Szatmár és Bereg, 1931 (11. évfolyam, 23/582-39/598. szám)

1931-07-12 / 28. (587.) szám

5-ik oldal. 1931. Julius 12-én SMTMAR (S BERKS Sport. Erős küzdelem mellett 1:1 gölaránsru ered­ménnyel végződött az MTSE—©MTE mérkőzés. Hatalmas küzdelmet vivott az MTSE futball csapata vasárnap a DMTE- vel. Az a tudat, hogy ettől a mér­kőzéstől függ az MTSE további sorsa, játékosai teljes tudásukat összeszedve lendületes játékkal tör­tek a győzelmes gólok után. A mérkőzés mindvégig nyílt volt, a győzelmet bármelyik csapat meg­szerezhette volna, végül is az erő­viszonyoknak megfelelően döntetlen maradt az eredmény. Az MTSE csapat legjobb része a csatársor, ennek is a jobboldala volt, a jobb halfsorból Bajdik volt a legjobb, partnerei annál gyengébbek, a köz­vetlen védelemben Jäger játéka emelkedik ki. A DMTE kezd és rögtön átveszi a játék irányítását. Szikszai kornere az első esemény, majd a 13. percben Andírkó átadá­sából Kiss csavart lövése jut a há­lóba. I : 0. — Mátészalka rákapcsol és sorozatos támadásai közben há­rom kornert is ér el. A harmadik­nál nagy kavarodás támad és Oláh közelről hálóba vágja a labdát. I: l. Félidő végéig nincs újabb esemény. A II. félidőben igen élénk iramú játék indul, amelynek során mind­két csapatnak volna helyzete, de az ideges csatárok nem tudják kihasz­nálni, A játék mindjobban eldurvul, Egri megrugja Hausner kapust, amiért a biró kiállítja. Utána An- dirkó Kádárral csap össze és Ká­dárt leviszik a pályáról, mert sú­lyos csontrepedést kapott. Állandó izgalom közepette folyik most már a mérkőzés, amelynek utolsó „ese­ménye“ Jakab és Kiss összerugása, amelynek végén Jakab „kiüti“ el­lenfelét, amiért a biró kiállítja. Ditt- ler hibátlanul vezette a mérkőzést. As N. T. S. E. vasárnap Nagykárolyban játssik a Viktóriával. Ma, vasárnap j az MTSE labdarugó csapata Nagyká­rolyban mérkőzik az ottani Viktó­riával. A mátészalkaiak a lehető legjobb összeállításban indultak út­nak s valószínű győzelmet remélnek. Külön alosstály mel­lett elöntött a KLASs ta­nácsa. A vasárnapi mérkőzés végén jött a hir, hogy a KLASz ta­nácsa külön alosztályok mellett dön­tött. Ezt a hirt hétfőn a „sárga“ újság is megerősítette. így az MTSE továbbra is az elsőosztályu csapa­tok között fog szerepelni. — 3 s 2 eredménnyel végződött Fehérgyar­mat — Csenger múlt va­sárnapi mérkőzése. Az elmúlt vasárnap julius hó 5-én látta vendégül Csenger csapata a Fehér- gyarmati Sport Egylet futball-csapa- tát. A mékőzést feltűnően kevés közönség nézte végig. A mérkőzés­ről az alábbi tudósítást kaptuk. Az első negyedórában a gyarmatiak veszélyesebbek. A Tl.-ik percben Grünstein megszerzi a gyarmatiak­T€L€P€A KtÉ/ZÜLÉKÍRT 0£T£KTORO/ KÉ/ZÜLÍKÍKX |1 Tf-HAF BfDÉ6IJ|tfPE/' Kt/Z ULEkET MOp£PM?mill Pí HÁLÓZAT I • ktíZUií k DE 6- 12 HAViRÖZLfTflZeifJ------------.