Sportkiadás, 1940/2

1940-11-24

Szombathely, nov .25, Haladás VSE-Kisnest FC 4:1 /1:L/- 1IB. I. labdarugó mérkőzés .J^tókvezető:Rónai. 2000 néző. A végig jobban es lelkesebben küzdő Haladás mega demelt győzelmet aratott. Az első félidőben szinte,viharos erősségű szélben folyt a küzdelem1 Haladás játszott az első félidőben szel ellen. A 19.percben a Kispest több eredménytelen kísérlete utáni Szabó II. 30 méteres szabadrúgása akadt meg a szombathelyiek halójában/0:1/. A szél ellen nehezen boldogult a vasutas együttes,amely végül is a'80.percbe., tudott egyenlíteni Szabó révén /1:1/. Az utolsó negyedórában váltakozó küzdelem alakult ki, némi kispesti fölénnyel. A más dik félidőben állandósult a vasutas osapat fölénye. A gólok a következő sorrendben estek: a l,4,percben;Szabó /2:l/i 18cpercben Mórocz/3:l/ ós a 42.percben Kiss /Í:l/» ffi5Ö8 % . *r*. ... A .WMSK vasárnap délelőtt 30 km-es futóversenyt rende­zett Csepelen. A lakihegyi országút hármas kilóméterkövóteől futottak a Í8-as kőig. onnan pedig vissza a kiindulás helyéig, ahol a cél volt. Tizennyolc résztvevő, közül 16 futott be'a célba. Mauréri /7/MTK/ 1 ó 50 p 39 mp-vei leg­jobb magyar eredményt ért el. 5000 m-en 18 p 13 mp. 10.000 m-en 37 p 10.3 mp. 15.000 \i-en 55 p 30 mp és 20.000 méteren 1 o 13 p 04 mp. volt az ideié. Mögöt­te a sorrend a Következői 2. Galambos PSE 1 ó 53 P '56.8 mp. 3. Csonka Szege­di VSE 1 ó 54 p 10 m. 4. Gáli Sepsiszentgyörgy I o 55 mp. 5. Gyetvai Szegedi VSE1 ó 55 p. : .07.6 mp. 6. Kiss 2Í0VE Rákosliget 1 ó 58 p 12.4 mp. # — # miFC-Elektromos TE 1:1 /l:0/. ÍJB.I. labdarugó mérkőzés. Játékvezető: Rubint.. 3000 néző. Y/L^TK pálya. A döntetlen eredmény megfelelt az erőviszonyoknak, ^z első félidőben T3MPC, a ;n=s odíkban'az ETE v;lt a többet támadó. Változatos játékkal indult a mérkőzés, a 1 lyi csapat fölényével. A 6.percbe. Rökk lefutott, átadását Pintér a kapu ele iveite, ahonnan Pázmándiról vágódott a labda a hálóba /öngól/ 1:0. Az iram igen foko­zódott a gól nyomán, majd a 26.gereben a ltóC támadását Marosvári jó helyzet­ből kapu mellé rrgott labdával fejezte be. A 28,percben az ETE támadott, de Lengyel lövését a felső kapufa védte, Az utolsó 10 percben az ETE fölénye mutatkozott.. • ' A második félidőt az ETE igen erős iramban kezdte, de csak a 18.percben tudott Tőrös nehéz szögből egvenliteni. Nagy küzdelem indult meg a győztes gólért. Az LTE-ben Zlonszky'a YMPC-ban pedig Rökk le­futásai jelentettek mindig veszélyt a kapusra* A 35.percben a'fflPC támadása alatt'Marosvári jutott jó nelyzetbe, de Boldizsár merészen tisztázta a hely­zetet. Egyre izgalmasabb lett a játék* A 44.percben Korányi WC összecsapott Lengyellel,mire a játékvezető kiállitotta;