Sportkiadás, 1956. augusztus/1

1956-08-08 [0895]

A világ leggyorsabb futói Hr/jné Hr Bár már csaknem egy hete tört ónt, mégis a nemzet­közi atlétikai élst 3gyik~-i-'-gy eseménye a ÍQQ méteres síkfutás meg dönthet etl ennek hitt világrekordjának túlszárnyalása. Mint Ismörotesí a berlini nemzetközi katonai " versenyen az ^amerikai fíllie Wíl-Í i-ts 10.1 másodpercre javí­totta a legklasszikusabb futószám világcsúcsát ugyanazon a pályán, amdyen husz éve, 1936 június 80.-án Josso Owens fu­totta a 1 /, másodperces világrekordot, S a világcsúcs utan alig &m órával később Murchison,—majd"ísmót Williams őrt~el megOigysz^r 10,1 másodpercet, bcoi zonyítva, hogy az emberi teljesítőképesség határa ismeretlen. Williams világrekordba a leghitelesebb körűimé-­nyék között szedetett meg- Oélba érkezésekor három vorsony­óra 10.1 mp-cet, a negyedik 10.2 mp-cet mut .tott. Á hátszél nem volt nagyobb a megenged-ttnéi t a pálya pedig utáMaérés­kor 99 nntor 99 centiméter hosí-zuna.k bizonyult, tehát meg­felelt az előirt szabályoknak, nrdekesség, hogy a Jelenleg katonai szo Ifceilfctá* töltő Wil'iams non tagja az amerikai olimpiai csapatnak; az olimpiai válogató versenyeken ugyanis gérdiéso^ miatt*"aoJii Ve­hetett reszt,Komolyabb versenyeken eddig csak II Honi S -4lÍ?a­ban indult, legjobb 100 méteres ídűorddményo a világrekordig lO.e mp volt, 100 y rdon pedig 9,4 mp, A szin^sbörii amor'k -i sportoló civilben sport­oktató, a világrekord megjavítás azután első szava az volt az ujsu.giró"-lez; - Romélom, hogy mégis eljutok Melbourn-bo. A világ másik leggyorsabb futója, ira 'v.g-v ugyancsak katonai szolgalatot teljesít Hyugat-Hémotorszagban Murchison is néger, 23 aves, Ghíca&óban született, A világ­csúcs beállításáig 10.2 volt legjobb 100 méteres eredménye, 100 őr pro ss^ca Tr olt amerikai bajnok. /Ml/ mm m mm