászberényi 116. sz. méter­áru boltjában, Jászberény, Sztálin-tér 30. NŐI és férfi szakmunkásokat azonnali be­lépésre keresünk. Kunszentmártoni Ruhá­zati KTSZ, Marx Károly-u. 3. HOFFHER Atia 4 HP-s eladó generálja­vítva. — Pál Kátoly Törökszentmiklős, Sztálin-u. 147. ír A SZOLNOKI Mozaik és Cementárugyár Szolnok, Vésö-u. 20. sz. betoncsőverőket szonnalra felvesz. — segédmunkásokat is betanftunk. Munkásszállás biztosítva. VILÁGOS keményfa hálószoba bútor el­adó. Törökszentmiklős, Felszabadulás-u. A PRÓBIRDETÉSEK A GYŐRI Wilhelm Pieck Vagon- és Gép­gyár azonnali belépésre felvesz asztalos, kovács, kőműves, ács. bognár szakmunká­sokat. Szállás, étkezés biztosítva. Kereset teljesítmény arányában. Levélben választ küldünk. Vagongyár Munkaügyi Osztálya, Győr. Kellemesen üdülhet, szórakozhat május hó elsejétől: KARCAG, BEREKFÜRDŐBEN 19 SZOBÁS SZÁLLODA. KITÜNÓ ÉTELEK, ITALOK ÁLLNAK A DOLGOZÓK RENDELKEZÉSÉRE! ttantulaíos «ette. — TÁXC ! A LEGSZEBB kivitelben és a legnagyobb választékban kapható térfl, női és gyer­mekcipő a Szolnoki Kiske-esaedeiml Vál­lalat 155. számú jászberényi cipőboltjáb m. Jászberény. Sztálin-tér 29. _______________ KO ZMETIKAI, Illatszer és bizsu-áruk áll­andóan kaphatók a Szolnok1 Klske eske- delmi Vállalat 21. számú tllatszerbolljá- ban, Szolnok, Kossuth Lajos-u 19. ELVESZETT április 9-én a szolnoki pálya­udvaron egy sárga, nőslény magyar vizs­la. A megtalálónak 500. —Ft jutalom. — Körtvélyessy, Budapest, Baross-u. 28. ELADÓ 600 Wanderer teher motorkerékpár, magasnyomású gázfejlesztő, felül lendke­rekei fúrógép, Kapitän differenciál. Elfel Ford elsőtengely csuklóval és több alkat­rész. Tarjányi, Szolnok, Török-u. 15. SeatnűJune/fjfu NÉPLAP politikai naot'ao A megyei pártbizottság es a megyei tanács lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős szerkesztő: DAVID FERENC Szolnoki Nyomdaipari Vállalat Felelős vezető: Mészáros Sándor Fenti kép a Légierő-Diósgyőri Vasas mérkőzés második félidejének 25. percében készült. A diósgyőri kapus (fekete mezb en) Sipos II. veszélyes támadását hantja.