Sportkiadás, 1949. november

1949-11-01 [0821]

A Postás győzött a női kézilabda döntőjében &i Ka/Ka Ka Postás - Békéscsabai SzSE 9:1 /2; 0/.» Posta sípálya. Női kézilabda NB I döritŐ» 600 néző. Vezottci Fagy Z. A két csapat az alábbi Összeállításban játszott: Postás; Csicsai «- Somlai, Fülöp - Bakos, lendvai; Tóthfalus­syné - Gállal, Molnár, Kardosné, Bábi, Bártfainé. BSzSE; iosonczi - Koczkás, Kolarovszky - Pauló M, Kubik, Pauló J. " Belanka, Mát hó, Hámori, Kc rákos, Gnál* A csúszós talajú­pályán a technikásabb többszörös bajnok Postás biztosan győzött-. Góllövők: Gallai /ö/, Molnár /2/, Bábi /2/, Kardosné és Bártfainé, 1.11 otvc Hámori, Jók: Kardosné, Eendvaij Gallai, Bártfainé, illetve Hámori és Gaál, A döntő második fordulóját, a visszavágót vasárnap Békéscsabán játsszák le* /ULTI/* A Torpedó került a Szovjet Kupa döntőjébe. M-o s z k v a, november 1« íi Ka/Ka Ka Hótfőn délután a Dinamó - Szpartak mér­kőzés után került sor a Szovjet Kupa másik középdöntő mérkőzés sere a Torpedó ós a GDKA csapata között* Tor;-do - CJJKA 2:1 fi.ll/* Heves iramban folyt a játék* Az első félidő közopón Nyocsajev a Torpedónak mogszorezte a vezetést, do a félidő végén a GDKA Grinyin révén kiegyenlített k A második félidőben Pononarjov szép lövése döntötte el a mérkőzés sorsát a Torpodo javára, /2:l/, Ezzel az eredménnyel a Szovjet Kupa döntőjébe a Dinamö mellett a'Torpodo került, A döntőt november 4-dn játsszák lo* /MTI/. . F ^