Sportkiadás, 1956. április

1956-04-22 [0891]

Nagy mezőnyök, színvonalas küzdelmek a Néphadsereg mezei futó bajnokságán VG/Jné KR Vasárnap délelőtt pesthidegkuton a vitorlázó repülőtér környékén került sor a Néphadsereg 1956. évi mezei futó-bajnokságának döntőjéro, A hűvösj szeles, de napsütéses időben a kirándulók közül sokan keresték fel a versenyek színhelyét és nagy érdek­lődéssel kisérték a hud pesti ós vidéki alakulatok; tiszti­iskolák legjobójáinak vetélkedését az egyéni és csapatvorseny­hen, A ter:p változatos volt s nagy feladat elé állítat­ta a részvevőket, akik ezúttal is két szambán mérték Össze tudásukat, A felsorakozott, "közel 300 versenyzőt :. .. a Honvédelmi Minisztérium képviseletében Rózsa Lászió ezredes, üdvözölte. Beszédében méltatta a hadsereg bajnokságok jelen­tőségét, a katonai kiképzés minél magasabb fokú elsajátítása erdekében, l/2 10 óra után néhány perccel először a 2000 m-es ? feiszereléses verseny részvevőit szólították rajthoz, majd egy órával később az~5000 ai-cs Versenyre került sor, - sport­ölt özet ben, Az utóbbi voreonys zabban'az él versei yzők közül rcsztvott Rózsavölgyi és Mikes is, mindketten beváltották a hozzájuk fűzött reményeket. A vi.lagcsucstarté Rózsavölgyi el­SQ| Mikes pedig második lett, - Régzlotos eredmények: 2000 m-es felszerelesos egyéni versenybon: X,csoport: 1, Sasvári , őrvezető 8:08 j?, abszolút .győztes) 2 C . Selymes "honvéd 8; 15,8 p 3, Sándor tiszt 3:17.6 p