Sportkiadás, 1949. május

1949-05-07 [0816]

/ I I I 1 •Magyarország gyephmkizói legyőzték... .Folytatás./ 4 * i & Bp/R3. Á magyar Nobel és a csehszlovák Rokita iátékvQzetése •ellett lefolyt mérkőzés előtt a Láng gépgyár zenekara a két nemzet hianu­•zát j átszotta,najd ostyán János,a szövetség miniszteri biztosa üdvözöl ­Be a csehszlovák csapat ot,melyre lat ej ka Jőzsef válaszolt csehszlovák rész^cj 1 k két csapat összeállítása: Magvarország: Hircsák, - Bácskai ,Linpéi,-Szamosi,Sári, •argő, - Börzsei,Hárai,Dányi,Kormos és Dombóvári,­Csehszlovákia: Povdanek,- Hruska,Kucsera, - Kavan, •lat ,Kieszela,- Csernik,Balonn,Votala,Zan.Bouska,­Az első félidőben változatos játék után a 20.percb.en •ányi ; H árai tél kapott labdával • áttörte a csehszlovák védelmet és szón gélt •tött*líO»; (jól után a csehszlovákok többet támadtak,de eredményt elérni •em tudtak. Szünet után nagy volt a csehszlovákok fölénye t Sz első • 5 percben a magyarok alig tudtak átmenni a félvonalon^* 26,nercben Votala • iszta gólhelyzetben kaau mellé ütötte a 1 r labdát .A csehszlovákok * • ovábbra is fölényben' j átszottak,mégis a 31.percben a magyar csapat ért el •ormos révén gólt 2:0., Az első félidőben a magyar csapat.szünet után a cseh­szlovákok játszottak j óbban,a magyar csapat gélratörőbb játéka revén megérd­•elte a győzelmet. — . — 1 •Budapestre érkezett Prága város válogatott ökölvivó csapata. & Bp/Bp Szombaton délután Buoapestre érkezett Prága város vá­•ogrtott ökölvivó csapata.^ repülőtéren Misik Bála a magyar ökölvívó sző- • Betség ügyvezető elnöke,és Bártfal Gáza szövetségi kcpitánv üdvözölte a •zomszéd állam sportolóit.A csehszlovák csapat tegi ai 'Droraeek,Stiklik, •of, Macela,Krocak,Witlacil,Rodemacher,Cipro,Dr.Sóidat sportorvos,és sa­•ek edző. — •— fiéni kerékpárverseny Debrecenben. % Bp/Bp Szombaton délután Debrecenbea,a romtalenitott Petőfi •ór körül a Szabadságharcos szövetság népi kerékpárversenyt rendezett. w I Fclyt,köv/