—^dulion RÁDIÓ* £ö ¥ éves GARANCIÁT NYÚJT* »GALVANIA« villamosságai és műszaki vállalat Mátészalka — Gróf Tisza Isftv.lsi-uíca 9 szám. — A Philips rádió-készülékek, hang­szórók és alkatrészek egyedüli lerakata. Díjtalan bemutatás! Telefon 33. nak a vezető gólt. Az első félidőben egyik részről sem esik több gól s az eredmény marad 1:0a gyarma tiak javára. A második félidőben a csengenek megszerzik az egyenlítő golt, 1:1. Középkezdés után a csen- gerí fedezetsor visszaesik és igy a 41. percben a második gólt lövik a fehérgyarmatiak Karger révén. Csen­ger a gól után rákapcsol és egyen­lítenek, 2:2 A 45. percben Grün szépen fejel és megszerzi a fehér- gyarmatiaknak a 3-ík gólt. Végered­mény 3: 2. Mindkét csahat védelme tökéletes volt, amit a belső csatár­sor gyengesége sem rontott le. A bekkek több gólhelyzetet tisztáztak. A kapusok is megállták a helyüket. A bíró Kiss Béla személyében jó volt. j GRAND HOTEL Imperial Nagyszállóba Budapest, V3L, Rákóczí-ut 90 sz. 1 perc a Keleti pá­lyaudvartól. Legmo­dernebb berendezésű elsőrangú családi szál- \ loda 152 szoba hideg­meleg folyóvízzel, köz- s ponti fűtéssel, telefon­nal, elsőrendű olcsó ét- J teremmel. Lapunk I igazolt előfizetői jj 20 százalék | kedvezményben részesülnek. Cg. 685—5/931 sz. Ct. 810. Hirdetmény. A nyíregyházai kir. törvény­szék, mint cégbíróság közhír­ré teszi, hogy a Fehérgyarmati Takarékpénztár R. T. fehér- gyarmati cég a 919/1917 M. E. sz. rendelet értelmében a Pénz­intézeti Központ közbenjötté- vel foganatosítandó önkéntes felszámolás alatt áll. A kir. törvényszék a fel­számolás alatt álló pénzinté­zet részére a 919—1917 M. E. sz. rendelet 7, §-a alapján biz­tosított halasztás (moratorium) kezdőnapját 1931. évi junius hó 6 napjában s végnapját 1931. évi szeptember hó 5 napjában állapítja meg. A kir, törvényszék felhívja a felszámolás alatt álló pénz­intézet összes hitelezőit, hogy követelésüket a törvényes kö­vetkezmények terhével 1932. évi szeptember hó 5-ig a Pénz­intézeti Központnál, mint a kir. törvényszék által kiren­delt felszámolónál érvényesít­sék. Nyíregyháza, 1931. évi jú­lius hó 3-án. Dr. Görömbey sk. kir. törvényszéki biró. A kiadmány hiteléül: Alá­írás kiadó. 468—1931 vght. sz. Árverési hirdetmény. Bérgőzfürész R. T. javára 595 P tőke és több követelés járulékai erejéig a budapesti közp. kir. járás­bíróság 1931. évi 3031 sz. végzésé­vel elrendelt kielégítési végrehajtás folytán végrehajtást szenvedőtől 1931. évi junius hó 2-án lefoglalt 2085 P-re becsült ingóságokra a má­tészalkai kir. j bíróság Pk. sz. vég­zésével az árverés elrendeltetvén, továbbá a foglalási jegyzőkönyvből ki nem tűnő más foglaltatok javára is, az árverés megtartását elrende­lem, de csak arra az esetre, ha ki­elégítési joguk ma is fennáll és ha ellenük halasztó hatályú igénykere­set folyamatban nincs, végrehajtást szenvedő Nyirmeggyesi-uti faraktá­rában leendő megtartásárában leendő megtartására határidőül 1931. évi augusztus hó 4 napjának délutáni 5 órája tűzetik ki, amikor a biróílag lefoglalt tűzifa, tégla, ablakrámák, szekerek, terméskő s egyéb ingósá­gokat a legtöbbet ígérőnek kész- pénzfizetés mellett, szükség esetén becsáron alul is el fogom adni még akkor is, ha a bejelentő fél a hely­színen nem jelenne meg, ha csak ellenkező kívánságot Írásban nem nyilvánít. Mátészalka, 1931. junius 25-én. Péner Samu kir. jbir. végrehajtó. Hirdessen a SZAIMll is BEREC-ben